Reklama

sobota 27. června 2020

BIS pokračuje ve své kompromitaci a diskreditaci

27. 6. 2020  Agentura EXANPRO
Souhrnná analýza a hodnocení (12086)

Začíná se stávat pravidlem, že Bezpečnostní informační služba* (BIS) veřejně odůvodňuje a obhajuje svou práci. Připomeňme písemný výstup ředitele BIS pojmenovaný jako „Prohlášení ředitele BIS Michala Koudelky k činnosti této služby“, kterým ředitel BIS nekvalifikovaně a zbytečně veřejně reagoval na kritiku ze strany prezidenta České republiky. Bubny v hlavě


František Kašpárek
27. 6. 2020
Sdělovací prostředky váhají, když mají oznámit totožnost problematického útočníka, který se někde oháněl nožem. Jak se říká - leze to z nich, jak z chlupaté deky. Ovšem kdyby útočník byl bílý a oběť etnická či uprchlická, média by postupovala daleko svižněji. Do pěti minut bychom o pachateli věděli úplně všechno. Mediálně odsouzen by byl do deseti minut. A do třiceti minut by už někde někdo pochodoval proti rasismu. 


Pokračování turecké násilné politiky vůči Kurdům v ulicích evropských měst

Ivan David
27. 6. 2020
Jak pravil kdysi Peter Scholl-Latour, německo-francouzský novinář a kritik politiky EU vůči Rusku a Blízkému východu: "Kdokoli k sobě vezme polovinu Kalkaty, Kalkatu nezachrání, ale stává se Kalkatou sám." To přesně se děje v současné Evropě a nejnověji to potvrzují poslední události ve Vídni.

Retro – státní dluh v plánech NečasKalouskovy famiglie a dnešní realia

vlkp
26. 6. 2020  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Jeden z kosířů mi v rámci soukromé diskuse poslal odkaz na jeden mimořádně zajímavý retropříspěvek. Popisující jak si tehdejší „rozpočtově odpovědní“ mocní představovali vývoj státních financí za jejich vlády mezi roky 2010 -2014.

Ten starý materiál je o to pikantnější, že ve sněmovně právě probíhá boj o historickou sekyru – 500miliard. A opět ,z opozičních lavic zaznívá hřímání o zadlužování budoucích generací a projídání budoucnosti!

První nákladní vlaky projedou po Krymském mostu 30. června


27. 6. 2020   russian
Informační středisko "Krymský most" oznámilo, že nákladní železniční doprava po Krymském mostu bude zahájena 30. června. "30. června si po mostu pojedou vstříc dvě nákladní soupravy - z pevniny a z poloostrova. Přejedou Kerčský průliv a zahájí nákladní železniční dopravu", uvádí TASS sdělení informačního střediska.

Neonacisté začali slíbené politické pogromy v Charkově - jsou první oběti (FOTO 18+)

27. 6. 2020   rusvesna
Jak včera oznámila Russkaja vesna, ukrajinští neofašisté anoncovali politické pogromy v Charkově a Záporoží. A byly zahájeny. Dnes v noci byl bestiálně zmlácen jeden z aktivistů Strany Šarije v Charkově. Takhle o tom píše samotný vůdce hnutí: "V noci. V Charkově. Po hlavě pálkami. Právě jsem se to dověděl.

Neprůhledná Milada Horáková aneb Osud vyzvědačky

Dr. Milada Horáková před soudem
Jan Berwid-Buquoy
27. 6. 2020  blog autora

Autor blogu Jan Berwid-Buquoy, spisovatel a politolog, není žádný přítel ani obdivovatel minulého režimu. Rodinný osud, pronásledování a emigrace jej zformovaly do tvrdého antikomunisty ale také člověka, který ve své profesi ctí fakta. Redakce Nové republiky vybrala jeden z jeho starších blogů věnovaný kauze Milady Horákové. Vzpomínky na osobnost a popravu Milady Horákové jsou dnes proměněny v kampaň, která má primitivním antikomunismem zakrýt programovou nedostatečnost politických stran a neziskových organizací, hlásících se převážně k české pravici. Kritika Milady Horákové z pohledu přesvědčeného antikomunisty a konzervativce je proto pozoruhodná. Posuďte sami. 

