Reklama

sobota 24. října 2020

Stanislav Novotný - Havel a StB.

Stanislav Novotný

24. 10. 2020 Arfa

Propaganda skřípe jako rozladěné housle.
Ze ztráty iluzí vás okamžitě rozbolí hlavaV bolivijských prezidentských volbách zvítězil už v prvním kole kandidát Socialistického hnutí

Ivan David
24. 10. 2020

Neue Zürcher Zeitung píší v komentáři: „Triumf byl ohromující - možná o to více ohromující, protože to nikdo neočekával s takovou jasností: Bolívijští socialisté vyhráli volby s obrovským náskokem. V pátek večer byl výsledek oficiální: Luis Arce, kandidát strany MAS Eva Moralese, byl zvolen prezidentem s odhadovaným počtem 55 procent hlasů. Jeho největší konkurent, středo-pravicový politik Carlos Mesa, následoval s necelými 29 procenty. Aby zvítězil v prvním hlasování, stačil by Arcemu náskok deseti procentních bodů.


Nesnesitelné Babišovo páteční dilema

Lubomír Man
24. 10. 2020
Když se v pátek ráno téměř souběžně s aférou o „zločinu“ rouškou nepřikrytého Prymulova obličeje, zobrazeného na titulní straně Blesku, rozjela česká Prymulagate, stál premiér před nejosudovějším rozhodnutím své politické i životní kariéry. Mediální příval aférou vyvolaný se v těch okamžicích se zlověstným hukotem Sorosových a Bakalových medií valil Českou kotlinou směrem k Moravské bráně a zdálo se, že musí smést každého, kdo by se mu postavil do cesty.

Covid? Říkal jsem to. Ivan David nenese dobré zprávy. Prymula? Ne zločin, chyba....

Ivan David

24. 10. 20  parlamentnilisty  (rozhovor)
„Veřejnost bohužel odbornost moc nevnímá, všichni rozumějí všemu, všichni se autoritativně vyjadřují, proto o přijatelnosti rozhodují sympatická tvář a pěkné řečičky. Veřejnost veřejné činitele, zvláště když ji v něčem omezují, nebo to o nich říkají vlivná média, upřímně nenávidí. Mediální verbež pak touží „ulovit velkou rybu“, vyrostou ve vlastních očích. Veřejnost tedy odvolání téměř kohokoli přijímá s radostí; výjimkou jsou osoby obratně pracující na sympatické mediální tváři.“

Hlasoval jsem proti reformě Společné zemědělské politiky ve verzi schválené většinou europoslanců, protože ohrožuje 50 tisíc pracovních míst v zemědělství ve více než 1 400 českých zemědělských podniků, které produkují 80% českých potravin

Ivan David
24. 10. 2020


Většina poslanců Evropského parlamentu schválila jako reformu Společné zemědělské politiky paskvil, který má Evropské komisi umožnit škrty v dotacích na zemědělskou politiku a převedení peněz na projekty digitalizace a Zeleného údělu. Pozměňovací návrhy, které byly schváleny většinou probruselských frakcí, jsou frontálním útokem na evropské výrobce kvalitních potravin. Pokud by je v trialogu schválila i Rada ministrů zemědělství, vedlo by to k likvidaci stovek tisíc družstev a středních zemědělských podniků po celé EU. Většina europoslanců podlehla tlaku pseudoekologických lobbistů z neziskovek, které jsou financovány nikoli příspěvky členů – běžných občanů, ale dary neprůhledných nadací, do nichž přispívají obří nadnárodní korporace, které chtějí obsadit unijní trh potravinami dováženými z USA, Jižní Ameriky a Asie.


Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Lubomír Man

23.10.2020  VašeVěc

Cítil jsem to od první hodiny, kdy se o Prymulově „zločinu“ začalo na ČT v pátek ráno hovořit. Ta kampaň byla totiž až moc spontánní a jednosměrná. Ministr zdravotnictví Prymula si šel do hospody bez roušky, bez roušky v té hospodě s ředitelem ostravské Fakultní nemocnice Havrlantem a poslancem hnutí ANO Faltýnkem o čemsi debatoval - a bez roušky také nastupoval do auta, což je zaznamenáno na fotu paparazziho z Blesku.

