Reklama

sobota 16. května 2020

V Rusku zaznamenali náznaky začátku třetí světové války

Alexandr Iljin
16. 5. 2020   Utro
Starý svět se ocitl na okraji propasti a může se kdykoli zbortit. Dnešní situace ve světě velmi připomíná ty, které vznikly před světovými válkami ve 20. století. Prohlásili to účastníci mezinárodního diskusního klubu "Valdaj" 14. května během online debaty. Jak podotknul ředitel pro vědu fondu klubu "Valdaj" Fjodor Lukjanov, dnešní konkurence velmocí je zbavena ideologického základu, který podle jeho vyjádření, mimo jiné, sehrál "stabilizující a strukturující úlohu" v letech studené války.

Slovenské poľnohospodárstvo a potravinová bezpečnosť štátu (domácí produkce tvoří jen 35% potravin ve slovenských obchodech)

Pavel Koncoš
16. 5. 2020
Nazdávam sa, že vývoj vo svete aj na Slovensku dospel v poslednom čase ku nevyhnutnosti zásadných zmien a ku prechodu od pravicového liberalizmu a globalizácii ku posilňovaniu národného a štátneho riadenia ekonomík. V tomto duchu sa treba opäť vrátiť aj k pojmu potravinová bezpečnosť štátu a jej dosiahnutiu, pričom ju môžeme definovať ako stav, kedy majú všetci obyvatelia štátu zabezpečený trvalý fyzický a ekonomický prístup k dostatočnej, bezpečnej a výživnej potrave, ktorá spĺňa ich výživové potreby pre aktívny a zdravý život.

Válka v Libyi jako indikátor stavu rozkladu NATO a EU

Ivan David
16. 5. 2020
Francie opět jednou ukazuje, že ve vládních budovách stále zůstává něco z duševního dědictví vrcholných domácích i mezinárodních intrikánů, jakými byli v době krále Ludvíka XIII. první ministr Jean Armand du Plessis – známý jako kardinál Richelieu, a v době Ludvíka XIV. první ministr Giulio Mazzarini – známý jako kardinál Mazarin. Podle německého serveru heise.de Francie v mnohovrstevném konfliktu Turecko versus Řecko a Kypr zvyšuje svoji angažovanost po bok těch druhých. Německý server uvádí, že FRANCIE – stejně jako RUSKO – dodává zbraně Libyjské národní armádě (LNA), již velí polní maršál Chalífa Haftar.

Poučení z historie


Olga Usková
16. 5. 2020   vk.com
Chci říci, že si musíme uchovat tuto fotografii záchodové mísy v Praze 9. května na místě pomníku Koněva. Uchovat a zanechat odkaz dětem a vnukům. Je to nejdůležitější poučení. Rusové dělají stále tu stejnou chybu. Snažíme se vážit si cizích problémů za cenu vlastních životů. Patrně s předpokladem na vstřícnou vděčnost.

Obskurní boje na radnici Kolářovy Prahy 6

Jiří Paroubek
16. 5. 2020 VašeVěc
Vypadá to, že si někteří pražští politici udělali z útoků na Rusko a Čínu živnost pro své zviditelňování. Je to určitě jednodušší cesta k sebeprezentaci, nežli pracovat.

Výroba už rozhodla

General Qiao Liang

15. 5. 2020 RokAJehoDny..., překlad Libor Číhal
Výroba už rozhodla
Čínský generál letectva ve výslužbě Qiao Liang, univerzitní profesor, publikoval řadu knih o válečné strategii, je ředitelem Rady pro výzkum národní bezpečnosti a členem čínského svazu spisovatelů. V unikátním hovoru v čínském časopise Bauhinia, rozhovor převzala francouzská revue LeConflict. Výtah z generálova hovoru:Až co řekne Berlín

Bývalý europoslanec Jan Keller
rozhovor s profesorem Janem Kellerem vedle Josef Provazník
16. 5. 2020  MY

Profesor sociologie Jan Keller je jednou z nejviditelnějších tváří levice. Ovšem té „staré dobré“ levice, která ctila klíčovou roli tradiční rodiny v národním státu a přirozeném řádu světa. Proto víc než pravici byla trnem v oku levičáckým revolucionářům. U nás ji nejprve zničili „gottwaldovci“, a když se po listopadovém převratu již téměř vzkřísila, dostala další direkt od „městských liberálů“ – radikálních levičáků a revolucionářů současných.

pátek 15. května 2020

NATO oficiálně háže svého člena – Řecko - přes palubu!

