Reklama

sobota 22. srpna 2020

Světoví farmaceutičtí giganti jsou nespokojeni vznikem ruské vakcíny na Covid-19

22. 8. 2020   eadaily
Zpráva o tom, že Rusko jako první vytvořilo vakcínu na koronavirus, potěšila ty, kteří mají
strach, že se jím nakazí, ale pro světové farmaceutické společností to byla zpráva nepříjemná,
píše rakouský portál Contra Magazin. Okamžitě ji začaly kritizovat, protože se obávají
obrovských finančních ztrát, vysvětluje se v redakčním článku.

Na všech životech záleží?

Luděk Ševčík

22. 8. 2020
S další oslavou výročí 21.srpna se znovu vkrádá myšlenka, zda opravdu záleží na každém životě? Nic proti tomu, když společnost dohnala dvacetiletý dluh vůči obětem srpnové okupace. Když jsou na místech tragedií postaveny pomníky a odkryty pamětní desky se jmennými seznamy těchto obětí.

Foldyna ve Sněmovně: Podjebáváme cizí státy

Jaroslav Foldyna
22. 8. 2020  Parlament ČR

Jaroslav Foldyna - poslanec - hovoří o podjebávání jiných států z našich daní skrzevá "neziskovky".


Opoziční politici prismatem EU a NATO

Ivan David

22. 8. 2020

 
Rád bych se vrátil k televizní diskusi na ČT, kde jsem byl 19. 8. hostem pořadu Události komentáře, spolu se dvěma dalšími kolegy europoslanci – paní Ditou Charanzovou z ANO a Alexandrem Vondrou z ODS. Tématem byla situace v Bělorusku po „neplatných volbách“. V okamžiku, kdy jsem srovnával stav demokracie v Bělorusku a Turecku, které je, jak víme, členem NATO a kandidátskou zemí na vstup do EU, jsem byl moderátorkou Světlanou Witowskou přerušen, a aniž by mě nechala domluvit, obrátila se na Alexandra Vondru, který pak měl dost času na to, aby vyjádřil svůj názor, že ve srovnání Běloruska a Turecka je na tom, co se demokracie týče, Bělorusko mnohokrát hůře. Je to očekávaný, a přesto smutný postoj politika, který má v první řadě na mysli zájmy NATO a USA, až pak Evropy, nemluvě o České republice.

Korupční aféra na obzoru: firma z Brna má test na chřipku a covid, stát ale zájem nemá. Raději za naše daně "vyvíjí" něco, co už vyvinuté.

21. 8. 2020  ČeskéNoviny
Brno - Brněnská biotechnologická firma GeneProof již od května dodává do laboratoří celého světa PCR testy, které dokážou zároveň diagnostikovat pět druhů virů včetně těch, které způsobují chřipku a covid-19. Stát je nechtěl. A podle ředitele Radka Horvátha firma začíná narážet na nečekanou konkurenci, řekl ČTK. Jsou to někteří čeští vědci, kteří společně s nově založenými firmami za státní peníze vyvíjejí stejné řešení a chystají se je umístit na trh, jak avizoval v pondělí na tiskové konferenci rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

Na aktuálních událostech v Bělorusku lze pochopit, jak probíhá aktuální dějinný pohyb!


Petr Kužvart (p.kuzvart@email.cz)

22. 8. 2020

Problémem naší každodennosti je pěna podružností, jež neustále pokrývá podstatné souvislosti a vnitřní logiku událostí. Není vůbec snadné se od povrchností, podružností a slepých uliček vnímání oprostit a pochopit to, co se děje. Pochopit události alespoň přibližně tak, jak budou jednou hodnoceny nestrannou dějepisnou analýzou. 

Komu bude Navaľnyj viac slúžiť mŕtvy než živý? Skúmavka s jedom a Putinovym otlačkom sa zatiaľ nenašla

Ivan Lehotský
22. 8. 2020  HlavnéSprávySk

Líder ruskej opozície, ktorý sa dlhé roky čoraz neúspešnejšie snaží byť aspoň trochu dôstojným súperom Vladimírovi Putinovi a získať aspoň zlomok jeho popularity, bol vraj otrávený. Ampulka s jedom a Putinovými odtlačkami prstov sa ešte stále nenašla.

