Reklama

sobota 23. května 2020

Škrtič zelený

Jan Vítek
23. 5. 2020   VašeVěc
Ze všech plazů jsou nejodpornější škrtiči. Obejmou oběť v jakoby přátelsky, zapnou své nadměrně vyvinuté svalstvo a svírají a svírají. Prý syčí oběti konejšivě do uší, ale ta neslyší, lapá po dechu, může jen trochu vydýchnout, čímž umenší objem hrudníku a škrtič okamžitě zesílí objetí.

Snížit platy politikům?


Vladislav Černík
18. 5. 2020
Předesílám, že jsem proti takovému, podle populistickému řešení. V relaci TV Prima v ne 17. 5. 20 byla myšlenka snížení platů zopakována předsedou SPD T. Okamurou. Tento princip před časem aplikoval někdejší ministr financí Kalousek. V době hospodářské krize. Tehdy to oznámil se svým potutelným úsměvem: "... a vy přece víte jak si to dorovnat".

Omluva redakce

23.5.2020

Protože při opětovném prověřování zdrojů přejatého článku "Bill Gates dostal v Rusku padáka" jsme zjistili nesrovnalosti, ukončili jsme jeho zveřejnění s podezřením, že jde o článek opírající se o fake news čili podvodnou zprávu. Našim čtenářům se omlouváme.

Za redakci Václav Dvořák


Spálená země

Ivan David
23. 5. 2020
Už nejméně druhý rok neustále se opakující scény, které budí hněv a beznaděj. Zapalování úrody jako způsob, jak vyhnat obyvatele, kteří už nebudou chtít čelit ničení svého úsilí a své obživy.

Pirát–Hřib táhne na Východ (Lekce z nedávných dějin USA a Ruska)

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
23. 5. 2020
V hodnocení svérázného zasahování pražského primátora Hřiba (Piráti) do zahraniční politiky ČR pokračuje profesor Mojmír Grygar třetím a zatím posledním kritickým článkem, věnovaném poškozování mostů pochopení, spolupráce a porozumění mezi národy a státy cynickým překrucováním dějin ze strany kazisvěta Hřiba - piráta v cizích službách.


Syrští džihádisté rozsévají hrůzu v Libyi

Ivan David
23. 5. 2020
Jak je jejich zvykem, vraždí kohokoli, kdo jim padne do rukou. Zajatce neberou. V době, kdy do Libye nesmí cestovat žádní váleční zpravodajové, vedou proturecké oddíly „oficiální“ vlády GNA, která má podporu Evropské unie, totální válku a masakrují zajaté vojáky LNA.


Hampl: Tento návrh je nejlepší, co se tu objevilo od roku 1989. To se nesmí stát, reaguje vyděšeně Kalousek. Oč jde?


Sociolog Petr Hampl
22. 5. 2020 Sputnik a blog Petra Hampla
Skupina poslanců předložila návrh, který má Česko přivést k potravinové soběstačnosti. Část opozice jej však považuje za hrozbu a důrazně proti němu vystoupila. Naopak český sociolog Petr Hampl se domnívá, že se jedná o jednu z nejlepších polistopadových iniciativ.


pátek 22. května 2020

USA odtajnily záznam rozhovoru Jelcina a Clintona 14 dní před střílením na Bílý dům


22. 5. 2020     zen-yandex
Archiv národní bezpečnosti USA zveřejnil záznam telefonického rozhovoru Jelcina a Clintona z 21.9.1993, 14 dní před střílením na Nejvyšší sovět (Bílý dům). Clinton zatelefonoval Jelcinovi hned poté, co ruský prezident přednesl proslov, v němž vyhlásil svůj výnos 1400 o rozpuštění parlamentu, vyhlášení data předčasných voleb do nového zákonodárného orgánu a referenda ohledně ústavy.

Kafkárna jako vyšitá!


