Reklama

sobota 25. července 2020

Jméno na černém seznamu ČT je vstupenkou do nebytí


Lubomír Man
25. 7. 2020
Existuje takovýto seznam? Určitě, i když možná ne v psané podobě, ale zato pevně usazený v hlavách vedoucích pracovníků ČT. A nejzřetelněji pak čitelný z výtvorů její zpravodajské redakce. Promluvil o něm v listopadu 2016 pro Sputnik též jeden z oněch nešťastníků na černém seznamu uvedený novinář Jan Petránek takto: „Už si ani nepamatuji, kdy mě naposled pozvali do České televize. Dostal jsem se asi do jejich černého seznamu “.

Kauza „Jakub Železný a zrádce národa Ludvík Svoboda“: Nové informace o „zradě“ z roku 1968. Od zasvěceného pamětníka

rozhovor s Milanem Syrůčkem
25. 7. 2020  ParlamentníListy

Poté, co se redaktor České televize Jakub Železný přímo ve vysílání podivil, proč se jedno pražské nábřeží stále jmenuje po „komunistickém prezidentovi Ludvíku Svobodovi“, v polemice ještě přitvrdil a napsal o legendárním generálovi a pozdějším prezidentovi, že dvakrát zradil národ. Druhá z těchto zrad se měla odehrát v srpnu 1968. ParlamentníListy.cz k tématu oslovily novinářského nestora Milana Syručka, který v té době jako zástupce šéfredaktora Mladé fronty patřil k nejinformovanějším novinářům. Nyní vzpomíná, jak to tehdy bylo s tou „zradou“ prezidenta Svobody.

Naše novodobé Lipany, tentokrát v Bruselu

Mark Rutte a Pedro Sánchez, 
Ursula von der Leyen a António Costa
Jaroslav Tichý
25. 7. 2020 Outsidermedia

Přesně podle očekávání došlo k předem chystanému posunu celé problematiky od ještě nedávno Andrejem Babišem správně namítané diskutabilní výše Bruselem navrhované částky na odstranění dopadů koronavirové krize ve výši 750 mld. EUR, kterou Andrej Babiš ještě nedávno vyčísloval na 140 mld. EUR, a jeho kritiky, že EU žádný plán na obnovu ekonomiky EU nemá, k pouhé debatě o penězích a jejich „čerpání“. O penězích, o které se členské země EU v tom či onom rozsahu „musí“ zadlužit, aby naplnily předem direktivně stanovenou částku 750 mld. EUR, o níž nikdo pořádně neví, odkud se vzala.

Trump vlezl do pasti, nastražené mu establishmentem


Paul Craig Roberts
25. 7. 2020  paulcraigroberts
Michael Horowitz, generální inspektor amerického ministerstva spravedlnosti, pokračuje ve svém útoku na prezidenta Trumpa, který tohoto zrádce zcela nepohopitelně ponechává stále v úřadu. Horowitz je operativcem Demokratické stany, který s dopomocí aféry Russiagate kývl před časem demokratům na jejich snahu zbavit zemi prezidenta Trumpa s pomocí vymyšlené aféry Russiagate. A web the Hill se k hnutí svrhnout Trumpa a „bílou Ameriku“ nyní pohotově přidává: ZDE


"Rošťáci" a "slušňáci" opět před soudem

Zdeněk Jemelík
25. 7. 2020  
jemelikzdenek   chamurappi
Ve dnech 22. a 23. července 2020 u zlínské pobočky Krajského soudu v Brně v procesu proti údajným výrobcům padělků cigaret Marlboro proběhly zbývající výslechy svědků a čtení listin a nakonec zazněly závěrečné řeči. Soud se případem zabývá od 15. června 2015. Začal jsem jej sledovat v r.2018 a zpočátku jsem o něm psal jako o příběhu „Rošťáků“ a „Slušňáků“. Jako „Slušňáky“ jsem označil bratry Lebánkovy, majitele Lesního hotelu ve Zlíně. 

