Reklama

sobota 3. října 2020

Pro koho je COVID požehnáním

Ivan David
3. 10. 2020


Tento příspěvek píši před vyhlášením výsledků voleb. Mám na mysli verbální boje politiků na mediálním jevišti. Jistěže se COVID hodí jako zástěrka a záminka pro různé politickoekonomické akce jako je čachrování s půjčkami a sliby, a jako mlha pro média, která potřebují upozadit mnohem podstatnější témata. Teď ale komentuji politický předvolební „diskurs“. „Kritizovat znamená říkat, jak bych to udělal já, kdybych to uměl“, napsal kdysi Karel Čapek.

Nová fáze

LC
3. 10. 2020   RokAJehoDny

Komprehensívní aliance mezi Ruskem a Čínou je podle indického diplomata Bhadrakumara jedním z nejdůležitějších geostrategických směrů planety. V dnešním západním zrelativizovaném světě fluidních přeludů je překvapující konstatování indického diplomata o tom, že raison d’être této aliance bylo mocným způsobem popsáno v komuniké ze setkání ministrů zahraničí 11. září v Moskvě, obě strany evokují svůj historický boj s německým nacismem a japonským imperialismem: „Sovětský svaz a Čína nesly hlavní břímě boje s nacismem a militarismem, za cenu enormních lidských obětí zastavily a zničily agresora, prokázaly v tomto boji nezměrné sebeobětování a obrovský patriotismus“. 

Azerbajdžánská armáda střílí rakety na nemocnici a EU uvaluje sankce na Bělorusko

Ivan David
3. 10. 2020

Staré přísloví praví, že „koho chce pán Bůh potrestat, toho raní slepotou“. Evropská komise a premiéři členských zemí EU předvádí názorně, co to je slepota v mezinárodních vztazích. Včera nad ránem se slavnostně shodli o uvalení sankcí na Bělorusko. Za ztlučení demonstrantů a údajné zfalšování voleb. V době, kdy premiéři – a mezi nimi i předseda české vlády Andrej Babiš (ANO) – podepisovali závěry Evropské rady, azerbajdžánští vojáci z velkorážních děl a raketometů ostřelovali civilisty v hlavním městě Náhorního Karabachu Stěpankertu.

pátek 2. října 2020

USA chtějí rozmístit ve východní Evropě ještě více svých vojáků. V Polsku se už při počítání ztrát roní slzy

2. 10. 2020 news-front
Senát USA navrhuje, aby se do východní Evropy přemístila vojska kvůli "posílení zadržování Ruské federace". Jak oznamuje Interfax-Ukrajina, předseda výboru pro ozbrojené síly senátu USA Adam Smith prohlásil, že je nutno rozmístit americká vojska ve východní Evropě pro zadržování Ruska a ochranu partnerských vztahů se státy regionu.

Vývoj agresivity Ázerbájdžánu podél linie kontaktu mezi Artsakhem (Náhorním Karabachem) a Ázerbájdžánem

2. 10. 2020 Jerevan
Od 2. října pokračuje velká agresivita Ázerbájdžánu proti Artsakh. Brzy ráno obnovily ázerbájdžánské ozbrojené síly rozsáhlé vzdušné, raketové a pozemní útoky podél celé linie kontaktu mezi Artsachem (Náhorním Karabachem) a Ázerbájdžánem. Ázerbájdžánská armáda nadále používá širokou škálu těžkých zbraní, jako jsou tanky, obrněná bojová vozidla, raketové systémy s více odpalovacími zařízeními a letectví, včetně bezpilotních prostředků. Bylo registrováno použití kazetové munice ázerbájdžánskými ozbrojenými silami, což je podle mezinárodního práva zakázáno.

