Reklama

sobota 11. dubna 2020

Katastrofa! Všímají si toho voliči? Brutální zneužití situace. Tady umírají lidé... Petr Žantovský je ve varu z toho, co vytahují na stůl Piráti

Docent Petr Žantovský
Petr Žantovský
11. 4. 2020   ParlametníListy
Nad mediálními výstupy dvou stran, které se v průzkumech přetahují o druhé místo v uctivé vzdálenosti za hnutím ANO, se v pravidelném přehledu zajímavostí týdne zamýšlí Petr Žantovský. Pirátská strana ho šokovala tím, že se snaží brutálně zneužít mimořádnou situaci a nabádá ke schválení manželství stejnopohlavních párů a přiznat jim možnost adoptovat děti. Občanští demokraté ho udivují tím, že se stávají stranou, která prosazuje myšlenky a způsoby prezentované řeporyjským starostou, jemuž jde přitom pouze o vlastní propagaci.

Svět při ranní kávičce už nebude jako dřiv...

Ladislav Větvička
10. 4. 2020    blog autra
"Fascinujici. Ja temu nerozumim, děvucho, jak to robiš", povidal sem ji v knajpě U Zlateho hrozna u sklenky Tramina. "Jak možeš každy den vydavat take moře informaci? To musiš vstavat snad v pět rano, ni?"


Zakryju oči a bubák zmizí

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
10. 4. 2020 VašeVěc

Tvrzení, že zelenou politiku si teď nemůžeme dovolit, lze ve skutečnosti velmi snadno obrátit. Koronavirus ukázal, že si nemůžeme dovolit nebrat zřetel na zákony přírody a nahrazovat je dětinsky zjednodušeným obrazem světa, ve kterém existuje jen to, co se dá v nejbližším čtvrtletí prodat.

pátek 10. dubna 2020

Celé zdravotnictví USA pod kontrolou firmy Big Pharma


Robert F. Kennedy jr.:
10. 4. 2020
"Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), je ve skutečnosti vakcínovou společností, nalézající se pod kontrolou společnosi Big Pharna. Ovšem ještě víc se pod kontrolou BiG Pharma nachází Světová zdravotnická organizace (WHO). Ta už pro farmaceutický průmysl není skutečně ničím jiným, než z ponožky spíchnutou loutkou."
Vybral z webu P.C. Robertse a přeložil L. Man
                                                                                              

EU je zděšena: Místo štvavých vysílaček je štve svoboda sociálních sítí. Vyzývá k cenzuře.

Ivan David
10. 4. 2020

Na Twitteru Rady ministrů EU jsem nalezl dvě pozoruhodné prezentace.

Na té včerejší se EU snaží dokázat svoji nepostradatelnost. 

čtvrtek 9. dubna 2020

Lekce koronaviru

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
9. 4. 2020
Historik a bohemista profesor Mojmír Grygar reaguje na aktuální situaci. Na základě historických reminiscencí prohlubuje naše podezření o umělém původu viru. Upozorňuje na utajovaný výzkum vojenských laboratoří ve světě a na několik afér, potvrzující fakt, že v mnoha zemích se pracuje na zákeřných chemických a biologických zbraních. 


Korporátní Pornhub a katolické Velikonoce

Václav Umlauf
9. 4. 2020  E-republika
Problém není s ukřižováním, ale se vzkříšením. To je celkem úzkoprofilový artikl i v normální zdravé době. A čím víc se propadáme do klerikálního a občanského marasmu, tím je znamení nového života problematičtější a tím méně je ho vidět.

Vážné varování: Pokud se nespojíme, marasmu se nezbavíme. Bída české politiky ve své nahotě? Revoluční návrh Klause juniora. Plejáda hlasujících kolaborantů. Poučení z minulého století. Vychází nová kniha

Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
9. 4. 2020  ProtiProud
PETR ŠTĚPÁNEK komentuje reakci našich poslanců na přelomový návrh na projednání vypovězení Lisabonské smlouvy a poučení z toho jasně plynoucí

Kdo a jak se rozloučil s Terezou Spencerovou

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
9. 4. 2020  blog autora
Když jsem se ráno podíval na svůj zastrčený blog, s překvapením jsem zjistil, že můj článek věnovaný Tereze Spencerové má 7.320 přečtení, viz:
Zemřela žena, která porazila mediální mainstream
(Pokud jde o hodnocení, jeden čtenář, který poctivě uvedl své jméno i příjmení, se omluvil, že se spletl a místo 1 dal 5.)

