Reklama

sobota 9. května 2020

Prý jsem antisemita. Argumentace na úrovni Respektu.

Ivan David
9. 5. 2020
Dávno si nevšímám "novinářů" a "publicistů", kteří o mně píší nesmysly, pokud to není bizarní až pro zasmání. Při hledání něčeho zcela jiného jsem narazil na článek jakéhosi Jiřího Hrebenara ZDE, podle kterého jsem nejen "prokremelský", což má být nadávka od protiruských, ale dokonce antisemita. Že jsem Žid, to jsem se dočetl od různých antisemitů mockrát, ale že jsem antisemita, to je pro mne novinka. Nepsal bych o tom nebýt té kouzelné argumentace tohoto "intelektuála", který o sobě uvádí, že se zabývá lidskými právy a "monitoruje extrémistickou a radikální scénu".

Mýlil jsem se

Jiří Jírovec
9. 5. 2020
"Proto říkám, že jsou lidi chybující, že se mejlejí, ať je učenej, nebo pitomej, nevzdělanej blbec. Mejlejí se i ministři.” Švejk před lékařskou komisí.
Nechal jsem se strhnout veřejným sdělením Pavla Novotného, že 1. místopředseda Poslanecké Sněmovny Vojtěch Filip je svině. Příměstský starosta má blíž k hnoji než ke kávě a tak přidal duševního mrzáka a výhružku, že tomu zmrdovi (čti: Jednomu z nejvyšších státních představitelů ČR) rozbije hubu.

V Bělorusku se přehlídka koná, jako by se nekoronavirovalo

9. 5. 2020

Sovětská armáda zachránila český národ před vyhlazením. Kauza s „ruskými ricinovými agenty" je tragikomické představení s cílem připravovat občany ČR na konflikt s Ruskem

Radim Fiala
9. 5. 2020 Euportal
Sovětská armáda zachránila český národ před vyhlazením a přinesla největší oběti při našem osvobození. Hnutí SPD si připomíná výročí květnových událostí v roce 1945 a 75. výročí konce druhé světové války. Květnové povstání českého lidu a osvobození Československa armádami Spojenců znamenalo konečnou porážku nacistického Německa. Je třeba připomenout opomíjené oběti 132 000 vojáků tehdejší sovětské armády a 33 000 vojáků rumunské armády, kteří padli v letech 1944 a 1945 na území Československé republiky.

Globální síť se trhá

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
9. 5. 2020  VašeVěc
Zatím to pocítili výrobci automobilů, kteří se spoléhají na tisíce dodavatelů součástí. Pokud přežili, zvýšily se jim náklady a snížily příjmy, takže budou hledat východisko ve vyšší prodejní ceně.

Rozhovor s Jiřím Hanzelkou

Reportér: Dr. Yekta Uzunoglu
9. 5. 2020
Y: Soudruhu *) Hanzelko, mám pro vás první otázku, kdy jste navštívil Kurdistán?
H: Takže vlastně v prvních měsících roku 1960
Y: Ano a vlastně i druhou otázku, kdy jste se začal zajímat o Kurdistán? Kdy jste přemýšlel o cestě do Kurdistánu?
H: My jsme vlastně všechna svoje cestování plánovali dlouhá léta před první cestou, před africkou a latinsko-americkou a byl už v původním plánu, se kterým jsme byli hotovi zhruba v roce 1938 v průběhu německé okupace a ten jsme pak doplňovali. Definitivní plán jsme měli v roce 1946, tam už Kurdistán byl, my jsme v každém případě do Kurdistánu chtěli jet.

V Česku víme přesně jen to, že nevíme nic

Jiří Jírovec
9. 5. 2020
V mediích se objevil článek o Rusákovi, který přiletěl do Česka s ricinem v kufříku a schoval se okamžitě na ruské ambasádě.
BIS prý nemá nic společného s tím, že se to prošvihlo, což v náznaku znamená, že si to novinář nevymyslel.
Prezident nic neví, premiér nic neví a stejné to je s těmi, kteří mohou tajné informace dostávat. Občan již neví vůbec nic, protože tajné služby mu nesmějí ani naznačovat.

