Reklama

sobota 19. září 2020

Celý svět v pavučině: Falešná hra sociálních sítí. Týká se úplně každého z vás. Cenzurují se již i prostá fakta. Dosáhne vůbec někdo na všemocné korporace? Petice za svobodu slova a nový alternativní web

Petr Žantovský

19. 9. 2020  ProtiProud

PETR ŽANTOVSKÝ podepisuje novou významnou petici proti cenzuře na sociálních sítích a upozorňuje na svůj nový nezávislý web, který připravil u příležitosti své kandidatury do senátních voleb


Alexej Navalnyj, inkluzívní školství a genderová studia

Michal Brand

19. 9. 2020
Po senzačním úspěchu blamáže západních tajných služeb a západních politiků (a „novinářů“) s trapnou a zfušovanou pseudo-kauzou „Skripal, morče, pohanka a Novičok“, tu máme další díl trapnosti západní propagandy. Zcela bezvýznamný, Západem placený „politik“ Navalnyj byl prý také otráven nejjedovatější bojovou chemickou látkou světa, bojovou chemickou látkou, která je nejméně 5x jedovatější než americký VX a která i ve cela zanedbatelném množství mikrogramů zabije každého člověka do jedné minuty.

Majdanovirus a ruská vakcína

Rostislav Iščenko

19. 9. 2020    
zvezdaweekly
Moskva je připravena - a vždy v celé své historii byla - poskytnout rozsáhlou ochranu svého spojence, ale definitivní rozhodnutí, na čí straně je spojenec, přijímá lídr země, která byla podrobena majdanovému útoku, v zájmu svého národa a svého státu.
Nikdo neudělal pro vítězství kyjevského majdanu v roce 2014 a pro svržení Janukoviče víc, než sám Janukovič. 

Americká „biologická bomba“ v Gruzii

Slaviša Milačić

19. 9. 2020  OrientalReview, překlad Zvědavec

Na začátku září se na internetu objevily nové šokující informace, které jednoznačně ukazují, že Spojené státy zahájily novou fázi vývoje tajných biologických zbraní v kontroverzní biologické laboratoři „Lugar“ v Tbilisi. Na konci textu je uveden zdroj, který poukazuje na článek, v němž je uveden zdroj gruzínského ministerstva obrany a tajné projekty vlády USA, které se provádějí v Gruzii. Konkrétně biologické centrum „Lugar“ obdrželo další částku ve výši přibližně 160 milionů dolarů na vývoj několika projektů ve svém oboru, vše pro potřeby Spojených států.


VZHŮRU JIŽ HLAVU, NÁRODE k nebi své zdvihni oči!

 Viz: jsou tam i malé hvězdičky,
kol nichž se velké točí!
Toť prostě tím: ty maličké
z jadrného jsou fládru,
ale ty velké a poslušné
jen z plynových jsou hadrů.

Troufám, že při té myšlénce
srdce ti povyskočí -
nuž - buďme tou malou hvězdičkou,
kol níž se velké točí!
Jde to, ach jde! Jen každý hleď
k vlastnímu dobře jádru;
bude-li každý z nás z křemene,
je celý národ z kvádrů!


A zpráva z tisku: V Petřínských sadech byla po páteční noci nalezena socha Jana Nerudy, která spadla z podstavce dolů. Pražští policisté nyní šetří, jak se bronzová socha na zem dostala...


Poslankyně Radka Maxová (ANO) má velké trápení


Ivan David
19. 9. 2020


Proto se svěřila ostatním poslancům Evropského parlamentu:

Drazí kolegové,
ráda bych se s Vámi podělila o tento dopis, který mám v úmyslu zaslat vysokému představiteli a místopředsedovi Josepu Borrellovi Fontellesovi ohledně stále se zhoršující situace LGBTI komunity v Rusku. 

V Rusku není strategie odvrácení veřejné frustrace nad domácími politickými, ekonomickými a sociálními problémy podporou nenávisti vůči menšinám nic nového. V poslední době je ve světle současných komunálních voleb jako obětní beránek používána LGBTI komunita v Rusku.