Ivan David
15. 5. 2020
Porcování řeckých ostrovů mezi Libyi a Turecko je tímto posvěceno z nejvyšších míst? Turecko podporuje vládu Faíze Sarrádže a dohodlo si s ním rozdělení řeckých ostrovů v Egejském moři.
“NATO je připraveno podpořit libyjskou vládu vedenou Fajezem al-Sarrajem, řekl ve čtvrtek šéf vojenské aliance.

Pravda v USA requiescat in pace (nechť odpočívá v pokoji)


Paul Craig Roberts
15. 5. 2020    paulcraigroberts
Ve „svobodné a demokratické“ Americe existuje pouze pravda oficiální – čili lež. Osoba, která řekne pravdu, je okamžitě odstavena na vedlejší kolej jako „konspirační teoretik“, „ruský agent“, „rasista“, „antisemita“ nebo kdosi podobný – a to s úmyslem diskreditovat jak jeho samotného, tak i to, co říká. Např., když jsem řekl, že Russigate je výmysl a podfuk, což se později plně potvrdilo, objevila se okamžitě po mém výroku má webová stránka na anonymním webu „PropOrNot“ a pravděpodobně výtvoru to CIA či NATO, a to na jeho seznamu 200 „ruských agentů (hlupáků)“. 


O penězích, které se EU chystá utratit smějí v EP mluvit je „vyvolení“ - my ostatní se máme „vyřádit“ na schvalování již utracených peněz


Ivan David
14. 5. 2020

Způsob organizace práce Evropského parlamentu ze všeho nejvíc připomíná parodii na demokracii. Dost často mám pocit, že vedení EP připravuje program jednání záměrně tak, aby do důležitých věcí nesměl téměř nikdo mluvit – nebo jen minimálně. Velké množství času se ale doslova vyplýtvá na projednávání záležitostí, které na chod EU fakticky nemají žádný vliv. Nejlépe je to vidět na jednání o penězích EU.

čtvrtek 14. května 2020

Ricinové otázky BISce a dalším

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
14. 5. 2020  blog autora
Docent Radim Valenčík vznáší otázky, týkající se "ricinového" divadla kolem tří v historii nevzdělaných a charakterově pochybných individuí, která schodnou náhod a vůlí médii zblblých voličů z Prahy usedla na stolice zastupitelů k velké hanbě a ostudě českého národa. 

Řecko, Kypr, Francie, Egypt a SAE – nový obranný spolek proti Turecku

Ivan David
14. 5. 2020
EU jako celek nechala své dva členy, Řecko a Kypr, „ve štychu“. I přes opakované žádosti řecké vlády o pomoc s odrážením tureckých vojenských výpadů se k urovnání sporu svých dvou členů Řecka a Turecka nijak nemá ani NATO. Vládám Řecka a Kypru tedy nezbylo nic jiného než si vyjednat nový obranný spolek proti Turecku. Mimo rámec EU i NATO.

Pravda o osvobození osvobozuje

Eduard Chmelár -  historik
a politický analytik
Eduard Chmelár
14. 5. 2020  PrvníZprávy
Předem se omlouvám za délku a tón tohoto proslovu, který měl být původně zcela přirozeně slavnostní a děkovný.

Chmurné vyhlídky USA ve studené válce s Čínou

Václav Umlauf 
14. 5. 2020 e-Republika
Spojené státy zahájily studenou válku proti Číně, tak zvažme, jaké má šance. Už 2. světová válka se rozhodovala skrze techniku, a ta Třetí nebude výjimkou. Podívejme se, jak to vypadaná na poli vědy, výzkumu a patentů mezi Čínou a USA.