Karel Sýs
22. 5. 2020
Nejmenovaný fotograf, prý slavný, který v hluboké totalitě vystudoval protekční FAMU, se nechal slyšet, kterak přežil karanténu: „V hluboké totalitě byla Praha podobně prázdná a tichá jako za koronaviru. Na rozdíl od opravené a komerční současnosti se mi líbila její kafkovská atmosféra, i když s estébákama za každým rohem.“

Uzákoněná lež jako metoda práce EU

Ivan David
22. 5. 2020
Ve středověku zhruba od 10. století platil nepsaný zákon o papežské neomylnosti. Traduje se, že před jeho vyhlášením se v kardinálském kolegiu rozpoutala prudká debata, jestli takový zákon lze vydat. „Vaše svatosti, co kdyby některý Váš nástupce prohlásil, že každý čtvrtek prší. Měl by pravdu i v ty čtvrtky, kdy zrovna neprší?“, ptal se jeden z kardinálů, který nepatřil do papežovy kliky. Skončil prý v železech. Mnozí, který toto věroučné pravidlo zpochybňovali později skončili na hranici. V současné době oponenti nekončí na hořících hranicích a většinou ani v okovech. Zvláštní legislativní metoda se nám však vrací. Tentokrát nikoli z Říma, ale z Bruselu.


Štefec: Pro koho kupujeme drahé zbraně, které platíme ze svých daní?

Plukovník v záloze Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec a -rp-
22. 5. 2020 fb a PrvníZprávy
Stále se dočítám, tu že čeští vojáci určení pro Pobaltí dokončili střelby z minometů, tu že dokončili výcvik i přes všeobjímající koronavirovou pandemii vojáci pro Mali, píše na facebooku Jaroslav Štefec.Dopis předsedkyně TOP09 do NATO potvrzuje spolupráci s ČT 09


Lukáš Dolanský dotazy eskaluje ve studiu
v Bruselu do zahraniční politiky Česka
-ps-
22. 5. 2020  ČT_Události...,  PrvníZprávy
„Soudruzi, existují dva druhy náhod. Jsou náhody připravené a nepřipravené. Hádejte, kterých je více?" zeptal se v době hlubokého socialismu jeden politruk v jednom vojenském útvaru vojáků, ale pozor, jeho otázka je stále aktuální. Náhody ve zpravodajství České televize to potvrzují.Pravidla hry

Sociolog Petr Hampl
Petr Hampl
22. 5. 2020  MY
Někdo vládní karanténní opatření schvaloval, někomu přišlo nadsazené, někomu nedostatečné. Někdo má za to, že všechno je ve skutečnosti úplně jinak.

čtvrtek 21. května 2020

Příliš malá a příliš pozdní pomoc EU zemědělcům

Ivan David
21. 5. 2020
Včera jsme na Zemědělském výboru Evropského parlamentu projednávali návrh nařízení EU o mimořádné pomoci zemědělcům v boji s ekonomickými problémy způsobenými COVID-19. Evropská Komise se ve prospěch zemědělců nechce nijak mimořádně „předat“.

Kissingerova oslavná řeč

Dr. Henry Kissinger - bývalý stání tajemník
ve vládě prezidentů Nixona a Forda
Tim Kirby
21. 5. 2020  
StrategicCultureFoundation, překlad Zvědavec
Někteří lidé blogují o tom, že články a názory Henryho Kissingera ohledně důsledků nemoci covid-19 rozhodně stojí za rozbor. Kissinger, coby hlavní zasvěcenec do generací americké moci, hovoří hlasem, který odráží určitý pohled na věci z hlubin Washingtonu, D.C. a jeho kultury, čemuž lidé zvenčí nemohou zcela rozumět. Můžeme to však zkusit, protože jeden z nejvíce zapojených lidí na světě se ve svých 96 letech rozhodl vyslovit k tomu, co se bude dít poté, až se situace kolem koronavirové epidemie uklidní. Podívejme se na jeho slova a uvidíme, zda z nich můžeme něco rozpoznat.

Další důkazy, že Biden je vinný za to, z čeho byl falešně obviňován Trump


Tyler Durden
21. 5. 2020    stanvanhoucke
Zveřejněné telefonické rozhovory Joe Bidena s dřívějším prezidentem Porošenkem prokazují typické ujednání „něco za něco“ na jehož konci bylo propuštění ukrajinského generálního prokurátora Viktora Šokina z funkce. A to třebaže, jak Porošenko připustil, neudělal Šokin nic špatného. Ale půjčka miliardy dolarů od USA, se kterou se Porošenko v lednu 2018 chvástal jako svým osobním úspěchem, byla pro něj za propuštění nevinného člověka z funkce dobrou i výhodnou cenou.

