Reklama

sobota 17. října 2020

R.T. Erdogan: „Máme právo zasáhnout z Egejského moře do Somálska“

Ivan David
17. 10. 2020

 

Erdogan včera vydal válečná a expanzivní prohlášení a tvrdil, že Turecko má právo vojensky zasahovat všude, od svých hranic po Somálsko.
„Někteří lidé nám říkají:‚ Nerozšiřujte se. ' Ale existuje násilí. V Libyi existuje násilí. Nemůžeme mlčet. Na 911 kilometrech našich hranic je násilí. V Sýrii vládne násilí. Máme být zticha? Na druhé straně v Somálsku existuje násilí. Nemůžeme se zastavit. Existuje historická odpovědnost, kterou na nás naši předkové vložili. „A nezastavíme se budeme vykonávat svou povinnost tam, kde je třeba,“ řekl.


pátek 16. října 2020

Vedení europarlamentu: klidně reformu zemědělské politiky „zmršíme“, hlavně když to bude rychle

Ivan David
16. 10. 2020


Ve čtvrtek se uskutečnila Konference předsedů Evropského parlamentu, což je orgán, který připravuje program plenárního zasedání. Hlavním bodem pléna, které proběhne příští týden, bude reforma společné zemědělské politiky EU (CAP). Většina vedení europarlamentu včera rozhodla, že příští týden má proběhnout nejen rozprava ke třem reformním nařízením, ale i hlasování. Obvykle se rozprava a předložení pozměňovacích návrhů uskutečňuje u takto velkých věcí na jednom plénu a hlasování na příštím za měsíc. Kvůli tomu, aby si poslanci mohli prostudovat pozměňovací návrhy kolegů, konzultovat je těmi, kterých se má regulace týkat a potom se kvalifikovaně rozhodnout, jak hlasovat.


Nemyjte nádobí tekoucí vodou

Leo K.

16. 10. 2020  KostaZostra  čili vlkovobloguje.wordpress.com/

Soukromý sektor potřebuje stát, aby mu zajistil růst zisku. Jakmile v něm ale převáží velké korporace, má sklon k nadprodukci a stát jí pomáhá tím, že se sám stává zákazníkem. Investuje do různých veřejných statků, jako je například infrastruktura. Jenže státem podporovaný monopolní sektor pak vytlačuje malé firmy a rodinné podniky. Stát je jednou modla a podruhé zlo.

Slavné vítězství na Karlově mostě…

Přemysl Votava

16. 10. 2020
Na to slavné vítězství nelze zapomenout. Zastínilo i vítězství obránců Prahy nad Švédy roku 1648. Možná že vznikne i oslavná písnička, či panorama o tom velkém vítězství nad koronavirem. Letos v červnu na Karlově mostě se tančilo, stoly se pod bohatou hostinou jen prohýbaly. Opozice jásala, to vše na dohled od Pražského hradu. Ty fotografie obletěly celou republiku a snad i celou Evropu. Opozice vzkazovala premiérovi, prezidentovi, vládě i veřejnosti : „Pandemie byla u nás poražena ! Zahoďte ty roušky ! Tancujte, jásejte ! “ Bylo to velké vítězství. V té době Evropa bojovala s pandemií, ale u nás se tančilo….

ČEŠTÍ VĚDCI VYZÝVAJÍ k nekompromisnímu osobnímu lockdownu. Smrt hrozí tisícům lidí

Rudolf Hruboň

16. 10. 2020  NárodníNoviny

K přísnému a nekompromisnímu „osobnímu lockdownu” vyzvala skupina českých vědců vzhledem k rekordnímu nárůstu počtu lidí s COVIDem, který Česko zatěžuje v posledních dnech, přičemž křivka růstu exponenciálně roste.

Proč fotbalisté Česka ve žlutém před utkáním ve Skotsku poklekli?

