Reklama

sobota 31. října 2020

Azeři vraždí civilisty v Arcachu zakázanou fosforovou municí

Ivan David
31. 10. 2020

Průběh války v Arcachu, který je u nás znám též pod názvem Náhorní Karabach, potvrzuje, že cílem ázerbajdžánské armády je genocida Arménů žijící v této nezávislé republice. Arcašský oumbudsman Artak Beglarjan zveřejnil informace o masivním nasazení zakázané fosforové munice proti civilistům. Arménská agentura ANI v této souvislosti připomněla, že podle Ženevských úmluv o pravidlech vedení války jde o těžký válečný zločin.


Lekce z Náhorního Karabachu

Jan Campbell

31.10.2020    vasevec
Obdržel jsem otázky na téma titulku příspěvku ve spojení s odpovědí ex-velvyslance Jaromíra Novotného v PL (29.10) a prezidenta Putina během zasedání investičního fóra VTB Capital (29 - 30.10.2020) od čtenářů a známých, kteří vědí, že jsem působil v Arménii začátkem 80 letech minulého století, po té brzo po hrůzostrašném zemětřesení 7. prosince 1988 s epicentrem nedaleko města Spitak, a později jako Senior konzultant Světové banky. Na otázky - Jak hodnotím situaci osobně? V čem je problém v Náhorním Karabachu? Jaká lekce z Náhorního Karabachu se nabízí ČR? – odpovídám příspěvkem ve dvou částech.

Arménie „staví“ Rusko do války: Formálně žádá o pomoc. Moskva přijímá: „Zaručujeme vaši bezpečnost“

Ivan David
31. 10. 2020


Arménský premiér Nikol Pašinjan formálně požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc při zajišťování bezpečnosti jeho země uprostřed konfliktu v Náhorním Karabachu, uvedlo dnes arménské ministerstvo zahraničí. „Arménský premiér požádal ruského prezidenta o neprodlené konzultace s cílem vyjasnit druh a rozsah pomoci, kterou může Ruská federace Arménii nabídnout, aby byla zaručena její bezpečnost,“ uvedlo ministerstvo ve svém prohlášení.


pátek 30. října 2020

Amerika je kráčejícím mrtvým mužem, protože mladým lidem ukradla mozek. Volit by se mělo od 30 let, nejlépe až od 50 let.

Paul Craig Roberts

30. 10. 2020    paulcraigroberts
V USA máte právo volit po dosažení věku 18 let a od stejného věku podléháte též branné povinnosti a můžete si užívat i sexu. Takže v 18 letech můžete ovlivňovat řízení země, zabíjet i umírat v boji, ale jste považován za ne dost zodpovědného na to, abyste popíjel alkohol, či si koupil pistoli od zákonem schváleného prodejce. K tomu všemu máte zákonný souhlas až po dovršení 21 let. V 18 letech můžete být, jsa ozbrojen až po zuby, poslán do války, ale nemůžete si koupit pistoli v obchodě, který má na prodej tohoto zboží povolení.

Turci a Azeři dobývají Šuši - Arménům v Arcachu hrozí vyvraždění

Ivan David
30. 10. 2020

Svobodná republika Arcach – u nás známá jako Náhorní Karabach – zažívá asi nejtěžší hodiny své historie. Smíšené azerbajdžánsko-turecké jednotky podporované najatými džihádisty ze Sýrie a Libye po průlomu jižní fronty postoupily až k městu Šuši. Během včerejšího večera podle arménské agentury ANI probíhaly těžké boje 5 km od Šuši. Toto město leží na důležité silnici M-12, kterou z arménského města Goris proudí do Arcachu zásoby. 


Epidemie mediálního moru a demokracie v Bolívii

Václav Umlauf

30.10.2020   e-Republika

Odstranit Moralese z kandidátky nebyl problém. Nedal se sice koupit jako prodejná levice v Česku a neprodal chudé lidi. Svržený demokrat však způsobil v zemi "nepokoje", byl odsouzen fašistickými soudy a tím se mu zabránilo kandidovat. Jenže indiáni nestojí na jednom vůdci, ale na politicky vyzrálém demokratickém hnutí, které s korporacemi a zdejšími fašisty bojuje od samotného založení strany MAS.


