Reklama

sobota 13. června 2020

Senát: Parta kolaborantů s plnou hubou svobody? Nový epochální výlet pana Vystrčila, tentokráte na Tchaj-wan. Dvojí kilometr! Všichni počítají groše. Sabotuje nám obchod s Čínou? Otevřený dopis pro soudruha

Originální grafika ProtiProudu
Lu Lina
12. 6. 2020  NonServiam a ProtiProud
LU LINA se pozastavuje nad škůdcovstvím a pokrytectvím členů horní komory Parlamentu ČR a nad iniciativou jednoho nápadně nevýrazného soudruha, který naší zemi přinese těžké škody

Amerika náš vzor


Jiří Jírovec
13. 6. 2020
Je to nejdemokratičtější země na světě. Tak zní přitroublý názor českých politiků, kteří o té zemi vědí velké kulové. Učit bychom se u nich měli, abychom neopakovali jejich chyby. To, co se děje po zabití černocha Floyda má podle mého názoru dvojí rozměr. Na jedné straně jde o pokračující frustraci černých, neboli Afroameričanů, na druhé straně jde o reakci určité části bělochů, kteří jsou zahanbeni tím, co se děje.

Kapitalizmus nefunguje. Je čas na niečo nové.

Katrina vanden Heuvel
Marián Moravčík
12. 6. 2020  DAV.Dva

Ten titulok – čítali ste niekedy podobný v slovenských médiách hlavného prúdu? Určite nie. Dokonca aj predseda KSS Jozef Hrdlička sa na stránkach nášho portálu vyjadroval umiernenejšie. Ten titulok však je °°°°presný preklad titulku z Washington Post – hlavného prúdu v USA!°°°°

Tisková zpráva: Neprávem vyhození zaměstnanci z restaurace Klub cestovatelů Praha podali žalobu a domáhají se dlužné mzdy

Restaurace Klub cestovatelů na pražském nábřeží, ve které
bývalý ministerský náměstek zrušil Zákoník práce.
12. 6. 2020  Levice
30. března vydal server Seznam zprávy reportáž o porušování zákoníku práce v pražské restauraci Klub cestovatelů. Ve videu vypověděli Gita, Barbora a Lukáš, jak se k nim v době koronaviru zachovalo vedení podniku. Jednatel společnosti gunTAO David Gladiš ukončil pracovní poměr s některými zaměstnanci, aniž by jim dal výpověď, odstupné nebo vyplatil mzdy za březen. Ostatní zaměstnanci, kteří toto jednání nenahlásili, svoji březnovou mzdu údajně obdrželi.O hrozbách a nadějích s Evropskou unií a bez ní


Ivan David
13. 6. 2020

V pátek 12. června jsem přijal pozvání do Svobodného rádia. Byl jsem samozřejmě dotazován na Evropský parlament a výhody a nevýhody členství ČR v Evropské unii. Vysvětloval jsem dotační politiku EU v zemědělství. Mluvili jsme s panem redaktorem Kapalem o protestech v USA a rasizmu, o rozpínavosti Turecka, o vojenských konfliktech v Řecku a Libyi, o postojích EU a NATO. Odpovídal jsem na otázky posluchačů. Celý záznam je zde: 

Lichtenštejnský princ: pozice Západu vůči Moskvě je spojení naivity a arogance


Anastázie Nečepurnová
13. 6. 2020
argumenti    a    gisreportsonline
Podle toho, jak se svět rozpadá na politické a obchodní bloky, mění nejvýznamnější mocnosti své geopolitické plány. I Evropa i Rusko mají pádné důvody pro vyřešení svých rozporů a pro užší spolupráci. Proč? To vysvětluje lichtenštejnský princ Michail - zakladatel a předseda geopolitické poradenské společnosti a informační platformy Geographic Intelligence Services. Evropa si nemůže dovolit propást ekonomické a politické možnosti, které se otvírají u jejího východního souseda. Nehledě na sankce, Rusko je důležitým partnerem pro Evropu. 


„Mýty o NATO“ ako manipulatívna propaganda

JUDr. Branislav Fábry
Branislav Fábry
12. 6. 2020  NovéSlovo

Ve slovenské části bývalé federace je to s politiky a médii hlavního proudu obdobné, ba stejné, jako v té naší české. Oblbování lidí, kašlání politiků na národní zájmy, hrbení hřbetu před Velkým Bratrem a bezohledné slouhovství středních a vysokých stupňů státní administrativy. Slovenský politolog a politický komentátor Braňo Fébry rozebírá bod po bodu jeden konkrétní propagandistický fake šířený dvěma slovenskými ministerstvy a vypracovaný jednou "neziskovou" a "nezávislou " mimovládkou. 

pátek 12. června 2020

Rozhodně nekrademe zadarmo. O čem je korporátní "barevná revoluce" v USA?