A ještě malé podotknutí: redakce Nové republiky je zásadně proti trestu smrti. Mimo mnoha jiných důvodů především pro jeho mnohočetné zneužití v politickém a mocenském boji.

Monopol na pravdu

Profesor Jan Keller - sociolog
Jan Keller
27. 6. 2020   ČeskéNárodníListy

Evropská komise vyvíjí iniciativu, která má dosáhnout toho, aby se internetem šířila pravda, pouze pravda a nic než pravda. V rámci této kampaně navrhuje mimo jiné více spolupracovat s ověřovači faktů a poskytovat širší prostor oficiálním zdrojům informací. Chce v tomto ohledu také blíže spolupracovat s NATO. Splnění tohoto plánu garantuje Věra Jourová. Termín: do konce kalendářního roku.

pátek 26. června 2020

Tyhle protiamerické univerzity jsou pro nás mnohem větším nebezpečím než Putin a Čína


Paul Craig Roberts
26. 6. 2020  paulcraigroberts
Tak zní úvod dopisu černošského amerického profesora Univerzity Kalifornie v Berkeley. Píše, že tato univerzita už neslouží zájmu vědění a vzdělanosti, ale stala se slouhou Demokratické strany a hnutí Na životech černých občanů záleží. Píše dále, že tato univerzita si osvojila potlačovací režim, který likviduje skutečnou různorodost a svobodnou debatu ze svých poslucháren a pracovišť nemilosrdně vyhnal.
 

Nejúčinnější zbraní proti dezinformaci je zase dezinformace*

Lu Lina
25.6.2020 NonServiam

„Evropská komise chce tvrdě bojovat proti dezinformacím,“ zní úvod úvodní věty reportáže České televize. Konkrétně jde tentokrát o dezinformace koronavirové a jako všechny správné dezinformace prý pocházejí hlavně z Ruska, protože Putinovi se nelíbí, jak Evropská unie vzkvétá. Boj s dezinformacemi je ve dvacátých letech jednadvacátého století ve „sjednocené“ Evropě asi nejoblíbenější činností. Stejně jako například ve století patnáctém v Evropě katolické, nebo ve století dvacátém v Evropě sovětizované.

Co dostali Poláci od Trumpa za nebývalou loajalitu?

Společná přehlídka polské a americké armády -
"odstrašující" jednotky na prahu Ruska.
Jiří Paroubek
26.6.2020 VašeVěc
V tomto týdnu se v Bílém domě sešel americký prezident Donald Trump s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Poláci jsou t. č. zdaleka nejloajálnějšími spojenci Američanů v kontinentální Evropě.

Evropská komise chystá na zemědělce dotační podvod

Ivan David
26. 6. 2020
Ve čtvrtek 25. 6. 2020 jsme ve skupině pro nařízení EU o financování, řízení a kontrole Společné zemědělské politiky projednávali jeden z návrhů, jak reformu zemědělské politiky EU ještě více „ozelenit“. Poslanci z frakce Zelených s podporou zpravodajky návrhu nařízení poslankyně Ulrike Müllerové předložili návrh, který by Evropské komisi umožnil neproplatit členským státům dotace, které národní platební agentury již vyplatily zemědělcům. Předloženou konstrukci jsem při jednání označil za nástroj, jimž by Komise mohla na členské státy páchat dotační podvody.

Nixon-Trump versus strategie napětí

Shromáždění v sedě v zóně CHOP v Seattelu
Pepe Escobar
26.6.2020 Zvědavec

Nixonovo zvolení a nepokoje z roku 1968 jsou nečekaně silně zpět - prezident Trump se prohlásil za garanta/vymahatele „práva a pořádku“. Toto heslo, na které Nixon vsadil, a jež mu zaručilo vítězství ve volbách, poprvé použil Kevin Phillips, tehdejší odborník na „vzorce etnického hlasování“.