čtvrtek 29. října 2020

Živoření politické diskuze u nás

Lubomír Man

29. 10. 2020
Máme za sebou připomenutí našeho 28. října 1918, bohatě doprovázené fotografiemi či kresbami tváře T.G.Masaryka a jeho soch, jako kdybychom byli pevně rozhodnuti žít podle jeho odkazu, charakterizovaného především jeho známým výrokem o tom, že demokracie je diskuze. "Vy jeden každý musíte vždy snést mínění druhého. V demokracii je svoboda, volnost. Demokracie, bylo řečeno, znamená diskusi, tj. nesmí se nikomu překážet, kdo má jiné a opačné mínění. Musíte přes rozdíly politické žít kamarádsky. Naučit se respektovat cizí mínění, vyslechnout důvody. Vy se můžete mezi sebou pohádat, ale vždy jako kamarádi, kterým jde o věc“, řekl Masaryk v roce 1919 skupině vojáků tehdy vzniklého Československa.

Podivné lisabonské Dušičky roku 1755 a jejich poučení pro dnešek

Petr Kužvart
 
29. 10. 2020


Katastrofa ve sváteční den


Prvého listopadu 1755 byl sváteční den. Obyvatelé Lisabonu byli od rána v hojném počtu v kostelích, na bohoslužbách. A kdo nebyl tam, ten se točil v kuchyni kolem přípravy svátečního oběda. Nicméně někdy v půli dopoledne, prý kolem 9.40 hod. se země zachvěla - a potom znovu, silně. Budovy se začaly hroutit. Klenby četných kostelů se zřítily přímo na davy účastníků právě probíhajících mší.

Podle očekávání nejvyšší státní vyznamenání in memoriam obdržel zpěvák Karel Gott.

Blanka Langerová
29. 10. 2020
 
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti státního svátku 28. října 2020 ocenit za vynikající zásluhy v oblasti kultury a umění Řádem Bílého lva občanské skupiny I. třídy, in memoriam, Karla Gotta. Gratulujeme do nebe.
Karel Gott by asi řekl: ,,To jsem opravdu nečekal, ale mám velkou radost. Je to pro mě velká pocta, protože to je od mého publika." Karel Gott zůstane navždy zapsán v našich srdcích ,jako národní poklad!

Hlava uříznutá v kostele, ale motiv je prý stále neznámý...

Ivan David
29. 10. 2020

Proboha jen žádnou předsudečnou nenávist, žádný antiislamismus, to byste na rozdíl od uřezávačů hlav byli bez pochyb extrémisty! Ale nedělejte si starosti, Evropská komise, ale i OSN (!) nadále plánují dovoz desítek miliónů migrantů z muslimských zemí do Evropy a Evropský parlament to i nadále podporuje s dvoutřetinovou většinou od Sjednocené levice, přes Zelené (za ČR Piráti), Socialisty a velké části Evropských lidovců a liberálů (Renew). 


Brněnský politolog Balík ví, co říct, aby mu z ČT znovu zavolali

Lubomír Man
29.10.2020 VašeVěc

Moderátorka ranního pořadu ČT, nazvaného Studio 6, rozebírá v úterním ránu situaci na Ministerstvu zdravotnictví po aféře Prymulagate, a jako pomocníka k jejímu vyřešení si s pomocí televizního mostu volá k sobě do pražského studia brněnského politologa Balíka. Klade mu návodnou otázku, jestli neměl být profesor Prymula z ministerstva zdravotnictví odvolán okamžité poté, co aféra vypukla, a zda okamžitě poté neměl prezident Zeman jmenovat ministra nového?


Nepříjemná pravda: V německé televizi ZDF se to smí

Ivan David
29. 10. 2020
 

Občas stojí za to podívat se na jiné televizní stanice, než je Česká televize. V německé veřejnoprávní televizi ZDF občas vysílají satirický pořad Die Anstalt. V překladu to znamená „Ústav“ – čímž se myslí „blázinec“. Hlavním protagonistou pořadu je satirik Max Uthoff. Dost často nešetří tzv. „západní hodnoty“, které jsou ČT „posvátné“. Dovoluji si vám nabídnout  překlad dílu, který byl věnován hrozícímu vydání Juliana Assange do USA.středa 28. října 2020

Jaroslav Štefec: Pavučina lží, kterou tká český mainstream, se začíná trhat

Jaroslav Štefec a -rp-
28. 10. 2020   FB

Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb, píše Jaroslav Štefec v komentáři na faceooku.


