Reklama

sobota 8. srpna 2020

Ministr Heiko Maas pokládá EU za nástroj německé dominance


Ivan David
8. 8. 2020

Ministr zahraničních věcí Heiko Maas na jednání Bundestagu prohlásil, že si chce v rámci německého předsednictví Evropské unie „vynutit solidaritu“ s tím, že středo- a východoevropské země musejí přijmout část migrantů. Poslanec AfD Petr Bystroň ministra vyzval, aby z Berlína nediktoval podmínky jiným zemím. Ministr mu odpověděl: „Nedělejte si naděje, já si to nerozmyslím, protože jsem přesvědčen, že členství v Evropské unii s sebou přináší jak práva, tak i povinnosti, mnozí profitují z EU finančně, ale nejen finančně. Jsou ale i jiné hodnoty, ke kterým jsme se členstvím v EU zavázali, a proto nelze jen využívat práv, ale je nutné plnit i povinnosti, které jsou s tím spojené, a to bude téma německého předsednictví.“

Nagasaki 9.srpna 1945, 11 hodin a 2 minuty – druhý spalující záblesk na nebi, který vymazal další městoVladimír Esentier

7. 8. 2020

V ten okamžik byl zopakován pokusný výbuch plutoniové jaderné výbušniny (provedený dne 16.7.1945), tentokrát už ne na ocelovém stožáru na polygonu v poušti Nového Mexika v USA, ale nad reálným cílem, městem s asi 200 tisíci obyvatel. Číslo mohlo být i vyšší, protože do té doby nebylo ničeno jako jiná japonská města, a proto tam samozřejmě směřoval proud uprchlíků, které nikdo nemohl ve válečném chaosu evidovat. 

(na snímku Nagasaki po bombardování)

USA hledají spojence proti íránsko-čínské alianci


Denis Jurdalov
8. 8. 2020   Zavtra, překlad Outsidermedia

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo má zkaženou náladu, protože tendence upevnění íránsko-čínského přátelství a spolupráce rostou, a čím dál zachází tento proces, tím hůře se Spojeným státům daří politická hra proti těmto státům, které jsou konkurenty USA na Blízkém Východě a v Asii.

COVID-19: Nový český rekord, a co bude dál...


Radim Valenčík
8. 8. 2020   RadimValenčíkPíše

Česká republika: +323 nových případů - další český rekord, situace začíná být zlá
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/8197-covi-kavicka-cr-323-us-63246-komentar.html
Spojené státy: +63246 nových případů (o dost víc než předcházející den).
Indie přes 60 tisíc.


Trump vs. Biden, prašť jako uhoď


Jan Vítek

8. 8. 2020  VašeVěc

Jít dnes k volbám je jako jít do restaurace, kde vám předloží menu dlouhé jako rukáv, ale v každém jídle základní poživatinou je hovězí; rozdíl spočívá pouze v omáčce a příloze.

Milan Benkovský: Počujete to ticho..... to sa armáda USA presúva k ruským hraniciam

Milan Benkovský
8. 8. 2020    NovéSlovoSk

Skorumpované médiá a ich presstitúti sú tichučko a mlčia o vojenských aktivitách USA v Európe a ich zámeroch stiahnuť z Nemecka časť svojich ozbrojených síl, lebo Nemci dostatočne „neplatia“. Chcú preto z 36 000 vojakov dlhodobo pôsobiacich v tejto západnej krajine stiahnuť 11 500 ozbrojencov a časť z nich presunúť do spriateleného Poľska, bližšie k ruským hraniciam.


Řev džihádu z Turecka: Co jsou to pozůstatky meče? Národ hrdý na spáchané genocidy. Erdogan čím dál arogantnější. Urážka památky obětí. Budeme nakonec v jednom soustátí?


