Reklama

sobota 30. května 2020

V demokracii by Kalousek a spol. byli za trpaslíky. Nebo by je nikdo neznal.


Lubomír Man
30. 5. 2020
Že je liberální demokracie podfuk těch, kterým se nelíbí demokracie čili vláda lidu, je věc zřejná každému, do má zdravý rozum. Protože kdyby se těm, kteří slovo „liberální“ ke slovu demokracie přidali, demokracie líbila, nechali by ji takovou, jaká je a žádným adjektivem by ji neobohacovali. 


Před 100 lety opustila armáda USA Rusko

30. 5. 2020   zdroj
15 srpna 1918, americké ministerstvo zahraničí oficiálně oznámilo přerušení diplomatických vztahů s Ruskem, a poté Američané přistáli ve Vladivostoku. 15. srpna 1918 začala americká invaze do Ruska a 1. dubna 1920 poslední americký voják opustil Sibiř. Během 19-ti měsíčního pobytu v Rusku ztratili američtí uchvatitelé na Dálném východě 189 vojáků.


Markétka, Hanička a Lubošek nejsou tři kamarádi

LU LINA
30.5.2020  NonServiam
„Dnes je černý den pro svobodu mediálního prostředí a pro Českou televizi jako takovou,“- prohlásila včera do kamer dramaticky a s patřičně pohřebním výrazem předsedkyně TOP 09. Po takové větě nutně každý člověk s mozkem vždycky zpozorní. A to, i když ji pronese někdo s charismatem, duševním obzorem a politickými schopnostmi octomilky. Svoboda mediálního prostředí, respektive její iluze, že je v ohrožení? To mne zajímá.


Schröder se neovládl po výstupu ukrajinského velvyslance v SRN: "Tento trpaslík nikoho nezajímá"


30. 5. 2020      zzackon
Exkancléř Německa Gerhard Schröder doslova zničil reputaci velvyslance Ukrajiny v SRN. Po poznámkách Andreje Melnika vůči SRN vystoupil Schröder s ostrou kritikou kroků velvyslance a nazval jej "trpaslíkem z Ukrajiny". Přitom Schröder dokonce nenazval Melnika jménem, čímž úplně ponížil jeho politickou důstojnost.

Jan Schneider: Vybere Černochová vývrtku?

Jan Schneider - bezpečnostní expert
Jan Schneider a rp
30. 5. 2020  PZ
Poslankyně Jana Černochová (ODS) předvedla ve středu 27. května 2020 v poslanecké sněmovně sebevražednou vývrtku. Nezdá se, že by ji vybrala, nezdá se totiž ani, že by si jí byla vědoma, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.


Kdo se bojí květáku?

Ing. Hana Lipovská - ekonomka
Hana Lipovská
Jana Bobošíková

30. 5. 2020   Institut svobody a demokracie

Institut svobody a demokracie je přesvědčen, že skutečná míra inflace je vyšší než vykazuje Český statistický úřad.
V dubnu podle odhadu ISDe vzrostla meziročně cenová hladina minimálně 4%, nikoli o oficiálně uváděných 3,2 %.Ing. Jana  Bobošíková - ekonomka

pátek 29. května 2020

Útok Německa na český obranný průmysl

Ivo Rušák
30. 5. 2020
Jak naznačuje řada aktivit Německa v oblasti hospodářské, vypadá to, že ČR byla v rámci tzv. „Výmarského trojúhelníku“ (1) již trvale zakotvena v německé vlivové sféře. Teď tuto domněnku potvrzuje i chystaný útok Německa na českou oblast vojenskoprůmyslovou.

V Česku byl vydán kalendář na rok 2021 s portréty nacistů


Anton Orlovský
30. 5. 2020      вперёдроссия
Česko pokračuje v sérii útoků na dějiny druhé světové války a její význam. Poté, co byl v Praze stržen památník maršála Koněva, pod jehož velením byla Praha uchráněna před úplným zničením Němci, byl v Česku vydán kalendář s portréty nacistů. Na stránkách "Kalendáře osobností třetí říše" jsou portréty 11 nacistických zločinců, včetně Adolfa Hitlera, reichsführera Heinricha Himmlera, Adolfa Eichmana, který prováděl genocidu Židů, a doktora z Osvětimi Josefa Mengeleho, známého jako "doktor smrt".