(Na snímku Jaroslav Štefec)

Radostné eurounijní obchodování

Ivan David
28. 10. 2020

Včera dopoledne jsem vystoupil jako koordinátor za frakci Identita a demokracie na jednání Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu on-line přes internet. Jednalo se o obchodu se zemědělskými komoditami a byla možnost položit otázku zástupci Komisariátu pro zemědělství. Vystoupení bylo omezeno na dvě minuty a z jednání se na žádost předsedy výboru Norberta Linse nepořizoval videozáznam. S tím jsem se setkal poprvé.


Skandál ve Sněmovně

Jiří Jírovec

28. 10. 2020
Do ČR mají přijet američtí vojenští zdravotníci. Nic proti tomu. Má to háček je v tom, že příslušníci americké armády nesmějí být pod jurisdikcí cizího státu. V naší Sněmovně se kolem nabídky spřátelené pomoci rozvířila diskuze o vděku a ochotě přijmout cizí vojáky na naše území. Bylo o to zajímavější, že si řečníci díky covidu-19 vzpomněli, že i my máme armádu a že jí kupujeme zbraně tak pomalu, že 2% HDP dosáhneme dlouho po další válce. Vážnější tón vnesl do debaty Radim Fiala (SPD) návrhem, aby Sněmovna nařídila vládě: „Aby jasně smluvně stanovila, že se cizí vojenští zdravotníci musí po dobu svého pobytu na našem území řídit českými zákony.“ 
youtube

Stále aktuální aspekty Masarykovy kritiky katolické církve

Marie L. Neudorflová

28. 10. 2020


Vážným znakem naší doby je, že zatímco osvícenská tradice byla zaměřena na rozvíjení demokratizace evropských národů, v posledních desetiletích jsme svědky zvratu tohoto vývoje – politicky, kulturně, sociálně, mravně. Zahrnuje to i odchýlení se od úsilí zkoumat důležité kumulující se problémy v širších souvislostech, postupnou ztrátu víry, že je možné se poučit z minulosti, že je možné důkladně rozumět společnosti, ovlivňovat politiku ve prospěch úrovně lidí (sociální, mravní, kulturní), obecného dobra.

Satira o zpravodajství

Vlastimil Vondruška

28. 10. 2020  blog autora

Původním smyslem zpravodajství bylo, z logiky samotného toho slova, podávat zprávy, tedy sdělovat to, co se stalo. Jenže záhy pochopili vládcové, že popis událostí se dá upravit tak, aby je měli poddaní rádi. Tu se něco ubere, tu přidá a tu přikrášlí. Ve zpravodajství o bitvě u Kadeše (odehrála se roku 1274 př. n. l.) chetitské zprávy informují lid o vítězství jejich krále Muvattališe, zatímco staroegyptští zpravodajové popisují vojenský triumf faraona Ramesse II.


„Vzdorovat a měnit se“ – křižácká výprava Emmanuela Macrona aneb Dokáže Evropa zvítězit v boji proti islámskému radikalismu?

Vladimír Kudrjavcev

28. 10. 2020   FSK, překlad Zvědavec

Na začátku října Emmanuel Macron vystoupil s programovým prohlášením o nutnosti ochránit „sekularismus“ Francie před islámským radikalismem a to je pro Francii přímo otázkou existence. Ať už ateista Macron uvažoval o existenci jakýmkoliv způsobem, příliv muslimů z Afriky a Asie do Francie se pro Francouze stal skutečně existenčním problémem.

(Na snímku francouzský prezident Emmanuel Macron)

Dnes je 28. říjen

J. Kovář
28. 10. 2020  ČNL

Naši předkové vítali tento den společně na náměstích, v ulicích, všude na veřejných prostranstvích. Lidé zpívali, smáli se a vyjadřovali spontánně svou radost. Vítali obnovení našeho státu, vznik Československa. Odstraňovali symboly nenáviděného Rakouska a vše, co připomínalo dobu nadvlády Habsburků nad našim národem. Doba temna, trvající téměř tři sta let, minula. Sen celých generací, touha buditelů, cíl práce celého národa se naplnil. Konečně jsme byli opět svobodní, konečně jsme měli opět vlastní stát, konečně čeština v hranicích našeho státu zněla bez omezení, i když to nějaký týden ještě trvalo. Vyhráli jsme. Radost všech byla nekonečná.