Poslední tlak proti LGBTI společnosti přišel v podobě dodatků k rodinnému zákonu, které by výslovně zakazovaly manželství osob stejného pohlaví a zaváděly povinnost mít ve svém rodném listu potvrzeno „pohlaví při narození“, které transsexuální a intersexuální lidi diskriminuje a odnímá jim jakoukoli možnost uzavřít manželství a mít rodičovská práva.
Byla bych velmi ráda, kdybych získala vaši podporu. Pokud se chcete podepsat, dejte mi prosím vědět do pátku 18.9. V poledne.
S pozdravem
Radka Maxová

Pražské jaro začalo kapitulací Sovětského svazu, srpen 1968 byl akcí globálních zájmů (2. díl)


pozorovatelka
 
19. 9. 2020  Outsidermedia 

Čína 1968

Kulturní revoluce v Číně, plným názvem Velká proletářská kulturní revoluce, je tím zásadním, o co tehdy globálně šlo. Během let 1966-1969 mělo dojít k velkým změnám v čínské společnosti – k její modernizaci a to tak, aby bylo vymýceno kulturní dědictví Číny. Přeloženo: Čína se měla stát více „americkou“ (stylem života i přijetím kapitalismu) ovšem s tím, že současně zůstane/stane se i marxistickou/neomarxistickou.


pátek 18. září 2020

Česká televize je aktivní nenávistná propaganda, nikoliv jen cenzura.

Roman Hronek

18. 9. 2020

Vážený pane inženýre,
přečetl jsem si Váš otevřený dopis řediteli ČT. Je to krásně napsané a hlavně pravdivě. Jestli se tady někdo chová xenofobně, rasisticky a vybízí k násilí na skupině lidí tak je to Česká televize. Být Rus, vzdělaný Syřan, Libyjec či vlastenecký Čech je podle nich zločin samo o sobě. 

Navalného podivný Novičok a jeho "zázračné" zmrtvýchvstání: Německo odmítá předat Rusku důkazy. Za vším hledej Nord Stream 2. Lavrov bouchl do stolu. Neudržitelné N báchorky. Jménem "atlantické solidarity"?

Andrej Samochin

18. 9. 2020
Andrej Samochin líčí peripetie s odmítnutou ruskou žádostí o zaslání vzorků a výsledků vyšetření Alexeje Navalného, který se jako další v řadě zázračně uzdravuje z údajné otravy smrtícím zabijákem Novičok.
Originální grafika ProtiProud)

Ano, 3130 je sakra moc! O co jde a co s tím? Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/8409-ano-3130-je-sakra-moc-o-co-jde-a-co-s-tim.html

Radim Valenčík
18. 9. 2020   blog autora

Ještě než jsem došel do práce, telefonovalo mně či poslalo SMS několik známých, abych se vyjádřil k (pro někoho) nečekaně prudkému nárůstu počtu nakažených, a to nad rámec každodenní "covi-kávičky". Hned, ještě teď. V podobném duchu se na mě někteří obrátili mailem, jak jsem zjistil, když jsem otevřel počítač.
(Na snímku docent Radim Valenčík)

Řídí vedení EU agenti turecké tajné služby MIT?


Ivan David
19. 9. 2020

Včera jsme na plénu Evropského parlamentu hlasovali o návrhu společného postoje Evropského parlamentu a Rady k vývozu zbraní z EU. Při čtení návrhu, který předložil vysoký představitel EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Josep Borrell jsem získal pocit, že turecká tajná služba zkorumpovala a přímo řídí nejvyšší představitele EU. V dokumentu je navrženo uvalit zbrojní embargo na řadu členů nové Koalice proti vojenské expanzi Turecka ve Středomoří.

Pražské jaro začalo kapitulací Sovětského svazu, srpen 1968 byl akcí globálních zájmů (1. díl)

pozo
rovatelka 
16.09.2020 Outsidermedia

Pro srpen 1968 i po více jak padesáti letech platí stejný pohled – „ruská okupace“ a je načase se na tu dobu podívat jinak a z Ruska/SSSR tuhle nálepku sejmout. I nostalgicky vzpomínající na tu dobu by si s odstupem času měli uvědomit, že Pražské jaro nemohlo skončit jinak, než skončilo. Dění v Československu bylo jen kamínkem v rozsáhlém celosvětovém dění šedesátých let, za kterým stál globální „vyšší zájem“ a které lze shrnout do jedné věty: Západ je v krizi, ale ta nesmí být řešena jeho expanzí na Východ. A jak jinak k tomu vyslat lepší signál, než právě z Prahy! A tím z Československa, ve kterém se „náhodou“ usadila sovětská vojska a to „náhodou“ na dobu, než pro expanzi Západu na Východ dozraje čas, tedy než přijde Listopad 1989.

