Reklama

sobota 4. dubna 2020

Zatímco trogloditi z Prahy 6 strhávají pomník maršála-osvoboditele v Moskvě postavili pomník české technice

Michail Stavrev
4. 4. 2020 
Zatímco v pražských Dejvicích odstranili sochu maršála Koněva, v Moskvě se objevil nový pomník, vlastně trolejbus. Československá Škoda 9Tr18 z roku 1973 byla místními fandy kompletně zrekonstruovaná a postavena na vyvýšený piedestal. Rusové tímto počinem uctili tradici českého technického umu.

Hloupě arogantní mladé ženy na české politické a mediální scéně

Růžena Chrastekova
4. 4. 2020  VašeVěc
Pravda, najde se mezi nimi i fosiliózní, vyšeptalá už politička, která ještě sípavě trousí své nenávisti z prohry, ale vcelku u nás v poslední době převažují ve veřejném prostoru, jak politickém, tak mediálním, agresívní harpyje z řad relativně mladých ještě bytostí ženského pohlaví. U některých se jeden i zdráhá použít označení "žena", protože té ženskosti, vlídnosti, empatie, přívětivosti, je v nich jak šafránu, je-li tam vůbec něco z toho.

Odstranění sochy maršála Koněva je dalším příznakem epidemie

Ivan David 
4. 4. 2020
...Epidemie horší, než je ta koronavirová. Epidemie, která nám chce místo roušek nasadit roubíky.

https://www.facebook.com/MUdrIDavid/videos/651953165595395/

Turecká armáda a najatí syrští džihádisté utrpěli po vylodění v Libyi těžké ztráty

Ivan David
4. 4. 2020
Pouhý den si na libyjské pevnině užilo 61 vojáků turecké armády, kteří přijeli na pomoc džihádistické milici, jíž velí samozvaný premiér Faís Sarradž. Expediční sbor složený z vojáků turecké armády a džihádistů najatých ze Sýrie připlul do Libye ve středu 1. 4. 2020. Do přístavu turecký konvoj dorazil, když bez problémů obeplul lodě pod vlajkou EU „provádějící blokádu“ Libye, kterou k vynucení zákazu vývozu zbraní vyhlásila Rada bezpečnosti OSN.

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem Varšavy

S maskou na obličeji - 5.kolona z Prahy 6
(z facebooku  O. Koláře, starosty Prahy 6)
Lubomír Man
4. 4. 2020   Zvědavec
Zoufalství a bezmocný vztek stoupá v hrdle nad činem, který co do ohavnosti nemá v naší historii obdoby. Odhlasovali si, že maršál a osvoboditel Prahy, protože Rus, musí z Prahy zmizet, ale ve strachu, že by se mohl odkudsi přihrnout dav rozumných lidí, kteří by jejich zamýšlené amputaci maršála od české země zabránili, čekali na vhodnou příležitost.


Trump žádá Putina o pomoc v ropné válce

Protitrumpovská grafika "washingtonské bažiny"
Mike Whitney
4. 4. 2020  GlobalResearche překlad Zvědavec
Donald Trump telefonoval v pondělí ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a prodiskutoval s ním prudký pokles cen ropy, což je katastrofa pro americký ropný průmysl. Oba lídři krátce pohovořili o pandemii koronaviru, ale rychle přešli na to, co Trumpa skutečně sužuje, a tím je produkce ropy.

Nástup: Krysy vylézají z děr. Babiš to zvládl. Nejasné světlo na konci tunelu. Na maršála osvoboditele malý pražský nácek nemá. V4 (nebo 3?) před tvrdou zkouškou. Další invaze? Kominterna tiskne prachy. Vydržíme?

