Reklama

sobota 25. dubna 2020

Ve Frankfurtu znovu rozjely tiskárny na eura

Ivan David
25. 4. 2020
Za naprostého mlčení našich médií se v Evropě právě kácí velký mýtus. Od 70. let minulého století ekonomické učebnice označují měnové financování vládních výdajů za absolutní zlo. Něco jako je v Bibli Satan. Jednou z metod měnového financování vlády je odkoupení státních dluhopisů centrální bankou. Od počátku koronavirové krize tento nouzový způsob, jak získat peníze na udržení chodu veřejných institucí, používá britská Bank of Englad.

"Petice ve smyslu zákona č. 85/1990 Sb.*), o právu petičním, proti nezákonnému zásahu do zahraniční politiky státu

25. 4. 2020
Vážený pane ministře,
Rada Městské části Praha 6 přijala dne 02.04.2020 usnesení č. 1393/20 o sejmutí bronzové sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z pomníku, jehož je socha neodmyslitelnou součástí, v památkové zóně, na pozemku č. parc. 2114/5 v k.ú. Bubeneč. Na základě uvedeného usnesení byla socha následujícího dne z pomníku odstraněna a poselství pomníku zneváženo. Radnice v této věci byla čím dál zpupnější a cíleně vyhrocovala situaci proti protestující demokratické veřejnosti.

Je americká koronavirová katastrofa zpětným rázem biologické zbraně?

Ron Unz 
25. 4. 2020  TheUnzReview, překlad Lubomír Man
Jen v posledních dvou týdnech podlehlo koronaviru 30 000 Američanů a tento počet se rychle zvětšuje, zatímco v rámci opatření k zastavení této smrtelné infekce přišlo už o zaměstnání 22 milionů občanů, což je počet, vracející nás do dob velké hospodářské krize z počátku 30 let.


Hodnoty našich národních dějin nejsou ani prázdné fetiše ani falešná „simulacra“ či ikony

Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.
Stanislava Kučerová
25. 4. 2020  ČNL
Po všech historických peripetiích, ke kterým po vzniku Československé republiky r.1918 došlo, čelíme posledních již (neuvěřitelných) 28 let systematickému projektu přehodnotit nevybíravým způsobem naše národní dějiny. Cizí útočníci, nájezdníci a uchvatitelé minulých dob stejně jako hamižní mocipáni, kořistníci a rozkrádači si zasluhují uznání ba obdiv, protože „něco dokázali“. Kdo si však zaslouží nejdříve kritiku a pak zapomnění, to jsou naši buditelé a obrozenci. 

pátek 24. dubna 2020

Trump přepracovává strategii americké energetiky

Thierry Meyssan
Thierry Meyssan
24. 4. 2020 OrientalRevue a Zvědavec 

Prezident Trump a ministr zahraničí Mike Pompeo, bývalý ředitel CIA, se poslední tři roky snaží skoncovat s imperialismem USA a nahradit jej ekonomickou strategií. To by znamenalo, že Washington může být i nadále světovým lídrem, ale za předpokladu, že bude mít silnou armádu a energetickou samostatnost.

Prohlášení věrnosti říšiIvan David
24. 4. 2020      První Zprávy
Europoslanec Tomáš Zdechovský na svém twitteru @TomZdechovsky projevil lítost, že neproběhla diskuse k návrhu zákona o vyhlášení referenda o vystoupení z Evropské unie, jehož zařazení na program jednání Poslanecké sněmovny bylo předevčírem zamítnuto včetně možnosti vést o zařazení tohoto bodu rozpravu. Tomáš Zdechovský se domnívá, že tím byla promarněna příležitost v diskusi prokázat, „jaký je to nesmysl a jak Tomio Okamura nemá své názory ničím podložené“. Aby to panu europoslanci nebylo líto, můžeme vést diskusi aspoň v médiích, kde diskusi vésti lze, neboť se připouští jiný názor.