Uzay Bulut

8. 8. 2020 GatestoneInstitute a ProtiProud

Uzay Bulut shromažďuje některé ohlasy zástupců náboženských menšin v Turecku a nenechává nikoho na pochybách, že Erdogan a jeho Turci jsou hrdí na genocidy spáchané v minulosti

K 10. výročí vzniku Nečasovy vlády se nikdo nehlásí…


Jiří Paroubek

8. 8. 2020  VašeVěc

Je to vcelku pochopitelné. Pravice vždy vsází na velkou schopnost veřejnosti zapomínat na její debakly, tak proč je zbytečně připomínat, že... Debaklem skončila na konci roku 2007 vláda V. Klause a půl roku poté se ve volbách do sněmovny ODS stala po ČSSD druhou nejsilnější stranou.

pátek 7. srpna 2020

Neřekli nám, čím vším za multikulturalizmus zaplatíme


Paul Craig Roberts
7. 8. 2020

Když bílí džentlmenští liberálové, aniž se nás ptali, zda s tím souhlasíme, vkládali do naší společnosti rozmanitost a multikulturalizmus, neřekli nám, co nás to bude stát a jak moc to kvalitu našeho života poníží. Neřekli nám, že tou cenou bude ztráta veřejné bezpečnosti, práva a pořádku ve společnosti, jak dokazuje příklad z Minneapolisu, kde vedení policie doporučilo občanům „vzdát se svých mobilů a peněženek jestliže je od vás lupiči budou vyžadovat, nehádat či neprat se s nimi a učinit to, co po vás požadují“.

Petr Hampl: Poučíme se z amerického rasového debaklu?


Petr Hampl a -rp-

7. 8. 2020  PrvníZprávy

Minneapolis (a podle všeho i další americká města) se opravdu rozhodla zrušit policii a uvolněné peníze svěřit „expertům na rasismus“, kteří mají zločincům rozmlouvat jejich záměry. Není to parodie ani planý slib. Opravdu to udělají.


Na snímku Petr Hampl, nezávislý sociolog

USA: Co je dovoleno bohovi, není povoleno volovi?


Jiří Vaško

7. 8. 2020

Jsou snad Američané vyvolený národ, který může všechno, co se mu zlíbí, a ostatní ho mají poslouchat? Jsou snad USA nějaký samozvaný Bůh, jemuž je dovoleno vše včetně porušování morálních zásad či mezinárodního práva, a ostatní jsou „volové“, kteří mohou jen to, co jim USA povolí?


Hirošima 6.srpna 1945 v 8 hodin a 16 minut – záblesk na nebi jasnější než tisíc sluncí


Vladimír Esentier 

7. 8. 2020

Je to právě 75 let. Na události svržení atomových bomb jsou v zásadě dva protipólní názory:


POLITICA PER TUTTI aneb Politika pro každého


Lenka Procházková

7. 8. 2020

Ve čtvrtek dopoledne 6. srpna předal předseda SPD Tomio Okamura s poslancem Jaroslavem Foldynou na italském velvyslanectví v Praze dopis na podporu senátora Mattea Saviniho, který byl vydán senátem Itálie k trestnímu stíhání. Skupina českých občanů, mezi nimiž byl i poslanec Jiří Kobza, doprovodila autory dopisu před budovu velvyslanectví v Nerudově ulici. Ohlášené setkání trvalo necelou půlhodinu a čeští politici byli italskými diplomaty ujištěni, že předsedkyni senátu Itálie bude jejich dopis oficiálně odeslán.


Řecko navrhuje, aby spor s Tureckem o námořní hranici rozhodl Mezinárodní soudní dvůr v Haagu


Dobová karikatura z balkánských válek
(začátek 20. století)


Ivan David
7. 8. 2020 

Po sérii válečnýcmanévrů v Egejském moři, kdy v červenci hrozilo vypuknutí horké války mezi Tureckem na jedné straně a Řeckem a Kyprem na druhé straně, nastoupili na scénu diplomaté. Kypr požádal, aby se role mediátora jeho sporu s Tureckem ujalo Rusko. Po úvodních telefonických konzultacích s oběma stranami nyní „pendluje“ mezi Ankarou a Nikósií ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Válku mezi dvěma členy NATO – Řeckem a Tureckem – se snaží diplomatickou cestou odvrátit USA. 