úterý 27. října 2020

I negramot v oboru zemědělství navrhuje změnu agrární politiky EU

Zdenek Jandejsek

28. 10. 2020      Jandejsek-blog
Přežije to české a evropské zemědělství? Velice mě v negativním slova smyslu pobavil článek v Lidových novinách z 20.10.2020 od současného europoslance za TOP 09 Luďka Niedermayera, vystudovaného kybernetika matematika... ...od roku 1993 ředitele řízení rizik ČNB, od roku 1996 člena bankovní rady a později viceguvernéra České národní banky jmenovaný naším prezidentem Václavem Havlem. Po uveřejnění svých doporučení se nedivím, jak dopadl náš bankovní sektor v době privatizace, když jsme téměř zdarma odevzdali náš bankovní sektor Evropským bankám, které dnes velice štědře stabilizují své banky, pobírají tučné dividendy a nebylo jim ani hanba prodat u nás svá sídla, peníze transportovat do vlastních zemí a u nás platit nájmy za svá bývalá sídla, aby nemuseli platit tak velké daně ze svých zisků.

Něco málo o životě lidstva s viry

Bedřich Vinopalník 
 27. 10. 2020  Outsidermedia

Pokusím se to napsat tak, aby tomu mohl porozumět každý. Bez jakýchkoli odborných zbytečných výrazů a co nejjednodušeji. Takže všem odborníkům se předem omlouvám.


Masmédia a tajné služby se spikly v šíření dezinformací ve věci Bidena mladšího aneb Nejmocnější lidé v USA se spikli v zájmu skrytí informací o synovi prezidentského kandidáta

Tucker Carlson

27. 10. 2020 Novosmi, překlad Outsidermedia

V minulém týdnu deník „New York Post“(NYP) zveřejnil jednu z hlavních senzací roku. Jeho pracovníkům se podařilo získat harddisk počítače Huntera Bidena. A na něm se objevily tisíce elektronických dopisů, dalších textů, a rovněž soukromých videí a fotografií.

(Na snímku Bidenovci: Hunter Biden - syn  a otec -prezidentský kandidát za Demokraty Joea Bidena)

Rusko zahájilo výrobu vakcíny EpiVakKorona. Již jsou známy i termíny prvních dodávek

27. 10. 2020   Sputnik

Výroba vakcíny proti covidu-19 s názvem EpiVakKorona vyvinutá vědeckou organizací Vektor byla zahájena v Rusku. Informovala o tom Federální služba pro dohled nad ochranou práv spotřebitelů a blahobytem lidí (Rospotrebnadzor).


Otevřený dopis prezidenta České lékařské komory MUDr. Milana Kubka

Milan Kubek
27. 10. 2020   Česká lékařská komora

Vážení spoluobčané,

obracím se na vás jménem lékařů i dalších zdravotníků, kteří v současnosti často na pokraji vlastních sil bojují o životy tisíců vašich příbuzných, přátel, sousedů a známých. Situace je opravdu mimořádně vážná a zatím se každým dalším dnem jenom zhoršuje. Epidemie je jako rozjetý rychlík, který bude nesmírně těžké přibrzdit, natož pak zastavit. Mohu vám sice slíbit, že my zdravotníci se samozřejmě budeme snažit léčit a zachraňovat každého z vás, ale bez vaší pomoci to nezvládneme.

Zaplaťte válečné reparace Řecku a neposilujte tureckou vojenskou mašinérii!


Ivan David
27. 10. 2020


Předseda představenstva řecké stavební firmy Michaniki Dr. Prodromos Emfietzoglou napsal otevřený dopis Angele Merkelové. Připomíná jí současné spojenectví s Tureckem, které ohrožuje jeho sousedy zejména vojenskými akcemi a nerespektuje mezinárodní dohody.


pondělí 26. října 2020

Vzkaz z Itálie: Bráníš svou vlast před invazí? Dostaneš 15 let basy! Jak bažiny odstavily Salviniho. Obžalují i samy sebe? Výměna obyvatel Itálie. Tragédie tzv. humanitárního euro-šílenství. Brzy také u nás?

Giulio Meotti

26. 10. 2020   Gatestone a ProtiProud

GIULIO MEOTTI upozorňuje na nehorázný postup italských "elit", které se snaží odsoudit a na dlouhé roky uvěznit Mattea Salviniho za to, že bránil svoji zemi před nelegálními migranty a jejich pašeráky.