Svět včerejška, dneška a...

9. 5. 2020
Petr Brandtner: Nacismus a druhá světová válka v dokumentech a komentářích Petra Žantovského aneb Spánek rozumu plodí nestvůry
Stálý spolupracovník Parlamentních listů Petr Žantovský (píše sem už od roku 2012) vedle pravidelné rubriky Týden v médiích publikuje také každý týden i cyklus Jak jsem potkal knihy.
Upozorňuje na texty z let nedávných i z hlubší minulosti, texty inspirativní, poučné i varovné pro dobu naši. Několik posledních dílů cyklu bylo věnováno 75. výročí porážky nacismu a konce druhé světové války. Autor je uspořádal, doplnil několika dalšími studiemi z knih s tématem souvisejících a vydal ve formátu pdf jako elektronickou knihu s názvem Svět včerejška, dneška a…

pátek 8. května 2020

Komedie skončila. Trump sesadil ukrajinského prezidenta


Ilja Novický
9. 5. 2020     https://cont.ws/@nowitsckij/1663437
Ubohé šapito Vladimíra Zelenského, vydrželo přesně rok, jak to předpovídali někteří experti. Bývalý komik nebyl s to splnit ani očekávání svých voličů, ani naděje svých bezprostředních šéfů z Washingtonu, když se ve výsledku změnil pouze v přesnou kopii Petra Porošenka. Donald Trump se rozhodl nemazlit se s novým ukrajinským komediantem tak, jako s jeho předchůdcem, a rychle odepsal Zelenského do odpadu, když se přesvědčil o jeho neschopnosti se domluvit a celkové profesionální nezpůsobilosti.

Padouch nebo hrdina?

Ivan David
8. 5. 2020
Jak jsem se od začátku domníval, celá kauza s udatným bojem proti 50 let mrtvému maršálovi, odstraněním pomníku a dalšími peripetiemi kolem kufříku s jedem či projímadlem, na to se názory různí, má očekávaný vedlejší efekt. Je jím odhalení hospodaření starosty Ondřeje Koláře na Praze 6. A teď nemyslím jen předražené odstranění sochy maršála Koněva a její uchovávání v chráněném depozitáři za statisíce, když doteď klidně stála na zdravém pražském povětří.

1945 - 2020: Nejdůležitější výročí osvobození. Přepisování historie nabralo na intenzitě. Měli jsme být zlikvidováni. Oslava zrádců. Svědomí Prahy a ostuda s pomníky. Ještě žijí pamětníci. Nacistická pravda a láska

Poslanec Jiří Kobza (SPD)
Jiří Kobza
8. 5. 2020  ProtiProud
Jiří Kobza je šokován současnými snahami o přepisování nedávných dějin, kdy měl český národ namále, a připomíná některé významné momenty květnového osvobození Prahy


Boj o interpretaci výsledků II. světové války

9. květen 1945 v Praze
Jiří Paroubek
8. 5. 2020 VašeVěc
Nepamatuji se, že by v některém z posledních třiceti let demokratického režimu docházelo k takovým pokusům o dezinterpretaci příčin i výsledků II. světové války, jako je tomu nyní.

Rusi rozmiestňujú nové rakety Nudol. Tie dokážu zostreľovať aj družice na obežnej dráhe

František Olčaj
8. 5. 2020  CZ24news
Američania, ktorí jednostranne vystúpili z dohôd o obmedzení rakiet krátkeho a stredného doletu v USA sú nespokojní. Rusi sa totiž rozhodli na území Ruska rozmiestniť nové rakety Nudol, ktoré sú súčasťou najmodernejších rakiet systémov PVO. Tieto ruské rakety dokážu zostreľovať aj družice a ich rozmiestnenie ešte viac obmedzí americké možnosti v súperení s Ruskom. Informácie priniesol portál Politexpert

