Reklama

sobota 29. srpna 2020

Na aktuálních událostech v Bělorusku lze pochopit, jak probíhá aktuální dějinný pohyb!

Petr Kužvart

29. 8. 2020
Problémem naší každodennosti je pěna podružností, jež neustále pokrývá podstatné souvislosti a vnitřní logiku událostí. Není vůbec snadné se od povrchností, podružností a slepých uliček vnímání oprostit a pochopit to, co se děje. Pochopit události alespoň přibližně tak, jak budou jednou hodnoceny nestrannou dějepisnou analýzou. Fakt, je to problém. Jsme příliš svými hodnotovými postoji, navyklými myšlenkovými stereotypy, ale také svou nedostatečnou informovaností a vlastní polovzdělaností – ale hlavně svými zájmy, zejména zájmy vposledku ryze materiálního charakteru, sváděni z cesty nestranného pozorování a hlubšího vyhodnocování dějů, odehrávajících se kolikrát před našimi žasnoucími zraky. Nicméně, pokusme se!

Západ je portrétem degenerace

Paul Craig Roberts

29. 8. 2020   berlin-film-festival-gender
Kamkoli se dnes rozhlédneme, nemůžeme přehlédnout obraz rozpadávajícího se západního světa. Příklad nejčerstvější přináší Berlínský mezinárodní filmový festival, který, aby prokázal svoji „genderovou čili rodovou či pohlavní citlivost“ zavrhuje od letošního svého ročníku „genderová slova“ herec a herečka.

Nemáte vědět: Ve Švédsku propukly násilné multikulturní nepokoje!

-bj- 
29.8.2020 

Že to ve slavném Švédsku s imigrací neomarxisti přepálii, je už nad slunce jasné. A lidem teď už s imigrací a islamizací a s tím spojenou násilnou kriminalitou, kterou policie nezvládá dochází trpělivost.


Smrt Francie je realitou: Obrácená kolonizace pokračuje. Násilí každých pár sekund. Původ pachatelů je tabu. Le Penová: Kam až musí barbarství dojít? Kostely shořely. Podvolení: Vše, co nás ničí, je vychvalováno

Guy Milliere

29. 8. 2020 GatestoneInstitut, překlad ProtiProud
Guy Milliere popisuje děsivou situaci země galského kohouta, kde se nyní potkává stále větší agresivita imigrantů se sebevražednou ideologií multikulturalismu a podvolení původní společnosti. Lyon, třetí největší město ve Francii, 20. července 2020, tři hodiny ráno, středostavovská čtvrť.

Když kašpárci organizují barevku v Bělorusku…

Jiří Vyvadil

29. 8. 2020  VašeVěc

Už jsem si myslel, že bude toho Běloruska dost. Kdo jen trochu zná historii všech protestů po každém zvolení Lukašenka se stejným výsledkem a kdo si odvíjí výsledek všech barevných revolucí počínaje tou gruzínskou, kdy Gruzie ztratila část území, ukrajinskou, kdy Ukrajina nejen ztratila Krym a východ Ukrajiny ale přeměnila se ve zhroucený stát, Venezuelskou, kdy sice Západ bleskurychle odmítl uznávat jako prezidenta Maduru, ale ten vládne i nadále a vlastně i hongkongskou, kdy pokusy o odtržení Hongkongu od Číny po dvou letech ztroskotaly, nemůže ani náhodou očekávat, že současný pokus Evropské unie o neuznání volby Lukašenka prezidentem může mít úspěch.

Peníze. Jsme víc, máme-li jich víc?

Jiří Vaško

29. 8. 2020

Někteří lidé si to myslí, jsou o tom dokonce přesvědčeni. Zejména mladí nezkušení lidé se pod vlivem reklamy a uměle vyvolaných módních trendů předhánějí, kdo bude mít lepší či větší telefon nebo počítač, televizor, automobil, kdo jezdí na lepší dovolenou. Dokonce i děti se tím rády chlubí, některé těší, že jim kamarádi závidí a mnohým je jedno, jak k těmto věcem přicházejí. Nijak je netrápí, zda to není například uskrovňováním rodičů nebo prarodičů, kteří je mají rádi a chtějí jim udělat radost.


pátek 28. srpna 2020

Protivládní demonstrace v Libyi přerušeny střelbou a zákazem vycházení kvůli covidu-19

28. 8. 2020 Messin

V Libyjské metropoli Tripolisu vydala vláda 24 hodinový zákaz vycházení, který zdůvodnila šířením covidu-19. Jenomže zákaz přišel zrovna třetí den protestů obyvatel proti zhoršujícím se životním podmínkám a korupci.