Když EU pomáhá...

David Dvořák

25.7.2020   Zvědavec

Pokud si někdo myslí, že právě přijatý "Fond obnovy" je z kategorie "pomoci", pak nechme promluvit fakta Eurostatu, kterak EU pomohla Řecku.

Vezmu to stručně - na začátku pomoci EU mělo Řecko dluh ve výši 146,2% HDP, v době druhého "záchranného" balíčku pak dluh ve výši 159,6% HDP a poslední "záchrana" byly poskytnuta při dluhu 181,2% HDP. Zdroj zde. V podstatě již zbývá dát pouze ránu z milosti. Ostatně to se právě možná děje, protože Řekové byli necháni napospas agresivním plánům dalšího člena obranného spolku NATO - Turecka, který má zálusk na nerostné bohatství v námořních ekonomických zónách patřících Řecku. 

Jak hlasovali poslanci Evropského parlamentu o gigantickém společném zadlužení? Češi ho většinou nepodpořili.

Ivan David
25. 7. 2020
Čtvrteční hlasování (23. 7. 20) o zadlužení států EU ve výši 750 miliard Euro za účelem podpory firem ne států a to jejich projektů s velkou převahou buď v rámci „zeleného údělu“ nebo zavádění 5G sítí je naprosto zásadní, protože daňové poplatníky členských států zatíží vysokými dluhy na desítky let. Samotná dohoda premiérů je hrozivá a společná deklarace většiny frakcí v EU ji chtěla ještě přitvrdit a rozšířit. Ti, kteří hlasovali proti deklaraci možná schvalují dohodu premiérů, ale už ne europarlamentní přitvrzení.

Nová ruská ústava


Oskar Krejčí
25. 7. 2020  NovéSlovoSk

Politolog Oskar Krejčí ve své glose stručně informuje o některých nejzajímavějších úpravách Ústavy Ruské federace, přičemž hlavní pozornost věnuje těm, které se týkají mezinárodních vztahů.


pátek 24. července 2020

V USA se chystá grandiózní konfiskační peněžní reforma


Valentin Katasonov
24. 7. 2020  fondsk
Světová hegemonie dolaru bude zachraňována pomocí digitálních peněz.
Proti hotovým penězům se dávno vede cílevědomý boj. Vedou jej nejvýznamnější bankéři, kteří dobře cítí tendence světového rozvoje. Tyto tendence před půl druhým stoletím definoval v Kapitálu Karel Marx, když je nazval zákonem tendence snižování míry zisku. Čas ukázal, že zákon, objevený Marxem, funguje.

Davy lidí s tureckými vlajkami a za provolávání Alláhu Akbar míří k dnes už mešitě Hagia Sophia v Istanbulu.

Ivan David
24. 7. 2020
Připomíná to dobytí Konstantinopole Turky v roce 1453. Ale my jsme v roce 2020!
Tak dlouho se ustupovalo agresivní politice prezidenta Erdogana, až nám otevřeně ukázal, že na nějaký dialog s Evropou kašle.
 

Mike Whitney: Volte demokraty....a pak se dívejte, jak USA hoří


Paul Craig Roberts
24. 7. 2020  informationclearinghouse
Souhlasím s Mike Whitneym. Nevěřím tomu, že jakýkoli Američan by mohl být tak tupý, aby volil jediného demokrata.
"Toto je nejnebezpečnější doba v historii člověka a vážnost tohoto spiknutí nelze podceňovat. Netýká se jakékoli hrozby konvenční války nebo nukleárního zdecimování. Je založeno na faktu, že tohle je psychologická válka vedená psychopaty proti všemu lidstvu a její cíle určuje malá skupina monster, která se dlouhodobou indokrinací zmocnila myšlení mas."  Ary Barnett

Náboženská výchova na začítku padesátých let

Jiří Jírovec
24. 7. 2020  (Výňatek z chystané knihy o Hodkovičkách) Z našeho domu do kostela na Lhotce jsou asi dva kilometry.
Moje maminka, katolička, tam chodila pravidelně. A mnoho místních i přespolních, třeba herec Josef Kemr. Jako děti jsme občas šli s maminkou. Nenutila nás, ale nabídla barvité vyprávění o zkáze Titaniku. Do chrámu jsme vstupovali, když se voda vlévala do plechů a hymna na palubě dobublávala. Maminka byla členkou chrámového sboru; měl slušnou úroveň, zpívali v něm i někteří sboristé z Národního divadla.