čtvrtek 17. září 2020

Liberalismus je opakem neo-liberalismu, aneb Trikolóra je zkratkou někam...


Josef Ludvík
14. 9. 2020

Představ si, že jsi na nepříliš známém nádraží a chceš jet do Brna. Uvidíš vlak, na kterém je cedule „Brno“, zaraduješ se a nasedneš. A potom se podivíš, když přijde průvodčí a řekne ti, že jedeš do Prahy a na vlaku je cedule se stanicí odjezdu. Tak přesně takto to je se vztahem mezi liberalismem a neo-liberalismem.

Europarlament navrhuje, aby si domácnosti musely kupovat emisní povolenky na topeníIvan David

17. 9. 2020

Včera jsme na plénu projednávali iniciativní zprávu Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku Evropského parlamentu s názvem O maximalizaci potenciálu energetické účinnosti fondu budov v EU. Mezi řadu užitečných návrhů na veřejnou podporu zateplování budov a modernizaci vytápění kolegové z průmyslového výboru zamíchali toxické návrhy na zavedení povinnosti domácností platit za emisní povolenky na vypouštění oxidu uhličitého. Povinný nákup emisních povolenek by se podle jejich návrhu měl týkat nejen rodinných domků vytápěných kotlem na tuhá paliva, ale i plynových kotlů. Platit za emisní povolenky by měli i obyvatelé panelákových domů, které jsou napojeny na městský rozvod tepla a teplé vody vyráběné v teplárnách.


Nacistické kořeny sudetoněmeckého hnutí - 21. kapitola esejů o českém národě

Mojmír Grygar

17. 9. 2020

1. 
O tom, že sudetoněmecké hnutí se Hitlerovi stalo záminkou k rozbití a obsazení
Československa, je věc všeobecně známá. Ale působení nacistické ideologie mezi Němci 
v pohraničí Čech, Moravy a Slezska již od počátku dvacátých let není dosud osvětleno, jak by si zasluhovalo. Ideologové poválečného sudetoněmeckého hnutí – v naprosté většině to byli bývalí nacisté, v lepším případě kolaboranti – měli samozřejmě zájem, aby se tato důležitá inspirace jejich předválečného hnutí nepřipomínala. 

(Na snímku historik profesor Mojmír Grygar)

„Jedna lež každých 30 vteřin.“ Hampl upozornil na video popisující likvidační praktiky redaktorů České televize

17. 9. 2020   Sputnik a blog Petra Hampla

Sociolog Petr Hampl na svých sociálních sítích upozornil na video Františka Kubáska pojednávající o praktikách redaktorů České televize. ČT se prý chová jako mafiánská organizace.Olaf Scholz se snažil „uplatit“ USA

Richard Seemann

17. 9. 2020 zdroj

Spor se Spojenými státy o plynovod Nord Stream 2 , který má propojit energeticky Ruskou federaci se Spolkovou republikou Německo dlouhodobě zatěžuje vzájemné vztahy. Nyní list „Die Zeit“ napsal, jak se vicekancléř a ministr financí Olaf Scholz (SPD) pokusil kontroverzní plynovod zachránit miliardovým „úplatkem“. Svému americkému protějšku Stevenovi Mnuchinovi nejprve ústně a později písemně oznámil, že Berlín je připraven financovat výstavbu dvou zvláštních přístavů Brunsbüttel a Wilhelmshaven pro dovoz zkapalněného amerického břidlicového plynu.

