Reklama

sobota 14. listopadu 2020

Banánové pošetilosti: Matka všech barevných revolucí

Pepe Escobar

14. 11. 2020  TheSaker,  překlad Zvědavec

Z hlavní expertní skupiny, která byla založena v imperiálních zemích a která jako první navrhla koncept barevných revolucí, unikla informace o herním cvičení na dokonalou domácí barevnou revoluci s kódovým označením „modrá“.K nedělnímu 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského

Petr Kužvart
14. 11. 2020

15. listopadu 2020 uplyne 350 let od chvíle, kdy v holandském exilu zemřel ve stařeckém věku 78 let podagog, polyhistor a biskup Jednoty bratrské. Jeho osobnost je dodnes hojně připomínána i v běžném mediálním provozu, daleko víc, než řada jeho často skvělých a dokonce někdy i zajímavějších současníků (kdo kolem vás zná třeba skvělé přírodovědce Christiana Huygense nebo Johannese Markuse Marciho z Kronlandu, skvělé exilové historiky Pavla Skálu ze Zhoře nebo Pavla Stránského ze Zapské Stránky, ale třeba i kapucína Valeriána Magni, pravou ruku kardinála z Harrachu, velkého odpůrce Jesuitů a předchůdce osvícenství – a pokračovat by se takto dalo dlouho). Problémem je tradiční uchopení Komenského v našem kolektivním, národním povědomí a tradici. To je totiž stále ještě zřetelně obrozenecké a také národovecké, tedy jednostranné, zkreslené, neobjektivní. Není sdělována celá pravda o tomto pozoruhodném muži, jakkoli by si takové zacházení on i každá velká osobnost, ba dokonce i každý člověk zasluhovali. Každý je v něčem vynikající a v něčem selhal, každý má někdy pravdu a jindy se mýlí. Každému se něco podaří a v něčem není úspěšný. Pokud vám někdo tvrdí, že on nebo jiný měl vždy pravdu a všeho, čeho se mu zachtělo, tak dosáhl - zapojte rychle velkou ostražitost, protože takový člověk se mýlí nebo dokonce vědomě lže! Nuže: jak to tedy bylo s tím Komenským?


Temná moc stupňuje strašení: Kdo chce začít další světovou válku? Kdy a kde? A proč? Oznámeno vzápětí po volebním puči v USA. Korona nestačí? Nebo už je její součástí? Uchvatitel stojí v pozadí. Bojujme tedy!

Petr Hájek

14. 11. 2020   ProtiProud

PETR HÁJEK zaznamenal, že (nejen) z našich vojenských špiónů se stali „konspirační teoretici“ a ptá se, kam strašení apokalypsou vede a komu (k čemu) má posloužit


RFPI: účinnost vakcíny Sputnik V je 92%

12. 11. 2020   eadaily
Podle výsledků třetí fáze klinických zkoušek vakcíny proti koronaviru Sputnik V v Rusku je její účinnost 92%. Dnes, 11 listopadu, to bylo oznámeno v Ruském fondu přímých investic (RFPI). "Během zkoušek bylo proveden vyhodnocení účinnosti mezi více než 16 tisíci dobrovolníků 21 dnů po přijetí první dávky vakcíny nebo placeba. Do statistické analýzy bylo zahrnuto 20 potvrzených případů onemocnění. Po rozdělení 20 odsouhlasený případů (odhalených ve skupině s placebem a ve skupině, která obdržela vakcínu) bylo zjištěno, že účinnost Sputniku V je 92% ", je uvedeno ve sdělení na Twitteru.

To je neskutečné. Evropská unie nám de facto chce zabránit v naší potravinové soběstačnosti. Další důvod, proč vystoupit z EU!

Radim Fiala

14. 11. 2020 Europortál
To je neskutečné. Evropská unie nám de facto chce zabránit v naší potravinové soběstačnosti. Další důvod, proč vystoupit z EU! Evropská komise podle nového prezidenta Agrární komory informovala Česko, že návrh zákona (který podporuje i hnutí SPD) na to, aby v obchodech bylo určité množství českých potravin, je v rozporu s jednotným evropským trhem! Opět vidíme, že Evropská unie z nás chce mít svou kolonii, kam může dovážet své potraviny horší kvality! EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe!