(Na snímku Mateo Salvini, bývalý italský ministr vnitra)

Arogance Erdogana a ignorování dohod Tureckem dosáhla nového vrcholu

Ivan David

26. 10. 2020


Reakci prezidenta Francie na vraždu učitele, tedy tvrdý postup proti radikalizovaným muslimům ve Francii, označil turecký prezident Erdogan na sjezdu své vládnoucí strany za začátek konce Evropy, která zahájila vnitřní válku s muslimy, což povede ke vnitřnímu zhroucení Evropy. Řekl, že problém Emanuela Macrona s islámem a muslimy vyžaduje jeho psychiatrické vyšetření a psychoterapii. Již dříve vyzval k bojkotu francouzských produktů. V souvislosti s razií německé policie v berlínské mešitě uvedl, že „s takovými útoky na práva muslimských občanů vstoupil evropský fašismus do nové fáze“.


Bělousov dělá kříž nad projektem Siluanova

Konstantin Dvinský

26. 10. 2020 yandex
První vicepremiér Andrej Bělousov se začal zabývat nedotknutelnou svatyní liberálních monetaristů Ruska. A sice rozpočtovým pravidlem a zásadou formování Fondu národního blahobytu (FNB). Pro začátek připomenu jeho podstatu. Rozpočtové pravidlo bylo zavedeno v roce 2018. Autorem a hlavním ideologem projektu je ministr financí Anton Siluanov. V souladu s rozpočtovým pravidlem se mimořádné příjmy z prodeje uhlovodíků nepřipisují do federálního rozpočtu, ale do FNB.

neděle 25. října 2020

Diplomatická aktivita Arménie a všeobecné "znepokojení"

Ivan David
25. 10. 2020


Ázerbájdžán nerespektuje dohodu o příměří, stále útočí na území Náhorního Karabachu a pokud jsou zprávy z našeho zdroje stále spolehlivé, obsadil na jihu až asi 15% území. V Náhorním Karabachu žijí velkou většinou Arméni už po staletí, proto měla v Sovětském svazu tato oblast autonomii v rámci Ázebájdžánské sovětské socialistické republiky. 


Čistá voda, která zapáchá

Jiří Jírovec

25. 10. 2020
„Neplač, povídám ti, neplač. Ty se chceš polepšit? To se ti, chlapečku, tak lehce nepodaří. Teď pláčeš, a až se odtud vrátíš do cimry, zas budeš stejně takový lump jako předtím.“ Feldkurát Katz ke Švejkovi.
„Demokratická“ opozice po dlouhou dobu lila špínu na Babišovo ANO 2011. Teď do kbelíků natočila čistou vodu, která má dočasně opláchnout povrch české politické scény.
Doba je těžká, vláda ať za nás udělá potřebnou práci a pak ji setneme. Tak čte chování opozice ministr vnitra Hamáček.

Jaroslav Bašta: Bulvár jako strážce morálky

Jaroslav Bašta

25. 10. 2020 PrvníZprávy

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

(Na snímku Jaroslav Bašta)


Francie odvolala svého velvyslance z Ankary

Ivan David
25. 10. 2020


Mezi Francií a Tureckem trvá od jara, mírně řečeno, diplomatické napětí. Tehdy turecká fregata, doprovázející loď s tureckými zbraněmi pro vládu Muslimského bratrstva v Libyi, zaútočila na francouzskou loď, která chtěla pašování zbraní zabránit. NATO tento incident chtělo ututlat, ale francouzský prezident se proti napadení ohradil. Od té doby si oba prezidenti vyměnili řadu diplomatických i méně diplomatických urážek, týkajících se jejich duševních i tělesných vlastností. 

Mnohovektorová Evropa

Rostislav Iščenko

25. 10. 2020    ukraina
Docela nedávno, před několika dny, ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov prohlásil, že, jelikož Evropa neumí uctivě hovořit s partnery a nechce se učit tomuto umění, stojí za to popřemýšlet, zda s ní nepřerušit komunikaci. Některé horké hlavy mezi domácími experty hned oznámily zásadní přehodnocení evropské politiky Moskvou. Není tomu tak. Moskva zatím nic nepřehodnocuje. Pouze varuje.

Odvolání Prymuly a schizofrenie COVI-popíračů

Radim Valenčík
25. 10. 2020 blog autora

Včera na Facebooku jsem se nestačil divit, jak se nám vybarvili COVI-popírači v kauze "Prymula". Přímo v duhových barvách: