Reklama

sobota 7. listopadu 2020

Zločinec Thaçi převezen do Haagu

Jan Urbach

7. 11. 2020   VašeVěc

„Prezident“ samozvané Republiky Kosovo Hashim Thaçi (Hašim Tači) byl včera transportován do vazby Mezinárodního tribunálu v Haagu. Spolu s ním byli v Haagu umístěni ve vazbě tři velitelé teroristické tzv. Kosovské osvobozenecké armády: Rexhep Selimi (Redžep Selimi) - v současné době poslanec kosovského parlamentu, Kadri Veseli - předseda Demokratické strany Kosova, s níž je také spojen Thaci (Tači), a Yakup Krasniqi (Jakub Krasniči) - jeden z nestorů kosovsko-albánské opozice.


Mariánský sloup - památka na počest obránců Prahy před Švédy?

Stanislava Kučerová

7. 11. 2020  ČNL

Slyšeli jsme, že Mariánský sloup na Staroměstském náměstí z roku 1650 neměl být symbolem habsburského vítězství nad pokořenou českou reformací, ale památkou na statečné obránce Prahy, kteří obětavě bránili naše milované město před švédským vojskem. Takže žádný triumfalismus ani náboženský fanatismus, ale vlastenecká vděčnost prý motivovala vztyčení uvedeného sloupu.


Hledání duchovního domova

Marek Adam

7. 11. 2020
Vypůjčil jsem si sousloví paní spisovatelky Lenky Procházkové, její pojem „duchovní bezdomovci“. Učinil jsem tak proto, abych se při příležitosti výročí bitvy na Bílé hoře zamyslel nad tím, jak čelit a vzdorovat oněm trendům, které z nás a zejména z nejmladší generace činí ony „duchovní bezdomovce“. Bitva na Bílé hoře a její důsledky skutečně učinily z některých našich lidí bezdomovce. Ti, kteří byli po této události donuceni k odchodu do emigrace, přišli o své domovy. Avšak svůj duchovní domov nikdy neztratili. Nezradili svou víru ani vlast. Tu nosili s sebou v srdci.

Michiganský zázrak

Paul Craig Roberts

7. 11. 2020   paulcraigroberts
Mediální děvky USA lžou tak zběsile a chaoticky, že své lži nedokáží sjednotit.
V pátek ráno jsem poukázal na až legrační chyby a omyly, které zazněly na britském kanále BBC, pokoušejícím se zakrýt volební podvod Demokratů v Michiganu. ZDE.
Nu a dnes presstituti amerického časopisu USA Today přišli s naprosto odlišným vysvětlením tohoto podvodu. V tom původním z BBC se uvádělo, že volební činovníci udělali chybu při „zadávání dat“. Tato chyba, uvádělo se dále, byla později opravena. Takto tedy BBC vysvětlovala náhlý přísun 138 000 hlasů pro Bidena v nejčasnějších čtvrtečních hodinách, kdy průběh volebního klání téměř nikdo nesledoval.

Evropská armáda - další šílený nápad bruselských byrokratů. SPD její zřízení odmítá. (VIDEO - 7 minut)

Ivan David a Tomio Okamura
7. 11. 2020
Evropské unie buduje společnou evropskou "armádu". Její rychlé nasazení už nemá podléhat schválení vlád a parlamentů, ale jen Evropské rady. Vlastní armáda je jeden z důležitých znaků samostatného státu. Evropská unie ale není státem, ale institucí vzniklou na základě mezinárodní smlouvy. Obáváme se možného a dosti pravděpodobného zneužití této vojenské struktury, pro jejíž vznik hlasovaly tři čtvrtiny poslanců Evropského parlamentu. Usnesením EP jsou žádány další peníze na realizaci tohoto projektu. SPD tento projekt odmítá.Exdiplomat Bašta varuje: Pokud radikální muslimové překročí 10procentní hranici populace, začnou uřezávat hlavy. Takže...