(Na snímku Radim Fiala)

pátek 13. listopadu 2020

Minysterstvo zahraniči se pustilo do umělecke tvorby

Ladislav Větvička

13. 11. 2020 blog autora

Je fakt, že už dluho sem neviděl žaden pořadny, česky film. Knoflikaři byli fajni. A Samotaři tež. A pak dluho nic. Až fčil se začalo blyskat na lepši časy.


Arizonský Vrchní soud bude veřejně projednávat stížnost proti hlasování na vadných sčítacích strojích

Ivan David

13. 11. 2020


Letošní volby prezidenta USA nepochybně vejdou do dějin. Jsem strašně zvědav na to, jak budou americké vlády mentorovat jiné země za nedemokratičnost voleb, pokud zvítězí kandidát, který nebude proamerický. Už doposud odhalené podvody dávají dost „munice“ k odpovědi řadě zemí, jejichž režim se „deep state“ ve Washingtonu nelíbí.


Evropský parlament většinově podporuje cenzuru

Ivan David a Tomio Okamura - rozhovor
13. 11. 2020

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura v rozhovoru s europoslancem MUDr. Ivanem Davidem, CSc. hovoří o tom jak se cenzura postupně vkládá do předloh schvalovaných Evropským parlamentem. Na minulém plénu bylo projednáváno a schvalováno 7 návrhů týkajících se digitálních médií a umělé inteligence a všechny obsahovaly konstatování, že je z těchto médií třeba odstraňovat dezinformace a nenávistné projevy. To vypadá sympaticky. ale je jisté, že to bude zneužito na odstraňování "jiných" názorů a k propagaci "jediného správného názoru" a k odstraňování mocným nepohodlných informací.
Kverulant zmapoval předražené právní služby státu

Vojtěch Razima 
13. 11. 2020  Kverulant a Outsidemedia

Kverulant.org detailně zmapoval náklady na právníky u téměř 80 institucí veřejné správy. Zjistil, že od roku 2016 do prvního čtvrtletí roku 2020 zaplatily za právní služby téměř 4 miliardy korun. Odhalil, že advokátní kancelář ROWAN LEGAL dostala za sledované období vyplaceno o desítky milionů korun více, než na co měla uzavřené smlouvy. Kverulant o svých zjištěních dnes informoval Úřad na ochranu hospodářské soutěže a Nejvyšší kontrolní úřad.


Rusko uvalilo na Německo a Francii odvetné sankce za otravu Navalného


Ivan David
13. 11. 2020

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov včera oznámil uvalení odvetných sankcí na skupinu vysokých německých a francouzských státních úředníků za otravu ruského státního občana Alexeje Navalného. V rozhovoru pro deník Ruskaja gazeta Lavrov uvedl, že Rusko nevylučuje, že Navalnyj byl otráven v letadle po cest do Německa nebo na berlínské klinice Charité.


čtvrtek 12. listopadu 2020

V Georgii budou ručně přepočítány všechny hlasy z voleb prezidenta USA

Ivan David
12. 11. 2020

Vedoucí úřadu vlády státu Georgia Brad Raffensperger (na obrázku) ve středu oznámil, že stát provede ruční přepočítání hlasovacích lístků odevzdaných během voleb 3. 11. 2020. Tým právníků volebního štábu úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa podal u Nejvyššího soudu státu Georgia stížnost proti zfalšování voleb. K žalobě Trumpovi právníci přiložili důkazy o zmanipulování softwaru na sčítání hlasů. Tento software podle místního deníku Epochtimes měla před lety dodat firma napojená na rodinu bývalého demokratického prezidenta Billa Clintona.

Koho si vybere příští vrah? Plíživá islamisace.