Evropská komise veřejně vyhlásila válku evropským zemědělcům

Ivan David
 21. 5. 2020
Exekutiva EU včera zveřejnila strategii s klamným názvem „Z farmy na vidličku“. Podle mého názoru by se měla jmenovat spíše „Méně vlastního zemědělství – více dovozů“. Jde o jednu z klíčových součástek hlavního plánu Komise, který se jmenuje „Zelený úděl“. Tento plán EU by se také měl jmenovat spíše „Jak zlikvidovat zbytky evropské výroby a vše dovážet“. V Bruselu prostě všechna svinstva nazývají honosnými jmény.

Rudolf Mládek: Jako blesk z čistého nebe

Přesuny amerických jednotek
-rp-
21. 5. 2020  PrvníZprávy
Asi tak prolétlo v médiích vyjádření paní Georgette Mosbacherové, velvyslankyně Spojených států ve Varšavě, která uvedla, že Spojené státy hledají náhradu za Německo, které se s jaderným programem rozchází.
A nejen v otázce jaderných zbraní. Německo již zahájilo i demontáž a první odstřely svých jaderných elektráren.(2). Tzv. zelená politika, která zachvátila Německo, realizuje své první destrukční kroky, píše v komentáři pro prvnizpravy.cz Rudolf Mládek..


středa 20. května 2020

Rádio svoboda nazývá nacisty "šprýmaři"

Ljusja Korsunová
21. 5. 2020 вперёдроссия
Letos proběhl Nesmrtelný pluk v nestandardním formátu. Bylo to online vysílání fotografií. Lidé posílali snímky svých příbuzných - válečných hrdinů. Celkem to byly tři milióny přihlášek. Vypadalo to všechno velmi pěkně, ale, bohužel, našli se "géniové", kteří se rozhodli všechno pokazit. Nu a podpořilo jejich zločin ničemné Rádio svoboda - prozápadní karikatura, působící ve prospěch diskreditace Ruska. Čtyři kumštýři poslali fotku Hitlera a nacistů pod záminkou, že jde o sovětské veterány. Byli už zadrženi a budou souzeni ve věci rehabilitace nacismu.

Zveřejněné telefonické rozhovory Joe Bidena a Porošenka zvedly Trumpovy šance na znovuzvolení

Ivan David
20.5. 2020
 Ukrajinský poslanec Andrej Děrkač, jinak syn šéfa tajné služby SBU z doby prezidenta Leonida Kučmy, uspořádal tiskovou konferenci, na které odprezentoval záznamy telefonních rozhovorů mezi Petrem Porošenkem jakožto ukrajinským prezidentem a Joe Bidenem jakožto Obamovým viceprezidentem. Velmi výživné na obě strany. To, že Biden Porošenka vydíral, aby se zbavil generálního prokurátora Šokina kvůli kauze „Burisma“ se sice už dlouho v podstatě ví, ale jedna věc je něco vědět a docela jiná věc je mít o tom nezvratný důkaz. 

Vyslankyně USA: Když ne Německo, tak jaderné zbraně dostane Polsko

Georgette Mosbacherová,
velvyslankyně USA ve Varšavě
-rp-
19. 5. 2020 ObserwatorPoliticzny a  PrvníZprávy
Pokud to Německo neudělá, tak možná Polsko? Tato myšlenková zkratka vyplývá z prohlášení přičítaného její excelenci, paní Georgette Mosbacherové - velvyslankyně USA ve Varšavě, píše se na polském webu Obserwator Polityczny.

Kdo z toho má prospěch


Martin Koller
19. 5. 2020
To, co jsme mohli vidět v letošním roce kolem 75. výročí vítězství spojenců nad Německem a jeho satelity v květnu 1945 je dokladem morálního rozkladu české, ale rovněž evropské společnosti. Přehlídka lží, komedií a sprostoty. Neslaví se už řadu let vítězství nad Německem a jeho zločinci a okupanty, ale ukončení války, aby se mohli podílet i poražení agresoři a zločinní okupanti, reprezentovaní právě Německem. Je třeba zdůraznit, že tento ponižující mediální trend, směřující k polarizaci a rozhádání společnosti není žádnou novinkou.