Služebníci boha války


Stan
14. 5. 2020 Outsidermedia
Tohle je Adolf Heusinger (1897 – 1982). V roce 1944 sloužil jako náčelník generálního štábu Wehrmachtu, po válce byl vyšetřován kvůli podezřením z válečných zločinů, ale jako svědek v Norimberském procesu vyvázl bez soudu a potrestání, v letech 1947 – 1951 byl členem Gehlenovy organizace, předchůdkyně Spolkové zpravodajské služby podřízené od roku 1949 CIA, od roku 1950 přímý spolupracovník CIA (ZDE), v roce 1957 sloužil jako náčelník štábu ozbrojených sil Spolkové republiky Německo a poté v letech 1961 – 1964 jako předseda vojenského výboru NATO.

The Guardian: NATO by mohlo zůstat bez letů nad Ruskem kvůli umíněnosti USA ...

Alexej Bukatkin
14. 5. 2020      politexpert
Britský list The Guardian zveřejnil článek o vystoupení USA ze Smlouvy o otevřeném nebi. Žurnalisté zdůraznili, že tento krok je pro bezpečnost Washingtonu a celého světa krajně riskantní. Překlad materiálu (do RJ, pozn. překl.) poskytl list PolitRossija. V článku je upřesněno, že hlava Pentagonu Mark Esper a státní tajemník Mike Pompeo usilovně podporují vystoupení Spojených států ze Smlouvy o otevřeném nebi. 


Zločinecká Big Pharma dostala na starost „vakcínu“ na covid-19

Tony Cartalucci
14. 5. 2020 JournalNeo, překlad Zvědavec
Farmaceutická lobby Big Pharma - která má na svědomí lži, podvádění, krádeže, úplatkářství, a jež v minulosti vystavovala veřejnost účinkům nebezpečných a dokonce smrtících léků - dostává miliardy dolarů na vývoj „vakcíny“ na covid-19. Svěřili byste své zdraví do rukou těchto kriminálníků?


Profesor Budil: Zpátky do reality! Zde jsou fakta o „prosperitě“ Západu. Po viru to jen zesílí. Je čas na obrat

Profesor Ivo Budil
rozhovor s profesorem Ivo Budilem
14. 5. 2020  ParlementníListy
Boj s koronavirem demonstruje sílu vědy, ale na druhé straně dává Západu možnost nahlédnout do propasti, kam se může zřítit. U nás se ukázala důležitost soběstačnosti, sebeukázněnosti a disciplíny, nemluvě o sugestivním vzepětí, o čemž se všem jinde může jen zdát.
 

Obilí vyvážíme za nízké ceny. Ovoce dovážíme, půdu zanedbáváme. V roce 90 jsme byli soběstační. Šéf agrárníků Jandejsek vystavuje účet

Ing. Zdeněk Jandejsek
prezident Agrární komory ČR
14. 5. 2020  ParlementníListy
POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST A SUVERÉNNÍ STÁT
Až pohled na předražené ovoce, zeleninu a maso z dovozu v regálech supermarketů vyvolává v zákaznících otázku, proč si musí kupovat základní potraviny z dovozu a proč jim je nenabídnou čeští zemědělci. Na stejnou otázku hledá odpověď v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek. Přímo se ptá, co je pro naše obyvatele důležitější, jestli soběstačnost v potravinách, anebo závislost na dovozu často i méně kvalitních potravin ze zahraničí.

středa 13. května 2020

Hej Slované, …žije duch slovanský !

Přemysl Votava
14. 5. 2020
Ta píseň v 19.století burcovala české, slovenské, polské, srbské, rusínské, ….. slovanské národy. Ty v té době prožívaly své národní obrození. V revolučním roce 1848, monarchie ještě zúčtovala s touto snahou, ale se svým rozpadem a koncem války roku 1918 se slovanské národy své svobody dočkaly.

