Reklama

sobota 15. srpna 2020

Není nad to, když se měří všem stejně

Ivan David 

15. 8. 2020


Včera se sešla Rada ministrů zahraničí Evropské unie. Svolalo ji Řecko, které požadovalo vyhlášení sankcí vůči Turecku – za jeho ilegální aktivity v Egejském moři.
Mluvilo se ovšem především o vyhlášení sankcí vůči Bělorusku. To je samozřejmě daleko větší ohrožení evropských hodnot než pirátské akce Turecka.

Soudružská návštěva

LU LINA
15. 8. 2020 NonServiam

Poskok ředitele zeměkoule rozdal v Čečensku všechny přivezené notičky i korále, poplácal po zádech všechny loajální domorodce ze seznamu a šťastný, že to má konečně za sebou odletěl do další kolonie. Mediální prostor se vzápětí zaplnil nadšením, opájením se mezinárodním významem Česka a debatami o tom, zda nás fakt, že Mike Pompeo u nás přespal a v Polsku ne, řadí do spojenecké kategorie A+ nebo dokonce A++. Mně notičky ani korále nikdo nevozí, takže si můžu psát co chci a proto mohu návštěvu amerického ministra zahraničí v Česku zhodnotit tak, jak jsem ji vnímal.

Pan redaktor Nevyhoštěný z Aktuálně.cz neověřuje informace a šíří nenávist

Ivan David 

14. 8. 2020

Novinář: Nežil jsem nadarmo, jen co nenávisti se mi podařilo vyvolat (Karel Čapek, Bajky a podpovídky). Zatímco ČTK dělá „public relations“, tedy propagandu jednomu z kandidátů do Senátu za peníze daňových poplatníků (Fejk), Aktuálně.cz jde dál, šíří rovnou hanopisy. Mám tím konkrétně na mysli článek redaktora Jana Horáka z 11. 8. 2020, ve kterém sype trus na Petra Žantovského, kandidáta v senátních volbách. Jde totiž o kandidáta SPD.

pátek 14. srpna 2020

Napsali mi z Aktuálně…


Petr Žantovský
14. 8. 2020 PetrZantovsky 

Jak jsem ve včerejším komentáři zmínil, server Aktuálně se v článku věnovaném mé senátní kandidatuře, pustil také do Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku. Ačkoli jsem jejich tvrzení, že oceňováni jsou především autoři „alternativních a dezinformačních webů“, vyvrátil kompletním seznamem dosavadních laureátů, dokazujícím mylnost teze z Aktuálně, a fakt, že drtivá většina oceněných pochází z mainstreamové mediální scény, obdržel jsem od redaktora Jana Nevyhoštěného (v zastoupení šéfredaktora Josefa Pazderky) toto sdělení:


Svět ruskýma očima 571

Zajoch
14. 8. 2020  Outsidermedia

Budování světového elektronického koncentráku trvá *** V Apeninách se objevil italský Nigel Farage *** Biden nemá charisma, je to naprosto bezbarvá figura. Jenže v podmínkách celkové mobilizace americké elity proti Trumpovi na něho vsadili jako na jediného alespoň trochu přijatelného

Další z „aktuálních“ omylů

Petr Žantovský
14. 8. 2020  blog autora
Mám velmi pestrou zkušenost se zpravodajským serverem Aktuálně.cz. Ačkoli patří k těm, které se považují za seriózní a objektivní, v mém případě se dopustili v posledních časech už nejméně čtyř přešlapů. 

Pozvánka k poslechu debaty

Na obrázku může být: text, kde se píše Svobodné rádio pro svobodné lidi...
Dnes od 
19 do 21 hodin budu hostem internetového Svobodného rádia. Pan redaktor Vladimír Kapal mi předběžně řekl, že ptát se bude hlavně na moje působení v Zemědělském výboru Evropského parlamentu, na "Zelený úděl", potravinovou soběstačnost, kvalitu potravin a její kontrolu a samozřejmě i na aktuální mezinárodně politickou situaci a zejména Turecko a východní středomoří. V druhé polovině pořadu pak budu odpovídat na Vaše telefonické otázky.
http://svobodne-radio.cz/


Nevídaná vzpoura: Insider globalistů přiznal lži o globálním oteplování. Omluva světu za hororové scénáře. Nevyslyšené hlasy. Ozve se svědomí ostatních "strážců planety"? Jedna vlaštovka jaro nedělá

Elena Salgerová

14. 8. 2020  ActualKomment překlad ProtiProud

ELENA SALGEROVÁ připomíná příběh jednoho z předních klimaalarmistů, který nedokázal odporovat vlastnímu svědomí a přiznal pravdu v otázce globálních


(originální grafika ProtiProudu)


Komu vadí levné nájemní bydlení?

