Reklama

sobota 1. srpna 2020

Stop FakeRado Miko
1. 8. 2020  Outsidermedia

Prapodivné rozsudky


Zdeněk Jemelík
1. 8. 2020 ZdenekJemelik
Ve veřejnosti probublává pohoršení nad prapodivnými rozsudky nad provinilci z okraje společnosti, kteří se dostali do vazby nebo byli odsouzeni za krádeže se škodou téměř nulovou. V různých článcích na toto téma lze vytušit nevoli nad přehnanou přísností soudů: je pravomocný nepodmíněný trest jeden a půl roku vězení přiměřený krádeži pěti housek ? Kam dali soudci rozum a cit ?

Le Monde: Salvinimu hrozí 15 let vězení - nepustil migranty!

Matteo Salvini
Matteo Salvini
-kou-
1. 8. 2020 LeMond a PrvníZprávy

Italský senát zrušil parlamentní imunitu bývalému ministrovi vnitra Matteu Salvinimu, což umožní podruhé jeho předvolání k soudu za nezákonné zbavení svobody lidí.
Čeští elfové hledají spolupracovníky: Přidej se k nám!

Český elf - lidský nedodělek
Lenka Procházková
1. 8. 2020

„Ivan David kritizuje EU za dalších 458 miliónů eur, které unie vyplatí Turecku za plnění závazků v řešení uprchlické krize. Současně s tím se v negativním světle jeví i aktuální rozhodnutí prezidenta Erdogana o přeměně chrámu Boží moudrosti na mešitu. Řecko v těchto dnech vydalo zákaz přejezdu tureckých kamiónů přes své území a ministr zahraničí Nikos Denidas předložil v Bruselu návrh na zavedení sankcí proti Turecku jako reakci na agresivní tureckou politiku v oblasti Středozemního moře. Další kritika EU směřuje na jednání o plánu obnovy, které podle jeho slov uvalí státy do dluhových pastí.“

pátek 31. července 2020

Senát coby ústav pravicově liberálních šílenců…

Jiří Vyvadil
31.7.2020  SvobodnéNoviny

Ano oproti minulosti, se rozhodlo v podstatě se na volby do Senátu vykašlat. Naprosto na rovinu Andrej Babiš konstatoval, že Senát je pro ANO ztrátová investice a je daleko důležitější soustředit se na vítězství v krajských volbách, kde je favoritem a samozřejmě příští rok ve volbách do Poslanecké Sněmovny, které jsou z hlediska života republiky klíčové.

Díky Spojeným státům za sankce: vývoz potravin z Ruska trhá rekordy

Vyhledávaný ruský "ementál"

Janinna 

31. 7. 2020  Pokec24 a YandexZen

Díky Spojeným státům za sankce: vývoz potravin z Ruska překonává všechny rekordy. Nejvíce Rusko „krmí“ země SNS.

Retro: Chomsky – Disident Václav Havel

Noam Chomsky
Noam Chomsky
31. 7. 2020 (uveřejněno 12. 7. 2013)  Outsidermedia

Noam Chomský mluví o rozdílech mezi latinskoamerickými a východoevropskými intelektuály (záznam z prosince 2006). Zmiňuje, že v zemích, které byly dříve americkými satelity, mají mnohem realističtější pohled na obě velmoci, než je tomu v případě ruských satelitů. Jako příklad uvádí vystoupení a postoj Václava Havla, který nekriticky uctívá Ameriku jako obhájce svobody. (Pro doplnění, v jiných komentářích Chomsky připouští, že tato Havlova nečestná ignorace zločinů USA může být zázračným hereckým výkonem v zájmu získat pro ČR peníze, i když se mu tento scénář jeví jako velmi nepravděpodobný.)


Video obsahuje české titulky (klikněte na „CC“).


čtvrtek 30. července 2020

Země vzdoruje trojnásobnému útoku


Mike Whitney
30. 7. 2020
Nepřítel směřuje svůj útok na americký lid, na zemi a na demokracii a jeho konečným cílem je odstranit existující administrativu a nastolit svou vlastní loutkovou vládu. To je meta, kterou sleduje od samého počátku, třebaže pokud jde o pravou povahu toho, co se vlastně děje, mohly překotně vířicí událostí mnohé z nás zmást. To, na co dnes hledíme, je totiž kampaň nejšpinavějších triků (Russiagate), rozšířená do dravého nájezdu na prezidentský úřad.