Helena Berthelonová
12. 11. 2020  zdroj

„Abdullah, služebník Alláhův, Macronovi, vůdci nevěrných, popravil jsem jednoho z tvých pekelných psů, který si dovolil ponížit Muhammada, uklidni jemu podobné, než vás tvrdě potrestáme.“ Tento tweet s fotografií lidského těla a hlavy se objevil, když došlo ve Francii k dalšímu z atentátů. Ubodán a sťat byl středoškolský profesor dějepisu, zeměpisu a občanské výchovy. Na manifestacích na podporu profesorů se objevily i nápisy JSEM UČITEL.

Jan Schneider: Uznáme Sanderse za amerického prezidenta?

Jan Schneidera a -rp-

12. 11. 2020  PrvníZprávy

Byl jsem rád, když se před čtyřmi lety stal prezidentem Donald Trump, avšak nikoliv kvůli nějakým jeho pozitivním vlastnostem. Hovořilo pro něj jen to, že Hillary Clintonová by byla neskonale horší volbou, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


(Na snímku Jan Schneider)


Projev prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana na 62.schůzi Poslanecké sněmovny

12. 11. 2020   Důležité!

Vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážený pane premiére, vážení členové vlády, především vážené kolegyně poslankyně a vážení kolegové poslanci,
předem jsem se chtěl omluvit, že jsem si, podobně jako minulý rok 28. října, sedl kvůli velmi intenzivní bolesti nohou. To se stává a, jak už jsem několikrát řekl, nohama se politika nedělá, alespoň většinou ne. Doufám, že tato pozice nijak neohrozí hloubku mých myšlenek, s nimiž vás za chvíli seznámím. V každém případě, již mnohokrát při vystupování k zákonu zákonů, tedy zákonu o státním rozpočtu, nenápadně zdůrazňuji, že již v roce 1990 jsem byl zvolen předsedou rozpočtového výboru Federálního shromáždění a jako premiér, jsem se snažil o snižování rozpočtového deficitu, což vedlo bez ztrát konsolidační agentury k deficitu pouhých deset miliard korun. Ano, na to jsem patřičně hrdý.

Sudety 2020 – v Arcachu pokračuje etnické čištění


Ivan David
12. 11. 2020

V Arcachu, který je u nás znám též pod jménem Náhorní Karabach, je právě k vidění totéž, co zažili naši předkové v roce 1938. I moje rodina musela po Mnichovské zradě opustit oblast Sudet, která byla tehdejšími československými spojenci předána nacistickému Německu. Z domova prchali do dočasně svobodného vnitrozemí jen s nejnutnějšími věcmi na voze. Dnes se stejná hrůza opakuje v arcašských oblastech, které mají podle Moskevské dohody připadnout Ázerbajdžánu.


Mučení, vraždy a tajné zprávy. „Zku*venci!“ Kosovský předák zatčen v Haagu. Informace, které vám jinde nedají

12 . 11. 2020   ParlamentníListy

Zadostiučinění pro oběti kosovsko-albánských teroristů z konce devadesátých let? Možná. Bývalý prezident samozvané Republiky Kosovo Hashim Thači se začal zpovídat před speciálním soudem v Haagu. Obžaloba čítá deset bodů včetně nejtěžších válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Celá kolem nového procesu má rovinu, o které média prakticky nemluví. Přitom je zásadní. ParlamentníListy.cz se na vše podívaly zblízka.


(Na snímku: Madeleine Albrightová a někdejší velitel teroristů Hašim Tači. Pojí je blízký osobní vztah)

středa 11. listopadu 2020

Sorošův člověk v Jerevanu: barevná revoluce, zpackaná válka, kapitulace a rozvrácená země

Václav Umlauf

11. 11. 2020 e-Republika

Rusko nezopakovalo americké fiasko ve Vietnamu, nevlezlo do nastražené pasti dané po Čečensku další proxy-válkou na území bývalého Sojuzu. Díky ruské taktice půjde prezident Pašinjan od válu v podobném stylu, jako jeho zločinecký prozápadní kolega Michail Saakašvili v Gruzii.