(Na snímku z ruských zdrojů - Navalnyj pije čaj v letištním bufetu - na odhozeném kelímku našel pan Jefim Fištejn otisky jistého Vladimira Vladimiroviče P. a o svůj poznatek se posléze nezištně podělil s Českou televizí - pozn. red. N.R.)

Zločiny komunismu

Jiří Vaško

22. 8. 2020   Zvědavec

Navíc komunismus ještě nikdy nikde nebyl a zločiny páchali pouze konkrétní lidé v jeho jménu a jakoby zájmu. Stejně tak, jako zločiny – a to mnohem více, v daleko větším měřítku a daleko horší – páchali určití lidé ve jménu Božím či v zájmu katolické církve či feudalismu, kolonialismu, nacismu, rasismu a dosud páchají mj. v zájmu imperialismu nebo ve jménu islámu.


(S pohřbem senátora McCartyho 6.5.1957 /na snímku/ hon na nepohodlné lidi s jinými názory v USA neskončil)

Jsem hrdý Čech

Pavel Macháček

22. 8. 2020  ČNL

Jsem hrdý Čech, protože český národ přinesl do pokladnice světové kultury mnoho cenného pro celé lidstvo. Čech byl Karel IV., Jan Hus, mnoho významných umělců. J. E. Purkyně, dr. Janský, František Křižík, prof. Wichterle, Karel Čapek, Miloš Forman, Jaromír Jágr a mnoho jiných.


Nejsem tak hloupý, abych se vydával za Kelta.

Velký úspěch "páté kolony"

Radim Valenčík
22. 8. 2020  blog autora

Jak by asi dopadl ten, kdo by po zahájení bombardování Londýna nacistickou Luftwaffe volal:
"Nechejte se zavřít pod zem!" - "Nenechejte se pohřbít zaživa!" - "Bomby jsou jen ohňostroj!" - 
"V bunkrech se šíří nemoci!" - "Nebojte se bomb, zabíjí vás jen leknutí či to, že nemůžete jít k lékaři!"


pátek 21. srpna 2020

Nevycházejte z domu, nejste-li těžce ozbrojeni

Paul Craig Roberts

21. 8. 2020 renegadetribune
Toto vás čeká, budete-li volit demokraty. Lidé jsou biti, okrádáni a posílání do nemocnic – a policisté nikde v dohledu. K dokreslení situace přikládám text Chrise Menahana z webu Regenade Tribune i doprovodná videa poznámky svědků události, která se před pár dny odehrála v centru města Portland.

Vlastenecké setkání 2020 v Příčovech - diskuzní panel "Civilizační perspektivy"

21. 8. 2020 videoštáb Nové republiky z.s. a Nezávislých médií z.s.

Ve druhé diskuzním panelu Vlasteneckého setkání 2020 v Příčovech u Sedlčan na téma "CIVILIZAČNÍ PERSPEKTIVY" vystoupili: Tomio Okamura - předseda strany Svoboda přímá demokracie, Josef Skála - KSČM, Petr Hájek - šéfredaktor a vydavatel (Protiproud.cz a časopis MY) a Vladimíra Vítová - předsedkyně Aliance národních sil. Moderoval sociolog Petr Hampl.


Mediální hovínka Speciál: Bělorusko

Lu Lina

21. 8. 2020  NonServiam

Už jsem se v tom dál nechtěl šťourat, ale protože se média a politici neustále překonávají v dementnosti reakcí na dění v Bělorusku, vybral jsem pár největších špeků a přidal svůj tradiční, sice neobjektivní ale o to víc neinformovaný proruský komentář. Je to netradičně dlouhý, ale ne tak úplně mou vinou.