Vláda promrhala šanci na záchranu podniků a pracovních míst – místo toho bude ČNB v corona-krizi sanovat zahraniční banky a investiční fondy

Martin Kunštek
9. 4. 2020
Sněmovna dnes ve stavu legislativní nouze schválila balík zákonů na pomoc hospodářství v boji s důsledky corona-krize. To co poslanci schválili je příliš málo a příliš pozdě. Skutečně účinnou pomoc si vláda nebude moci dovolit poskytnout, protože se neodvážila prolomit ideologický předsudek zákonného zákazu měnového financování. 2,5 bilionu korun, které v ČNB leží ladem od dob intervencí proti koruně tedy vláda nebude moci využít. Podle schválené novely zákona o ČNB potečou do bank, pojišťoven a investičních a penzijních fondů. Teprve od nich si s větším úrokem bude moci půjčovat vláda cestou prodeje více úročených státních dluhopisů.

středa 8. dubna 2020

Snad je ti líp… (věnováno zesnulé Tereze Spencer)

Marek Řezanka
8. 4. 2020
Jsou zprávy, jež vás opaří i zmrazí
že vaše slova váznou v hrdle kdesi
Na svět i z něho odcházíme nazí
Po ránu šálek nikdo nevyvěsí

My kacíři


Nepokřtění kacíři

Kniha „My kacíři“ obsahuje politické projevy, články a rozhovory Lenky Procházkové, které byly od září 2017 do srpna 2019 publikované pouze na internetových nezávislých webech, například i na Nové Republice. Výjimkou je text „Osamělost Jana Palacha“, který autorka napsala pro časopis "Přísně tajné".

Odstrašte šmejdy aneb když vzduchem létají miliardy


Jiří Jírovec
8. 4. 2020
Přečtěte si stenoprotokoly 43. schůze Sněmovny, ten proud žvástů připravený volebními stratégy ODS a Pirátů (jmenujme jen ty nejchamtivější po moci), odrážející zděšení z rekordních preferencí ANO 2011. Hamáček nepochybně posune i ČSSD a tak se rozplývá sen Bartošů a Fialů, dostat se k moci. Kouzlem nechtěného tvoří protokoly přesvědčivý manuál, proč šmejdy, kteří se přiživují na současné krizi, nevolit.

Nekrolog za Terezou Specerovou napsaný několika kolegy a kamarády

8. 4. 2020
Redakce Nové republiky se loučí s mimořádnou osobností české novinařiny - Terezou Spencerovou.
Svými postřehy, hodnocením a vzpomínkami přispělo několik jejích kolegů, kamarádů, lidí, které inspirovala i bavila, přinášela vtipně komentované zprávy a postřehy k dění  ve světě jako "doplněk médií hlavního proudu". Kdo jste jí pravidelně četli a  probouzeli se s Ranní kávičkou ve svém písíčku či mobilu, věnujte jí s námi vzpomínku.

Doba koronovirová a postkoronovirová aneb Nechť žije Babiš!

Pavel Letko
Pavel Letko
8. 4. 2020   E-republika
Není nutné, aby lidé žebrali na ulici, není nutné bezdomovectví, není nutná armáda nezaměstnaných, není nutné telefonovat našim rodičům a prarodičům, ať zemřou někde stranou bez pomoci.

úterý 7. dubna 2020

Projev poslance Václava Klause mladšího: Přišel čas zbavit evropské byrokraty vlády nad touto zemí!

Poslanec Václav Klaus
7. 4. 2020  

Dobrý den, dámy a pánové, 

mám návrh k pořadu schůze. Ekonomickými věcmi se jistě budeme sáhodlouze zabývat v těch bodech, které jsou schváleny. Je to podle mě ta nejdůležitější věc, hrozba toho ekonomického koronaviru a umírání českých firem a živnostníků, je to priorita číslo jedna. Kdybych měl tu moc, tak vyřadím všechny ostatní body, které se netýkají ekonomiky, z tohoto jednání.

Otevřený dopis prezidenta ČLK Milana Kubka předsedovi Ústředního krizového štábu Janu Hamáčkovi

Česká lékařská komora
7. 4. 2020
„Přirozené promoření populace“ virem Covid-19 je nebezpečná iluze a hazard s životy desítek tisíc nevinných lidí


Vážený pane ministře,

obracím se na Vás jako na předsedu Ústředního krizového štábu formou otevřeného dopisu s naléhavou výzvou, abyste nedopustil překotné rozvolňování opatření, jejichž účelem je bránit šíření infekce Covid-19.


VA: Rozhodnutí Moskvy omezit vývoz obilí vyvolalo ve světě poplach!