Bartošek: Poženem vládu před vyšetřovací komisi

Lubomír Man
24. 4. 2020
Má tento lidovecký poslanec v těchto dnech jednu velkou výhodu. S rouškou totiž vypadá lidsky. Dnes v dopoledních pátečních hodinách s ním na Malostranském náměstí vedl rozhovor redaktor ČT Takáč, a ano, Bartošek tak nějak po lidsku uznal, že vláda zatím zvládala koronavirovou krizi vcelku úspěšně a svým neváhavým řešením jednotlivých jejích etap nejspíš zachránila i nějaké lidské životy.


Bruselský ambiciózní plán:Pomůžeme až se dohodneme, kde vzít peníze. Letos to bude stěží.

Ivan David
24. 4. 2020
Prezidenti a premiéři vlád zemí EU včera během čtyřhodinové videokonference Evropské rady řešili, kde vzít peníze na obnovu hospodářství poškozeného COVID-19. Všichni schválili návrh předložený italským premiérem Giussepe Contem na zřízení Fondu obnovy EU. Lídři zemí EU však nedokázali vyřešit to nejdůležitější. Kde vzít peníze, které by fond měl rozdělovat. Nejvýstižněji situaci zhodnotila německá kancléřka Angela Mekelová: „Shodujeme se na jeho potřebě, ale neshodujeme se v tom, jak jej financovat“.

Taras se zasnil

Taras
24.4.2020 TARAS2
Možná jste si toho ještě nevšimli, já tuhle averzi v sobě hodně potlačuju, nedávám ji znát, ale nemám rád kapitalismus v jeho všech podobách, nesnáším prakticky skoro všechny jeho projevy a formy, od živnostníků až po Goldman Sachs, protože se v nich vždy objevují jeho signifikantní tváře: 


S Jaroslavem Baštou hovoří Žarko Jovanovič 
24. 4. 2020  YouTube a TV-Raptor
Skandální poměry na řecko-tureckých hranicích, skandální poměry v Parlamentu Evropské unie, náprava v nedohlednu

rozhovor europoslance MUDr. Ivana Davida o Parlamentu EU - rozhovor vede redaktor Kapal
24. 4. 2020  SvobodnéRádio 

O turecké agresi proti Řecku, o virové pandemii, o přívalové vlně migrantů do Evropy, o problémech českých zemědělců, o neschopnosti Evropské unie zjednat nápravy. Posledních 45 minu odpovědi na otázky posluchačů.  M.j.: vystoupit z EU?

poslechněte si ZDE

čtvrtek 23. dubna 2020

Zatímco bezobratlí nám o páteři kážou, řecká „falanga“ bojuje za Evropu


Lenka Procházková
23. 4. 2020 

Ve stínu boje proti koronaviru čelí osamocení Řekové invazi migrantů do Evropy, kterou po vodě i po souši organizuje Turecko. 

Zaměstnanci ČT o tom trousí zmutované informace, jako by jim roušky znemožňovaly sdělovat pravdu. Nevyslovené drama nenaznačují ani výrazem očí. Naštěstí ale máme sociální sítě, kde lze při troše trpělivosti vylovit i „zlaté mluvící rybky“. 


Ruské zdravotnictví bylo uznáno nejefektivnějším v boji s koronavirem


Olga Smerčenková
23. 4. 2020     smerchenkolga
Americká Univerzita Johnse Hopkinse uvedla, že ruská medicína je nejefektivnější v boji s koronavirem. K tomuto závěru dospěli experti na základě výpočtu procentního poměru množství letálních dopadů k celkovému počtu ochořelých.
U nás (v RF, pozn. překl.) se tento index rovná 0,9%. Hned za Ruskem se umístilo Turecko, potom Peru, Indie a Rakousko. Tam se ukazatele pohybují od 2,4% do 3,2%. Celkem bylo u nás provedeno více než 2 mil. testů na koronavir, 90 tisíc jen za posledních 24 hodin.