Poslouchat rady naší opozice je zločin, pane Babiši…


Jiří Vyvadil

17. 9. 2020 VašeVěc

Premiér Andrej Babiš úspěšně udržuje své hnutí ANO už po dva roky na hladině 30% volebních preferencí. Ne, že by jeho předchůdci ve funkci premiérů a předsedů vlád tohoto nedosáhli. Dosáhli, ale v podstatě jen při kulminaci kolem voleb. Lze si to vysvětlit různě. Ale možná nejlepším vysvětlením je, že po kulminaci jim opět sebrali body právě ti protivníci, které porazili. To ovšem by neměl být problém Andreje Babiše, protože i když třeba Piráti a částečně i ODS trochu rostou, v žádném případě nepředstavují onu alternativu, jakou vůči sobě a v zásadě rovnocenně proti sobě představovala ČSSD a ODS.


středa 16. září 2020

Fanatismus se nesmíří s přiměřeností: Zelený úděl

Ivan David

16. 9. 2020  parlamentnilisty
PL: 1. Dlouhodobě sleduje napětí mezi Řeckem a Tureckem. Došlo to tak daleko, že 24. a 25. 9. bude Rada ministrů zahraničí EU jednat o řeckém návrhu na uvalení sankcí na Turecko jak odvetu za (jak uvedl řecký premiér Kyriakos Mitsotakis) neustálé hrozby válkou a napadání Řecka a Kypru. Turecko však jak píšete na facebooku pohrozilo, že v případě schválení sankcí zaplaví EU migranty ze dvou směrů. Takže asi žádné sankce nebudou. Nebo jak vy okomentujete tuto situaci?
Turecko má trvale zastání v Německu a zajišťuje německý vliv v regionu. Orientace Německa na Turecko trvá už 150 let. Německo má doma mnoho Turků a v Turecku velké investice...

Námořní kapitáni budou zdravit vlajku EU vztyčeným prostředníčkem


Ivan David
16. 9. 2020

Návrhu nařízení s názvem „za účelem náležitého zohlednění celosvětového systému shromažďování údajů o spotřebě topných olejů u lodí“ chybí k „dokonalosti“ opravdu už jen uložení povinnosti uvedené v titulku. Je vysoce pravděpodobné, že takové ustanovení by skutečně bylo kapitány plněno. Mnohem větší pochybnosti mám u snižování emisí oxidu uhličitého o 40%, které chce EU nařídit rejdařům.

Reálně může EU ukládat takovou povinnost pouze loďařských společnostem sídlícím v EU. Papírově tento cíl evropští rejdaři nejsnáze splní tak, že přestanou mít sídlo v EU a své lodi registrují pod vlajku např. Panamy. Přeložení oficiálního sídla firmy třeba na Bahamy dnes už kvůli rozbujelé globalizaci není žádný problém. Většina nadnárodních korporací, které nechtějí platit daně v Evropě nebo v USA, má formální sídlo ústředí v některém daňovém ráji. Země jako Panama rády pronajímají vlajku za drobný poplatek.


Regionální volby v Rusku ve stínu Navalného nebo spíše Navalný ve stínu ruských regionálních voleb. KONEČNÁ VERZE!!!!

-vlkp-
S dnešním článkem mám mimořádný pech. Dvakrát, vlivem mojí vlastní nepozornosti mi unikl dříve než byl definitivně dokončený, takže až nyní, na potřetí vám jej předkládám jako definitivně hotový. Beru tuhle nemilou příhodu jako další pokyn z hůry, abych už toho datlování nechal a věnoval se něčemu úplně jinému. Ale dneska ještě ne.Musím vám totiž dodat kompletní text o ruských regionálních volbách.

Co svět čeká a možná ho nemine


PPK 
16. 9. 2020  Outsidermedia

Řekněme si to na rovinu, bez jemností obezliček a pokryteckých servítků: Kapitalismus euroatlantického Západu vlastněný a řízený elitami bez zodpovědnosti za budoucnost se tentokrát za oponou migrace a koronaviru zřítil do dosud největší spekulačně ekonomické krize v dějinách. 

Rusové jsou nejhloupější idioti na planetě!

The Saker

16. 9. 2020 Saker, překlad Zvědavec

Rusové jsou tupí. 
Beznadějně hloupí. 
Jsou to amatéři nejhoršího druhu. 
Ignoranti na steroidech. Proč?

PRŮZKUM: Češi jsou oproti loňsku skeptičtější k budoucnosti EU, nechtějí ani euro

Rudolf Hruboň
16. 9. 2020     NárodníNoviny
Češi jsou proti loňsku skeptičtější k budoucnosti Evropské unie. Proti zavedení eura se dál staví téměř sedm lidí z deseti. V rámci každoročního šetření Naše společnost to zjistilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (viz ZDE).

Proč Navalnyj odmítá vypovídat německé policii?

