Reklama

sobota 2. května 2020

Lenka Procházková: Nestačí jen truchlit!

Spisovatelka Lenka Procházková
2. 5. 2020 PrvníZprávy
Už je to šest let, co jsme na internetu ohromeně hleděli na snímky lidí zavražděných 2. května 2014 v Oděse.
Z videí bylo zřejmé, že útočníci vraždili s vášní... Jedna sekvence zachycovala skupinu dívek, sedících uprostřed chaosu na dlažbě. Zprvu to působilo téměř jako piknik, pak jsem poznala, že plní lahve benzínem. Vypadaly pracovitě a vesele, to je málo, přidej! hecovaly se, zatímco lidé uvěznění v hořícím domě už skákali z oken. A pak jsem si s děsem přečetla komentář českého novináře, který od svého psacího stolu vytipoval v zuhelnatělých tělech obětí ruské agenty...

Pavel Novotný: Na Bartošové budeme parazitovat, až ji zabijeme.

Lubomír Man
2. 5. 2020
Takový je titul rozhovoru webu iDnes.cz z 22. července 2013 (a tedy z doby, kdy zpěvačka Iveta Bartošová ještě žila), s tehdy bulvárním novinářem Pavlem Novotným, dnes starostou pražské městské části Řeporyje. Člověk ten rozhovor čte a ptá se: vědí obyvatelé Řeporyjí, jaká lidská zrůda jim to starostuje? A pokud se snad někomu ta „ zrůda“ zdá výrazem nepřiměřeným, nekritizujte a čtěte z rozhovoru P.N. pro iDnes.cz dál:

Koronavirus: Současnost má smysl

Patrick Ungermann
2. 5. 2020
Myšlenkový sprint: Tak trochu pohasla iluze, že závratné tempo života se odehrává cestou mezi zaměstnáním, obchodním domem a hltáním médií. Ti, kdo podnikají, a spolu s nimi ti, kterým pulz komerce přešel do krve, prožívají čas stagnace. „Život, jak ho známe, se zastavil.“ Já vás chci naopak ubezpečit, že právě v březnu a v dubnu dosáhl životní spád závratného tempa. Myšlenkového tempa. Cílová rovinka se vyčistila od nepříčetné strkanice v obchoďáku. Odpadly neustálé porady a konkurzy. 

Proč současnou ODS charakterizuje fanatická nenávist k Rusku a k Číně?

Poslanec Jiří Kobza (SPZ)
Jiří Kobza a -ps-
2. 5. 2020  facebookový profil Jiřího Kobzy a PrvníZprávy
„Kdo je dnešní ODS? Je dobré si všimnout, že zatímco tuto stranu v minulosti reprezentovaly korupční skandály, podivné restituce a privatizace, mrtví Maďaři a především rozsáhlá amnestie Klause st., která za těmito zločiny zatáhla závěs, dnešní ODS je dost jiná," myslí si poslanec Jiří Kobza. Proč?

pátek 1. května 2020

Síla pracujících

Geordyn
1. 5. 2020 KosaZostra čili 
vlkovobloguje.wordpress.com
Vlkův úvod:
Před nějakým časem jsem informoval, že na kolegu Geordyna z autorského týmu Kosy si zasedl CoVid 19 a že mu dává pěkně zabrat a otiskl jeho článek, kdy účtoval s nemocí a taky trochu se světem. Dnes s radostí konstatuji, že i Kosa má svého prvního oficiálního vyléčeného. Dopadlo to přesně tak, jak jsem na konci článku připodotkl. Když čínský vir narazil na valašský penicilin a jeho dlouholeté pravidelné užívání, zkusil sice všechny svoje triky, ale nakonec zjistil, že jsou vyzkoušená tradiční homeopatika, na které nemá nárok. Tak to vzdal a odtáhl jinam.

„Hrozí návrat cenzúry. Za hoaxy označujú všetko, s čím nesúhlasia“: Chmelár spustil „lov“ na „lovcov konšpirátorov“

Eduard Chmelár
Samuel Gdovin
1. 5. 2020    HlavnéSprávySk

Nová vláda „vyhlásila vojnu“ konšpirátorom. V programovom vyhlásení vlády sa na potláčanie tzv. dezinformácii a hoaxov kladie veľmi veľký dôraz. Politický analytik Eduard Chmelár však s týmito krokmi vlády nesúhlasí a preto spustil iniciatívu, kde bude poukazovať na potláčanie slobody preja  vu zo strany vlády a tzv. „lovcov konšpirátorov“.

