Reklama

sobota 20. června 2020

Neuvěřitelná drzost nebo hloupost z dílny TV NOVA hraničí s vlastizradou

JUDr. Vojtěch Filip -předseda ÚV KSČM 
-ps-
20. 6. 2020 PrvníZprávy

Vyjádření, že komunisté zabrali Lichtenštejnům zámek Lednice a další majetek, mohou být použita, resp. zneužita právníky Lichtenštejnů v jejich neuvěřitelném sporu s naším státem o navrácení jejich bývalého majetku. Taková vyjádření totiž hraničí s vlastizradou," míní předseda KSČM Vojtěch Filip.

Snowflakes

Bavor V.
20.6.2020  PoznámkyPanaBavora

❄️ Sněhové vločky. Tak říkají někteří lidé současným mileniálům. A opravdu se to hodí. Jen se na to podívejte. Stres je jejich denním chlebem, rozsypou se při sebemenším tlaku. Ale nemějme jim to za zlé, většinou za to nemohou. Je to ve výchově. Ambiciosní a zároveň úzkostliví rodiče, kteří z jedné strany nutí svého potomka do extrémních výkonů a na straně druhé mu umetají cestičky všemi směry.

Když se dobro vnucuje

Profesor Jan Keller - sociolog
Jan Keller
20. 6. 2020

Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Děje se tak poté, co bylo opakovaně oznámeno, že od povinných kvót se definitivně upustilo. Nesčetněkrát o tom ujistili své obyvatelstvo také vrcholní politici dotčených zemí.

Evropský obchod s otroky - hlavní příčina africké zaostalosti?

Jiří Jaroš Nickelli - emeritní muzejník
Jiří Jaroš Nickelli
20. 6. 2020  ČeskéNárodníListy

Co je to za historický nesmysl, doslova blbost?
Kdy se Evropané dostávali masově do Afriky?
Pomineme-li starověk, a a ojedinělé plavby římských lodí - nemluvě o Féničanech,jenž je předběhli možná o staletí - musíme se vrátit až do období pozdního středověku, k Portugalcům a jejich objevným plavbám, iniciovaným portugalským králem Jindřichem Mořeplavcem. Největšími objeviteli byli Bartolomeo Díaz a Vasco da Gama, jejichž plavby byly daleko lépe připraveny, než plavba Columbova. Teprve potom počali Portugalci zakládat obchodní stanice a pevnůstky na africkém pobřeží a do vnitrozemí se téměř nepouštěli. Daleko později přišli Britové, Francouzi, Holanďané, Belgičané jako kolonizátoři...

pátek 19. června 2020

Nenávist, lži a manipulativní desinformace.Tak se mainstremoví aktivisté snaží zničit alternativní zpravodajské weby.

Karel Kříž
19. 6. 2020   Rukojmí
Lživý, nenávistný a manipulativní mediální spolek NELEŽ (mezi jehož zakladatele patří například Roman Číhalík, Bob Kartouz nebo František Vrábel), který si údajně vytkl za cíl omezit šíření desinformací na české mediální scéně, si vzal jako jeden ze zdrojů svého článku “Dezinformátoři vydělávají na reklamě stovky tisíc. Velké firmy inzerci u nich stahují” jakýsi redaktůrek aktuálně.cz Radek Dragoun, aby zase naplival na konkurenční zpravodajské weby, které nepatří k hlavnímu proudu společensky podporovaných médií.


Pletení unijního biče na Babiše a Českou republiku

Ivan David
19. 6. 2020

Evropský parlament bude dnes hlasovat o potrestání České republiky za Babiše. Mezi navrhovateli rezoluce v unijních papírech figurující jako „Česká republika“ jsou mezi sedmi navrhovateli dva z ČR: lidovec Zdechovský a Vrecionová z ODS. 