Několik poznámek k výročí 21. srpna 1968

Petr Kužvart 
21. 98. 2020  e-Republika

Srpen 1968 je důkaz bezchybně fungujícího instinktu mocenské věrchušky. Dosud stále všude převažuje snaha vykládat srpnovou intervenci (pardon: internacionální pomoc!) pěti bratrských armád jako nesmyslný a neadekvátní čin, který poškodil socialismus a byl velkou chybou. Opak je ale ve skutečnosti pravdou.


Czexit není cíl, nýbrž prostředek k dosažení cíle (2. díl)

Jaroslav Tichý
21. 8. 2020  Outsidermedia

Konečný cíl

Jaký je tedy cíl? Jde dokonce o soubor cílů, z nichž ty hlavní se pokusím seřadit opět podle priority důležitosti. Nejsou ani proruské, ani pročínské či proamerické, jsou pročeské. Vycházejí z možných alternativ dalšího vývoje světa, pokud nedojde k jaderné válce, jakož i z předpokladu výběru alternativy příznivější pro většinu našich občanů.
(Redakce Nové republiky ne se vším, o tu autor uvádí a co uvedl v předchozím dílu souhlasí, ale celý text je inspirativní a k přemýšlení.)


Czexit není cíl, nýbrž prostředek k dosažení cíle (1. díl)


Jaroslav Tichý
21. 8. 2020  Outsidermedia

Rostoucí podpora našeho odchodu z EU ze strany našich občanů se setkává s bariérou účelových tvrzení českého mainstreamu i vlády o škodlivosti či nereálnosti czexitu a vyúsťuje tudíž následně v obavy některých našich občanů z takového kroku. Některé alternativní politické subjekty se přitom dožadují referenda v této věci, ačkoliv dosud nezajistily dostatečnou informovanost občanů o skutečných cílech czexitu a aniž by měly možnost konání takového referenda v obou komorách parlamentu prosadit. Oboje je hrubou chybou.


čtvrtek 20. srpna 2020

Vykonstruovaný soudní proces s Julianem Assangem - Krutá pseudosoudní fraška

Thomas Scripps

20. 8. 2020  ICH, překlad Zvědavec

Nedávné slyšení v Londýně ukázalo, pokud bylo nějakého dalšího důkazu zapotřebí, že trestní řízení s Julianem Assangem je ostudný a ponižující vykonstruovaný soudní proces, který má dostat nevinného muže do vězení nebo do cely smrti kvůli tomu, že odhalil zločiny amerického imperialismu.


Putin a Rusko čelí velmi vážné krizi v Bělorusku

The Saker

20. 8. 2020   ICH,  překlad Zvědavec

Moji dlouholetí čtenáři si zřejmě všimli, že jsem zřídkakdy (pokud vůbec!) psal o Bělorusku nebo prezidentu Lukašenkovi. Jako je tomu vždy v případě blogů, pokaždé existuje důvod, proč se o něčem zmiňuji, a proč o něčem nepíšu vůbec. V případě Běloruska nebo Lukašenka byl důvod, proč jsem o nich nepsal, úplně stejný jako ten, proč jsem nikdy nepsal o Ukrajině před rokem 2013: jednak jsem neměl inspiraci, a jednak jsem byl většinou znechucen tím, co se tam dělo. Také jsem se necítil na to, abych o těchto tématech psal. Ohledně Ukrajiny se to změnilo po Euromajdanu.


Zombie z bažin

Zbyněk Fiala

20. 8. 2020  VašeVěc

Ruská stopa se v americkém volebním boji osvědčila, letos je zombie z washingtonských bažin nasazen znovu. Demokraté už na Trumpa vytáhli tisíc stránek vyšetřování senátního výboru, že bez Rusů by si ve volbách 2016 neškrtl. Opačně to uvidí dokončovaná Durhamova zpráva o FBI a CIA. Rvačky starých však mohou otevírat prostor pro ty mladší.