Erdogan nevydržel nekrást plyn ani jediný den

Ivan David
30. 7. 2020
V pondělí hlásila s velkou slávou zvláštní emisarka EU - španělská ministryně zahraničí Gonzáles Layová, že s tureckým prezidentem Recepem Erdoganem dohodla měsíční zastavení narušování řeckých a kyperských výsostných vod tureckým vrtnými loděmi, které v Egejském moři kradou ropu a plyn. Zmrazení nelegálních tureckých vrtných aktivit, které slavnostně vyhlásil Erdogan za účelem jednání s Řeckem, však nevydrželo ani jediný den. V úterý večer pronikla podle řeckého webu pronews.gr turecká výzkumná loď Barbaros (na obrázku) východně od města Famagusta do výhradní ekonomické zóny Kyperské republiky. Opět „zkoumá“ kyperská ložiska plynu v oblastech označovaných jako čtverce 2., 3. a 13. V prvních dvou sektorech má přitom těžební práva pronajaté francouzsko-italské konsorcium TOTAL-ENI.
 

středa 29. července 2020

Jourová silou dobra nebo zla? Záleží na tom, na které straně stojíte, co vám prospívá...


Ivan David
29. 7. 2020
Věra Jourová, ministryně na eurounijním "ministerstvu lásky" jednala s panem Zuckerbergem, zakladatelem Facebooku, o regulaci digitálních společností a o "boji s dezinformacemi. To není nová zpráva, udála se už před koronavirem. Ovšem úsilí eurounijních představitelů rozhodovat o tom, co smí být veřejnosti sděleno, je stále aktuálnější a vylučuje pochybnost, že jde nástroj upevňování totality. Karel Havlíček Borovský před 170 lety napsal: "Nepotřebují víc než možnost vydávat noviny." Byl totiž nebezpečný liberál a CK orgány chtěly "klid na práci". Totiž nejpodstatnějším rysem totality je právě potlačování možnosti svobodného vyjádření byť s výjimkami stanovenými zákonem přijatým demokraticky zvolenými zástupci občanů.

Přítulné pelešení mezi Evropským soudem lidských práv a levicovými neziskovkami

Evropský soud pro lidská práva - ECtHR
Nicolas Bauer
29. 7. 2020  ReformyCz
S tím, jak se Británie konečně šourá k dlouho slibovanému odchodu z Evropské unie, je ten správný čas zamyslet se nad svým místem v tom pokleslém Evropském soudu pro lidská práva.

Mír ve Středomoří jen do konce srpna?

Ivan David
29. 7. 2020
Na základě pověření od vysokého představitele EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Josepa Borrella odletěla do Ankary jménem EU vyjednávat s Tureckem španělská ministryně zahraničí Gonzalez Layová (na obrázku s Erdoganem). Ačkoli Španělsko v tomto pololetí nepředsedá Evropské radě – předsedající zemí je Německo – byla španělská ministryně přijata tureckým prezidentem jako oficiální zástupce EU. Po jednání turecký prezident Recep Erdogan oznámil, že Turecko do konce srpna zastavuje průzkumy a těžbu ropy a plynu ve výhradních ekonomických zónách Kyperské republiky a kolem řeckých ostrovů.
 

Arogantní ubožák z ČT jako věrný obraz jejího neutěšeného stavu


Miroslav Pořízek

29. 7. 2020  VašeVěc

Ten, kdo si chce udržet novinářskou čest a má vysoké nároky na kvalitu vlastní práce, si musí hledat uplatnění jinde než v ČT. Ta se totiž každý den hrubě porušuje hlavní zásady práce veřejnoprávního média. 