USA v bouři

Maru
26.6.2020  Zvědavec

Před 14 dny nařídila demokratická primátorka Seattlu Durkanová policii, aby vyklidila svou budovu ve východním okrsku a umožnila tak demonstrantům Black Lives Matter (BLM) a Antify vytvoření autonomní svobodné zóny bez policie CHAZ, později přejmenované na CHOP 
 ('Capitol Hill Occupied Protest').

čtvrtek 25. června 2020

Proč mají být finanční náklady na krytí dopadů koronakrize v ČR tak vysoké?

Jaroslav Tichý 
 25. 6. 2020  Outsidermedia

Před nedávnem jsme se chlubili, jak výborně jsme zvládli koronavirovou epidemii (či co to ve skutečnosti vlastně bylo), jak se od nás další země učily zavádět pro své občany nošení roušek, respirátorů, jak relativně malý počet nakažených u nás byl, jak málo obětí jsme měli. To všechno byly jistě velmi pozitivní zprávy.


A opět Turecko… aneb každý dělá jen to, co je mu dovoleno

Ivan David
25. 6. 2020
V úterý došlo mezi mnoha tureckými akcemi – narušování vzdušného prostoru Řecka, pašování zbraní do Libye, bombardováním pozic PKK v Iráku a Syrské arabské armády východně od Idlíbu také ke smrtícímu útoku dronem na vesnici nedaleko města Kobání, města, které se za cenu obrovských ztrát v roce 2015 ubránilo dobytí ISIS. 

Francouzské no-go zóny: Nepokoje se vracejí

Originální grafika ProtiProudu
Guy Millière
25. 6. 2020   GatestoneInstitut a ProtiProud

Před několika měsíci se policejní důstojník Noam Anouar infiltroval do islamistických kruhů... a uvedl, že no-go zóny ve Francii jsou v současnosti cizími enklávami na francouzském území. Napsal: "Gangy v no-go zónách vytvořily paralelní ekonomiku založenou na obchodování s drogami. Oni to vnímají tak, že jsou ve válce s Francií i západní civilizací. Spolupracují s islamistickými organizacemi a útoky, drancování a násilí berou jako nájezdy proti nevěřícím." Anouar dospěl k závěru, že získání těchto oblastí zpět bude komplikované, nákladné a bude vyžadovat zásah armády.

Uniklý dokument odhaluje tajný plán Turecka napadnout Řecko

Ministr obrany Hulusi Akar  24. května 2020 na turecké  fregatě
Barbaros posílá varování zprávu Řecku.
O
kolo stojí nejvyšší velitelé. Banner nad nimi zní: „Kdo ovládá moře, vládne světu,“ 
Abdullah Bozkurt
25.6.2020 SvobodnéNoviny a NordicMonitor
Uniklý turecký vojenský dokument odhalil existenci tajných tureckých plánů na invazi do Řecka a Arménie. Plán invaze do Řecka je zvláště nepochopitelný vzhledem k tomu, že obě země jsou členy aliance NATO a údajně spojenci, ale není to nijak překvapivé vzhledem k eskalaci tureckých provokativních kroků proti evropskému sousedovi, které probíhaly v poslední době.

středa 24. června 2020

Svět není jen černobílý

Socha Kryštofa Kolumba (Boston)¨
byla sťata 10.6.2020
František Kašpárek
2. 6. 2020
Celosvětový boj proti rasismu se pomalu ale jistě se mění v multikulturní revoluci a anarchii. Padají nejen sochy, ale také editoři, kteří se pro jednou rozhodli dělat novinařinu místo aktivismu. První obětí "svobody tisku" se stal James Bennet, editor názorové sekce New York Times. Ponechal prostor republikánskému senátorovi Tomu Cottonovi, který ve svém komentáři napsal, že jedinou věcí, která obnoví pořádek v ulicích je použití síly. Editor dostal za svůj objektivní přístup výpověď.

