Reklama

sobota 11. července 2020

Stíhání kosovských klientů Washingtonu za válečné zločiny

Ted Galen Carpenter11. 7. 2020   CATO

Spojené státy a jejich spojenci z NATO zahájili v roce 1999 vojenský zásah, který pomohl Kosovské osvobozenecké armádě (KLA) vyhrát její separatistickou kampaň proti Srbsku. Američtí činitelé tento zásah ospravedlnili tím, že srbské bezpečnostní síly páchaly všudypřítomné válečné zločiny proti kosovským povstalcům. Američtí podporovatelé KLA také tvrdili, že secesionisté jsou spolehliví demokraté západního stylu, kladoucí ušlechtilý odpor vůči zkorumpovanému a brutálnímu režimu Slobodana Miloševiče, a že Amerika má morální povinnost je podpořit. Joseph Lieberman (D-CT) prohlásil na pro-kosovském pochodu ve Washingtonu DC, že „Spojené státy americké a Kosovská osvobozenecká armáda stojí na stejných lidských hodnotách a principech.“

Česká neziskovka Člověk v tísni se snažila ovlivnit hlasování o změnách v Ústavě RF, uvedli ve Státní dumě

11. 7. 2020  Sputnik

Komise Státní dumy pro vyšetřování zahraničních zásahů do záležitostí Ruské federace odhalila skutečnosti nezákonného vlivu zahraničních nevládních organizací (NNO) na přípravu a provádění všeruského hlasování o změnách Ústavy Ruské federace. Oznámil to ve čtvrtek předseda komise Vasilij Piskarjov.

Angela Merkel a neuvěřitelná slova Dity Charanzové


Ivan David
11. 7. 2020
Kancléřka Merkelová promluvila ve středu v Evropském parlamentu jako představitelka Německa, které bude nyní půl roku řídit Evropskou unii ještě více než doposud. Po ní dostali někteří poslanci příležitost 1-3 minuty promluvit. Podle očekávání projevili k vůdkyni obdiv a chvěli se pozitivním očekáváním. Jedna poslankyně dokonce pravila (v oficiálním českém překladu), že ona jediná (Merkelová) „má koule“ vyřešit palčivé projevy Evropy. 

Pomatení elfové

Elf - potměšilá postavička
z anglosaského bájesloví
Jan Schneider a -rp-
11. 7. 2020 PrvníZprávy

Náhoda mě zavedla na jakýsi web, který se bůhvíproč nazývá Čeští elfové – snad to jsou propagátoři benzínových čerpadel Elf, kde možná každému tankujícímu dávají jako dárek panáčka, nebo co, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.


pátek 10. července 2020

Brusel chce, aby Řekové předali Turecku část ložisek ropy a plynu u svých ostrovů

Ivan David
10. 7. 2020

Vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředseda Evropské komise Josep Borrell podle řeckého webu pronews.gr počátkem týdne při jednání v Ankaře prohlásil, že „EU má v úmyslu rozdělit řecké uhlovodíky (ropu a plyn) ve východním Středomoří a v Egejském moři mezi Řecko a Turecko“. Na tiskové konferenci po jednání s tureckým ministrem zahraničí Mevlütem Çavuşogluem sdělil, že „toho bude dosaženo pouze prostřednictvím dialogu a vyjednáváním.“

Má náš liberodemoblok stejný cíl jako „malá skupina pološílených lidí“ v USA?

Lubomír Man
10. 7. 2020
Je možné, že by takováto shoda existovala? K zodpovězení té otázky si nejdříve zopakujeme čerstvý výrok generála Flynna, do nedávné doby to hlavního vojenského poradce prezidenta Trumpa: „Věřím tomu, že útoky, kterým dnes vzdorujeme, jsou součástí dobře zorganizovaného a skvěle zafinancovaného úsilí, využívajícího rasismu jako meče, který má oslabit naše obranné síly. Jde o zbraň, která má posílit a legitimizovat násilí a zločin a nikoli tedy hledat pravdu. Tyto temné síly se proti nám zformovaly s jediným cílem: násilím prosadit společenskou změnu.“

čtvrtek 9. července 2020

Prchněte z New Yorku, dokud je čas!