Originální grafika ProtiProudu
Petr Hájek
3. 4. 2020  ProtiProud
PETR HÁJEK varuje před mylným optimismem, že epidemie podrazila Čtvrté říši nohy a připomíná, že jednotkou dočasnosti je „jeden furt“…

pátek 3. dubna 2020

Dokument: Komentář Velvyslanectví Ruské federace v České republice v souvislosti s demontáží pomníku maršála I. S. Koněva v Praze

Náckové z Prahy 6 sundavají sochu maršála-osvoboditele
3. 4. 2020  Velvyslanectví RF v ČR 
3. dubna 2020 vedení městské části Praha 6 demontovalo pomník maršála I.S.Koněva, který stál na náměstí Interbrigády od roku 1980.

Okamurův recept na pandemii: Konec financování neziskovek a mise v Afghánistánu. Ušetřené peníze dát lidem v nouzi

Tomio Okamura, předseda SPD
3. 4. 2020  Pravdivě
Epidemie nového koronaviru dopadá těžkým břemenem nejen na státní rozpočet, ale i na podnikatele, živnostníky a další občany. Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se domnívá, že vláda má možnost snížit řadu výdajů a ušetřené peníze nasměrovat lidem v nouzi.


Cena života

Jan Keller
3. 4. 2020 ČNL
Velkou pozornost vzbudily tento týden úvahy ekonoma Mojmíra Hampla, bývalého viceguvernéra ČNB, na téma ceny lidského života. V podstatě konstatoval dvě věci. Za prvé: Cena lidského života není nekonečná. Můžeme ji odhadnout řekněme na 1,2 milionu korun a přizpůsobit tomu náklady péče, kterou jsme schopni ze společné kapsy zaplatit. Za druhé: Pokud dáme na léčbu příliš mnoho, zbude na zdravotnictví méně peněz, což může ohrozit zdraví populace za pár let.

Co bude pro nás znamenat rozsudek o migračních kvótách?

Petr Hampl, nezávislý sociolog
Petr Hampl a -rp-
3. 4. 2020  PrvníZprávy
Soudní dvůr Evropské unie ve čtvrtek rozhodl o tom, že Česká republika a další země nemají právo odmítat kvóty na migranty.

Finian Cunningham: Dál krušen americkými sankcemi bojuje svět s COVID-19

Ilustrační foto: práce v biolaboratoři US Army
Finian Cunningham, přeložil Lubomír Man
3. 4. 2020  StrategicCultureFoundation a Outsidermedia
Tucty americkou vládou najatých letadel začaly přepravovat zdravotnický materiál z Číny do USA, a to bez ohledu na to, že Čína se svým bojem proti viru ještě neskoncovala. Ale dnes, v situaci humanitární krize, Čína se Spojenými státy na organizaci masivní přepravy zdravotnického materiálu z vlastní země do USA plně spolupracuje. Takže byste si mohli myslet, že aspoň malá odezva takovéhoto postoje ze strany Washingtonu by se dala čekat. Vždyť konec konců i Čína patří k zemím, na které Washington, a to údajně za porušování lidských práv, své sankce uvalil, a ty sankce dodneška platí. Takže nebylo by na místě, kdyby je teď Washington na znamení své vděčnosti za pomoc v nouzi nejvyšší, odvolal?


Vážený maršále I.S. Koněve, stydím se…

Zbabělci z Prahy 6 se snaží přepsat historii
Přemysl Votava
3. 4. 2020 VašeVěc

Milí Pražané! Právě jsem se vrátil z Dejvic a se smutkem v srdci dovoluji si Vám oznámit, že se radnici Prahy 6 podařilo naplnit, i přes nemalé protesty občanů, své usnesení. V dnešních časných ranních hodinách na dejvických pláních byl poražen a znevážen osvoboditel Československa, maršál Ivan Stěpanovič Koněv. 

Nemáme kapacitu. Píšem účty za fedrpuše, šavličky a lampasy. Sorry jako

Nenašel Golema? No jak by mohl, když psal účty
za lampasy, fedrpuše, pozamenty, kyrysy, šavličky!
Lu Lina 
3. 4. 2020  NonServiam
Zpráva z tisku: Kraj Vysočina požádal v neděli ministerstvo obrany o nasazení armády v domově důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu. Koronavirem SARS-CoV-2 se nakazilo 20 z 22 klientů domova a devět pracovníků. Armáda se situací odmítla pomoci, protože na to nemá kapacitu.