čtvrtek 6. srpna 2020

Agrese mocných


Přemysl Votava

6. 8. 2020 VašeVěc

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té době totiž probíhala válka, agrese USA proti Vietnamu (1964 – 1973), válka se statisíci padlých, zavražděných, s miliony vyhnaných z domovů. Tato válka měla přímou souvislost se srpnem 1968. Srpnová okupace tak „přikryla“ agresi USA.

Daně v pohybuZbyněk Fiala

6. 8. 2020 VašeVěc

Pokud má právě teď vypuknout zásadní debata o daních, je šance, alespoň z ekonomického pohledu. Český průmysl v červnu padal o polovinu pomaleji než evropský průměr. Jako exportní země jsme však závislí na vývoji v zahraničí. Co když zrovna USA prožívají poslední dny staré éry?

Rusožrouti odstartovali prezidentskou kampaň v Litomyšli


Jiří Kobza

6. 8. 2020    VašeVěc

Bývalý náčelník Generálního štábu Petr Pavel se společně se svým týmem vydal na turné po České republice, v jehož rámci diskutuje v krajích o koronaviru a opatřeních proti jeho šíření se zdravotníky i zástupci soukromého a veřejného sektoru. Můžeme jen spekulovat nakolik tato aktivita souvisí s budováním pozitivního obrazu armádního generála ve výslužbě a pravděpodobně budoucího prezidentského kandidáta a kým je turné financováno, když není tajemstvím, že Pavel vyjádřil podporu navyšování výdajů na obranu a je znám svými protiruskými a protičínskými názory.


Morawiecki kritizuje skandální rozsudek gdaňského soudu

Hans G.
6.8.2020 VašeVěc
Polský premiér Mateusz Morawiecki ostře zkritizoval rozsudek odvolacího soudu s německým podnikatelem Hansem G., kterému byl snížen z 50 tisíc na 10 tisíc zlotých peněžní trest za hlásání rasové nenávisti a hlášení se k nacismu. Soud naopak ke stejné pokutě odsoudil Natalii Nitek-Płażyńskou, která vystoupení nahrála a nyní má zaplatit také 10 tisíc zlotých, a navíc se má Němci omluvit, že jeho slova nahrála.


K životnímu výročí jednoho “poměrně bezvýznamného filosofa”


Petr Kužvart

6. 8. 2020  e-Republika


5. srpna 1895, tedy právě před 125 lety, zemřel v Londýně Friedrich Engels.

Dne 29. dubna 1990 byl jmenovaný označen za “poměrně bezvýznamného filosofa 19. století”. Učinil tak poměrně bezvýznamný kulisák a posléze i dramatik, který byl tehdy dobově naopak poměrně významným politikem, totiž prezidentem Československa. 

středa 5. srpna 2020

Oběti islámského fanatismu

Ivan David
5. 8. 2020 Celý svět je nyní otřesen tragédií v Bejrútu, kde při nejméně dvou obrovských explozích zahynulo podle posledních údajů už nejméně sto lidí a tisíce jsou zraněné. Podle libanonské agentury Al-Masdar oficiální orgány pracují s několika vyšetřovacími verzemi. Jednou z nich je, že do skladu hnojiv nastražili bombu teroristé z šíitského hnutí Hizballáh, které je napojené na režim ajatolláhů vládnoucích v Íránu. Tedy v zemi, která je momentálně spojencem Turecka v rozehrané válce o Libyi a střetu o středomořská naleziště ropy a plynu.

Bezpečnost domova: Obrana státu bez domobrany nezafunguje. Proč elita kolaboruje s nepřítelem? Potenciální džihádisté kolem nás. Každá ulice bojištěm. Čtyři problémy? Manuál pro přežití ve zlých časech

Petr Hampl

5. 8. 2020  ProtiProud

PETR HAMPL odpovídá do knihy Aleše Přichystala na některé zásadní otázky ohledně problematiky domobrany, která se vládnoucím kolaborantům nehodí do krámu.


