Reklama

sobota 26. září 2020

Pěstujme si svůj stín!

Lubomír Man

25. 9. 2020 

Kráčím po chodníku a můj stín nalevo ode mě kráčí se mnou. A je takový, jaký byl, když mi bylo dvacet. A o tomhle vás mohu ujistit, na to si přes všech sedmdesát brázd uplynulého času dobře pamatuji. Pravda, pohybuje se pomaleji než tehdy, ale to na konturách toho stínu není znát. Umělecký dojem zůstává tedy neporušen a můj stín je ke mně ostatně milostivý i v jiných ohledech.

Mediální hovínka XXXVII.

Lu  Lina
26. 9. 2020   NonServiam

„Menstruace je i mužské téma,“ říká výrobkyně menstruačních kalhotek. Jistě. O ničem jiném v hospodě v podstatě nemluvíme. V těch krátkých chvílích, kdy je plukovník v.v. nechává otevřené. Mám ale jednu faktickou: Spisovatelka Rowlingová nedávno dostala hroznou čočku, když osobu, která menstruuje označila za ženu. Takže, jak je to genderově správně? Osoby, které menstruují, nebo pořád ještě ženy a muži? Muži, kteří sice díky genderové nedokonalosti matky přírody nemenstruují, ale zoufale si o tom aspoň chtějí se ženami povídat? Ale na rovinu, byznys je byznys – být výrobcem menstruačních kalhotek, taky asi budu všude s vážnou tváří tvrdit, že menstruace je i mužské téma.

Kterak peníze nevyhodit oknem

Zbyněk Fiala

26. 9. 2020 VašeVěc

Veřejnost se pomalu vrací k původnímu smyslu rozvoje obnovitelných zdrojů, kterým nebylo ruinování státního rozpočtu a peněženek spotřebitelů, ale reakce na klima a převratné technologické změny. Je to patrné na krajské i obecní úrovni. Na řadě je vláda.

(Na snímku autor Zbyněk Fiala)

Zbořil: Jsou Češi kolonizátoři? Vždyť přece pijí kávu! (VIDEO)

Zdeněk Zbořil a -rp-
26. 9. 2020 PrvníZprávy

Skupina mladých lidí v ČR upozornila, že občané ČR mají svůj podíl na historii kolonialismu. Témata docházejí, musíme si objevit nějaké nové a proč si zrovna nevybrat to, o kterém toho moc nevíme, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro PrvniZpravy.cz.


Kdyby byl Assange Navalným a bojoval proti Rusku, vyhlásil by Západ kvůli němu už válku

Jiří Vyvadil
26. 9. 2020  VašeVěc

Připojil jsem v týdnu svou podporu návrhu na ocenění Juliana Assange Nobelovou cenou míru. Asi málokdo se v současné době zasloužil o odhalení krutých a děsivých informací jako zakladatel WikiLeaks.

Muži ve Francii napadají ženy za nevhodné oblečení


Ivan David

26. 9. 2020 


Jak píše server Idnes: „Soud ve východofrancouzském Mulhouse vyměřil dvouměsíční podmíněný trest mladíkovi, který napadl dvě ženy za to, že podle něj neměly vhodné oblečení. Jedna z nich na sobě měla šortky, uvedl server franceinfo. Policie vyšetřuje také podobný případ z minulého týdne. Tři muži napadli ve Štrasburku studentku kvůli tomu, že měla krátkou sukni.“
Nepoučený člověk by řekl: „To se ti Francouzi zbláznili?“ Poučený člověk ví, že to byli „noví Francouzi“, jejichž „cudnost“ krátké sukně urážejí. V článku, který na násilí vůči ženám poukazuje, si opravdu někdo dal značnou práci, aby za žádnou cenu nepoužil slovo „muslim“.