(Na snímku z demonstrací v Tripoli - demonstrant třímá velký portrét generála Haftara, který bojuje proti vládě v Tripolisu)

ÚTOKY NA PORANĚNÉ „VELKÉ ZVÍŘE“

Lenka Procházková

28. 8. 2020

Krátké video, které nedávno někdo umístil na FB, zachycuje pohled kamery z brzdícího auta. Přes setmělou silnici se pomalu belhá poraněný pes a dvě kočky mu poskytují sanitární doprovod. Mají vztyčené ocasy, což podle připsaného komentáře signalizuje přátelství. Videozáznamů, které dokumentují solidaritu ve světě zvířat, lze nalézt na sociálních sítích hodně a jejich sdílení nás lidsky těší.


Kam jsme to proboha došli za těch 30 let?

Miroslav Kelnar

27.8.2020 VašeVěc

Na otázku, kam jsme došli v této zemi za posledních více než 30 let, které uplynuly od politického převratu v roce 1989, se pokusím odpovědět níže uvedeným popisem skandálního případu zmařeného projektu výstavby parní elektrárny ADULARYA v Turecku.

Na ČT24 redaktor polské televize z Moskvy informuje o dění v Bělorusku

-ps-

28. 8. 2020 PrvníZprávy 

Zpravodajství České televize nepřestává udivovat svými informačními zdroji. Už po několikáté se na obrazovce zpravodajství objevil polský redaktor TVP Tomasz Dawid Jedruchów, který z Moskvy v češtině s poským přízvukem informuje o dění v Bělorusku. Proč není v Rusku český redaktor ČT?

Obrázek z České televize


Petr Hampl: Jsme svědky revoluce nebo rozpadu?

Petr Hampl a -rp-

28. 8. 2020  PrvníZprávy

Výraz revoluce je s posledními událostmi v západním světě poměrně častá. Násilné nepokoje, zapalování budov, přebírání moci v celých městských čtvrtích… to vše lze najednou provádět beztrestně.

(Na snímku hořící americký Seatel, kde radnice ustoupila teroru)

Česko snese fšecko - i Piráty


IP

28. 8.2020 KosaZostra čili

velice mne zaujal článek pana Lea o komunikaci s Pirátkou a poslankyní Richterovou.
Takže:

Otevřený dopis Olze Richterové a také ostatním členům Pirátské strany

Leo K.

28. 8. 2020  KostaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Paní poslankyně,

na svém blogu na Aktuálně píšete: „Proč pořád nejsme fér? Chci rovné podmínky pro všechny páry v téhle zemi“ a dodáváte …„Jsem ráda, že jsme napříč stranou zajedno, že lidi nemají mít život těžší zbytečně. On to totiž pořád není žádný med, nemít většinovou orientaci. A ty byrokratické potíže zmíněné výše jsou to nejmenší, co můžeme snadno změnit.“

Gruzíncům se dostalo dalšího jasného vzkazu ze zámoří - Americká velvyslankyně v Tbilisi vysvětlila Gruzínům, co chtějí


29. 8. 2020  Fondsk.ru, překlad Outsidermedia

Vypadá to jako vtip, že? Ne, to jen amíci připomněli domorodcům mantinely, ve kterých se mohou pohybovat, a potvrdili pochybnou úroveň americké diplomacie posledních let, s jejím přezíravým přístupem k obyvatelům zemí jejich mise.
(pozn. překl.)

(Na snímku americká velvyslankyně v Gruzii Kelly C. Degnanová /vlevo/a gruzínská prezidentka Salome Zourabišvili /vpravo/)

Servus servorum Dei


Leo K.

28. 8. 2020 KosaZostra čili 
vlkovobloguje.wordpress.com

Servus servorum Dei je jeden z titulů používaných římskými papeži, a to od 1. ledna 595, kdy jej svým listem zavedl papež Řehoř I. Veliký. Je až kupodivu v jaké kontrapozici k lokajům světské moci, kteří nic takového nechtějí přiznat. Mainstream se čas od času vysmívá alternativě, že za všechno zlé i třeba zemětřesení nebo výbuch v Bejrutu (podle ní) může George Soros. To je samozřejmě přehnané až do absurdna, ale zároveň nelze popřít, že jeho osobnost ovlivnila (a přes jím založené instituty dále ovlivňuje) statisíce lidí.

