Reklama

sobota 10. října 2020

Proč v Biškeku probíhají "nebarevné revoluce"

Rostislav Iščenko

11. 10. 2020 ukraina
Kirgizie je rekordmanem na tak zvané barevné revoluce. Biškek zažil tři úspěšné majdany.
První dva prezidenti (Askar Akajev a Kurmanbek Bakijev) byli v důsledku majdanů svrženi. Třetí (dočasná) prezidentka Roza Otunbajevová nepokoušela osud a protáhla své dočasné prezidentování téměř na dva roky, provedla volby a předala úřad Almazbeku Atambajevovi, aniž by čekala, až situace definitivně vyjde zpod kontroly. Atambajev se stal jediným kirgizským prezidentem, který se nedržel funkce (odsloužil jedno období) a pokoušel se zavést tradici pokojného předání úřadu.

Budete v šoku: Generální sekretář NATO Jens Stoltenberg v Ankaře

Ivan David
10. 10. 2020

Generální sekretář NATO Jens Stoltenberg byl tento týden na oficiální návštěvě v Ankaře, kde se setkal s Recep Tayyip Erdoğanem a dalšími významnými představiteli Turecka. I pro mne však bylo šokující, co řekl v pondělí 5. října na tiskové konferenci s ministrem zahraničních věcí Turecka. Stoltenberg si ve lhaní velmi notoval s hostitelem. Přináším překlad celé zprávy z konference tak, jak ji uvádí oficiální web NATO. Na tuto událost mě původně upozornilo video Františka Kubáska.

Piráti - partaj infantilních dětí pro infantilní děti

Drahomír Kvasnička
10. 10. 2020  blog autora

Neřeknu nic nového, když prohlásím, že demokracie je nešikovný systém. Jeden z mnoha nešikovných systémů...

Příměří v Artsachu: dohoda Arménie - Ázerbájdžán - Ankara číhá a hrozí, že přesune vojáky

10. 10. 2020   pronews
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes za úsvitu oznámil, že Arménie a Ázerbajdžán se navzdory jejich výrokům dohodly na příměří, které začíná v sobotu ve 12:00, za účelem výměny vězňů a těl zabitých v konfliktu. Turecký parlament ukazuje, že Ankara číhá při první příležitosti (hovoříme o příměří) a nyní může zasáhnout v jiné operaci, jako je Sýrie a Libye.

Nepostižitelné banky a jejich nepostižitelní majitelé

Aleš Macháček 
10. 10. 2020 e-Republika

Dokumenty ukázaly, že v letech 1999 až 2017 byly za transakce zahrnující možné praní peněz nebo transakce z jiné trestné činnosti označeny bankovní operace v hodnotě více než 2 biliony USD. Jak však další vyšetřování odhalilo, tyto podezřelé transakce byly jen zlomkem v mnohem větší záplavě špinavých peněz proudících bankami po celém světě.


Za každým velkým bohatstvím je zločin.Honoré de Balzac

Války a revoluce vypukly kolem Ruska: proč bývalý SSSR začal hořet? Kdo stojí za protesty v Bělorusku, válkou v Karabachu a útokem na Bílý dům v Kyrgyzstánu?

Roman Golovanov

9. 10. 2020  KomsomolskajaPravda

Rok 2020 se pro nás mysticky mění v „černý rok“, napsal komentátor Komsomolské pravdy Roman Golovanov. 
V srpnu se Bělorusko vzbouřilo. 
V září se Arménie a Ázerbájdžán v Karabachu navzájem bily děly. V říjnu Maidan ovládl Kyrgyzstán - rozzlobený dav zaútočil na Bílý dům v Biškeku ...

Kdo stojí za barevnými revolucemi na hranicích Ruska? Proč vzplanuly ve stejnou chvíli? 
Ve kterých zemích se ještě pokusí o puč? A nebude se plamen revoluce šířit po naší zemi?
Nepokoje v Bělorusku, na Kavkaze, nyní v Kyrgyzstánu. Kdo je další na řadě?

pátek 9. října 2020

ASAD: Západ používá v Bělorusku stejnou strategii diverze jako v Sýrii

Rudolf Hruboň

9. 10. 2020   NárodníNoviny

Syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru pro média prohlásil, že Západ používá v Bělorusku stejnou strategii jako v Sýrii. Když v dané zemi existuje problém, USA se vměšují do vnitřní situace a snaží se vývoj zvrátit ve prospěch svých národních zájmů.

(Na snímku syrský prezident Bašar Asad)

Podrazy a podvody – typický jev tzv. liberální demokracie?

Jiří Vaško

9. 10. 2020

Možná ne, ale „zvonku to tak vyzerá“, jak by řekl bača z prostého lidu. O takovou špinavou praxi se starali a nadále usilovně starají především lidé z tzv. „elit“ spojeni s nejrůznějšími nejen politickými fauly, s nimiž slušní lidé, kterých, jak lze doufat, je nejen u nás většina, nemají nic společného a jsou činěny na jejich úkor. 


Ještě k českým národním zájmům

Jaroslav Tichý

9. 10. 2020   Outsidermedia

V březnu t.r. vyšel na Outsidermedia můj dvoudílný článek na téma českých národních zájmů, v dubnu pak tamtéž další můj článek na téma čí zájmy hájí naše vláda a parlament.
(o stejné tématice zde, zde, zmiňované články zde, zde a zde).

Tyto články zůstaly bez větší odezvy, na rozdíl od voleb 2017, kdy v reakci na podobné výzvy před tehdejšími volbami do poslanecké sněmovny měli nově zvolení poslanci na prvním povolebním zasedání sněmovny českých národních zájmů vesměs plná ústa. Škoda, že jen ta ústa a že pouze jednou. A jak známo, jedna vlaštovka jaro nedělá, což se projevuje i v naší současné politice. Navazuji proto tímto článkem na mé shora uvedené články se záměrem posunout celou problematiku českých národních zájmů do realizační fáze. Pokusme si v něm proto odpovědět na několik otázek.

V Ženevě začala jednání o příměří v Náhorním Karabachu – městské zastupitelstvo vyzvalo vládu k zabavení miliardového majetku klanu Alijevů.

Ivan David

9. 10. 2020  facebook europoslance Davida

Po rusko-francouzském diplomatickém tlaku na Ázerbajdžán a zejména Turecko se včera v ženevském sídle OSN poprvé od zahájení války v Náhorním Karabachu sešli nižší profesionální diplomaté Arménie, v jejichž delegaci jsou i zástupci vlády Náhorního Karabachu, a Ázerbajdžánu. Jejich úkolem je dohodnout podmínky pro hlavní jednání o příměří, které by mělo začít 12. 10. 2020 v Moskvě. 

čtvrtek 8. října 2020

Zbyněk Fiala: Trump drtivě prohraje

Zbyněk Fiala

8. 10. 2020 

Náskok volebních preferencí Joe Bidena se prudce zvyšuje a zřejmě už nelze zvrátit. Co to bude znamenat pro Evropu, ptal se webinář pražské pobočky německé nadace Friedrich Ebert Schiftung, ve kterém vystoupil šéf washingtonské pobočky Knut Dethlefsen.

Za Arménii bojují i Řekové

Ivan David

8. 10. 2020 

Prezidentka Svazu řeckých společenství Arménie Maria Lazarevová zasílá prostřednictvím listu Proto Thema své vlastní poselství:
„Arménské síly v Arcachu bojují proti azerské agresi sponzorované Tureckem. V Arménii žije mnoho Řeků, kteří bojují za vlast, kde se narodili, vyrostli a dnes jsou jejími občany.

KDYŽ V BRUSELU ŘÁDÍ PUTIN

Hana Lipovská

8. 10. 2020 E-portál

Předsedkyně Evropské komise přednesla svou první zprávu o stavu Unie. Ale psala ji sama? A ten, kdo ji přednášel, byla opravdu Ursula von der Leyenová? Protože ty věty jako by vyšly z pera ruských či čínských trollů, jejichž cílem je Evropu zničit.

Forbes: Sblížení Pekingu a Moskvy drtí americkou energetiku

Ken Silverstein a -kou-

8. 10. 2020 Forbes a PrvníZprávy

Ještě před zahájením obchodní války s Trumpem hleděla Čína na Rusko, ale nepřátelský postoj amerického prezidenta tento trend jen urychlil.


Pojistka demokracie

Vlastimil Vondruška

8.10.2020 blog autora

Tak nám opět skončilo první kolo senátního hemžení, vtipně označovaného jako naše nejzbytečnější volby. Tomu odpovídá i zájem voličů. A počkejte, jak tristní to bude ve druhém kole, které není spojeno s volbami krajskými.

středa 7. října 2020

Teroristé se derou do Zakavkazska, Rusko to nemůže neznepokojovat

7. 10. 2020     vpk-news
Ředitel Služby vnější rozvědky Ruska Sergej Naryškin je znepokojen možností přeměny Zakavkazska na předmostí pro členy teroristických organizací v podmínkách ozbrojeného konfliktu v Náhorním Karabachu. Je to uvedeno v prohlášení hlavy SVR, rozeslaném tiskovou kanceláří služby.

Královské pocty Putinovi při návštěvě Turecka …a jak to souvisí s děním mezi Arménií a Ázerbájdžánem

Pozorovatelka
7. 10. 2020    Outsidermedia

Psal se prosinec 2014 a Putin navštívil Turecko, kde byl přijat s královskými poctami, viz video výše.
Stalo se tak v době, kdy uplynulo více než půl roku od tzv. anexe Krymu v březnu 2014, čímž Putin učinil dvě věci: Napravil to, co udělal Chruščov hned po smrti Stalina, když Krym daroval Ukrajině a udržel vliv Ruska na Černém moři.Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (8. díl)

Petr Kužvart
7.10. 2020  e-Republika

Gorbačov dělal jeden vstřícný krok za druhým, přímo se opakovaně vlísával do přízně Západu, ale činil tak jednostranně v blahé ale naivní předtuše, že už už přijde odměna, tedy miliardové úvěry, odembargovaný příliv moderních technologií, opravdové skončení studené války a zahájení éry spolupráce a partnerství – ale ono vlastně dohromady nic nepřicházelo!

Petr Kužvart (p.kuzvart@email.cz)
Pokračování 8.
Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (7. díl)

(Na snímku autor Patr Kužvart)

Okamura se zastal, jako jediný vrcholný politický představitel, Arménu před azerskou a tureckou agresí

7. 10. 2020 Eurabia.cz

Už druhý týden za malého zájmu médií v České republice pokračuje válka mezi Arménií a Ázerbájdžánem, který stále více podporuje Turecko. Turecko přesunuje na frontu i islámské bojovníky ze Sýrie. Obě strany už nasadily raketové systémy a denně přibývají stovky obětí. Válka se vede o Náhorní Karabach, který byl v sovětských dobách uměle předán Ázerbájdžánu přesto, že na něm žijí od nepaměti Arménové.


(Na snímku arménský voják z Karabachu)

Julius Fučík a sebeurčení sudetských Němců - 22. kapitola esejů o českém národě

Mojmír Grygar

7. 10. 2020

1. 
Nedávno vzbudila pozornost jedna věta v úplném vydání Fučíkovy Reportáže psané na oprátce (2008), věta, která bývala v předchozích vydáních, spolu s několika dalšími, vyškrtnuta. Nalézá se v úvodní pasáži 3. kapitoly Cela 267; je vytištěna kurzívou: 


(Na obrázku vydavatel, novinář, kritik, překladatel, spisovatel a národní hrdina Julius Fučík v grafickém ztvárnění Maxe Švabinského)

úterý 6. října 2020

Tah Erdogana Ázerbájdžánem

Rostislav Iščenko

7. 10. 2020 ukraina
Po vypuknutí další spirály arménsko-ázerbájdžánského konfliktu v Karabachu, během něhož byl Ázerbájdžán aktivně podpořen Tureckem, se v ruské společnosti rozvinula standardní debata na téma "zda ochrání Rusko Arménii". Přičemž ani stoupenci pozice "ochrání", ani jejich oponenti nevidí, že předmět jejich debaty je velmi vzdálený od skutečnosti. Jde o to, že Rusko už ochránilo v Zakavkazsku i Arménii, i Ázerbájdžán před nimi samotnými.

Náhorní Karabach krvácí, ale zasazuje i tvrdé rány azerským agresorům


Ivan David

6. 10. 2020


Zatímco v Evropském parlamentu probíhá hloupá debata, v níž poslanci požadují odebrání dotací Polsku a Maďarsku za údajné porušování právního státu, ve válce o Náhorní Karabach smrtka kosí civilisty ve velkém. Protože mě nudí lži kolegů pronášené směrem k Polsku a Maďarsku, v mezičase jsem připravil informační svodku z války o Karabach. Zájemci ji mohou brát jako vzpomínku na zesnulou Terezu Spencerovou. Nazval bych to „večerní digestiv“.

V Náhorním Karabachu má smrťák žně a EP jedná o kvótách pro ženy v dozorčích radách firem

Ivan David
6. 10. 2020


S návrhem rezoluce o uvalení sankcí na Ázerbajdžán za vraždění civilistů v Náhorním Karabachu, který předložila skupina řeckých poslanců, a k němuž jsem také připojil svůj podpis, naložil předseda Evropského parlamentu (EP) velmi „svérázně“. Neumožnil o něm hlasovat, ale odeslal jej rovnou Radě. Podle jeho včerejšího rozhodnutí se bude ve středu v EP o válečných zločinech, které Azerbajdžánci, Turci a najatí džihádisté páchají na arménských civilistech v Karabachu jen řečnit, ale poslancům nebude umožněno hlasovat. Rozprava o problému je důležitá, ale měla by vést k nalezení a odhlasování nějaké konkrétní pomoci napadeným.


pondělí 5. října 2020

USA jdou od korporátní barevné revoluce k politické anarchii

Václav Umlauf

5. 10. 2020   e_Republika

Vládnoucí parta Demokratů potřebuje demokracii jen jako zábavní divadlo pro lid a v tom se shodne s přímo vládnoucím miliardářem od Republikánů. Obě strany v současné situaci ozbrojeného střetu levicových a pravicových militantních bojůvek připravují scénáře státního převratu. Boj o mimo-volební uchopení moci začne zneuznáním prezidentských voleb jednou nebo druhou stranou.


Útok kazetovými bombami (zakázanými mezinárodní konvencí) na obytné čtvrti Stepanakertu (Náhorní Karabach) 5. října 2020

 5. 10. 2020

Kazetová munice jsou bomby a rakety z nichž každá nese skupinu náloží. Nad místem dopadu se raketa nebo letecká bomba rozdělí na samostatné granáty, které útočí na velkou plochu. Kazetová munice neumožňuje cílit jen na vojenské objekty. Při útocích touto zbraní jsou ve velkém usmrcováni civilisté. Proto byla v roce 2008 mezinárodně zakázána Úmluvou o zákazu používání, výrobu, držení a přesuny tzv. kazetové munice. Její nasazení je dnes podle mezinárodního práva považováno za válečný zločin.

Petr Žantovský: Ve 2. kole senátních voleb na Kolínsku (obvod 42) podporuji MUDr. Igora Karena

Petr Žantovský
5. 10. 2020
Ve 2. kole senátních voleb na Kolínsku (obvod 42) podporuji MUDr. Igora Karena. Vede mě k tomu především jeho program, který v řadě ohledů ladí s programem, s nímž jsem se účastnil 1. kola voleb i já: přehledné a srozumitelné zákony, kvalitní a dostupné zdravotnictví pro všechny, lepší podmínky a péči pro seniory v domácím prostředí, dostupnější bydlení pro mladé rodiny.

Hnědá symbolika sluší někomu jinému

Ivan David
5. 10. 2020


Několik médií, například Novinky, přidělovalo SPD ve volebních diagramech hnědou barvou. Jde o jasnou symboliku fašismu, kterou se média snaží podprahově podsunovat čtenářům a divákům ve spojitosti s našim hnutím. Snaha má navazovat na primitivní škatulkování SPD jako „ultrapravice“. Ve skutečnosti je SPD vlastenecká strana, která si přeje, aby národ žil dál. Je to dnes bohužel nesamozřejmé a je to přesný opak toho, o co šlo fašistům. Proto máme ve znaku červenou, modrou a bílou . Nemíním teď polemizovat o rozdílech mezi nacismem a fašismem.


Vlastizrádce Navalnyj: Divadelní fraška s Novičokem pokračuje. Vše naplánovala americká CIA? Liberasti udělali z blogera slavného hrdinu. Normálním Rusům je ukradený. Pustí ho ruská vláda zpět do země?

Vladimír Malyšev

5. 10. 2020  Stoletie, překlad a titulky ProtiPorud

VLADIMÍR MALYŠEV dovozuje, že celá kauza s Navalným a Novičokem je předem naplánovaná operace CIA proti Rusku, a klade si otázku, zda by podobným vlastizrádcům nemělo být odebráno ruské občanství.


Spolu s řeckými europoslanci navrhujeme sankce proti Azerbajdžánu

Ivan David
5. 10. 2020

Vedení Evropského parlamentu (EP) minulý čtvrtek na Konferenci předsedů zakázalo předkládat k situaci v Náhorním Karabachu návrhy rezolucí. Podle rozhodnutí vedení EP bychom o válce měli tento týden na plénu pouze „planě žvanit“, ale nemá nám být umožněno o ničem hlasovat. Proti tomto rozhodnutí vznesla protest naše skupina Identita a demokracie (ID), v níž působí europoslanci zvolení v ČR za SPD. Skupina 26 řeckých poslanců za vládní stranu Nová demokracie i přes rozhodnutí Konference předsedů podalo žádost o jednání s možností hlasovat o návrhu na uvalení sankcí na Azerbajdžán. K žádosti jsem připojil svůj podpis, protože si myslím, že nemůžeme jen nečině přihlížet, jak azerbajdžánská a turecká armáda spolu s najatými džihádisty z Islámského státu vraždí arménské civilisty.

Jaroslav Bašta: Třetí válka o Karabach


Jaroslav Bašta a -rp-

5. 10. 2020  PrvníZprávy

Správně se tato nepřiznaná republika (4400 km2, 145 000 obyvatel) jmenuje Arcach, ale před 32 lety vstoupila do dějin pod názvem Náhorní Karabach.

neděle 4. října 2020

Zklamání z výsledku voleb? A víte, proč?

Radim Valenčík
4. 10. 2020 blogg autora

Tentokrát jsem se před volbami raději k tomu, koho volit, vůbec nevyjadřoval. Na "vyšších úrovních" (kraje, senát) nebylo totiž koho volit (pokud se jednalo o kandidáta, který měl alespoň minimální šanci na zvolení). Dokonce nebylo ani možné uplatnit "protestní volbu" nebo volbu "nejmenšího zla".

(Na snímku autor - doc. Radim Valenčík)

Asia Times: Vývoj porozumění Číny a Ruska vstupuje do epochy zralosti

4. 10. 2020 eadaily
Společné prohlášení k výsledkům návštěvy člena Státní rady ČLR, ministra zahraničních věcí Wang I v Moskvě, která se uskutečnila v září, má epochální charakter, určující rámec geopolitických vztahů obou velmocí. Píše o tom hongkongský internetový list Asia Times. Návštěva Wang I v Moskvě se konala v souvislosti se zasedáním Šanghajské organizace spolupráce na úrovni ministrů zahraničních věcí.

Volby 2020: Máme to za sebou, sláva!

Lu Lina
4. 10. 2020  NonServiam

Krajské a senátní volby právě skončily a já na ně, stejně jako na spoustu jiných věcí veřejných, mám nějaký názor. Tady je.