Co ukazují poslední dny o naší morálce?

Petr Hampl

23. 10. 2020   PrvníZprávy

Přibývá mrtvých, plní se jednotky intenzivní péče a narůstá nervozita. Ze situace je viněna vláda, ale přibývá i sporů mezi lidmi. Jedni viní druhé z bezohlednosti.


(Na snímku Petr Hampl, nezávislý sociolog)

pátek 23. října 2020

Smrt politiky v Česku

Stanislav Blaha

22. 10. 2020   e-Republika

Ech, k čemu je kolonii nějaká politika?

Výsledky letošních krajských a senátních voleb potvrdily jediné: Česká politika je mrtvá a její vzkříšení je v nedohlednu.


Schneider: Nesouhlasím s odvoláním Prymuly!

Jan Schneider a -rp-

23. 10. 2020  PrvníZprávy

Paparazzi z bulvárního Blesku zachytili ministra zdravotnictví Romana Prymulu, jak vchází do prostorů jakési pro veřejnost zavřené restaurace, kde setrval v rozhovoru se třemi dalšími muži, a když vyšel, těsně před nasednutím do automobilu si nenasadil roušku.

(Na snímku Jan Schneider)

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (9. díl)

Petr Kužvart

22. 10. 2020  e-Republika

Jak na tom byl reálněsocialistický represivní aparát v předvečer listopadu 1989?

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (8. díl)
Petr Kužvart (p.kuzvart@email.cz)
Pokračování 9.

Skupina občanů Slovenské republiky se otevřeným dopisem domáhá definice zločinů komunizmu

23. 10. 2020 (dokument)
Skupina slovenských občanů se domáhá definice zločinů komunizmu proto, protože bez definice hrozí, že takové zločiny nebude možné stíhat bez opory v zákoně, a někteří občané by se jich mohli dopustit podle ad hoc výkladu soudu, aniž by si toho byli vědomi. Dále žádají vysvětlení, proč je trestná propagace zločinů fašismu a komunismu a nikoli zločiny vyplývající z jiných ideologií a systémů.

Proč socialismus skutečně nefunguje?

Leo K.

23. 10. 2020 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Nikdo, ani kapitalisté sami, nepochybuje o tvrzení, že kapitalismus je predátorský systém. Je mu to dáno do vínku principem soutěže. A v soutěži může vyhrát jenom jeden. Abych to byl já, tak někdy podvádím, občas někoho podrazím, použiju nepovolený prostředek…STOP! Nepovolený prostředek?


čtvrtek 22. října 2020

Navrhl jsem zachovat přechodné vnitrostátní podpory vyplácené českým zemědělcům na rostlinnou a živočišnou výrobu

Ivan David
22. 10. 2020


Dnes večer nás v Evropském parlamentu v rámci série hlasování o návrhu nařízení o strategickém plánu, který je součástí reformy Společné zemědělské politiky, čeká ještě důležité hlasování o mém pozměňovacím návrhu na zachování přechodných vnitrostátních podpor. Jde o dotace vyplácené z českého státního rozpočtu na podporu chovu masného skotu, ovcí, koz a na podporu pěstování brambor, ovoce a stolní zeleniny. Pokud by můj návrh nebyl schválen, musely by být zrušeny české vnitrostátní dotace, které pomáhají zvyšovat naši potravinovou soběstačnost.


Velvyslanec USA se setkal s pro-tureckými separatisty v Řecku

22. 10. 2020 pronews
Velvyslanec USA David Berger se včera sešel s pro-tureckými separatisty „turecké“ strany DEB v Thrákii, kterou podporuje Ankara. Americké velvyslanectví ve skutečnosti inzerovalo tuto návštěvu na sociálních médiích, zatímco Řecko vydalo o této návštěvě oznámení s žádostí o vysvětlení.