( Koláž ilustrující článek představuje nejznámější Sorosovu loutku u nás - Václava Havla. Těžko najít v ČR jinou osobu, která by více prosazovala Sorosovy myšlenky a záměry, než Václav Havel. Soros se vyjádřil, že se s Havlem opakovaně a často setkával po dobu Havlova prezidenství, že Havel byl stejně jako Soros zastáncem liberální demokracie a že Havel podléhal Sorosovu vlivu.)

čtvrtek 27. srpna 2020

Mediální hovínka XXXVI


Lu Lina

27. 8. 2020 NonServiam

„Nemíchat rasy, nabádal Velký čaroděj Ku-klux-klanu v exkluzivním rozhovoru pro Československý rozhlas,“ oprášil rozhlas archivní nahrávku z roku 1963. Celkem moudrý člověk, ten Velký čaroděj, co říkáte?


Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (5. díl)

Petr Kužvart 
27. 8. 2020  E-republika

Diktatura monopolní byrokracie celkem zvládala povojensku velet základní, extenzívně pojaté industrializaci veliké země, pořízení těžkého průmyslu a potlačení rolnictva. Ale jakmile se mělo přejít k intenzifikaci výroby, k pravidelným inovacím a ke vzniku a rychlému rozvoji a plošnému zavádění zcela nových technologií, bylo zle.


Kvůli Zelenému údělu EU bere peníze zemědělcům


Ivan David

27. 8. 2020


Dnes jsem předložil pozměňovací návrh k rozpočtu EU na rok 2021, v němž požaduji dorovnat peníze pro zemědělce na letošní úroveň. Evropská komise v návrhu rozpočtu sebrala z Evropského zemědělského záručního fondu (EZZF) 3,231 miliardy eur z přímých plateb zemědělcům. Z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EZFRV) odebrala dalších 0,7 miliardy. Peníze chce dát na nesmyslné projekty v rámci Zeleného údělu jako jsou dotace fotovoltaických elektráren, elektromobilů a větrných turbín.


Přituhuje: Útlak, tajné seznamy, skryté praktiky. V Česku akce proti cenzuře internetu


27. 8. 2020   ParlamentníListy

Herní vývojář Daniel Vávra chce spolu s dalšími českými osobnostmi předložit poslancům petici s názvem „Zastavme omezování svobody projevu na globálních sociálních sítích“. Facebook či Google dle Vávry již dávno překročily význam klasických médií. Chce též bojovat proti takzvané cancel culture. „Dneska v Americe napíše člověk něco na Twitter, něco nevhodného olajkuje a vyhodí ho z práce. Přijde o reputaci, dokonce o bankovní účty, zruší mu účet na PayPalu. Nejsou to hezké poměry,“ popsal Vávra. Prý něco podobného začíná u nás. „Máme náš text dobře ozdrojovaný, co se kde komu už stalo a snažíme se upozornit politiky, že to je hrozba i pro ně,“ upozornil Vávra.


(Na snímku herní vývojář Daniel Vávra - autor her Mafie a Kingdom Come)

středa 26. srpna 2020

U řeckých ostrovů objeveny zásoby plynu na 3 tisíce let


Ivan David

26. 8. 2020


Posádka tureckého průzkumného plavidla Oruc Reis, které v pondělí ukončilo nelegální těžební práce v řeckém podmořském šelfu, zveřejnila závěry zjištěné podmořským průzkumem. Turci potvrdili předpoklad, k němuž došli při minulých výzkumech řečtí geologové. Kromě zemního plynu a ropy se v nižší vrstvách podmořského sedimentu nachází i hydráty metanu, etanu a propanu. Přesný rozsah ložisek zatím není znám a bude předmětem dalšího výzkumu. Už nyní však lze konstatovat, že pod dnem moře kolem řeckých ostrovů jsou ukryty biliony eur.


Směr k americko-čínské válce? Vytvoření globálního totalitního systému, „vláda jednoho světa“?


