Reklama

sobota 21. listopadu 2020

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan uvedl, že Evropa „připravuje svůj konec“ tím, že „otevře frontu proti muslimům“.

22. 11. 2020   sputniknews
Turecký lídr to oznámil, když ve svém projevu ve městě Kayseri komentoval operaci německé policie v mešitě Mevlana v Berlíně během muslimské modlitby. Podle novin Sabah se jí účastnilo asi 150 policistů, kteří chodili v botách po modlitebních kobercích. ​„Prováděním takových útoků na práva muslimů, kteří jsou občané (zemí Evropy, pozn. red.), přešel evropský fašismus do nové fáze.

Výzva tureckého ministra "obrany" Řecku: Vzdejte se, nic se vám nestane!


Ivan David
21. 11. 2020

 

Turecko vyhlásilo NAVTEX a žádá demilitarizaci ostrovů Tilos, Halki, Psara, Lemnos, Lesbos a Agios Efstratios. Turecký ministr národní obrany Hulusi Akar vyzval Řecko: „Vaše armáda musí hned odejít!“
NAVTEX je mezinárodní systém monitorování námořní dopravy, který pomáhá při navigaci a varuje před nebezpečnými změnami počasí a také například před cvičeními námořnictva. 


Jen takový postřeh


Ivan David
21. 11. 2020

Organizace Šedí vlci, turečtí nacionalisté, má na svědomí mnoho. Byla zakázána ve Francii, Rakousku, o jejím zákazu se právě v těchto dnech jedná konečně i v Německu. U nás, na demonstraci na podporu "ázerbajdžánských bratrů" před tureckou ambasádou v Praze, se otevřeně zdraví pozdravem Šedých vlků, tedy symbolem vlčí hlavy, za přítomnosti velvyslance Turecké republiky v České republice, pana Egemena Bagise, osobního přítele Recepa Erdogana.


pátek 20. listopadu 2020

MZV ČLR: Aliance zpravodajských služeb Pět očí může oslepnout v případě vyhrožování Číně

21. 11. 2020 eadaily
Aliance zpravodajských služeb Pět očí (členy jsou USA, Británie, Kanada, Austrálie a Nový Zéland) si musí dát pozor, aby neoslepla, pokud se jí zachce uškodit suverenitě Číny. S takovým prohlášením vystoupil dnes, 19. listopadu, oficiální zástupce MZV ČLR Zhao Lijian, když komentoval žádost aliance, aby Čína změnila politiku vůči Hongkongu.

Rozpočet EU a "evropské hodnoty"

Ivan David
20. 11. 2020
Pro ČT24 jsem se vyjádřil k schvalování rozpočtu a pokusu o vydírání Polska a Maďarska. Řeč byla také o gumovém výkladu "evropských hodnot" a zvláštním způsobu zajišťování vakcín pro občany států Evropské unie.


Křesťanství v Evropě a islamismus - dějiny a výhled do budoucna aneb Neblahá tušení věcí příštíchPetr Kužvart
20. 11. 2020

S náboženstvím je to v dějinách hodně proměnlivé. Byly doby, kdy se pro náboženství vyvražďovalo, a to včetně žen, starců a mimin. Byly ale i doby náboženské tolerance. Již zesnulý doktor Zdeněk Mahler mluvil svého času o náboženství jako o potenciální zbrani hromadného ničení. Měl bezpochyby pravdu. Kéž by zůstalo jen u té potencionality. Ale upřímně řečeno, moc to na to aktuálně nevypadá. Nuže, jak věci mají?Proč, čeho a kdo se bojí vývoje kauzy Rady ČT?

Růžena Chrastekova

20. 11. 2020 VašeVěc

Docela nedávno si odvážně, ve službách a v zájmu opozice, zaspekuloval novinář Šídlo ze Seznamu, o pádě vlády a jmenování vlády úřednické prezidentem republiky. Byť to sám jako spekulaci neoznačil, naopak, vydával to za téměř jistotu. Shrnutím veřejně dostupných informací, lze také zaspekulovat o tom, co, proč a kdo hraje největší role ve výbušné kauze Rady ČT, její kontrolní komise a České televize vůbec. A na rozdíl od toho Šídla není potřeba si nic vymýšlet, jenom ta fakta a informace seřadit, vytřídit a dát do souvislostí.


