Reklama

sobota 18. dubna 2020

Trump vyměnil životy tisíců Američanů za zájmy finančních magnátů USA


Maxim But
18. 4. 2020     rueconomics
Sdělení Trumpa, že přistupuje ke zrušení zdravotnických omezení v USA, ukazuje: prezident zbabral boj s epidemií a doufá, že zmizí sama od sebe. To FBA Ekonomika dnes sdělil vedoucí Centra ekonomických studií Ústavu globalizace a sociálních hnutí Vasilij Koltašov. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že přistupuje k postupnému zrušení zdravotnických omezení, zavedených kvůli koronaviru. Podle jeho vyjádření plán zahrnuje tři fáze na cestě k obnovení ekonomického života a guvernéři států budou moci sami rozhodovat, kdy rušit omezení. 


pátek 17. dubna 2020

P. C. Roberts: Spor nad otázkou odpovědnosti za koronavirus nabírá na síle

Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts 
17. 4. 2020  Paul Craig Roberts,  překlad Man
Jen doufejme, že neokonzervativci ke svým probíhajícím virovým a ekonomickým výhrůžkám nepřipojí též válku s Čínou:

foxnews
Základní otázky: 
Je virus biologickou zbraní? 
Kdo je za něj zodpovědný?

Retro: Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

Thomas Piketty
17. 4. 2020  LeMond, překlad ParlamentníListy
Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Euro státu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím, že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku, prý přímo škodí. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už v lednu, nyní nicméně v Česku jeho překlad začal obíhat po sociálních sítích.

čtvrtek 16. dubna 2020

Novotný: Socha Koněva je obětí státního tunelu. Pomníkovou válku orchestrují USA

Stanislav Novotný
Vladimír Franta hovoří se Stanislavem Novotným
16. 4. 2020   Sputnik
Expolicejní ředitel Stanislav Novotný zodpověděl otázku, zda to nakonec nevypadá tak, že socha Koněva byla „ukradena“ či „unesena“. Zvažujeme jiné aspekty celého případu. Bylo by smutné, kdyby umělecko-historický artefakt, jenž stál na svém místě po několik desítek let, padl za oběť nějakému sběrateli kuriozit a bizarností. Tohle by se mohlo stát.

středa 15. dubna 2020

Poděkování a omluva osvoboditelům

Martin Koller
15. 4. 2020
Včera se mi dostal do ruky starý časopis. V něm byla fotografie, jak prezident Beneš hovoří s maršálem Koněvem a generálem Jeremenkem poté, co je na pražském hradě vyznamenal. Tak jsem si v té souvislosti říkal, jak by náš prezident, který byl oficiální hlavou odboje proti německé okupaci a zasloužil se tím o národ, vnímal odstranění sochy maršála Koněva.

Spor nad otázkou kdo je za koronavirus zodpovědný, nabírá na síle

Paul Craig Roberts
15. 4. 2020    paulcraigroberts
Jen doufejme, že neokonzervativci ke svým probíhajícím virovým a ekonomickým výhrůžkám nepřipojí též válku s Čínou: foxnews  a dailymail
Základní otázky: První: Je virus biologickou zbraní? Druhá: Kdo je za něj zodpovědný?

Mládek: Vítězí EU a Češi mohou zaplakat

Rudolf Mládek
Rudolf Mládek
15. 4. 2020 PrvníZprávy
Opakovaný návrh na společné vydání euro-bondů, tedy společných dluhopisů eurozóny, jak navrhovaly již před pandemií vysoce zadlužená Itálie, dále Španělsko a Francie, byl opět odmítnut, protože Německo návrh vetovalo a vydání euro-bondů vyžaduje souhlas všech států.


Dobrá správa pre Slovákov: koronavírus ovplyvňuje genetina

MUDr. Vladimír Malec, PhD
Vladimír Malec
15. 4. 2020   ExtraplusSk
MUDr. Vladimír Malec: COV19 napadá bunky podobným spôsobom ako HIV, využívajúc enzým furín, rovnako ako Ebola a HIV, lebo tento koronavírus získal takzvanú HIV- podobnú mutáciu. Práve z tohto dôvodu sa objavilo podozrenie, že ide o umele vytvorený vírus.