Dějiny na hlavu postavené Marek Řezanka

13. 5. 2020  České národní listy

Dějiny na hlavu postavené

Marek Řezanka

Kdo se v EU bojí konkurence

Ivan David
13. 5. 2020
 Západní europoslanci „zuby nehty“ brání stav, kdy jsme my z Východu občany II. kategorie
Včera jsme v Zemědělském výboru Evropského parlamentu měli videokonferenci pracovní skupiny projednávající jedno ze tří nařízení, které tvoří reformu Společné zemědělské politiky. Za frakci Identita a demokracie (ID), v níž působí i čeští europoslanci za SPD, zasedám jako stínový zpravodaj ve skupině zabývající se návrhem nařízením o financování, řízení a kontrole společné zemědělské politiky EU.

Prognóza o osudu „Nord Stream 2“ šokovala celý Západ!

Michail Chazin
Janinna
13. 5. 2020  Pokec24
Předpověď o osudu Nord Stream 2 šokovala celý Západ!
Michail Chazin vysvětlil proč:
dokončení „Nord Stream 2“ povede k odchodu Británie a Spojených států z Evropy.

Naši militaristé chtějí zbrojit. Ať to stojí, co to stojí...

Jiří Paroubek, bývalý premiér
a předseda ČSSD
Jiří Paroubek13. 5. 2020 VašeVěc
Každý rozumný politik a každý přemýšlivý občan republiky musí vědět, že z té šlamastiky, do které jsme se dostali díky probíhající pandemii a jejím dopadům, se Česko bude moci dostat jen s vynaložením ohromných financí, v řádech set miliard korun. A pak samozřejmě nastupuje delší etapa. Tedy poté, co s těmi různými programy COVID-xy zastavíme pokles, omezíme růst nezaměstnanosti a obnovíme ekonomiku. Potom ale musí přijít ještě další fáze, a tou je změna struktury české ekonomiky a rozsáhlé investice do vybraných oblastí, které povedou k zajištění dlouhodobého hospodářského růstu a prosperity země.

Jak byl zadržen generál Vlasov

Generál Vlasov s K.H. Frankem, 
po válce byli oba odsouzeni k trestu smrti, 
Vlasov v Moskvě a Frank v Praze.
Petr Sedláček
12. 5. 2020  VašeVěc
Otevírané ruské archivy a jejich historici mají stále co říct. Třeba o vlasovcích a jejich posledních dnech na našem území. Také o tom, jak a kým byl Vlasov dopaden. Stalo se 12.5.1945.

Je jen jedno východisko z krize


PPK 
13. 5. 2020   Outsidermedia
Klasický světový kapitalismus se opět nachází v hluboké ekonomické krizi. V krizi souběžného nedostatku potřebných zdrojů a zároveň neschopnosti prodat produkty. Produkty, o které není u elit zájem (už je mají), přičemž u ne-elit chybí dostatečná hotovost k placení. A proč u nich ta hotovost dnes chybí? Inu proto, že z principu systému, ty elity nikdy dobrovolně mzdy zaměstnancům a střední třídě nikdy nezvýší, aby jim – nadnárodním majitelům skutečně velkých výrobních prostředků – neklesly výnosy.


Z „ruského spiknutí“ jsou podezřelí Obama a Biden. Oběma hrozí vězení

Joe Biden a Barack Hussein Obama
Ivan Danilov
13. 5. 2020 RIA  a Outsidermedia, překlad: St.Hroch
Rozhodnutí generálního prokurátora USA o zastavení trestního stíhání bývalého Trumpova poradce pro národní bezpečnost, generála Michaela Flynna, není ničím menším než vítězstvím prezidentovy administrativy nad politickými oponenty a další demonstrace toho, že celé „vyšetřování ruského spiknutí“ je jeden velký fake.


Co tesat do kamene

Lenka Procházková
13. 5. 2020
(výňatek z fejetonu starého dvacet let)
„Ve světové válce 1939-45 padlo z města Bamberg 1922 věrných německých vojáků na frontách Evropy a Afriky. Při pumových náletech položilo svůj život za vlast 242 mužů, žen a dětí. Pohřešováno zůstalo 1642 bratrů a sester. Vzpomínáme na vás s neskonalou vděčností.“
Mramorová deska s tímto nápisem (v němčině ovšem) je připevněna na Dolním mostě přes řeku Regnitz, v místě, odkud je nejfotogeničtější pohled na nábřežní domy tzv. Malých Benátek v Bamberku. Poblíž desky je další, která vzpomíná na židovské oběti, tentokrát už bez čísel.