(Na snímku ruské jednotky na cestě do mírové mize na území Arménie a Náhorního Karabachu)


Americký volební podvod

Charlene Bollinger

11. 11. 2020  stonecoldtruth

Od prvního volebního dne, to je 3. listopadu 2020, jsme byli svědky do očí bijícího a současně i nejohavnějšího volebního podvodu v historii USA. Jak jsme v televizi sledovali průběh volebních výsledků a přepínali volební program ze CNN na Fox News a zase zpět, mohli jsme pozorovat, jak redaktoři obou těchto televizí začínají propadat panice z toho, do jak velkých čísel stoupá Trumpův náskok nad Bidenem. Do 10 hodin večer měl Trump dle statistických výpočtů 70 procentní šanci volby vyhrát.

Generální prokurátor USA nařídil kriminální vyšetřování podvodů při prezidentských volbách

Ivan David
11. 11. 2020


Internetem opět koluje 20 let starý vtip o tom, jak africký stát Zimbabwe předběhl v demokracii USA. Zatímco v USA není ani 7 dní po volbách jasné kdo byl zvolen novým prezidentem, v Zimbabwe je to jasné už 7 měsíců před volbami. Nyní však legrace končí. 


úterý 10. listopadu 2020

Plné znění Dohody o ukončení bojů v Arcachu a rozmístění mírových sil ruské armády


Ivan David
10. 11. 2020


Kolem obsahu dohody o zastavení bojů v Arcahu - u nás známém též jako Náhorní Karabach, koluje řada legend, fám a vyslovených lží. Jako třeba ta, že do Arcachu nastoupí jako „pozorovatelé“ turečtí vojáci. Rusko již tuto fámu oficiálně dementovalo. Jedinými mírovými sbory bude ruská armáda a pohraničníci. Proto jsem se rozhodl zveřejnit zde český překlad plného znění dohody, jak byla v noci podepsána v Kremlu:


Volby v USA – Cynický nebo Střízlivý komentář - Podle vkusu

Michal Brand

10. 11. 2020    CFP

Volby v USA mají nijak překvapivé finále.

„Demokratická“ strana USA sáhla po svém vyzkoušeném a osvědčeném arsenálu. A tak, jako byl pomocí podvodů v primárních volbách vyšachován Bernie Sanders (ne, nejsem fanouškem tohoto socialisty-komunisty) při souboji s Hillary Clinton, stejně tak je podvody vyšachováván Donald Trump z pozice jasného vítěze.

Zvláštní posedlost BIS Rusy a Číňany

Jiří Paroubek

10. 11. 2020   VašeVěc

Již několikátou sezónu se ve zprávách BIS objevují informace o údajném řádění ruských a čínských zpravodajských služeb a jejich špionů u nás. Číňané prý v rámci svého zpravodajského úsilí pronikli do české akademické sféry. Podle informace ČTK, komprimující hlavní závěry ze zprávy BIS, zpravodajské služby Číny „vloni využívaly českou otevřenost k čínským investicím“. Opravdu velmi podivná formulace. Jen nechápu, co se za ní vlastně skrývá? Zda čínští špioni u nás investovali, či co?… Zase na druhé straně se objevují tvrzení ze stran české pravice, že je u nás čínských investic málo… Tak si vyber, co je vlastně pravda.

(Na snímku: ruský špion Josef Švejk)

V noci na dnešek byla podepsána dohoda. Podle informací z agentur je velmi nevýhodná pro ArméniiIvan David

10. 11. 2020


Arménie má odstoupit Ázerbájdžánu území jím dobytá v Náhorním Karabachu včetně města Suši s jeho pevností, která chránila přístup do Stěpanakertu. Dále má odstoupit území mezi Arménií a Náhorním Karabachem, která okupuje. Budoucnost Náhorního Karabachu není specifikována. Údajně má přes území Arménie vzniknout ázerbájdžánský koridor do "republiky" Nachičevan. Na území Náhorního Karabachu se mají vrátit Azeři vyhnaní Armény a Arméni vyhnaní Azery...

Na dohledu nad budoucím uspořádáním se má podílet Turecko. Není tedy překvapivé, že Arméni jsou dohodou velmi dotčeni. Občané obsadili Parlament, v akci se angažují poslanci za opoziční politickou stranu.

