Reklama

sobota 12. září 2020

9/11: 19 let po zhroucení tří mrakodrapů se zhroutila i oficiální konspirační teorie

Přemysl Janýr
12. 9. 2020 janyr.eu
K nejstřeženějším tabu minulého režimu patřil Katyňský masakr. Pokud se o něm člověk vůbec něco dozvěděl, pak jen oficiální narativ, podle kterého zde Němci v roce 1941 postříleli 22 tisíc polských důstojníků. S jiným, podle kterého je již v roce 1940 postřílela sovětská NKVD, se mohl setkat nejvýš v zahraničním vysílání. Mnoho důvěry mu nepřikládal, zněl absurdně. Až o půl století později se dozvěděl, že byl pravdivý.

Proč právě nyní hoří Moria?


Ivan David
12. 9. 2020


Už při psaní předchozího článku o požáru v Morii jsem byl upozorněn čtenáři na akci, která proběhla v pondělí před budovou Reichstagu v Berlíně. Na trávníku tam stálo 13 tisíc židlí, sněhobílých, netknutých – každá prý za jednoho obyvatele Morie, uprchlického tábora na řeckém ostrově Lesbos, který se stal podle jedněch symbolem selhání „Willkommenkultur“ Angely Merkelové, podle jiných symbolem selhání evropské civilizace, která nechala žít lidi v tak strašných podmínkách. 

B-52 lstivě

Libor Číhal

12. 9. 2020 RokAJehoDny

Českotelevizní verze kdysi tak populární nordické informační lsti nebo spíš inteligenční test pro diváky? Možná jde o imitaci jednoho z mála úspěšných pořadů natočených v ČT po osmdesátém devátém, Mládkova Karkulka provokovala vlka... Rusko provokuje a zabíjí, provokuje bombardéry B-52 v bezprostřední blízkosti ruských hranic a zabíjí režimní oponenty. 

(Na snímku ruští stíhači vytěsňují ze svého vzdušného prostoru špionážní letoun NATO)

Nad světem vyvstala hrozba potravinové krize

12. 9. 2020 zelv.ru
Kvůli narušení dodavatelských řetězů na pozadí pandemie koronaviru, dešťů a sucha, virů, napadajících dobytek, a také oslabení dolaru, vyvstala nad světem hrozba potravinové krize, tvrdí CBNC. Deficit potravin ve světě celkově není pozorován, cena jídla však rostou. Podle údajů OSN v srpnu roku 2020 cena potravin vyrostla třetí měsíc za sebou a dosáhla své maximální hodnoty z února.

Strašidlo žere Pražáky!

Přemysl Votava

12. 9. 2020 ČNL

Ta písnička Ivana Mládka nás před lety zcela ovládla.…“ strašidlo z bažin žere hlavně Pražáky“. I Vzpomněl jsem si na ni při těch posledních hrozných covid číslech. Praha zápasí s koronavirem, plní se nemocnice, umírají lidé... Praha se v posledních dnech stala dokonce nebezpečím pro celou Evropu. V cizině padají tresty i pokuty za cestu do Prahy. Cizinci zůstávají doma. Hotely i památky jsou prázdné. Ptám se, kde ti Pražáci udělali chybu, Praha je hýčkána, na rozdíl od „venkova“ jsou zde soustředěna špičková zdravotní zařízení, Praha se chlubí svými univerzitními a vědeckými kapacitami, tak jako všeobecnou zdravotní a lékařskou dostupností. Dalo by se říci, není nad ty Pražáky. Je tomu opravdu tak?


Ján Čarnogurský: 12. september je dôležitý dátum v dejinách Európy

Ján Čarnogurský

12. 9. 2020  HlavnéSprávy

Bitva u Vídně v roce 1683 byla jednou z nejvýznamnějších bitev 17. století. Předznamenala ukončení turecké expanze do střední Evropy a v tomto kontextu je připomínána i aktuálně. Ve svém článku ji v těchto dnech připomenul bývalý slovenský disident a v současnosti zřejmě jediný slovenský státník, snad právě proto mimo aktivní politiku. Ne příliš časté Čarnogurského texty vždy stojí za přečtení a přemýšlení, proto jeho myšlenky na zmíněné téma přinášíme i našim čtenářům.


Odběratelé stále platí, ale nůžky se stále otevírají

Ivan Noveský

12. 9. 2020   VašeVěc
Proč se vykazuje stále menší výběr poplatků na „obnovitelné zdroje“, které musíme dle zákona č. 165/2012 Sb. platit za odebranou elektřinu, když odběr elektřiny stále roste?Proti ignoraci

Leo K.