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (3. díl)

Petr Kužvart 
Petr Kužvart
28. 7. 2020  e-Republika

Po dlouhé velké válce bylo jedním z podstatných požadavků rolnictva (jež početně silně převažovalo v ruském vojsku) přerozdělení statkářské půdy, tedy radikální pozemková reforma a zřejmá byla i tendence k postupnému vzniku třídy parcelových rolníků, soukromých farmářů. Toho využili hned po říjnu 1917 bolševici. Vynikajícím tahem z jejich strany byl dekret o půdě: Půda patří těm, kdo na ní pracují! Tento krok přivedl na stranu bolševiků davy rolníků a rozhodujícím způsobem pak rolnická podpora způsobila, že se původně městská bolševická povstání z konce roku 1917 udržela.

Desatero zničení českého národa

29.7.2020   Zvědavec  a Facebook

1) Nejprve se zesměšní celý národ. Jste nevzdělanci. V Nepálu je každý pasák jaků bakalářem. Tak se založí v každé opuštěné stodole soukromá vysoká škola, aby i holka tančící u tyče, či líný a hloupý synek čilého podnikatele měli alespoň Bc. Nejde o kvalitu, jde o statistiku. Klasické university opustí svou tradici Alma mater a zaplevelí se obory, o kterých uvažoval kdysi v Haliči Jára Cimrman. Názory a práce univerzitních profesorů, které titul ctí, převálcují mediálně nejrůznější buzno exhibicionisté.

Biják: Na Havla 1 všichni povinně? Volba herců byla mistrovská. Do jednoho dílu se nevejde všechno. Co podstatného si tvůrci nechali na příště? Havel 2 a Havel 3 odhalí víc. Jednoznačně nejlepší scéna je...

Originální grafika ProtiProudu
Ladislav Větvička
29. 7. 2020   blog autora
Ladislav Větvička zašel do kina na nový opus o našem "svatém" prezidentovi, aby nás mohl seznámit s tím, kudy současná umělecká propaganda kráčí, a kde má rezervy.
Tuž sem zas po dluhe době zašel do kina. Je třeba vědět, na co budu naše děcka povinně posilat. Ale je třeba přiznat, že tvurci filmu odvedli slušnu robotu.
Film udajně znazorňuje obdobi roku 1968-89. Řikam udajně, bo to neni uplna pravda. Ale poďme se nejdřiv podivat na to,
co se povedlo.

Už se ví, kdy "Čerský" začne dostavovat plynovod


Denis Davidov
29. 7. 2020     teknoblog
Ukladač potrubí "Akademik Čerský", vlečná nákladní loď "Fortuna" a podpůrné lodě budou moci zahájit dostavbu Severního proudu 2 v dánských vodách v září. Informuje o tom německý list Die Welt. "Zatím se nic na dně Baltského moře u ostrova Bornholm neděje. V červenci a srpnu probíhá v těchto vodách tření tresky, jakékoli práce jsou zakázány z ekologických důvodů", objasňují noviny.

úterý 28. července 2020

Svět ruskýma očima 569

Zajoch 
28. 7. 2020

Kaddáfí měl snahu rozvíjet vztahy se Západem, ale jeho postavení to zhoršilo  * * *  V Bagdádu pochopili, že ustanovení provincie Basra autonomií je skok k rozpadu státu  * * *  Výtržníci a narušitelé hranic musí být vystaveni tvrdým sankcím

Trump poslal Řekům na pomoc letadlovou loď Dwight Eisenhower

Ivan David
28. 7. 2020
Do východního Středomoří opět dorazila část 6. námořní flotily USA. Skupina vojenských plavidel vedená letadlovou lodí Dwight Eisenhower provádí společně s řeckým letectvem a námořnictvem vojenské cvičení s ostrými střelbami. Palubní letouny F-18 v součinnosti s řeckými stíhačkami útočí raketami a laserem naváděnými bombami na polygon v pohoří Karavia. Podle zprávy libanonské agentury Al-Masdar cvičí američtí a řečtí piloti i spolupráci při vzdušeném boji. 
 