Jiří Vyvadil
16. 9. 2020 VašeVěc

Připusťme, že Západ se svými médii dokonale umí vyvolávat hybridní války. Dnes již klasickým příběhem byla válka proti Iráku pod záminkou, že Saddám Husajn má přichystány zbraně hromadného ničení. Jiným fakem byla údajná otrava plukovníka Skripala a jeho dcery ze strany Ruska tři dny před triumfálním vítězství Vladimíra Putina v prezidentských volbách a celý západní svět jako poslušné ovce, s výjimkou několika odvážlivců jakým byl Sebastián Kurz z Rakouska, na to šel.

úterý 15. září 2020

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska k situaci kolem Navalného

-ps-

15. 9. 2020 PrvníZprávy

Jsou zprávy, o kterých se neví, přestože jsou důležité. Třeba o tom, že Velvyslanectví Ruska v Česku na svém webu zveřejnilo Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace k situaci kolem A. Navalného. Proč se tak stalo?


(Na snímku Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace v Moskvě)

Západ zcela ztratil šanci konkurovat bezpečné Ruské dvouvektorové vakcíně. Odpověď západních Pharma firem: za smrt a trvalé poškození naší vakcínou bude zodpovědný občan! Primula: „Ruská vakcina Sputnik V není špatná“ Přeloženo z jeho divného jazyka: Ruská vakcína nemá konkurenci!

Redakce CZ24 News
15. 9. 2020

Tak proces britsko-americké vakcíny běží opět dál. Prý vakcínu dostal „majitel roztroušené sklerozy“. A tuto špičkovou vakcínu by měli dostat (snad) pouze zdraví lidé?

Zdá se, že naše vláda a výrobce „skvělé vakcíny“ britsko-americké AstraZeneca nám toho asi neřekly podstatně víc.

Kdo sype písek mezi jemná soukolí mezinárodních vztahu Ruska a ČR?

-ps-

15. 9. 2020 Velvyslanectví RF a PrvníZprávy

Jsou zprávy, o kterých se neví, přestože jsou důležité. Třeba o tom, že Velvyslanectví Ruska v Česku na svém webu zveřejnilo informaci z brífinku tiskové mluvčí ministerstva zahraničních věci Ruska Zacharovové k prohlášení českého ministra Petříčka o perspektivách rusko-českých konzultací. 

(Na snímku mluvčí ministerstva zahraničních věci Ruska M. Zacharovová)

Instituce blbosti, jo jsou i takový, co zvedaj ruce na povel, paňáci hadrový

Ivan David

15. 9. 2020


Při včerejším příchodu do kanceláře a otevření doplněného programu jednání pléna Evropského parlamentu jsem si vzpomněl na píseň „Porcelánový prasata“ od rockové kapely Kabát. Text, který zpívá Pepa Vojtek a který jsem si dovolil převzít do titulku, naprosto přesně vystihuje způsob práce europarlamentu. Jde o orgán fungující neskonale méně demokraticky než parlament jakéhokoli členského státu. Přitom si osobuje pravomoc navrhnout, aby Evropská rada odebrala Polsku právo hlasovat v orgánech EU, z důvodu údajného „porušování demokracie“.

Kde blb, tam nebezpečno

Jiří Vaško

15. 9. 2020

Co byste řekli o člověku, který nadává známému, šíří o něm mnohdy vymyšlené pomluvy, provokuje ho a škodí mu různými schválnostmi? A když to dělá nejen ze své zlé vůle, ale i na žádost či pokyn jiného známého nebo známých a dělá si tak i z vlastních dřívějších nebo potenciálních přátel nepřátele? Že je to hrdina nebo naopak hlupák či blbec?


Maďarsko utrácí na rodiny nejvíce v Evropě a vyplácí se to

-admin-
15. 9. 2020    SvobodnéNoviny

Maďarsko vynakládá pět procent svého HDP na rodinnou politiku, což je nejvyšší podíl v Evropě, uvedla státní ministryně pro rodinu a mládež Katalin Nováková na online demografické konferenci pořádané Mexikem.

„Podpora rodiny není jen výdaj, ale spíše investice,“ uvedla Nováková ve svém projevu ve španělštině. Nováková uvedla, že stejně jako v jiných zemích západního světa je demografická krize v Maďarsku vážnou výzvou.


pondělí 14. září 2020

Na čí stranu se přidal Facebook?