Zastavme hnědé bahno!

Výzva Unie českých spisovatelů
28. 5. 2020
Kalendář Našeho vojska (cítíte tu ironii?) s gesichty válečných zločinců je jen nepatrná špička hnědého ledovce, který se sune do stále ještě naší vlasti. Předcházely mu hrnky a trička s týmiž obličeji. To je jen pokusný balónek. 

Pozdě, ale přece

Ivan David
29. 5. 2020
Vzpomínáte si na případy sexuálního zneužívání dětí v britských městech? Nejznámější byla asi Rotherham a Rochdale, kde pákistánský gang po desetiletí beztrestně zneužíval a týral děti, převážně dívky ze sociálně slabých rodin. U nás je znám aktivista a „hooligan“ T.R. (celé jméno se neodvážím napsat, abych nečelil blokování), který se do případu zapojil, konkrétně ve městě Huddersfield, a snažil se na něj velmi hlasitě upoutat pozornost. Za což se mu dostalo opakovaného věznění a vymazání ze všech sociálních sítí.

Bude ČR čistým plátce do rozpočtu EU už od příštího roku?

Ivan David
28. 5. 2020
Evropská komise ve středu předložila nový návrh Víceletého fiskálního rámce (VFR) pro léta 2021 až 2027. Členské státy by od příštího roku měly podle návrhu Komise platit dvojnásobné odvody do rozpočtu EU. Další peníze by podle týmu von der Leyenové měli Bruselu posílat rovnou občané a podniky. Součástí včera představeného VFR je i plán na zavedení daně z oxidu uhličitého, daně z plastu, daně z internetových webů a dalších daní, které by měly být finančními úřady vybírány v členských státech, ale posílány rovnou do pokladny EU.

Vojenská akcia Anthropoid - niektoré otázniky zostávajú aj po rokoch

Ferdinand Vrábel
29. 5. 2020  NovéSlovo
Deň 27. máj 1942 sa navždy zapísal medzi najväčšie úspechy československého druhého odboja. V ten deň splnili vojaci Jozef Gabčík a Jan Kubiš rozkaz a zaútočili na Reinharda Heydricha, ktorý o niekoľko dní zomrel. Píše sa o tom často v novinách i štúdiách a hoci viacerí znalci problematiky stále poukazujú na to, že označovať túto akciu ako „spáchanie atentátu“ je vecne nesprávne, nedarí sa toto klišé vykoreniť. Bola to totiž terminológia gestapa a protektorátnych úradov. 

Válka v Sýrii už otevřeně běží jako proxy-válka proti Rusku

Ilustrační foto
Václav Umlauf 
29. 5. 2020 e-Republika
Turci nejsou schopni patrolovat s Rusy dálnici M4, což byla podmínka příměří na pro zastavení vítězné ofenzívy v Idlíbu. Západ, USA a Izrael se okamžitě postavily za Turecka společně bojovaly jako lev za to, aby zdejší teroristé placení z cizích zemí nebyli vyhlazeni hned.


čtvrtek 28. května 2020

Zrovna tenhle Rus... Generál Šándor třeskl informací ke ,,kauze ricin"

Generál Andor Šándor
Rozhovor s generálem Andorem Šándorem, emeritním rozvědčíkem a bezpečnostním expertem
28. 5. 2020  ParlamentníListy
Jako ze špatného špionážního románu, popsal generál v záloze Andor Šándor nápad, že by ruský diplomat měl otrávit ricinem tři komunální politiky. Celá věc mu nesedí. V interview na XTV odhalil, že údajný travič je v Česku už sedm let. A zdůraznil, že pod diplomatickým krytím Rusové nezabíjeli ani své přeběhlíky. „Ruská diplomacie staví tradičně na nějakých postojích a nechce se nechat vtáhnout do her tajných služeb. Byť tajné služby působí přes pracovníky zahraniční služby,“ argumentoval.