Česká pravice v koncích… tedy soudě podle Fialy a Klause

Jiří Paroubek
23. 4. 2020    VašeVěc
Udělal jsem při prezidentské volbě v roce 2008 jako tehdejší předseda CSSD vše, co bylo v mých silách, aby se Václav Klaus nestal podruhé prezidentem. Byl to mimořádně obtížný úkol, ale ne nemožný, jak ukázal vývoj situace přímo na „bojišti“. Tedy ve shromáždění, volícím prezidenta. Připomenu jen, že tehdy ODS měla ve sněmovně a v Senátu, které prezidenta volily, 122 mandátů a pro volbu ve třetím kole bylo potřeba získat 141 hlasů poslanců a senátorů.

středa 22. dubna 2020

Ani chřipka, ani španělská

Jan Vítek
21.4.2020 Zvědavec
Ráno 4. března 1918 se vbelhal do ošetřovny ve vojenské základně ve Fort Riley v Kansasu kuchař Albert Gitchell. Celý pobledlý si stěžoval na horečku a silnou bolest v krku a hlavy.
Do oběda se s podobnými potížemi objevila skoro stovka mužů a zdravotníci je dočasně museli uložit do hangáru. Byl to jeden z prvních oficiálních záznamů o výskytu „španělské chřipky“, která si vyžádala 50 až 100 milionů obětí v letech 1918-1920.


Co mně nejvíc vadí na odstranění sochy Koněva z veřejného prostranství

Stanislav A. Hošek
22. 4. 2020
Teprve včera jsem si přečetl text pana Martina Kollera uveřejněný na webu Nová republika dne 15.4. Ihned jsem využil jeho nápadu a na velvyslanectví Ruské federace poslal mnohem osobnější dopis, následujícího znění:

Chceš porazit protivníka? Vychovej jeho děti!

Daniel Novák
22. 4. 2020  SvobodnéNoviny
Motto dnešního školství: „Ale já tomu nepotřebuji rozumět; vše, co potřebuji, je správná odpověď.“
Kamkoliv se dnes podíváme, vidíme odborníky a politiky, kteří argumentují ve prospěch restriktivnější školní výuky. Samozřejmě, že nepoužívají slovo “restriktivní”, ale je to v podstatě to samé. Chtějí více standardizovaných testů, více domácích úkolů, více dozoru, delší školní dny, delší školní roky a více sankcí vůči dětem, které jedou na den či dva na rodinnou dovolenou. Toto je oblast, s kterou politici z hlavních stran, na každé úrovni vlády souhlasí. Více školní výuky nebo přísnější školní výuka je lepší než méně.


úterý 21. dubna 2020

USA zradily Řecko - uznaly turecké nároky na neobydlené řecké ostrovy, pod nimiž je ropa – Turecko nyní žádá předání dalších 23 obydlených ostrovů - mezi nimi turistická centra

Ivan David
22. 4. 2020
Opět se ukazuje, že NATO není žádnou zárukou míru a bezpečnosti ani pro své členy. Řekové se nyní přesvědčují, že členství v NATO je stejně mizernou zárukou jako spojenecké smlouvy, které mělo před 2. světovou válkou se západními spojenci Československo. US ministerstvo obrany a US Pobřežní stráž podle řeckého serveru pronews.gr vydaly sadu aktualizovaných námořních map. V nich jsou neobydlené řecké ostrovy, v jejichž pobřežním šelfu se nachází ložiska ropy a plynu, vyznačeny jako součást Turecka.

Dánsko nepodpoří firmy z daňových rájů

Jan Urbach
21.4.2020 VašeVěc
Dánská vláda rozhodla, že v souvislosti s dopady koronavirové krize nebude pomáhat těm firmám, které jsou registrorány v tzv. daňových rájích a neplatily daně v Dánsku. Ministerstvo financí potom prodloužilo termín náhrad na období do konce července. Vláda Dánska se při tomto rozhodnutí odvolává na směrnice Evropské unie.

Zločiny WHO

Profesor Oskar Krejčí
Oskar Krejčí

pondělí 20. dubna 2020

Akademik Čerskij

Ruská loď Akademik Čerskij
Croix
20. 4. 2020   Zvědavec  
Během probíhající pandemie koronaviru, na jejímž pozadí probíhají zároveň ve zrychleném režimu globální změny v ekonomickém i politickém uspořádání světa, ztratila média ze zřetele některé další záležitosti, které ovšem rovněž mají strategický význam, přinejmenším pro Evropu.

Ovládat za každou cenu: EU má prý starost o naše zdraví. Efektivita je to poslední. Co je vlastně epidemická inteligence? Miliardy spláchnuté do kanálu. Pravomoce jediným cílem. Máte už doma brožurku o mytí rukou?

Hovnivál EU
Ivan David
20. 4. 2020    Facebook europoslance Ivana Davida a ProtiProud
IVAN DAVID se podíval na zoubek jedné z mnoha organizací zřízených a placených Evropskou unií, o níž nikdo pořádně neví a která je jeví jako další zbytečný výčnělek **byrokratického molocha
Všimli jste si během pandemie COVID-19, že EU má agenturu zaměřenou na boj proti infekčním chorobám?


Bašta: Reset naší civilizace jsme zvládli. A co restart?

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
20. 4. 2020   PrvníZprávy
Jako běžný uživatel počítače jsem si vypůjčil terminologii, která částečně vystihuje současnou situaci, píše Jaroslav Bašta v úvodu komentáře pro Prvnizpravy.cz.

Dráždit Rusa bosou nohou

Václav Vlk st.
Václav Vlk st.
20. 4. 2020   ČNL
Odstranění Koněvovy sochy v době koronaviru mediálně poněkud zapadá. Naštěstí. Ale ono se zase vynoří. Národy mají paměť delší než sloni. Viz naše zaťatost vůči katolické církvi a Habsburkům.

Země Severní Porýní-Vestfálsko je pevně v islámských rukou

Migranti v Německu jsou pod silným vlivem extremistů
DM a -rp-
20. 4. 2020 Journalist a PrvníZprávy
Rekordní podíl cizinců v nejlidnatějším spolkovém státě Německa: Nikdy předtím nebylo v Severním Porýní-Vestfálsku (NRW) tolik cizinců, kolik jich je dnes - na konci roku 2019 jich bylo 2,7 milionu.

Rozruch kolem cestovního ruchu

Stanislav Blaha 
20. 4. 2020  E-republika
Současná krize by měla být výzvou k zamyšlení a radikální změně chování. Podnikatelů, spotřebitelů i vlády. Zatímco o podnikatele a spotřebitele a jejich schopnost přizpůsobení a změny chování nemám žádnou starost, dosavadní reakce vlád po celém světě příliš optimismu nenabízejí.Le Figaro: Pandemie znamená úpadek Západu a začátek „století Asie“!

Foto Le Figaro
Sébastien Falletti a -kou-
20. 4. 2020 LeFigaro a PrvníZprávy
V roce 2020 ve světě konečně začal „asijský věk“, jehož příchod byl na Západě tak dlouho očekáván, aniž by věřil ve jeho realitu, píše publicista Le Figaro Sébastien Faletti.

Liberální fašismus Mezinárodního měnového fondu ve třech minutách

20. 4. 2020

neděle 19. dubna 2020

Koněvovy řády a neřádi Kolář a spol.

Ivan David
19. 4. 2020
Přátelé mi přeposlali sdělení podepsané jménem Milan Litvík.
Píše: "Přátelé jako starý sběratel militarií jsem zaznamenal na maršálu Koněvovi jednu zajímavost!!
Mimo to, že je nositelem Sovětského řádu za vítězství, což je pro sběratele nejcennější řád na světě, tak získal:


ČR podporuje turecké zájmy v Libyi: Válka v Libyi se mění na přímý konflikt Turecka a Haftarovy armády

Ivan David
19. 4. 2020
Podle libanonské agentury Al-Anvar turečtí důstojníci a agenti turecké tajné služby MIT fakticky převzali velení nad skupinami džihádistů, které tvoří „armádu GNA“ samozvané vlády libyjského „premiéra“ Faíze Sarrádže. Turecké zásobovací i bojové lodi bez větších problémů obeplouvají „blokádu“ Libye, kterou k vynucení rezoluce Rady bezpečnosti OSN o zákazu vývozu zbraní do Libye provádí lodi pod vlajkou EU. Tureckým zásobovacím konvojům se v posledních týdnech do pásma kolem Tripolisu, které ovládají Sarrádžovi džihádisté, podařilo dostat velké množství těžkých zbraní a islamistických posil ze Sýrie.