Propast na dohled: Barevná revoluce v USA, dluhový zabiják v EU. Turečtí piráti loví řecké rybáře. Brusel podporuje džihádisty. Nejasné pokyny, nebo spiknutí s Erdoganem? Horký podzim rozhodne

Originální grafika ProtiProudu
Pavel Kopecký
19. 6. 2020  ProtiProud
Pavel Kopecký přináší zprávy z turecko-řecké fronty a všímá si několika ohnisek, na kterých v těchto dnech probíhá zápas o přežití západní křesťanské civilizace

O společné odpovědnosti tváří v tvář historii a budoucnosti. Článek Vladimira Putina k 75. výročí Velkého vítězství


Vladimir Putin
19. 6. 2020  Sputnik

K 75. výročí ukončení 2. světové války a k blížícímu se výročí přepadení Sovětského svazu hitlerovským Německem a jeho evropskými vazaly uveřejnil Sputnik článek ruského prezidenta Vladimira V. Putina. Pro české čtenáře, především ty mladší, zblblé mainstreamem a "veřenoprávními" sdělovadly a již ze školních lavic zanedbané v historií budou jistě mnohé pasáže překvapením.  

čtvrtek 18. června 2020

Už v upoutávce na své OVM je Václav Moravec nestranný až běda

Lubomír Man
18. 6. 2020
„Komu prospívá volání po soběstačnosti České republiky v zásobování potravinami?“, ptá se od čtvrtečního rána posluchačů CT v upoutávce na svůj nadcházející nedělní pořad OVM Václav Moravec, a už samotnou formulací své otázky vykřikuje do všech koutů republiky, že on tedy pro zmíněnou soběstačnost ve výživě našeho národa rozhodně není.

Někam se posunout


Jiří Jírovec
18. 6. 2020
Co jsem to řekl, polekal se v předscéně Horníček vlastního výroku. No, řek ste pravdu, ale vypadá to blbě, vysvětli mu Werich. Ve Sněmovně proběhla debata k dopisu, který publikovali pánové Schwarzenberg, Zaorálek a Petříček. Jeho autoři řekli pravdu, ale polekali se vlastní odvahy. Jakousi technickou chybou došlo k tomu, že redakce Práva nebyla požádána, aby dopis nezveřejnila.

Ricinová komedie pokračuje. Co na to Rusové? Bude někdo u nás za fake-news „ricin“ potrestán? Malý rýpanec do ohnutých kolaborantských hřbetů: sovětský tank, který osvobodil Prahu jako první, pojede i jako první na letošní přehlídce k 75. výročí osvobození vítězství v uralské Jekatěrinburgu. (Aktualizováno)

Ruská ambasáda v Praze jak ji vidí Deník
Konstantin Paňuškin
18. 6. 2020  1. kanál RT

Dva čeští diplomaté byli označeni „persona non grata“ a musí opustit Rusko.

RT – 1. kanál – 15. června 2020, 21:06
S Českem máme diplomatický skandál. Z Prahy vypověděli dva naše diplomaty. A my dnes – recipročně – vypovídáme také dva. Všechno začalo rozhodnutím Čechů demontovat pomník maršála Koněva – hrdiny, který je, Čechy, osvobodil od fašistů. Samozřejmě jsme se urazili.

Katastrofa na dotek: Bude tento pátek černý? Výzva vládě ČR. Půjde o všechno. Z epidemie do gubernie. Horší než Lisabon. Jak se Babiš rozhodne? Nikdo už nebude mít šanci zachránit zbytky naší suverenity

Michal Semín
18. 6. 2020
Michal Semín přináší prohlášení proti novému totalitnímu projektu EU, likvidující zbytky naší státní svrchovanosti, o němž naši "hlídací psi demokracie" úzkostlivě mlčí.

středa 17. června 2020

Porošenko do vazby?

17.6.2020 VašeVěc

Ukrajinská generální prokuratura chce vazebně stíhat bývalého prezidenta Petro Porošenka. Současně jako alternativní možnost uvádí složení kauce ve výši v přepočtu téměř 9 milionů korun

Ilustrační foto: Porošenko je vyšetřován také v souvislosti s působením syna amerického viceprezidenta  Bidena na Ukrajině a bránění vyšetřování  korupce.