Washingtonská nová strategie vuči Číně

V rozporu se zdravotními předpisy, které nařídila administrativa,
ministr zahraničí Mike Pompeo navštívil Izrael ve dne 13. května 2020,
tedy čtyři dny před jmenováním nové vlády. K překvapení všech vyřídil
regionální záležitosti během několika minut a jinak věnoval
svou návštěvu přezkoumání čínských investic v zemi.
Thierry Meyssan
28. 5. 2020  VoltairNet, překlad Zvědavec
Bez ohledu na protičínskou hysterii ze strany uskupení, které zavedlo v oblasti západní zdravotní politiky opatření kvůli epidemii covid-19, se ukázalo, jak je Západ závislý na výrobcích, vyráběných v Číně. To vedlo Trumpovu administrativu ke změně rozhodnutí - neobnovit rovnováhu obchodu, což bylo původní přání, ale přistoupit k vojenské konfrontaci, avšak bez uchýlení se k válce. Začala oficiální sabotáž Hedvábné stezky.

Operácia „STORM“, „OLUJA“ alebo BÚRKA S USA dohodnuté najväčšie etnické „čistenie“ chorvátskeho územia

Operace "Oluja" (Bouře) skončila etnickou čistkou, při které
bylo z Chorvatska vyhnáno 250.000 srbských spoluobčanů
a několik tisíc povražděno
Ivan Štubňa
28. 5. 2020  Zvědavec
Vo februári 1990 bola v Chorvátsku zmenená ústava, v ktorej bola garantovaná politická pluralita. Tá vytvorila možnosť vypísania volieb, ktoré sa konali na jar 1990. Víťaznou stranou sa stala Hrvatska demokratska zajednica (HDZ). V júni 1991 vyhlásilo Chorvátsko nezávislosť, ktorá bola EÚ uznaná vo februári 1992.*)

3 podmínky, bez jejichž splnění nelze schválit Macron-Merkelový Fond obnovy

Europoslanec MUDr. Ivan David (SPD)
Ivana David
27. 5. 2020
Premiéři budou v červnu na Evropské radě projednávat způsob financování Fondu obnovy EU. Jeho zřízení schválili už v květnu, ale tehdy se nedohodli, jak by měl fungovat. S nápadem na jeho zřízení přišel v dubnu italský premiér Giussepe Conte. Podle jeho původního návrhu, který podpořili premiéři všech jižních zemí, Francie a zemí Beneluxu, měl mít fond něco mezi 1 až 2 biliony eur. Měl rozdávat dotace podnikům, kterým pandemie COVID-19 způsobila problémy a tím přispět k oživení ekonomiky.

Retro: Historie Sazky aneb Návod, jak ukrást slepici snášející zlatá vejce

Stan 
28. 5. 2020 Outsidermedia 
Přehledná historie ukazuje, jak si český stát a sportovci nechali ukrást zdroj příjmů v řádu miliard korun.

středa 27. května 2020

Porošenko, Biden, Německo, Polsko, Slovensko – věci nabírají spád

Janka Šťastná
27. 5. 2020 Gazeta a NWOO
Blíží se americké prezidentské volby ( termín je v listopadu ) a globální elity potřebují ( pro zachování míru a civilizace na Zemi to potřebujeme všichni ), aby vyhrál jejich kandidát – Donald Trump. Připomenu, že na začátku května Ministerstvo spravedlnosti USA požádalo soud, aby zrušil obvinění vznesená proti Michaelovi Flynnovi.

ODPOVĚĎ Z KRYPTY

(autor koláže Milan Pavyza) 

Lenka Procházková
27. 5. 2020 

První vyprávění o atentátu na Heydricha jsem v dětství slýchávala od babičky. Dnes se tomu říká orální historie předávaná pamětníkem, ale moje převzaté vzpomínky jsou spíše vizuální. Dominuje v nich vybledlá fotografie mladého dědečka rozjasněná v levém růžku trikolórou. Pravý růžek byl překryt černou stužkou.

Česko si připomíná výročí atentátu na Heydricha

Heydrichovo auto po útoku parašutistů

-rp-
27. 5. 2020  PrvníZprávy
78 let uplyne dnes od chvíle, kdy na vůz se zastupujícím říšským protektorem Reinhardem Heydrichem zaútočili českoslovenští parašutisté.V Německu probíhá permanentní obohacování

Ivan David
26. 5. 2020
Je libo zážitky z fronty? Navrátilci z milicí ISIS vám rádi v rámci deradikalizace – co to přesně je, si neumím představit – povypráví své zkušenosti s řezáním hlav, genocidou a femicidou a dalším nakládáním se zajatci a ženami, což jejich soukmenovci právě předvádí v Libyi, kde byl nedávno jednotkami LNA zatčen jeden z vedoucích operativců ISIS…

Zbořil: Strach z obnovy německého ovlivňování českých dějin je dodnes

Politolog a historik Zdeněk Zbořil hovoří na
panelové diskuzi Nové republiky
Zdeněk Zbořil a -rp-
27. 5. 2020   PrvníZprávy
V našem historickém okénku bychom si mohli obzvláště dnes připomenout atentát na Reinharda Heydricha z 27.května 1942.
„Jde jen o obhájení nepřijatelného chování současného režimu.“ Hampl se pustil do komsomolců dneška

Sociolog Petr Hampl
Petr Hampl
27. 5. 2020  Sputnik
Sociolog Petr Hampl se vyjádřil k probíhající debatě o tom, zdali se žilo lépe za socialismu či za současného režimu. Podle jeho slov je účelem diskuze úplně něco jiného.


Profesor Keller popsal cesty peněz po EU. A: ,,Olezlé, slizké, odpudivé..." Na koho jsme se to ptali?

Profesor Jan Keller
Rozhovor s profesorem Janem Kellerem
27. 5. 2020  ParlementníListy
„Pokud by nedošlo k brexitu, žádné záchranné balíčky by se nyní nevymýšlely,“ komentuje aktuální plán Berlína a Paříže známý sociolog, bývalý europoslanec profesor Jan Keller. Evropská unie je podle něj podivná bytost, která by se chtěla napůl podobat Adamu Smithovi a napůl matce Tereze. „Na takové křížení by si netroufl ani Mičurin.“ V souvislosti se vztahy mezi USA a Čínou upozorňuje: „Jestliže někomu přenecháte svoji ekonomiku a druhého se vám nepodaří rozparcelovat a přivlastnit si jeho zdroje, musíte připravovat válku.“ V závěru rozhovoru jsme se pak raději neměli ptát na starostu Řeporyjí. „Tak to se vám příliš nepovedlo. Rozhovor by měl končit něčím hezkým, optimistickým a uklidňujícím, nikoliv něčím olezlým, slizkým a odpudivým.“

Vrchní veřejnoprávní kontrolor: Ranní porada v Hospodářských novinách. Bakalovi redaktoři, jejich vysoké platy, a ještě nákladnější hypotéky. Teď si představte, že tam někdo řekl...

Tomáš Kňourek
Rozhovor s místopředsedou Rady ČRo Tomášem Kňourkem
27. 5. 2020  ParlamentníListy
S místopředsedou Rady ČRo Tomášem Kňourkem hovořily ParlamentníListy.cz o mnoha tématech. Jejich leitmotivem byla svoboda slova a nálepkování, jaké se v posledních letech hojně rozšířilo nejen v České republice.


Útlum našeho zemědělství skrze trendy v EU. Brzy nemusíme být doma pány. Nahlédněte do USA, ukazuje agrární prezident Jandejsek

Zdeněk Jandejsek, prezident Agrární komory ČR
rozhovor se  Zdeňkem Jandejskem, prezidentem Agrární komory ČR
27. 5. 2020 ParlamentníListy

POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST A SUVERÉNNÍ STÁT 
Pohled na zemědělství očima skutečných odborníků, jak jsme na tom doopravdy. Přišla doba na to, zrušit české zemědělství? Zemědělci jsou konfrontováni s názorem, že dlouhodobě ztrácejí svou výkonnost. Není tomu ale ve skutečnosti tak. Slovo soběstačnost je zlehčováno slovy „není dostatek potravin v supermarketech?“ nebo „potravin je dostatek, co potřebujeme a nemáme, dovezeme“. To vede značnou část populace k úvaze – „zrušme zemědělství! A když ne my, udělá to někdo jiný!“