Státní volební komise Wisconsinu nařídila přepočítání výsledků prezidentských voleb po shlédnutí důkazů o přepisování volebních lístků sčítacími úředníky


Ivan David
20. 11. 2020


Včera zasedala ve Wisconsinu Státní volební komise. Podle tamního zákona je složena ze 3 zástupců Republikánů a 3 Demokratů. Jde o nejvyšší orgán zabývající se organizováním voleb v tomto státě USA. Komise podle deníku Epoch Times jednala 6 hodin o žádosti právníků současného republikánského prezidenta Donalda Trumpa o přepočítání. Po předvedení důkazů o přepisování hlasovacích lístků obecními úředníky, které předložili Trumpovi advokáti, komise nařídila přepočítání výsledků voleb.
 

Otevřený dopis k tématu "Bílá hora" adresovaný historičce Marii Koldinské

Marie Neudorflová

20. 11. 2020

Paní docentko Koldinská,

reaguji na Vaše názory na význam následků bitvy na Bílé hoře v pořadu ČT. Je politováníhodné, že Vaše a podobné nepravdy dostávají prostor v médiích a na školách a přispívají k rozleptávání identity, integrity a zdravého sebevědomí českého národa ku prospěchu mocných -- nadnárodních korporací, globalistů, římskokatolické církve. Není divu, že pak historie mladé lidi nezajímá. Nevadí Vám, že přesně tomu asi přispíváte? Je to velmi nebezpečný proces i z hlediska podmínek potřebných pro demokracii.

čtvrtek 19. listopadu 2020

Podvodné vyšetřování volebního podvodu

Paul Craig Roberts

19. 11. 2020
Volební systémy Dominion a Smartmatic se ve vyšetřovacím oddělení amerického Ministerstvu vnitřní bezpečnosti namísto vyšetřování voleb pustily do vyšetřování sama sebe. ZDE Přepočítávání hlasů ve státě Georgia bylo k ničemu. Jen se snažilo zjistit, zda nové volební stroje počítaly odevzdané hlasy dost přesně, a nevyšetřovalo, zda je dost přesně odevzdávaly správnému kandidátovi.

Na lovu bobříků blbosti a buzerace

Martin Koller
19. 11. 2020
Nedávno mi volal kamarád z Plzně. Ptal se, co to v té Praze děláme, že jsme dovolili odvolat Prymulu. Podobných bylo ostatně víc, někteří dělali dojem, že Prymula je svatý zachránce naší země a bez něj všichni zahyneme. Radostně se blblo se strachem, což ostatně pokračuje a někteří spoluobčané již evidentně ztratili zdravý rozum. Tak jsem se kamaráda zeptal, co udělal slavný Prymula tak nového a geniálního ve srovnání se svým předchůdcem. K tomu jsem se poptal, zda si pamatuje ministra zdravotnictví před Vojtěchem. A bylo ticho.
Obsah článku neví v dokonalé shodě s názorem I. D.

Turecký parlament schválil vyslání okupačních vojsk do Náhorního Karabachu, holandský parlament odpověděl uvalením sankcí na Ázerbajdžán a Turecko


Ivan David
19. 11. 2020

Turecký parlament (obrázek) schválil návrh prezidenta Recepa Erdogana na zřízení stálých tureckých vojenských základen v Ázerbajdžánu. Podle usnesení parlamentu, které citoval turecký deník Daily Sabah, bylo schváleno vyslání tureckých vojáků i do oblasti Náhorního Karabachu, které během bojů obsadila turecko-ázerbajdžánská koalice. Turecké jednotky se tedy stanou součástí okupačních vojsk, i když tuto možnost nepřipouští Dohoda o ukončení bojů v Náhorním Karabachu vyjednaná ruským prezidentem Vladimír Putinem.