Jiří Paroubek

14. 8. 2020  VašeVěc

Ve vládním prohlášení se objevily věty o tom, že vláda zajistí dostupné bydlení pro široké vrstvy občanů. Nejde pochopitelně jen o občany, kteří mohou svoji bytovou situaci řešit pomocí hypotéky, ti se o sebe de facto s daňovou úlevou od státu postarají sami. Ale jedná se právě o ty občany, kteří na hypotéku prostě nedosáhnou. A to je velká část, rozhodně většina české společnosti.


Pompeův pláč na špatném hrobě

Petr Sak

14. 8. 2020
Projevy a články Pompea na mne nikdy nedělaly dojem velkého intelektuála, konec konců velký intelekt by mu byl mezi politiky jen na překážku. Tento můj dojem svým vystoupením v senátu jen potvrdil. Ovšem pro senát zřejmě dobré…, i při této úrovni se někteří senátoři zalykali dojetím. Dopředu bylo na 90% jasné, o čem bude hovořit.

Retro: Americký ministr zahraničí Mike Pompeo zavzpomínal na léta, kdy šéfoval CIA, slovy: Lhali jsme, podváděli a kradli

Milan Vidlák

13. 8. 2020  
Šifra

I v politice je občas pořádná legrace, ne že ne. Zvlášť když občas někdo řekne pravdu. Přesvědčili se o tom v dubnu studenti Texaské A&M univerzity, které poctil svou návštěvou ministr zahraničí Spojených států amerických Mike Pompeo. Pohovořil o současné politické situaci a zavzpomínal také na dobu, kdy řídil Central Intelligence Agency, Ústřední zpravodajskou službu, známou pod zkratkou CIA.

(Na snímku: Mike Pompeo, státní tajemník čili ministr zahraničních věcí USA)

Zbídačení naší republiky pohledem doslova archeologickým

Jiří Jaroš Nickelli
14. 8. 2020
ČNL

"Ostatně dovoz cizího zboží sám nezakládá blahobyt: je třeba mít něco na výměnu". Tuto prostou hospodářskou pravdu prosím nenapsal žádný ctihodný ekonom ! Napsali ji dva klasičtí acheologové pan profesor Jan Burian a paní doktor Bohumila Mouchová ve své skvělé populární knize o dějinách Etrusků z roku 1966. Po přečtení této věty jsem se podíval sám na sebe a shledal - co to, chlape, prosím tě, nosíš už přes dvacet let na sobě ? Samý vietnamský, korejský ale vpravdě ponejvíce čínský textil. Kdy jsi měl naposledy na sobě české boty, české rukavice, českou košili, české kalhoty, české džíny - ano prosím, vyráběli jsme velmi kvalitní džíny, zvané za socialismu "texasky", a kdyby z nich jeden nevyrostl, mohl by je dodnes nosit. 

Petr Hampl: Kdo stojí za vlasteneckým setkáním v Příčovech?

Petr Hampl 

14. 8. 2020  PrvníZprávy

Druhý ročník vlasteneckého setkání na zámku v Příčovech u Sedlčan proběhne v sobotu 15. srpna. Majitelka zámku MUDr. Alice Tomková pozvala nejrůznější osobnosti, které spojuje kladný vztah k vlasti a vlastenectví.

Vlastně tak navázala na mecenáše a podporovatele z dob minulého národního obrození.

Retro: Jak se dělá špinavá kampaň. Přední česká média úmyslně šíří dezinformace o soukromé zahradní slavnosti, kterou lživě spojují se sobotním průvodem homosexuálů

Panelová diskuze na zahradní slavnosti na zámku
v Příčovech u Sedlčan, srpen 2019
Milan Vidlák

14. 8. 2020 (původně publikováno 15.08.2019) ČasopisŠifra

U většiny dezinformací, kterých se média v posledních letech dopouštějí, není snadné rozeznat úmysl či prokázat, že jde o přímou manipulaci – a to především proto, že u událostí, o kterých referují, nebýváme osobně. Maximálně z nich můžeme cítit zaujatost, tendenčnost či stranění jedné skupině či ideologii.