Řecko hledá cestu z bruselské pasti

Ivan David 

20. 8. 2020


Premiéři členských států EU včera na videokonferenci Evropské rady „poklábosili“ o situaci v Bělorusku a v Egejském moři. I když některé sdělovací prostředky tvrdí, že schválili sankce proti Bělorusku, k ničemu takovému ve skutečnosti nedošlo. V dokumentu z jednání je v otázce Běloruska pouze 8 bodů, které mají charakter deklarace o podpoře opozice, výzev k nenásilnému řešení konfliktu a upozornění, že EU bude situaci bedlivě sledovat.

Kde se berou milovníci monarchistických pomníků?

Jiří Proubek
21. 8. 2020  VašeVěc

Je to zvláštní… Již podruhé v tomto týdnu se v Lidových novinách objevil článek, jehož autor se snaží obhájit otáčku dějinného kormidla zpět do feudální minulosti.


středa 19. srpna 2020

Rozšíří Brusel „minometnou demokracii“ z Ukrajiny i do Běloruska?

Ivan David
19. 8. 2020

Dnes budou na Evropské radě premiéři a prezidenti členských států EU opět řešit situaci v Bělorusku. Evropská komise i předsedající Německo hodlají opět navrhnout, aby EU na Bělorusko uvalila další sankce. Oficiálně tím chtějí dosáhnout, aby se v Bělorusku opakovaly volby podle demokratických standardů. Česky řečeno - chtějí Bělorusy přinutit, aby zvolili prounijního kandidáta. O demokracii a svobodu lidí totiž Bruselu ve skutečnosti nejde. Obávám se, že kdyby si Bělorusové v případných opakovaných volbách vybrali kandidáta proruské opozice, která je daleko početnější než prozápadní demonstranti, hrátky se sankcemi by pokračovaly.

Romské třeštění

Karel Sýs
19. 8. 2020

Německá firma Knorr se rozhodla přispět k odcikánštění lidstva. Svoji chvalně známou cikánskou omáčku přejmenovala na „paprikovou na maďarský způsob“. Eurohospodyňky či spíše eurobuzeranti prý tuto společnost kritizovali pro rasistický podtext oblíbeného sosu.

Není však jen cikánská omáčka, ale i cikánská šunka, cikánský šál a podobné produkty řeznického rasismu!

Všechny evropské provincie se musí povinně podřídit.


Rychle pryč z Evropské unie! Rychle pryč z NATO! Obě organizace jsou pro náš národ záhubou. Shoda na diskuzním panelu Vlasteneckého setkání 2020 (VIDEO)

Videoštáb Nové republiky
19. 8. 2020  YouTube

V diskuzním panelu o zahraniční politice, bezpečnosti a armádě vystoupili Ing. Jiří Kobza, místopředseda poslaneckého Výboru pro evropské záležitosti za stranu Svoboda a přímá demokracie, Ing. Jaromír Novotný, bývalý diplomat a 1. náměstek ministra obrany, plk. v.v. Ing. Ladislav Petráš, bývalý velitel prvosledové divize ČSLA a AČR, dlouholetý pedagog Vysoké vojenské školy pozemního vojska a pplk. MUDr. Marek Obrtel, velící vojenský lékař na několika zahraničních misích AČR (Kosovo, Afghánistán a Bosně a Hercegovině) . Debatující vyjmenovali několik důvodů, proč by Česká republika měla vystoupit jak z Evropské unie tak i z NATO. Moderuje Tomáš Doležal. (Video dlouhé 1 hod 13 minut)


úterý 18. srpna 2020

Pravda a láska

Jiří Jírovec
18. 8. 2020

Budoucnost je naše.
Tedy ne hned, to až pravda porazí lež a láska nenávist.
Jenže je pravda individuální nebo kolektivní kategorie?
A může si jednotlivec přizpůsobit pravdu pro vlastní potřebu?

Evropský dvojí metr: Bělorusko x Turecko?