Václav Umlauf
12. 6. 2020   e-Republika
Kdo vyvolal "barevnou revoluci" v USA a za jakým účelem? Odpověď je třeba hledat v nenápadných znameních doby, které ale nesmí mít charakter konspirativních teorií. Takže nejprve skládejme fakta. Koupení korporátní politici a banksteři si hodili módní liberální nátěr a takticky mlčí k vypalování obchodů a k rabování.

Ivan David dnes od 19.00 do 21.00 na Svobodném radiu.

12. 6. 2020
Na internetu klikněte na http://svobodne-radio.cz/

Evropská komise chce snížit produkci našich zemědělců, aby mohla na trh protlačit další dovozy

Ivan David
12. 6. 2020
Včerejší jednání Zemědělského výboru bylo neobvyklé v tom, že jsme výjimečně neprojednávali žádný návrh obchodní dohody, který by umožnil zvýšit dovozy potravin a zemědělských produktů do EU. Místo toho jsme jednali o strategii „Z Farmy na vidličku“, která má systémově vytvořit podmínky pro „nutnost“ dalších dovozů jídla. O tomto „strategickém“ dokumentu, který v květnu předložila Evropská komise, s námi přes videokonferenční obrazovky diskutovali zástupci Generálního ředitelství Evropské komise pro zemědělství a Generálního ředitelství pro zdraví. 

V Libyi se schyluje k ještě krvavější řeži než doposud

Ivan David
12. 6. 2020
Ruské MiGy 29 a Suchoje 24 v barvách Libyjské národní armády (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar, včera vytlačily turecké jednotky o 90 km na západ od města Syrta, jež je bránou k druhým největším nalezištím ropy v zemi. Podle libanonské agentury Al-Masdar letecké útoky probíhaly celý den. Všechna letadla šla do vzduchu 5x a posádky se v nich střídaly. 

čtvrtek 11. června 2020

Dračí setba starých démonů - 17. kapitola esejů o českém národě

Profesor Mojmír Grygar - historik a bohemista

Mojmír Grygar
11. 6. 2020

1.
Oslavy 75. výročí konce války byly doprovázeny řadou provokací, které naštěstí nezůstaly bez odezvy. Připomenu aspoň článek V. Klause a J. Weigla, Kdo vlastně vyhrál druhou světovou válku?, uveřejněný v Lidových novinách 30. 5. Odhlížím ovšem od ohavné přílohy, kterou dala redakce hrubě najevo, že není s obsahem článku srozuměna. Bohužel to patří k běžným poťouchlostem některých našich novinářů, kteří se tak rádi ohánějí demokracií, diskusí, svobodou projevu. 

Retro: Operace „Nemyslitelné"

Pavel Krasnov
11. 6. 2020  Zvědavec
Události a fakta popsané v tomto článku se zdají neuvěřitelné a nemyslitelné. Je opravdu těžké jim uvěřit, protože normální člověk nepochopí zradu toho, koho považoval za spojence a přítele. A přesto tomu tak bylo.

Tato informace byla dlouho uchovávána v tajnosti a na světlo světa přišla až v posledních letech. Jedná se o plán překvapivého útoku na SSSR hned v létě roku 1945, plán vypracovaný spojenci, jehož uskutečnění bylo zastaveno fakticky až v poslední chvíli.

Určili popírači Covidu náš osud?

Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts
11. 6. 2020    PaulCraigRoberts


Přichází druhá vlna Covidu-19? Některé z amerických států si z pandémie nedělaly těžkou hlavu a uspěchaně odvolaly zákaz vycházení z domu kromě naléhavých případů. A dokonce i lidé, kteří hrozbu viru nepodceňovali, měli za to, že než chránit život každého jednostlivého Američana, je důležitější znovu rozjet ekonomiku. Nu a nyní se ukazuje, že spěch byl i v tomto případě špatným rádcem.

Bude mít Miloš Vystrčil odvahu jet na Krym a oduznat Kosovo?

Jaromír Petřík 
Jaromír Petřík 
11. 6. 2020   VašeVěc

V posledních dnech náš mainstream velebí „odvahu“ předsedy Senátu Miloše Vystrčila za jeho rozhodnutí jet na Taiwan jako oficiální představitel našeho státu. Že se to nelíbí Číňanům je logické a jakmile se Číňané ozvali, začali naši politikové z TOP09, ODS, STAN, KDU-ČSL doslova ječet o zasahování Číny do našich záležitostí a Miloš Vystrčil se hrdinně „prsil“, že se přece nebude před Čínou hrbit.