Historické ponaučení z 8. května 1945: Státy mají jen vlastní zájmy

Zástupci Velká Británie, USA a Sovětského svazu
Winston Churchill, Franklin D. Roosevelt a Josif Stalin
Jiří Kobza 
8. 5. 2020  ČeskáPozice
Kvůli koronavirové pandemii se letos neuskuteční žádné velké veřejné pietní akce, což však nesmí být důvodem 75. výročí vztahující se k 8. květnu 1945 ignorovat. Je třeba si připomínat nejen toto výročí, ale také některé klíčové momenty druhé světové války, doby před ní i těsně po ní, o kterých se dnes skoro nemluví. Píše Jiří Kobza.


Ajajaj. Hodně smradlavé bahno starosty Koláře. Kromě Koněva mizely i peníze

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář
8. 5. 2020 ParlamentníListy
Publicista Pavel Matocha na serveru Česká pozice píše o tom, jak Praha 6 přeplácela spolužáky a lidi z okruhu známých starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (za TOP 09). Jde o statisícové odměny.Čechy a Morava v květnu 1945 - Povstání českého lidu

Přerov 1. května 1945
8. 5. 2020  ČNL
Období od 1. do 5. května lze chápat jako předstupeň celonárodního povstání, kdy dochází k místním vzpourám na Moravě, ve východních a severovýchodních Čechách. Regionální povstání začínají dříve než v Praze, územně s Prahou nesouvisejí, ale radikalizují lid. Již 1. května 1945 začalo povstání v Přerově a v některých obcích přerovského a olomouckého okresu (Horní Moštěnice, Brodek aj). 

A co teď, pohádkáři Hřibe, Koláři, Novotný?

Martin Koller
8. 5. 2020
Sedmého května jsem se vyjel dozásobit před svátky a přitom si poslechl komentář v českém rozhlase na téma osvobození Prahy. Podobnými jsou současná česká média zavalena a slouží především k ohlupování mladé generace. Mají u stále hloupější mládeže vyvolávat pohrdání a nenávist vůči Rusku a ochotu dobrovolně se podřizovat německému koloniálnímu panství, případně neméně dobrovolně se nechat zabít v preventivní válce proti Rusku.

Zdá se, že švédský model zklamal

Chris Pleasance, Ryan Fahey
8. 5. 2020
Zatímco Norsko se v čase, kdy si zde koronavirus vyžádal jen 209 obětí, připravuje na rozvolnění karantény, přiznává sousední Švédsko, že udělalo „velkou chybu“, když karanténní opatření odmítalo tak dlouho, až počet koronavirem usmrcených zde překročil číslo 3 000.

Němci útočí proti povstalecké Praze II

Praha, květen 1945
- hořící Staroměstská radnice
8. 5. 2020 ČeskéNárodníListy
„Nejvíce obětí německých násilností bylo v Praze XIV., Dolní a Horní Krči. Dne 6. května 1945 přijely 4 tankové divize generála Schörnera, které hned zahájily palbu z kulometů a tankových děl do ulice Linecké, do ulice U vozovny, do okolních domů, oken a zahrad. Tyto tanky se přiblížily až k barikádám, ale když přes ně nemohly dále, nemilosrdně střílely po okolních domech. Posádka, která s nimi přijela, rozběhla se po domech, násilím vylamovala domovní i bytové dveře, drancovala v bytech, obchodech i v krámech, načež uloupené zboží, jako zlato, prádlo, šatstvo, obuv a potraviny nakládala na vozy a odvážela zpět ke Krči. 

Kolář jako Biľak: soudružko Leyen, zachraňte nás! Tedy mě, tátu a kluky. Páteř by nebyla?

Tomáš Vyoral
Tomáš Vyoral
7. 5. 2020 blog autora
Prominentní politik Ondřej Kolář po vzoru zvacího dopisu soudruhů z roku 1968 prosí předsedkyni EU komise Leyenovou o pomoc proti Rusku. Hrdinný provokatér a jeho otec zkrátka nemají cit pro PR. Deja-vu. Jen Langley místo Moskvy.