Pan Hřib – pirát ve vodách světové politiky. Lekce druhá – čínská (Taiwan, Hongkong)

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
20. 5. 2020
V hodnocení svérázného zasahování pražského primátora Hřiba (Piráti) do zahraniční politiky ČR pokračuje profesor Mojmír Grygar dalším kritickým dílem, tentokrát věnovaném Číně a Hřibovu poškozování mostů porozumění mezi národy.

úterý 19. května 2020

Turci s podporou NATO prorazili na libyjské frontě

Ivan David
19. 5. 2020
V Libyi hned tak mír nebude. O to už se postará Turecko s podporou větší části NATO – rozuměj USA a jejich evropských „přikyvovačů“. Minulý týden to na frontě kolem Tripolisu vypadalo na relativně brzký konec války. Libyjská národní armáda (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar, jehož do funkce ustanovil poslední legálně zvolený parlament, sevřela džihádistické milice v polokruhu kolem Tripolisu. Tvrdé rány dostával i expediční sbor turecké armády, který vyslal do Libye turecký prezident Recep Erdogan na pomoc islamistickým milicím, jejichž mluvčím je samozvaný „premiér“ Faíz Sarrádž. Minulý týden si Turecko přivolalo na pomoc NATO.  

19. květen je den připomínky osmanských a tureckých genocid, které inspirovaly nacistický holocaust

Ivan David
19. 5. 2020
Koncentrační tábory, hromadné vraždění civilistů plynem, masové popravy a pochody smrti. Většina z Vás si jistě při těchto slovech vybaví německý nacismus a organizaci SS, která byla po 2. světové válce Norimberským tribunálem pro válčené zločiny prohlášena za zločineckou organizaci. Současná česká média a někteří „čeští“ politici v poslední době činí všechno možné i nemožné, aby vzpomínky na zvěrstva nacistů překryli jiným výkladem dějin. Možná vás překvapí, kde se hlavní architekt holocaustu SS-obergruppenführer Reinhard Heydrich inspiroval – bylo to v Turecku a jeho předchůdci Osmanské říši. Jen tak mimochodem v 1. světové válce spojenec Německa. A ve 2. světové válce formálně neutrální stát, ale tichý zato účinný podporovatel nacistického Německa.

Státní převrat se sázkou na Medveděva: Vzpouru oligarchů v lednu Putin zmařil, je přesvědčený Averjanov


19. 5. 2020      tsargrad     tsargrad-tv
Filozof a spisovatel Vitalij Averjanov v rozhovoru s listem Byznys online sdělil, že "v Rusku byl odvrácen státní převrat", který "se nejenom rýsoval, ale už prováděl v plíživé podobě, pokradmu". Expert přitom poukázal na evidentní znaky" - neplnění výnosů a nařízení prezidenta, což se stalo bičem pro ruský stát".

Slova nepadají do prázdna a skutky teprve ne

"Vlastenecké" sousoší umělce Davida Černého. Bavte se.
Pavel Letko
19. 5.2020 e-Republika
Jestliže nepěstujeme přátelství mezi národy, ale naopak jednáme jen v zájmu korporací, nemůžeme si sami sebe vážit. Potom je otázkou, jak si nás mohou vážit druzí?


Stanislav Novotný: Babiš dostal dopis od Ligy mládeže Pskovské oblasti

Stanislav Novotný, předseda
Asociace nezávislých médií
Stanislav Novotný a -rp-
19. 5. 2020  PrvníZprávy
Předseda rady Ligy mládeže Pskovské oblasti Konstantin Bělov poslal 16. 4. 2020 starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi dopis. V něm ho vyzval ke spolupráci a vyjadřil zájem o pomník maršála Ivana Stěpanoviče Koněva.Biologické zbraně USA a lež kazašského ministerstva zahraničních věcí


Jan Ostroumov  (překlad Irena)
19. 5. 2020  Russkaja vesna a Outsidermedia
Naše vyšetřování zaměřené na vývoj biologických zbraní v americké laboratoři v Kazachstánu vyvolalo velký mezinárodní skandál. Své protesty vůči přítomnosti amerických vojenských biologických objektů v SNS vyjádřila Moskva i Peking. V odpověď USA prohlásily, že odmítají obvinění z úniku viru COVID-19 z laboratoře v Alma-Atě.

Víte, na co se aktivista Moravec vůbec nezeptal a co neprozradil?