Nositel Nobelovy ceny říká: Covid-19 je lidským výtvorem


Paul Craig Roberts
19. 4. 2020
Francouzský virolog Dr. Luc Montagnier, který objevil virus HIV a v roce 2008 získal Nobelovu cenu za medicínu, říká, že virus COVID-19 je lidským dílem a nikoli tedy přírodní mutací. Dodává: Abyste do tohoto genomu vložili sekvenci HIV, je třeba molekulárních nástrojů, které se dají pořídit jedině v laboratoři. Dr. Montagnier má za to, že Číňané se snažili vyrobit očkovací látku proti AIDS a jejich konstrukt z laboratoře náhodně unikl. K čemuž virolog dodává, že dobrou zprávou přitom je, že příroda žádná fušování a zaplátování nepřijímá a tyto nepřirozené změny bude sama eliminovat. A to dokonce i když se nebude nic dělat. Věci se zlepší, ale bohužel, až po mnoha lidských ztrátách.
Překlad: Lubomír Man

Petříček nanejvýš rozezlen: Rusové před konzulátem ČR zapálili dýmovnici

Lubomír Man
19. 4. 2020
Tohle si moskálí odskáčí, takto se náš velký a kulturní český národ nenechá urážet od národa tak nanicovatého, podřadného a ničemného, jako je tenhle ruský pranárod, o kterém nikdo neví, odkud se na kontinentu vůbec vzal a odkud to vlastně do svých současných hranic přitáhl, a dnes není ničím jiným než jen zdrojem neklidu, pobouření a odporu v celém dříve tak klidném a pokojném evropském prostoru.

Vraždy na prahu svobody!

Přemysl Votava
19. 4. 2020 VašeVěc
Je to již 75let a zbývalo jen několik dnů do konce války. Vesnice Zákřov, nedaleko Přerova na Moravě, jedno z míst, kde se v posledních dnech války odehrál jeden z mnoha německých válečných zločinů. Nebyl jediný. Vedle vyvražděného Zákřova to byla vypálená Ploština (19.4.), Prlov (23.4.), Javoříčko (5.5.) a řada dalších. Stovky zavražděných.

Jak se vyhnout ekonomickému kolapsu

Ekonom Greg Hunter
Greg Hunter
19. 4. 2020   USA Watchdog, překlad Lubomír Man
V říjnu 2019 jste vy coby náměstek ministra financí v někdejší Reaganově vládě zde na USA Watchdog předpovídal, že „oligarchové nového světového řádu učiní cokoli, aby prezidenta Trumpa vykopli z úřadu“. Máme zde od března t.r. období uzavírání hospodářských provozů v důsledku infekce koronavirem a jsme svědky masívního tisku peněz, abychom zachránili všechno i každého. Jak tuto situaci vidíte vy?

Řecko a Turecko stojí na prahu války, je jen otázkou času, kdy někdo škrtne sirkou, míní Ivan David

Europoslanec MUDr. Ivan David, CSc.
rozhovor s europoslancem MUDr. Ivanem Davidem, CSc.
19. 4. 2020  ParlamentníListy
 „Turci zase svážejí migranty k hranicím, nakládají je do lodí a snaží se je někam dostávat. Evropská unie se tváří, že se vlastně nic neděje,“ upozorňuje europoslanec Ivan David (SPD). Dle něj Řecko a Turecko stojí na prahu války. „Turci budou pokračovat ve svých snahách, a Řekové nemůžou být pasivní. Jejich vztahy jsou vyhrocené celá staletí, vzájemné postoje jsou těžko slučitelné. Myslím tedy, že to není přehnané tvrzení. Je to jen otázka času, kdy dojde k vyhrocení, kdy někdo škrtne sirkou,“ domnívá se.