Naše společnost debilní

Jiří Jírovec

2. 10. 2020
Mám na mysli zejména tu část českého politického spektra, která se ve Sněmovně (30.9. 2020) s obdivuhodným nasazením pustila do vlády. Roman Prymula, nový ministr zdravotnictví, předložil návrh, jak pandemii pozastavit. Sdělil, že situace je kritická pokud jde o čas a o kázeň. Když se začne hned, lze vzestup nákazy zachytit. Nic přehnaně nového: roušky, omezení počtu lidí tam, kde se viru nejlépe víří. A teď poslouchejte: V první fázi bude stačit 14 dní, po nichž se rozhodne, jak dál. Vidláci ve Sněmovně (ne nezbytně venkovani) se chystají k hození vidlí. Marek Výborný je zřejmě vzdělán seriálem „Jistě pane premiére.“ Sir Humphrey v něm vysvětluje, že nejlepší způsob, jak cokoli zabít, je vytvořit komisi. Náš politik dostane ve Sněmovně slovo a praví:

Jiří Weigl: K novému migračnímu plánu Evropské komise

Jiří Weigl
2. 10. 2020   InstitutVáclavKlause

Před jakoukoliv věcnou debatou nového migračního projektu Evropské komise, který byl minulý týden zveřejněn, je nezbytné říci, že společnou migrační politiku nemohou mít země, respektive politické síly v jejich čele, jejichž cíle, zájmy a ideologie se v otázce migrace zásadně liší. A to je právě situace dnešní Evropské unie a jejích členských států.


USA na pokraji občanské války

Thierry Meyssan

2.10.2020 VoltaierNet, překlad Zvědavec

S blížícími se prezidentskými volbami v USA je země rozdělena na dva tábory, které se navzájem podezřívají z přípravy státního převratu. Na jedné straně jsou demokraté a neorganizovaní republikáni a na straně druhé jsou stoupenci prezidenta Jacksona, kteří tvoří většinu v republikánské straně, aniž by sdíleli její ideologii.


Zakladateľa hnutia Black Lives Matter zatkli za spreneveru veľkej sumy milodarov

Eugen Rusnák
2.10.2020   ZemaVekSk

Zakladateľa hnutia Black Lives Matter („Na životoch čiernych záleží“) v Atlante obvinili z nezákonného prisvojenia a sprenevery milodarov, zozbieraných prostredníctvom akcie na Facebooku – údajne na dobročinné účely, pre „triumf sociálnej spravodlivosti.“

(Na snímku zatčený Maejor Page)

Emmanuel a Juanita

Janinna

2. 10.  2020 ColonelCassadPokec24

Ve Vilniusu diskutovali Juanita Tichanovská a Macron o otázce, jak donutit Lukašenka, aby se pokojně vzdal moci, a co za to opozice, která má slíbené 4 miliardy dolarů, dostane, pokud se Lukašenko najednou zblázní a předá moc Tichanovské.


Proč nám média lžou a strany se nespojují?

Petr Žantovský a Ivan David
2. 10. 2020čtvrtek 1. října 2020

Běžte už s Covidem do ......! aneb Konec Covidalarmismu!

Michal Brand

2. 10. 2020
Čas vyhodnotit informace
Svět má za sebou téměř deset měsíců s koronavirem Covid-19.
Pozn.: Podle oficiální verze tedy, protože se čím dál více ukazuje, že první případy nepropukly v Číně v listopadu až prosinci 2019, ale již v říjnu až prosinci 2019 v Itálii, v létě 2019 ve Francii a Španělsku.
A již dříve byla „nemoc z elektronických cigaret“, která se záhadně objevila výhradně v USA na jaře až v létě 2019 a která měla záhadně naprosto stejné příznaky jako Covid-19 a která stejně záhadně zmizela ihned po novém marketingovém názvu (vytvořeném v prosinci 2019 až květnu 2020) „wuhanský virus“/“čínský virus“ namísto původního marketingového názvu „nemoc z elektronických cigaret“

(Pozn. red. I.D.: Autor není lékař, některé jeho výhrady jsou správné, některé ne zcela, například porozumění souběhu příčin. Podobně je to s patogeny, které mohou být u zdravého přítomny "normálně". Podobně je to s představou, co je to "nákaza". Atd. Lze buď minimalizovat nemocnost nebo opatření proti nemocnosti, žádné opatření nemůže být všeobecně uspokojivé. Při 21 stupních Celsia bude někomu horko, někomu zima.)