Štefec: Současná Evropská unie je už definitivně chcíplou kobylou

Jaroslav Štefec
- rp -
28. 7. 2020   PrvníZprávy

Stejně jako NATO, které nás tiše a mimo jakoukoliv pozornost médií opustilo bezprostředně po 11/9, je i současná Evropská unie už definitivně chcíplou kobylou, píše Jaroslav Štefec na svém facebooku.Petr Hampl: Co vlastně vadilo na husákovském režimu?

Petr Hampl, nezávislý sociolog
Petr Hampl
28. 7. 2020  PrvníZprávy

Třicetiletý odstup od komunistického režimu by mohl stačit k tomu, abychom si staré věci nebrali příliš osobně.

Prý Fulton 2.0

Libor Číhal
29. 7. 2020   RokajehoDny

Americký jestřáb Pompeo ve čtvrtek v ohnivé řeči proti Číně v knihovně Richarda Nixona v Kalifornii. Pokud svobodný svět něco neudělá, komunistická Čína nás změní. V jeho slovech se skrývá jiná pravda než zamýšlel, pokud svobodný svět nezačne vážně makat a nevrátí se k přirozeným tradičním hodnotám, nastane katastrofa. Pompeo není ochoten akceptovat, že Čína má jiný typ tradičních hodnot než USA. 

pondělí 27. července 2020

Nebylo by ČT líp bez Kodexu?

Lubomír Man
27.7.2020
Před pár minutami jsem se dodíval na nedělní pořad Interview 24, vysílaný jako vždy o půl sedmé večer. A jak uváděl program ČT, mělo jít o „interview s významnou osobností, která má co říci k aktuálnímu dění v ČR nebo ve světě.“ Tou osobností byl slavný český kytarista, jehož jméno jsem zapomněl, a interview s ním při příležitosti jeho úctyhodných šedesátin vedla moderátorka Kroužková. Onen kytarista, jak jsme se z jeho slov dověděli, žije už 30 let v New Yorku (na jeho akcentu je to znát), za manželku má bývalou zpěvačku švédské skupiny ABBA a momentálně pobývá v ČR, kde připravuje nějaký jazzový festival. Přišla řeč i na současnou situaci v USA a na dvě útrapy, které tato země prožívá, z nichž jednou je koronavirus a druhou rasové nepokoje. Při čemž podle moderátorky Kroužkové hrozí zemi útrapa ještě děsivější – a to kdyby listopadové volby v USA znovu vyhrál prezident Trump.

Okamurova videa, umlčování nepohodlných názorů a prohlubování totalitní zvůle

Ivan David
27. 7. 2020
Anonymní autor na portálu ČTK oznámil, že byl zrušen youtube profil Tomia Okamury ZDE. Uvádí, že "Pravidla YouTube podle webu zakazují zveřejňovat videa s násilnými nebo krutými záběry, jejichž záměrem je především šokovat, vyhledávat senzaci nebo které jsou samoúčelné. Podobně pravidla Facebooku mimo jiné zakazují šířit informace nezákonné, zavádějící, diskriminující nebo podvodné." Tím se snaží vnutit představu, že videa Tomia Okamury měla některé nebo všechny tyto vlastnosti. Samozřejmě není uveden žádný konkrétní důkaz, že by to tak bylo. Jedná se tedy o čirou zvůli.

Vojenské lodi Francie a Egypta společně cvičí na válku proti Turecku


Ivan David
27. 7. 2020
Fregaty francouzského a egyptského vojenského námořnictva v sobotu ve východním Středomoří zahájily společné vojenské cvičení ACONIT. Podle informací, které egyptský generální štáb poskytl libanonské agentuře Al-Masdar, jde o cvičení s ostrými střelbami. Posádky francouzských a egyptských lodí cvičí organizaci spolupráce při provádění bojových akcí na moři. Do cvičení jsou zapojeny i bojové letouny obou zemí, které provádí společné koordinované cvičené útoky na nepřátelské letecké formace i námořní cíle.

neděle 26. července 2020

Bašta: Napsal svůj román jako varování, ale dnes je to návod


Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
26. 7. 2020   PrvníZprávy
Tento bonmot se samozřejmě vztahuje ke knize George Orwella 1984 a bohužel přehání jen málo, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro PrvniZpravy.cz.