úterý 26. května 2020

Čím se „baví“ europoslanci a jak EU škodí životnímu prostředí

Ivan David
26. 5. 2020
EU se tváří jako náramný ochránce životního prostředí. Zvláště v poslední době, kdy je v Bruselu v módě tzv. boj proti globálnímu oteplování. Ve skutečnosti je EU jedním z hlavních spolupachatelů vypalování tropických deštných pralesů a masového kácení lesů na Sibiři. Brusel má „na triku“ i zhoršování sucha v evropských zemích, které je mimo jiné způsobeno kácením lesů na území EU, aby stromy „udělaly místo“ větrným elektrárnám a fotovoltaickým parkům. Na jejich další masivní výstavbu chce Evropská komise uvolnit v letech 2021 až 2027 velkou část ze 400 až 600 miliard eur, které mají být prošustrovány v rámci Zeleného údělu.

Skandál v Itálii: Platí vláda milióny teroristickým organizacím? Výkupné za novou džihádistku. Ustojí to vláda? Italové se nestačí divit. Salvini bojuje jako lev. Vězeň z koncentráku oblečený za nacistu. Noví přátelé?

Italský premiér Conte vítá slečnu Sylvii,
pardon Aišu Romano
Vladimir Malyšev
26. 5. 2020 FCK a ProtiProud
Vladimir Malyšev přibližuje případ teroristy unesené mladé Italky, která konvertovala na islám a po svém vykoupení vládou předstoupila před svého premiéra oblečená za muslimku

V čí prospěch je šířena hysterická nenávist i-loutkami proti Rusku?

Ilustrační foto
Růžena Chrastekova
26. 5. 2020  VašeVěc
Každý soudný člověk, neovlivněný a nezmanipulovaný dnešním hysterickým protiruským doslova tažením některých politiků a obskurních postaviček z řad politických aktivistů a komunálních zastupitelů, kteří si na politiky hrají, musí nevěřícně koukat, jak se přepisují dějiny, jak je u nás vydávána a vykládá se ideologie systémem ode zdi ke zdi.

SRF: „Šetřící čtyřka“ odmítla plán Merkelové a Macrona na obnovu EU!

Rakouský kancléř Sebastian Kurz plán Merkelové odmítá
-kou-
26. 5. 2020  SRF a PrvníZprávy
Rakousko, Nizozemsko, Švédsko a Dánsko odmítly německo-francouzský plán hospodářské obnovy EU po pandemii, uvedla švýcarská televize SRF.pondělí 25. května 2020

Kopřivu mráz nespálí

Taras 2
25. 5. 2020  TarasovaTerasa 
Ještě nikdy v historii země nebyla propast mezi občany tak hluboká a rozpory tak nepřekonatelné, jako je tomu dnes. Důvody jsou zřejmé, jenom je málokdo říká: pravice, reprezentovaná především ODS a později i TOP09 (za občasného přicmrndávání KDU a dalších výběhových modelů), přivedla stát cugrunt, jak zločinnou privatizací v devadesátých letech, tak i pozdější hrůzovládou Topolánkovou a Nečasovou. 

Když smyšlenka zvítězí

Státní sekretář čili ministr zahraničí USA Powel předstírá
v OSN, že má v ruce vzorek iráckých chemických zbraní
hromadného ničení. Později se za to omluvil. Pozdě.
Jan Vítek
25. 5. 2020   Zvědavec
Korporace a vlády censurují všechny projevy nesouhlasu. Přibližujeme se úrovni uměle vyvolané masové hysterie a davové mentality, o jaké se Goebelsovi mohlo jen zdát. V každém jedině správném výkladu zlomové události, neboli schizoidní smyšlence (SS), nastane okamžik, kdy lidé si už nepamatují , jak vše tenkrát vlastně vzniklo. Nebo si dobře pamatují, jak se to stalo, ale ne kdy začala propaganda SS. Či ještě spíše, vzpomenou si na obojí, když je přitlačíte, ale už na tom vůbec nezáleží, protože SS nahradila skutečnost.

Svět ruskýma očima 560

Zajoch
25. 5. 2020  Outsidermedia
Proč se úspěšně rozvíjí hospodářství Íránu i přes americké sankce * Světová historie s Andrejem Sidorčikem * Čína vyvíjí energetickou zbraň

Yle: Finové raději obětují stíhačky, aby zachránili ekonomiku!