Ivan David 
18. 8. 2020

Bělorusko není členem EU ani kandidátskou zemí. Nikdy si o vstup ani nepožádalo. Není ani součástí celní unie a nepožívá v obchodě s EU výhod přidružené země. Naopak – EU se k této zemi v otázkách vzájemného obchodu chová hůře než k většině třetích zemí. Bělorusko tudíž není nijak vázáno právem EU. Tamní firmy, které chtějí vyvážet své výrobky na společný vnitřní trh EU, je musí vyrábět tak, aby splňovaly požadavky unijních norem. Stejně jako musí výrobky mířící na ruský trh vyhovovat ruským normám. Do vnitřních poměrů Běloruska však Unie nemá co "kecat". Jako každý může vyjádřit oprávněné pochybnosti, ale jako mezinárodní organizace je vázána tím, že smí činit jen to, co je v její zakládací smlouvě.

Kdo a kdy vytyčí Erdoganovi ve Středomoří červenou čáru?

Ivan David
18. 8. 2020„Turecká vláda prezidenta Recepa Erdogana vytváří každý měsíc krize s různými zeměmi jako způsob, jak zfanatizovat turecký nacionalismus a islámský náboženský extremismus doma a odvrátit pozornost od špatného stavu ekonomiky.“, konstatoval ve své analýze izraelský deník Jerusalem Post (JP). Příběhy o vrtání v řeckých a kyperských pobřežních vodách s obrovským doprovodem vojenského námořnictva jsou podle analytika JP Setha Franzmana, spíše o odvrácení pozornosti od vnitřní hospodářské krize než o skutečném boji s Řeckem na moři. Dosavadní průběh tureckých agresí ukazuje, že k boji v Libyi a Sýrii Turecko obvykle používá syrské rebely a vede vojenské kampaně pouze proti těm, kteří nemohou provést účinné odvetné operace, jako jsou Kurdové v severním Iráku. Když ale narazí na egyptskou či ruskou červenou linii v Libyi nebo v Sýrii, obvykle se zastaví.

Tak nám zblbli už i Ferdinanda!

Karel Sýs
18. 8. 2020


Pan premiér volá po repete běloruských voleb. Buď jde o obvyklou kamufláž, aby se opozice nažrala a jeho kosti zůstaly celé, anebo nepochopil, že v Minsku se bojuje za „jeho“ Prahu.

Tak dlouho se bude volit, až tamní piráti dosadí místo Lukašenka předem vybranou a v centrálním dispečinku schválenou loutku, lhostejno, zda se jmenuje Trump nebo Lump, Biden nebo Bidet… Miliony chvilek, a třeba stamiliony chvilek, času dost, když jde o všecko.


Vlastenci v Příčovech odmítli EU: Pryč od Bruselu a NATO! Podpora Matteu Salvinimu. Státní i národní existence je v ohrožení. Skvělé příspěvky významných osobností. Bez duchovních hodnot to nepůjde

Radek Pokorný

18. 8. 2020   ProtiProud

Radek Pokorný přináší zprávu i videozáznam ze sobotního setkání vlastenců, které pochopitelně téměř všechna média hlavního proudu okázale ignorovala.


pondělí 17. srpna 2020

Schneider: Sonda do hlubin pravicového myšlení

Jan Schneider
17. 8. 2020 PrvníZprávy

K tomuto názvu mě dovedl článek poslankyně Miroslavy Němcové (ODS) na webu <forum24.cz>, nazvaný „Díky, Ameriko!“, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz.
Poslankyně Němcová zřejmě nemá potuchy o paměti národa, jinak by se nepouštěla do takové historické vývrtky, fatálně připomínající nejstupidnější chvíle předchozího režimu.(Díky, Ameriko!)


Rusko varuje země východní Evropy před nasazením vojáků USA

-kou-
17. 8. 2020   RIA.ru, a PrvníZprávy

Moskva naléhá na partnery ve východní Evropě, aby zvážili rizika a přemýšleli o důsledcích rozmístění americké armády na rotačním základě na svém území.


Církev bojující a vítězná, aneb máme posvěcený Mariánský sloup


Jiří Paroubek
17. 8. 2020    VašeVěc

Čím rychleji klesá počet aktivních věřících katolické církve, tím troufalejší je tato církev ve svých požadavcích. Sekulární český stát jen přihlíží anebo dokonce ještě aktivně církvi pomáhá.