F. William Engdahl

26. 8. 2020  
Global Research a Desitka

Je to remake Velké války Hitlera a Stalina z roku 1941?
Rachot kolem pár korun českým důchodcům: Miliardy americkým zbrojovkám? Jasně! Běloruským pučistům? Ovšem! Našim mámám, tátům, bábám, dědům? Fuj! Konec starých časů. Ostatně soudím…

Petr Hájek

26. 8. 2020 ProtiProud

PETR HÁJEK není překvapen pokrytectvím politiků a médií kritizujících „rouškovné“ - pro seniory, protože zná zákonitosti dopravy na Titaniku

úterý 25. srpna 2020

Kauza Navalnyj jako učebnicová ukázka hybridní války

Jan Schneider a -rp-

25. 8. 2020  PrvníZprávy

Německá vláda nevylučuje, že Alexej Navalnyj, „největší oponent prezidenta Putina“, byl prý otráven, protože němečtí lékaři prý našli v jeho těle stopy po otravě, ačkoliv žádný jed nenašli. I tak ale německá vláda, aniž by měla cokoliv průkazného v ruce, hned mluví o zvýšení protiruských sankcí.

Geniální speciální operace, kterou nenápadně provedl Putin v těchto dnech

25. 8. 2020  yandex
Stále si nemohu zvyknout, že když se Rusko střetá s velkými hrozbami a Putin mlčí, tak to znamená, že probíhá další speciální operace, o níž se dozvíme až poté, co utichne informační rozruch. Ne nadarmo nazval Trump v těchto dnech Putina geniálním šachistou na geopolitickém poli.
Připomeňme si chronologii důležitých událostí v Bělorusku.

"Líbí se vám přivážení fašistů do země?": německé sociální sítě o Navalném

25. 8. 2020    eadaily
Německá blogosféra je plna pobouření ohledně přepravy ruského blogera Alexeje Navalného do elitní berlínské kliniky. Řadoví blogeři si kladou hlavní otázku: "Na čí účet je banket?", když se tisíce nemocných Němců kvůli drahotě medicínských služeb roky nemohou dostat k lékařům. Někteří uživatelé internetu, když zjistili, že Navalný začínal svou kariéru v ultrapravicových "ruských pochodech", se přímo ptají, proč Angela Merkelová na úkor daňových poplatníků přiváží do země fašisty? Redakce německých novin nestačí na svých fórech odstraňovat antimerkelovské komentáře.

Navalnyj v elitní nemocnici - Assange v kriminále bez kvalitní zdravotní péče

Ivan David
25. 8. 2020
Ani po opakované sérii laboratorních vyšetření v Německu zatím není známo, co u Alexeje Navalného (na prvním jobrázku) způsobilo metabolický rozvrat. Tým ošetřujících lékařů z berlínské nemocnice Charité oznámil, že nalezl ve vzorcích tkáně ruského opozičníka stopy inhibitoru acetylcholinesterazy. Spolková vláda toto zjištění podle švýcarského listu Neue Zürcher Zeitung (NZZ) použila jako podklad pro šíření nepodložené fámy o otravě Sarinem nebo nervovým plynem VX.

Ve stínu nepokojů: Je Bělorusko skutečně vázané na Rusko? Čína se chytá šance. Kam uhne Lukašenko kormidlem? Společný vývoj zbraní. Podnebesí na polské hranici?

25. 8. 2020  ProtiProud

REDAKCE PROTIPROUD přináší nenápadně utajené zprávy o úzké spolupráci Běloruska s Čínou, která by nemusela být po chuti Rusku a paradoxně by zemi přiblížila Evropské unii


„Rodina – škola – vzdělání – výchova“ - diskuze na Vlasteneckém setkání 2020

 25. 8. 2020 štáb Nové republiky a Nezávislých médií

Vlastenecké setkání v Příčovech 2020, diskuzní panel na téma „Rodina – škola – vzdělání – výchova“

Moderuje Petr Žantovský. Diskutující: Viktorie Hradská – překladatelka a galeristka, profesor PhDr. Ivo T.Budil, Ph.D., DrCs. Antopolog a vysokoškolský pedagog, profesor MUDr. Pavel Kalouch, Csc. - neurolog a vysokoškolský pedagog, Petr Bahník – středoškolský profesor.

Natočeno 15. 8. 2020


Svět ruskýma očima 573

Zajoch 
25. 8. 2020 Outsidermedia

Každá elektronická transakce ve světě s účastí dolaru musí být v určitém okamžiku zúčtována v americké bance * V Americe se dějí věci, které by až dosud byly nepředstavitelné * Lukašenko k opozici: V zemi není tolik úřadů, kolik vás stojí v řadě

Co ukázal pornoskandál

Petr Hampl
25. 8. 2020 blog autora

Sociální sítě mají tu výhodu, že můžete sedět u počítače a sledovat diskuze různých skupin lidí a kulturu různých sociálních vrstev. Do určité míry můžete pozorovat myšlení lidí, s jakými se v životě setkáváte jen málokdy, a určitě s nimi nechodíte na pivo. Někdy vám to umožní všimnout si něčeho, co i dlouhé dotazníkové výzkumy ukazují jen nejasně.