Většina Evropského parlamentu je nespokojena s dohodou premiérů

Ivan David
24. 7. 2020
„Společné zadlužení je další důležitý krok k evropské integraci“, řekla včera španělská lidovecká poslankyně Rosa Esteras Ferragut. Poslanci si stěžují na malou ambicióznost a malou orientaci na budoucnost. Stěžují si na škrty v návrzích na větší výdaje ve výzkumu, cestování mládeže v projektu Erasmus, na snížení nákladů na „zdravotnictví“. Stěžují si, že premiéři neschválili některé projekty na získání „vlastních zdrojů“. Co je tedy smyslem celé akce? Je to převzetí dalšího dílu rozhodování od států a jejich občanů a přenos moci na nadnárodní korporace, které prostřednictvím představitelů největších států ovládají EU.
 

Ludvík Svoboda a jeho příběh: Čtení (nejen) pro Jakuba Železného

24. 7.  2020   ParlamentníListy

Redaktor ČT Jakub Železný se v čase intenzivního zpochybňování historie a likvidace jejích připomínek pokusil nastolit téma pojmenování pražského nábřeží po prezidentu Ludvíku Svobodovi. Aby bylo možné o tomto tématu diskutovat seriózně, a ne pouhými nálepkami kalibru „komunistický prezident“, přibližujeme nyní životní příběh sedmého československého prezidenta, ve kterém si s jednoduchým pohledem redaktora Železného rozhodně nevystačíme.


Bašta: Kulturní zločin jménem kaučuk, aneb umění polemiky

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
24. 7. 2020   PrvníZprávy

Polemika jako žánr nebývá v naší době příliš populární. Mohou za to internetové diskuze pod nejrůznějšími články, které se většinou změnily na masáž ega pisatele a snahu zadupat do země oponenta, píše Jaroslav Bašta.

Retro: Sledování, šmírování, StB, KGB, BIS, CIA…

Jan Kadubec 
23. 7. 2020   Outsidermedia

Kdysi dávno, před více než šedesáti lety, jsem chodil do hodin náboženství. V té době bylo naprosto nepředstavitelné, že by některé dítě z naší dědiny do hodin náboženství nechodilo. Předmět náboženství byl ostatně i na vysvědčení a to hned na druhém místě za mravy, teprve potom následoval jazyk český a další předměty. Ministrantem jsem ovšem nikdy nebyl a ani jsem po takové funkci nikdy netoužil.

Odpovídá Lorenz Knorr, německý antifašista

Lorenz Knorr
24. 7. 2020  ČeskéNárodníListy

Po válce došlo k vysídlení většiny takzvaných sudetských Němců. Já ale tento pojem nepoužívám rád…
Proč? Jste přece Němec a chebský rodák. Proč se nepovažujete za sudetského Němce?


Protože jde o umělé označení, z kterého udělali nacisté politický pojem. Pokud si vzpomínám, tak ještě před rokem 1936 toto označení nehrálo zásadní roli. Ale na olympiádě, která se konala v roce 1936 v Německu, prohlásil Goebbels na adresu Němců, kteří přijeli z Československa: Vy nejste žádní občané Československé republiky německého jazyka – což bylo tehdy oficiální označení – vy jste sudetští Němci! V tomto pojmu je totiž obsažen nárok na pohraniční území, osídlená tehdy hlavně Němci. Takže já dodnes tvrdím: byl jsem německy hovořícím občanem Československé republiky!