Očkováni socialismem

Václav Umlauf
17. 8. 2020 e-Republika

Jestliže "farmy" vydělávají více na korupci celých států, aby jimi uplacení lékaři dávali lidem opiáty místo léků, pak se nelze divit, že vývoj očkovacích látek ustoupil do pozadí. Lidé tomuto systému lží a nikým nekontrolovaných podvodů přestávají věřit.Václav Umlauf


Svět ruskýma očima 572

Zajoch
17. 8. 2020  Outsidermedia

Německo by se mělo přestat ohlížet na USA, které mají před očima jen vlastní politické zájmy a soustředit se na uzavírání nových kontraktů s Ruskem  * * *  Američané chtěli při návštěvě Pompea podepsat s Českou republikou dokument o vývoji jaderné energetiky  * * *  Lukašenko uvedl, že je proti jeho zemi vedena agrese

neděle 16. srpna 2020

Ještě že máte, pane Šafře, po agentovi v zásobníku vraha


Lubomír Man
16. 8. 2020

Ježímárija, jsme přece malý národ, tak malý, že většina Američanů o nás ani neví. No a protože jsme malí, ta
k máme i malé mozky, to je logické. Takže co můžeme, když k nám přijede zahraniční ministr skoro největší země světa? Poslechnout si ho, kývnout a udělat to, co nám řekne. Což se též víceméně stalo, až na to, že jsme tomu ministrovi zatím ještě přímo na dušu neslíbili, že soutěž nesoutěž bude Dukovany dostavovat americký Westinghouse. 
Jaroslav Bašta: Nenápaditá barevná revoluce v Bělorusku

Jaroslav Bašta a -rp-

16. 8. 2020   PrvníZprávy

Při sledování průběhu prezidentských voleb a následných protestů v Bělorusku se občas přistihnu při tom, že se v duchu vracím do časů Oranžové revoluce na Ukrajině v roce 2004, případně až do listopadu 1989 v Praze.

(Na snímku Jaroslav Bašta)


Benjamin Kuras radí zdravým bílým heterosexuálním mužům velmi praktickou věc: staňte se ženou! (VIDEO)

Benjamin Kuras
16. 8. 2020

Spisovatel, humorista, esejista, fejetonista a dlouholetý emigrant v Británii Benjamin Kuras formuloval na Vlasteneckém setkání v Příčovech několik receptů, jak úspěšně přežít nápor dnešní vlny homosexualizmu, genderizmu, "black lives metter", feminizmu a dalších -izmů. Snad se vám některý z nich bude hodit.V pátek 14. srpna byl Ivan David opět hostem Svobodného rádia

Tentokrát s redaktorem Vladimírem Kapalem  hovořil o podmínkách v zemědělství v zemích Evropské unie včetně "Zeleného údělu", možných důsledcích vystoupení z Evropské unie, o aktivitách Turecka ve východním Středomoří a reakcích Evropy. Došlo také na otázky posluchačů. Záznam rozhovoru  můžete nalézt a pustit si z Archívu Svobodného rádia

http://svobodne-radio.cz/category/archiv/

ANS na Vlasteneckém setkání, Příčovy 2020

Vladimíra Vítová
16. 8. 2020  ANS
První výstup ze 2. setkání vlasteneckých sil v Příčovech u Sedlčan, nepočítám-li živé vysílání TV Reptor, uveřejnila paní Vladimíra Vítová za Asociaci národních sil. Autorka vystoupila v druhém panelu věnovaném Civilizačním perspektivám. 

OMLUVA našim diskutujícím:

16. 8. 2020 
Redakce Nové republiky se omlouvá za včerejší výpadek v uveřejňování diskuzních příspěvků. 15.8.2020 byla většina našich redaktorů na Vlasteneckém setkání v Příčovech u Sedlčan. Redakce tam pořizovala audio-video záznam všech vystoupení. Jednotlivá vystoupení panelistů či celé diskuzní panely budeme postupně uveřejňovat na našem webu.

Děkujeme za pochopení


MUDr. Ivan David, CSc.                          Mgr. Václav Dvořák