Mediální hovínka Speciál: Black Lives Matter

Lu Lina

5. 8. 2020  NonServiam

„Popovich symbolicky nepoklekl,“ informuje veřejnoprávní médium v titulku na své sportovní stránce. Jakýsi Popovich, běloch a trenér v NBA, si sice vzal tričko Black Lives Matter, ale při hymně nepoklekl. Ha! Nedělat něco, co dělají všichni kolem vás, je vždycky nebezpečné. 

(na obrázku trenér NBA Gregg Popovich s jedním ze svých svěřenců)

Klíč ke zdolání Covidu-19 už existuje. Je jen třeba jej použít

Harvey A. Risch

5. 8. 2020  VoxPopuli
Jako profesor epidemiologie na lékařské fakultě Univerzity v Yale jsem autorsky vydal 300 odborných publikací a v současnosti zastávám vedoucí pozice v radách několika odborně vědeckých časopisů. Probojovávám takovou léčbu, kterou všechny údaje sice plně podporují, avšak z důvodů, jež se správným pochopením vědy nemají nic společného, byly odsunuty na slepou kolej.

úterý 4. srpna 2020

Útok České televize na Ludvíka Svobodu! Bašta tuší, co nás čeká na podzim


Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta
v Parlamentních Listech a Prvních zprávách
4.8.2020  PL a PrvníZprávy

Česká veřejnoprávní média nás letos zásobují hlavně novými pohledy na historii a způsob, jakým nám naši minulost servírují, až příliš připomíná postřeh George Orwella o ovládání budoucnosti, píše někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnízprávy.cz.


Peking nabídl Hongkongu pomoc, velcí demokraté zuří

-rp-

4. 8. 2020   PrvníZprávy

Byla neděle 2.srpna 2020, 20:51 hod. tamního času, když na webu Hongkongské zvláštní administrativní oblasti (HKSAR) úředníci oznámili, že vláda HKSAR vítá podpůrný tým pekingské ústřední vlády na pomoc s protiepidemickými opatřeními v Hongkongu.


Padejme vzhůru

Zbyněk Fiala

3. 8. 2020   VašeVěc

Statistiky potvrzují, co každý tuší, že koronavirus drtí ekonomiku. Nikdo neví, jak dlouho to potrvá. O to blíže máme ke zjištění, že budeme muset začít žít jinak, mimo rámec okázalých čísel, prostě s tím, co stačí. Vlastně by to mohla být změna k lepšímu.

pondělí 3. srpna 2020

Výzva policie v Minneapolis: Kriminálníkům se raději poddejte!

J. B. Pollak
4. 8. 2020   paulcraigroberts
Vedení policie amerického města Minneapolis se k obyvatelům obrátilo s touto výzvou: „Buďte připraveni vzdát se svých mobilních telefonů a peněženek, jestliže je na vás budou lupiči vyžadovat. Nehádejte se s nimi a v klidu se jejich požadavkům poddejte“.

Čtyři mýty o globalizaci

Petr Robejšek
3. 8. 2020  Aktualne

Píši o globalizaci hodně dlouho a patřím k těm, kteří dříve než ostatní rozeznali její úskalí i blížící se konec. Popsal jsem to ve dvou zásadních esejích, které vyšly v roce 2008 a 2009 ve Švýcarsku a posléze i česky v Dnes. V následujícím textu ukazuji, jaký podíl na škodlivosti globalizace nesou sociální vědy a dokládám to na čtyřech tézích, rozšiřovaných vědci a publicisty.

Pokud by byl Salvini migrant a dopustil se znásilnění, nehrozil by mu tak vysoký trest.

Ivan David
3. 8. 2020
Matteo Salvini je hrozbou pro současné držitele moci v Itálii. Vyhrál by totiž volby. A zřejmě je také vyhraje. Proto se ho italský senát snaží diskreditovat a strčit do vězení. Hodila by se nějaká defraudace nebo zneužití veřejných prostředků, nebo tak něco, ale není kde brát. Proto po prozkoumání všech možností přišlo obvinění pro "nezákonné zbavení svobody lidí". Hrozí mu 15 let odnětí svobody.