V případě sobotní akce v Příčovech u Sedlčan jsem ale mohl vzorec, podle kterého česká média fungují, pozorovat v přímém přenosu, protože jsem tam byl jednak přítomen, a jednak přesně vím, jak to celé bylo. O to je to zajímavější.

(na snímku: panelová diskuze na zahradní slavnosti na zámku v Příčovech u Sedlčan, srpen 2019)


čtvrtek 13. srpna 2020

Přijel soudruh

Jiří Jírovec

13. 8. 2020  

Badatelé nám připomínají, že před rokem 1989 lid z duše nenáviděl domácí i zahraniční soudruhy. Lid utlumený nevědomostí a několika hodinami volna z práce nebo vyučování, chodil svým utlačitelům mávat na Leninovu ulici. Ti, vědomi si své moci, jezdili v otevřené limuzíně a mávali směrem k chodníkům. Lidu tehdy chybělo poučení, že nenávist bez akce představuje souhlas. 

Zemřelo město New York?

Keith Griffith

13. 8. 2020  DailyMail

Zemře město New York? Vedoucí představitelé byznysu upozorňují na sestupnou spirálu činnosti obchodních řetězců a společností jako jsou JC Penney, Neiman Marcus, Le Pain Quotidien a Podzemní dráha (Subway), které nepřestávají uzavírat své pobočky v Manhattanu poté, co břídilské vypořádání se s pandémií mělo za následek masový odchod lidi i podniků všeho druhu z města.

Když se Erdogan vymkne z kloubů

Ivan David
13. 8. 2020

Po „velkém úspěchu“ vyjednávání německé kancléřky Angely Merkelové, která na konci července „domluvila“ Erdoganovi, aby na chvíli odložil plány na vrtání do dna ve výsostných řeckých a kyperských vodách, vyplula v pondělí těžební loď Oruc Reis ke Krétě a už předtím Barbaros ke Kypru.

RETRO: Operace Drozd byl tajný program CIA pro ovládání celosvětových médií

John Simkin

13. 6. 2020 ATI, Spartacus Educational


Operace Mockinbird ( v českém jazyce operace Drozd) mělo být označením pro údajně rozsáhlý projekt, který zahájila CIA v padesátých letech minulého století. Cílem bylo rekrutovat novináře za účelem vládní propagandy. Naverbovaní novináři byli zařazení do výplatních listin CIA a byli pověření psaním falešných zpráv, které propagovaly názory zpravodajské agentury. Veškeré hlavní zpravodajské a novinářské proudy byly údajně financovány a označeny jako fronty pro tuto operaci.


Zakázaný článek: Vakcína Sputnik V pro globální spolupráci proti pandemii

Kirill Dmitriev
13. 8. 2020  Sputnik

Tento názorový článek, který vypráví příběh o vytvoření ruské vakcíny proti covidu-19 a zdůrazňuje ochotu Ruska spolupracovat s mezinárodní komunitou, byl odmítnut všemi předními západními médii.
Contra Magazin: NATO mění Evropu na cíl jaderného úderu!

-kou-

13. 8. 2020 Contra-magazin a PrvníZprávy

Po rozpadu Sovětského svazu zmizela potřeba NATO, ale místo toho, aby se sama rozpadla, aliance pokračovala v expanzi na východ, píše Contra Magazin.

(Na snímku Jens Stoltenberg - generální tajemník NATO)

Jan Schneider: Přehnal to Vystrčil?

Miloš Vystrčil a Mike Pompeo
Jan Schneider a -rp-

13. 8. 2020 PrvníZprávy

Návštěva amerického ministra zahraničí Mike Pompea byla opravdu jen pro silné žaludky. Ta atmosféra hromadného klanění připomínala vítání Leonida Iljiče, až na ty francouzáky, ale kdoví, možná i na ty dojde, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz.středa 12. srpna 2020

Pro Lukašenka začíná permanentní majdanová dřina

Rostislav Iščenko (rozhovor vedl Kirill Kurbatov)
13. 8. 2020 Ukraina

Nehledě na vítězství ve volbách hlavy státu, pro běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka historie s majdanem nekončí, domnívá se dopisovatel MIA Rusko dnes Rostislav Iščenko.


Rostislave, prezident Lukašenko prohlásil, že volby hlavy republiky proběhly jako svátek, ale ti, kteří ho chtěli pokazit, "zazářili ještě jasněji". Jak lze traktovat tento jeho výrok?

Já to nemohu nijak traktovat. Je to výhradně názor Lukašenka. Někdo se domnívá, že polévka je dobrá, někdo si myslí, že ne. Proč mám komentovat každý výrok Lukašenka?