čtvrtek 23. července 2020

Británie si hází klacky pod nohy kvůli strýčkovi Samovi

Finian Cunnigham
23. 7. 2020  ICH, překlad Zvědavec

Britská vláda nyní, v dramatickém obratu, ruší zapojení čínského telekomunikačního gigantu Huawei do modernizace internetové infrastruktury. A Trumpův Bílý dům z toho má škodolibou radost.

Evropa: Zeď je mrtvá, ať žijí příkopy?

15. června 1934 (zleva: německý velvyslanec ve Varšavě 
Hans-Adolf von Moltke, maršál Józef Piłsudski, 
říšský ministr propagandy Josef Goebbels 
a polský ministr zahraničí Józef Beck)
Jiří Vaško
23. 7. 2020

Prohlubuje a rozšiřuje se hlavně ten největší – mezi Baltským, Černým a pokud možno i Středozemním mořem, který má oddělit západní a střední Evropu od Ruska a zabránit jejich těsnější spolupráci. Za aktivní pomoci rusofobů ze zemí tzv. Východní Evropy se o to i s pomocí jiných podobných lidí z Evropské unie již zcela zjevně snaží zejména USA a Velká Británie. Po rozpadu SSSR se s využitím zkušeností z období kolonialismu a jeho metody „rozděl a panuj“ tak zejména Anglosasové snaží udržet co nejdéle svou dominanci a brzdit snahu Ruska, ale i jiných států o vytvoření spravedlivějšího multipolárního světového řádu.


Co můžeme vědět o tzv. Sudetech a „sudetských Němcích“?

Ogňan Tuleškov
23. 7. 2020  ČNL

Velmi málo. Letitá zaběhnutá praxe nám o dění v „Sudetoněmeckém landsmanšaftu“, (SL), o projevech a jednáních jeho jednotlivých představitelů toho propouští velmi málo. Z důležitých informací z prostředí SL a s ním spřízněných německých politiků, např. Horsta Seehofera, dřívějšího bavorského premiéra a patrona „sudeťáků“, dnes spolkového ministra vnitra, se k nám dostanou pouze zlomky toho, co bychom měli vědět. Naše média, a dokonce i některá vlastenecky orientovaná, tuto tématiku systematicky přehlíží, a jen občas se dovídáme sem tam nějaký štěk, někdy však vyšperkovaný nepřesnostmi a hrubými politickými chybami.

Řecká vláda požádala Rusko o pomoc proti Turecku

Ivan David
23. 7. 2020
Na hranicích řeckých pobřežních vod u ostrůvku Kastellorizo poblíž Kréty na sebe třetím dnem míří odjištěnými raketami skupiny tureckých a řeckých fregat. Prsty na spoušti odjištěných torpéd mají i velící důstojníci řeckých a tureckých ponorek. Ve vzdušném prostoru mezi Kyprem, řeckou Krétou a Tureckem se vzájemně nahánějí řecké a kyperské stíhačky na jedné straně s tureckými bojovými letadly na straně druhé. Řecko a Turecko se dostaly na hranu války v pondělí, když turecká vrtná loď Oruc Reis
doprovázená konvojem 19 tureckých vojenských lodí a 2 ponorek vnikla do řeckých pobřežních vod s úmyslem nelegálně těžit řeckou ropu a plyn. Cestu k ložisku uhlovodíků jim přehradilo 21 bojových plavidel řeckého námořnictva a 2 řecké ponorky.
 

Divák už nebude chtít platit? Kauza „Železný a bůhvíproč Ludvík Svoboda”: Stížnost. A krok proti redaktorům ČT


23. 7. 2020   ParlamentníListy

Výrok moderátora Událostí, komentářů Jakuba Železného o Ludvíku Svobodovi na ČT má dohru. Na jeho chování podal stížnost analytik Štěpán Kotrba. Ale nechce jen, aby Rada ČT uznala, že Železný porušil Kodex, chce také, aby byl Kodex zpřísněn a zpřesněn. Varuje, že Kodex jako jediný nástroj udržuje legitimitu ČT. A pokud bude ignorován, může to mít "fatální důsledky pro ochotu diváků nekvalitní službu nadále hradit".