Pořad politického aktivisty Václava Moravce v ČT
-ps-
19. 5. 2020 PZ
„To si děláte srandu. Angličané mají sice manuál, ale kolik mají mrtvých?" reagoval v Moravcových otázkách ČT ministr vnitra Jan Hamáček na rádoby radu předsedy ODS Petra Fialy k tomu, co měla dělat česká vláda v době vyhlášení stavu nouze. Moderátor Moravec se ve svých otázkách zapomněl zeptat. V pořadu padlo mnoho otázek, ale některé důležité ne.


pondělí 18. května 2020

Jan Campbell: Baviči a Thukydidova past

Jan Campbell
Jan Campbell

18. 5. 2020  VašeVěc

Zatím co v české kotlině trojice bavičů H&K&N se těší konjuktuře, další baviči v zákulisí, a proto pro veřejnost neviditelní, úkolují policii a ministerské úředníky, aby mohl premiér Babiš bavit své podporovatele piruetami i na poli vojenských nákupů. Zmínění baviči mají málo společného se známým bavičem Žanek Hlaváčkem. Jeho specialitou jsou vtipy, lidová přísloví a písně zpívané brněnským hantecem. Pražští baviči jsou bez vtipu, ignorují klasické básně a zpívají s obavami ve tváři pouze politicko - korektně s česko - slovenským hantecem. Riziko z nepochopení jejich výstupů je pro cizince z Východu a Asie vysoké a může vést k následkům, před kterými varuje i sám prezident Miloš Zeman.

Pirát Hřib ve vodách mezinárodní politiky (Lekce první – Tibet)

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
18. 5. 2020
1. Panu Hřibovi, pirátovi, se zachtělo vysoké politiky. Zatímco jeho karibští bratři si nikdy nekladli tak vysoké cíle, spokojili se s lupem dopadených a vybrakovaných kupeckých lodí, on se tím nespokojil.

Turecko ohlásilo úmysl obsadit turisty oblíbené řecké ostrovy

Ivan David
18. 5. 2020
Turecká vláda vydala v pátek 15. 5. 2020 prostřednictvím mezinárodní navigační příručky NAVTEX oznámení, v němž zakazuje vstup civilních i vojenských lodí jiných zemí do řeckých výsostných vod kolem turisty velmi oblíbených řeckých ostrovů Rsara, Chios, Samotrhaka a Samos. Dva posledně jmenované patří k oblíbeným dovolenkovým destinacím mnoha občanů ČR. Turecký námořní úřad, který je zodpovědný za odesílání zpráv do NAVTEXu, v pátečním příspěvku do příručky uvedl, že turecké vojenské námořnictvo hodlá v oblasti uspořádat vojenské cvičení s ostrými střelbami.

USA chtějí přemístit své jaderné zbraně z Německa do Polska – blíže k ruským hranicím

17.  5. 2020  Sputnik
Plány Washingtonu připomínají Kubánskou raketovou krizi, která byla původně vyvolána umístěním amerických raket příliš blízko k hranicím SSSR – v Turecku.


Zbyněk Fiala: Zpátky na stromy

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
18. 5. 2020  VašeVěc 

Virus možná ustoupí, ale dluhy zůstanou. Jestliže je ještě navýšíme o výdaje na zbraně, jádro a další nákladné projekty minulosti, nemá smysl mobilizovat experty na nové hospodářské strategie.

Eurochalifát, obnova R–U, Trojmoří?

Dr. Jiří Jaroš Nickelli
Jiří Jaroš Nickelli
19. 5. 2020  ČeskéNárodníListy
Ruský komentátor V.V.Pjakin často správně hodnotí světovou politiku jako akty globálního významu. V prognóze Eurochalifátu, obnovy R–U, nebo v realizaci projektu Trojmoří ovšem používá ambivalentní fakta a nebere v potaz antagonismy jednotlivých složek projektů.