Nový evropský pakt o migraci: Tentokrát k nám odsunou kriminálníky a teroristy

Maru

25. 9. 2020   Zvědavec

Konečně je jasné, proč Babišova vláda staví nová imigrační centra.
Evropská komise totiž ve středu odhalila svůj návrh nového evropského paktu o migraci a azylu.
Pakt za úzké spolupráce s globalistickými organizacemi (OSN UNHCR, IOM) a mezinárodními i lokálními migračními neziskovkami akceleruje příjem migrantů do EU. Např. zde od str. 8
ukázka doporučení Evropské komise:

(Na snímku detenční středisko Vyšní Lhoty u Ostravy)

pátek 25. září 2020

Podpořte nominaci Juliana Assange na Nobelovu cenu míru!

 25. 9. 2020

Petice je ZDE

Pozor - vměšujeme se do vnitřní záležitosti jiného státu

Lubomír Man

25. 9. 2020
Už v průběhu Druhé světové války zvažovaly nejlepší mozky v USA, Británii, a Sovětského svazu, co udělat, aby se svět napříště už dalším lidským jatkám natrvale vyhnul. Věděli, že ke splnění tohoto cíle bude nutno vytvořit novou světovou organizaci, která ve své chartě stanoví takové závazky jejích budoucích členů, to je národů v této organizaci sdružených, které všechny možné budoucí konflikty, jež by k budoucí válce mohly vést, znemožní. Tak vznikla OSN, s ní i Charta OSN a v ní tyto tři hlavní závazky národů, nezbytné pro zachování světového míru:

Dilema profesionálního Elfa

Václav Umlauf
25. 9. 2020   e-Republika

Elfové představují pohádkové bytosti s výplatní páskou, které trpělivě a otcovsky vysvětlují nezávislým webům, že někde je jasně daná lajna mezi "desinformací" a zdravou "liberálně-demokratickou" informací.

(Na snímku kresba donašeče/udavače) 

Jak rozdělit peníze z Fondu obnovy zemědělcům co nejdříve?

Ivan David
25. 9. 2020


V květnu předložila Evropská komise návrh nařízení nazvaného Omnibus. Jde o návrh předpisu, který by Komisi dal právní zmocnění utratit 750 miliard eur, které si EU půjčí pomocí dluhopisů. Z celého obřího balíku peněz půjčených přes Fond obnovy Komise navrhovala rozdělit mezi zemědělce pouze 16 miliard eur. Zemědělství přitom patří mezi odvětví, která jsou nejvíce poškozená krizí způsobenou pandemií COVID-19.

Opět nám pod hrozbami vnucují ilegální migranty. Situace je vážná!

Tomio Okamura a Ivan David
24. 9. 2020  stránky SPD a stránky europoslance Ivana Davida

Rychlá reakce předsedy strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury a europoslance za SPD MUDr. Ivana Davida na nový nebezpečný pokus vnutit ilegální migranty všem členským zemím EU. 
(Rozbor nového návrhu Evropské komise jak vnutit členským zemím ilegální migranty pod heslem "povinné solidarity" a to pod pohrůžkou pokut a sankcí najdete pod tímto příspěvkem v článku spisovatele Mariana Kechlibara.)

Nový azylový plán EU, aneb “pes jitrničku sežral”

Marian Kechlibar

25. 9. 2020  blog MARIAN.KECHLIBAR

Myšlenka na redistribuci běženců po EU je, jak se zdá, takzvaně nemrtvá.

Už když Němci v létě přebírali vedení EU, hovořilo se v médiích o tom, že jedním z cílů jejich předsednictví by měla být reforma azylové a migrační politiky unie. (Spiegel, ZDF, Handelsblatt). Připomeňme raději, že současnou šéfkou Evropské komise je dlouholetá spolupracovnice kancléřky Merkelové, Ursula von der Leyen.


(Na snímku spisovatel Marian Kechlibar)

Výzva 29 českých vědců, umělců, publicistů a dalších osobností k nominaci Juliana Assange na Nobelovu cenu míru.