Turecko prodloužilo vojenskou službu a vojáci odesílají migranty na pobřeží

Ivan David
15. 4. 2020
V Turecku je v plném proudu příprava námořní invaze migrantů do Řecka. Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu nařídil vyklizení internačních táborů pro migranty. Včera večer bylo armádou vyklizeno zatím 9 uprchlických táborů v různých částech země. Některé až na hranicích se Sýrií a Irákem. Vojáci migranty pomocí autobusů, které najala vláda, převážejí na pobřeží. Podle satelitních snímků armáda migranty sváží na turecké pobřeží na místa, odkud je to lodí blízko na řecké ostrovy.

Ze dvou tisíce dotázaných lékařů 65 procent odhlasovalo, že by pro záchranu svých rodin volilo lék hydroxychlorochin

M. C. Miller
15. 4. 2020
Všichni tito lékaři jistě vědí, že „náš svobodný tisk“ nechce, aby lidé věděli. Mediální organizace „Demokracie nyní“, vyrukovala dnes s příběhem, že Brazilie zastavila své pokusy léčit koronavir protimalarickým hydroxychlorochinem, protože 11 nemocných zemřelo. democracynow  Stejné dva pokusy, a to jeden ve Wu-chanu a druhý ve Francii, takovéto fatální důsledky nezaznamenaly, a to nepochybně proto, že byly správně prováděny. 


úterý 14. dubna 2020

Kdo a proč stvořil koronavirus?

Nikolaj Starikov 
14. 4. 2020   Outsidermedia
Zamyšlení ruského spisovatele, publicisty a politika Nikolaje Starikova podepřené fakty…
Skutečnost, že vědci USA pracovali na viru jako kapka kapce připomínajícímu COVID-19, je zřejmá. Hlavní otázka, kterou si pokládá miliarda lidí, zní:

Odkud se vzal koronavirus, který dokázal ponořit celou planetu do úplně jiné reality?

Doněcká lidová republika: boj s koronavirem


Andrej Babický
14. 4. 2020       ukraina
Vlny paniky, které se v souvislosti s pandemií koronaviru ženou po planetě a nutí trnout hrůzou celé země, téměř nezasáhly Doněckou lidovou republiku. Ano, zde jsou také zavedena opatření pro boj s neznámou nemocí, ale jsou mnohem měkčí, než v Rusku a na Ukrajině.
Je tomu tak z několika důvodů. Za prvé, na pozadí šestileté války a za prudkého zvyšování intenzity ostřelování ze strany OSU v poslední době se koronavirus nezdá být něčím katastrofálním. Válka je horší. Za druhé, zjištěných případů onemocnění zatím není až tak moc.

Turecko a Řecko na hraně války. Turecko žádá NATO, aby Řecku zakázalo bránit tureckému námořnictvu v pašování migrantů do EU a džihádistů a zbraní do Libye

Ivan David
14. 4. 2020
Drzost tureckého prezidenta Recepa Erdogana zřejmě nemá žádné meze. Loni vyhlásila Rada bezpečnosti OSN embargo na vývoz zbraní do Libye. Rezoluce Rady bezpečnosti OSN jsou závazné pro všechny členské státy. Turecké lodě byly opakovaně přistiženy při nelegálním pašování dokonce těžkých zbraní. Do Libye Ve vodách kolem Libye provádí námořní blokádu k vynucení embarga lodě pod vlajkou EU. 

Erdogan přijal předsedu Rady EU Michela, aby společně posoudili situaci v Libyi

Vyslanectví Deep State v Praze: Kdo kavárně vychovává "kádry"? Školící zájezdy do bažin. Prokurátoři, politici, novináři. Všechno upekli Bakala s Albrightovou. Zahraniční agenty si tu alespoň neplaťme z našich daní!

Tomáš Doležal (SPD)
Jiří Kobza (SPD)
Jiří Kobza a Tomáš Doležal
14. 4. 2020  ProtiProud
Jiří Kobza a Tomáš Doležal nahlédli hlouběji do jedné mocné a bohaté americké politické neziskovky, jejíž pražskou pobočkou prošla (a procházejí) pozoruhodná *jména zdejší Páté kolony protičeských zájmů

Michail Chazin: Eurasijský pohled na budoucnost

Ruský politolog  Michail Chazin
14. 4. 2020   YouTube, překlad Zvědavec (Croix)
V tomto článku přináším výtah z videorozhovoru ruského neliberálního ekonoma Michaila Chazina, jehož dnes již asi není nutné čtenářům zvlášť představovat, s ukrajinským novinářem Dmytrem Džangirovem (nar. 1966). Zaměřil jsem se podrobněji zejména na druhou polovinu rozhovoru, týkající se konkrétních prognóz budoucího ekonomického uspořádání světa, včetně evropského prostoru.