Dva Milošové, ale jednoho zvolilo 2,8 milionů a druhého 8144 voličů

Dva nejvyšší ústavní činitelé mají společné
 jen stejné křestní jméno
Petr Štěpánek
17. 6. 2020  facebookový profil autora a PrvníZprávy
„Druhý muž státu" podle „ústavního pořádku“ byl zvolen hlasy 8144 voličů, zatímco prezident potřeboval 2,8 miliónů, to se nedá vyjádřit snad ani žádnou anekdotou! " citoval Petr Štěpánek příspěvek jiného čtenáře facebookového profilu Václava Pecku. Štěpánek počítal dál.Maďarsko: Politika na podporu rodiny zvýšila porodnost v zemi o 5,5 procenta

17. 6. 2020  SvobodnéNoviny

Maďarská poslankyně oznámila, že porodnost země vzrostla oproti loňskému roku o 5,5 procenta poté, co vláda zavedla politiku na podporu rodiny.
Katalina Nováková, maďarská státní tajemnice pro záležitosti rodiny a mládeže, oznámila tuto vzrušující zprávu na Twitteru.

„Mýty o NATO“ ako manipulatívna propaganda (2. časť)

Branislav Fábry
Branislav Fábry
17. 6. 2020  NovéSlovoSk

Před pěti dny Nová republiky přetiskla a 1. část rozboru slovenského politologa a politického komentátora Braňo Fábryho, ve kterém vyvrací mýty, šířené mainstreamem, propagandisty a politiky, svázanými se zločineckou organizací NATO. Dnes přetiskujeme druhou část.

Hrdinský čin Jozefa Gabčíka

Pamätník Jozefa Gabčíka v rodnom Poluvsí;
je oproti jeho rodného domu. 
Ján Bábil
17. 6. 2020    NovéSLovoSk 
Minulý rok som síce nehlasoval v televíznej súťaži O najväčšieho Slováka, ale potešili ma sprievodné programy, v ktorých sa o osobnostiach z prvej desiatky podrobne hovorilo. Čo bolo pre mňa trochu zarážajúce, málo sa v hlasovaní, tu myslím celú stovku, presadili účastníci protifašistického odboja. Aj keď Slováci považujú za najpozitívnejšiu udalosť novodobých dejín Slovenské národné povstanie v roku 1944, boli tam len dvaja jeho organizátori, politik Gustáv Husák a bankár Imrich Karvaš, ktorý Povstanie zabezpečil finančne, a z priamych účastníkov so zbraňou v ruke bojoval len Alexander Dubček, ktorý bol vtedy radový vojak a partizán, a hlasy skôr dostal v súvislosti s rokom 1968. Chýbali mi tam napríklad velitelia SNP, generáli Golian a Viest, ale aj ďalší. Ale bol som rád, že sa v prvej desiatke napokon objavil Jozef Gabčík, účastník zahraničného odboja, ktorý s Janom Kubišom zaútočil na zastupujúceho ríšskeho protektora Reinharda Heydricha.

Haftar jedná o vojenské pomoci s Izraelem

Na fotografii demonstranta Chalífa Haftar
Ivan David
17. 6. 2020   VašeVěc

Nevídané věci se nyní dějí na Blízkém východě. Izrael navštívil emisar velitele Libyjské národní armády (LNA) maršála Chalífy Haftara. A na jen tak ledajaký. Jej jím místopředseda dočasné vlády té části (většiny území) Libye, kterou ovládá Haftarova armáda, Abdullah Salam al-Badri.