Tisíc a jeden způsob, jakým EU poškozuje české zemědělce

Ivan David
11. 6. 2020 V režimu videokonferencí byla v Evropském parlamentu obnovena jednání o třech novelách nařízení, která tvoří osu Společné zemědělské politiky EU. Jako stínový zpravodaj frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i čeští europoslanci zvolení za SPD, pracuji ve skupině k Nařízení o financování, řízení a kontrole Společné zemědělské politiky (FMM). Na vlastní oči tak mám možnost se přesvědčit o mnoha fintách, které Evropská komise vymyslela, aby zachovala znevýhodnění českého zemědělství. 

Akce a reakce

Ivan David
11. 6. 2020
- Egypt shromažďuje značné síly na hranicích s Libyí, aby pomohl Haftarovi v obraně proti tzv. Vládě národní jednoty (GNA) poté, co Erdogan odmítl příměří nabídnuté společně egyptským prezidentem Sísím a Haftarem

Neoimperialismus poháněný dluhem uškrtí naši civilizaci

Krakauer a -rp-
11. 6. 2020 ObservatorPoliticzny a PrvníZprávy
Kdysi bylo čest platit dluhy. Dluh byl v podstatě něčím trapným, byl to druh poslední instance, jejíž dosažení bylo oprávněné při investování nebo ve skutečných potížích.


Víc českých potravin na pultech. Je to dobře, nebo špatně?

Ilustrační foto
Libuše Kolářová
11. 6. 2020  blog Bavor V.
V těchto dnech se Poslanecká sněmovna zabývá novelou zákona o potravinách. A to se týká doslova každého. Debaty o postupném vytlačování českých zemědělců z dodávek potravin, o dvojí kvalitě, kdy tytéž výrobky mají horší kvalitu v tuzemských než v zahraničních marketech – prý proto, že český zákazník si žádá levnější zboží, se vedly už měsíce předtím, než se předloha novely dostala do sněmovny. Jako rozbuška teď zapůsobil pozměňovací návrh 25 poslanců různých stran. Navrhují, aby už od příštího roku platila povinnost prodávat minimálně 55 procent potravin české produkce a tento poměr by se pak každoročně navyšoval o pět procent až na výsledných 85 procent v roce 2027.


Ukrajina neposkytla primární údaje z radarů o katastrofě MH17!


-kou-
10. 6. 2020 PrvniZpravy a RIA
Ukrajina neposkytla primární radarová data o zřícení malajského Boeingu (let MH17) v roce 2014, uvedl nizozemský státní zástupce Thijs Berger. Nizozemci navíc nevědí odkud a zda byla odpálena raketa země-vzduch.

Vykvetla nám tu monarchie…

Přemysl Votava
11. 6. 2020 VašeVěc
„Pražské kavárně“ se zastesklo po starých pořádcích, u vídeňské kávy prožívají sny o zlatých dobách monarchie. Ještě, že se toho hostinský Palivec nedožil, mohl by mít zase oplétačky s policií. Před více než 100 lety vyfasoval kvůli nezbedným mouchám 10 let kriminálu. Dnes ho může postihnout opět stejný osud. Nějaký ten snaživý Bretschneider ho zase „napráská“ za podělaný obraz od much a bude to posouzeno, jako urážka majestátu a hostinský půjde sedět.

středa 10. června 2020

Vystrčil nepočítá groše, ale dolary

Jan Schneider
10. 6. 2020  prvnizpravy
Předseda horní komory Miloš Vystrčil oficiálně prohlásil, že navštíví Tchajwan, protože je potřeba dodržovat principy, a né furt počítat grošíky. Doprovázet ho při tom dodržování hodnot a principů budou kupodivu podnikatelé, prý, aspoň někteří. Možná jen ti, co slíbili, že nebudou počítat grošíky.

V Turecku vznikla námořní obdoba nacistických SS

Ivan David
10. 6. 2020
Turecké úřady provedly registraci „zájmového spolku“ Lovci z Edirne. Jde o paramilitární organizaci, která má ve stanovách, že jejím cílem je „lovení řeckých rybářů“. Podle řeckého serveru pronews.gr organizace na svých webovýsh stránkách uvádí, že „loví pouze Řeky a nebere zajatce, ale střílí je“.