Turecko hodlá vyslat vojska na pomoc Ázerbajdžánu

Ivan David
22. 10. 2020

Podle libanonské agentury Al Masdar uvedl turecký viceprezident Fuad Oktay (na obr.), že jeho země vyšle vojáky do oblasti Náhorního Karabachu/Arcachu, pokud o to Ázerbajdžán požádá.
Oktay v rozhovoru pro CNN Turk řekl: „Prezident (Recep Tayyip Erdogan) oznámil naši pozici už první den konfliktu. Turecko nebude váhat a zejména prezident nebude váhat. “

Řecko: „Mimořádná“ opatření jsou trvalá - povinné snížení nájemného a kompenzace 300–800 EUR do konce roku

22. 10. 2020     pronews
Nárůst celostátních případů vede k trvalým „mimořádným opatřením“, což potvrzuje starořecké rčení „nic není trvalejšího než dočasnost“. Nová opatření budou aktivována v oblastech, kde koronavirus „zasáhne červenou barvu“ a vstoupí do stupnice 4 (nyní od Kozani a Kastoria). Zvláštní ustanovení a předpisy budou platit také v oblastech s úrovní epidemického zatížení 3, kde se nyní nacházejí Attika a Soluň.

V Rusku je těžké najít něco, nač je možné uložit sankce. Jaká opatření tlaku však zůstala Západu v kapse?

22. 10. 2020 argumenti
"Podrobili jsme sankcím 300 organizací a oligarchů v Rusku, zavedli jsme sankce proti všem energetickým společnostem. Z hlediska sankcí nemůžeme až tak moc toho udělat s Ruskem, ale hledáme jiná místa, kde můžeme demonstrovat nespokojenost, ale je komplikované to udělat kvůli všestrannému charakteru stávajících sankcí", posteskl si poradce v otázkách národní bezpečnosti Bílého domu Robert O'Brien, když nedávno vystoupil v Aspenském institutu ve státě Colorado.

K pořadu ČT 2 “Odsun – Vertreibung”

Petr Kužvart

22. 10. 2020 

Předevčírem, 20. října 2020 byly večer představeny hned dva díly pořadu, který nijak nevybočil z aktuálního dobového schematu prezentace odsunu našich bývalých německých spoluobčanů směrem heim ins Reich po válce. Je to neuvěřitelné, ale dnes již naprosto obvyklé, že mediální mainstream prezentuje historické následky izolovaně, jako by neměly vůbec žádné příčiny. Lidé, kteří se narodili dávno po oněch událostech, nám tu přičinlivě vyprávějí novodobé účelové pohádky.

Vláda Marie Terezie

Stanislava Kučerová
22. 10. 2020  ČNL

Jediná žena na českém trůně. Stala se panovnicí rakouské monarchie podle „Pragmatické sankce“, kterou její otec, habsburský vladař Karel II., kodifikoval dědické právo i pro ženské potomky. Přes toto kodifikované právo pustili se panovníci okolních zemí po jeho smrti do válčení o rakouské dědictví s jeho dcerou. Marie Terezie udržela sice svůj trůn, ale pruskému králi Fridrichu II. musela přenechat většinu území Slezska (zůstalo jí jen Opavsko, Krnovsko a Těšínsko) a celé Kladsko. Český stát tím byl silně zmenšen a část slovanského obyvatelstva jako součást Pruska přišla o svou původní vlast. Po dělení Polska získala Marie Terezie Halič, později též Bukovinu. Ale to nebyla území historického Českého království. Ztrátu, kterou České království utrpělo jako součást rakouské monarchie, tu ztrátu Češi Marii Terezii nikdy neodpustili.


Ladislav Petráš: Nepoučitelní nebo pokrytci?

Ladislav Petráš a -rp-

22. 10. 2020   PrvníZprávy

Na neděli 18. 10. 2020 byla občanským spolkem Hnutí občanské nespokojenosti (HON) svolána demonstrace. Měla se uskutečnit v Praze na Staroměstském náměstí.

(Na snímku Ladislav Petráš)

Odsun - Vertreibung

Ogňan Tuleškov

22. 10. 2020    ČeskéNárodníListy

Byl název dvoudílného dokumentu, který jsme 20. října mohli shlédnout na ČT2. Ukazovat na jeho jednotlivé, i základní nedostatky, by bylo na dlouhé lokty. Proto k tomuto „dokumentu“ jen několik vět.