24. 9. 2020 
Na dnešní tiskové konferenci v Praze byla zveřejněna výzva 29 českých vědců, umělců, publicistů a dalších osobností, aby byl Julian Assange, zakladatel WikiLeaks, nominován na Nobelovu cenu míru. Novináře s ní seznámili čtyři ze sedmi mluvčích iniciativní skupiny (Jaroslav Bašta, Petr Hampl, Lenka Procházková a Josef Skála, dalšími mluvčími jsou Jan Kavan, Jan Keller a Jan Schneider). Podpořit je přišel i herec Ivan Vyskočil, další ze signatářů výzvy.

(Na snímku Julian Assange)

čtvrtek 24. září 2020

V Evropě začínají platit muslimské zákony

Petr Hampl
24. 9. 2020   Přednáška v Litoměřicích 22. 9. 2020

Polské plány a "Prezidentka Světla"

Rostislav Iščenko

24. 9. 2020       ukraina
Z pozice zdravého rozumu musí být polsko-pobaltské kroky v běloruském směru uznány neadekvátními.
Už před běloruským majdanem jsem nejednou tvrdil, že může zvítězit pouze ve formátu blitzkriegu, na dlouhodobou akci neměli jeho organizátoři zdroje. Navíc bylo třeba Lukašenka svrhávat před tím, než pochopí, co se děje a vrhne se do náruče Ruska.
(Světla je od jména Světlana, pozn. překl., na obr. uprostřed) 

V Řecku dochází k průlomové obžalobě členů nevládních organizací, zaměřených na pašování lidí do Evropy.


Ivan David

24. 9. 2020


„Nelegální výdaje, problémy se spravováním peněz, problémy s nedostatečnou kvalitou služeb poskytovaných nezletilým, problémy s legálností používání prostor a dodržování pravidel veřejné hygieny týkající se COVID-19.“ To vše bylo zjištěno audity prováděnými od května do června u devíti nevládních organizací a 13 různých struktur, uvedl Greek City Times s odvoláním na web To Vima.
Audity byly provedeny Národním úřadem pro transparentnost na příkaz jeho šéfa Angelose Binise. Z těchto auditů vzešlo celkem 11 zpráv, které byly zaslány po jednotlivých případech státnímu zastupitelství a ministerstvu pro imigrační politiku.


Mnichov je symbolem zrady

Přemysl Votava

24. 9. 2020  VašeVěc

Mnichov 1938 se stal symbolem zrady. Nezapomínejme na něj ani dnes. Dnešní středoškoláci v tom tápou, historici se radši otáčí zády. Není zájem tyto události příliš připomínat. Jsme přece součástí EU, NATO a vzpomínané Německo, to je dnes náš největší obchodní partner.Nová úvaha nad prezidentskými volbami v USA

The Saker

24. 9. 2020  zdroj, překlad Zvědavec

Na začátku července jsem napsal článek s názvem „Záleží vůbec na příštích prezidentských volbách?“, v němž jsem uvedl, že hlasování v příštích volbách, kdo bude další loutkou v Bílém domě, se bude rovnat tomu, jako kdybyste hlasovali pro nového kapitána potápějícího se Titanicu. Uvedl jsem tři konkrétní důvody, proč se domnívám, že příští volby budou celkem dosti nepodstatné:

středa 23. září 2020

Blíží se nejdražší volby v dějinách

Ivan David
23. 9. 2020

Objíždím zemědělské podniky v ČR, abych s jejich experty konzultoval dopady připravované reformy Společné zemědělské politiky EU a společně s nimi připravil příslušné pozměňovací návrhy. Na silnicích je vidět, že se blíží volby. Stavební firmy chvátají s prací, aby je mohly vyfakturovat ještě stávající politické garnituře, s níž byly zakázky dohodnuté. Včetně „víceprací“. A těch není zrovna málo. Dosluhující správci veřejných peněz se na poslední chvíli „zuřivě“ snaží utratit, na co ještě dosáhnou. Billboardy, letáky a inzerce v tisku v rámci předvolební kampaně jsou „drahý špás“, a tak se hodí každá provize.


Rozpad

Leo K.