O učení dějepisu v České televizi

Jiří Jírovec

3. 4. 2020
ČT připravila pořad, v němž se "Populární youtuber a influencer Kovy vydává na dokumentární roadmovie napříč českým školstvím, aby pomohl hledat řešení problému selhávající výuky moderních dějin." 
Nu což, záběry měst z dronů jsou pěkné, Kovy se projel po Česku a do úmoru dělal selfíčka.
To vše ale nemohlo zakrýt absenci jakékoli myšlenky.
Studenti, kteří vědí o moderní historii velké kulové, s ničím převratným přijít nemohli.
Kovy buď neví nebo si netroufne jít alespoň trochu proti proudu, protože si nebude kazit pěkně rozběhlou živnost influencera.

Mají naspěch. Strpíme protektorát s vládou páté kolony?

Ivan David
3. 4. 2020
Dnes ráno využila skupina darebáků situace zákazu shromažďování a odstranila v Praze 6 sochu maršála Koněva. Současně se staví Mariánský sloup a připravuje pomník Vlasovcům. To celé v kontextu hroucení důvěry ve státní moc a v Evropskou unii sa v očekávání hospodářské a následně sociální krize. Spěchají, aby dokončili přípravu protektorátu v rámci 4. říše - EU.


Koronavirus nCoV19 / Covid19 – Stručná Chronologie


Michal Brand
2. 4. 2020  (další podrobnosti ZDE)
Fakt: Základní dokument americké geo-politické strategie, Project for New American Century, uvádí biologické zbraně geneticky zaměřené na určité etnické skupiny, národy a rasy jako užitečný nástroj (americké) zahraniční politiky.
Zdroj: archive
Fakt: Po False flag „11. září“ USA obnovily výzkum a vývoj biologických zbraní. V této oblasti pracuje v USA více než 13 000 vědců a expertů.
Zdroj: youtube
Fakt: USA realizovaly výzkum biologických zbraní a nejnebezpečnějších virů v laboratořích ve Fort Detrick.   Zdroj: wikipedia Mapa: mapy

Salvini: EU je doupě zmijí a hyen. Epidemie změnila myšlení Italů. Solidarita na bruselský způsob. Kostlivci začali vypadávat ze skříní. Je Italexit reálný? Příliš hluboko v bažině. Ještě hlasitější nadávky?

Originální grafika ProtiProud
Sergej Gurkin
3. 4. 2020   RegnumProtiProud
SERGEJ GURKIN líčí hněv Italů, jimž partneři z EU oproti jiným zemím nejenže nepomohli, ale ještě jim naložili, aby konečně pochopili, zač je toho loket.


USA: Senát přijal zákon o gigantické "záchraně" ekonomiky

 Mluvčí sněmovní většiny Nancy Pelosi (D-CA) hovoří 
s vůdcem senátní většiny Senátu Mitchem McConnellem (R-KY) 
a vůdce senátní menšiny Chuck Schumer (D-NY) 
s představiteli sněmovní menšiny Kevinem McCarthym (R-CA) 
a sněmovní většiny Steny Hoyerem (D-MD)  
Aleš Macháček
3. 4. 2020 WSWS a E-republika
Ve středu ráno (25. března 2020) dosáhli lídři Demokratů a Republikánů dohody s Trumpovou vládu na ekonomickém "záchranném" balíčku bezprecedentních rozměrů v hodnotě 2 bilionů USD (pro představu téměř polovina loňských amerických vládních výdajů, přibližně 50 bil. Kč, tedy deset HDP České republiky).