V českých městech vřele vítají Sudeťáky. Ale proč?

Alena Novotná
23. 7. 2020   ČeskéNárodníListy
Sudeťáci si k nám dělají výlety a lokální politici je vítají s otevřenou náručí. Vlasteneckému politikovi doporučují lekce od přátel Sudetoněmeckého landsmanšaftu.

Většina frakcí EP proti dohodě Evropské rady

Jan Urbach
23. 7. 2020   VašeVěc

Většina frakcí v Evropském parlamentu nesouhlasí se závěry summitu lídrů unijních zemí, který schválil podobu budoucího sedmiletého rozpočtu a parametry balíku, který má oživit ekonomiku EU po pandemii covidu-19.

Svět ruskýma očima 568

Zajoch 
23. 7. 2020   Outsidermedia
Ministr zahraničí Běloruska staví proti památníku ve Rževu „Kámen přátelství s USA“ * Staronový prezident Polska * Baku a Ankara postavily Kreml do krajně nelehké situace

středa 22. července 2020

Do Berlína se nepojede...


Luděk Ševčík
22. 7. 2020
Okresní soud v Semilech rozhodl o zrušení verdiktu Pozemkového úřadu v Semilech , čímž se otevírá možnost získání majetku dědicům Karla Walderode . Ponechme nyní stranou kvalitu a nestrannost soudce, který verdikt vynesl. Daleko zajímavější je na tomto a podobných vydávaní zkonfiskovaného majetku jiná věc.


V okamžiku, kdy premiéři zemí EU podepsali dluhovou dohodu, turecké vojenské námořnictvo vyplulo krást řeckou ropu a plyn

Ivan David
22. 7. 2020
Těsně před půlnocí se mezi řeckým ostrovem Kréta a Kyprem setkaly bojové formace řeckého a tureckého námořnictva. Fregaty a ponorky obou zemí na sebe mířily odjištěnými raketami. V cílech zaměřovačů raket odpalovaných z lodí, ve vzduchu operujících stíhaček i pozemních odpalovacích zařízení byly podle noční zprávy řeckého serveru pronews.gr i vojenské cíle na řecké a turecké pevnině. Řekové míří na několikamilionové přístavní město Izmir a na největší tureckou leteckou základnu v Aksazu. Turci míří na krétský Heraklion, pohraniční oblast Evros, kde se na jaře pokusili o migrační invazi, a rovněž na Kypr.

úterý 21. července 2020

Proč Babiš tancuje jak Merkelová píská?

Martin Kunštek

21. 7. 2020
Před parlamentními volbami se předseda ANO Andrej Babiš smál tehdejšímu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), že na jednání Evropské rady mlčí, protože neumí anglicky. Dnešní premiér Babiš sice anglicky umí, ale je to stejné, jako za Sobotky. Před Evropskou radou si je předvolá nebo mu zatelefonuje Angela Merkelová a řekne mu „SCHNAUZE ANDREJ!!!!!!“. A Babiš tu hubu drží, protože dobře ví, co by se stalo, kdyby na jednání Rady řekl něco, co by se říšské kancléřce nelíbilo. 


To je neskutečné. Evropská unie nám de facto chce zabránit v naší potravinové soběstačnosti. Další důvod, proč vystoupit z EU!

Radim Fiala

21. 7. 2020  EuroPortal
To je neskutečné. Evropská unie nám de facto chce zabránit v naší potravinové soběstačnosti. Další důvod, proč vystoupit z EU! Evropská komise podle nového prezidenta Agrární komory informovala Česko, že návrh zákona (který podporuje i hnutí SPD) na to, aby v obchodech bylo určité množství českých potravin, je v rozporu s jednotným evropským trhem! Opět vidíme, že Evropská unie z nás chce mít svou kolonii, kam může dovážet své potraviny horší kvality! EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe!