Nová Guinea v Praze

Taras
1.5.2020 TarasovaTerasa
Kundra z Respektu se spojil s neznámým zdrojem z neznámé instituce (BIS) a oznámil veřejnosti, že na Ruzyňském letišti přistál speciál? z Moskvy, vystoupil agent s kufříkem, který obsahoval ricin, olejíček ze semen skočce, tak silně projímavý, že oběť se vykaká z podoby, byl s ním v Londýně (jehla ukryta v deštníku, v pákistánské metropoli pořád prší) zavražděn bulharský přeběhlík Markov. 

Současná epidemie odhalila jednu důležitou věc, a to:

1. 5. 2020 Milan Peleška

Současná epidemie odhalila jednu důležitou věc, a to:

Bez VIP osobností, zpěváků, herců a jiných - to jde.
Bez Milionu chvilek to jde.
Bez senátu to jde.
Bez devadesáti procent členů poslanecké sněmovny to jde.
Bez demobloku to jde.
Bez neziskových organizací to jde.
Bez prominentních novinářů to jde.
Bez bruselské demokracie a jejích směrnic to jde.

Jen bez té pracující lůzy, která neví koho správně volit - to
NEJDE.


Výročí 150 let narození V. I. Lenina

V. I. Uljanov-Lenin
Václav Umlauf
1. 5. 2020 e-Republika
Výročí 150 let narození V. I. Lenina připomínáme z jednoduchého důvodu, a to je zrada levice. V roce 1914 rozbily hlavní strany Druhé internacionály mezinárodní dělnické hnutí a přijaly válečnou politiku jejich zemí. Lenin zásadně kritizoval tuto zradu a to jej postavilo do čela socialistického hnutí, které bylo proti válce.

Neoliberalismus a surovinová dominance aneb Ropa zadarmo

Václav Umlauf 
1. 5. 2020   e-Republika
Ropná krize je automaticky krizí petrodolaru. Nyní je každému jasné, že prostor pro manipulaci dolaru se dramaticky zmenšil, což bude znamenat šílený tlak na vazalské státy a kolonie typu Česka, aby si nakoupily americké dluhopisy a vládní půjčky ECB a FEDu.


čtvrtek 30. dubna 2020

Strašení komunikačními sítěmi 5G

Ilustrační foto

PPK 
30. 4. 2020  Outsidermedia
Ano, je to tak. Strašení 5G sítěmi je nesporným diskusním hitem internetu poslední doby. Ponechme prozatím stranou, že důvěřiví laici a 5G konspirátoři si pletou pojmy „rádio“ a radiace, že neznají fyzikální zákony z dávných časů objevů Faradaye nebo Maxwella a o elektromagnetických polích nevědí ani to, že i denní světlo do tohoto ranku patří též. A pokud jde o každé „záření“, tak že platí, že když je kdekoliv čehokoliv energeticky moc, tak je pak tam toho vždy až příliš. Potom ovšem i pro člověka v plavkách může být škodlivé prudké letní slunce u rybníka (o slunci na horách nebo u moře už ani nemluvě).

Mršit demokracii u nás bude též Evropská komise

Lubomír Man
30. 4. 2020
Psal jsem o tom už mnohokrát a naposledy též v článku Co spočívá na dně vědomí Zdeňka Svěráka. Totiž o tom, že demokracie skutečná a nikoli liberální či jakákoli jiná, pociťující neodolatelnou potřebu k výrazu demokracie ještě cosi přidávat, předpokládá rovnost podmínek subjektů, které v politickém životě jednotlivých státu fungují, z nichž nejdůležitější je rovnost jejich mediálních možností, pokud jsou počty jejich příznivců, členů či voličů přiližně totožné. 


Jakov Kedmi: „USA nebudou mít čas mrknout, nezůstane ani prach“

Jakov Kedmi - bývalý ředitel izraelské rozvědky,
analytik a bezpečnostní poradce
Jakov Kedmi a Janinna
30. 4. 2020 BitLy a Pokec24
„USA nebudou mít čas mrknout, nezůstane po nich ani prach. Ani nevědí, co na ně čeká.“
Hlavní dynamikou současné mezinárodní situace je relativní globální oslabení Spojených států a touha Ameriky, aby se to nestalo a za každou cenu si udržet tuto globální dominanci.