12. 9. 2020 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vláda pošle každému člověku nad šedesát let respirátor a pět roušek, píše iDnes z 10.září a skutečně ještě rychleji než ihned se objevily hlasy „…Takže se rouškovné ruší doufám!“ nebo

… Takže po šesti měsících boje proti viru a po klidném období asi tak od května se veškerá vládní aktivita v boji proti koronaviru smrskla na: Nasaďte si roušky, nebo bude zle. Bravo, skuteční fachmani. Na to jsme se připravovali a na to jsme utratili miliony za tu „chytrou karanténu.“ Zajímalo by mě, jestli se aspoň někdo z nich stydí…


pátek 11. září 2020

Spojeným státům a jejich ústavě zbývají už jen dva měsíce

Paul Craig Roberts

11. 9. 2020    paulcraigroberts
Bob Woodward píše, že Trumpův ministr obrany generál James Mattis hovořil s ředitelem Národní zpravodajské agentury (NSA), o potřebě zbavit prezidenta úřadu. Generál Mattis řekl, že Trump je „nebezpečný. Je nekompetentní“. ZDE Je to totéž, co generálové a CIA říkali o prezidentu Johnu F. Kennedyovi.

K explozi skladu v Bejrůtu

Martin Koller

11. 9. 2020   (článek byl odeslán autorem 20. 8. a omylem nebyl publikován)
Kolem nedávné exploze přístavního skladu v Bejrůtu se objevila a byla publikována řada teorií i všemožných názorů a představ, více i méně odborných. Podle rozboru dosažitelných informací a konzultace s profesionálními trhavináři a pyrotechniky jsou závěry následující.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (6. díl)

Petr Kužvart 
11. 9. 2020  e-Republika

Kapitalismus, ta vysoce přizpůsobivá děvka jdoucí jenom po zisku za každou cenu, si šel jednoduše úplně jinými cestami: Dál se vyvíjel a pružně přizpůsoboval novým podmínkám rozvoje technologií, výrobních vztahů, výrobní organizace a podnikání a tedy otevíral nové vlastní vývojové možností. Úspěšně zvládal nové výzvy dané zdokonalování dopravy, obchodní výměny, role peněžního systému, dovršení světového trhu a dokonce celkem bez problémů přežil po polovině 20. století i rozklad a zhroucení koloniálních říší, jež byly jeho podstatným fundamentem za bujarých časů jeho raně novověké mladosti.

Petr Kužvart (p.kuzvart@email.cz)
Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (5. díl)
Pokračování 6.

TAJVANEC ZA ŽVANEC!

Karel Sýs
11. 9. 2020

(Rozhovor s Radovanem Rybákem pro Čínský mezinárodní rozhlas CRI)

R.R. Jak vnímáte návštěvu předsedy Senátu ČR Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu?

K.S. Čím menší osobnost, tím drzeji se dere do popředí. Nemyslím na tělesnou výšku, ale na malost intelektu. Takový ke všemu ochotný snaživec si neuvědomuje si, že první řady vždy dopadly špatně, ať šlo o bitvy reálné, nebo intelektuální.

Inu, Tajvanec za žvanec!Navrhl jsem zvýšení přímých plateb zemědělcům


Ivan David

11. 9. 2020

V pátek 11. 9. 2020 jsem odevzdal tabulkové pozměňovací návrhy k návrhu rozpočtu EU na rok 2021. Navrhl jsem přesunout 3,2 miliardy eur z kolonky Zelený úděl na přímé platby vyplácené zemědělcům. V návrhu rozpočtu na příští rok Evropská komise snížila výdaje Evropského zemědělského záručního fondu (EAGF), z něhož jsou vypláceny dotace zemědělcům, právě o těch o 3,2 miliardy eur. Peníze, které chtějí sebrat zemědělcům, hodlá Komise utratit za nesmyslný Zelený úděl. Tedy za dotace elektromobilů, nabíjecích stanic, fotovoltaických elektráren a větrníků.


čtvrtek 10. září 2020

Nasadit Prymulu a ostatní ať mlčí, včetně Babiše…

Jiří Vyvadil

10. 9. 2020  VašeVěc

Je zle, je velmi zle a zcela jistě bude mnohem hůř. Zažívám s koronavirem pocit dejá vu z počátku července. Tehdy byly zcela přerušeny z viny Velké Británie lety do Prahy a já měl svou dceru a vnučku uvězněné v Liverpoolu, kde žijí s přítelem dcery již dva roky a sedmiletá vnučka již dokonale mluví anglicky.