Jaroslav Bašta (v rozhovoru)

7. 11. 2020    ParlamentníListy

„Joe Biden, a zejména Kamala Harrisová, slibují progresivistickou politiku, která bude velmi podobná tomu, co v EU prosazuje současná Evropská komise. Jestli ji zavedou také do praxe, zatím není jisté. V mnoha ohledech půjde o návrat k politice Baracka Obamy. Doufám, že nezačnou tolik válek jako on,“ konstatuje politický analytik, bývalý diplomat Jaroslav Bašta. Připomíná, že problémy s radikálními muslimy začínají, když jejich počet přesáhne 5 procent populace. „Když přesáhne 10procentní hranici, začnou uřezávat hlavy,“ všímá si. Jaké je z toho poučení pro nás? „V žádném případě nepřipustit migraci z muslimských zemí,“ je přesvědčen Bašta.

Český rozhlas: Politika (Trumpa) je správné nevysílat, mohlo by to být otravné

Ivan David

7. 11. 2020
Expert Českého rozhlasu Milan Slezák řekl v pátečním odpoledním Radiožurnálu (12:23), že pokud politik „hlásá jen to, co chce říct, … tak to může být pro posluchače otravné, a upřímně řečeno, divím se i našim sdělovacím prostředkům, že v plném znění přesně takovéto přehlídky, co si řekne politik…“
Dodal: „Samozřejmě se ovšem obsah té tiskové konference, která je ve skutečnosti brífinkem pak má shrnout a říci posluchačům, o čem ten člověk, který vystupoval, mluvil.“
Kdysi jsem četl sborník mediálních odborníků s názvem „Média jako překážka v komunikaci“.
Nevěříte, že toto má být norma chování médií, že námi zvolený politik nemá být slyšen, pokud nikým nevolený a někým povolaný novinář usoudí, že bude lepší, když projev sám „shrne“? Poslechněte si sami minutový záznam Českým rozhlasem oblíbeného komentátora Milana Slezáka:

pátek 6. listopadu 2020

Naryškin uvedl "důležitý mechanismus", kterým chtěl Západ oživit protestní hnutí v RF

7. 11. 2020 argumenti a ria
Ředitel služby vnější rozvědky Sergej Naryškin sdělil, jak západní speciální služby chtěly asi před rokem oživit uhaslé protestní nálady v Rusku. "Přibližně před rokem jsme získali informaci, která je ověřená, důvěryhodná, o tom, že na území zemí NATO, hned řeknu, že to není Německo, se konala porada za účasti zástupců speciálních služeb. Projednávala se tam otázka, jak podpořit a oživit protestní hnutí v Rusku, které úplně ustrnulo a blíží se k nule", sdělil.
Biden a Putin

Plné znění projevu US prezidenta Donalda Trumpa, který televize zcenzurovaly


Ivan David
6. 11. 2020

Televizní stanice uprostřed projevu prezidenta USA ukončily přímý přenos s tvrzením, že lže a vyzývá k občanské válce. Proto přikládám překlad plného znění Trumpova projevu, abyste si mohli sami udělat názor.


Bílá hora 1620, širší kontext, hlavní rysy


Marie Neudorflová
6. 11. 2020

Bitva na Bílé hoře byla násilným koncem náboženské reformace v českém království a začátkem třicetileté války v Evropě. Širší rámec těchto událostí se týkal konfliktů mezi katolickými Habsburky s absolutistickými, centralistickými a expansivními ambicemi a odporem řady protestantských zemí v západní Evropě vůči habsburským expansivním a katolizačním snahám. V českých zemích přijalo protestantství kolem 90% obyvatel. Ve své podstatě se české protestantské stavy na Bílé hoře snažily uhájit svá legitimní práva a privilegia, výdobytky reformace týkající se určitých náboženských i jiných svobod, a státoprávní postavení zemí Koruny české, které se katoličtí Habsburkové zavázaly zachovávat, když byly v důsledku tureckého nebezpečí neprozřetelně zvoleni na český trůn r. 1526. Ve skutečnosti se téměř od počátku snažili podkopávat a omezovat protestantství i práva stavů a českého státu v zájmu absolutní moci své i katolické církve. Opírali se o jezuity, jejichž řád vznikl r. 1540 za účelem potlačení reformačního hnutí.


Na mnoha amerických televizních kanálech došlo k přerušení projevu prezidenta Spojených států amerických v přímém přenosu

Ivan David
6. 11. 2020


Možná jsou volby v USA opravdu férové. Možná nedošlo k žádným pochybením, včetně toho, že korespondenční hlasy prý přicházely pozdě, po uplynutí lhůty – a možná stále přicházejí. Pořád se počítá a v tuto dobu už přejímá vedení v Georgii i Pensylvánii, dvou klíčových státech, demokratický kandidát Biden.