Paul Craig Roberts
9. 7. 2020
"Bude to teď už jen horší. Narodil jsem se v New Yorku a toto mé město nebylo nikdy vyděšenější a méně obyvatelné, než je dnes. Bojím se, že jsme se ocitli na okraji nové občanské války." Mitchel Feierstein
Mitchell Feierstein je generálním ředitelem Fondu ledovcové ekologie a autorem knih Jak se svět dostal do téhle šlamastiky, Co se stane příště a Jak se můžete chránit.

Biolaboratoře USA na Ukrajině: Moskva má právo na silovou operaci

Vladimír Gladkov
9. 7. 2020   новости-украины
Moskva musí tvrdě reagovat na rozmístění u hranic Ruska amerických biolaboratoří, zabývajících se vyvíjením zakázaných biologických zbraní. To během tiskové konference prohlásil ruský mikrobiolog, plukovník medicínské služby v záloze Michal Supotnický, expert hnutí Silné Rusko, informuje korespondent PolitNavigatora.

Profesor Krejčí: Sledovací programy. Abyste nezpochybňovali názory z ČT. Izolace USA kvůli viru. Pravá podstata Ameriky

Profesor Oskar Krejčí
rozhovor s profesorem Oskarem Krejčím
9. 7. 2020   ParlamentníListy

„Právě poslal dvě letadlové lodě do oblasti čínského vojenského cvičení v Jihočínském moři…“ Politolog Oskar Krejčí komentuje v rozhovoru nejen kroky prezidenta Donalda Trumpa. Reakci Bílého domu na pandemii považuje za opožděnou a chaotickou. Profesor také porovnává čísla z Ruska a jiných států. „Na tom se nedá propagandisticky vydělat. Koronavirus je lidské neštěstí. Posmívat se někomu, že u něj umírá více lidí, se rozhodně nevyplatí,“ podotýká. Zároveň uvedl: „Chápání lidských práv jako svévole spojené se zbytečností porozumět problémům druhých je součástí amerického individualismu. Je to ve svém celku občanská společnost bez občanských ctností. Samozřejmě se zářnými výjimkami.“

Prohlášení nově zvoleného prezidenta Srbska

Srbský prezident Aleksander Vučić
9. 7. 2020
Vučić získal už v 1. kole voleb 56 procent hlasů občanů. Nově zvolený srbský prezident Aleksander Vučič se vyjádřil ohledně vstupu Srbska do NATO: "My, Srbové nikdy nezapomeneme, co NATO udělalo naší zemi, srbský lid nezapomíná, a proto nikdy do NATO nevstoupíme." 

středa 8. července 2020

Cítí se méněcenní a nenávidí Západ

Ivan David
8. 7. 2020
Před několika dny se mi dostal do rukou rozhovor s bývalým příslušníkem Al Kajdá, který přeběhl k německé tajné službě, tedy jakýmsi insiderem ve věcech islámu a islamismu. Irfan Peci hovoří o tom, proč mladí migranti bojují proti společnosti, která jim poskytla útočiště, i o nedávných kraválech ve Stuttgartu a ve Vídni.
 

Jak ušetřit na Evropském parlamentu?

Ivan David
8. 7. 2020


Kolegové z Výboru pro rozpočtovou kontrolu předložili „neotřelý“ návrh jak ušetřit výdaje na fungování Evropského parlamentu (EP). Do návrhu usnesení k výroční zprávě o činnosti Evropské investiční banky (EIB) za rok 2019 zapracovali bizarní návrh na dekarbonizaci letecké dopravy. Při uvedení jejich požadavku do praxe by EP mohl klidně prodat všechny tři své obří budovy v Bruselu, Štrasburku a Lucemburku. Už by nebyly potřebné. Dopravní letadla na elektřinu neexistují, a i když kolegové z Výboru pro rozpočtovou kontrolu vyzývají k jejich zavedení, asi v dohledné době létat nebudou. 

M. Minář a B. Roll – novodobí politruci. Nebo feldkuráti?


Jiří Vaško 
Jiří Vaško
8. 7. 2020

Stejně jako jejich předchůdci svolávají lid na různá shromáždění, kde mu káží pravdy svých „bohů“ a v jejich jménu je přesvědčují táhnout do boje. Dnes – v souladu s dobou a módními trendy – do boje s Andrejem Babišem a jeho vládou, s Milošem Zemanem a jeho snahami o objektivnější zahraniční politiku země nebo s komunisty, kteří už pradávno nejsou co bývali, nekoušou a někteří jsou dnes i dost staří. To se to těm mladíkům proti komunistům bojuje….