Golfský proud slábne (Moře? Co je nám po něm?)

Zbyněk Fiala

22. 10. 2020   VašeVěc 

Promíchávání různě teplých vrstev oceánů zpomaluje, hlásí zářijová studie v Nature Climate Change. Navazuje na zjištění ze Science, že oceány se ohřívají o 40 procent rychleji, než předpokládal mezivládní panel OSN pro klimatické změny ještě před pěti lety. Ledový pokryv Grónska ubyl na úroveň, jakou neměl posledních 12 tisíc let, varuje Nature. Sladká voda zpomaluje Golfský proud. Když se před 12 800 lety zastavil, vznikla z roku na rok malá doba ledová.

středa 21. října 2020

Celý Brusel se hádá, kdo je vlastně zemědělcem

Ivan David
21. 10. 2020


Zdravý selský rozum napovídá, že zemědělcem je člověk, který se živí pěstováním polních plodin a/nebo chovem hospodářských zvířat. Jenže selský rozum eurokraté nepoužívají. Do návrhu nařízení o strategickém plánu, který je součástí reformy Společné zemědělské politiky, o němž nyní na plénu Evropského parlamentu hlasujeme, Evropská komise vložila novou definici tzv. „skutečného zemědělce“. Podle eurokratů není zemědělcem farmář, který kromě obdělávání polí a chovu dobytka ještě ubytovává na statku turisty. Říká se tomu agroturistika a po celé Evropě je to velmi oblíbený způsob ubytování.


Světe, otřes se!

Karel Sýs

21. 10. 2020


Ve slovníku cizích slov najdeme: „konspirace – spiknutí, konspirační – spiklenecký, týkající se ilegální, podzemní, tajné, nezákonné protistátní činnost.“ Činností provozovaných potají je mnoho, lze za ni považovat i manželskou nevěru. Nejdůležitější z hlediska dřívějšího i dnešního pojetí je však slůvko „protistátní“.

Požár v savaně

Sergej Pereslegin 
21. 10. 2020  Zavtra a Outsidermedia

Arménsko-ázerbajdžanský konflikt očima futurologa Sergeje Pereslegina*).

Karabašský konflikt zcela zapadá do koncepce „světa-savany“. S výskytem a rozšířením COVID skončil přechod od Bruselsko-washingtonského mezinárodního politického systému, od globalizace k novému systému, blízkému Vestfálu, s pevně uzavřenými hranicemi a principem Čí je moc – toho je i víra, atd. Je pochopitelné, že se nejdřív boří existující organizovanost, a poté se vytváří nová. A k tomu došlo: Nejdřív zmizel společný kulturní rámec, potom finančně-ekonomický, po ní normativně-právní a, nakonec, přestal existovat vojensko-silový rámec. To neznamená, že zmizely armády, ale je zřejmé, že unipolární svět, kdy Amerika svými silami určuje jakýkoli konflikt, je minulostí. Jaká je dnes hodnostní tabulka, známo není.


Štefec: A je jasno: V akci na Staromáku mají prsty Rusové a Číňani

-rp-

21. 10. 2020 fb a  PrvníZprávy

Tajemství konečně odhaleno a věc je nyní zcela jasnou. V událostech na Staroměstském náměstí byly identifikovány dlouhé prsty Moskvy a Pekingu!, píše na facebooku Jaroslav Štefec.


(Na snímku plk. v. z. Jaroslav Štefec )

úterý 20. října 2020

Podal jsem návrh na vypuštění zastropování dotací zemědělcům - mělo by fatální důsledky!