Němci útočí proti povstalecké Praze I


7. 5. 2020 ČeskéNárodníListy
„…Podle výpovědí očitých svědků vnikli dne 6. května SS–mani do sklepa domu čp. 255 v Úsobské ulici a beze slova počali střílet do obyvatelů, kteří se ve sklepě ukryli. Používali střel dum–dum, jak bylo později lékařsky zjištěno. Německá příslušnice Lenechová, která byla v nejvyšším stupni těhotenství, klekla v krytu před SS–many a prosila je, aby ji jako německou příslušnici ušetřili. Zavraždili ji i se dvěma jejími dětmi.

čtvrtek 7. května 2020

Pražská bondovka


Erik Best
7. 5. 2020  EB
Na pražské letiště přicestoval podle Respektu příslušník ruské tajné služby s jedem ricin ve svém kufříku. České ministerstvo zahraničí však toho nebezpečného parchanta nevyhostí, protože chybí přímý důkaz, že by porušil zákon. Existovaly ale dostatečné důkazy k vyslání echa do médií, že životy třech českých komunálních politiků jsou ohroženy. 


Zastřel bobra, zachráníš strom!


Ivan David
7. 5. 2020
Dnes jsem přednesl svůj příspěvek v limitu 90 sekunt na zasedání Výboru pro zemdělství a rozvoj venkova, kam byl pozván místropředseda Komise, Frans Timmermans, který je odpovědný na realizaci "Zeleného údělu". Nebral jsem si servítky a vyjádřil svůj názor.

Jak oslavit Květnové vítězství?

Jiří Pondělíček
7. 5. 2020
Jistěže, nejtradičnější a nejtransparentnější způsob je vzpomínkový a pietní akt u památníku, který se takové události ať už v celostátní nebo místní míře týká. Zatím je to dobré. Zatím to ještě jde, zatím nám ještě nějaké ty pomníky na boje v Květnu 1945 zůstaly. Pokud ale sledujeme veřejné dění, pokusy o přepsání dějin a to dokonce na celoevropské úrovni no a také různé pomníkové války našich dnů, musíme se cítit přinejmenším znepokojeni.

Pokrytci ze senátu: Nebožtík Kubera jako klacek pro boj s Čínou? Prohlášení 16 pragováků a krátká paměť. Nejprve se distancují, pak ho velebí. Kachní žaludky štamgastů Kavárny. Že je hanba nefackuje

Kubera a Pětiminutovka Nenávisti podle Orwela
(originální grafika ProtiProudu)
Radek Pokorný
7. 5. 2020  ProtiProud
RADEK POKORNÝ si všímá neskutečného pokrytectví skupiny "liberálních" senátorů kavárny, kteří se ve své snaze poškodit prezidenta republiky nezastaví před ničím

Profesor Krejčí: Kopáním do hrdinů otevíráte bránu nové válce. Petříčkovi připravuje noty ČT. Velké změny v tajných službách, pozor

 Profesor Oskar Krejčí
rozhovor s prof. Oskarem Krejčím
7. 5. 2020 ParlementníListy
„Je obtížné s vážnou tváří rozebírat trapné věci…“ Politolog profesor Oskar Krejčí komentuje kauzu „ricin“. „V případě, že by se zmíněným třem konšelům něco stalo – představte si, kdyby někdo na ně třeba plivl! –, mainstreamová média by odpovědné policisty, úředníky a ministry za podcenění situace roztrhala na kousky,“ podotýká. Upozorňuje, že v roce 1949 James Forrestal, náměstek ministra obrany USA, skočil z okna údajně s výkřikem „Rusové přicházejí!“. Profesor rozebírá fungování ruské rozvědky a zpravodajských služeb. V souvislosti se 75. výročím osvobození dodává: „Když takto kopáním do mrtvých hrdinů dodatečně porazíte vítěze, otevíráte bránu k nové válce.“ „Ti, kdo padli, abychom my mohli žít, si přece zaslouží naši vděčnost. A úctu. Rozhodně mnohem, mnohem víc než nějací dočasní radní.“

Kverulant.org se pokouší zastavit miliardový tunel na vnitru

Vojtěch Razima 
7. 5. 2020  Outsidermedia
Ministerstvo vnitra nakupuje předražené a zastaralé vysílačky téměř za miliardu. Cílem Kverulanta je tento tunel zastavit, a proto dnes (6.5.2020) podal stížnost k antimonopolnímu úřadu.