Finský F18 Hornet startuje
-kou-
25. 5. 2020  Yle, česky PrvníZprávy
Obyvatelé Finska se domnívají, že proti hospodářské krizi způsobené pandemií koronaviru by se mělo bojovat spíše pomocí pobídkových opatření, než snižováním rozpočtů.

Jan Schneider: Zrození české geopolitiky?


Jan Schneider
25. 5. 2020   PrvníZprávy
Tři čeští ministři zahraničí, dva bývalí a jeden úřadující „zaminír“, zveřejnili text, v němž již v názvu vznesli otázku „Co bude s Palestinci a izraelskou demokracií?“ (Právo, 23.5.2020).


Jan Schneider

Co si běžný občan koupí? Režisér Zdeněk Troška byl v "krámě". A natvrdo PL řekl, co si myslí o současné situaci

Zdeněk Troška
Rozhovor s režisérem Zdeňkem Troškou
25. 5. 2020  ParlamentníListy
POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST A SUVERÉNNÍ STÁT
„Proč máme draze dovážet brambory, mrkev, zelí či obilí ze zahraničí, když si můžeme vypěstovat svoje? Proč brambory ze Španělska? Proč mrkev z Itálie? A za jaké ceny? Před třemi týdny jsem se nestačil divit ve volyňském COOPu ceně za žlutou papriku... 172,90 korun! A dneska květák za stovku a bakelitová rajčata za dvě stě? Myslíte, že to běžný občan na vesnici či v maloměstě koupí?“ ptá se v našem seriálu o potravinové soběstačnosti režisér Zdeněk Troška.

neděle 24. května 2020

Alena Vitásková: Quo vadis ODS? - podnět k rozpuštění Občanské demokratické strany

Alena Vitásková
24. 5. 2020
Nebezpečný směr Občanské demokratické strany? Proč ODS podporuje nedemokratické názory některých svých členů (např. komunálního politika Pavla Novotného)? Co sleduje opakovaným vybízením „zabití, šibenicí“ politických oponentů, občanů, ústavních činitelů? Chce ODS ve volbách strhnout na svoji stranu extremistické voliče? Jaké cíle chce s extremisty dosáhnout?

Pozastavit nebo zrušit činnost ODS? 

Vážné zostření na Donbasu: nepřítel zasazuje údery DLR a LLR

24. 5. 2020   rusvesna     rusvesna

Denis Pušilin, hlava DLR, oznámil, že armáda DLR byla uvedena do zvýšené bojové pohotovosti na pozadí pokračujících provokací OSU. Stále četnější ostřelování vede k ničení obytných domů a civilní infrastruktury. Ale nejsmutnější je, že 1., 4. a 7. května se pod úmyslnou palbou OSU ocitli obyvatelé obcí Spartak, Sachanka a Alexandrovka, v důsledku čehož zahynula žena a bylo zraněno pět dětí. Pouze za 19 dnů května zahynula žena a 11 osob bylo různě těžce zraněno.

Jaroslav Bašta: Skryté záměry pomníkové války

Jaroslav Bašta (BOS)
Jaroslav Bašta a -rp-
24. 5. 2020  PrvníZprávy
Sedmdesáté páté výročí vítězství nad nacismem (či u našich sousedů ukončení Druhé světové války) je za námi a přišel čas rekapitulovat letošní mimořádně kontroverzní připomenutí této historické události, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.Turecko zahájilo „salámovou“ okupaci Řecka

Ivan David
24. 5. 2020
O hranici mezi Řeckem a Tureckem lze v posledních dnech oprávněně hovořit jako o válečné „frontě“. Obě země od pátku už fakticky jsou ve válce. Bez formálního vyhlášení války turecké ozbrojené síly vstoupily na řecké území – a to hned na dvou místech. Na zemi i v Egejském moři.

Génius hybridní války

Jana Bobošíková a Hana Lipovská
24. 5. 2020 Institut svobody a demokracie a PrvníZprávy
„Jsme znepokojeni i tím, kolik dezinformací šíří i samotní Evropané. Někteří z nich to dělají kvůli zisku, další jsou jen užitečnými idioty,“ prohlásila nedávno česká eurokomisařka Věra Jourová, která má na starosti „Plán na ochranu evropské demokracie před hybridními hrozbami“. Její obavy jsou oprávněné.