úterý 12. května 2020

Toto se mohlo zvrhnout v horkou válku s Ruskem, která by začala třeba kvůli diplomatickému kufříku, varuje Bašta

Historik Jaroslav Bašta (BOS)
Jaroslav Bašta
12. 5. 2020 ParlamentníListy
V rámci letošních 75. oslav Dne vítězství sleduje někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta, snahy vytvořit nový pohled na dějiny a zmiňuje operace některých členských států na východě Evropy, jejichž cílem bylo vyostření vztahů s Ruskou federací. Situace by se podle něj mohla snadno zvrhnout v horkou válku, která by začala třeba kvůli diplomatickému kufříku.

Náš to není zájem…

Marek Řezanka
12. 5. 2020

Náš to není zájem…

Rusko uzavřelo Američanům průchod do Arktidy

12. 5. 2020 ArgumentiRu
Rusko uzavřelo část Barentsova moře pro vodní dopravu a průlet letectva. To vyloučilo možnost provedení vojenského cvičení loděmi Severoatlantické aliance u ruských hranic.

Část europoslanců chce potrestat Řecko za obranu hranic před migranty

Ivan David
12. 5. 2020
Skupina europoslanců z frakcí Zelených, socialistů, RENEW a GUE včera rozjela iniciativu na potrestání Řecka za obranu vnější hranice EU při pokusu o březnovou a dubnovou migranční invazi, kterou zorganizovaly turecké úřady. 63 poslanců vypracovalo a včera předložilo ostatním k podpisu dopis, který nemohu označit jinak než pokus o PŘEKRUCOVÁNÍ PŘÍTOMNOSTI. V dopisu, který má být adresován předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové a vedení Evropského parlamentu obviňují řeckou vládu z odpovědnosti za údajnou smrt migranta při střetech na řecko-tureckých hranicích.

Mýtus a 75 let - od konce a začátku

Jan Campbell
Jan Campbell
12. 5. 2020  VašeVěc
Každý národ má svůj základní mýtus nebo několik mýtů. Všechny mají jedno společné: Vzpomínku. Pro srovnání s mýtem Čechů střední a mladší generace jak je vnímám, se nabízí USA a jejich Den nezávislosti. Francie se svojí revolucí, moderní Německo se Dnem sjednocení apod. Pro bývalý SSSR to byla VŘSR 1917, dnes vehementně zapomínaná. Pravděpodobně i proto, že pravda bolí, SSSR neexistuje a pro následníka, Ruskou federaci se nabízí bližší událost: Vítězství Rudé armády nad fašismem a nacistickým Německem, jako doposud největšího zla v historii válek, ve Velké vlastenecké válce.

P. C. Roberts: Šlo o falešné obvinění – FBI přiznává, že generál Flynn byl obviněn bezdůvodně

Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts (překlad Lubomír Man)
12. 5. 2020 blog autora
Dokumenty získané z rukou FBI dokazují, že tažení proti dřívějšímu prvnímu poradci prezidenta Trumpa v otázkách Národní bezpečnosti generálu Michaelu Flynnovi bylo nezákonné a neopíralo se žádné důkazy, takže ministerstvu spravedlnosti nezbylo nic jiného, než věc odložit.

pondělí 11. května 2020

Místo ruského vědce český fašista

MUDr. Radim Uzel - sexuolog
Radim Uzel
11. 5. 2020  HalóNoviny
Kácení sloupů, odstraňování pomníků a přejmenovávání ulic bývá většinou jakýmsi rituálním doprovodem revolučního nadšení. Když jsem byl v devadesátých letech členem Zastupitelstva hlavního města Prahy, bylo dílo dokonáno a nové názvy ulic už visely. Všichni zastupitelé tenkrát dostali darem dvojdílný tzv. Uličník hlavního města, vydaný v letech 1997/98, kde jsou uvedeny všechny staré a nové názvy ulic a stručné životopisy slavných, po kterých je to pojmenováno. Stále je to čtení zajímavé. 