čtvrtek 2. dubna 2020

Dostali jsme od Bruselu "migrantský flastr": Záloha na další kvóty? Nechali jsme Rakušany a Maďary ve štychu. I Řeky s kudlou v zádech. Falešná blokáda. Turci řádí v tiché dohodě s Bruselem. Invaze naplno pokračuje

Dvě turecké fregaty u libyjského Tripolisu
Ivan Poledník
2. 4. 2020  ProtiProud
IVAN POLEDNÍK s využitím informací od europoslance SPD Ivana Davida přináší aktuální pohled na dramatickou situaci na migrantské frontě ve východním Středomoří, o níž se za oponou koronavirovému hlomozu z našich médií nedozvíme ani ň.

"Kmen X": vyjasnilo se, kdo a jak zachrání svět před epidemií

Viktor Marachovský
2. 4. 2020 ria.ru
Jak sdělil o víkendu americký tisk s odkazem na hlavu Centra globální součinnosti ministerstva zahraničí USA Leu Gabriellovou, na pozadí světové pandemie se stalo něco děsného. Tři toxické stroje dezinformace, tři impéria lži - čínská, ruská a íránská státní propaganda - sjednotila své snahy. A nyní propracovávají "některá témata" sladěně tak, že šíří fejky a lži ohledně koronaviru vůbec a v USA a na Západě konkrétně.

Americký virus Covid19

Michal Brand
2. 4. 2020    (nalezeno ve spamovém koši)
Spojené státy ústy prezidenta Trumpa opakovaně vnucují světu narativ „Koronavirus je čínský virus, vina je na Číně“. Prezident Trump ve svém „taskforce“ proslovu vlastnoručně přeškrtl slovo „Corona“ ve spojení Corona virus a přepsal to na „Chinese“ virus. https://tinyurl.com/vvd5twh
Jen detail ale je mimochodem zajímavé, že text svého proslovu má Trump napsaný písmem jak pro poloslepého. Podobně obřími písmeny míval proslovy napsány Gustav Husák, který měl brýle jako dno od láhve šampaňského.

Bez racionální politiky vůči Číně se nemůžeme obejít

Jiří Weigel
Jiří Weigl 
2. 4. 2020   InstitutVáclavKlause
Část českých médií a politiků propadá v poslední době protičínské hysterii a předhání se ve všestranné dehonestaci asijské velmoci při každé sebemenší příležitosti. Do stavu obzvláštní nepříčetnosti je uvádí především zjevná závislost nejen nás, ale prakticky celého světa na dodávkách zdravotnického materiálu pro boj s epidemií koronaviru.


Libération: Američané přímo na letišti vykoupili masky určené pro Francii!

Expedice vyrobených masek (Čína)
Dominique Albertini a -kou-
2. 4. 2020  Liberation.fr a PrvníZprávy
Těsně před nakládkou letadla v Číně Američané vykoupili velkou objednávku masek určených pro francouzské nemocnice a pečovatelské domy pro seniory.
Uvedl to prezident regionu Provence-Alpes-Cote d'Azur, Renaud Muselier.


Opět vyděšená Mirka a jak národ zachrání umělce od smrti hladem

Naše paní Mirka
Růžena Chrastekova
2 4. 2020   VašeVěc
Jak polehoučku koronavir zatahuje oponu času, odkrývají se z té druhé strany některé věci nevídané, ale i očekávané a předvídatelné. Jsou lidé, kteří vpravdě pravdoucí doslova bojují s touto pandemií a to až tak, že padají únavou, vyčerpáním, bojují bez ustání o zdraví a životy jiných. Ohrožených více ale i méně, prostě pomáhají, seč jim ještě síly stačí. Bojují ale i jiní, úporně a s velkým nasazením, na poli politickém a i takovém tom soukromě finančním, prostě o své ohrožené peníze, prachy, vejvar, vatu.