Obnova národního kapitálu

Zbyněk Fiala
14. 4. 2020  VašeVěc
Evropská komise se děsí, že oslabené evropské podniky budou vykupovány čínským kapitálem a chce uvolnit pravidla, která dosud bránila národním vládám zasahovat ve prospěch ohrožených společností. Toho bychom mohli využít v jiném směru a pokusit se zbavit vysoké míry zahraniční závislosti, kterou jsme zdědili z nepromyšlené privatizace 90. let.


Pod rouškou pomoci v bojí proti koronaviru bojují mocnosti o Srbsko

Reklamní panel ve středu Bělehradu: "Díky bratře Si"
Shaun Walker a -rp-
14. 4. 2020 TheGuerdian a PrvníZprávy
Nejdříve s pomocí pro boj proti koronaviru dorazili do Bělehradu Číňané, potom Rusové a nakonec Evropané. Číňané poslali do Srbska letadla se šesti odborníky a zdravotnickým materiálem. Emocionální srbský prezident z vděčnost políbil čínskou vlajku a za nedostatek pomoci odsoudil Evropu.

pondělí 13. dubna 2020

von Moltke a evropská civilizace

Yekta Uzunoglu
13. 4. 2020
Nevím, zda měl někdo jiný tak osudový vliv na evropskou civilizaci, jako tomu bylo v případě maršála von Moltke.
Sovětští vědci v oboru světové diplomacie přesně popsali již v padesátých letech minulého století, jak se tento maršál dostal k moci, a jak ovlivnil, či dokonce určil zahraniční politiku Německa, která se následně stala evropskou politikou.
Ano, byl to Helmuth von Moltke, kdo spoluvytvořil moderní německý národ - stát a to i když mnozí mylně větší zásluhu připisují Bismarckovi.

Rodí se nový svět: Co to bude? Výhody znárodnění

Paul Craig Roberts
13. 4. 2020   paulcraigroberts
Z mnoha stran slyšíme, že svět po COVIDU-19 bude jiný. Takže ta otázka je přirozená. Jiný v čem? Bude lepší nebo horší? Elity tvrdě pracují na tom, aby byl lepší pro ně a horší pro nás ostatní. Důkazů o tom je přehršel. Velcí hoši se mají zachánit a jejich dluhy mají být vymazány. A my dostaneme zvýšené dávky v nezaměstnanosti. Big Pharma spatřuje v koronaviru obrovské zisky, vláda víc moci lidi kontrolovat a řídit.

Není Němec jako Němec


Jiří Jírovec
13. 4. 2020
To je heslo, které se šikne, čím blíž je 75. výročí války proti bolševismu. On to možná Hitler nemyslel úplně zle, jen se v Mnichovu pořádně nedohodl s Francií a Anglií a přepískl to s ředěním příliš silného roztoku židovského elementu v Říši.
Touha dobýt Rusko je letitá a naděje, že po fázi zvané odstrašování budeme mašírovat nach Osten zjevně neumírá. V dobách nejhlubšího komunismu se o některých Němcích mluvilo pěkně. Hlavně o těch neodsunutých a soudruzích z NDR.