23. 9. 2020 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Z facebooku:
…už asi nemůžu číst noviny a časopisy. Dnes ráno jsem otevřel tisk a dozvěděl jsem se, že Novotný, který veřejně přeje lidem smrt, je vlastně frajer a má smysl pro humor, v jiném médiu zase v rozhovoru, že režisérka Agnieszka Holland je zklamaná z Čechů, protože mají hystericky negativní postoj k uprchlíkům a je otrávená z Poláků, protože přijímají příliš prorodinné zákony, v dalším článku zase psali, že David Černý je velevážený a hyperkvalitní umělec a dále, že pan Havel bude mít plovoucí lavičku na Vltavě… Co zpráva, to můj pocit, že jsem asi úplně mimo…

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (7. díl)

Petr Kužvart 
23. 9. 2020    e-Republika

„Kult osobnosti”, neodmyslitelně spjatý se Stalinovou osobou, nebyl vůbec ojedinělý.

Je Česká televize nedotknutelný „stát ve státě“?

Jiří Vaško 
23. 9. 2020

Zcela jistě není, ale zejména její zpravodajské redakce, zvláště pak ČT24 se tak chovají nebo se o to pokoušejí. ČT rozhodně není televizí veřejné služby, jak o sobě s vážnou tváří a důležitostí neustále prohlašuje, ale jakýmsi tajným „bratrstvem“, které se i ve svém vlastním zájmu snaží podporovat zejména spřátelené politiky, umělce či organizace, a to i ty zahraniční, a špinit ty ostatní, redakcemi vybrané. 

(Na snímku autor)

úterý 22. září 2020

Mnozí europoslanci neviděli živého zemědělce celá desetiletí


Ivan David

22. 9. 2020
 

Včera jsme na Zemědělském výboru Evropského parlamentu jednali o návrhu Strategie podpory malých a středních podniků. Strategie v podání EU je „tlustospis“, v němž Evropská komise slibuje hory horákům a doly dolákům. Každý si v ní může najít něco, co se mu líbí, i když si jednotlivé části zhusta odporují. Pokud ji europoslanci a Rada schválí, tak se na ni Komise odvolá při předkládání nových návrhů směrnic a nařízení. Přesněji řečeno – Komise si vybere, co ze strategie chce udělat, napíše nové nařízení a je předloží ke schválení Evropskému parlamentu (EP) a Radě. 


Turecko páchá válečné zločiny zcela v souladu s neveřejnou politikou USA a EUIvan David
22. 9. 2020


Článek v listu Jerusalem Post věnuje pozornost zprávě OSN o válečných zločinech a zločinech proti lidskosti, kterých se dopouští Turecko a jemu podřízené džihádistické milice na okupovaných územích v Sýrii.
„Extrémisté podporovaní Tureckem se v severní Sýrii dopustili množství zločinů poté, co Ankara za poslední tři roky nelegálně obsadila syrské regiony Afrín, Jarabulus, Idlib a část Rojavy, území obývaného především kurdským obyvatelstvem. Obvinění jsou nyní součástí pololetní zprávy Rady OSN pro lidská práva. Poslední rok je rok s nejjasnějšími a nejkomplexnějšími důkazy o masivním zneužívání a zločinech proti místnímu obyvatelstvu, které je v rozporu s mezinárodním humanitárním právem“, uvádí zpráva.


Svět ruskýma očima 577

Zajoch 
22. 9. 2020  Outsidermedia

Baťko se v Běloruské republice setkal s jedním z nejkreativnějších příkladů organizování barevných revolucí ve světě * Dnes je Minsk hranice, na které se rozhodují otázky, které sahají daleko za Bělorusko * Ukrajina ztratila přibližně 20 milionů obyvatel

Různé tváře Pavla Zemana

Zdeněk Jemelík

22. 9. 2020  Chamurappi nebo VašeVěc
Mediální zprávy o činech nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nejsou příliš časté. Zřejmě o pozornost médií příliš nestojí. Jeho přímí podřízení Lenka Bradáčová a Ivo Ištvan jej zastiňují. Opakovaně jsem se o něm v článcích zmiňoval jako o „brněnské sfinze“.