Guardian: Tvrzení o údajném skrývání viru v Číně pocházely z USA!

Budova virologického ústavu "P4" v čínském Wuchanu.
P4 znamená, že je v ní manipulováno s nebezpečnými
patogeny třídy 4 
Dan Dabbagh a -kou-
7. 5. 2020 TheGuardian a PrvníZprávy

Jsme na začátku skandálu a blamáže, podobné té, kdy představitelé Spojených států lhali celému světu o zbraních hromadného ničení v Husajnově Iráku, aby odůvodnili krvavou invazi do této země?

středa 6. května 2020

PP bez F


TARAS2
6. 5. 2020 TarasovaTerasa
Ondřej Neff ve sporech na síti či v korespondenci nešetří idioty, rozdává je rukou štědrou. I já jsem jednoho obdržel. Ve svých astonovských úvodnících pak střídá světlé chvilky s černými. Tak to máme všichni, něco se povede, pak zase podělá. To, co vytvořil 3. května (Tvrdá, ale… ZDE), to je kakanec nejhrubšího zrna a kupodivu se tahle idiocie z NP potkala s ještě hovnějším komentářem Martina Fendrycha na Aktuálně ZDE. Zdá se, že po pražských politicích začali o hrdý titul PP soutěžit i novináři.


Zbořil: Nyní se zpochybňují i kvetoucí šeříky v květnu 1945

Zdeněk Zbořil, historik a politolog
Zdeněk Zbořil a -pr-
6. 5. 2020  PrvníZprávy
V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout 75. výročí konce války nebo také květnové události z Prahy 1945 …


Odpovědi na otázky agentury SANA k sankcím v době epidemie

Ivan David
6. 5. 2020  SANA1 a SANA2
Domnívám se, že během katastrof jako je pandemie by žádný stát nebo sdružení států jako EU neměly uplatňovat vůči jinému státu sankce. Rozhodně ne takové, které by měly za následek ztížení záchranných prací nebo léčení jejich občanů. Pokud už mají mezi sebou dva státy nebo skupina států jako EU s třetí zemí tak intenzivní politické spory, že to vedlo až použití sankcí, tak by jejich působnost během ničivých jevů jako je pandemie nebo zemětřesení měla být buď úplně pozastavena, nebo omezen jejich rozsah. 


Slavnosti lži: Výročí osvobození se blíží, propagandistických keců přibývá, svobodu oslavujme až bude

Martin Koller
6. 5. 2020
Ráno, 5. května jsem si jako obvykle u počítače zapnul Country rádio. Zaujal mne tam primátor Plzně Baxa, který vykládal, že v období 1948-1990 se nesmělo mluvit o osvobození Plzně a jihozápadních Čech americkou armádou. Teprve od roku 1990 se mohlo o účasti Americké armády na osvobození republiky svobodně mluvit, proto se pořádají Slavnosti svobody, aspoň podle pana primátora. Takže jsou to vlastně Slavnosti svobody slova. Pokud si pamatuji, vycházely v předlistopadové ČSSR noviny, které se jmenovaly Svobodné slovo. 


Vir ohrožuje nerovnosti


Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
6. 5. 2020   VašeVěc
Dějiny hospodářství ukazují, že k potlačení nerovností nestačí jen ideje a agitace, ale musí tu být také nějaký hodně dramatický spouštěč tektonické společenské změny jako je třeba právě epidemie.