Ivan David
20. 10. 2020

Evropská komise v návrhu novely nařízení o strategickém plánu, který je součástí reformy Společné zemědělské politiky EU, navrhuje omezit platby zemědělcům. Pro jedno IČO – bez ohledu na to, jestli jde o rodinnou farmu, kterou obhospodařují 2 manželé, nebo družstvo se stovkou zaměstnanců – chce Komise dát maximálně 60 tisíc eur. Cílem tohoto návrhu je seškrtat zemědělské dotace a peníze převést na projekty digitalizace a Zeleného údělu. Jako je výstavba 5G mobilních sítí, dotace elektromobilů a dobíjecích stanic, fotovoltaických a větrných elektráren.

Připomenutí, jak jsme vyhráli nad koronavirem anebo slavnost na mostě.


20. 10. 2020

Prostřený Karlův most 30.6.2020

Jak to tehdy média popisovala:

Symbolické rozloučení s koronavirem proběhlo poslední červnový den na Karlově mostě v Praze. Iniciátorem akce byl pražský kavárník Ondřej Kobza, renezanční člověk. V roce 2014 získal střechu Lucerny od paní Havlové do své správy, když hledal vhodné místo, kde by se dala vybudovat komunitní zahrada po vzoru fenoménu Brooklyn Grange Farm. Se svým spolkem Piana na ulici se Ondřej Kobza snaží oživovat veřejný prostor piany, šachy, poesiomaty (jukebox s poezií). Prostřený stůl na Karlově mostě je jednorázová akce, protože asi už nikdy nebude most bez turistů, aby se tam dalo postavit 515 m stolů pro 2000 lidí. Registrace on-line na místo ke stolu byla zdarma, podmínkou bylo přinést něco k jídlu nebo pití. Akce byla nahlášena od 18 do 22 hodin. - Před procházkou po mostě jsme se šli projít po Praze bez turistů.

Skončilo embargo na zbraně vůči Íránu

20. 10. 2020 zelv
Embargo na dodávky do Iránu a také na export z této země konvenčních zbraní vypršelo v neděli. V tento den uplynulo přesně pět let od okamžiku nabytí platnosti společného komplexního akčního plánu (JCPOA) pro urovnání situace kolem íránského atomového programu a schválené na jeho podporu rezoluce Rady bezpečnosti OSN 2231, jimiž byla určena příslušná doba omezení.

K 31. výročí

Stanislava Kučerová
20. 10. 2020 

Nejdříve článek paní profesorky Stanislavy Kučerové k výročí listopadových událostí roku 1989 a poté reakce na tento text od historika Jiřího Jaroše Nickelliho.

V Náhorním Karabachu Ázerbajdžánci znovu zaútočili, propukly těžké boje

Ivan David
20. 10. 2020


Dnes ráno vypukly v jižním Karabachu těžké střety poté, co ázerbájdžánské ozbrojené síly zahájily další silný útok severně od již dobytého města Fuzuli.
Podle nejnovějších zpráv z Karabachu se ázerbájdžánské ozbrojené síly pokusily postoupit severně od Fuzuli a několika dalších míst v regionu, což přimělo arménské jednotky k zapojení do bojů s nepřítelem v linii kontaktu.


Svět ruskýma očima 581

Zajoch
20. 10. 2020 Outsidermedia

Britští hrdinové sní o opětovné námořní mocnosti * Zakavkazsko je schopno se stát novým nástupním prostorem pro mezinárodní teroristické organizace, odkud mohou teroristé pronikat dále * Vytratí se všechny zisky z dodávek izraelských zbraní Ázerbájdžánu?

Válka v Karabachu: Závěrečná fáze? Zahazování šancí na smír. Premiér je západní loutka. Proč je Západ tak vlažný? Odtrhnout od ruského vlivu za cenu zániku národa. Šíření fake news. Hlavně, že bude na koho to hodit

Alexandr Staver

20. 10. 2020 VojennojeObozrenije a ProtiProud 

ALEXANDR STAVER přináší černé předpovědi výsledku války o Náhorní Karabach, v níž prozápadní arménský premiér nekoná ve prospěch občanů své země.pondělí 19. října 2020

Předložil jsem pozměňovací návrhy na zvýšení dotací na produkci citlivých komodit až na 23%

Ivan David
19. 10. 2020

Na plenárním zasedání, které začíná v pondělí 19. 10. 2020 ve 20 hodin večer, bude hlavním bodem programu reforma Společné zemědělské politiky EU. Pozměňovací návrhy měli poslanci předložit v písemné podobě do 14. 10. 2020. Ke stanovenému datu jsem do sytému vložil 75 pozměňovacích návrhů. Avizoval jsem, že Vám je postupně představím. Dnes začnu sadou, která se týká dotací vázaných na produkci, označovaných zkratkou VCS.