(Na snímku Ing. Zdeněk Jemelík)

K americkým sankcím

22. 9. 2020 Solovjov Live , překlad Outsidermedia

Docela nezvyklý materiál předložil posluchačům a divákům ředitel ruského Ústavu východních studií a obávaný diskutér Jevgenij „Armagedonyč“ Satanovskij. K jeho překladu pro vás mě inspirovala dnešní reakce Petra Žantovského v Parlamentních listech na docela hnusné výpady Pavla Šafra a dalších „novinářů“ vůči prezidentu Zemanovi. Petr Žantovský ve svém odkazu na zdravotní problémy bývalého prezidenta Havla nepřekročil, na rozdíl od útočníků na prezidenta Zemana, meze slušnosti a dle mého názoru trefil do černého. 

pondělí 21. září 2020

Lanz: Novičok znovu „udeřil“ aneb Další zpackaná otrava?

Zdeněk Lanz-a rp-
21. 9. 2020   PrvníZprávy

Okurkové sezóna letos opravdu není ani náhodou. Šíří se druhá vlna koronaviru, o jejíž závažnosti se vzhledem k protichůdným vyjádřením nejrůznějších odborníků v médiích a chaotickému zavádění vládních opatření můžeme jen dohadovat.


(Na snímku Zdeněk Lanz)

Bašta: Útok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?


Jaroslav Bašta
21. 9. 2020 VašeVěc

Od doby, kdy ruský opoziční předák Alexej Navalnyj zkolaboval v letadle letícího ze západosibiřského Tomsku do Moskvy, uplynul rovný měsíc, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


Komise chce zemědělcům sebrat 2,3 miliardy eurIvan David

21. 9. 2020


Dnes budeme na jednání Zemědělského výboru Evropského parlamentu projednávat návrh rozpočtu EU pro rok 2021. Komise v něm navrhuje snížit dotace zemědělcům o 2,3 miliardy eur tedy asi o 60 miliard Kč. Peníze, které chce sebrat zemědělcům navrhuje převést na nesmyslné projekty Zeleného údělu jako jsou dotace elektromobilů, dobíjecích stanic, fotovoltaických a větrných elektráren. A na další nesmysly, které předloží autoři různých projektů. O jednom z nich, který by poškodil naše včelaře dnes budeme hlasovat.


Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

Radim Valenčík
21. 9. 2020 RadimValenčíkPíše
Motto: Bez práce nejsou koláče
Dnešní doba dokáže znovu a znovu překvapit tím, v jaké míře vytváří živnou půdu pro bujení iracionality. Netušil jsem, že mediální mainstream může poskytnout prostor i úplným hovadinám, navíc velmi nebezpečným. Ale možná podceňuji "konspirační dimenzi" současné reality a toto je jedna z jeho funkcí.

neděle 20. září 2020

Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Lubomír Man 
20. 9. 2020
Tři hlavní závazky pro udržení světového míru vložilo padesát států zakládajících OSN (bylo mezi nimi i Československo), do Charty OSN v r. 1945. Když si je přečtete, uznáte: Ano, kdyby se jen tyto tři zásady ve světě dodržovaly, nebylo by došlo k válce minulé a zmizelo by též nebezpečí války budoucí. Dnes jsou tyto závazky platné už pro 193 členských zemí OSN, ale přiznejme si, že jejich platnost je, bohužel, jen ryze formální.

Jak Andrej Babiš ignoruje zahraniční politiku a co to přináší

Peter Zvolenský

20. 9. 2020 VašVěc

Vaše věc přinesla 11. září t.r. noticku Petra Sedláčka „Jak Babiš neskočil Polákům na lep“. Chválí tam premiéra, že prokoukl polské triky a rozhodl se nepodpořit improvizaci Varšavy s vytvořením jakési „alternativní prezidentky Běloruska“ cestou V4 v osobě paní Tichanovské. Dámy sice velmi pohledné, ale natolik zjevně nastrčené loutky, že není moc jasné koho reprezentuje. Ženské půvaby samy o sobě v politice nestačí.