Tragický osud moravských Lidic

Javoříčko, květen 1945
Bc. Miroslav Pořízek
6. 5. 2020  ČeskéNárodníListy
Moravská obec Javoříčko, která se do historie zapsala jako jeden z výrazných symbolů fašistického barbarství, byla malou vsí usazenou na okraji severovýchodních výběžků Českomoravské vrchoviny ve výšce necelých 400 metrů nad mořem. Obklopovala ji malebná příroda. Nedaleko ležící hrad Bouzov hrdě čněl nad tímto lesy pokrytým krajem. Domky roztroušené na obou březích potoka Javoříčky a nedaleké jeskyně. To vše tvořilo charakter malé podhorské vsi, kde se na živobytí muselo vždy tvrdě dřít. Na první pohled prostý venkovský život doznal tragických rozměrů na samém sklonku 2. světové války.

To se, Pražané, necháte takovým tupcem starostovat?

Lubomír Man
6. 5. 2020
Poslechněte si, co prohlásil pražský primátor Hřib dnes v úterý v projevu věnovaném 75. výročí povstání Pražanů, a titulek tohoto článku se vám už ani v nejmenším nebude zdát přehnaný. Spíš nedohnaný. Tady jeho neuvěřitelná slova jsou: „Je třeba si připomenout, že Rudá armáda dorazila do Prahy 9.května jako do fakticky svobodného města. Sověti tak nenesli hlavní zásluhu na jejím osvobození“.

V Česku připravuje Západ nového Skripala


Ljubov Stěpušova
6. 5. 2020  PravdaRu, překlad Outsidermedia
Česká media oznamují, že ruskými speciálními službami byl do Prahy dovezen ricin. Na roli Skripala byli na Západě připraveni tři kandidáti spojení s odstraněním pomníku maršála Ivana Koněva.


úterý 5. května 2020

Američtí žoldnéři zatčeni ve Venezuele


Janinna
6. 5. 2020  Pokec24 a CC
Poslední události ve Venezuele nám až příliš připomínají události na Kubě v roce 1961. Žoldnéři vycvičení v táborech provozovaných americkou CIA se vylodí v suverénní zemi a pokusí se o změnu režimu, který administrativu USA nechce poslouchat. Tentokrát to ve Venezuele CIA to opět zbabrala. Opět ukázala světu násilnou podstatu amerického Impéria. Události v těžce zkoušené latinskoamerické zemi samozřejmě ještě neskončily, násilné pokrčování na sebe asi dlouho nenechá čekat. A nyní referuje Janinna:

Václav Klaus: 75 let od konce druhé světové války

Václav Klaus
5. 5. 2020 stránky Václava Klause
I když k působení Václav Klause jako ministra i jako premiéra má redakce zásadní a nesmiřitelné výhrady, i když odsuzujeme "útěk před právníky" na počátku devadesátých let i jeho amnestii na konci úřadování coby prezidenta,  otiskujeme jeho včerejší postoj, vyjádřený v článku pro časopis Xantypa:

Pozor na zloděje!!!

Čestmír Kubát
5. 5. 2020
Kdyby Vám náhodou Praha 6 a Kolář s Petříčkem chtěli prodat dům, dejte si na ně pozor, aby se po podpisu smlouvy a v noci před nastěhováním nesešli a za rozbřesku vám z domu neukradli třeba okna, dveře nebo střešní tašky. Už si to vyzkoušeli a prochází jim to. Okna, dveře i tašky jsou totiž součásti nemovitosti stejně, jako socha na pomníku maršála Koněva.
A nezapomeňte, budou se hájit tím, že o oknech, dveřích a taškách se ve smlouvě nic nepíše.

Válečný zločin SS v Náchodě


Ustupující jednotky SS projíždějí 9.5.1945 Náchodem
Jiří Valtera podle vzpomínek Jana Šimáně
5. 5. 2020
8.května 1945. Přes Náchod prchá německé obyvatelstvo z Kladska. Večer byla dohodnuta kapitulace německé posádky v Náchodě.
9.května 1945. Praha vítá své osvoboditele. Obyvatelstvo Prahy svobodně vydechuje po šestileté okupaci.
Jiná situace je v Náchodě. Náchodem projíždějí německé frontové jednotky.Utíkají na západ před Rudou armádou. Nemají informace o situaci, proto nevědí, že jejich snaha je marná, protože Rudá armáda již pronikla až do Prahy. 