Ivan David
14. 9. 2020


Na začátku roku měla česká komisařka Věra Jourová, mající v popisu práce i lásku k bližnímu, respektive boj proti nenávisti na sociálních sítích, rozhovor se zakladatelem a akcionářem sociální platformy Facebook Markem Zuckerbergem. V něm mu měla vysvětlit, že Facebook se musí přidat na stranu dobra, pravdy a lásky, jinak bude mít v Evropě problémy. 

Výrok Hillary Clintonové dává demokratické Americe sbohem

Lubomír Man

15. 9. 2020
I sbohem éře, kdy poražený šel a stiskl vítězi ruku. Ať už ve sportu, třeba na tenisovém kurtu, či ve volbách všeho druhu, ať už politických či všech možných jiných. Ten výrok vybízí ke zrušení zásady fair play a tedy slušné hry, a verbuje lidstvo ke rvačce bez pravidel, ve které je k přemožení soupeře možno využít jakýchkoli prostředků, a kde o pravdě jednoho či druhého rozhoduje, kdo z těch dvou má těžší kyj a dokaže s ním smrtonosněji mávat. 

Americká barevná revoluce

Paul Craig Roberts

14. 9. 2020  paulcraigroberts
Nasbíral jsem už dost důkazů o tom, že vojenskobezpečnostní komplex s využtím médií a Demokratů zamýšlí proměnit listopadové volby na barevnou revoluci. CIA je v organizování barevných revolucí velezkušená a v řadě zemí, jejichž vlády nebyly CIA po chuti, je už s úspěchem odvedla. Jak už jsme se z denunciací dřívějšího ředitele CIA Brennana na prezidenta Trumpa dozvěděli, ani Trump CIA nevyhovuje, a z jejího hlediska se prakticky v ničem neliší od Hugo Chavese, Nicolase Madura , Charlese de Gaulla, Evo Moralese Viktora Janukovyče a dalších.

Daniel Vávra poznal novou fintu internetových gigantů proti svobodě slova. Máte smůlu, nedovoláte se (Petice k podepsání)

14. 9. 2020 ParlamentníListy a Facebook plus YouTube

Vývojář Daniel Vávra stojí mimo jiné za nejnovější peticí proti omezování svobody slova na sociálních sítích. Zároveň tomuto tématu věnoval jeden díl svého sledovaného internetového pořadu Jáma pekel, kde apeloval na zastavení nové formy cenzury na internetu. Díl nesl název „Novodobá cenzura, cancel culture, manipulace a jak s ní bojovat“. A po jeho zveřejnění čekalo na tvůrce velmi nepříjemné překvapení.

Proč je Senát extrémistická instituce?

Petr Sak

14. 9. 2020 PrvníZprávy

O významu a funkci Senátu se vedou trvale polemiky, přičemž jeho nejhorlivějšími zastánci jsou Ti, kteří pobírají plat senátora.

Chtělo by se říci střet zájmu. Něco se o Senátu říká v dokumentech kodifikujících náš ústavní systém, jsou však skutečnosti, které jsou skryté nebo vznikají teprve, když instituce či entita začne žít svůj život. To jsou právě ty skutečnosti, o kterých v souvislosti se Senátem chci psát. Nejdříve však poněkud náročnější metodologická úvodní poznámka.


Jaký osud si chystáme?

Jaroslav Tichý

14. 9. 2020   Outsidermedia

Stále více našich občanů začíná chápat, že naše setrvání v EU znamená naši islamizaci, ztrátu zbytku suverenity ve prospěch EU, ztrátu našeho státu a území, likvidaci našeho národa jeho rozpuštěním do připravované „světle hnědé rasy“ a začlenění do Evropského islámského chálifátu. Znamená to naši politickou a ekonomickou porobu, ztrátu naší kultury, historie, způsobu života, povinnost setrvale pracovat na jiné. A naše následné zařazení do projektu NWO plánujícího fyzickou likvidaci více než 6,5 mld. lidí na celé planetě, nás nevyjímaje.