Nic není rozhodnuto: Zamotané souvislosti volebního podvodu. Naši kolaboranti si honí triko. Ustojí soudci útok Bažin? Budou z amerických měst bojiště? Co na to šibal Putin? Bidenovi ještě trochu rozumu zbývá

Michal Semín

10. 11. 2020   ProtiProud

MICHAL SEMÍN za monotónního lomozu mainstreamových médií poukazuje na některé velmi zajímavé okolnosti současné situace okolo amerických prezidentských voleb.

(Originální grafika ProtiProudu)

pondělí 9. listopadu 2020

Velký úder proti Muslimskému bratrstvu v Rakousku

Ivan David
9. 11. 2020
 
Web rakouské televize ORF uvedl dnes dopoledne, že „ve čtyřech spolkových zemích došlo v pondělí ráno k velké policejní razii proti Muslimskému bratrstvu a hnutí Hamas." Podle státního zastupitelství v Grazu/Štýrském Hradci je vyšetřováno 70 lidí, včetně podezření z financování terorismu a praní špinavých peněz. Podle vyšetřovacích orgánů ale neexistuje přímá souvislost s teroristickým útokem ve Vídni. Je to samostatná linie opatření proti terorismu.
 

Amerika, Polsko: a dál všude

Rostislav Iščenko

9. 11. 2020   ukraina

To, co se nyní děje v Polsku, není výsledkem hospodářská krize, většina protestujících (jak to nejčastěji bylo dříve v jiných státech) jsou docela úspěšní lidé. Není to důsledek zhoršení epidemiologické situace: v USA, Británii, Francii, Španělsku, Itálii je mnohem horší a delší dobu. V Polsku je to v principu zatím snesitelné, třebaže nemocných koronavirem je hodně a jejich počet rychle roste. Nicméně protestující nic takového specificky zdravotnického nepožadují. Není to politická krize. Třebaže politická hesla, konkrétně požadavky demise prezidenta a vlády a také předčasných parlamentních voleb, zaznívají, ale samotný protest politický charakter nemá.

Trestní oznámení na premiéra Slovenské republiky Igora Matoviče

9. 11. 2020
Slovenský poslanec Ĺubomír Blaha (Smer) podává několik trestních oznámení na premiéra Igora Matoviče v souvislosti s plošným testováním na Covid-19, které podle poslance Blahy mělo sloužit k osobnímu obohacení premiéra a dalších osob.


Levice a čekání na Kašpárka

Pavel Letko

10. 11. 2020     e-Republika

O žádné bratrství, solidaritu či dokonce pravdu a lásku v dnešním pojetí „levice vs. pravice“ opravdu nejde.


Půjčka

Ivan David a Tomio Okamura
9. 11. 2020
SPD dlouhodobě vystupuje proti zadlužení České republiky prostřednictvím evropských dluhopisů ve výši astronomických 20 biliónů korun (rozpočet ČR na 15 let). Pokud by to bylo nezbytné, může si Česká republika půjčit za výhodnějšíh podmínek. Nechchceme platit dluhy bohatých zemí, které hospodaří nezodpovědně, a ručit za jejich půjčky, které mají být navíc z velké části použity na nesmyslné výdaje. Poslanci Evropského parlamentu za ODS, ANO, TOP09, STAN a Piráti hlasovali pro tento nezodpovědný a ohrožující návrh, poslanci SPD David a Blaško hlasovali proti.Svět ruskýma očima 584

Zajoch

10. 11. 2020   Outsidermedia

Je ostrov Lesbos příkladem evropské budoucnosti? * Lockdowny nefungují * Vojáci chalifátu proti evropským „křižákům“

neděle 8. listopadu 2020

Příspěvky, vyjadřující pochybnosti o regulérnosti voleb v USA budou Facebook a Twitter mazat a cenzurovat

Ivan David
8. 11. 2020
 

(převzato z facebookové stránky europoslance)


Web ruské televizní stanice RT zveřejnil skandální informace o tuhé cenzuře, které nelegální kartelovou dohodou zavedly sociální sítě Facebook, Twitter a Youtube. V rozporu s Ústavou USA, která cenzuru zakazuje, blokují příspěvky úřadujícího prezidenta USA Donalda Trumpa, jeho příznivců a kohokoli, kdo upozorňuje na možné volební podvody. Tento příspěvek může být jedním z posledních, které na této stránce čtete. Když se představenstva firem provozujících sociální sítě rozhodla udělat stejnou „neosobu“ jakou je Tommy Robinson, i ze současného prezidenta USA, může to klidně potkat i řadového europoslance. A potom kohokoli z Vás.