Kolářovi a spol. skutečně hrozí smrt

Radim Valenčík
5. 5. 2020 blog autora
"Svatá trojka" – Kolář, Hřib, Novotný – si způsobila velký malér. Zčásti svojí naivitou, zčásti svým fanatismem, zčásti snahou po zviditelnění a zčásti nedostatkem přirozené imunity (i v důsledku předešlého) vůči manipulaci ze strany těch, kteří s nimi hru rozehráli. Dostali se do akutního ohrožení života a nelze se divit, že mají strach. A to jim patrně ještě nedošlo, jaká hra se hraje. Lze tak usuzovat z toho, že i v této těžké situaci dělají sebevraženou chybu za chybou.

Žantovský: Německo nás dobylo ekonomicky, teď jde o životní prostor

Publicista a mediální expert Petr Žantovský
5. 5. 2020  PrvníZprávy
Ta dvě slova – „Benešovy dekrety“ – jsou zaklínadlem česko-německých vztahů od roku 1945 do dneška, píše v komentáři Petr Žantovský.
S rostoucí či klesající intenzitou se nám vracejí, zpravidla tehdy, když v Německu posílí sudetoněmecké „Landsmannschaft“ hnutí – například po vstupu Bernda Posselta do jeho čela. Velice silně bylo toto téma na přelomu milénia komunikováno Günterem Verheugenem, členem Evropské komise odpovědným za rozšíření EU (mj. i o Česko).

Duch setkání na Labi – co z něho zůstalo?


Jurij Rubcov
5. 5. 2020 ČNL
Datum 25. dubna přineslo dvě důležité události. Za prvé byl obklíčen Berlín částí 47. armády 1. běloruského frontu (velitel maršál Sovětského svazu Žukov) a 4. gardovou tankovou armádou 1. ukrajinského frontu (velitel maršál Sovětského svazu Koněv). Za druhé si v oblasti Torgau na Labi stiskli ruce bojovníci 58. gardové střelecké divize 1. ukrajinského frontu a vojáci americké 69. pěchotní divize. Záhy se stala slavnou fotografie pořízená za několik hodin poté ve štábu americké divize. Na fotografii se objali sovětský poručík Silvaško a americký poručík Robertson.


Co americké zpravodajské služby skutečně věděly o „čínském“ viru?

Prezident Trump v biochemické laboratoři (2020)
Pepe Escobar
2. 5. 2020  UNZ, překlad Zvědavec
Hybridní válka 2.0 proti Číně, bipartijní americká operace, již dosahuje svého vrcholu. Na základě celospektrální informační války 24/7 obviňují Čínu ze všeho, co souvisí s koronavirem - a zdvojnásobují úsilí ve své diverzní taktice proti jakékoli informované kritice prachbídné připravenosti Ameriky.

Extra špatná dobrá zpráva

Jan Vítek
5. 5. 2020  Zvědavec
Podle zjištění US Institutu pro výzkum politiky (IPS) smetánka amerických super-miliardářů zbohatla během tří týdnů v dubnu o 282 miliard dolarů. Je to obzvláště pozoruhodný výkon neboť ekonomika byla v prudkém skluzu a v prvním čtvrtletí spadla zhruba o 40%.

Havlíček: Držel bych se toho, že ne všechno, co vyjde v médiích, tak je

Lubomír Man 
5. 5. 2020
Politika „pražské kavárny“ reprezentovaná v nedělním vysílání ČT pořadem Otázky Václava Moravce zabředává do stále hlubší a hlubší stupidity. Už jen když vezmeme v úvahu, že něco tak pitomého a absurdního, jako je ruský agent přijuchavší do Prahy s aktovkou plnou jedu pro naše vynikající tři starosty, se vůbec může stát předmětem vážně se tvářící debaty a jmenovitě tedy nedělní debaty OVM, máme zde jako na talíři otázku duševního zdraví toho, kdo tento problém do debaty zařadil, stejně jako duševního zdraví těch, kteří jsou před tváří celého národa ochotni se s výtečníkem, který tohle provedl, vůbec bavit.