Trump neuhnul

Israel Shamir

1. 10. 2020
Opravdu ne! Zesnulou čarodějnici z Nejvyššího soudu nahradil dobře vyhlížející Amy Barretovou. A jaký to rozdíl i jinak! Pobožná katolička namísto atheistické židovky, žena v rozkvětu a matka sedmi dětí namísto panovačné ženštiny, celé hrrr do sňatků lidí stejného pohlaví a potratů. Léto namísto zimy. Trump se odvážil učinit tento krok v čase, kdy liberálně-feministická Amerika za Bader Ginsburgovou hlasitě štkala a co nejhoněji ronila slzy.

(Pozn. red. I. D. Vadí mi, když někdo útočí na někoho pro jeho zjev, i když je ošklivý jako Madeleine Albrightová)

Co s tím vším dělat?

Petr Žantovský a Ivan David
2. 10. 2020Je czexit hrozba nebo naděje?

Petr Žantovský a Ivan David
1. 10. 2020

Německá vláda trvá na dohodě s Erdoganem a proturecké politice i za cenu rozvratu v EU


Ivan David

1. 10. 2020


Včera řekl politik CDU a kandidát na předsedu strany Norbert Röttgen pro CNN, že Kypr, který vyžaduje sankce vůči Turecku za systematické porušování výsostných kyperských vod a nelegální těžbě plynu, je ostuda Evropy, protože zablokoval sankce proti Bělorusku. A „blokuje 26 států EU“. Tento pán, který se i jinak vyznačuje celkem pitomými nápady ohledně migrační krize a neustálými apely na přijímání migrantů, tím dosáhl pomyslného prvního stupně ignorování reality, bohužel typické pro politiku spolkové vlády nejen v době předsednictví EU.

Když tam hodí nenápadně pelyněk a pak řvou, jak je to hořké


Růžena Chrasteková

1.10.2020 VašeVěc

O tom, jak se naše/jejich Česká televize a její aktivističtí moderátoři chovají neurvale, doslova i oni přebírají od některých politiků arogantní chování a i se jako ti arogantní politici prezentují, přímo tu politiku dělají, byť jsou pouhými moderátory, zaměstnanci, se už napsalo a řeklo toho nemálo. Co je ale naprosto skandální, jak pár desítek hodin před volbami podprahově ovlivňují, podsouvají občanům, voličům, své vlastní politické preference a snaží se ty voliče ovlivňovat.Jan Schneider: Jourová, Orbán a kusy papíruJan Schneider a -rp-

1. 10. 2020 PrvníZprávy

Petr Fischer si ve svém komentáři na aktuálně.cz vzal na paškál rozbroj mezi eurokomisařkou Věrou Jourovou a maďarským premiérem Viktorem Orbánem, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz..


(Na snímku Jan Schneider)

Jana Zwyrtek Hamplová: Jourová nebrání demokracii, ale diktaturu

Jana Zwyrtek Hamplová
1. 10. 2020 blogg autorky a PrvníZprávy

Stydím se za Věru Jourovou. Už dlouhou dobu. Píše v komentáři na svém blogu Jana Zwyrtek Hamplová.