Degradující feudalizace Ukrajiny

Rostislav Iščenko

10. 9. 2020  Ukraina.ru, překlad Ousidermedia

Feudální rozdrobování vždy probíhá ve dvou, vnějškově si vzájemně odporujících etapách. V první probíhá rozpad jednotného centralizovaného státu (viz. podoba s Římskou říší) pod vlivem vnějších i vnitřních faktorů.Ohlupování Havlem

Jan Žižka

10. 9. 2020 Outsidermedia

Stalo se politickou módou, že za Českou republiku dnes mluví (a jedná) vlastně kdokoli, kdo se cítí povolán. Jménem České republiky dnes vystupují lokální politici s psychiatrickou diagnózu, notoričtí alkoholici, absolventi plzeňských práv, či politici považující se za Tchajwance.


středa 9. září 2020

Zpracovatelé Sputniku V jsou připraveni učinit vakcínu dostupnou pro celý svět

10. 9. 2020 russian
Tvůrci vakcíny proti COVIDu-19 Sputnik V vyjadřují připravenost učinit preparát dostupným pro lidí na celém světě. Prohlásil to ministr zdravotnictví Ruska Michail Muraško.

Dnes v noci prakticky shořel uprchlický tábor Moria na řeckém ostrově Lesbos.

Ivan David
9. 9. 2020


Podle některých zpráv je oheň už pod kontrolou, podle jiných stále postupuje a hasiči evakuují přilehlé vsi a školy.
Jak požár vznikl, není zatím známo. Jisté je, že místní obyvatelé obviňují uprchlíky a ti zase místní obyvatele.

 

Impérium Bill Gates vrací Česku úder: Trest za roušky. Vraťte nám hranice! Co nám prcek Tchajwanec zamlčel. Jen další bublina? Budou se stát na vakcínu fronty? Facka lítá ve vzduchu. Ostatně soudím…

Petr Hájek
9. 9. 2020  ProtiProud

PETR HÁJEK připomíná, že ve své nové knize Úder současný stav na „koronavirové frontě“ předpokládal a nabízí několik rad, jak si na podzim a v zimě udržet (i duševní) zdraví


Ivan David
9. 9. 2020 videozáznam Europarlamentu

V krátkém vystoupení evroposlanec MUDr. Ivan David za Svobodu a přímou demokracii seznámil členy Zemědělského výboru (AGRI) Evropského parlamentu s problémy odbytu českých potravin ve vlastní zemi. Jmenuje dvě hlavní překážky: dovoz dumpingovaných potravin a zneužívání monopolního postavení zahraničních obchodních řetězců.


Omluvte, prosím, sníženou kvalitu záznamu, který byl pořízen pomocí videomostu. S komentářem můžete tento příspěvek také shlédnout na facebookovém profilu europoslance MUDr. Ivana Davida, SCc.

Zhanobení Benešovy sochy: Dva proudy se slévají v jeden. Novodobí fašisté převracejí historii. Proč kavárně nevadí Bandera? Nový člověk: Šílenec bez cíle. Za rozbití národa s kýmkoli po boku

Vlastimil Podracký
9. 9. 2020  ProtiProud

Vlastimil Podracký přichází s úvahou nad charakterem současného boje proti všemu národnímu, který zuří i na našem území a projevil se teď i zneuctěním Benešovy sochy.


Čekal jsem, kdo bude další. Po zneuctění sochy Winstona Churchilla vstoupila kampaň „boření tradic“ do nové fáze. Pomalováním sochy Edvarda Beneše přistoupila tato kampaň k obhajobě fašismu.


Čtyři a půl milionu exekucí, co dopadnou jako kladivo. Rozpadlé rodiny, ztracená důstojnost, lidé končí na ulici. Poslankyně Šafránková od Okamury už toho má dost

rozhovor s poslankyní Lucií Šafránkovou
9. 9. 2020 ParlamentníListy

SPD je občas vysmívána, že hovoří o „spořádaných občanech“ a zdůrazňuje, proč by právě jejich zájmy měly být hájeny. Poslankyně tohoto hnutí Lucie Šafránková vysvětluje, proč je pro ni právě toto téma důležité. Dodává například i osobní zkušenosti s ministryní Janou Maláčovou či poslanci ostatních stran.

Pozvánka pro ty, komu není lhostejná naše příroda