Kdo pověřil EK zneužívat pandemii k prosazení Green Deal... Analytik Campbell sepsal šest zásadních otázek. Je nutné se ptát! Nejen Bruselu

Jan Campball
Jan Campball
24. 6. 2020   ParlamentníListy
HŮŘ UŽ BYLO? Ne, lépe už bylo… „Duchovní bída!“ O přístupu s deficitem profesionální etiky, morálky a odpovědnosti podle přísloví po nás potopa hovoří vysokoškolský pedagog, analytik doktor Jan Campbell. „Velká většina spoluobčanů dává přednost matrixovým verzím událostí před vlastním rozumem,“ varuje. „COVID-19 přináší trvalé následky i proto, že značný počet obyvatel tzv. vyspělého světa včetně národních a nadnárodních elit trpí tzv. psychogenním AIDS více než všeobecně známým HIV,“ konstatuje. Jsme na cestě, kdy většina z nás může mít brzo nevyléčitelně raněnou duši, nebo dokonce může být bez duše. „Člověk se bude chovat jako debil zbavený bolesti, agrese a emocí a bude sám sebe vnímat jako střed světa. Bezmocný narcista, protože bude řízený,a tím nebude nebezpečný.“


Kolik času zbývá do středomořské války?

Ivan David
24. 6. 2020
Po telefonátu mezi tureckým prezidentem Recepem Erdoganem a US prezidentem Donaldem Trumpem zaútočila turecká armáda a její pomocné džihádistické sbory na třech frontách. Turecké stíhačky F-16 bombardovaly široký pás země. Od cílů v Kurdistátnu, který vyhlásil nezávislost v roce 2017, přes oblasti v Iráku až po město Kámišlí v kurdské oblasti Rojava na severu Sýrie. Turecká armáda rovněž podle agentury Al-Hadath ostřelovala raketami pozice Syrské arabské armády (SAA) u města Saraqib na hranicích syrské provincie Idlíb.

Zbořil: Exekuce na Staroměstském náměstí byla rituální poprava

Historik Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
24. 6. 2020  PrvníZprávy
V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout Staroměstskou exekuci z 21.června 1621.úterý 23. června 2020

Macron: Incident u Libye - to byl důkaz „mozkové smrti“ NATO!

23. 6. 2020 První zprávy
"Incident, ke kterému došlo mezi francouzskými a tureckými loděmi ve Středozemním moři, je důkazem „mozkové smrti“ NATO." Uvedl to francouzský prezident Emmanuel Macron na tiskové konferenci: „Vracím vás zpět ke svým výrokům na konci loňského roku o „mozkové smrti“ NATO", citoval prezidenta deník Le Figaro. Macron poznamenal, že nedávný incident jasně prokazuje „mozkovou smrt“ aliance.

USA: Je klasická hudba „privilegiem“ pro bílé a Asiaty?


Paul Craig Roberts, Paul May
23. 6. 2020  
paulcraigroberts
V rámci současného všobecného úpadku USA je klasická hudba mnohými kritizovana za to, že je až příliš bílá. Paul May, profesor univerzity v Monrealu k tomu poznamenává: "Klasickou hudbu dnes odsuzují za to, že neodpovídá rozmanitosti americké populace. Jisté jevy, i když ne příliš publikované a spíš nenápadné, prozrazují hluboké přeměny, které se v naší společnosti odehrávají. 


Povídání o přírodní rozmanitosti

Ivan David
23 6. 2020
 

 
Že mizí z přírody živočišné a rostlinné druhy, o tom není pochyb. To ale neznamená, že jakákoli akce, která je deklarována jako pomoc přírodní rozmanitosti, je skutečně užitečná pro ohrožené druhy. Vedle toho je dobré se zamyslet, zda má mezi ohrožené druhy patřit i člověk. Má zahodit svůj vývoj a vylézt na stromy a zalézt do jeskyní? Neměl by spíš využít vědeckého a technického pokroku k udržitelné existenci nejen živočišného druhu Homo sapiens, ale i jeho kultury, aby zabránil její degradaci?