Ďalších 11 osôb zatkli v spojitosti s nevydareným pokusom o inváziu vo Venezuele


11.5. 2020  HlavnéSprávy
Venezuelské úrady zatkli v nedeľu ďalších 11 osôb v spojitosti nevydareným pokusom o inváziu z 3. mája, informovala agentúra AFP. Celkovo už 45 osôb bolo zadržaných po tom, ako venezuelská vláda 4. mája oznámila, že pri pobreží Venezuely odrazila pokus o inváziu. Cieľom útoku bolo zvrhnúť venezuelského prezidenta Nicolása Madura. Venezuelské bezpečnostné zložky počas zásahu zabili ôsmich útočníkov

Řekněte jim to!

Ivan David
11. 5. 2020
Pokládám za svoji povinnost číst komentáře ke svým článkům, i když někdy nestíhám odpovědět na všechny otázky. Vedle projevů sympatií a občas i nenávisti se objevují i rady. Některé se stále opakují a budu se snažit na ně odpovědět jaksi hromadně. Jedna z častějších rad mě nabádá, abych jim TO řekl. Míněno ostatním poslancům Evropského parlamentu. Případně jsem kritizován, že se obracím na českou veřejnost, ale důležitější je jim TO říci a „ne jen žvanit pro domácí publikum“. Někdy se setkám i s výtkou, že jsem na NĚ „příliš slušný“.
To vše jsou výtky naivní, tedy nikoli hloupé, ale plynoucí z nezkušenosti. Politici totiž činí, co chtějí, nebo co musejí, protože to chtějí jejich chlebodárci, nebo to, co nemohou odmítnout, třebaže to nechtějí. 

Zločin na vězni není zločinem ?

Zdeněk Jemelík
11. 5. 2020
Dne 17. dubna 2020 se Vrchní soud v Praze v senátu předsedy JUDr. Michala Hodouška, s přísedícími JUDr. Martinem Zelenkou a JUDr. Michaelou Pařízkovou, zabýval odvoláním ods. MUDr. Jaroslava Bartáka proti rozsudku senátu předsedkyně JUDr. Evy Drahotové liberecké pobočky Krajského soudu v Ústí n.L. ze dne 5.října 2019, kterým byl pan obžalovaný za přípravu zvlášť závažného zločinu přípravy vraždy a za přípravu zvlášť závažného zločinu přípravy vydírání odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání osmi let
.

Malta odchází z operace IRINI

Ivan David
11.5. 2020
Maltská vláda oznámila Evropské komisi, že odchází z operace IRINI. V jejím rámci EU vyslala do Středozemního moře vojenské lodě aby vymáhaly dodržování embarga OSN na vývoz zbraní do Libye. Akce se však stejně jako v případě jejího předchůdce EUNAVFOR MED SOPHIA zvrhla v námořní taxislužbu pro migranty placenou z rozpočtu EU.

NI: Proč se USA bojí ruského odvetného systému "Perimetr"

-kou-
11. 5. 2020 Nationalinterest.org a PrvniZpravy
V USA si znovu připomněli „mrtvou ruku“ („Dead Hand“) - systém pro automatické řízení odvetného jaderného úderu, v Rusku známý jako „Perimetr“.
Podle novináře Caleba Larsona byl vznik tohoto systému vyvrcholením studené války mezi USA a SSSR. Polomytický „odvetný stroj“ však funguje dodnes.

Jak zakrýt výročí německé porážky: Skeč v podání Páté kolony. Bondovka krachla. Zrzek z Dejvic se zhlédl v Bil’akovi. Zachraň mě, Lejnová! Vtrhne NATO do EP na obranu Babiše? Chybička se vloudila

Originální grafika ProtiProud
Petr Hájek
10. 5. 2020  ProtiProud
Petr Hájek hodnotí kreativní nápady zdejších německých kolaborantů, kteří při výročí osvobození sní o dalším „Drang nach Osten“

neděle 10. května 2020

Limity ministryně spravedlnosti


Zdeněk Jemelík 10. 5. 2020     ZdenekJemelik
Vládní protipandemická opatření zasáhla mimo jiné do příjmové situace jak firem, tak jednotlivců a jejich domácností. Někteří kritici proto předpokládají, že soudy v brzké budoucnosti zahltí žaloby poškozených o náhradu škody. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová se v roztomilém vystoupení v Interview ČT24 dne 5.května (stojí za poslech ze záznamu) vyjádřila k věci s nadneseným sebevědomím sobě vlastním v podstatě v tom smyslu, že stát škodu nezpůsobil, tu způsobil coronavirus a náhradu škody má hradit ten, kdo ji způsobil. 