Europoslanec Ivan David hlásí: Turci bombardují beztrestně severní Irák

Mapa oblasti s vyznačenými místy bombardování
17. 6. 2020  PrvníZprávy a FB
„Vždy, když se tedy Erdoganovi nedaří dost rychle vítězit v některé zemi a některé válce, například v Sýrii a Libyi, jsou tu ještě Kurdové a Jezídi, které může beztrestně masakrovat," konstatoval ve svém komentovaném zpravodajství z válečné oblasti euposlanec Ivan David a sklidil desítky komentářů. Zbořil: Mánie stavět pomníky je průvodním zjevem totalitních režimů

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
17. 6. 2020 PrvníZprávy
V našem historickém okénku bychom mohli pohovořit o tom jak se v poslední době u nás oslavuje habsburská éra.


O éře vlády Habsburků se říkalo Doba temna, ale teď se postavil Mariánský sloup na Staroměstském náměstí a bude se stavět i socha Marie Terezie, o které byl nedávno „oslavný“ seriál, i když ožebračila České země o různá území.

Nepřítel převzal naše státní řízení jako celek pro své cíle

Daniel Novák
17. 6. 2020  SvobodnéNoviny
Během Studené války proti sobě stály přes 40 let dva bloky odlišných státních řízení, i když tzv. „Studená válka“ byla ve své druhé části již přípravou na konvergenci a převzetí moci v obou blocích skrze nový model neoliberalismu – viz. předchozí práce (ZDE)


úterý 16. června 2020

Smutek z neúrovně těch, ke kterým bychom chtěli vzhlížet


Lubomír Man
17. 6. 2020
Ten člověk mě hned napoprvé upoutal při debatě s televizním moderátorem, který se jej jako poslance čili autoritu na cosi ptal, ale dočkal se odpovědi špatného maturanta. Taková věc vám v hlavě rozsvítí výstražné světlo a sledujete tohoto muže i v dalších dnech. Tím napjatěji, čím jeho vystoupení na TV obrazovce přibývá, z čehož nemůžete logicky odvodit nic jiného, než že jde o člověka požívajícího ve své vlastní straně titul význačného člena čili předáka. 


Cenzura a Kundra. Keller o plánu EU s účastí Jourové

Sociolog a bývalý europoslanec Profesor Jan Keller
Jan Keller
16. 6. 2020 ParlamentníListy

Evropská komise se chce zasadit o to, aby se na internetu šířilo více pravdy a méně dezinformací. Popsala, jak toho může být dosaženo. A sociolog Jan Keller k tomu řekl své. Zmínil kauzu ricin.


Handelsblatt: Pro EU by byla chyba připojit se k USA proti Číně!

Torsten Riecke a -kou-
16. 6. 2020 Handeslblatte a PrvníZprávy

Doby zdrženlivého postoje Evropy k Číně rychle končí, napsal německý list Handelsblatt. Čím silnější je americko-čínská konfrontace, tím těžší bude pro evropské země zůstat stranou. V tomto případě by bylo chybou, kdybychom se zcela postavili na stranu Spojených států, uvedly noviny: Čína je z hospodářského a politického hlediska příliš důležitá a mnoho globálních problémů nelze vyřešit bez její účasti.

Obrana hotovosti

Hana Lipovská - ekonomka
Hana Lipovská 
16. 6. 2020  Měsíční MY

Americký ekonom Kenneth Rogoff v knize Prokletí hotovosti varuje před používáním papírových peněz mimo jiné i proto, že na nich přežívají „tisíce mikrobů včetně široké škály bakterií, z nichž některé jsou odolné vůči antibiotikům.“ Bankovky by prý proto mohly být účinně použity jako „prostředek rozšiřování pandemií“. Když kniha v roce 2016 vyšla, působil tento argument jako odlehčení jinak vážné diskuse o hrozbě přechodu k světu bez fyzických peněz.

Konovarus zasáhl do pracovního trhu a odměnování za práci v České republice

-vlkp-
16. 6. 2020  KosaZostra čili 
vlkovobloguje.wordpress.com
Je bezesporu, že skoro dvouměsíční zamrazení ekonomiky v zemi nemohlo zůstat bez následků pro trh práce. Ať už co do počtu lidí, kteří o práci přišli, tak co do odměňování těch, co si ji /zatím/ udrželi. Tohle všichni, pokud se jich to osobně už nějak nedotklo, obecně vědí, ale nikdo přesně neví v detailu, jak to konkrétně v celé naší ekonomice vypadá.