Na stránkách konference Budoucnost evropského zemědělství 2020 začínáme představovat jednotlivé řečníky.

 


Ivan David

6. 11. 2020

Konference proběhne 18. listopadu online a bude živě přenášena.
https://www.facebook.com/events/3487778081287110/?post_id=3534766473254937&view=permalink

Ve Philadelphii zaznamenán další náhlý „přírůstek“ 25 277 hlasů. Všechny pro Bidena.

Paul Craig Roberts

6. 11. 2020   lifesitenews
Jeví se jako naprosto zřejmé, že výsledky hlasování v Severní Karolíně a v Georgii se nevyhlašují proto, že mají sloužit jako rezerva, která se jako „volební vítězství Bidenovo“ přisune na hromádku Bidenových zisků v tom případě, kdy by podvody v Michiganu a Wisconsinu a právě probíhající podvod v Pensylvánii (Philadelphia), Bidenovi k ukradení voleb nestačily.
Překlad: Lubomír Man

Demokracie? K americkým volbám

Jiří Jírovec
6. 11. 2020
Co ses dnes učil ve škole, můj synku?
To, že naše zem musí být silná
že má vždy pravdu, že
naši vůdcové jsou ti nejlepší
a proto je znovu a znovu volíme.
Tom Paxton „What did you learn in school today

Komedie se chýlí ke konci. Rozběsněný dav poskakuje s fanglemi a transparenty se jmény dvou kandidátů. Kvůli coronaviru nebyly uspořádány estrády jako v jiných letech. I tak zůstal úžas nad tím, že se v populaci 330 milionů nenajdou lepší kandidáti.

Zbořil: Důsledky bitvy na Bílé Hoře pociťujeme dodnes

Zdeněk Zbořil

6. 11 2020 PrvníZprávy

V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout 400.výročí bitvy na Bílé Hoře a to co po bitvě následovalo.

Co nám k tomu řeknete pane Zbořile?

(Na snímku Zdeněk Zbořil - historik a politolog)


čtvrtek 5. listopadu 2020

Ukradené volby?

Paul Craig Roberts

6. 11. 2020   paulcraigroberts
Když jsem si včera v noci pustil televizi, měl prezident Trump, pokud šlo o počty spočítaných hlasů, pohodlný náskok ve státech Wisconsin, Michigan, Pensylvánie, Severní Karolína, Georgia a Florida. Byl jsem však pak překvapen, když hlášení o sečítání hlasů v těchto státech náhle ustalo. Ovšem z dřívějších zkušeností ze sledování předchozích voleb se mi nezdálo být možným, aby Trumpův náskok bylo možno vyrovnat už docela malým počtem zbývajících hlasů, které ještě měly být připočteny. Předpokládal jsem tedy, že Trump volby vyhrál.

Lidé z ČT, radím vám dobře, nepouštějte už Okamuru na obrazovku!

Lubomír Man

5. 11. 2020
Dlouhý čas jste dokázali být dost moudří, obezřetní i předvídaví na to, abyste ve svých posluchačích dokázali udržovat dojem, že žádná Strana přímé demokracie (SPD), včetně jejího předsedy Tomio Okamury neexistuje. A to prostě tím, že jste o této straně nemluvili, Okamury jste se na nic neptali – a panovalo tak útěšlivé ticho po pěšině.

Facebook blokuje ty, kteří odsuzují podvod proti D. Trumpovi - „temné“ momenty demokracie

5. 11. 2020 pronews
Mobilizace sociálních médií a médií proti prezidentu Trumpovi a bezprecedentní podvody, ke kterým došlo v USA, pokračují, protože Facebook odstranil skupinu republikánů, kteří protestovali proti podvodu! Skupina shromáždila za jediný den více než 365 000 členů a příznivci Donalda Trumpa, ale i další občané, kteří jsou šokováni tím, co se děje, volají po mobilizaci proti volebnímu podvodu. Skupinu „Stop the Steal“, která požadovala „vojáky v terénu, aby chránili integritu voleb“, vedla akční skupina Trump for Women for America First.
Eric van de Beek
5. 11. 2020  ericvanbeek.nl,

Náhodná věta nizozemského žalobce ničí západní verzi případu MH17!
Proces s MH17 v Nizozemsku trvá déle než šest měsíců, ale mnoha skutečně důležitým skutečnostem odhaleným během slyšení nebyla ze strany médií věnována náležitá pozornost.