-ps-

16. 10. 2020 SportovníListy.czfacebookový profil Jaroslava Foldyny a PrvníZprávy

Neobvyklý úvod televizní diváci viděli před mezistátním fotbalovým utkání Skotsko - Česko 1:0, které se hrálo ve středu 14. října 2020 na hřišti soupeře. Co se stalo, když rozhodčí zapískal? Všichni hráči obou týmů včetně těch, co byli na střídačkách a rozhodčí poklekli.

(Na snímku: Nikdo z diváků nevěděl, proč zrovna fotbalisté Česka poklekli.)

Liberalismus je neslučitelný s demokracií

Michail Chazin 
16. 10. 2020  ChazinRu, překlad  Outsidermedia

Události v Kyrgyzii začínají svádět k myšlenkám na to, že naši zemi se pokoušejí podpálit po obvodu ze všech stran. Ačkoli Kyrgyzie není Běloruskem, v němž se odehrála čistá manipulace prostým obyvatelstvem (to, kdo zavinil, že se projevilo přinejmenším částečně tak naivní, je téma jiné), nicméně úroveň napětí se opět viditelně zvýšila. A nejen u nás, protože v USA onemocněl koronavirem Trump.


Ladislav Petráš: Přituhuje

Ladislav Petráš a -rp-

16. 10. 2020  PrvníZprávy

Tak tady máme druhou vlnu kovidu. Kdeže jsou ty doby, kdy se koalice chlubila svými úspěchy v boji proti této pandemii a opozice ji kritizovala za přijímání přehnaných opatření, píše Ladislav Petráš v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

(Na snímku Ladislav Petráš)

Keller: Je tu skupina hladovějících, ale umělci to nejsou. Opozice? Asi blázni

Jan Keller

16.10.2020 ParlamentníListy

„Příliš nerozumím politikům, kteří se v takové situaci na Babišovo místo tlačí. Vládě může dnes závidět a toužit ji nahradit opravdu jenom blázen,“ konstatuje známý sociolog profesor Jan Keller s tím, že příjemné podmínky pro vládnutí u nás přece už byly. Podotýká, že v každé společnosti najdeme lidi, kterým je absolutně jedno, jak dopadnou staří a nemocní. „Je záležitostí sociální patologie, aby zkoumala, nakolik jsou takové asociální postoje vrozené a nakolik získané špatnou výchovou.“ Profesor upozorňuje i na jeden výrok, který by byl ozdobou každé učebnice o politické prodejnosti.

(Na snímku profesor Jan Keller - sociolog)

čtvrtek 15. října 2020

Když opozice neví co roupama dělat

Karel Sýs
15. 10. 2020

Pokolikáté už opozice spustila kanonádu proti prezidentovi. Dovolil si poradit podhradí, aby častěji sedělo doma na zadku a více četlo. A podotkl, že podnikatel, který není připraven na zásah vyšší moci, není dobrý podnikatel.

Jenže čtení – jak známo, moc nevynese. To ještě spíš sedění na penězích.

Podnikání není jen zisk, ale taky ztráta.

Když vše klapalo, politictvo, podnikatelstvo, herectvo a jiné umělectvo volalo: „Méně státu!“

Podle Orwela: evropský parlament schválil založení ideologické policie


15. 10. 2020  Kancelář europoslance Ivana Davida 

Evropský parlament schválil velkou většinou hlasů založení "ideologické policie", která bude bdít nad dodržováním "evropských hodnot" a trestat ty země a vlády, které nebudou plnit závazky. Jediná poslanecká frakce Identita a demokracie byla proti. Její součástí jsou i poslanci za českou stranu Svoboda a přímá demokracie (SPD). Předseda strany Tomio Okamura a europoslanec za SPD MUDr. Ivan David, CSc. při živém vysílání na facebooku seznámili diváky se záludností schválené směrnice. Odhalili její protinárodní a protidemokratický charakter a apelují na české občany, aby při příštích volbách hlasovali proti oklešťování a ničení národního státu a proti vnucování nelegálních migrantů.