Smysl Bruselu: Krást a okázale vracet. Moloch se nikdy nestane užitečným. Další debakl vězení národů. Tunami nařízení k většímu nadšení? Ani napravo, ani nalevo. Zrušit a rozpustit - jediné řešení


Sociolog Petr Hampl
Petr Hampl
30. 4. 2020   ProtiProud
PETR HAMPL popisuje, jakým způsobem (ne)funguje unijní pomoc státům postiženým krizí a nevidí jinou smysluplnou cestu, než tuto strukturu zlikvidovat.

Evropské státy, které počítaly s unijní pomocí pro nový rozběh ekonomiky po epidemii, se dočkaly studené sprchy. Vedení EU samozřejmě slíbilo peníze, ať už jako dotace nebo velmi výhodné půjčky. V příslušných fondech mělo být minimálně bilion eur. Jenže zbýval drobný detail – jak ty peníze do fondů dodat. 

Trhák světového zákulisí: "Pozor, test na COVID -19 je infikován!"

Mgr. Murad Rachimov
Murad Rachimov
30. 4. 2020
30. března populární britské noviny The Telegraph informovaly o šokující zprávě, která vyšla pod názvem „Zpoždění testování na koronavirus vzniklo poté, co v testovacích soupravách na koronavirus byl nalezen COVID-19“ (Odkaz: https://www.telegraph.co.uk/news/2020/03/30/uks-attempt-ramp-coronavirus-testing-hindered-key-components/ ).

Sněmovna USA drtivou většinou schválila balík 484 miliard dolarů „úlev“, které naplnily korporátní kasy

Jacob Crosse 
30. 4. 2020  Outsidermedia
Těch 310 miliard dolarů na nových půjčkách bude vyčerpáno během několika dní. Takže malé firmy zůstanou na holičkách a většina malých podniků bude ohrožena přímým bankrotem. A dokonce i pro podniky, které dostávají půjčky, tyto peníze pokryjí mzdy, nájemné a zařízení na pouhých osm týdnů.


Lži novináře Šrámka o soudech Salmů převzal bez kritiky sudetský činovník Herr Šinagl

Jiří Jaroš Nickelli - historik
Jiří Jaroš Nickelli
30. 4. 2020   ČeskéNárodníListy
Zesnulý blanenský novinář Šrámek tvrdil v dopise zásadní lži o soudech Mgr. Nečasové a mém s dcerami Salma. Rád vyvrátím tyto lži.

Příprava Mnichova a války: pronikání nacismu do Francie O českém národě (kapitola šestnáctá)

Profesor Mojmír Grygar

Mojmír Grygar
30. 4. 2020
Uveřejňujeme další z textů, ve kterých bohemista a historika profesor Mojmír Grygar připomíná okamžiky z moderní historie našeho národa, protivenství, kterým čelil i širší dějinné souvislosti.

středa 29. dubna 2020

Rusko v reakci na provokaci uskutečnilo „podmíněné zničení“ Japonska

Lodě Tichomořské flotily vyrážejí na cvičení
29. 4. 2020  yandexru
Provokace japonské armády nezůstala bez povšimnutí Ruskem, které vypracovalo „podmíněné zničení“ Země Vycházejícího Slunce. Společné akce „provokativní povahy“ japonské a americké armády blízko hranic Ruské federace vedly k tvrdé a věcné reakci. Několik tuctů ruských válečných lodí s podporou letectva napodobovalo zničení Japonska.

Protiruská hysterie v souvislosti s Hřibem a Kolářem

Jiří Paroubek - bývalý předseda vlády
Jiří Paroubek
29. 4. 2020   VašeVěc

Minulý týden zveřejnil týdeník Respekt neuvěřitelnou a zcela absurdní informaci, že prý do Prahy přicestoval pracovník ruských zpravodajských služeb, vybavený jedem ricin. České zpravodajské služby vyhodnotily tuto informaci prý jako riziko pro Koláře a Hřiba. Kdyby to nebylo tak smutné, tak by to vzbudilo soucitný úsměv ve tváři každého soudného člověka s průměrnou inteligencí.

Z pandemie do normálie

Petr Robejšek
29. 4. 2020  blog autora
Pořád slyším někoho s prorockým výrazem říkat, že svět po koroně bude úplně jiný. A právě to se mi nechce věřit. Ano, nejspíš přibude videokonferencí, home office a roušek. Ale jakmile bude očkování, tak skončí pandemie a začne normálie. Zážitek společně sdíleného strachu bude odložen mezi zaprášené "vzpomínáš si jak tenkrát..?" A proto tento esej pojednává o nutných změnách, ke kterým nedojde.

Nesnesitelné dilema hostů České televize

 
Lubomír Man 
29. 4. 2020   Outsidermedia
Moderátoři a moderátorky to snad mají od vedoucích zpravodajské redakce ČT přímo rozkázáno a možná v tom byli dokonce i odborně proškoleni. A o čem že to vlastně mluvím?
Mluvím o technice kladení sugestivních otázek. 

Petříček obhajuje trestnou činnost

Radim Valenčík
29. 4. 2020   RadimValenčíkPíše
Respekt? Trestný čin § 356 a § 357
"Před třemi týdny přicestoval na Letiště Václava Havla z Ruska muž s ruským diplomatickým pasem. Čekalo na něj auto zdejšího ruského diplomatického sboru a odvezlo ho na ambasádu v pražských Dejvicích. Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin. Bezpečnostní složky o příletu cestovatele věděly a muže vyhodnotily jako bezprostřední riziko pro dvojici českých politiků, jejichž kroky v posledních měsících vyvolaly hněv Moskvy." Viz: respekt

úterý 28. dubna 2020

„Nejste divadlo! A pohrdáte lidmi.“ Škemrající herci? Zasvěcený muž promluvil o jejich penězích

rozhovor s producentem Ivanem Štefkem
28. 4. 2020    ParlamentníListy
Je správné, že komerční subjekty typu Divadla Broadway jsou mimo dosah pomoci Ministerstva kultury. Producent Ivan Štefka pro tento typ produkcí nepoužívá slovo divadlo, protože je to ryze komerční činnost, která je provozována za účelem zisku a jako taková musí hledat podporu jinde. Ti, kdo působí v oblasti umění a zábavy, i když se tím nedokážou samostatně uživit, neboť o jejich činnost není zájem, aby pokryl náklady, by se měli svým spoluobčanům omlouvat každodenně za to, že fungují z daní ostatních, o nichž se povětšinou vyjadřují s despektem.Hlasujeme o zemědělských dotacích na další roky

Ivan David
28. 4. 2020

Jde o "přechodné období", protože reforma "Společné zemědělské politiky" nebude včas projednána. Evropská komise do návrhů "reformy" napsala naprosto nepřijatelná ustanovení, podle nichž měly být sníženy zemědělské dotace ve prospěch imigrace. Později návrhy ještě zkomplikovala převáděním peněz na nesmyslný "Zelený úděl". 

Prapor vítězství nad Reichstagem


Přemysl Votava
28. 4. 2020
Ta fotografie, byla dlouho součástí našich učebnic i historie. Ten slavný prapor symbolizoval úmornou čtyřletou cestu Rudé armády od prvních porážek až ke konečnému vítězství v Berlíně. Bitva o Berlín se v dubnu stala závodem Spojenců, kdo první do Berlína vstoupí. Zejména britský premiér W. Churchill se netajil přáním obsadit Berlín a dát tím světu najevo, kdo je skutečným vítězem této války. Svědčí o tom i jeho dopis generálu Eisenhowerovi z 31.3.1945, kde ho výslovně žádal, aby Berlín nenechal Rusům a obsadil ho sám. Asi prožíval muka, když 13. dubna Rudá armáda osvobodila Vídeň. Ve stejné době zemřel prezident USA Franklin D. Roosevelt (+12.4.45) a on se tak vžil do vůdce západního světa. Začal tím závod o Berlín.

Zločin na zločinci není zločinem?

Zdeněk Jemelík
28. 4. 2020 JemelikZdenek a Chamurappi
Nepřijatelným úkazem v trestním řízení nejsou jen občasné rozsudky nad nevinnými lidmi, ale někdy také znemožnění postihu pachatelů skutečných darebáctví osobitým chováním orgánů činných v trestním řízení, policií počínaje a soudy konče. Malou naději na úspěch mají trestní oznámení, podaná obviněnými proti oznamovatelům jejich trestné činnosti. Většinou skončí přiložením k trestnímu spisu jako podání obhajoby a na jejich prověření nikdy nedojde. 