ČT: Protiruská a protičínská hysterie Moravce a Fridrichové

Jiří Paroubek
5. 5. 2020 VašeVěc
Když si čtu dnešní tisk, nemohu říci, že by, až na výjimky, obsahoval hysterické výlevy podobné těm, které v neděli prezentovala Česká televize v pořadech V. Moravce a M. Fridrichové. Protože to nejsou jednotlivé případy, kdy ČT projevuje vyhraněné protiruské a protičínské postoje a vlastně své pseudoargumenty zejména tito hlavní protagonisté ČT, a někteří speciálně vybraní hosté opakují, ukazuje se, že se jedná o promyšlenou kampaň. Lépe řečeno, o protiruskou a protičínskou kampaň.

pondělí 4. května 2020

Dopis předsedovi Poslanecké sněmovny


4. 5.  2020
Vážený pane předsedo Vondráčku,
jsem celoživotní nestraník, kdysi chemik a nyní publicista. Mám dostatek životních zkušeností, abych mohl říct, že níže citovaný výrok starosty Řeporyjí Pavla Novotného je nejen v rozporu s dobrými mravy, ale a to  především s Ústavou ČR. Ta stanoví, že základem českého politického systému je volná soutěž politických stran.

Bezpodmínečná kapitulace Německa v provedení maršála Schörnera a jeho armádní skupiny

Vojtěch Žampach
4. 5. 2020   ČNL
Specifický rys v rozvinutí bojové činnosti obou útočných uskupení RA na jižní Moravě spočíval v tom, že byla zahájena po uzavření úmluvy o vojenské kapitulaci Německa. Tu podepsal zmocněnec vrchního velitelství německých branných sil generál Alfred Jodl v noci na 7 květen 1945 ve 2.41 hod. v hlavním stanu anglo–amerických expedičních sil generála Dwighta Davida Eisenhowera v Remeši (Rems). Kapitulační akt z Remeše byl následujícího dne 8. května 1945 v 0.15 hod. ratifikován v sídle sovětského velitelství v Berlíně–Karlshorstu. Jménem OKW jej potvrdil maršál Wilhelm Keitel. Obě verze kapitulačního dokumentu shodně určovaly Německu bezpodmínečnou kapitulaci s účinnosti od 8. května 1945 ve 23.00 hod. (SELČ), tj. 24. 00 hod. VEČ. První mírovou sekundou byla 00.01 dne 9. května 1945. Protože utlačené národy očekávaly první svobodný den, označily za něj oprávněně 9. květen.

Stealth Rambo vítězně prchá


Martin Koller
4. 5. 2020
Poslední měsíce české mezinárodní politiky bychom mohli, a to bez velké nadsázky, nazvat kombinací bezuzdného podlézání německé EU a cizáckým firmám, spojené s ubohou, lokajsky přisprostlou protiruskou mediální propagandou na zahraniční objednávku. Naše svoboda a nezávislost po třiceti letech v přímém přenosu. Ricinová komedie je dokladem úrovně české zahraniční politiky, vedené ministrem zahraničních zájmů Petříčkem, jestliže vyzývá Rusko, aby se neodvažovalo napadat Hřiba, Koláře a Novotného, idoly, téměř falické, současného propagandistického tažení proti Rusku. 

Blíží se poslední světová?

První výstřely 2. svět. války - německá bitevní loď
Sleswick-Holstein ostřeluje Polsko, Westerplate, 1.9.1939
Ivo Krieshofer 
4. 5. 2020   e-Republika
Říká se, že kdo mlčí, souhlasí, a že kdo se nepoučí z minulosti, bude nucen ji prožít znovu.