Druhý ročník (video) konference Budoucnost evropského zemědělství 2020 proběhne 18. listopadu 2020


Ivan David
5. 11. 2020


Jako koordinátor ve Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova v Evropském parlamentu jsem Vás po celý uplynulý rok pravidelně informovat o dění a souvislostech v oblasti zemědělství a zemědělské politiky Evropské unie. Rád bych Vás nyní pozval ke sledování v pořadí již druhého ročníku (video) konference Budoucnost evropského zemědělství 2020.


Syrský žoldák zadržený v Náhorním Karabachu vypověděl...

Ivan David
5. 11. 2020


Už několik dní probíhají útoky ázerbájdžánské armády za pomoci sil dodaných Tureckem na město Shushi, které má zásadní strategický význam na hlavní přístupové cestě do Stepanakertu.
Jak uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Anna Naghdalyan, dne 3. listopadu ozbrojené síly Ázerbájdžánu znovu bombardovaly civilní infrastrukturu měst Stepanakert a Shushi pomocí kazetové munice Smerch. Zaměřili se zejména na Středisko zdravotní péče o matku a dítě ve Stepanakertu. Mezi civilisty jsou oběti.

Některé méně známé souvislosti bělohorského debaklu - K uctění 400. výročí bitvy z 8.listopadu 1620 (Část druhá - dokončení)

Petr Kužvart
(p.kuzvart@email.cz)
5. 11. 2020

Pár podrobností o stavovském povstání jež se moc neznají

Pražský historik prof. Karel Stloukal objevil koncem 20. let minulého století v Hannoveru protokol z výslechu dvou nejmenovaných zajatých důstojníků českého stavovského vojska. Dokument není datován, ale vznikl nepochybně ve druhé polovině roku 1619. Oba zajatci v něm pod přísahou vypovídají o poměrech v českém vojsku. 

Volby USA – fáze a manipulace

Radim Valenčík

5. 11. 2020 blog autora

1. Fáze – mediální mainstream a notoricky se "mýlící" agentury výzkumu veřejného mínění pod kontrolou Deep State: Biden jasný vítěz (hra na efekt – lidé se přikloní k vítězi).


středa 4. listopadu 2020

Některé méně známé souvislosti bělohorského debaklu - K uctění 400. výročí bitvy z 8.listopadu 1620 (část první)

Petr Kužvart
(p.kuzvart@email.cz)
4. 11. 2020

Bitva samotná, to, co ji předcházelo i to, co po ní následovalo, to vše je nesporně velmi poučné i pro dnešek. Nehodlám zde ale popisovat celý příběh bitvy a její dobový kontext. To již učinili autoři o hodně povolanější, především historici vycházející z primárních dobových pramenů a po nich kvalifikovaní popularizátoři (odkazy na takové prameny jsou níže). Pojďme se podívat namísto klasického dějepisného výkladu na uvedené téma a některé historické souvislosti s ním propojené poněkud netradičně. Necháme vědomě stranou běžně tradované, vlastně stále ještě víceméně obrozenecké stereotypy a mýty, jež se o bitvě na Bílé Hoře, jejích příčinách a dopadech tradují. Pojďme se přiblížit k tomu, jak to bylo doopravdy!

Nejprve předesílám pro případné zájemce přehled aktuálních pramenů k problematice, z nichž především jsem čerpal i já sám.

(Nadpis dobové fotografie s prvním československým prezidentem Tomášem Gariguem Masarykem na koni: "Odčinění Bílé hory")


Jak EU pohrozila Maďarsku sankcemi kvůli ruské vakcíně

4. 11. 2020 argumenti a zzackon
V EK byly uvedeny podmínky pro použití ruské vakcíny proti koronaviru v Evropě. Oficiální zástupce Evropské komise Eric Mamer okomentoval plány Maďarska na zakoupení vakcíny proti nové koronavirové infekci v Rusku nebo Číně. Podle jeho slov není možné bez odpovídající certifikace použít tyto preparáty na území EU. "Jakákoliv vakcína, která se bude rozšiřovat na území EU, musí odpovídat schváleným normám kvality v EU a projít všechny potřebné etapy povolování v EU", vysvětlil.  (Pozn. red. I. D. Eric Mamer má pravdu, podstatné však je, že Evropská komise věnovala dvěma gigantickým nadnárodním farmaceutickým firmém značné částky na vývoj vakcín, aby jim zajistila monopol.)