Vítězové a poražení čtyřdenního jednání o Fondu obnovy EU

Ivan David
21. 7. 2020 
Zřízení fondu obnovy EU navrhl během karantény COVID-19 italský premiér Giuseppe Conte. Prezidenti a premiéři členských států EU nad ránem schválili jeho vznik i plán, aby si EU formou prodeje dluhopisů půjčila 750 miliard eur od bank, investičních a penzijních fondů. Pro Itálii však jde o Pyrrhovo vítězství. Conte původně navrhoval, aby si EU půjčila tisíc miliard a rozdala je formou dotací zemím, jejichž ekonomiky poškodily důsledky pandemie. Evropská rada však rozhodla, že mezi všechny státy EU – tedy i ty, kde až zase tolik lidí na COVID nezemřelo – bude na dotacích rozděleno pouze 312 miliard eur. 
 

pondělí 20. července 2020

Neporozumění


František Kašpárek
20. 7. 2020
Můj skromný příspěvek Hra kouře a zrcadel ZDE vyvolal několik desítek komentářů. Internetové debaty jsou vůbec zvláštním druhem komunikace. Mnohdy jde jen o to zadupat protivníka do země, protože ten nesmí mít pravdu, i kdyby ji náhodou měl. V jiných případech je cílem pořádně vytočit autora. Pokud na to skočí, je ztracen. Tuto formu útoku mají na svědomí jedinci, kterým se pracovně říká Trolové. Autor se může upsat k smrti jak věc zamýšlel, ale Trol trpělivě mele svoje a jen se zájmem pozoruje, jak se autor čím dál víc propadá do stavu šílenství.

Černá milice na pochodu, žádá nezávislou zemi


Paul Craig Roberts
20. 7. 2020
Je podivné, že když se chcete něco dovědět o Americe, musíte se obrátit na ruské médium. Zde je zpráva o těžce vyzbrojené černošské milici, pochodující přeměstím Atlanty: ZDE
Zní to radikálněji, než kdybychom hovořili o milici bělošské. Kde zůstala FBI? Vyšetřuje se to? Ne, to by byl rasismus.

Bruselský legislativní svinčík

Ivan David
20. 7. 2020
EU popotahuje už 2 východoevropské země – Maďarsko a Polsko – za porušování principů právního státu. Komise proti Maďarsku a Polsku loni zahájila disciplinární řízení, na jehož konci by mohlo být odebrání hlasovací práv napadených zemí. Schválení trestu však podléhá jednomyslnému souhlasu Rady. Polsko vetovalo řízení proti Maďarsku, které mu tuto pomoc vzápětí oplatilo.

Některé z kroků, které zdravotnické úřady udělaly, aby zajistily maximální umírání na coronavirus.


Paul Craig Roberts
19. 7. 2020   paulcraigroberts
Toto je je velmi důležitý článek z pera Merryl Nassové, převzatý z jejího blogu Antrax Vaccine-posts by Merryl Nass, M.D. Dr. Nassová v něm píše: "Je pozoruhodné, jak série událostí z posledních třech měsíců vytvořily sjednocený názor na lék hydroxychlorochin, což je názor dnes už natrvalo zdomácnělý v USA, Kanadě, Austrálii, Novém Zélandě a v západní Evropě. Je to názor o tom, že tento původně protimalarický,generický a laciný lék je nebezpečný a neměl by se používat při léčbě fatální nemoci z Covidu-19, pro kterou žádná jiná spolehlivé léčba neexistuje.