Ostatně, poslechněte si následujících 10 minut.


SVOBODA V NOUZOVÉM STAVU

Lenka Procházková
15. 10. 2020


Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech, deklaruje Listina základních práv a svobod, avšak připouští, že za určitých podmínek mohou být meze práv a svobod zákonem upraveny. 


Le Penová odmítá nový pakt o migraci a označila ho za sebevraždu Evropy

15. 10. 2020   SvobodnéNoviny 

Vůdkyně francouzské „populistické“ strany Národní shromáždění (RN) Marine Le Penová zahájila kampaň proti novému paktu Evropské unie o migraci a azylu a prohlásila, že povede k „sebevraždě“ Evropy.


Nový návrh Evropské komise na radikální reformu azylové politiky bloku oproti předchozí Dublinské dohodě byl předložen koncem minulého měsíce a podle Le Penové by se v následujících letech mohlo v EU usadit 60 až 70 milionů migrantů.


Rakouský kancléř Kurz varuje Turecko

Ivan David
15. 10. 2020


V souvislosti s nejnovějším vývojem v Egejském moři, kde Turecko znovu hodlá vesele vrtat a dělat, jako že žádná EU vlastně neexistuje, opět zvedá hlas rakouský kancléř. Německý ministr zahraničí Heiko Maas sice jak v Řecku, tak na Kypru ujistil ve sporu o zásoby plnu v Egejském moři oba členské státy podporou Německa a EU , ale jak konkrétně bude vypadat, to už nedodal. Jen obecné fráze.
Rakousko systematicky vystupuje proti tureckým snahám o novoosmanskou říši vně i uvnitř Evropy. 

Retro: 200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

Sergej Chelemendik
15. 10. 2020  EuServer

Tento text uveřejňujeme na opakovaná přání našich čtenářů a diskutérů. Jak z textu patrno, Rusové se dnes nemusí namáhat s propagandou. Stačí fakta.

Za účelem utvrzení a udržení jejich „práva“ na vykořisťování jiných národů, Spojené státy se pravidelně uchylovaly k extrémnímu násilí, a zejména vojenskému. Zde je seznam známých ozbrojených intervencí a jiných trestných činů. Samozřejmě není úplný, ale můžeme tvrdit, že lepší asi není.


Republika je v nebezpečí

Jiří Paroubek

15.10.2020  VašeVěc

V tuto chvíli zažíváme asi největší krizi v dějinách samostatné České republiky. Druhá vlna pandemie zasáhla život celé české společnosti tak razantně, jak to nikdo ještě před pár týdny nečekal. Teď můžeme lamentovat, co že se udělalo špatně v průběhu letních měsíců, když se uvolnila opatření, která v průběhu jara během několika týdnů prakticky udusila první vlnu pandemie u nás.

Pozor, nepřípustně se vměšují do našich vnitřních věcí!

Ogňan Tuleškov
15. 10. 2020   ČeskéNárodníListy

„Sudetoněmecký landsmanšaft“ (SL) dlouhá léta, celá desetiletí, toužil po přímém jednání s představiteli vlády ČR, ač, jako pouhý spolek, nikdy neměl, a dosud ani nemá mezinárodněprávní subjektivitu. Přesto usiloval o naplnění svého „snu“. Od počátku však jej provázely velké problémy. 

středa 14. října 2020

Lavrov připustil možnost přerušení dialogu s EU

15. 10. 2020 russian
Ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov prohlásil, že ruská strana může přerušit dialog s Evropskou unií, pokud západní státy nechápou nutnost vzájemně korektního dialogu s Ruskem. Řekl to během prezentace každoroční přednášky na mezinárodním diskusním klubu Valdaj.

Evropská komise chce dotovat plevel a hraboše místo výroby potravin

Ivan David
14. 10. 2020


V pondělí 12. 10. 2020 jsme v Evropském parlamentě měli mimořádné zasedání Zemědělského výboru. O jeho svolání požádal komisař pro zemědělství Janusz Wojciechovski. Přišel nám představit záměr Komise, jak upravit Společnou zemědělskou politiku EU podle jejích nejnovějších ekologických priorit. Necelé 3 dny před uzávěrkou pro předkládání pozměňovacích návrhů ke třem reformním nařízením EU nám Komise předložila popis změn, které by chtěla zapracovat do nařízení o strategickém plánu. Výbor o pozměňovacích návrzích jednal v pracovních skupinách rok a půl. Postupně jsme projednali téměř 6 tisíc připomínek a pozměňovacích návrhů, které nám zaslaly profesní organizace zemědělců. A Komise 3 dny před uzávěrkou přišla s textem, jak by mělo být celé nařízení podle současných komisařů „překopáno“.


Dokáže americká vláda zkrotit digitální monstra?

Valentin Katasonov

14. 10. 2020  FSK, překlad Zvědavec

Už jsem psal, že americké IT giganty (Amazon, Apple, Google, Facebook, Microsoft a některé další) získaly ohromnou moc nad USA.


Ještě nedávno byly IT giganty jen prostředníky v předávání informací, dnes se však pokouší diktovat státu své podmínky: co lze považovat za „pravdivou“ informaci a co za „nepravdivou“. Ukázalo se, že mají své systémy hodnot, začínají vystupovat v roli redaktorů a cenzorů informací, které přes ně prochází, a v případě potřeby prosazují informaci, kterou považují za nejaktuálnější. Už nejsou jen prostředníky, nýbrž aktivními tvůrci veřejného mínění. Fakticky se IT giganty staly samostatným centrem moci v politickém životě Ameriky.

Do Senátu Pražané zvolili v hnědém kabátě bednu nenávisti z Vysočiny

-ps-
14. 10. 2020  PrvníZprávy

„Odpovědi v pořadu Události, komentáře 12.října 2020 a vůbec aktuální počínání nové senátorky Miroslavy Němcové, by měli politologové, ale i instituce zabývající se bezpečností země prověřit, zda výzvy ke svržení vlády nemají prvky fašismu," soudí student politologie, který si nepřeje být jmenovaný.


(Na snímku: Miroslava Němcová oblečena asi náhodou v hnědém kabátě)

úterý 13. října 2020

Turecko: „Připravte se na válku!“

Ivan David
13. 10. 2020


Turecký prezident R.T. Erdogan nedávno řekl, že sdělil předsedovi Evropské rady Charlesi Michelovi, s nímž telefonicky hovořil, že „Řecko navzdory dobrému úmyslu Turecka pokračuje v krocích, které zvyšují napětí ve východním Středomoří“! (oba na snímku)


Nové sankce proti Rusku kvůli Navalnému, turecká vrtná loď Oruc Reis vplouvá do řeckých vod

Ivan David
13. 10. 2020

Rakouská veřejnoprávní televize ORF včera psala na svém webu: „Po útoku jedem na kritika Kremlu Alexeje Navalného zavádí EU nové sankce vůči Rusku. Ministři zahraničí zemí EU se v pondělí na schůzce v Lucemburku dohodli, že zahájí nezbytné přípravy, dozvěděli se diplomaté. Kromě toho země EU rovněž souhlasily se sankcemi proti běloruskému vládci Alexandru Lukašenkovi.“ Stejnou zprávu dnes mají v hlavních titulcích mnohé další TV a zpravodajské a politické weby. Je to zpráva dne, zpráva, která má čtenáře a diváka přesvědčit, že EU to s demokracií a ochranou lidských práv myslí vážně.


pondělí 12. října 2020

Jaroslav Bašta: Na východní frontě chaos

Jaroslav Bašta a -rp-

12. 10. 2020   PrvníZprávy

Když se konečně přiblížily prezidentské volby ve Spojených státech, přestaly se objevovat zprávy o nepokojích vyvolaných akcemi radikálů z BLM, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


Ruské hospodářství po výměně vlády: Bělousov přepsal plán Siluanova

Konstantin Dvinský

12. 10. 2020 cont
Kardinální změny v ruské hospodářské politice probíhají působivými tempy. Nová vláda Mišustina-Bělousova pracuje pouze 10 měsíců, ale výsledky jsou již nyní vidět. A to nehledě na to, že doslova ihned po výměně vlády ve světě vypukla nejsilnější ekonomická krize za 
posledních 12 let.