Nekorektní politologický slovník – Levice není Pravice

Josef Ludvík
19. 10. 2020
17. září mi web Nová republika uveřejnil povídání o tom, proč je liberalismus opakem neo-liberalismu. Druhá část série pojednává o tom, jaký je rozdíl mezi „levicí“ a „pravicí“. O zmatečném používání pojmů svědčí i Wikipedie, základní informační zdroj mládeže. V ní je například uvedeno, že DSSS je „krajně pravicová“ strana, která klade „důraz na sociální hledisko“? To k sobě tedy moc nepasuje. Jak se tedy v té bájné pravo-levosti zorientovat? Nápovědou může být exkurze do historie.

Turecko se pokouší vtáhnout do své hry země Turkestánu

Olga Sucharevská

19. 10. 2020 regnum
"Turecká republika .. musí vytvořit svazové sdružení s Ázerbájdžánem, Kazachstánem, Uzbekistánem, Kirgizií a Turkmenistánem dokonce za cenu ostré konfrontace s Ruskem".
Silné přiostření konfliktu v Náhorním Karabachu a jednoznačná podpora pozice Baku ze strany TÜRKSOY (Mezinárodní organizace turkické kultury) a Turkické rady dostaly státy Střední Asie, patřící do tak zvaného turkického světa, do složité situace.

Remdesivir má malý či žádný účinek na nemoc z Covidu-19. Avšak fa. Gilead za něj hodlá získat 3,5 miliard dolarů.

Arlene Weintraub

19. 10. 2020
Na základě studie z května t.r. naznačující, že protivirový lék remdesivir firmy Gilead zkracuje léčbu hospitalizovaných pacientů onemocnělých Covidem-19 o 31 procent, získal tento lék úřední osvědčení amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Avšak nová a mnohem širší studie došla k závěru velmi odlišnému.

Agresivita Turecka nastolila otázku: máme suverénní českou zahraniční politiku? (VIDEO)

Tomio Okamura a Ivan David
20. 10. 2020    Youtube

Vzrůstající agresivita Turecka, jeho vměšování do válek v Sýrii, na Kavkazu, v Libyii, jeho okupace severního Kypru a plány na zabrání řeckých a kyperských teritoriálních vod pro těžbu ropy a plynu a to, že NATO i Evropská unie proti Turecku nejen nezasáhnou, ale Turecko dokonce podporují, ukazují, že dnešní česká politika vůbec neexistuje, a když, tak je naprosto slepě podřízena Berlínu, Bruselu a Washingtonu. O tom hovoří předseda SPD Tomio Okamura a eurposlanec za SPD MUDr. Ivan David.

neděle 18. října 2020

Tuhle otázku sis, minitře Petříčku, nepoložil?

Lubomír Man

19. 10. 2020
Ta otázka zní Cui bono? a v širším pojetí znamená asi tolik: Ptej se, komu ten či onen čin přináší prospěch a podle toho ten čin posuzuj. A podle stejné zásady posuzuj i to, kdo ten čin spáchal. Takový byl rozum starověku který ovšem v Evropské unii, jejímž jsme členem, dodneška zpráchnivěl až tak, že zní asi takto: Ptej se, komu ten či onen čin přináší prospěch a podle toho ten čin posuzuj. A to tak, že toho, komu ten čin přinesl prospěch, z podezření vyjmi, a toho, kdo jím utrpěl újmu, z činu obviň. To je ten člověk, země, vláda či stát, který ten čin spáchal.