(Na snímku Jana Zwyrtek Hamplová, advokátka)

Vyzobáno z webů za září 2020


Jan Kadubec

1. 10. 2020   Outsidermedia

*Obecně je aktuální problém politiky v tom, že se tak trochu začíná měnit na šoubyznys. A teď nemám na mysli jen Česko nebo Slovensko, vidíme to na celém světě, kde se do vysokých politických funkcí dostávají lidé, kteří jsou spíše šoumeni nežli zodpovědní politici a ve své podstatě také populisti. (Milan Lasica)

*Pravda je to, co si myslím, nebo co si kdo zaplatí. (Jaroslav Štefec)

*Úkolem mediálního systému není popisovat realitu, ale maskovat ji.


středa 30. září 2020

V jaké žijeme době?

Petr Žantovský a Ivan David
30. 9. 2020   video
Agrese pod Kavkazem

Přemysl Votava

30. 9. 2020 VašeVěc

Arménie, křesťanský stát velký jako třetina naší republiky, rozlohou i počtem obyvatel. Kolik toho si již ale vytrpěl. Sousedy si nevybíral… Již několik dní v arménských vesnicích a městech v Náhorním Karabachu umírají desítky, či stovky civilistů. Nepřátelské tanky si razí cestu touto arménskou enklávou pod Kavkazem. Silný soused rozhoduje o právech tohoto malého národa. Arméni mají být vyhnáni ze svých domovů. Již pokolikáté. Náhorní Karabach, malá křesťanská enkláva s asi 200 tisíci arménských obyvatel čelí agresi mocného souseda.


Válka přijde z kybernetického prostoru: Putin navrhl USA uzavření paktu o informačním neútočení

Rostislav Iščenko

30. 9. 2020     ukraina
V neděli, 27. září, začaly bojové akce v Náhorním Karabachu. Tentokrát nejde o další incident, ale o rozsáhlý útok ázerbájdžánské armády, kterou podporuje také Turecko. V celkové situaci arménsko-ázerbájdžánské konfrontace se však kromě prudkého nárůstu ztrát lidí a techniky nic nezměnilo.

Je spravedlivá společnost levicovou utopií?

Leo K.

30. 9. 2020   KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Všichni víme, že se nad poměry věčně žít nedá, jenomže naše nad poměry znamenají také umělou zaměstnanost a zbytečnou sociální závislost. Víme tedy jen, že o něco zchudneme. Příčiny krize bychom ale znát měli...


Víme ještě, co je a co není levice?

Stanislava Kučerová 
30. 9. 2020 LUK

Sáhla jsem po článku, který se jmenuje Nástup nové levice. Slibný název a čtenář napjatě čeká, kde najde ty, za kterými může jít. Co mu pomohou orientovat se ve světě, který ho obklopuje. Moc by si to přál. Je přece doba nečekaných zmatků, rizik a nebezpečí.


(Na snímku Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.)

Prohlášení ministerstva zahraničí Arménie k ázerbájdžánskému pokusu o agresi proti Arménské republice 29.9.2020

30. 9. 2020 (oficiální dokumenty)
Ministerstvo zahraničních věcí Arménie dnes ráno vydalo prohlášení odhalující ázerbájdžánské dezinformace, jejichž cílem bylo připravit základnu pro vojenské operace ve směru na oblast Vardenis v Arménské republice. Minuty po této dezinformaci zaútočily ázerbájdžánské ozbrojené síly na civilně-vojenskou infrastrukturu v oblasti Vardenis, včetně cílení na civilní obyvatelstvo, v důsledku čehož byl zabit jeden civilista.

Přesýpací hodiny

Lenka Procházková

30. 9. 2020

Někteří z lidí, které podpis Mnichovské dohody zasáhl jako zemětřesení, jsou ještě mezi námi. A protože tu zradu prožili v dětství či v raném mládí, stala se jim měřítkem. Nám ostatním, ne pamětníkům, poskytl život už jinou stupnici kolektivně sdílených otřesů.