Politická psychiatrie

TARAS2
16. 6. 2020  TarasovaTerasa-bolg

Za bolševika byl na vysokých školách vyučován předmět s názvem politická ekonomie. Pokud jste se do studia této disciplíny ponořili, získali jste nadhled nad drobnými nedostatky života v reálném socialismu a – pokud jste nešťastnou náhodou nebyli ženou – uměli jste si vědecky odůvodnit nedostatek banánů, toaletního papíru a vložek na trhu. Ženy jak známo neodpouštějí.

Přijdou další hnutí „Our lives matter“. Doufám, že i to naše...

Tomáš Koloc
15. 6. 2020   noveslovo-sk
Jedna věc mi vrtá hlavou: Souhlasím, že Poláci, my, Rumuni a ex-Jugoslávci bychom měli zreflektovat odsun Němců z východní Evropy a vyříkat si to s nimi stylem „Vaši dědečci nám vyvraždili 8 milionů obyvatel a naši dědečci pak vyhnali 15 milionů vašich dědečků. Vzájemně se omluvme“ Co mi ale neštymuje, je, že s potřebou tohohle kolektivního vyvinění přišli západní moralisté – s tím, že kolektivní vina je nepřijatelná.


Klvaňa s Kundrou stejné noty ladí… Marek Řezanka

Marek Řezanka
16. 6. 2020  ČNL

Trump: Konec účasti v nekončících válkách ve vzdálených částech světa

Ilustrační foto
Jan Urbach
16. 6. 2020 VašeVěc

Americký prezident Donald Trump v sobotu v průběhu vystoupení ve Vojenské akademii ve West Pointu slíbil, že úkolem kadetů bude obrana „životně důležitých zájmů Ameriky“ a již nikdy ne účast vkončících se válkách ve vzdálených částech světa.

Já nic, já vydavatel aneb Když chceš psa bít...

Aleš Macháček
16. 6. 2020   e-Republika

Nemám slov k nám všem pisálkům, kteří po Julianu Assangovi přijdeme na řadu, k nám, kteří jsme nedokázali předat zprávu o životní nutnosti poodkrývat skutečné dění ve světě třeba i odposlechy či hackerstvím.

Rozzuření Němci Američanům: To jste už opravdu přehnali!

Ilustrační foto
Markus Wehner, Konrad Schuller a -kou-
16. 6. 2020  FAZ a PrvníZprávy

Nové americké sankce proti Nord Stream 2 jsou „hrubým zásahem do evropské energetické bezpečnosti a suverenity EU“, uvedlo popuzeně německé ministerstvo zahraničí.

Le Figaro: Za Trumpa se Amerika zhroutí jak před 30 lety Sovětský svaz!

Ilustrační foto
-kou-
16. 6. 2020 
 LeFigaro a  PrvníZprávy

Více než 30 let po pádu sovětského systému čelí Spojené státy stejnému osudu, píše publicista Le Figaro Nicolas Baverez.

pondělí 15. června 2020

Po pandemii: multilateralismus je ohrožen


Andres Serbin
15. 6. 2020      valdaiclub
Omezení úlohy občanské společnosti a nezávislých médií už vedlo ke smrtícím opožděním v boji s COVID-19 a závislosti na státní byrokracii v otázce komplexní reakce na krizové situace. Zavedení těchto omezení v mezinárodním měřítku bude znamenat konec tak zvaného komplexního multilateralismu, píše Andres Serbin, výkonný ředitel Regionálního koordinační střediska ekonomických a sociálních studií (CRIES), spolupředseda oddělení Asie a Ameriky Asociace latinskoamerických studií (LASA). I když nynější pandemie vyžaduje okamžitá a neodkladná opatření, nelze zapomínat na ty geopolitické a sociálních důsledky, které způsobí. 