Václavu Moravcovi imponují totalitní praktiky

Michal Mikulenka

8. 11. 2020
Rozhodovat o tom, zda politik mluví pravdu by měli novináři. Pokud redaktor televize zajišťující přímý přenos rozhodne, že politik zalhal, neumožní mu dál pokračovat a zkrátka ho vypne. Je to děsivé, ale takto uvažuje prominentní moderátor České televize. Nevěřil jsem svým uším, když jsem při čekání na jiný program na chvíli přepnul na Otázky Václava Moravce.

Pirátská představa o demokracii

Ivan David
8. 11. 2020   
Poslankyně Evropského parlamentu, která na sebe veřejnost upozornila originální videonahrávkou a hrou na ukulele, rovněž originálním způsobem komentovala průběh voleb v USA.
Krizi demokracie v USA podle ní dokazuje nesoulad mezi stranami „ostatně o tom svědčí vyjádření Donalda Trumpa, jak zpochybnil ty volby, jejich pravost…“
Doporučuje hlavně klid a nezpochybňování průběhu voleb, tedy známý „klid na práci“.
Piráti se rádi chlubí svojí vzdělaností, sami se pokládají za intelektuální elitu a ostatní mají za hlupáky a nevzdělance, nicméně by jim občas neškodilo nahlédnout do slovníku cizích slov, například na heslo „demokracie“. Pokud nemají knihovnu, je to i na internetu.
Minutové video:

Omezení zemědělských dotací ohrozí 1400 českých zemědělských podniků

Ivan David a Tomio Okamura
8. 11. 2020
Poslanci ODS, STAN, KDU-ČSL TOP09 a Pirátů podpořili návrh na omezení dotací pro zemědělské podniky, které mají 80% podíl na zemědělské produkci ČR. Poslankyně Šojdrová (KDÚ-ČSL) a Vrecionová (ODS) návrh spolupředložily. Vysvětlovaly to snahou podpořit drobné zemědělce, o kterých se domnívají, že hospodaří ekologicky a potrestat premiéra Babiše, který hospodaří na 2,4% zemědělské půdy ČR. Jenže drobným zemědělcům to nepomůže a zemědělci do 15 ha nemají povnnost hospodařit podle ekologických norem. A. Babišovi to příliš neuškodí, snadno přejde na výnosnější byznys. Ohrozí to však 40 000 pracovních míst na venkově v zemědělských podnicích, které mají v průměru 113 podílníků, a jsou na zemědělství závislé. Proto jsem hlasoval proti.


Ilegální migranti zadržení v Ústí nad Orlicí budou zřejmě odškodněni za újmu

Tomio Okamura

8. 11. 2020 (z FB T.O.)
A dost! Nelegální muslimští migranti z Afghánistánu mají dostat od České republiky odškodnění 180 tisíc, jelikož policie prý podle českého Nejvyššího správního soudu chybovala! Žádost o odškodnění podala česká nezisková Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU, ředitel Martin Rozumek*/), kterou štědře z veřejných peněz platí Babišova vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM, a která migranty zastupuje. To je neuvěřitelná drzost! Naši slušní občané nemají teď v krizi peníze a vláda a soudci ještě nadržují migrantům!

Polská tajná služba zveřejnila adresy krycích firem

Jan Urbach

8. 11. 2020   VašeVěc

Polská tajná služba (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego - ABW, Agentura pro vnitřní bezpečnost) při vyhlášení výběrového řízení na dodavatele elektrické energie zveřejnila všechny adresy, na které měla být elektřina dodávána. Deník "Super Express" informoval, že v dokumentech byly zveřejněny nejen adresy poboček ABW, ale i adresy krycích firem „civilních“ organizací, které jsou fasádou pro činnost kontrarozvědky.