úterý 29. září 2020

Zářijový puč henleinovců

Jiří Frajdl

29. 9. 2020    ČeskéNárodníListy

Co mu předcházelo

Dne 8. října 1937 hlásil německý vyslanec v Praze zahraničnímu úřadu v Berlíně, že došlo k jednání Konráda Henleina s dr. Hodžou a smysl rozhovoru viděl v tom, "postrašit české levicové strany a učinit je poddajnějšími vůči agrárníkům českým i slovenským uvnitř otřesené koalice". V lednu 1938 přišla nabídka předsedy agrární strany, aby Sudetoněmecká strana vstoupila do vlády. 23.února 1938 se německý vyslanec pochlubil, že mu vedoucí agrární strany R. Beran slíbil, "že jeho strana se zasadí o amnestii, resp. propuštění z vazby většího počtu sudetských Němců". O několik dní později týž vyslanec hlásil, že "jak Hodža, tak agrární ministr vnitra Černý , a i on sám (tj. R.Beran), zastupují stanovisko, že musí byt podvázána agitace emigrantů proti Německu". Jednalo se o kritické články německých antifašistů o poměrech v nacistickém Německu. Také závěr R. Berana byl pozoruhodný "musí se pomalu vytvořit atmosféra pro to, aby Sudetoněmecká strana mohla vstoupit do vlády a účastnit se správy země".

(Na snímku příslušníci SOS u maskovaného pěchotního srubu NS-61 Chata poblíž Nového Města nad Metují)

V Kosovu v pátek pokračovalo zatýkání bývalých členů UČK

29. 9. 2020    Messin

V pátek byl v kosovské Prištině zatčen vůdce Asociace kosovských válečných veteránů a předán tribunálu pro válečné zločiny v Haagu, aby čelil obžalobě ze zastrašování svědků.


(Na snímku jeden ze zakladatelů UČK - tzv. Kosovské osvobozenecké armády a současný vysoký hodnostář na kosovském "ministerstvu obrany" Salih Mustafa zasedl před dvěma dny v Haagu na lavici obžalovaných. Důvod? Spáchání řady válečných zločinů v letech 1998-9.)


Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Jiří Vyvadil

29. 9. 2020 VašeVěc

Zcela nesporně byl Mikuláš Minář bezesporu možná největším politickým manipulátorem, které Česko zažilo posledních desetiletích. Připomínal středověkého krysaře s píšťalkou, za kterým se vinou desetitisíce fascinovaných souputníků spojovaných vidinou odstranění prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše z politického života, aby nakonec skončili na rozdíl od tragických výsledků starověké báje pádem na zem, kdy obraz jasného vítězství náhle vymizel. A oni zůstali neschopní a zoufalí zase sami.

Svět ruskýma očima 578

Zajoch

29. 9. 2020   Outsidermedia
Výrobci obilí v Rusku očekávají rekordní zisky z úrody v roce 2020 * U bílé americké většiny vytvářejí komplex viny před barevnou menšinou * Reakce médií na utajenou inauguraci běloruského prezidenta

Nepohodlný hrdina Karel Kryl

Jan Žižka 
29. 9. 2020   Outsidermedia

Karel Kryl se zasadil o listopadové změny nesrovnatelně více než Václav Havel, dnes se o něm ale nemluví


Británie, Mnichov a dnešek

Petr Vlk
29. 9. 2020  KosaZostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Letos není kulaté výročí Mnichova. Jsem proto docela zvědav, jak dnešek pojme informační mainstream. Ale netrpím velkými iluzemi. Možná, že večerní Televizní noviny přinesou nějaký dvacetivteřinový šot, možná, i když zatím o tom neexistuje žádná indicie, něco přinese večer ČT 24, třeba se nějaké noticka či komentáříček objeví na internetových serverech. Třeba, ale rozhodně Mnichov se nestane tématem dne. A dokonce ani stínem letošního také nejubilejního 21. srpna. A to z mnoha důvoů. Že by alespoň najeden den vytlačil CoVid? Ani zdání!