pondělí 24. srpna 2020

Půl Běloruska za 52 milionů eur


Ivan David
24. 8. 2020


V neděli zveřejnila část prozápadní běloruské opozice „svůj“ program. Pokud by uspěli v opakovaných volbách, chtějí v zemi provést totální privatizaci ekonomiky, neprodyšně uzavřít hranici s Ruskem a zakázat používání ruštiny. Prozápadní část opozice má podle odhadů podporu asi 10% obyvatel. Je to ta „parta“, které EU podle rozhodnutí Evropské rady posílá na jejich činnost 52 milionů eur. Přispívá jim i český státní rozpočet 40 miliony korun z kapitoly Ministerstvo zahraničních věcí.


Vondruška: Quo vadis, Bělorusko?

Vlastimil Vondruška a -rp-

24. 8. 2020 Vondruska a  PrvníZprávy

Jako geopolitická situace se dnes označují fakta, že sousedící země mají nějakou minulost, která obvykle ovlivňuje jejich vzájemné sympatie či antipatie, píše Vlastimil Vondruška na svém blogu.

(Na snímku autor článku - PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc.)


Diplomat Bašta varuje před barevnou revolucí v Bělorusku. V Minsku jako v Caracasu? To si Rusko a Čína líbit nenechají, bude horko.

Jaroslav Bašta a -rp-

23. 8. 2020  ParlamentníListy a PrvníZprávy

Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta okomentoval situaci v Bělorusku. Vidí více možností, jak se může situace v Bělorusku vyvinout, a před jednou z těchto možností důrazně varuje.Jaroslav Bašta upozorňuje, že Bělorusové jsou sice hodně naštvaní na svého autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. který moc drží pevně v rukou od roku 1994, ale je tu problém. Běloruská opozice je rozdrobená a nedokáže se shodnout, kudy jít dál.

neděle 23. srpna 2020

Hudba jako zbraň?

Ivan David
23. 8. 2020


Inter arma silent musae - ve válce múzy mlčí – nebo ne? Jak napsal včera řecký web Infognomon Politics, ve „válce nervů“ minulý týden, tedy v době, kdy turecký Oruc Reis kladl kabely na dno řeckých moří, a ani řečtí politici si nebyli jistí, jestli je to natolik závažné porušení suverenity, aby riskovali konflikt, došlo kromě jedné srážky a mnoha „cvičných“ vzdušných soubojů i ke komickým momentům.
O srážce řecké fregaty Lemnos a turecké lodi Kemal Reis se celkem ví, to se do světa dostalo. Méně známé je však to, co se dělo pod vodou s tureckými ponorkami. Turecké protiponorkové vrtulníky a špionážní letadla CN-235 zintenzivnily své hlídky ve východním Středomoří, ale také v Egejském moři, aby lokalizovaly řecké ponorky, které jsou „neviditelné“, protože mají tajnou technologii a nejsou snadno detekovatelné.

 

„To teď opravdu jdeme honit fantomy? Ruský národ za 21. srpna 1968 nenese odpovědnost.” Blaha o absurditách současnosti

Ľuboš Blaha

23. 8. 2020  Sputnik

Poslanec Národní rady Slovenské republiky Ľuboš Blaha se na svém Facebooku věnuje srpnovým událostem roku 1968 a připomíná, že šlo o vojenskou intervenci států Varšavské smlouvy, která již neexistuje.

(Na snímku z jara 1968 - Marta Kubičová dává veřejně polibek Alexandru Dubčekovi - vůdci československých komunistů. Reformní komunisté měli tehdy masovou podporu.)

Veřejný výprask „Bandy čtyř“: Budou reálné důsledky?

Igor Šnurenko 
23 . 8. 2020  Zavtra.ru, překlad Outsidermedia

Show se povedla velkolepá

Washingtonský Kapitol se koncem července stal scénou skutečné divadelní show. Svoje role v představení sehrálo 15 členů protitrustového výboru Kongresu a čtyři šéfové předních globálních technologických korporací – Jeff Bezos za Amazon, Marc Zuckerberg za Facebook, Tim Cook za Apple a Sundar Pichai z Googlu. První dva bossové jsou nejbohatšími lidmi světa, a všechny čtyři společnosti dohromady stojí řádově 5 bilionů dolarů – přibližně jako 100 společností velikosti „Rosněfti“.