Upozornění pro spotřebitele: vnímejte opatrně, text je vysoce ironický

Henry Kissinger volá po Novém pokoronavirovém světovém řádu

Henry Kissinger
Mike Whitney
13. 4. 2020   GlobalReserach překlad Zvědavec
Henry Kissinger se domnívá, že koronavirus je hrozbou pro jeho drahocenný Nový světový řád, takže požaduje, aby prezident Trump udělal cokoli, jen aby systém ochránil. V článku, který v pátek publikoval deník Wall Street Journal, tento bývalý ministr zahraničních věcí vyzval Trumpa ke spuštění velkolepého projektu, něco jako Marshallův plán, aby sjednotil spojence a přesvědčil je, že strýček Sam může i v době krize dát dohromady vojenské oddíly. Zde je to, co uvedl Kissinger: 

Smíšené pocity a odumírání státu

Jaroslav Bašta
13. 4. 2020    prvnizpravy
Na Velký pátek jsem si přečetl zprávu, že Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání kvůli odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy. Stalo se tak na základě nového zákona, který tento týden podepsal prezident Vladimír Putin, a to podle článku o znesvěcení symbolů vojenské slávy Ruska, spáchaných veřejně.

neděle 12. dubna 2020

Vrací se socialismus?

Petr Bajnar
Petr Bajnar
12 .4. 2020   SvobodnéNoviny
Z Číny přišel malý nebuněčný virus a nám se hroutí kapitalismus. Ne nemylme se, virus za to nemůže. Je pouze spouštěčem procesu, který doutná světem dlouhodobě.
V roce 1989 jsme prožívali konec reálného socialismu. Ve srovnání s kapitalismem se ukázal ne konkurence schopný. Majitel firmy má větší motivaci k tomu, aby podnik prosperoval než někdo, kdo na zisku či ztrátě firmy příliš zainteresován nebyl. Tržní ekonomika prosperovala víc než plánovací.

Jenže je tu jeden problém. Aby společnost fungovala dobře s volným trhem vyžaduje stabilitu. Stačí přitom jen velmi malý zásah z vnějšku a systém padá. Proč je tomu tak?

Manda má ráda víno

Leo K.
12. 4. 2020     KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

V souvislosti s koronavirovou infekcí uživatelka twitteru Mancino-Williams zveřejnila níže přiložené foto s textem: Nevada, jedna z nejbohatších zemí na světě, rozdělila toto parkoviště čárami, aby bezdomovcům vyznačila bezpečný odstup 6 stop.

Retro: Merkelová vydírá českou vládu

Merkelová "vítací"
-rp-
12. 4. 2020 PrvníZprávy
Angela Merkelová vyslala do Prahy svou zmocněnkyni pro migraci Aydan Özoguzovou, aby nám nadiktovala, jak máme přijímat migranty. Co se skrývá za tajemnou návštěvou, o které mainstreamová média mlčí?

Na rozdíl od vrahů a lupičů se dva čeští političtí vězni v Turecku na amnestii z cel nedostanou

Markéta Všelichová
ošetřovatelka v táboře pro Jezídy
Ivan David
12. 4. 2020 Facebook autora
7. dubna „oslavila“ v tureckém vězení 28. narozeniny česká státní občanka Markéta Všelichová. Ve věznici v Izmiru je nespravedlivě vězněna již čtvrtým rokem. Ve fraškovém procesu byla odsouzena k 7 letům vězení za podporu terorismu. Trest dostala za to, že se v iráckém Kurdistánu vyfotila s kurdskými Pešmergy, což jsou kurdští bojovníci, kteří v pozemních bojích s leteckou podporou spojenců porazili Islámský stát (ISIL). Všelichová v Kurdistánu působila jako ošetřovatelka v táboře pro Jezídy, kteří museli ze svých domovů na hranici Sýrie a Iráku uprchnout před genocidou prováděnou skutečnými teroristy z ISIL.


Zemřela Tereza Spencerová, dezinformoval Sputnik

LU LINA
12. 4. 2020   NonServiam
Na Kavčích horách v sobě nenašli ani tolik obyčejné lidské slušnosti, aby o jejím úmrtí byť jen alespoň informovali. Před lety usmívající se Písařovicová opakovaně vítala ve vysílání novinářku Spencerovou – Heydrich neHeydrich – a dneska už nám ani nesmí říct, že zemřela. Chce se mi zvracet.

Velikonoce bez tradic?Stanislava Kučerová
12. 4. 2020  ČNR
Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota, Hod Boží, Velikonoční pondělí... ta slova znějí jak vzácná zaklínadla, poselství z dávna věků – i z dob našeho dětství.
Vítání jara. Vítr povívá již povyrostlou zelenou travou a mává stonky žlutě kvetoucích petrklíčů.
Za kamny se hřejí v ošatkách kuřátka, housátka, kachňátka.