Reklama

sobota 4. července 2020

Kvaziproroci spasiteli a šilhavá duše

Zdeněk Hosman
4. 7. 2020    zdenekhosman
Blázen: Inkoustové zpitomělí, co jste mleli lárum fárum, žrali stehnás koroptvárum a chcali jste po kostelích (Gil Vicente: Hra o pekelné lodi, 1516).
V roce 1961 téměř šedesátiletý Američan napsal šestaosmdesátiletému psychologovi Carlu Gustavu Jungovi dotaz, zda je někde nějaké místo, kde by uplatnil své znalosti v pomoci světu. Jung necelé čtyři měsíce před úmrtím sdělil, že odpověď není snadná: Není vyloučeno, že Vás klame nevědomí, protože nechce, abyste svou energii použil na vnější účely. 


Rasistická deklarace proti rasismu

Ivan David
4. 7. 2020
V pátek 19. června 2020 přijal Evropský parlament deklaraci “ o protestech proti rasismu v návaznosti na smrt George Floyda“. Evropský parlament nevynechá příležitost zaujmout krajně kritický postoj k lidskoprávním událostem mimo EU. Před vlastním prahem nezametá. Vraždění při protestech „žlutých vest“ například ho nevzrušuje. Kdo by také chtěl poškozovat pověst vlastní země? Snad jedině Piráti nebo nějaký lidovec. 

Řekové budují na moři protimigrační plot

Ivan David
4. 7. 2020
Řecké ministerstvo obrany zahájilo výstavbu plovoucího plotu, který na moři u řeckých ostrovů přehradí cestu z Turecka do Řecka. První pilotní instalace začala podle řeckého webu el.gr na námořní hranici mezi Řeckem a Tureckem u ostrova Lesbos. Tento ostrov dlouhodobě nejvíce zatěžují příjezdy nelegálních migrantů.

pátek 3. července 2020

NATO je příčinou, proč se nepřipravujeme na obranu před skutečným vojenským ohrožením

Ivan David
3. 7. 2020
„BEZ TURECKA NEBUDE NATO. BEZ NÁS NEMŮŽETE JÍT NA IRÁN ANI NA KAVKAZ.“, řekl turecký velvyslanec Ismail Hakki Musa při vystoupení před Výborem pro obranu francouzského Senátu, který si jej předvolal, aby vysvětlil, proč turecké válečné lodi mířily na francouzskou fregatu snažící se zastavit a prohledat loď vezoucí zakázané zbraně do Libye.

Vyzobáno z webů za červen 2020


Jan Kadubec 
3. 7. 2020   Outsidermedia

*Americká společnost dokáže vyslat rakety na oběžnou dráhu a vrážet stovky miliard do zbrojení, ale nedokáže zabezpečit vlastním občanům ani základní zdravotní péči a sociální zabezpečení pro všechny.

Exkluzivně! Pavel Novotný: Vězení a padák z ODS? Policie teď trestně stíhá starostu Řeporyjí kvůli podněcování k trestnému činu vraždy jeho jmenovce, bývalého policejního prezidenta


3. 7. 2020 ArFa

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) je teď trestně stíhán za výtržnictví a podněcování k trestnému činu, kterého se měl dopustit proti svému jmenovci, bývalému policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému. Tentokrát mu již hrozí vězení. Exkluzivně na Arfa.cz.


Byli M. Gorbačov, B. Jelcin a V. Havel – naivní „dobroseři“? aneb K počátkům dnešního štvaní proti Rusku

Stříhání drátů "železné opony" - doba naivních představ
Jiří Vaško
3. 7. 2020


Alespoň podle jednoho výroku významného amerického politika Henryho Kissingera
zřejmě ano: „Vlci a ovce se dohodli na odzbrojení a pak ovce na znamení toho, že konají v dobré víře, poslaly hlídací psy pryč. A vlci je pak snědli.“ Tento výrok se totiž netýká jen odzbrojení, ale politiky vůbec a důsledky takové ovčí politiky lze pociťovat dodnes, a to nejen v Rusku nebo Česku.


Francie vystoupí z NATO, aby odhalila tureckou dvojí hru

Francouzská fregata Le Courbet
Nicolas Barotte a -rp-
2. 7. 2020 LeFigaro a PrvníZprávy

Po incidentu týkajícího se Le Courbet ve Středozemním moři a třech tureckých fregat pokračoval konfrontační tón i v rámci zasedání NATO.