Normalizace pokračuje

Pavel Letko
Pavel Letko
20. 7. 2020 e-Republika
Z některých odvážných bojovníků za svobodu se stali zkorumpovaní prohnilí ubožáci, zatímco z některých ubožáků se stali rovní lidé. Přečetl jsem si v poslední době dvě nové knihy, které mají společného víc, než by se původně zdálo. Jednou z nich je rozhovor novináře Josefa Klímy s policistou, či vlastně expolicistou Robertem Šlachtou, druhou je pohled takříkajíc z druhé strany barikády a jde o knihu novináře Radka Štědroně s názvem „Sněžím“. Krátce tedy ke každé knize.

neděle 19. července 2020

„Po nich zůstanou pěkné filmy, po vás, Šarapatko, jenom smrad!“ Ivan Vyskočil tvrdě účtuje s radním ČT za napadené režiséry

Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
19. 7. 2020    ParlamentníListy
Rozhodnutí Miroslava Kalouska nekandidovat v příštích volbách do Poslanecké sněmovny i jeho přetahování s poslancem Lubomírem Volným o transparent zaujalo oblíbeného herce Ivana Vyskočila. Zamyslel se nad bývalým brněnským zastupitelem Matějem Hollanem, který se nedávno vyjádřil, co se týče charakteru nepříliš lichotivě, na adresu písničkáře Jarka Nohavici. Ivan Vyskočil nešetřil ani radního ČT Zdeňka Šarapatku, jenž se na svém twitteru obul do režiséra Jiřího Stracha. Ani v dnešním Nedělním ránu nechyběl, jak Ivan Vyskočil říká, „Milion chlívek“.

Bašta: V pekle pořádají výprodej revolucí


Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta  a -rp-
19. 7. 2020   PrvníZprávy

Přiznám se, že tahle představa mě napadla, když jsem sledoval počínání aktivistů ve Spojených státech a západní Evropě, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.Čekání na Hitlera, spasitele německého národa 20. kapitola esejů o českém národě

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
19. 7. 2020

1.
V nacistické ideologii se odrážely, často pro potřebu širokých vrstev hrubě zkarikované, základní myšlenky a tendence německé filosofie a kultury 19. století. Objevuje se tu znepokojující a tajemná --vůle k moci (Hitler prý měl za první světové války ve svém baťohu Schopenhauerův spis Svět jak vůle a představa), Nietzschova idea nadčlověka a v neposlední řadě Wagnerova hudba inspirovaná starogermánskou mytologií. Od Wagnera a od jeho předchůdců i následovníků Hitler převzal ideál německé ryzosti a velikosti spojenou s přímo fyziologickou nenávistí k Židům – byl to Wagner, který vyjádřil zrůdnou myšlenku jejich fyzického vyhubení, uskutečňovanou za války pod heslem Endlösung, konečného řešení židovské otázky.

Nehoráznost! Zůstane urážka generála Ludvíka Svobody v České televizi bez potrestání? Arogantní nula moderátor Železný, kuře na steroidech – dostane konečně padáka a Česká televize se tak stane lepší institucí?

19. 7. 2020 ArFa

Česká televize Události a komentáře, 22:16 h, 15. 7.2020. Redaktor České televize Jakub Železný: “Nábřeží, které se bůhvíproč dodnes jmenuje po komunistickém prezidentu Ludvíku Svobodovi.”


Plán obnovy stále není, prezidenti a premiéři se dosud nedohodli

Ivan David
19. 7. 2020
Jednání o plánu obnovy EU - tzv. Recovery fondu - stále pokračují. Ve hře jsou různé varianty, které všechny ale společně znamenají zadlužení Evropy. Samy o sobě dnes dluhy příliš neděsí, jde o to, na co mají peníze jít.
 

USA: Bažiny jdou do boje na život a na smrt. Trump jako kůl v plotě. Kde udělal prezident chybu? Černý scénář nejen pro Ameriku. Dementní Biden jen figurkou. Nevypadá to dobře

Petr Hampl - sociolog
Petr Hampl
19. 7. 2020  ProtiProud

Petr Hampl (pravicově orientovaný sociolog - pozn.red.N.R.) se zamýšlí nad aktuální předvolební situaci ve Spojených státech, analyzuje, kde Trump udělal nejvíce chyb, a naznačuje, co se stane, jestli volby prohraje.