Jen ať na Tchaj-wan jedou

Jiří Jírovec
10. 6. 2020
Jděte loket v paži, prchejte nohy na ramenou a probůh, ať se nevracíte! (rada senátorům dle Vladislava Vančury).
Pánové ze Senátu přivezou ostrovanům bonmot: "Groše nesmí zvítězit nad hodnotami."
Hodnoty jsou jejich, nikoli nezbytně naše. Mohli mluvit o tolarech, jenže to by mohlo vést k nežádoucí záměně měny. Zkuste si to říct nahlas.

Nezávislý Vystrčil


Lubomír Man
10. 6. 2020
Vystrčil: Natolik jsem chachar: nejhlubší vazalství představím národu jako jeho nejvyšší suverenitu
Řekl si předseda českého Senátu Vystrčil a v souladu se svým jménem (nomen omen čili jméno znamení), vystrčil do místního politického prostoru licoměrnost ohavnější, než kdy byly všechny ohavnosti jeho politického tábora (liberodembloku), v minulosti. 


úterý 9. června 2020

Inspirovali se Poláci u Turků, kterak utábořit své vojáky na cizím území?

Ivan David
9. 6. 2020
 A naše ministerstvo zahraničí v tom nevidí problém? Navazuje snad Polsko na neblahou historii před 2. světovou válkou?

MiGy 29 a Su 24 zastavily postup turecké armády v Libyi

Ivan David
9. 6. 2020
Libyjské město Sirte, které je bránou k druhým největším ropným zásobám v zemi, leží v troskách. Fronta se přes něj včera přehnala počtvrté během tří dnů. Včera na oblohu nastoupily stíhačky MiG – 29 a nadzvukové bombardéry Su – 24, které podle libanonské agentury Al – Masdar z města „vybombardovaly“ turecké jednotky. 

Naše ponurá budoucnost - Obnovený neoliberalismus nebo hybridní neofašismus?

Pepe Escobar
9. 6. 2020 InformationClearingHouse, překlad Zvědavec

S hrozbou nové Velké hospodářské krize, na jejímž pokraji je většina planety, není perspektiva reálpolitiky pro radikální změny rámce politické ekonomiky, ve kterém žijeme, dvakrát povzbuzující.

Nahý císař dostal naloženo

Tribun 
9. 6. 2020 Tribun
Pokud chcete alespoň trochu pochopit, co a proč se teď děje v USA, pusťte si tento podcast Českého rozhlasu, uvedený s titulem Paradoxně můžeme být Trumpovi vděčni, že ukázal Ameriku, jaká je a podtitulem Rebelie je jediný nástroj, který afroamerická menšina má, všechny ostatní forma protestu selhaly, což je mimochodem jeden z těch vzácných případů, kdy titul i podtitul věrně vystihují obsah. 

pondělí 8. června 2020

Egypt mobilizuje armádu

Ivan David
8. 6. 2020
Pět minut před půlnocí v noci na dnešek vyhlásil egyptský prezident Abdel al-Sisi ultimátům turecké armádě v Libyi a jim podřízeným oddílům džihádistů samozvaného premiéra Faiíze al-Sarrádže. Pokud do 48 hodin nepřistoupí na příměří, které nabízí Libyjská národní armáda (LNA), jíž velí polní maršál Chalífa Haftar, egyptská armáda a letectvo Spojených arabských emirátů spojí své síly na podporu LNA.

Zabili snad George Floyda v Praze? - Zmatení Američané v Praze demonstrovali proti Policii ČR. Máme naslouchat heslům jako "ACAB" a "Fuck the Police"?

Docent Ivo Cerman
Ivo Cermen
8. 6. 2020  blog autora 
Historik docent Ivo Cerman se na svém blogu na serveru iDNES.cz zamyslel nad demonstrací Američanů proti Policii ČR, která se uskutečnila v Praze. Ti tak protestovali proti vraždě George Floyda.

Operace ricin: Na ruské ambasádě se asi válejí smíchy. Nám úsměv brzy ztuhne. Jsme opět před invazí 1968? Brusel již startuje ekonomické tanky. Z premiéra bruslařem? S teroristy se nevyjednává. Smrtící chyba AB?