Po zničené Sýrii a Libyi je na řadě zbankrotovaný Libanon

Václav Umlauf
3. 7. 2020 e-Republika

Podívejme se na některé okolnosti, které ukazují stejně jako v Řecku a v jiných zemích zradu národních miliardářských elit, které mají svá bankovní konta pod kontrolou USA. Okolnosti státního bankrotu v Libanonu jsou velice zajímavé a poučné.

čtvrtek 2. července 2020

Rusko začalo exportovat lék proti koronaviru


Igor Fjodorov
2. 7. 2020    riafan
Ruský fond přímých investic (RFPI) a skupina společností ChimRar začaly exportovat domácí preparát proti koronaviru. Bylo to oznámeno na internetové stránce fondu. Jedná se o lék s názvem Avifavir. Dodává se už do Běloruska, a také do 35 regionů RF. Podle vyjádření hlavy RFPI Kirila Dmitrijeva se zanedlouho začne preparát dodávat d
o Kazachstánu.

Bude učit kdokoli?

Ivan David
2. 7. 2020
Novela zákona o pedagogických pracovnících, podle které bude výjimka, že učit může i nekvalifikovaný učitel, potvrzena jako pravidlo, pochází z dílny ministerstva školství, konkrétně ministra Roberta Plagy.

středa 1. července 2020

Rostislav Iščenko: Putinův článek je přihláška Ruska k úloze ideového vůdce nového světa


Andrej Lubenský
1. 7. 2020   ukraina
Prezident RF Vladimír Putin ve svém článku "75 let Velkého vítězství: společná odpovědnost před historií a budoucností", zveřejněném 19. června, v podstatě navrhuje vedoucím zemím, aby popřemýšlely nad tím, jak vybudovat spolehlivý systém bezpečnosti v novém "postjaltském" světě, soudí známý ruský politolog Rostislav Iščenko. Podle slov Iščenka to lze považovat za hlavní poselství článku, i když dalších poselství tam je hodně.

Dopis předsedy Davida Maria Sassoliho předsedovi vlády ČR Andreji Babišovi

Ivan David
1. 7. 2020
Předseda Evropského parlamentu David Sassoli včera zaslal dopis předsedovi vlády České republiky Andrejovi Babišovi v reakci na jeho dřívější konstatování zasahování Evropského parlamentu do vnitřních záležitostí České republiky.  Zdaleka nejsem obhájcem Andreje Babiše, nicméně v celé kauze nejde o "Čapí hnízdo" a pár miliónů, ale o cizí zájmy v rozsahu stovek miliard. Tzv. "demokratická opozice" by ráda viděla ve vedení ČR protektory typu Kiska či Čaputová. Babiš je málo vstřícný. Petr Fiala by vyhovoval.  Pan předseda Sassoli jistě zná pozadí věcí. Poslanci pod policejní ochranou si obecnou oblibu vykoledovali sami - bez pomoci premiéra nebo médií. Unijní orgány nám vládnou za naše peníze. Jejich arogance vystihuje jejich vztah k naší zemi.

Co s Evropskou komisí, která odmítá dodržovat evropské právní předpisy?

Ivan David
1. 7. 2020
Včera jsme měli třístranná jednání o návrhu nařízení o platbách dotací z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EZFRV) a z Evropského zemědělského záručního fondu (EZZF) během tzv. přechodného období. Jde o návrh nařízení, které má umožnit vyplácení zemědělských dotací i po 31. 12. 2020, kdy vyprší platnost současných unijních nařízení, podle nichž jsou dotace vypláceny. Jejich účinnost byla nastavena na dobu určitou – 7 let, které končí letošním posledním kalendářním dnem.

Nekonečná válka


Vasilij Něstěrenko: "Obrana Sevastopolu"
Rostislav Iščenko 
1. 7. 2020  YT

22. června začala nejstrašnější válka v dějinách naší země. Zvítězili jsme v ní. To ale neznamená, že válka proti Rusku skončila. Ve skutečnosti byla Velká Vlastenecká jen epizodou mnohasetleté války Západu proti Rusku.

Jak jsme prodali Sovětský svaz a Československo za plastové nákupní tašky

Andre Vltchek jako reportér ve válečné zóně Goma v Kongu
Andre Vltchek
1. 7. 2020    CounterCurrents, překlad Zvědavec

Už několik měsíců chci sdílet tento příběh se svými mladými čtenáři v Hongkongu. Vypadá to, že nyní nastal ten správný čas, kdy zuří ideologická bitva mezi Západem a Čínou, v důsledku čehož trpí Hongkong i celý svět.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč ? Díl 1.