Andrej Babiš by měl Tomáše Petříčka vyrazit, ať to stojí, co to stojí

Jiří Vyvadil

13.9.2020 VašeVěc

Nedovedu si představit důsledky, kdyby Jiřímu Paroubkovi, premiérovi za ČSSD udělal takový podraz jako nyní Tomáš Petříček. Premiér veden dosavadnímu zkušenostmi s průběhem státních převratů organizovaných a financovaných Západem na Ukrajině či ve Venezuele, kde dopadly zcela úděsně oproti očekáváním Západu sice na jedné straně výrazně napomohl tomu, aby se jednání o Bělorusku dostalo na mimořádné jednání summitu premiérů a hlav států, ale protože si pragmaticky věci vyhodnotil a zjevně nechtěl být je nástrojem protiruské fóbie Poláků, která je neukojitelná, správně usoudil, že v situaci, kdy se členské státy díky vetu Kypru a Řecka nebyly schopny dohodnout na konkrétních sankcích proti Bělorusku a i kdy i po měsíci je režim Lukašenka pevný a i míra zadržených demonstrantů, či demonstrantek je prakticky minimální proti brutálně zadrženým demonstrantům žlutých vest, které v Paříži obnovili svou činnost.

Nyhetsbanken: Švédsku hrozí reakce „ruského medvěda“ na „vlky“ z NATO!

red a -kou-
14. 9. 2020 Nyhetsbanken a PrvníZprávy 

Během několika posledních let se ukázalo, že ti, kteří kritizovali dohodu Švédska s přijímáním vojenských sil NATO, měli pravdu v mnoha důležitých otázkách, napsal Nyhetsbanken.

Problém je v tom, že Rusové vnímají pravidelná cvičení a rozmístění kontingentů NATO poblíž jejich hranic jako snahu udělat ze Švédska „odrazový můstek“* pro útok na Rusko. Článek zdůrazňuje, že takovéto vojensko-politické hry lze jen těžko předvídat a jsou extrémně nebezpečné, protože reakce „ruského medvěda“ může být nečekaně zuřivá.

(Snímek komentuje Nyhetsbanken takto: K americkému letadlu B52 nad Černým mořem se připojily dvě ruské stíhačky. „Neprofesionální,“ stěžuje si Pentagon.)

neděle 13. září 2020

Listopadové volby jsou o bělošství, o ničem jiném

Paul Craig Roberts

13. 9. 2020  blog autora, překlad Zvědavec

Tucker Carlson poukázal na několik obludných lží, které demokraté a presstituti vyslovují s vážnou tváří - https://video.foxnews.com/v/6186424701001#sp=show-clips. Tyto neskutečné lži odhalují velkou míru kolapsu v morální struktuře naší společnosti. 

Lavrov nabídl Merkelové volbu mezi Ruskem a Navalným: Merkel si naběhla

Rostislav Iščenko
13. 9. 2020     ukraina
Obecně mělo prohlášení, které zaznělo před několika dny, v němž Rusko klade na Německo veškerou odpovědnost za nastávající zhoršení vztahů mezi zeměmi kvůli situaci s Navalným, to je status prohlášení ministerstva zahraničí. Ale jelikož diplomatický rezort nevydává prohlášení, která by nebyla schválena jeho hlavou, oprávněně můžeme nazvat Sergeje Viktoroviče jeho spoluautorem. Ba co víc, jsem absolutně přesvědčen, že i když Vladimír Vladimírovič neredigoval toto prohlášení, tak, přinejmenším, byl seznámen s jeho obsahem a prezidentovo schválení také získalo. Je až příliš příkré.

Stopy otrávenia Navaľného ukazujú na jeho intímnu spoločníčku s trvalým pobytom v Londýne

Ksenija Malceva
13. 9. 2020  PravdaRu JPGazeta, Politikus a HlavnéSprávy

Ako pri všetkých spektakulárnych sakrálnych obetiach v radoch ruskej liberálnej piatej kolóny, aj v prípade Navaľného stopy vedú do Londýna, kde žije jeho intímna priateľka Marija Pevčich, ktorá Navaľného sprevádzala na jeho osudovej ceste do Tomska. O nových poznatkoch v kauze Navaľného informoval portál politikus.ru

Na snímke Marija Pěvčich

Jaroslav Bašta: Už i ta žárovka zčernala

Jaroslav Bašta a -rp-
13. 9. 2020 PrvníZprávy

Existují okamžiky, kdy si říkám s Vítězslavem Nezvalem, že „Naše životy jsou bludné jako kruh“ (Edison, 1927), píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.