Zbořil: Co taková Němcová, vždyť se narodila ve Vídni!

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
Zdeněk Zbořil a -rp-
8. 7. 2020 PrvníZprávy

V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout co bude dál se Staroměstským náměstím.

Teď je tam postaven nově Mariánský sloup a buď se tedy změní Staroměstské náměstí na sochařské lapidárium nebo naopak se zbavíme po vzoru akcí na Západě sousoší Mistra Jana Husa.

Co vy na to pane Zbořile?


Stíhání Hashima Thaçiho odhaluje Clintonova válečná zvěrstva

Socha Billa Clintona v Prištině,
okupovaná srbská provincie Kosovo
James Bovard 
8. 7. 2020  e-Republika

Kosovský prezident Hashim Thaçi (čti Hašim Tači) byl obviněn z deseti válečných zločinů a zločinů proti lidskosti mezinárodním tribunálem, který sídlí v nizozemském Haagu. Thaçi a devět dalších mužů bylo obviněno z "válečných zločinů včetně vražd, nuceného mizení osob, perzekuce a mučení". Thaçi a ostatní obvinění byli obviněni z toho, že jsou trestně odpovědní za nejméně 100 vražd a obvinění zahrnuje "stovky známých obětí kosovských Albánců, Srbů, Romů a dalších etnik včetně politických oponentů".

úterý 7. července 2020

Centrálu státní policie v Atlantě vyplenilo hnutí Na životech čených záleží (BLM)

Paul Craig Roberts
8. 7. 2020   paulcraigroberts
Starostka Atlanty už nedokáže černošskému násilí čelit, takže guvernér státu Georgia musel do města povolat Národní gardu. Jestliže však tato dorazí neozbrojena a s rozkazem nestřílet, půjde o plané gesto.

Ve sněmovně je policie. Kvůli BIS, Koudelkovi a Rusku

Ilustrační foto
7. 7. 2020  ParlamentníListy

Kdo vynesl redaktorům Deníku N informace z uzavřeného jednání bezpečnostního výboru sněmovny o vývoji kauzy ricin? ParlamentníListy.cz pátraly mezi poslanci a členy výboru. Únikem se totiž zabývá policie a věc má na stole pražská vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová. I kdyby se příslušné orgány dobraly k potenciálnímu viníkovi, který tajné informace vynesl, není podle našich zjištění pravděpodobné, že dojde k jeho vydání sněmovnou. Policie ČR se podle informací PL o celou věc již aktivně zajímá přímo ve sněmovně.


Ceny publicistům, kteří »ruší kruhy«

Ivan Hoffman (vpravo) při přebírání Krameriovy ceny,
vlevo předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný.
-mh-
7. 7. 2020    HalóNoviny

V pátém ročníku Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku, které uděluje Asociace nezávislých médií novinářům překračujícím hranice mainstreamu, bylo v úterý večer uděleno sedm cen. Získali je čeští a slovenští novináři a publicisté, ocenění má totiž česko-slovenský rozměr a všichni jeho nositelé a příznivci se hlásí k česko-slovenské vzájemnosti.

Retro: Vražda George Stinneye (14 let) - FOTO


7. 7. 2020  ColonelCassad

16. června 1944 byl zavražděn čtrnáctiletý George Stinney Jr. na elektrickém křesle ve věznici státu Jižní Karolína.
Byl falešně obviněn ze zabití dvou bílých dívek a po dvouhodinovém procesu popraven elektrickým proudem
O 70 let později byl soudem v Jižní Karolíně prohlášen za nevinného.


Anonymní rasistická revoluce. Už to tu bylo! Bašta předkládá dva různé snímky. Varování pro Sorose a další


Jaroslav Bašta
7. 7. 2020 PrvníZprávyParlamentníListy

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta píše o „anonymní rasistické revoluci“. Porovnal dva snímky ze vzdálených, ale podobných historických událostí, vztahujících se k počínání rasistického politického hnutí Black Lives Matter a k dění v Německu na počátku 30. let. Analogii s tím, co se dnes děje v USA, spatřuje i v dobách carského Ruska v únoru 1917. „Soros a další zapomněli na to, že anarchie je jedna z nejhorších forem diktatury a bezpečná není pro nikoho,“ upozorňuje Bašta.