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (4. díl)

Petr Kužvart

12. 8. 2020

Revoluce nakonec zvítězila a udržela se jen v té době relativně zaostalém Rusku. Nová porevoluční moc byla proto v Rusku postavena před úplně jiný úkol, než který revoluční teorie očekávala.Petr Kužvart (p.kuzvart@email.cz)


Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (3. díl)

Pokračování 4.

Řecko se snaží vyhnout opakování Mnichova 1938

Ivan David
12. 8. 2020

Řecké vládě se minulý týden podařilo uzavřít s Egyptem dohodu o vymezení námořní hranic. Včetně rozdělení výhradních ekonomických zón kolem řeckých ostrovů a podmořského šelfu vybíhajícího na jedné straně z Egypta a na druhé straně z řeckých ostrovů. Velkou nelibost se sjednáním této smlouvy vyjádřilo nikoli překvapivě Turecko, jemuž obě země vzkázaly, že pro něj ve východním Středomoří už není místo. Dnes se proti smlouvě postavila i německá kancléřka Angela Merkelová. Šéfka spolkové vlády země, která nyní předsedá Evropské radě, podle řeckého webu ethnos.gr prohlásila, že Německo bude usilovat o návrat situace před řecko-egyptskou dohodu.

Památný den romského holokaustu: Někteří politici mlčí, jiní žvaní.

 

Ivan David
12. 8. 2020

2. srpen byl vyhlášen Památným dnem romského holokaustu. Redaktor Šídlo poukázal na pozitivní příklady politiků (Čaputová, Matovič), kteří výročí ozdobili vzletnými projevy, a na negativní příklady (Zeman, Babiš), kteří se zřetelněji neprojevili.

Diskutuje se o památníku v Letech a vyvěšování romských vlajek na úřadech. To jsou jen symboly, a diskuze kolem nich pokládám za plané. Mnohem víc mě zajímá, jaký je reálný stav romské populace, vztahů s majoritou a perspektiv pozitivního vývoje. O nich politici mluví krajně neradi. Není šance na sliby věrohodně splnitelné do nejbližších voleb.

Tím nechci říci, že romský holokaust nestojí za připomínku právě tak, jako židovský. Stojí, a připomínat se má. Nevím ale nic o dni připomínajícím holokaust větší než oba předešlé dohromady, slovanský holokaust.

Rady jako od přechytřelých chlapců z amerických odpoledních seriálů

-ps-

12. 8. 2020  PrvníZprávy

Záludný nápad v televizním studiu, odkud jsou vysílány zpravodajské pořady ČT, zazněl před několika v diskusi o dostavbě elektrárny v Dukovanech od ženy, která svým kukučem hodně připomíná přechytřelé chlapce z amerických odpoledních seriálů. Jde o předsedkyni Pekarovou Adamovou.


(Na snímku: Markéta Pekarová Adamová hostem v ČT)

Pokus o Majdan v Bělorusku: Filmové štáby mají napilno. Vyjde převrat? Lukašenko rozdrtil ve volbách opozici. Revolucionáři vycvičení v ČR. Dojde jako v Kyjevě i na ostřelovače? V cizí režii jako obvykle

Václav Danda
11. 8. 2020    ProtiProud

Václav Danda komentuje dění po prezidentských volbách v Minsku a vidí už ani nezastírané paralely s pučem "západních demokracií" na Ukrajině.

(Na snímku: fronta před volební místností v Minsku)

Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

 Stephen Lendman

12. 8. 2020   stephenlendman

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

úterý 11. srpna 2020

Dobře placené ovce: Proč vyšší vrsty zničí samy sebe? Sociální model "vítěz bere vše". U vesla je generace nepoučitelných. Místo odporu jen soukromá beznaděj. U nás všechno jen s drobným zpožděním

Petr Hampl - nezávislý sociolog
Petr Hampl

11. 8. 2020  ProtiProud

Petr Hampl analyzuje nový sociální trend v jedné z bašt amerických demokratů, který jako obvykle předznamenává podobný vývoj i v našich zeměpisných šířkách

Superhrubá mzda

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc

11. 8. 2020  VašeVěc

Superhrubá mzda byl pravicový útok na příjmy zaměstnanců. Nyní se diskutuje o jejím zrušení.

Bonanza Media: Problém ukrajinské tajné služby v případě MH17!