Východní Evropa se nemá před černou rasou téměř zač stydět

Tomáš Koloc
15. 6. 2020  kulturni-noviny
  (NR zasláno autorem)
Nastalá situace nám mimo jiné říká, že přišel čas vzkřísit listopadové heslo "Nejsme jako oni".
25. května tohoto roku v americkém Minneapolisu proběhlo policejní zabití černého občana USA George Floyda. (Dějinně synchronní je, že ten, který je provedl, se jmenuje Derek CHAUVIN – zatímco dobrovolný voják, z jehož jména vzniklo slovo šovinismus, protože za Velké francouzské revoluce proslul svým nasazením pro věc „čistoty národa“, se jmenoval Nicolas CHAUVIN!)

"Ricinový" materiál BIS postrádá logiku

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
15. 6. 2020 VašeVěc

Materiál, kterým se BIS snaží vysvětlit své selhání v případě "kufříku plného ricinu" zůstane dokladem toho, jak hluboko může klesnout instituce, která disponuje mimořádnými pravomocemi. K tomu, abychom si udělali představu o její práci, nepotřebujeme žádné zpravodajské zdroje, stačí to, co sama napsala pro veřejnost a logické uvažování. Zde je celý text uveřejněný na jejích stránkách (barevně a proloženým písmem odlišuji, podtržením zvýrazňuji to nejdůležitější, resp. to, čeho je nutné si povšimnout:


Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů

Jiří Jaroš Nickelli
Jiří Jaroš Nickelli
15. 6. 2020   ČNL

Po sametovém převratu, nazývaném některými "revolucí" -i když o žádnou revoluci nešlo - se mnozí domnívali, že praxi starorežimu s likvidací a šibováním památníků historických osobností bude konec. Jak se mýlili! V tomto státě vypukla nová éra obrazoborectví a sochobijectví, srovnatelná jen s ukrajinským majdanismem nebo s řáděním neofašistických skupin v U.S.A. nebo v Británii.


neděle 14. června 2020

Svět ruskýma očima 563

Zajoch

14. 6. 2020
Pozvání Putina od Trumpa a Johnsona * Turecko není země, která by dokázala trvale plnit své závazky * Jak vidí historik a novinář a v posledních šesti letech dopisovatel radia Sputnik současnou situaci v USA

Pravdivé zprávy Členské televize dne 6.6.2022

Oldřich Lukáš
14. 6. 2020   Zvědavec

Dobrý večer, vážení diváci,

hlásíme se vám opět z Dravčích hor, abychom vám v našich Pravdivých zprávách vysvětlili, co si máte myslet o aktuálním dění, nechcete-li propadnout konspiračním teoriím samozvané vlastenecké scény nebo záludné ruské propagandy a dostat se tak do střetu se zákonem.

Jaroslav Bašta: Možná s těmi pomníky zbourají i naši civilizaci

Jaroslav Bašta
historik, politik a politický komentátor
Jaroslav Bašta a -rp-
14. 6. 2020  PrvníZprávy

Události posledních týdnů velmi barvitým způsobem ilustrují tezi filosofa Stanislava Komárka, že součástí historického vývoje západní civilizace je cesta k opaku, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Proč byl opět vztyčen Mariánský sloup

Skupině katolických extrémistů se po letech podařilo
využít pirátského vedení Prahy
k protinárodní provokaci
Jaroslav Král
14. 6. 2020  VašeVěc

Dne 4. června 2020 byl na Staroměstském náměstí v Praze opět vztyčen Mariánský sloup, stržený rozjitřeným davem před 102 lety. Nezabránily tomu předchozí protesty Ekumenické rady církví ani memorandum 26 historiků umění, vysokoškolských a akademických představitelů z 28. června 2019, adresované pražskému primátoru Z. Hřibovi. Uvádí se v něm, že „mariánský sloup představoval již v okamžiku svého vzniku triumfální výraz habsburské monarchistické ideologie opírající se o program militantní katolické protireformace…