středa 18. listopadu 2020

Nikol Pašinjan hraje vabank

Jiří Vyvadil

18. 11. 2020   VašeVěc 

Situace v Arménii je velmi napjatá a nepřehledná. Tak trochu jako v Rumunsku krátce předtím než byl Ceaușescu s manželkou zastřelen. V Arménii se mohutně demonstruje, aby premiér Pašinjan odstoupil. Arménský prezident v provolání k národu premiéra vyzval k odstoupení a vytvoření prostoru pro nové volby.

Prezidentské volby v USA – tragikomedie pokračuje

Pavel Letko

18. 11. 2020  e-Republika

Soudobá demokracie Západu funguje tak, že lidé z pozadí korumpují herce v popředí, kterým se bůhvíproč říká „politici“. Skutečnými vládci jsou tak nevolené korporace, mafie, mnohé mocné rodinné klany, případně náboženské organizace, které ostatně často fungují na podobné bázi. V popředí káží charismatické osobnosti, v pozadí se sčítá mamon a vliv.


Rusko vydalo oficiální mapu poválečného uspořádání Náhorního Karabachu

Ivan David
18. 11. 2020

Ve dnech po podepsání Dohody o ukončení bojů v Náhorním Karabachu začaly internetovým prostorem obíhat neoficiální mapy oblastí, které by měl ovládnou Ázerbajdžán. Mapy vypadaly různě „strašidelně,“ podle toho z jakých zdrojů jejich autoři čerpali. V některých verzích měla z nezávislé republiky Arcach zůstat jen několik kilometrů široká „nudle“ spojená Lajčinským koridorem s Arménií.


úterý 17. listopadu 2020

Maminko, tatínku, že kdyby nebyl Vladimír Iljič Lenin měli bysme hlad?


Petr Vlk

17. 11. 2020  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Takhle se nás doma cca před nějakými 40 roky v těchto raných listopadových dnech zeptal náš tehdy asi tříletý syn, řečený Zajíc, po návratu ze školky. Souuška učitelka těm prckům tehdy vyprávěla o Velké říjnové socialistické revoluci. Jak jste se určitě domysleli.
Vláda Ukrajiny předložila návrh zákona o internaci občanů nepřátelských zemí, co to znamená

Alexandr Šarkovský

17. 11. 2020   argumenti
Ukrajinský ministerský předseda Denis Šmygal předložil návrh zákona, podle něhož všichni občané "nepřátelských států" podléhají internaci, to znamená zajištění a přebývání v koncentračních táborech. Proti komu je tento projekt zaměřen, hádat netřeba, v mnohých státních dokumentech Nezaležnoj (Nezávislé, pozn. překl.) je právě Rusko vedeno jako země agresor. Materiál o tom byl zveřejněn na serveru listu EADaily.
Ilustrační foto
Jaroslav Bašta
17. 11. 2020   PrvníZprávy

Přiznám se, že až do letoška mě nenapadlo, že vztah ke dvěma historickým událostem, které dělí skoro čtyři staletí, může v povědomí našeho národa přecházet od kladného k zápornému hodnocení, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvbizpravy.cz.


Psavci neoficiálních médií lžou – zadarmo. Psavci oficiálních médií říkají pravdu – za peníze.

Lubomír Man

17. 11. 2020 

Takto vypadá paradigma, čili vzorec myšlení, hlásané nejen médií oficiálními, ale celým naším oficiálním establishmentem. Toto hlásají naše televize, náš rozhlas a náš tisk a vyvíjejí všechnu myslitelnou snahu vpravit tento názor do hlav našich lidí, především mladých a proto nad jiné tvárných. Neděje se to pochopitelně jen u nás, stejný výklad probíhá v celém západním světě a v celém západním světě se ono uvedené paradigma prosazuje.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (11. díl)

Petr Kužvart

17.ů 11. 2020 e-Republika

Kdo z reprezentantů režimu se pokusil v průběhu listopadových událostí o vlastní mocenskou hru?
Petr Kužvart (p.kuzvart@email.cz)


Pokračování 11.