Petr Kužvart
1. 7. 2020   e-Republika

...Revoluci provedli nečetní představitelé inteligence spolu s revolučně uvědomělým, radikálním jádrem dělnictva. Šlo o městský převrat, nejprve v sídelním městě Ruského impéria a poté i v Moskvě a jiných větších městech. Převrat uskutečnila krajně radikální, nepočetná ale vojensky organizovaná bolševická strana s podporou skupin nepočetného zradikalizovaného dělnictva...

Jan Schneider: Kunderovské otazníky


Jan Schneider - bezpečnostní analytik
Jan Schneider a -rp-
1. 7. 2020 PrvníZprávy
Kauza světoznámého spisovatele nápadně připomíná aféru s Kubicovou zprávou, napsal Jan Schneider.Lenka Procházková: Pevná víra

Spisovatelka Lenka Procházková
Lenka Procházková
Před téměř deseti lety jsem publikovala v Právu komentář k "případu" Milana Kundery. Protože mi připadá stále aktuální zveřejňuji jej dnes na FB a jsem zvědavá na vaše diskuzní příspěvky.

úterý 30. června 2020

Dezinformátoři Šarapatka, Šafr, Neumann: Jejich tempo je šílené, jejich rajonem internet, jejich zbraní pomluva

Ladislav Jakl
Ladislav Jakl
1. 7. 2020   SvobodnéNoviny

Forum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news.


Turecko zneužívá občany turecké národnosti ke svým vlastním cílům.


Ivan David
30. 6. 2020
Dnes se rakouský kancléř Sebastian Kurz (ÖVP) vyjádřil jasně – Turecko zneužívá občany turecké národnosti ke svým vlastním cílům. Ne, že bychom to nevěděli – ale konečně to řekl někdo relevantní, kdo si uvědomuje současné hrozby a nebojuje minulé války jako většina našich a evropských politiků.

Rakouská vláda si předvolala na kobereček tureckého velvyslance za násilí páchané tureckými Šedými vlky

Ivan David
30. 6. 2020
Rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg (ÖVP) si kvůli čtyřdenním násilnostem páchaným příslušníky turecké teroristické organizace Šedí vlci ve vídeňské čtvrti Favoriten předvolal tureckého velvyslance Ozana Ceyhuna. Místo slušné omluvy za násilné útoky tureckých občanů na legální demonstrace rakouských občanů kurdské národnosti a na rakouské policisty však turecký velvyslanec zcela nediplomaticky napadl vládu hostitelské země z podpory terorismu.

Jít tak s Horákovou znovu svrhnout mariánský sloup

Dr. Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil
30. 6. 2020 VašeVěc
To zas byly protikomunistické orgie. Týden jsme mohli sledovat téměř jednotné billboardy k popravě Milady Horákové, vyhotovené v jednotném šiku a přelepením přes celé budovy, kterým vévodí liberálně předsudečné vedení, ať již šlo o univerzity, Národní muzeum atd. A do toho zněly v metru či z veřejných ampliónů části ze soudního jednání Miladou Horákovou a spol. O České televizi nemluvě.


Toto sa detičkám hamburgerov nebude čítať ľahko - 20 x pravda o Milade Horákovej

DR. Milada Horáková před soudem
Ľuboš Blaha
30. 6. 2020  facebookový profil autora

To bude plaču, keď detičkám Ameriky nikto konečne prezradí, že Milada Horáková bola radikálna ĺavičiarka a národniarka, ktorá bojovala proti kapitalizmu.

pondělí 29. června 2020

Morální kýč na pokračování: Jak to bylo doopravdy? Na životě Horákové nezáleží. Sprosté slovo Wilsoňák. Kdo jsou naši negři? Poprava starého muže "podle metody". Svět se nezbláznil, chaos je záměrný

Originální grafika ProtiProud
Petr Hájek
29. 6. 2020  ProtiProud

PETR HÁJEK zjišťuje, že nevídané blbno produkované kolem výročí jedné popravy má stejný důvod jako rasistické třeštění černochů a jejich bílých promotérů.