Kořeny, důsledky a živná půda nacismu - 18. kapitola esejů i českém národě

Profesor Mojmír Grygar,
bohemista a historik 

Mojmír Grygar
7. 7. 2020

Uveřejňujeme další, v pořadí již 18. esej profesora Mojmíra Grygara na věčné téma potýkání se a bojů českého národa se svými početně a často i materiálně silnějšími sousedy - Němci. Tentokrát připomíná z jaké živné půdy klíčí dnešní hnědnutí Evropy.

Dělejte si klidně ten Zelený úděl, ALE NE ZA NAŠE PENÍZE!

Ivan David
7. 7. 2020

Zhruba tak by šlo stručně shrnout poměrně dlouhé usnesení Zemědělského výboru Evropského parlamentu k dokumentu Evropské komise „Jak financovat Zelený úděl?“. Spolu s kolegy z frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí europoslanci zvolení v ČR za SPD, jsme podpořili všechny pozměňovací návrhy, které žádají, aby Zelený úděl nebyl financován pomocí škrtů peněz určených na dotace zemědělcům. Návrh jako celek jsem však při finálním hlasování podpořit nemohl.

Svět ruskýma očima 566

Zajoch 
7. 7. 2020 Outsidermedia

Alegorie Čapkovy Války s mloky a současnost  * * *  Bankroty amerických výrobců břidlicové ropy  * * *  USA a Západu se nelíbí čínský zákon o národní bezpečnosti Hongkongu

Přepisování dějin. Vinu za osvětimské plynové komory žádné usnesení Evropského parlamentu nesejme, vzkazuje režisér Jiří Svoboda

Režisér Jiří Svoboda
7. 7. 2020   ParlamentníListy

Snaha revidovat výsledky druhé světové války a vinu za její rozpoutání je podle filmového režiséra Jiřího Svobody, autora mnoha historických opusů, pokusem vnuků a pravnuků nacistických zločinců přenést část spoluviny na ostatní. Můžeme to sledovat jak v příběhu „udavačky z Lidic“, tak například v pokusech Evropského parlamentu vykládat historii nejrůznějšími usneseními velmi sporného obsahu. A nakonec též stálým omíláním excesů transferu německé menšiny, který přitom podle Svobody byl v kontextu doby celkem „měkkým“ řešením.

Systémová změna je nutná. Víme ale již, v čem má spočívat?

Jaroslav Tichý
7. 7. 2020   Outsidermedia

Ti pokročilejší z našich spoluobčanů hovoří o potřebě systémové změny v ČR. Zastávám též tento názor, dokonce jsem jeho průkopníkem. Víme ale, v čem by tyto změny měly spočívat? O tom zatím nepadlo nikde ani slovo. Pojďme se tedy podívat na celou věc blíže.

Zatím jen formou naznačených okruhů témat k diskusi. Podívejme se ale současně na to, kam směřuje praxe v EU, jakož i v ČR.

pondělí 6. července 2020

Referendum o důvěře. Jak fejky o hlasování ukázaly fiasko opozice


Alina Poťomkinová
7. 7. 2020     5-tv.ru/news
Alexandr Milkevič sdělil, jaké fejky o hlasování ke změnám v Ústavě byly zjištěny během celotýdenní procedury projevu vůle. V sobotu 4. července nabyla účinnosti novelizovaná Ústava RF. Den před tím podepsal prezident Ruska příslušný dekret. A 1. červenec nyní vstoupí do historie jako den, kdy Rusové největším počtem hlasů schválili změny a vyjádřili důvěru státní moci. To, jaké opozice utrpěla fiasko, když se snažila způsobit rozbroje ve společnosti v předvečer a v době všeruského hlasování, 5-tv.ru sdělil předseda komise Občanské komory RF pro rozvoj informační společnosti, média a hromadné komunikace Alexandr Milkevič.

Jsou Demokraté politickou stranou, nebo CIA protlačovanou Pátou kolonou?

Mike Whitney
6. 7. 2020
Obávám se toho, že to, co se dnes z politického zmatku v USA vynořuje, je osa, složená z CIA, z Demokratického národního kongresu a z amerických elitních médií. A cílem této osy je využít všech jejích sdružených sil v zájmu jediného: skoncovat s existencí americké ústavní republiky a vytvořit už trvalé autoritativního panství jedné strany.