-kou-

10. 8. 2020  BonanzeMedia.com a PrvníZprávy

Ukrajinští politici a vojenští činitelé obviňují ruskou stranu z pádu malajského letounu MH17, ale předložené důkazy naznačují zapojení Kyjeva do této tragédie.


(Foto: Trosky Boeingu letu MH17)

Proměny církve a Boha v proudu času


Mojmír Grygar

11. 8. 2020


Někteří teologové se snaží oslabit nebo zamlčet všechno, co připomíná staré dobré časy církevního dogmatismu a klerikalismu, jemuž se pokoušeli někteří odvážní vatikánští předáci na 2. Vatikánském koncilu (1962–1965) čelit.

(Na snímku profesor Mojmír Grygar)

Covid v českém pojetí

 Jiří Jírovec

11. 8. 2020

Cimrmanova teorii poznání vyvrací omyl, na počátku přesný. Na konci procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic.

To je přesně náš případ s covidem. Po půl roce jeho poznávání nevíme nic. Pravda, můžeme si s úžasem přečíst, že mezi 1.5 miliardou čínských obyvatel lze rozlišit i jen jediný nový případ. To je neuvěřitelná přesnost, protože to není málo nebo hodně, ale víc než nula a méně než dvě. Tedy přesně jedna, pokud ono číslo strana lišácky nezfalšovala.

pondělí 10. srpna 2020

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

 Lubomír Man

10. 8. 2020                          

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Kdo se bojí czexitu: Pojďme opustit potácející se totalitu! Stát i národ je ohrožen. Proč zvítězil Farage? "Práce a pokora" nás nezachrání. Mladý Klaus se mýlí. Pojďme do toho bez zbabělosti. Ostatně soudím…

Petr Hájek
10. 8. 2020  ProtiProud
PETR HÁJEK zaznamenal spor mezi SPD a Trikolórou, a protože nemá své „akcie“ ani v jedné ze stran, může svobodně vyjádřit svůj názor na tuto principiální otázku


(Originální grafika ProtiParoud)

Daniele Ganser: Nezákonné války9. 8. 2020   StřípkyZeSvěta

Jak píše Pavel Šafář ve svém článku: Čemu máme věřit na portálu Zvědavec: "Na příkladu NATO si můžeme ukázat, jak dlouhodobě média informují jednostranně a o určitých aspektech neinformují vůbec. Jak popisuje v knize Daniele Ganser: Nezákonné války. 

"Nikdo ho už nepotřebuje": USA nebudou zachraňovat Zelenského, názor experta

Vladimír Gladkov 
10. 8. 2020  PolitNavigator
Zanedlouho se na Ukrajině uskuteční nový státní převrat a přerozdělení moci, protože Vladimíra Zelenského už nikdo na postu prezidenta nepotřebuje, ani lid, ani establishment a ani zahraniční "partneři". 

(Originální grafika ProtiProudu: Zelenskij a tanec smrti)

„Migrační problém je problém celé EU“, řekl možný budoucí německý kancléř poté, co z bezpečnostních důvodů uprchl z tábora MoriaIvan David

9. 8. 2020
Předseda vlády Porýní-Vestfálska musel z bezpečnostních důvodů přerušit návštěvu uprchlického tábora Moria na řeckém ostrově Lesbos a poté řekl do kamer: „Tuto situaci musí vnímat celá Evropská unie“.

neděle 9. srpna 2020

Ruská zbraň "posledního soudu", kterou by americká armáda nezvládla!

-kou-

9. 8. 2020  RIA.ru a PrvníZpávy

Těžká, nezranitelná a rychlá - ruské ministerstvo obrany oznámilo zahájení testování nosiče nejnovějších strategických zbraní.


Na snímku "Poseidon" - zbraň katastrofické odvety

SCMP: Čínské letectvo se připravuje na válečný střet s USA !


-kou-

9. 8. 2020 SCMP.com a PrvníZprávy

Ve třech z pěti čínských vojenských okruhů se konala výstražná cvičení leteckých sil za rostoucího napětí se Spojenými státy v Jihočínském moři, informoval SCMP.


V Německém spolkovém sněmu označili hrozby vůči Nord Stream 2 za vrchol drzosti


9. 8. 2020  Sputnik

Hrozby amerických senátorů na adresu provozovatele přístavu Sassnitz kvůli Nord Stream 2 jsou přímo namířeny proti stejnojmennému městu a spolkové zemi  Meklenbursko-Přední Pomořansko, je to vrchol drzosti, řekl novinářům Klaus Ernst, předseda výboru Německého spolkového sněmu pro ekonomiku a energii.