Kverulant.org: Pražský magistrát utratil za 4 roky téměř půl miliardy za externí právníky

Koalice na pražském Magistrátu (montáž Kverulant.org)
Vojtěch Razima 
23. 6. 2020  Kverulant a Outsidermedia

Kverulant nedávno odhalil vyvádění peněz z pražského dopravního podniku prostřednictvím advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Vedení pražského dopravce podepsalo několik smluv na poskytování nejrůznějších právních služeb. Každý kontrakt obsahoval ustanovení omezující maximální částku, kterou mohou právníci za danou službu fakturovat. Pak byl uzavřen nenápadný dodatek, jímž bylo toto omezení zrušeno a vyfakturováno třikrát tolik. Případ z dopravních podniků je však možná jen špičkou ledovce. ROWAN LEGAL uzavřel s institucemi veřejné správy za poslední 4 roky smlouvy za rekordních 329 milionů korun. Nabízí se hypotéza, že tímto způsobem jsou z veřejných rozpočtů vyváděny peníze ve velkém. Na ověření pravdivost této hypotézy Kverulant ve spolupráci s Nadačním fondem proti korupci již začal pracovat. Zde jsou první výsledky.

pondělí 22. června 2020

Německo se mění a rozhodně ne k lepšímu – domino efekt?

Ivan David
22. 6. 2020
Bádensko-Württemberské zemské hlavní město Stuttgart bylo mnoho desetiletí považováno za výkladní skříň Spolkové republiky Německo. V noci na neděli ukázalo svoji odvrácenou tvář. Po běžné policejní kontrole na přítomnost drog na hlučné párty udělalo asi 500 mladistvých z centra města demoliční zónu. Obchody vyrabované jako v americkém Minneapolisu, dlažební kostky létající na policisty jako při Majdanovém převratu v Kyjevě.

Jan Campbell: Patrušev, Putin a Pandemie

Jan Campbell
22. 6. 2020 VašeVěc

Zatím co nám příroda posílá vodu, antibabišovci tvoří mediální vlny v naději, že smetou premiéra z rybářské pramice. Chtějí se jí zmocnit, aby mohli sami lovit v mělké, částečně zatopené kotlině, krmit se věčnými dluhy EU a ECB a odvlékat pozornost voličů od mnohem zásadnějších výzev, než je sám premiér. Ten, dokud se bude točit jako větrný kohout, přežije české a právně nezávazné euro-parlamentární vlnobití s pomocí svých loutkovodičů.

Je to nevyhnutelné: Amerika se dozví hroznou věc o svém prezidentovi.

Ivan Danilov
22. 6. 2020  Sputnik

Pokud nedojde k nějakému právnímu nebo administrativnímu zázraku, tak se 23. června v regálech amerických knihkupectví objeví pořádná sbírka výběrových (ale to vůbec neznamená, že pravdivých) kompromitujících materiálů týkajících se Donalda Trumpa.


Svět ruskýma očima 564

Zajoch
22. 6. 2020 Outsidermedia

Kazachstán je připraven ke spolupráci s ruskými specialisty *** Rozmístění systémů PRO Aegis Ashore v Japonsku je pozastaveno, ale není zrušeno *** V Bělorusku proběhnou 9. srpna prezidentské volby. Před širokou veřejností existuje cosi skrývanéhoRozhodnutí Evropského soudního dvora Evropsky soudní dvůr: Na humanitární vízum neexistuje žádný nárok

Miloš Dostál
22. 6. 2020
Portál Novinky zveřejnil rozhodnutí Evropského soudního dvora, na základě kterého není možné žádat o vízum z humanitárních důvodů a odvolávat se na mezinárodní nebo evropská práva. Jedinou možností je udělit vízum na základě vnitrostátního práva.
Je to důležitý rozsudek:  obhájci migrantů, kteří argumentovali nějakými univerzálními povinnostmi, ztratili jeden z nejdůležitějších argumentů.


neděle 21. června 2020

Jaroslav Bašta: Historická paměť a pokrokáři

Jaroslav Bašta (BOS) - historik
Jaroslav Bašta a -rp-
21. 6. 2020   PrvníZprávy

Tuto sobotu se v Choustníkově Hradišti již po osmnácté konala pietní vzpomínka na oběti pochodu hladu, chladu a smrti, který obcí procházel v únoru 1945, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Řeč na Staroměstském náměstí 21. 6. 2020