Když volí v Rusku, když volí ve Francii

Lidové referendum v Irkutské oblasti (Sibiř)
VlkP.
6. 7. 2020 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Ve čtvrtek večer našeho času skončilo v Rusku celotýdenní hlasování o nové ústavě. A vzhledem k tomu, že po sečtení cca 75% volebních okrsků výsledky hovořily velmi jednoznačně – 77,6 % voličů pro změny v Ústavě Ruské federace a 21,59 % jich hlasovalo proti, spustila se propagandistiká mašinerie v českém mainstreamu. Respektive v tom, který už stihl reagovat.Takže jsme se dozvěděli očekávané:

Okamura reaguje na Klause: Jestli z EU nevystoupíme, tak nás zničí. Jsme jen kolonie pro jejich šmejdy. Vlastenci, buďte jako Foldyna

Předseda SPD Tomio Okamura
6. 7. 2020  ParlamentníListy

Českou politickou scénu na počátku prázdnin rozčeřil spor, jak se má politická strana kritická vůči EU postavit k myšlence okamžitého odchodu. Zatímco Václav Klaus z hnutí Trikolóra si myslí, že by to bylo nezodpovědné, protože bychom byli terčem pomsty Bruselu, který by si z nás udělal exemplární případ, Tomio Okamura z SPD považuje setrvání v tomto společenství za ještě nebezpečnější, neboť jeho nejnovější nápady fatálně ohrožují českou ekonomiku, bezpečnost i základy státu. ParlamentníListy.cz přinášejí polemiku obou předsedů.

Dočkají se Cyril a Metoděj omluvy?

Mojmír Grygar
6. 7. 2020  ČNR

...V této souvislosti se i cyrilometodějská mise u nás dostává do jiného světla. Soluňští bratři neměli při šíření východního obřadu na Velké Moravě ustláno na růžích. Jejich největším nepřítelem nebyly předsudky pohanů, kteří se bránili vzdát se svých zvyků a model, ale křesťanští kněží a vládci sousedních zemí. Mise slovanských učenců a kněží jim byla od počátku trnem v oku. 

Za co Spojené státy ve skutečnosti potrestají Rusko

Viktor Marachovskij 
6. 7. 2020  RIAOutsidermedia

Západní (i tuzemská) média věnují velkou pozornost tvrzením mj. New York Times o tom, že si ruská vojenská rozvědka už rok objednává u hnutí Tálibán vraždy amerických vojáků v Afghánistánu a následné výzvě „demokratické“ šéfky dolní komory amerického parlamentu N. Pelosi k okamžitému uvalení dalších šancí na Rusko, a to přesto, že americká bezpečnostní agentura NSA i viceprezident USA M. Pence vydali prohlášení, že nemají informace, které by to potvrzovaly.


Schneider: Kdo ještě pochybuje o tom, že Evropa „hnědne“?

Památník nacistickému flaku -Most, park na Šibeníku
Jan Schneider a -rp-
5. 7. 2020     PrvníZprávy

V Mostě na vrchu Šibeník odhalili jako památník maketu nacistického protiletadlového kanónu, kterým byli sestřelováni spojenečtí letci.

Kdo si mastí kapsy na úkor spotřebitelů i zemědělců?

Ivan David
6. 7. 2020
Během pandemie COVID-19 vzrostly spotřebitelské ceny masa až o 30%. U hovězího je nejlevnější ořez na guláš s cenami od 150 Kč/kg. Přední začíná na cenách od 175 kč/kg a nejlevnější zadní je za 200 Kč/kg. Zemědělci však nejsou těmi, kdo na růstu spotřebitelských cen vydělává. Naopak chovatelům skotu klesly během pandemie výkupní ceny, které jim platí jatka ,až na 30,70 Kč/kg u krav, a na 55,71 Kč/kg u telat.

neděle 5. července 2020

Požitek z fotbalového televizního přenosu z roku 1996

Lubomír Man
5. 7. 2020
Kdysi, čímž mám na mysli éru sportovních reportérů jako byli Laufer, Mašlonka, Zelenay, Zikmund, Holubec, Polák a další, bylo sledování sportovních přenosů pro diváky svátkem. Slyšeli krásný český či slovenský jazyk, reportéři mluvili jen když měli co říct, a mlčeli, když vycítili, že teď je na mlčení pravá chvíle.