Svět ruskýma očima 565

Zajoch
29. 6. 2020   Outsidermedia

Co s kosmickým odpadem?  * * *  Ruský lid přinesl největší oběť, aby zastavil nacisty a zvítězil nad nimi  * * *  Lukašenko přichází ke křížku  * * *  Uzbecký prezident Mirzijojev u Vladimira Putina

Francie a Rusko řeší, jak zatnout tipec turecké expanzi

Ivan David
29. 6. 2020
Francouzský a ruský prezident Emmanuel Macron a Vladimír Putin v sobotu telefonicky jednali o způsobech, jak ukončit tureckou rozpínavost ve Středomoří a na Blízkém východě. V neděli jednotky Libyjské národní armády (LNA) s podporou oddílu ruských kontraktorů z firmy Wagner a s pomocí súdánských žoldnéřů dobyly ropnou rafinérii el-Sarara na jihozápadě Libye. 


Zdeněk Jemelík: Surovost otalárovaného lháře

Zdeněk Jemelík ze spolku Chamurappi
Zdeněk Jemelík
29. 6. 2020 Chamurappi a VašeVěc

Ve středu 24. června 2020 proběhlo u Vrchního soudu v Olomouci řízení, jež snad ukončilo osmiletou kalvárii po policejních služebnách, soudních síních a vězeňských celách, kterou musela podstoupit Michaela Schneidrová, bývalá ředitelka licenčního odboru Energetického regulačního úřadu, dlouholetá spolupracovnice Aleny Vitáskové.

Ľuboš Blaha: Nedeľa v skratke

Kiska jako Satan -  grafika portálu Vaše věc
Ľuboš Blaha
28.6.2020 facebookový profil autora

1/ Kiska odchádza z politiky. Všetci mafiáni na Slovensku prepukli v plač - prišli o svoj najväčší vzor. Mafii na Slovensku bola zasadená ťažká rana. Kto bude teraz kradnúť pozemky zubárom? Kto bude okrádať štát o dane?

neděle 28. června 2020

Vídeňské nepokoje trvají už pět dní. I včera došlo k násilnostem při demonstracích.

Ivan David
28. 6. 2020
Kancléř Sebastian Kurz vyhlašuje "nulovou toleranci". "Je třeba chránit demokracii a právní stát a to všemi prostředky", řekl doslova.
Snad není pozdě....

Spravedlnost přichází s dvacetiletým zpožděním

Jaroslav Bašta
28. 6. 2020    prvnizpravy
Nestává se často, aby úřadující prezident státu byl obviněn z účasti na válečných zločinech a vraždách stovky lidí. V případě Hashima Thaçiho stojícího v čele nejmladšího evropského státu Kosova se to stalo tento týden. Trestných činů se měl dopustit společně s desítkou dalších obžalovaných v letech 1999 – 2000 v době válečného konfliktu v bývalé Jugoslávii. Válka tehdy vedla k několikatýdennímu bombardování Jugoslávie a ve svých důsledcích ke vzniku nezávislého Kosova v roce 2008.


Posláním zpravodajských služeb USA je obelhávat nás


Caitlin Johnstone
28. 6. 2020  paulcraigroberts
Jakmile v novinových článcích zahlédnete poznámku „americké zpravodajské služby oznamují“, měli byste si okamžitě před to, co bude následovat, přimyslet slova: „bla, bla, bla, zase lžeme“. Zpravodajské služby USA oznamují, že Rusko v utajení vybídlo afghánské militantní žoldnéře spojené s hnutím Taliban k zabíjení amerických vojáků“, vykřikuje do světa nejnovější titulek novin New York Times a text pod titulkem uvádí, že jde o akci ruské vojenské zpravodajské služby (GRU) a že Trumpově administrativě je tato věc už měsíce známa.

Newspeak, verze 2020

Stanislav Blaha 
28. 6. 2020  E-republika

Přehled krátkých zpráv v novodobém newspeaku.
Viník před soudem. Vítězství postižených?

Ilustrační foto

Aleš Macháček 
28. 6. 2020   E-republika

Bill Johnson, generální ředitel společnosti PG&E (Pacifická plynárenská a elektrická společnost), řekl u soudu obětem a všem, kteří sledovali on-line přenos, že jménem 23 000 mužů a žen PG&E osobně přebírá odpovědnost za životy lidí zabitých požáry. Společnost poskytující služby 16 milionům Kaliforňanů, kteří jsou na PG&E odkázáni, opakovaně nedokázala udržovat rozvodnou síť. Kriminální nedbalost společnosti způsobila požár trvající přes dva týdny, který zlikvidoval tisíce domů, způsobil výpadky energie do nemocnic a milionů domácností a také …zabíjel.