EU není pomoci

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil
2. 4. 2020   VašeVěc
Jistě na počátku před vstupem do EU převažovaly kladné emoce a konec konců i referendum o vstupu dopadlo poměrně kladně.
Možná jako symbol aktuálního postavení Evropské unie a její smysluplnosti je dnešní rozhodnutí Soudního dvoru Evropské unie, který rozhodl, že Česká republika, Maďarsko a Polsko nesplnily své povinnosti, když odmítaly uprchlické kvóty po roce 2015.

středa 1. dubna 2020

Aprílový žertík Ursuly von der Leyen

Ivan David
2. 4. 2020

Před 4 hodinami 1. dubna se na jejím Twittru objevil status „Španělsko je v našich srdcích.
Jsme Španělsku nablízku. Vlajka EU je v těchto těžkých dnech na naší budově v Madridu na půl žerdi. Naše myšlenky směřují k obětem, jejich blízkým a těm, kteří trpí touto infekcí.“ Myslím, že se vlajka EU pohybuje správným směrem.
V Itálii se vlajka EU na některých budovách pohybovala rychle.

Jsem vděčen každému hlupákovi, každému sprosťákovi a každému gaunerovi…

Ivan David
2. 4. 2020

Jsem jim vděčen, pokud tyto své vlastnosti projeví spontánně, otevřeně a včas, dřív než bych se mohl mylně domnívat, že mám co do činění s inteligentním, slušným a mravným člověkem.
Reflex jako jedna z nejhlubších žump se opakovaně chlubil, jak vyhrál soudy a může užívat pro místopředsedu Poslanecké sněmovny označení „Pitomio“. Obdivuji vytrvalost Tomia Okamury, který se soudil s žumpou  Reflex a neztratil naději na spravedlnost, když obvodní, krajský i Nejvyšší soud pokládali označení „Pitomio“ za přiměřené. Když před dvaceti lety uveřejnil Reflex moji vulgární karikaturu, ignoroval jsem to. Vzpomněl jsem si na zásadu připisovanou Komenskému: „S kurvů sa nehádej!“ 

Hříchy USA nevadí, Rusko a Čínu poplivete i za pomoc, směje se Jan Keller. A toto jste viděli?

Profesor Jan Keller
Jan Keller
1. 4. 2020    ParlamentníListy

„Moskvě přitíží i pomoc Itálii a na Čínu lze plivat v jistých kruzích zcela hygienicky,“ stěžuje si ve sloupku v Právu sociolog a bývalý europoslanec Jan Keller. A doufá, že současná krize poskytne i příležitost k přehodnocení stereotypů. V rozhovoru s naším periodikem pak řekl, že nikdo nenutí nikoho čínské roušky používat a dotyční se mohou spolehnout na pomoc ze Západu.

úterý 31. března 2020

Kotrba: Brusel je do půl roku mrtev. Babiše oceníte, až se bude sít. Roušky? Jsem blbec já, nebo Merkelová? ČT chválím, ale o 150 Kč si teď řekne jen prase, tak ať drží hubu

Štěpán Kotrba
rozhovor se Štěpánem Kotrbou
31. 3. 2020   ParlamentníListy
Obstojí Česká republika v boji s koronavirem? Kde došlo k chybám? A jak pomáhá EU a zamlčuje něco Čína? Politický analytik Štěpán Kotrba pro ParlamentníListy.cz podrobně reaguje na všechny neznámé a komentuje dění posledních dnů.

Jan Schneider si klepe na čelo: Šílené, co Jourová vykládala. EU v době korona-krize vypisuje výběrová řízení?!

Jan Schneider
- bezpečnostní analytik
Jan Schneider
31. 3. 2020  ParlamentníListy
Nenazývejme koronavirovou krizi válkou nebo bitvou, varuje bezpečnostní expert, bývalý zpravodajec BIS a chartista Jan Schneider. Ve své analýze se rozepsal o tom, jak by se nyní lidé měli chovat, proč nepodléhat strachu a jmenuje i to, co se v době po koronaviru změní, nebo musí změnit.

Daily Mail: Katastrofa v USA sa začala, v New Yorku zažívajú biblické peklo. Každých 17 minút na koronavírus Covid-19 umrie jeden Newyorčan

New York napaden pandemií koronaviru
31. 3. 2020 DailyMail a HlavnéSprávy
Peklo dorazilo do USA. Britský žurnalista Keith Griffith na portáli dailymail načrtáva pochmúrny obraz vírusom zasiahnutých USA, kde sa pandémia prudko šíri najmä v New Yorku. V posledných hodinách sa počet nakazených prudko zvýšil, prevyšuje počet 100 tisíc a americkému zdravotníckemu systému v New Yorku hrozí bezprostredný kolaps.