Vlastní gól tvůrců jiného světa

Ivan David
28. 4. 2020
Budovatel pomníku Vlasovcům a ničitel pomníku Koněva s jeho spolupracovníky jsou nejen gauneři, ale také blbci. Prokázali totiž, že nejsou schopni dohlédnout důsledků svých činů. Napadá mě aforismus: „Chtěl být událostí, ale stal se případem.“ (Omlouvám se, na jeho autora si nevzpomenu.) Chtěli se předvést, ukázat, co všechno si mohou dovolit. Ale ani funkcionáři vlastních politických stran se k nim nehlásí. Pochopení nalezli jen u předsedkyně TOP09, která se s činem starosty Koláře solidarizovala, aby nám o sobě prozradila to, co jsme beztak již tušili.

A co právo na život? Zbořil drsně ke ,,koronavirovému" rozsudku proti Babišovi a spol. I k hercům

Zdeněk Zbořil - politolog a historik
Zdeněk Zbořil
28. 4. 2020   ParlamentníListy
A co právo na život? „Soudce Výborný se snad nechal až příliš unést vědomím své nedotknutelnosti a vzal na sebe odpovědnost za možné následky svého rozhodnutí, které ale mohou být pro někoho osudové,“ komentuje aktuální dění politolog Zdeněk Zbořil. V souvislosti s debatami o původu viru zmiňuje, že tato válka informací bude možná nejen intenzivnější, ale hlavně nebezpečnější než koronavirus samotný. Věnuje se také jednomu lehkému napomenutí provincie z metropole nebo rozhodnutí ČSSD „pro“ Haška. Dává za pravdu Davidu Prachařovi: „Alespoň se ukázalo, komu a oč jde. Zda jen o ty miliony, nebo o ´kulturu‘, a co si pod slovem kultura představuje.“

Znovuzvolení Trumpa


Oskar Krejčí
28. 4. 2020  NovéSlovoSk
Politolog Oskar Krejčí ve svém komentáři ukazuje, jak se v souvislosti s šířením nového koronaviru v USA a ve světě vyvíjejí šance Donalda Trumpa na opětovné zvolení prezidentem.

Současná krize je ideální příležitostí k posílení lokální ekonomiky

rozhovor s Ilonou Švihlíkovou
28. 4. 2020 YouTube (pouze zvuk), 15 minut
Současná krize je ideální příležitostí k posílení lokální ekonomiky.Kauza pomníku maršála Koněva: Pro určité sochy se dlouhodobě připravuje koncentrák


Čestmír Kubát
28. 4. 2020
Vycházím ze včerejších zpráv www.irozhlas.cz a přidávám k nim svá vysvětlení. Zpráva podle deníku iROZHLAS (ZDE) a dezinformace ministra Petříčka:
Podle Petříčka je důležité, aby Česko dodržovalo závazky plynoucí ze smlouvy s Ruskem z roku 1993. V ní se podle Petříčka nehovoří o tom, kde by socha měla být umístěna, ale vyplývá z ní, že by Česko mělo zajistit důstojné zacházení a chránit památníky před poškozením.

Retro: Správně špatně

Tribun
28. 4. 2020 Tribun
Byl tu teď takový průzkum, jestli bylo za socialismu líp, a světe div se – nemálo lidí odpovědělo, že ano. První, co mě napadlo, bylo že vám ta propaganda moc nefunguje. Třicet let tlučete lidem do hlavy, že za socialismu bylo tak špatně, že líp bylo i za Protektorátu i za Třicetileté války, a teď tohle. Druhé, co mne napadalo, že se vám ta revoluce moc nepovedla. 

Hodnotová analýza a národní obrození?

Jiří Vaško
28.4. 2020  Zvědavec
Koronavirová pandemie a hospodářská krize, která ji provází, pokračují a stále více lidí v mainstreamu i alternativních médiích přemýšlí, zda a jak se změní Česko, Evropa a zřejmě i svět v jejich důsledku.pondělí 27. dubna 2020

Nesnesitelné dilema hostů České televize

Lubomír Man
27. 4. 2020
Moderátoři a moderátorky to snad mají od vedoucích zpravodajské redakce ČT přímo nakázáno a možná v tom byli dokonce i odborně proškoleni. A o čem že to vlastně mluvím?

Turkish Airlines přepravuje ze Somálska do Istanbulu migranty, kteří mají být nasazeni k invazi do Řecka

Ivan David
27. 4. 2020
Letadla Turkish Airlines vozí ze Somálska ve velkém migranty. Většina leteckých společností světa kvůli pandemii COVID-19 přerušila své lety. Většinu linek zrušila i turecká letecká společnost. Řecký server pronews.gr upozornil, že linka TK 687 ze somálského Migadiša přes Džibutsko do Istanbulu je kupodivu v plném provozu. Let trvá 7 hodin a ihned po přistání jsou migranti ze Somálska převáženi na turecké pobřeží z něhož je blízko na řecké ostrovy.