Zpráva o rozsáhlém vojenském útoku z ázerbájdžánské strany podél bojové linie Arcachu (Náhorního Karabachu) a Ázerbájdžánu

28. 9. 2020 (Yerevan)
27. září brzy ráno zahájily ázerbájdžánské ozbrojené síly rozsáhlé vzdušné, raketové a pozemní útoky podél celé kontaktní linie v Arcachu (Náhorním Karabachu). Ázerbájdžánská armáda používá tanky, vrtulníky, těžké dělostřelectvo, bezpilotní letouny, raketové systémy Grad a Smerch. Kromě toho byly v blízkosti linie kontaktu zaznamenány turecké stíhačky F16. Arménské město Vardenis na východě Arménské republiky bylo rovněž vystaveno útokům bezpilotních letounů tureckého původu.

Americké bombardéry útočily na ruský Kaliningrad

David Axe a -rp-

29. 9. 2020 Forbes a PrvníZprávy

Dva bombardéry amerického letectva B-52 provedly simulovaný útok na Kaliningrad, který představuje vážnou hrozbu pro síly NATO v Evropě, píše Forbes.


(Na snímku americký bombardér B 52 a italský tajfun přeletěly nad Lotyšskem 25. září 2020.)


Vive la France! Inšalláh


Lu Lina

29. 9. 2020   NonServiam

Jedna z mnoha Zemmourových karikatur od politicky uvědomělých autorů.
Pokaždé, když se už i v českých médiích objeví informace o problému, který je v nějaké západní zemi sice už dlouho, ví se o jeho existenci, ale média i politici ji ignorují nebo popírají, je jasné, že už je to fakt velký průser. Jako třeba problém s násilím proti ženám ve Francii, o kterém se tady teď překvapeně píše jako o něčem zcela nečekaném a nevysvětlitelném. Prostě záhada.


(Na snímku největší mešita ve Francii, nedávno otevřená ve Štrasburku)

pondělí 28. září 2020

V4 a vývoj politického klimatu na Slovensku

Karel Klimša

28. 9. 2020 (vystoupení na Klubu mezinárodní politiky 21. 9. 2020 v Praze)
Nejdříve k V4 => dobře, že je; jde ale o to, aby k něčemu byla. 
- V4 může v EU zajistit alespoň minimální vliv a alespoň symbolicky odolávat těm nejhloupějším a nejškodlivějším nápadům Bruselu
- od roku 1991, kdy vznikla, zažívala tu lepší, tu horší časy, ožívá v reakci na vnější podněty
- jistý rozdíl mezi státy je v tom, že zatímco Polsko a Maďarsko se snaží o suverénnější politiku (můžeme k ní mít tisíc výhrad), ČR a Slovensko je do jisté míry polygonem pro zájmy USA, Německa, EU a neziskovek
- Babiš kolísá, je v kleštích; garantem euroatlantických vlivů ve vládě je ČSSD
- Slovensko se aktuálně jeví jako nejslabší článek soudržnosti V4

Zářijové memento: Nemuseli jsme tu již být. Kdo koho vyháněl jako první? Hrdinové proti příkoří. Milí krajané z Habartova. Instinktivní rozpoznání dobra od zla. Je jádro našeho národa stále zdravé jako tehdy?Jiří Kobza 

28. 9. 2020 PROTIPROUD
 

Autor připomíná, že hned po dnešním svátku svatého Václava následuje výročí mnichovské zrady, a nabádá nezapomenout na události podzimu osmatřicátého roku
 

Ve čtvrtek jsem se u pamětní desky v hale budovy Masarykova nádraží v Praze velmi rád zúčastnil pietního aktu k uctění památky občanů Československa vyhnaných – a v některých případech i zavražděných – Němci z českého pohraničí v pohnutých zářijových dnech roku 1938 i v pozdějším, následujícím období, kdy se toto historicky české území stalo (naštěstí "jen" na dobu nesmírně krutých sedmi let) součástí nacistického Německa.