Velvyslanectví USA oznámilo, že Ukrajina odmítla kupovat ruskou vakcínu proti COVID-19

18. 10. 2020       zelv
Velvyslanectví Spojených států v Kyjevě prohlásilo, že Ukrajina nebude nakupovat ruskou vakcínu proti koronaviru. Ve sdělení diplomatického zastoupení se zdůrazňuje, že dočasná zmocněnkyně USA na Ukrajině Kristina Kvinová absolvovala s hlavou Ministerstva zdravotnictví Ukrajiny Maximem Stěpanovem "konstruktivní kolegiální večeři", během níž se projednávala situace s COVID-19 v zemi a reformy ve sféře ukrajinského zdravotnictví.

Bijte je, bijte je, ale koho?

Jiří Jírovec

18. 10. 2020 

Rozhněvaný muslim zabil v Paříži učitele, který urazil věřící v Allaha a jeho Proroka. Takže bijte je, bijte je, ty psy pohanský.
Učitel bohužel udělal něco zbytečného: Učil o svobodě slova s použitím příkladu časopisu Charlie Hebdo. Zatracené muslimy poslal ze třídy pryč, prý aby je neurazil, protože chtěl ostatním žákům ukázat karikatury Proroka. Dal jim najevo, že mohou druhé urážet, že na to mají nárok.

Když tvrdne měkká totalita a měknou naše hodnoty

Patrick Ungermann

18. 10. 2020
V předvečer možné ztráty západní civilizace se Benjamin Kuras snaží její příslušníky přesvědčit, že jejich hodnotový žebříček měl a stále má pro celý svět zásadní význam. V knize „Poslední naděje civilizace“ hodnoty západní kultury pojmenovává: „Svoboda víry, bádání, tvoření a projevu. Právo na beztrestný nesouhlas a ochrana menšinových názorů. Právo na vlastní majetek a jeho ochranu. Ohleduplnost k životu a vlastnictví druhých. Rovná práva a povinnosti pro každého jednotlivce.

Jaroslav Bašta: Svoboda zemřít


Jaroslav Bašta a -rp-

18. 10. 2020   PrvníZprávy

Každý historik se čas od času přistihne při představě, jak se asi budou na jeho současnost dívat budoucí dějepravci třeba za padesát let, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Vejce z podestýlky jako finta na cestě ke zdražení

Ivan David
18. 10. 2020


Chodím ze zvyku do Lidlu, mám to po cestě. Potřeboval jsem vejce. Nad regálem byl podle cenovek velký výběr, ale v regále pouze „vejce z podestýlky“. Vejce velikosti „L“ bez zmínky o podestýlce stály, než byly vyprodány, 30 ks 79,90, tedy jedno za 2,66 Kč. Vejce „z podestýlky“ téže velikosti 10 ks 34,90 Kč, tedy jedno 3,49 Kč. Koupil jsem, jiná nebyla.
Vejce bylo označeno „2 NL“, tedy chované v halách v Nizozemí v mnohatisícových hejnech, ovšem „na podestýlce“. Zahraniční řetězce, které ovládají český trh, a tedy určují nákupní i prodejní ceny v zájmu vyšších zisků, prý brzy budou prodávat jen vejce slepic chovaných na podestýlce, a to prý z humanitárních důvodů, v zájmu většího blaha slepic.


Organizace OPCW se připojila k večírku s jedovatými koktejly

Finian Cunnigham
18.10.2020  IHC, překlad Zvědavec

Prohlášení, které tento týden zveřejnila Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW), mělo přidat na vážnosti tvrzení Německa, že ruský blogger Alexej Navalnyj byl otráven.

Organizace OPCW tvrdila, že v biologických vzorcích Navalného detekovala nervovou látku „typu Novičok“. Navalnyj, jehož západní média oslavují jako ruského „vůdce opozice“, byl 22. srpna za dramatických událostí letecky přepraven do Německa, dva dny poté, co onemocněl během tuzemského letu v Rusku.

Snowden měl pravdu. Facebook je bezradný. Co se děje?

Hynek Trojánek

16. 10. 2020   A2larm

Štít na ochranu soukromí, který upravoval tok soukromých dat mezi Evropskou unií a USA, je už téměř čtvrt roku neplatný. Jaké jsou důsledky?