Americké předvolební průzkumy jsou krajně nespolehlivé a zřejmě zmanipulované


Ivan David
4. 11. 2020


Z psychologie je dobře známo, že sympatie nerozhodnutých se přiklánějí k pravděpodobnému vítězi, protože každý se chce cítit vítězem. Předvolební průzkumy zásadně ovlivňují voličské rozhodování, takže manipulace "průzkumů" je účinným nástrojem manipulace uplatňování korporátního a současně veřejného zájmu. 


Sociální demokrat Veselý drží palce válečné straně

Lubomír Man

4. 11. 2020
Je pár minut po středeční deváté hodině ranní, výsledek amerických voleb stojí na nejistých nohách a moderátor ČT 24 se televizním mostem spojuje s místopředsedou ČSSD a předsedou zahraničního výboru poslanecké sněmovny Ondřejem Veselým a ptá se ho, komu ze dvou amerických kandidátů na prezidenství víc drží palec. Poslanec českých sociálních demokratů Veselý neváhá ani vteřinu. „Jistě Bidenovi!“ odpovídá a svoji volbu zdůvodňuje tím, že Biden je víc proevropský.

úterý 3. listopadu 2020

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (10. díl)

Před volbami v USA ve východním Středomoří klid


Ivan David
3. 11. 2020

Od včera je v Egejském moři a jižně i východně od něj rozmístěno 60 tureckých válečných lodí. Turecká loď Oruc Reis současně hledá ložiska uhlovodíků v řeckém pobřežním pásmu. Během dne vzlétly desítky tureckých stíhaček během hlavní přehlídky ankarské vojenské síly. Konkrétně bylo rozmístěno asi 8 fregat, 4 korvety, 15 raketometů, 25 dělových člunů a hlídek atd. Tedy asi polovina tureckých námořních sil. Podobná koncentrace tureckých vojenských plavidel se v tomto prostoru neobjevila déle než rok.


Zastřelený útočník ve Vídni bydlel. Kdo je za útokem? Vedou stopy k turecké tajné službě MIT?

Ivan David
3. 11. 2020

 

Včera večer zaútočila na šesti místech v historickém centru Vídně skupina teroristů vyzbrojených automatickými puškami a výbušninami na civilisty sedící na zahrádkách a uvnitř restaurací a barů. Podle večerních zpráv při útoku jednoho člověka zavraždili a 15 dalších zranili – z toho 7 těžce. Rakouské policii se podařilo jednoho z útočníků zastřelit. Ještě kolem půlnoci ležel na ulici, protože byl vyzbrojen i pásem s výbušninou, k jehož likvidaci musela být povolána pyrotechnická jednotka.

P.C.Roberts: Tohle není čas pro bezstarostnost – Demokraté zamýšlejí puč

P. C. Roberts

3. 11. 2020  blog autora, překlad NWOO

Jestliže prezident Trump nedosáhne znovuzvolení přesvědčivou většinou hlasů, tzn. tak, že o něm nebude sporu, Demokraté a presstitutky jeho vítězství nepřijmou. Noviny, televize, národní veřejné rádio (NPR), twitter a nternetové stránky budou přeplněny obviněními, že Trump výhru ukradl a že Putin volební stroje nechal seřídit tak, aby výsledky hlasování zfalšovaly. 

pondělí 2. listopadu 2020

Putin se pokoušel zachránit Evropu, ale ta odmítla

Alexandr Nosovič

3. 11. 2020 news-front
Iniciativa prezidenta Ruska Vladimíra Putina ohledně zřeknutí se rozmístění raket středního a krátkého doletu v Evropě narazila na hrobové ticho samotné Evropy. Putin se pokoušel zachránit Evropu, ale ta odmítla. Putin se pokoušel zachránit Evropu, ale ta odmítla. Starý svět nevyužil možnosti dostat se zpod úderu možného válečného střetu Ruska a USA. Dostat na své území americké rakety a dostat se na mušku Rusů není pro Evropany tak strašné, jako uznat Putina za mírotvůrce a úlohu Ruska na kontinentu za pozitivní.