Jourová k financování práskačů typu Pepka Vyskoče

Bretschneider, Pepa Vyskoč, Mrva,
Kartous, čeští elfové.... 
Radim Valenčík
31. 3. 2020 blog autora
Před několika málo dny byl v mediích uveřejněn následující názor eurokomisařky Jourové (ověřeno, že není fejk, odlišuji jej od svého textu barevně, to nejdůležitější zvýrazňuji tučně):

Pohadka o pokaženych netopyrach, keři zničili svět


Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
31. 3. 2020  blog autora
Dnešni medyjalni svět nas zaměrně přehlcuje informacema, abyzme z teho byli zblbnuti. Děla to proto, že mu to kdosik takto naplanoval, nemožete se na něho za to zlobit.
Když se věci poskladaju do jednoduche časove poslupnosti, pak su všecky procesy tak nějak přehlednějši.

Vyšlo před třemi roky: Spojené státy daly zelenou vývoji smrtících virů. Má svět lépe připravit na pandemie

-mk-
31. 3. 2020   ZdravotnickýDeník
Vývoj smrtících virů může sice vyvolat představy jako ze špatného hororu, ale pokud je prováděn za odpovídajících bezpečnostních opatření, může také přinést mnoho dobrého - včetně efektivních vakcín. 

Spojené státy zrušily zákaz uvalený na výzkum mutace smrtících virů, která tyto organismy činí nebezpečnějšími. 

Vyšlo před 5 lety: Chimérický netopýří virus rozvířil obavy z výzkumu!

Stanislav Mihulka
31. 3. 2020   Gate2Bitech a Nature
Důvtipný experiment, při němž vytvořili hybridní verzi netopýřího koronaviru, tedy viru z příbuzenstva SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome), opět vyvolal dohady. Stojí pokusy s umělými viry, schopnými se šířit mezi lidmi, za to riziko?


pondělí 30. března 2020

Velká bankovní konsolidace

Erik Best
31. 3. 2020 EB
Kolik z těch zhruba padesáti bank v České republice prodá svá úvěrová portfolia a opustí trh poté, co vláda Andreje Babiše zavede šestiměsíční moratorium na splácení úvěrů a úroky sníží na symbolickou výši? Desítka? Dvě desítky? Zatím nelze říci, ale konsolidace už na scéně byla. Šéf Monety Money Bank Tomáš Spurný, který stál o sloučení s Air Bank a Home Credit ze skupiny PPF, v lednu vyslovil očekávání, že nejméně tři banky budou v příštích 3-5 letech na prodej. 


Humanitární sankce: Jedni v nouzi pomáhají, po druhých raději potopa. Vztahy převrácené naruby. Ještě před pár dny Italové táhli na Rusko. V čem Íránu pomohli Američané? Nenávist až za masový hrob

Patrik Sloboda
30. 3. 2020  ZemaVek a
  ProtiProud
PATRIK SLOBODA komentuje nepochopitelnou zatvrzelost Spojených států ve věci sankcí proti Íránu, i kdyby to mělo znamenat další rozšiřování epidemie koronaviru po světě
Koronavirus převrací studenou válku naruby. Itálii pomáhá Rusko, Čína a Kuba.Summit EU ohledně koronaviru dospěl k hořkému konci


Peter Schwarz
30. 3. 2020   E-republika
Italský premiér Conte hrozil odchodem a publikoval vlastní prohlášení, v němž vyzývá EU, aby vyvinula inovativní finanční opatření během příštích 10 dnů. Italské noviny Fatto Quotidiano prohlásily v titulu svého článku, že Conte údajně řekl, že "EU je mrtvá a může se jít vycpat".