Sklizeň v Rusku 2019
-kou-
7. 4. 2020  ValeursAktuelles
Ruská vláda zavedla kvóty na vývoz obilí, a pokud Rusko dříve vyvezlo 43,3 milionu tun, nyní se tato úroveň snížila o 7 milionů tun, hlásí Valeurs aktuelles. 

K šíření COVID aktuálně v kontextu Prymuly

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
7. 4. 2020 blog autora
Požádal jsem svého dlouholetého kolegu na VŠFS Ing. Jana Mertla, Ph.D., kterého považuji za nejlepšího odborníka na zdravotnictví z hlediska sociálního a hlavně ekonomického kontextu za názor na současný spor o tom, jak pojmout restrikce související s šířením COVID. Bezprostředním podnětem jsou i kontroverzní výroky "hlavního hrdiny" boje s koronavirem Prof. MUDr.Romana Prymuly, CSc., Ph.D., které v určité části veřejnosti způsobily téměř paniku. Zde je – dle mého názoru velmi přesné a velmi důležité – stanovisko J. Mertla:


Stejně jako po každé válce skončí liberální paradigma na smetišti dějin

Ľuboš Blaha
7. 4. 2020   Facebookový profil autora

Nechci sypat sůl do ran bratislavské kavárny, ale korona-krize v první řadě liberální globalisty praštila po nose.

Koronavirus je brnkačka, tolerance bezpečnostních orgánů vůči rozvratu je sebevražedná

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil
7. 4. 2020 VašeVěc
To vede k tomu, že poslankyně SPD vtipně použije slovní hříčku o invazivních rostlinách na migranty. Ale když starosta Prahy 6 (Kolář, člen TOP 09) urazí cítění minimálně 30 % českého národa, že maršál Koněv, historicky muž, který byl oceněn demokratickým prezidentem Edvardem Benešem, a jehož vedení 1. Ukrajinského frontu směr Praha, odstartovalo úprk nacistů a mimochodem i Vlasovců z Prahy 8. a 9. května 1945 směr americké zajetí, musel být odstraněn, protože neměl roušku, mlčí se.

Foreign Affairs: Většina obyvatel Krymu je šťastná znovusjednocením s Moskvou! Obraz života na Krym

Oslava dokončení železniční tratě z Ruska v Sevastopolu,
 prosinec 2019
John O'Loughlin , Gerard Toal a Kristin M. Bakke a -kou-
6. 4. 2020  Foreign AffairsPrvníZprávy
Obraz života na Krymu, který na Západě líčí aktivisté a organizace zabývající se lidskými právy, zcela zjevně neodpovídá skutečnosti, napsal zaraženě Foreign Affairs. Jak skřípavě připustili pozorovatelé americké publikace, údaje získané na základě průzkumů veřejného mínění provedené na žádost redakce, vypovídají, že i přes existenci řady problémů nemají obyvatelé Krymu pocit, že by byli „okupovaní“ - stejně jako před šesti lety, a většina z nich vnímá znovusjednocení s Ruskem pozitivně.

Nečekaně hyperaktivní EU: Potrestáme ČR!

Radim Valenčík
7. 4. 2020 blog autora
"Česká vláda to udělala již počátkem března, když zakázala vývoz nebo reexport respirátorů a dezinfekce, protože měla - jak se teď ukazuje - oprávněné obavy z toho, že budou u nás vykoupeny a vyvezeny. Jak v neděli upozornil server Seznam zprávy, dostala teď za to od Evropské komise přes prsty.

pondělí 6. dubna 2020

Protože Brusel v corona-krizi selhal, navrhují eurohujeři více Bruselu

Ivan David
6. 4. 2020
Bývalý belgický premiér a expředseda probruselské liberální frakce ALDE Guy Verhofstadt (nyní RENEW) v souvislosti s epidemií koronaviru považuje za nejnebezpečnější element znovuobjevení národních zájmů evropský států. Ve svém článku uznal, že Brusel při řešení koronakrize selhal. Jeho „recept“ na řešení ale lze shrnout slovy „více Bruselu“. Prominentní politik frakce Renew Europe, v níž zasedají i europoslanci za vládní ANO, navrhuje zřídit evropský mechanismus rychlé reakce na zdravotní krize. Haftarova Libyjská národní armáda pobila další syrské džihádisty dovezené tureckým námořnictvem

Ivan David
6. 4. 2020
Islamistické milice Al-Wefaq, kterým velí samozvaný libyjský „premiér“ Faís Sarrádž, se pokusily v neděli u Wadi al-Rabi'a o průlom fronty. Do první linie byli nasazeni syrští džihádisté, které do země přivezlo turecké námořnictvo. Pokus o průlom skončil pro islamisty tragicky. Při protiútoku 128. pěšího praporu vojáci Libyjské národní armády (LNA) zabili 41 syrských džihádistů. Islamisté z Al-Wefaq podle libanonské agentury Al-masdar poté ustoupili zpět k bývalému hlavnímu městu Tripolisu.