Převrat na Balkánu – Srbsko nakoupí zbraně od Turecka

Ivan David
10. 5. 2020
Turecko soustavně posiluje svůj vliv na Balkánu. Turečtí vojáci se posouvají stále blíž k Vídni. U rakouské metropole by podle plánu tureckého prezidenta Recepa Erdogana měla být západní hranice Turecka. Tak to vyhlásil před 2 lety na srazu organizace Šedí vlci, které je v několika evropských zemích kvůli vraždám, únosům a bombovým útokům, řazena mezi teroristické organizace.

Geopolitické manévry v kurníku

Taras
10. 5. 2020 TarasovaTerasa 
V houfu deseti hnědých slepic měli jsme jednu bílou. Pipiny neměly v té době pevné ideové vedení, sežrali jsme jim kohouta, kulhal nebo blbě kecal, nebo co, a tak v hejnu zavládla anarchie, svévole, v konečném efektu i šikana a zločinnost. Jakmile se bílá slípka přiblížila k ostatním, šly po ní jako slepice po flusu. Začala chodit s krvavým hřebínkem, potom i s krkem pod ním rozervaným do živého masa. Byla chudinka taková smutná, když si s velkým odstupem od hejna zakrvácena vyhrabávala svůj chléb vezdejší pernatý.


Lekce nejen pro eurokomisařku Jourovou


Jan Schneider
10. 5. 2020     prvnizpravy
Byly doby, kdy i hlavní proud českých médií byl schopen psát pravdu. O to děsivější je sledovat na vlastní oči již podruhé v jednom životě, jak se novináři a politici „normalizují“, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider. Beze studu opouštějí stanoviska, založená na poznání, byť mnohdy bolestivém, a nahrazují je stanovisky, založenými na tom, jaký vítr právě vane.

Loď pro pokládání podmořského potrubí "Akademik Čerskij" zakotvila poblíž německého Mukranu


10. 5. 2020 vesti
Loď pro pokládání podmořského potrubí "Akademik Čerskij" zakotvila poblíž přístavu Mukran v Německu 9. května, v den vítězství, oznamuje TASS s odkazem na údaje portálů pro sledování lodí. V přístavu Mukran je logistický terminál projektu výstavby plynovodu Severní proud 2. Je zde také vlečná nákladní loď pro ukládání potrubí "Fortuna" ruské akciové společnosti"MRTS". 


Kapitalismem od socialismu k socialismu

Jiří Vyleťal 
10. 5. 2020 e-Republika
Ať už je náš kapitalismus cestou od socialismu k socialismu, či něčím jiným, nebude-li mít za svůj konečný cíl dobro a blaho všech, bude nakonec jen blouděním v kruhu „ismů“ s konečnou ve stanici Zmar.

Mediální mainstream spadl do dezinformační žumpy


Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
10. 5. 2020  blog autoraě
V těchto dnech, v těchto slavných májových dnech, jsme svědky naprostého selhání českého mediálního mainstreamu.

Pražský primátor jako symbol chorobné doby


Lubomír Man
10. 5. 2020
Dojde-li k takové události, že ne ten nejposlednější hlupák v nálevně čtvrté cenové kategorie, ale vysokoškolský vzdělaný člověk a dokonce i jeden z prvních pražských občanů, a to přímo primátor města Prahy vyřkne tak do nebes volající šílenost, že Praha se osvobodila sama a že tudíž nikoho jiného a nic jiného k tomu nepotřebovala, pak jde o událost, kterou není dobré odbýt jen několika kritickými články na internetu a dál si jí už nevšímat.