Kypr požádal Rusko, aby se ujalo role mediátora sporu s Tureckem a Francie nabídla Kypru vojenskou pomoc proti "třetí zemi"

Ivan David
3. 8. 2020
Kyperský prezident Nikos Anastasiades telefonicky požádal ruského prezidenta Vladimíra Putina, aby pomohl přesvědčit Turecko, aby zastavilo své „nezákonné činnosti“. Rovněž zopakoval svou vůli pokračovat v rozhovorech o uskutečnitelném řešení kyperského problému. Podle kyperského deníku Ekathimerini šéf ruské federace slíbil, že „zasáhne proti porušení kyperských výsostných vod (VEZ)“. 
 

ČR a senát

J. Skalský

3. 8. 2020 ČeskéNárodníListy

Bavorsko, na něž naši sudetomilové hledí jako na zemi zaslíbenou, má jednokomorový sněm (Landtag). „Až do prosince 1999, existovala i druhá komora, senát, jehož členové byli vybráni společenskými a ekonomickými skupinami v Bavorsku, která byla referendem v roce 1998 zrušena.“
(Wikipedie)

neděle 2. srpna 2020

Americké sliby byly lži. Vojenská biolaboratoř v Almatě musí být okamžitě uzavřena!


Ajnur Kurmanov
2. 8. 2020   news-front.info
Ještě na začátku května ministerstvo zahraničí Kazachstánu prohlašovalo, že Centrální referenční laboratoř (CRL), postavená za peníze ministerstva obrany USA v Almatě, je údajně zaměřena na boj proti COVID-19 a významně přispívá na snížení rychlosti šíření onemocnění. Ba co víc, podle vyjádření diplomatů se místní specialisté zabývají zkoumáním koronaviru za účelem zpracování tuzemské vakcíny a výroby PCR testů. 

Dvě třetiny kazašských podníků patří zahraničním korporacím.

Federální odvolací soud zrušil rozsudek smrti pro Džochara Carnajeva

Džochar Carnajev v době zatčení
Paul Craig Roberts

2. 8. 2020   Paul Craig Roberts

31. července Federální odvolací soud USA prvního stupně zrušil rozsudek smrti vynesený nad Džocharem Carnajevem, což je jeden z domnělých bombových útočníků při bombovém útoku v závěru Bostonského maratónu, konaného v dubnu 2013 (Džocharův bratr Tamerlan Carnajev při domnělém útoku zahynul).

Prvotní hřích Evropy

Valentin Katasonov
2. 8. 2020   Fondsk.ru a Outsidermedia 

Když jsem byl včera na dálku svědkem rozhovoru, ve kterém si pan Okamura „namazal na chleba“ mizerně připravenou redaktorku ČT, vyskočil mi v paměti krátce předtím přečtený článek prof. Katasonova na téma EU… (pozn.překl.)


Ázerbájdžánci útočí na Armény i v Západní Evropě

Ivan David
2. 8. 2020
Pohraniční obce v okrese Tavush na severovýchodě Arménie jsou ostřelovány z Ázerbájdžánu. Víme o sporu o Náhorní Karabach, arménskou enklávu uvnitř Ázerbájdžánu, který opakovaně přerostl ve vojenský konflikt. V současné době je muslimský Ázerbájdžán posílen agresivním chováním Turecka. Víme, že zejména po roce 1915 došlo ze strany Turecka ke genocidě 1 a půl miliónu Arménů na území, které obývali nejméně tři tisíce let, ale které se dostávalo pod nadvládu řady dobyvatelů a nakonec Osmanů a Turků. 
 

Evropskou unii v její současné podobě nelze reformovat

Jiří Kobza

2. 8. 2020   ČeskáPozice

Dlouho se kritikům evropské integrace zdálo, že reformy jsou možné. Každodenně se však lze přesvědčit, že šlo o omyl. Časem totiž mocné ekonomické a politické skupiny i nátlakem a manipulací vytvořily „nesestřelitelný“ moloch. Mimo jiné proto, že na něm závisí mnoho subjektů, které do něj investovali příliš kapitálu. Píše Jiří Kobza.