Petr Hájek
7. 6. 2020  ProtiProud
Petr Hájek vidí souvislosti mezi černošským rabováním v USA a operacemi Jamese Bonda Koudelky v Praze – a nevidí to pro Babiše ani pro republiku zrovna růžově

neděle 7. června 2020

Několikerý metr ministra Havlíčka - růst cen energií až trojnásobně

Alena Vitásková
7. 6. 2020
· Kdo ve skutečnosti ovládá členy Rady ERÚ?
· Diktát ministru Havlíčkovi ze strany ERÚ, nebo jen požadavek?
· Skutečně si vybral Krejcara Andrej Babiš v Sokolovně? (Pak lze chápat, že je „chráněný“).
Když nastoupili do Rady ERÚ (r. 2017 a 2019) lidé, kteří byli spjati se solárním tunelem, zlé jazyky pomlouvaly, že Rostislava Krejcara si vybral přímo Andrej Babiš a to v Sokolovně. Pro „neznalé prostředí“ uvádíme, že se nejedná v pravém slova smyslu jen o tělocvičnu, ale o krásné místo v ještě krásnější části Prahy - Průhonice. Celý areál patří Andreji Babišovi a schůzky všeho druhu tam probíhají běžně. V tomto případě se pravděpodobně nejednalo o vyzkoušení adepta do Rady ERÚ, zda umí kotoul vpřed i vzad, nebo skok přes kozu a jestli ví, co jsou bradla, kruhy, či kladina.

Parlamentní rozprava o potravinách: Mezi ideologií a věcností

 Ivan David
7. 6. 2020
I v Poslanecké sněmovně PČR panuje rozdělení. Tentokrát na ty, kteří se snaží o změnu ve prospěch konkrétních lidí a nositeli fanatického přesvědčení, jak má fungovat ideální společnost. Tentokrát šlo o pokus donutit zahraniční obchodní řetězce ovládající trh s potravinami, aby umožnily nabídnout více potravin nejen podle obalu českých. Už před projednáváním se mohli protektorátní tvůrci veřejného mínění přetrhnout ve vysvětlování, jaká je tento návrh bizarní škodlivá pitomost. Vědí, komu slouží. Pozměňovací návrhy, které usilují o navýšení podílu českých potravin a proti zneužití značky „český“, byly odsunuty zpět k přepracování, nebyly však, jak jsem skepticky předpokládal zcela zatraceny. Je pravda, že návrh neřešil sankce za nedodržení navrhovaných pravidel, ba ani systém jejich kontroly, a chyběla přesná definice pojmů, která bývá ve vyhlášce. Vyhlášky ale poslanecký návrh obsahovat nemůže.

Šándor o ricinu: Ostuda. Naše ostuda. Naprosto proti logice. Vymysleli jsme si směšný příběh a kolem něj se vyřádila antiruská kampaň

Generálem Andor Šándor
rozhovor s generálem Andorem Šándorem
7. 6. 2020 ParlamentníListy
Kauza „muž s ricinem“ je českou ostudou, která fatálně poznamenala vztahy s Ruskem. Bez ohledu na to, co vykládají někteří politici nebo experti. Podle bezpečnostního analytika Andora Šándora se jedná o ostudu, která se rodila od první chvíle, kdy jsme z anonymního udání, došlého české tajné službě, udělali veřejnou aféru, ve které mohli dát mnozí průchod své rusofobii. Nakonec celá věc neměla pro ČR žádné dobré řešení.

Petráš: Ricinový (diplomatický) průjem

Ladislav Petráš a -rp-
7. 6. 2020   PrvníZprávy

V našich masmédiích proběhla informace o vyhoštění dvou ruských diplomatů akreditovaných v ČR, píše Ladislav Petráš v komentáři pro Prvnizpravy.cz..


Turecká armáda dobyla druhé největší naleziště ropy v Libyi

Ivan David
7. 6. 2020
Expediční sbor turecké armády v noci na dnešek dobyl libyjské město Sirte, v jehož okolí se nachází 40% ropných zásob země. Libyjská národní armáda (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar, jehož do funkce ustanovil poslední zvolený parlament, byla podle libanonské agentury Al-Masdar během 2 dnů tureckou armádou zatlačena o 400 km. Tedy na třetinu vzdálenosti mezi Tripolisem a Tobrukem.

Proč byl opět vztyčen Mariánský sloup

Jaroslav Král
6. 6. 2020
Dne 4. června 2020 byl na Staroměstském náměstí v Praze opět vztyčen Mariánský sloup, stržený rozjitřeným davem před 102 lety. Nezabránily tomu předchozí protesty Ekumenické rady církví ani memorandum 26 historiků umění, vysokoškolských a akademických představitelů z 28. června 2019, adresované pražskému primátoru Z. Hřibovi. Uvádí se v něm, že „mariánský sloup představoval již v okamžiku svého vzniku triumfální výraz habsburské monarchistické ideologie opírající se o program militantní katolické protireformace…