Tehdejší oficiální statistika, vypracovaná v Ústavu pro péči o uprchlíky uvádí, že k 1. 7. 1939 bylo evidováno celkem 171.401 uprchlíků z pohraničních oblastí do vnitrozemí, z toho 141.037 české národnosti, 10.496 Němců a 18.673 Židů. Statistika nezahrnuje aktivní státní zaměstnance, kterých bylo přibližně 50 tisíc. A navíc k vyhánění docházelo i v pozdější době, některé kvalifikované odhady hovoří o celkové, počtu až 400.000 vyhnaných osob.


Vývojář „Novičoku“: Navalnyj by ani nepískl!

-kou-
28. 9. 2020 ria.ru a PrvníZprávy

Video s výkřiky Alexeje Navalného v letadle hovoří ve prospěch verze o útoku na pankreatitidu nebo jiné nemoci vnitřních orgánů.
(Na snímku Leonid Rink, vývojář "Novičoku")


neděle 27. září 2020

Po krůčcích ke svobodě: Noví šéfové pro BBC a tamní "radu". Už balí Ruml spacák? Nová soudkyně pro Spojené státy. Bude Kalousek držet hladovku? Kdy udělá Babiš to co Johnson? Právě v tuto chvíli jsou na tahu voliči

Petr Hájek

27. 9. 2020  ProtiProud

PETR HÁJEK zaznamenal, že slavná BBC – odevždy prý vzor ČT – dostane nové vedení a vidí nejen v tom naději na normálnější časy, pokud té inspirace využijeme.


V Náhorním Karabachu se včera opět rozhořely boje

 Dear Esteemed Colleagues and Friends,We are herewith presenting to your attention official information from the Republic of Armenia  and the Republic of Artsakh regarding Azerbaijan’s  aggression against Artsakh:

 

Statement by the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan on Twitter

https://twitter.com/NikolPashinyan/status/1310093536885452800?fbclid=IwAR2VR0bQxv8RgV-KVQ08SdlEdrPVa7Cqms1byGBpFETiihdzMLu5sQYgtes

 

“Azerbaijan has launched a missile & aerial attack against Artsakh. Peaceful settlements including Stepanakert have been attacked. Armenian side has shot down 2 helicopters & 3 UAVs, destroyed 3 tanks. We stay strong next to our army to protect our motherland from Azeri invasion.”

 

- Statement by the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan on Twitter

https://twitter.com/NikolPashinyan/status/1310125342481412096?fbclid=IwAR3JHMbyMs8WaSSwfpvU7DiuoWUNnM5nPEyFYCFflzi5PFwnT0Zamjv-vig

 

“Recent aggressive statements of Azerbaijan'i leadership, large-scale joint mil exercises w/Turkey, as well as rejection of @osce PRCiO monitoring requests clearly indicate this aggression was pre-planned and constitutes large-scale provocation against regional peace & security.”

 

-Statement by the MFA of Armenia on Azerbaijan’s aggression against Artsakh

https://www.mfa.am/en/interviews-articles-and-comments/2020/09/27/mfa_st_nk/10462

“Early this morning, the Azerbaijani side launched missile attacks along the entire line of contact targeting also the peaceful settlements, including the capital Stepanakert.

We strongly condemn the aggression of the military-political leadership of Azerbaijan against the Republic of Artsakh. The Armenian sides will act confidently with all their capacities to ensure the security of the people of Artsakh and to deliver appropriate military and political response. The military political leadership of Azerbaijan bears full responsibility for the consequences of their aggression.”

 

- Statement by the President of Artsakh Arayik Harutyunyan on Twitter

https://twitter.com/Pres_Artsakh/status/1310102800475578368?fbclid=IwAR2a3rExBp0oOgh7dAL1PHEkL_utDmOzClkhLv1iRqv3LKkjmTe7DTG8wgI

“Azerbaijan launched large-scale missile & aerial offensive against Artsakh/NagornoKarabakh. Peaceful settlements incl. Stepanakert were targeted. Armenia|n army shot 2 Az helicopters & 3 UAVs, destroyed tanks. Standing strong 2 protect our borders from Azerbaijani invasion.”