Geny


Jiří Jírovec
26. 7. 2020
Kdysi spadaly do oblasti pavědy odsuzované v padesátých letech jako reační mendelismus-morganismus. Od té doby se mnohé změnilo. Geny mohou za mnohem víc než jsme kdy tušili. Komunisté prý mají mají v těle gen kradení. Záhadou zatím zůstává jeho přenos. Kradlo se přece dávno před tím, než "k" slovo vůbec objevilo. Je nepochybné, že záleží na definici krádeže. Z OKD zmizelo odhadem 100 miliard korun. Možná je ukradl Bakala, aby mohl financovat vilu ve Švýcarsku a Knihovnu Václava Havla v Praze. 


Francie požaduje sankce proti Turecku

Ivan David
26. 7. 2020
Zdá se, že francouzský prezident Emmanuel Macron si alespoň částečně uvědomuje nutnost jednat rázně, pokud jde o turecko-řecký konflikt. Minulý čtvrtek podle agentury Reuters požadoval sankce EU vůči Turecku za narušování řeckých a kyperských vod a řekl, že Evropská unie by měla urychleně jednat i v případě krize v Libyi. Po reakci Evropské unie volal již dříve, kdy kritizoval, že EU zcela přenechává iniciativu ohledně Libye a krize v Egejském moři Turecku a Rusku.
Ve čtvrtek přijal v Elysejském paláci kyperského prezidenta Nicose Anastasiadese (na obrázku) a zopakoval, že Francie plně stojí za Řeckem a Kyprem.
 

Pašiňan obvinil "třetí síly" z konfliktu Arménů a Ázerbájdžánců v Rusku


Alexej Děkťarev
26. 7. 2020     vz.ru/news     regnum
Arménský ministerský předseda Nikola Pašiňan učinil předpoklad, že konflikty v Moskvě za účasti osob původem z Arménie a Ázerbájdžánu mohou být zaměřeny na destabilizaci situace v Rusku. Premiér vyzval krajany, žijící v Rusku, aby dodržovali ruské zákony a neúčastnili se pouličních rvaček, oznamuje agentura RIA Novosti. Dodal, že ruské úřady mají všechny prostředky a možnosti, aby takové konflikty nepřipustily.

Jan Campbell: Zástřel v Hornbergu

Jan Campbell
26. 7. 2020    VašeVěc

Hornberg je malé město, nacházející se v zemském okresu spolkové země Bádensko-Württembersko (BW) v Německu. Tento okres sousedí s okresy Rastatt, Freudenstadt, Rottweil, Schwarzwald-Baar a Emmendingen a na západě okres hraničí s francouzským departmentem Bas-Rhin. BW je jednou z 16 spolkových zemí a představuje jak co do rozlohy (přes 35 000 km²), tak do počtu obyvatel (10,7 mio) třetí největší spolkovou zemi. Hlavním městem je historický a politicky významný Stuttgart.

Z toho mrazí! Moderátor České televize Železný: “Generál Svoboda kolaboroval s vrahy”,”Sehrál odpornou roli”, “Byl to hanebný vazal!” Obludné výroky aktivistického konspirátora. Česká televize jako nástroj propagandy pomatených jedinců?

26. 7. 2020  ArFa

Bývalý pionýr a svazák Jakub Železný (47 let, nyní moderátor České televize) vyrazil do boje proti generálovi Svobodovi s arogancí z níž běhá mráz po zádech. “Ludvík Svoboda již za války kolaboroval s vražednou komunistickou tajnou službou”, “Odporně zradil národ”, "...byl to hanebný vazal…” Veřejnost se bouří a volá po dovolání extremistického moderátora.


Lynč bojovníků proti německému nacizmu pod záštitou České televize?

Růžena Chrastekova
26. 7. 2020   VašeVěc

Veřejností v posledních dnech hýbe, doslova nepěkně mlátí, nechutná kauza moderátora ČT Jakuba Železného, který neuvěřitelně podlým způsobem veřejně uráží a dehonestuje našeho bývalého prezidenta a hrdinu bojů proti zrůdným německým nacistům ve druhé světové válce, Ludvíka Svobodu.