Boj s fašismem asi vyšel z módy, teď je v kurzu boj s komunismem

Ivan David
18. 5. 2020
Ve čtvrtek 14. května vydali prohlášení ministři zahraničí Česka, Slovenska, USA, Bulharska, Estonska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Rumunska a Polska k 75. výročí konce 2. světové války. Nejpodstatnější je ovšem sdělení, že květen 1945 nepřinesl svobodu do všech zemí Evropy, neboť přišla nadvláda komunismu. „Železné sevření dalších podrobených států upevnil Sovětský svaz za použití ohromné vojenské síly, represí a ideologické nadvlády,” uvádí se v prohlášení. Ano, to jsou od starověku všeobecně užívané prostředky ovládnutí cizích zemí. Ani USA, či koloniální mocnosti se nechovaly jinak. Jenže o to tady nejde. Jde o další vlnu „Drang nach Osten“, tedy tažení na východ.

neděle 17. května 2020

ČínaPaul Craig Roberts
17. 5. 2020    paulcraigroberts
Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařský. A nepřítel je tudíž oním činitelem, který drží naši babylonskou věž pohromadě. Za Obamova režimu bylo za tohoto nepřítele ustaveno Rusko. Trumpův záměr tohle změnit a vztahy s Ruskem normalizovat, přivolal ze strany vojenskobezpečnostního komplexu na hlavu amerického prezidenta hotový příval ohně a síry. 


Co z profesora Nikulina necitují. Kolem hranic Ruska existuje řada biologických laboratoří USA, nebezpečnějších než atomová bomba…

Janinna 
17. 5. 2020 Poznámky pana Bavora
Respektovaného ruského a mezinárodního mikrobiologa prof. Igora Nikulina naše fejkomety citují sporadicky, a to ještě jen v souvislostech, ze kterých lze cokoli propagandisticky vytěžit ve prospěch USA a jejich tuzemských rektálních speleologů.
Rozhovor, který jsem pro vás níže přeložil, se jim nepochybně nešikne…


Jaroslav Bašta: Protektorátní liga proti bolševismu

Jaroslav Bašta (BOS)
Jaroslav Bašta a -rp-
17. 5. 2020 PrvníZprávy
Jednu z nepříjemných stránek totalitních ideologií představuje jejich schopnost vracet se v dobách, kdy už na ně zdánlivě všichni zapomněli, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


Zelenský zavedl sankce proti Ermitáži, Puškinovu muzeum, Moskevské státní univerzitě, ruským webům atd...


Sergej Bolotov
17. 5. 2020 ridus
Prezident Ukrajiny Vladimír Zelenský zavedl sankce na dobu tři let vůči ruským zařízením kultury a vědy včetně světoznámých muzeí. Podle daného výnosu prezidenta Zelenského je na území Ukrajiny zakázána jakákoliv činnost Státní Ermitáže, Státního muzea výtvarného umění A. S. Puškina, Moskevské státní univerzity M. V. Lomonosova, Ruské zeměpisné společnosti, Tulské státní pedagogické univerzity L. N. Tolstého a také tří Institutů Ruské akademie věd - archeologie, orientalistiky a historie materiální kultury.

Lokajové a hulváti: Jsme mistry v překrucování historie. Temné stránky paměti. Orgie lží včera i dnes. Sloup, odboj a svoboda. Pomníky zrádcům. Jednou se budeme za dnešek zase stydět

Jiří Weigel
16. 5. 2020  InstitutVáclavKlause a ProtiProud
Jiří Weigl se v dozvucích květnového výročí zamýšlí nad tím, proč se mnozí stále musí od něčeho lokajsky distancovat, podle toho, jaký právě vládne režim. 


Vypadá to, že Turecko už JE členem EU, dokonce určujícím.

Ivan David
17. 5. 2020
 Turecko zřejmě spustilo již dávno ohlášenou “postkoronovou” vlnu migrace a ústy svého ministra zahraničí znovu oznamuje, že hranice do Evropy jsou otevřené. Jak do této situace zapadá dopis asi stovky europoslanců z frakce Zelených, Sjednocené levice(GUE) a RENEW, žádající potrestání Řecka za zacházení s uprchlíky, prakticky stejnými slovy jako Turecko? A za údajné zastřelení pákistánského migranta s tím, že nikdo nesmí být za nelegální přechod hranice Evropy ohrožen na životě? 

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 134. díl. Projev Reinharda Heydricha 2. 10. 1941


Petr Žantovský
Petr Žantovský
17. 5. 2020 PL
Ačkoli jsem před několika dny vydal knihu komentovaných dokumentů z doby nacismu a jeho souvislostí (Svět včerejška, dneška a… - ke stažení zdarma zde ), ještě stále vyvstává potřeba i tento soubor dále doplňovat o další dokumenty a historická fakta.