-Statement of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh

http://www.nkr.am/en/news/2020-09-27/MFA-statement?fbclid=IwAR1X3cHYKI-g9etgpO3c8eVhA-PN7nMqlIaq1_1JKFt2meuKCb518EJpOH8

 

“On 27 September 2020, the Azerbaijani armed forces launched a large-scale attack on the positions of the Defence Army of the Republic of Artsakh along the entire line of contact of the armed forces. The armed attack by the Azerbaijani army was accompanied by artillery shelling and air strikes, including on civilian objects and civilian population. In particular, capital Stepanakert and border settlements came under fire. As a result of the shelling, there have been civilian casualties.

The actions of the Azerbaijani side constitute an act of aggression against the Republic of Artsakh, which, in accordance with the provisions of the UN Charter, exercises its inherent right to self-defense and takes all necessary measures to repel the aggression and restore peace in the region.

The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh is in direct contact with the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office. The OSCE Minsk Group Co-Chairs were also informed about the armed attack by Azerbaijan. The foreign ministries of the two Armenian States are conducting coordinated work with the relevant international structures in order to suppress the act of aggression by Azerbaijan.

This armed attack was preceded by public statements of the Azerbaijani authorities attacking the Armenian parties and the process of peaceful settlement of the Azerbaijan-Karabakh conflict, as well as overt threats to use force against the Republic of Artsakh and to refuse from conducting the OSCE monitoring of the Line of Contact scheduled for 1 October 2020. In accordance with principles of international law, the military-political leadership of Azerbaijan bears full responsibility for the crime of aggression.

The authorities of the Republic of Artsakh have repeatedly stated that such a policy of Azerbaijan is a direct threat to peace and security in the region. The repeated act of aggression by Azerbaijan against the Republic of Artsakh leaves no doubt that the most effective response of the international community to Azerbaijan's attempts to resolve the conflict by force is the recognition of the Republic of Artsakh.”

 

-Official video-footage of the annihilation of Azerbaijani tanks and manpower

https://www.youtube.com/watch?v=-mJffVrtPLk

https://www.youtube.com/watch?v=D2jd1bw0AXQ

https://www.youtube.com/watch?v=zJVLcFMVka0

 

The Embassy remains at your disposal for any further information and communication.

Mír nebo válka? Polonizace politiky EU

Rostislav Iščenko

27. 9. 2020 ukraina
Kauzu Navalného bylo by možno považovat za nešťastný případ, nezdařilý krok německé zahraniční politiky. Tím spíš, že všechny pokusy spojit "zázračnou záchranu" blogera se Severním proudem 2 zatím ztroskotaly. Přičemž ztroskotaly právě kvůli německým politikům, jak poslancům Bundestagu, tak i zástupcům regionálních mocenských orgánů.

Je libo migranta inženýra za 10 tisíc eur? EU nepokrytě obchoduje s lidmi. To neva?

Tomáš Vyoral

27.  9.  2020  blog autora

Vůdci EU začali fušovat do obchodu s „bílým“ masem. Inženýr, jaderný fyzik či „nezletilé dítě“ z Afriky či Blízkého východu jsou v nabídce za 10 tisíc eur. Samozřejmě plus, protože o překvalifikované není příliš zájem.
Co s plešatym traktorystu?

Ladislav Větvička

27.  9.  2020 blog autora

Tuž asi se zhodneme na tym, že to je obyčejny sedlak. Někteři sedlaci maju schopnosti, takže se nauči řidit traktor. Někteři sedlaci, keři umi řidit traktor, su tak dobři, že možu řidit celu vesnicu a lidi je zvoli jako starostu.