Podivuhodné vyprávění piráta Peksy


Ivan David
29. 3. 2020

Tohoto pirátského poslance EP jsem občas vídal na chodbě v Bruselu. Ve formálním společenském kontaktu byl zdvořilý, nenápadného zevnějšku. Dosud mě nic nevedlo ke snaze se o něj blíže zajímat. Teprve svým tvrzením, že nám laskavá EU chce poslat 32 miliard, což jsem prý chtěl zmařit, mě zaujal a jal jsem se trochu prozkoumávat jeho intelektuální obzor a formát osobnosti. Nejvíce jsem vytěžil z jeho nedávného rozhovoru poskytnutého Parlamentním listům. ZDE Tam se svěřil, že závidí Němcům Merkelovou a vlastně skoro všechno. Kancléřka Merkelová mimo jiné pozvala milióny muslimů do Německa a pak se o ně chtěla štědře rozdělit s okolními zeměmi. Je to také ona, která tvrdila, že poválečné vyhnání sudetských Němců, kteří z 95% podporovali Hitlera a rozbili Českosolovensko je neodůvodnitelné, a také čile spolupracuje s fašistou Erdoganem. To je jistě pro piráta Peksu hned několik důvodů k závisti. 

I bývalý premiér Paroubek je pohoršen skandálním chováním České televize. Napsal: ČT řádí na pokračování

Expremiér Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
30.3.2020 VašeVěc

To, že je ČT a zejména ČT24 hlavním nástrojem pražské kavárny v boji proti Babišovi, a také proti levici a vlastně proti všem, kteří nesdílí její často bizarní názory, je věc dlouhodobě zřejmá. Ale málokdy se ČT tak otevřeně odkopala, jako včerejšího (neděle 29. 3. 2020) dne v pořadu 168 hodin. Bylo až neuvěřitelné, jaké podpásové útoky na vládu si redakce ČT dovolila. Vláda je podle všeho odpovědná za všechno. Všechno bylo podle ČT pozdě, všechny nákupy zdravotnického materiálu pro boj s koronavirem měly být nakoupeny s předstihem...

BIS, Čína a koronavirus aneb Nezákonné a řízené úniky utajovaných informací z BIS

EXANPRO
Specifická analýza (12077)
30. 3. 2020 Agentura EXANPRO 
Zástupci několika sdělovacích prostředků 24. března 2020 přinesli a rozšířili zprávu, že Bezpečnostní informační služba* (BIS) na počátku března předala vládě informaci o tom, že Čína v lednu a únoru 2020 skupovala v ČR zdravotnické potřeby. Jednalo se údajně o respirátory, roušky a ochranné obleky, přičemž se BIS podle novinové zprávy obávala, že by se zboží mohlo v ČR stát nedostatkovým. Česká vláda vývoz některých zdravotnických pomůcek 3. března zakázala, ale není jasné, zda to bylo na základě zprávy BIS, anebo zda se tak vláda rozhodla vzhledem k měnící se situaci v ČR, kdy od 1. března začal v ČR narůstat počet osob infikovaných koronavirem SARS-CoV-2.

Komu patří omluva. Dějinná pravda o poválečných událostech

Stanislava Kučerová
30. 3. 2020  
Sborník, který vyšel jako soubor přednášek ze stejnojmenné konference, pořádané 25. května 2016 v Brně, se týká tématiky denacifikačního odsunu Němců z Československa, ke kterému došlo na základě rozhodnutí vítězných mocností z druhé světové války. Pro Čechy znamenal odsun rozuzlení dávných i nedávných problémů a excesů a základ stability poválečného uspořádání Střední Evropy. Část odsunutých Němců však označila odsun jako bezpráví, katastrofu, zločin všech zločinů. A v naprostém rozporu s historickou pravdou našla své příznivce i mezi Čechy.

neděle 29. března 2020

Jak zahynula česká civilní obrana? „Byla to ministryně za KDU–ČSL, kdo zrušil českou civilní obranu a proto jsme dnes bez ochrany

Vlasta Parkanová (KDU-ČSL)
- bývalá ministryně národní obrany
Jirka Kobza
29. 3. 2020  Eurabia
Také na školách byl systém CO (civilní ochrana nebo též civilní obrana) a branné přípravy zrušen jako přežitek komunismu. Vše bylo nahrazeno genderovou multikulturní liberální ideologií, která je v boji s pandemií opravdu účinná.