Jaroslav Bašta: Jako po Třicetileté válce

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
5. 4. 2020 PrvníZprávy
V dnešním komentáři se chci zamyslet nad tím, jak se naše země vypořádá s následky pandemie COVID-19. Stejně jako celá Evropa, také Česká republika bude muset přežít velmi bolestivé období rozpadu globalizovaného světa na menší celky.


Předposlední zvonění

Karel Sýs
6. 4. 2020
Pod rouškou noci, skoro ještě nezačalo svítat, přikázal jistý starosta jeřábníkům strhnout sochu maršála Koněva. Svině v prasečinci nemají jména.
Maršál prý neměl roušku a tu přece musíme nosit všichni – už jen za tenhle výrok se bude smažit v pekle. Vysmívat se virové smrti se vymstí. Je mi však líto rudoarmějců, kteří padli, aby přežily i zrůdy.

Svět ruskýma očima 553

Zajoch
5. 4. 2020  Outsidermedia
Jednotlivé ropné společnosti budou odběratelům platit za jejich odběry * Odpověď na koronavirus na americké letadlové lodi * Proč je ruská pomoc pro USA nezbytná

neděle 5. dubna 2020

Čeho je nám po odstranění sochy maršála Koněva naléhavě třeba?

Ivan David
5. 4. 2020
Podle ČTK je nyní naléhavě třeba připomenout právě vydanou monografii o Emilu Háchovi "Prezident lidskosti", o které se ze zprávy dovídáme, že má rehabilitovat tohoto protektorátního prezidenta ZDE. Úkoly se ujal historik Vít Machálek.

Pomníků máme povícero

5. 4. 2020   (koluje v sítích)
Baronka Thatcherová a Prof. Václav Klaus odhalují sochu Winstona Churchilla před Vysokou školou ekonomickou na Žižkově 17. listopadu 1999.

Drahoš zase umí stáhnout králíka

5. 4. 2020
https://www.youtube.com/watch?time_continue=39&v=sLa_QiWulPE&feature=emb_logo

Zbořil: Kdo si bude připomínat letošní 75.výročí druhé světové války?

Zdeněk Zbořil, politolog (uprostřed)
Zdeněk Zbořil a -rp-
5. dubna 2020 PrvníZprávy
Snad bychom si i letos mohli připomenout výrok Victora Huga někdy z poloviny 19.století, který do diskusí o svobodě a demokracii, právu a spravedlnosti, a po zkušenostech s válečnými událostmi apeloval na chování občanů ve své zemi slovy Lidskost přináší mír!Odstranění sochy maršála Koněva bylo odporné a ani svým iniciátorům nepřinese prospěch

Ivan David
5. 4. 2020
Den poté lze už vyhodnotit dopad akce svržení sochy maršála Koněva v domácí politice. Nemám dokonalý přehled tisku a při gůglování mi mohlo něco uniknout, ale tuto akci z politických stran jednoznačně odsoudilo hnutí SPD prohlášením předsedy a mnoha stanovisky svých členů a samozřejmě akci odsoudila KSČM. Odsoudil ji prezident republiky Miloš Zeman. Ale odsoudila ji také řada osobností řekněme stranicky nezařazených.

Respekt odhalil svou tvář v celé své kráse

Ivana Haslingerová
5. 4. 2020 blog autorky
Prezident ČR v letech 2003-2013, profesor ekonomie Václav Klaus si zase jednou dovolil říci pravdu nejen o ekonomickém dopadu koronaviru na naši ekonomiku, ale dokonce i o Evropské Unii. V rozhovoru s redaktorkou Lidových novin Ivanou Pečínkovou zkritizoval EU za její špatné fungování, které koronavirus odhalil v celé jeho kráse. Poukázal na to, co cítí každý občan v naší a jistě i okolních zemích, že když nastane opravdu vážný problém, je pro nás EU naprosto bezvýznamná a že dokonce řada lidí doufá, že to jak se nyní chová bude její konec. 

FPRI: Západ by mohl uznat Krym ruským za demilitarizaci Kaliningradu!

5. 4. 2020    PrvníZprávy
Politologům a ideologům na Západě se nelíbí současný status quo pravidelně přichází se scénáři, jak vyjít se ctí z dnešní reality.
Ale ve své podstatě se jedná jen o ústupky Ruska bez ohledu na to – což je pro tyto ideology typické –, že by také vzali potaz bezpečnostní zájmy Ruska.