Ivan David
21. 6. 2020

Dnes si zde připomínáme popravu 27 českých pánů. Detailní posouzení události v historických souvislostech patří odborníkům. Může se zdát, že společenské poměry se změnily natolik, že každý pokus najít paralelu k dnešku je nemístný. Nemyslím si to.Ten střet zájmů, kde se to zastaví


Jiří Jírovec
21. 6. 2020
Je to dobré pro nás, pro Čechy?
Jan Werich chodil za války v NY k zubaři. Ten byl z vývoje ustrašený a na každou zprávu reagoval otázkou: Je to dobré pro nás pro Židy?
Takže: Je vlnobití, které jsme vyvolali v EU kolem Babiše dobré pro nás pro Čechy? Troufám si odpovědět, že nikoli.

Spiknutí Big Pharmy proti léčbě Covidu-19 hydroxychlorochinem

Michel Chossudovsky
21. 6. 2020   marktaliano
Útok na nejlepší současně dostupný lék proti Covidu-19 hydroxychlorochin, před časem zveřejněný ve studii britského lékařského časopisu Lancet (a odvozeně i v časopise New England Journal of Medicine), nebyl ničím jiným než součástí spiknutí sdružení velkých západních farmaceutických firem (Big Pharma), jehož účelem bylo vyřadit cenově nenáročný lék hydroxychlorochin z trhu a otevřít tím dokořán dveře nekonečně dražší očkovací látce, kterou Big Pharma připravuje.

Rozhodně jsem se nezastal Babiše


Ivan David
21. 6. 2020   První zprávy
 
Napsal jsem článek na FB a Novou republiku, který převzaly První zprávy ZDE o hlasování v Bruselu. Zkrácený název usnesení zněl „Česká republika“ (viz obrázek ZDE), celé usnesení v českém jazyce je ZDE. Je naprosto zjevnou nepravdou, kterou se hájí navrhovatelé usnesení Vrecionová (ODS) a Zdechovský (KDÚ-ČSL) podporovaní Piráty (Peksa), že prý o Českou republiku nejde, ale jen o Babiše. Usnesení ovšem kritizuje Českou republiku a sesílá na ní zostřené unijní kontroly a slibuje sankce – mínus 20% dotací.

Západ vydírá Srbsko kvůli Kosovu

Kosovo je Srbsko - to vědí o čeští fotbaloví fanoušci
Jaromír Petřík
21. 6. 2020   VašeVěc
Západ nabízí Srbsku přijetí do EU s příslibem pomoci srbskému hospodářství. Cena je ovšem vysoká a to je uznání albánského Kosova ze strany Srbska.(ZDE)

Slovenská armáda pod Kavkazem

Generál Čatloš vyznamenává vojáky slovenské Rychlé divize
Přemysl Votava
21.6.2020

O této historické události se příliš nemluví, přitom je významnou součástí československých dějin. Na Slovensku byla kolem toho velká sláva, všude fotografie, oslavné články, tančilo se, byla plná náměstí, všude vlajky, projevy…


V době koronavirové krize, kdy je třeba otáčet v ruce každou korunu, Praha schválila dotaci milion korun pro festival homosexuálů.

Primátor Hřib (Piráti) zvýšil letošní dotaci homosexuální
exhibici PPP 2020 na rovný milion.
Radim Fiala
21.6.2020   SPD

To je neskutečné. V době koronavirové krize, kdy je třeba otáčet v ruce každou korunu, zastupitelstvo Prahy zejména hlasy Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) schválilo dotaci jeden milion korun pro festival homosexuálů Prague Pride. Je mi z toho fakt zle. Mnozí důchodci u nás živoří na hranici bídy, ale Praha vyhazuje peníze za takovéto sluníčkářské šílenosti… Co si myslíte Vy? Nedaly se ty veřejné peníze využít lépe?