America first! Anatomie selhávání

Ivan David
29. 3. 2020
Ano, podle předpokladu předstihly Spojené státy americké Čínu v počtu detekovaných případů nakažení koronavirem, původcem COVID-19, dnes s oficiálním číslem 124 468 infikovaných. Na druhém místě se ocitla Itálie, která se blíží stovce tisíců. Kupředu se derou další evropské země a Kanada, zatímco v Číně a v Jižní Koreji se od počátku března objevovaly už jen o celkem sporadické případy.

Proč tomu tak je? Důvodů může být řada.

Sluníčkářská revoluce požírá své vlastní děti.

Radim Fiala
29. 3. 2020 spd
Mluvčí Filozofické fakulty UK Petr Kukal musel skončit v souvislosti s tím, že byl studentkami obviněn ze sexismu, protože ženy v rouškách přirovnal k perským princeznám, které kvůli rouškám nepřestaly být atraktivní. Sám Kukal je ale "příslušníkem" kavárny, pracoval pro tehdejšího ministra kultury Daniela Hermana a prezentoval i podobné ideje. Přesto se ho musím zastat.

Jaroslav Bašta: Infekční snění

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
29. 3. 2020   PrvníZprávy
Karanténa doprovázející současnou pandemii zasáhla do životů nás všech. Vytrhla nás ze zaběhaného rytmu našeho bytí a způsobila to, nač posledních třicet let skoro nikdo neměl čas – zpomalit a zůstat chvíli jen sám se sebou.


Michaela Šojdrová: Otevřený vzkaz našemu nejvyššímu ústavnímu činiteli

29. 3. 2020 sojdrova
Pane prezidente,
Svým včerejším projevem, místo povzbuzení, jste nás opět rozdělil.
My, kteří platíme a sledujeme veřejnoprávní média, nechápeme proč dáváte přednost soukromé televizi. Česká televize i rozhlas v těchto dnech, více než kdy jindy, poskytují službu veřejnosti. Nicméně to byla jen forma, mnohem horší byl obsah Vašeho projevu.

Koronavirus: Mocenská elita se stará jen o sebe, obyčejní lidé ať klidně chcípnou


Michal Brand
29. 3. 2020
Slovensko má skvělou prezidentku. Je poměrně hezká, i když trochu starší model, ale ok. V televizi, s make-upem a při záběru z dálky, nebo na fotce s trochou Photoshopu, vypadá docela atraktivně. A když vypukne epidemie koronaviru, tak si dokonce pořídí roušku v barvě sladěné s barvou kostýmu. ZDE   Což je tedy rozhodně zásadní věc. Jak závidím Slovensku, že má takovou prezidentku! Lidé umírají a ona je šik. Kam se na to hrabe primitiv Zeman, který se staral o dovoz roušek a respirátorů pro české zdravotníky, policisty, hasiče a další potřebné a měl přitom na sobě nudný šedivý oblek s trapnou nemoderní kravatou. No hrůza!

Chudí se dále propadnou, může padnout Euro i Evropská unie


Ivan David
29. 3. 2020
Euro může skončit kvůli koronaviru – spor o společné eurodluhopisy štěpí eurozónu
Německé pojišťovny jako Allianz nebo banky jako Deutsche Bank nechtějí přijít o možnost velkých bezpracných zisků z půjčování chudším zemím za vyšší úrok. Samy si na to půjčí od ECB na diskontní sazbu 0,1%. Německo by podle různých odhadů mohlo získat půjčky za 1%. Itálii by mohlo hrozit i 5% úročení. Do velkých problémů by se opět mohli dostat Řekové, jejichž dluhopisy by podle některých odhadů mohly mít úrok i přes 10%.