Spojené státy iniciovaly a financovaly výzkumy nových koronavirů ve Wuchanu

Dmitrij Peretolčin 
26. 4. 2020  Outsidermedia
K překladu článku globálního stratéga Dmitrije Peretolčina mě povzbudil článek z 22. dubna na Novinkách čerpající z amerických masmédií. Byl o tom, že v USA podlehl první člověk COVID-19 už počátkem února. Téma je zajímavé, tedy se začtěte…

Klíč k určování koronavirců

Doc. Radim Valenčík
Radim Valenčík
27. 4. 2020 blog autora
COVID-19 úspěšně promořil celou populaci memplexy (replikátory v komunikačním prostoru), kterým dal svou existencí vzniknout. Pokud někdo neví, co je mem a memplex, měl by si bez prodlení doplnit znalosti alespoň na úrovni Wikipedie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Mem_(informace)


neděle 26. dubna 2020

Katyň a pravda o polském teroru


Wojciech Komorowski
26. 4. 2020 worldandwe worldandwe1
V dubnu roku 2020 bude Polsko vzpomínat na zastřelení polských válečných zajatců, kteří zahynuli před 80 roky u Katyně rukama NKVD (a, možná, ne NKVD, a možná, ani ne v dubnu roku 1940…).
Nebudu hovořit o tom, že z nějakého důvodu byly ruce zastřelených svázány motouzem, který se vyráběl pouze v Německu, a v tělech zahynulých byly nalezeny pouze kulky ráže 7,65 mm, které se hodily k pistoli typu Walter nebo Browning.

Obama Bin Ládina nezabil

Stephen Lendman
26. 4. 2020    opednews
Tvrdit opak je jenou z velkých Obamových lží, jíž měl být americký lid oklamán. Obama ji uvedl těmito slovy: Usmrcení Bin Ládina je jedním z nejpozoruhodnějších činů našeho národního úsilí porazit Al Khájdú. V časopise Londýnský přehled knih z neděle 19. dubna vyvrací investigativní novinář Seymour Hersch velkou Obamovu lež o tom, jak zabil Bin Ládina. Jeho oficiální pověst o tomto činu by totiž stejně dobře mohl zplodit autor knížky Alice v Říši divů Lewis Carroll. Šlo o výmysl od prvního písmenka až do posledního. Ale zkuste si sami rozlišit fakta od výmyslů.

Americká tajná služba varovala před epidemií ve Wuhanu dříve než Číňané identifikovali první případy

Michal Brand
26. 4. 2020
Americká propaganda se intenzivně snaží svalit vinu za koronavirus nCoV19 a epidemii onemocnění Covid19 na Čínu. Neustále posloucháme historky, jak epidemie začala v Číně, jak za to může čínská polévka z netopýrů, nebo jak za to může čínská biologická laboratoř ve Wuhanu. Jak by měla Čína zaplatit kdekomu na světě stovky a tisíce miliard dolarů jako odškodnění.

Koronavirus a epidemie korporátní virulence

Václav Umlauf
25. 4. 2020 E-republika
Dluhy musí někdo zaplatit, že ano, a jedno procento to nebude. Takže jedno promile nás za naše prachy dostane do otroctví, což je fakt skvělý kšeft. Dále si elita zajistila plně oblbovací systém propagandy ve jménu obecného dobra. Tak si té karantény mozků a myšlení hezky užijme a poslušně dělejme, co nám vláda jednoho procenta poručí dělat v našem zájmu.

Anexia Krymu je úmyselné zavádzanie verejnosti. Fakta, z kterých Havlovi pohrobci nebudou mít radost...

Ivan Štubňa
26. 4. 2020   Zvědavec
Historicky sa Krym nazýval Taurus podľa Taurov, čo boli najstarší známi obyvatelia Krymu. Neskôr začali Krym kolonizovať Gréci a to už v 7. Storočí pred našim letopočtom. Neskôr bol ovládaný Byzantskou ríšou až do vzniku Krymského chanátu. V roku 1770 sa Krymský chanát dostáva vďaka ruskému vojsku z područia Osmanskej ríše a nastáva postupné mocenské pričleňovanie k Ruskej ríši. Tento proces bol zavŕšený v roku 1783, kedy Krym začlenila Katarína II. do ruského impéria.