DUŠIČKY

Lenka Procházková

2. 11. 2020 

Šíření koronaviru vzbuzuje úzkost. Pojem úzkost souvisí se slovem úzký. Pohybujeme se v zúženém prostoru i čase, abychom snížili hodnotu čísla R, ale zprávy z „vnějšího“ světa,  pronikají i do naší izolace. I když jsou zúžené cenzurou. Z ohnisek válečných konfliktů se počty zabitých na naše monitory nedostanou, protože není rozhodnuto, kterou část statistiky je radno vnímat jako padlé obránce a civilní oběti a koho řadit ke ztrátám útočících. Bůh (respektive bohové) si to roztřídí sami. Ti podřezaní ve Francii mají čitelnou visačku, ale s mnoha tisíci mrtvých v Náhorním Karabachu bude počítání skóre vyžadovat dobrou rozlišovací schopnost obou „jediných“ bohů. Lidé, co pro výkon svých funkcí dostali glejt neomylnosti (např. evropští komisaři či pan papež) vyjadřují „znepokojení,“ a přitom dál nabízejí Evropu v dražbě (jako ostatek) a ve jménu všelidských práv omezují práva států (a národů) na vlastní rozum, vlastní obranu a tím  vyvlastňují i jejich budoucnost.

Poučení Jaroslava Bašty z Francie: Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezmění

Jaroslav Bašta

2. 11. 2020 ParlamentníListy

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině bije na poplach. Znepokojuje ho nárůst islámských násilných činů v Evropě. Podle jeho názoru v Evropě začala válka civilizací. Obává se kreativních nápadů propagandy Evropské unie.
neděle 1. listopadu 2020

Epidemie už má takové rozměry, že ji nemůže ignorovat ani exprezident

rozhovor s profesorem Janem Kellerem
1. 11. 2020   Haló noviny

Dlouho jsme spolu nemluvili a stalo se tolik věcí. Například koronavirus. Co mu říkáte? Je třeba se tak bát, jako nám radí vláda, anebo jím máme pohrdat, jako to hlásá exprezident Klaus?
Myslím, že dneska už má tato epidemie takové rozměry, že ji nemůže ignorovat ani exprezident. Domnívám se, že je v koutku duše přešťastný z toho, že není ve funkci, a tedy nemusí rozhodovat o smrtelně vážných věcech. Stačí mu jenom kritizovat ty, kteří se snaží něco dělat, aby se předešlo nejhoršímu.Prezidentské volby v USA a tajná finta Demokratické strany?

Jiří Vaško

1. 11. 2020
Ať ve volbách vyhraje republikán Donald Trump nebo demokrat Joe Biden, skutečným vítězem zřejmě opět zůstane tzv. Deep state, sdružující stále ještě velmi mocný vojenskoprůmyslový komplex a finanční oligarchii. A také proto, zdá se, ostatní geopolitičtí hráči, zejména Čína a Rusko, se příliš nevzrušují a bez většího napětí čekají na výsledek předvolebního megashow.

Jsme ve válce

Ivan David
1. 11. 2020


Evropa je ve válce s islamismem – ať si to přizná nebo ne. Islamisté rádi kdeco zapalují – Evropa je tedy v ohni.
Včera atentát na kněze řecké pravoslavné církve v Lyonu – atentátník ho postřelil při zavírání kostela – musel tam tedy čekat na vhodnou chvíli. Po činu z místa uprchl, kněz byl těžce zraněn. Francouzské kostely má hlídat policie – někde se vloudila chyba nebo to uhlídat nejde.


Rusko našlo Achillovu patu Erdogana


1. 11. 2020 argumenti
Moskva našla Achillovu patu Redžepa Erdogana. Tento komentář ohledně nedávného úderu ruských VKS (vojensko-kosmické síly) na proturecké teroristy v syrském Idlibu byl v materiálu, vydaném na stránkách švýcarského listu. Jak píše list Neue Zürcher Zeitung, turecký prezident Erdogan jednal proti zájmům Moskvy, když žoldáky a drony podpořil Ozbrojené síly Ázerbájdžánu, jež zahájily koncem minulého měsíce útok v Náhorním Karabachu. Za této situace orgány RF vyslovily Ankaře výstrahu.