Světová válka K

Vlastimil Vondruška

12. 10. 2020  blog autora

To, co nás letos zasáhlo, rozhodně změní celý svět – válčíme s koronavirem. Můžeme sice diskutovat, zda je to epidemie či podle nějakých tabulek to epidemie stále není, lze se hádat o to, zda je nošení roušek porušením našich lidských práv, je legitimní se ptát, co bude s těmi, kteří přišli o své příjmy. To je jen několik z mnoha otázek, které dnes společnost trápí. Nebo abych byl přesný, trápí především média, protože mnohé z toho by nás asi netrápilo, pokud by média tyhle v podstatě nesmyslné otázky nenastolila a tvrdošíjně neopakovala. Média ráda kloužou po povrchu, protože hledání příběhů je publicistické řemeslo. Jenže někdy je třeba zahodit novinářskou machu a podívat se pravdě do očí.


COVI-kávička docenta Valenčíka

Radim Valenčík

12.10.2020  blog autora 

Česká republika: +3104 nových případů (to je na víkend pořád hodně)
A ještě se podívej na evropský souboj (s budoucností Evropy bezprostředně souvisí):
Rusko : Francie
13634 : 16101

(Na snímku autor - doc. Radim Valenčík)

V Evropském parlamentu byla ustavena ideopolicie


Ivan David

12. 10. 2020

Slovenský europoslanec Michal Šimečka, navrhl Evropskému parlamentu zřízení ideologické policie a návrh byl většinou poslanců schválen. To znamená, že každý rok budou probíhat hodnocení všech členských států EU, zda dodržují hodnoty a jsou „právním státem“. V dokumentu se praví, že objektivně a nestranně. Jako příklady států, které nejsou právním státem Šimečka uvedl Maďarsko a Polsko. Podle návrhu bude náprava vynucována, budou nařizovány změny zákonů a institucí a pokud nebudou v určeném termínu provedeny, nastoupí sankce ve formě odebrání hlasovacího práva premiérovi takovému státu a odebrání dotací. Tomu se v eurořeči říká „rozpočtová podmíněnost“. 

Rusko označilo „Novičok“ za čistě západní značku!

-kou-
12. 10. 2020 RIA a PrvníZprávy

Nejméně 20 západních zemí pracovalo s jedy ze skupiny „Novičok“ a její název byl replikovány jako „čistě západní značka“.(Na snímku letecký pohled na laboratoře v Porton Downu, Británie)

Svět ruskýma očima 580

Zajoch 
11. 10. 2020  Outsidermedia

Muslimské komunity ve Francii se vedle obyčejných deliktů rozhodly k radikálnějším zábavám a nakonec k teroristickým akcím * Centrální volební komise Kyrgyzie uznala parlamentní volby za neplatné, během dvou týdnů budou vyhlášeny nové * Erdogan se považuje za významnějšího vůdce než byl Atatürk

neděle 11. října 2020

Zastavení palby v Náhorním Karabachu slíbené v Moskvě dodržovali Azerbajdžánci pouhé 4 minuty

Ivan David
11. 10. 2020
 

V noci z pátku na sobotu 10. 10. 2020 pendloval ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov deset hodin jako prostředník mezi ázerbajdžánskou a arménskou delegací. V sobotu ráno podepsali arménský ministr zahraničí Zohrab Mnacakanjan a jeho ázerbajdžánský protějšek Jejhun Bajramov Dohodu o humanitárním příměří. Podle smlouvy měla být v sobotu v poledne zastavena palba. Obě válčící strany si měly pod patronací pracovníků Mezinárodního výboru Červeného kříže a Červeného půlměsíce vyměnit zajatce. Dohoda o příměří počítala i s nerušeným odvozem raněných k ošetření a s výměnou padlých, kteří leží na druhé straně fronty.

Proces s Julianem Assangem: maska impéria spadla

Pepe Escobar

11. 10. 2020 zvedavec , původní thesaker
Koncept „historie ve vývoji“ byl doveden do extrémů, pokud jde o mimořádnou službu veřejnosti, kterou vykonává historik, bývalý britský diplomat a aktivista za lidská práva Craig Murray. Murray - doslova, i na celosvětové úrovni - nyní zaujímá pozici jako náš muž v galerii pro veřejnost, jelikož velmi důkladně a v živých detailech dokumentuje soudní proces, který bychom mohli definovat jako proces století, pokud jde o provozování žurnalistiky: soudní maškaráda s Julianem Assangem v Old Bailey v Londýně.

NATO: turecká ultimáta pro Řecko

Ivan David
11. 10. 2020

Během tajných rozhovorů v NATO předložila turecká delegace- „7 bodů, které ruší řeckou doktrínu zastrašování".
Turecký ministr obrany Hulusi Akar oznámil (!), že Řecko konečně dorazilo k jednacímu stolu v sídle NATO, kde se diskutuje o všech opatřeních, která Ankara požaduje, „aby v Egejském moři nevznikalo napětí“! Naopak Atény, tj. Ministerstvo národní obrany nebo Ministerstvo zahraničních věcí, o dramatickém vývoji neoznámily vůbec nic! Stydí se dokonce diskutovat o níže uvedeném seznamu problémů? Ačkoli hanba vyžaduje existenci důstojnosti...


Vážení podnikatelé a spoluobčané, můžete si za to sami!


Štěpán Kotrba

11. 10. 2020  facebook autora

Politolog, umělec a svérázný komentátor Štěpán Kotrba tvrdě k těm, kteří zavinili dnešní stav a nadcházející lockdown v Česku. Silná káva. Pro děti se kdysi podobné označovalo "pořad s hvězdičkou"!Jak čas naše studenty měnil
J. Kovář

11. 10. 2020 ČeskéNárodníListy

V roce 1848 řada z nich, organizována ve studentských legií, stála na pražských barikádách. Studenti bojovali za národní i obecně demokratické požadavky. Po porážce revoluce byli mnozí z nich perzekuováni


"Koho dneska zajimaju jacisik mrtvi Armeni?"


Ladislav Větvička
11. 10. 2020 blog autora

reagoval pry 22. srpna 1939 jeden rakusky Němec na Obersalzbergu na namitky svojich spolupracovniku pote, co jim vysvětlil, že některe narodnosti a rasy su blbě umistěne a bude třeba je "přesidlit".


Tragická účast 15%!

Jiří Vyvadil

11. 10. 2020 VašeVěc 

Ve svém celku Češi ve volbách do jednotlivých zastupitelských těles naprosto pragmaticky rozlišují mírou své účasti jaký význam té které instituci dávají.


Majdan v Kyrgízii, COVID-19, Navalnyj a OPCW

Goblin News 
11. 10. 2020 a Outsidermedia

Ruský bloger Puškov s pseudonymem „Goblin“ se v na svých stránkách svým originálním stylem věnuje nejvýraznějším aktuálním událostem (natočeno před prohlášením ruského ministerstva zahraničí z 8. října 2020 o nemožnosti zachování dosavadních vztahů s Francií a Německem)… Pro vás jsem připravil podstatný výtah. (Pozn. překl.)

(Na snímku bloger Dmitrij Puškov alias Goblin, video níže v textu)