Pozvánka na konferenci Budoucnost evropského zemědělství 2020

17. 11. 2020   

Máte-li o událost zájem, klikněte ZDE
Program:

pondělí 16. listopadu 2020

Karabašská lekce pro Lukašenka

Rostislav Iščenko

17. 11. 2020 ukraina kvalitní analýza
Pokud v sociálních sítích narazíte na debatu Rusa, který je skeptický vůči Lukašenkovi a Bělorusa, podporujícího baťku, tak v devíti případech z deseti na určité etapě debaty Bělorus řekne: "Je to chlapík, ten Lukašenko. Znovu vzal od vás peníze a nyní se bude domlouvat se Západem". "A pak od vás znovu vezme peníze". Potom, pravda, se tentýž Bělorus upřímně rozhořčí proto, že Rusové nechtějí financovat "přední baštu", "chránící Rusko před tanky NATO". Poté dodá, že ve skutečnosti je Bělorusko nejen soběstačné hospodářsky, ale také financuje Rusko.

Turecko zřídí stálé vojenské základy v Ázerbajdžánu – NATO postoupilo na jižní hranici Ruska

Ivan David
16. 11. 2020

Turecký prezident Recep Erdogan předložil Parlamentu ke schválení návrh na zřízení stálých vojenských základen v Azerbajdžánu. Návrh obsahuje rozhodnutí o vyslání armádní sil k obsazení těchto základen. Podle tureckého deníku Daily Sabah má turecký parlament během několika dní rozhodnout o ročním pobytu tureckých vojáků v Azerbajdžánu. 

Turecká armáda nacvičuje vylodění na řeckých ostrovech

Ivan David

16. 11. 2020Uplynulo jen pár dní od skončení jedné války, v níž se turecká armáda účastnila po boku Ázerbajdžánců agrese proti Arménům v Arcachu, a Turci už se připravují na další. Během víkendu turecké námořnictvo a armáda nacvičovali vylodění. Cvičení se sice odehrálo na tureckém pobřeží, je však celkem jasné, že tam se asi nechystají.

neděle 15. listopadu 2020

Trumpovi příznivci včera ve Washingtonu DC

Paul Craig Roberts
15. 11. 2020
Je někdo tak šílený, aby věřil, že gangster Biden a rasistka Harrisová mohou zvrátit takovouto podporu pro Trumpa? Milionýový páteční průvod ve Washingtonu na Trumpovu podporu.
Klikněte na přiložené fotografie a ony se zvětší.
Fotografie zde: https://parler.com/post/0bc603cd7d544df08e730124d81461c7


Zaslal P.C.Roberts
Překlad: L.Man

Ivan David a Jaroslav Štefec: Konflikty těchto dní

15. 11. 2020
Diskuze na Svobodném vysílači o směřování společnosti, nových konfliktech ve východním Středomoří a na Blízkém východě, o volbách v USA a o tom co vypovídají o dnešní Americe, O Evropské unii a vnitropolitické situaci ČR. Moderoval Pavel Hlávka.


Největší duševní velikán českých dějin a jeden z největších těch světových -350 let

-vlkp- a IP
15. 11. 2020 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vlkův úvod:

Před týdnem jsme si připomínali 400.výročí bitvy na Bílé hoře. Jedno ze tří nejtragičtějších výročí v dějinách našeho národa. S prakticky nedozírnými důsledky na jeho další osud. Ty cítíme do dneška – zcela aktuální,, stejně jako tenkrát, je odnárodněnost elit a jejich odtržení od jádra národa, jejich ochotné slouhovství a poklonkování zahraničním mocným. Vedoucí úloha se vrací

Zbyněk Fiala

14. 11. 2020  VašeVěc

Donald Trump oplácí Demokratům příkoří, kterých se dožil v prvním funkčním období, a věří v pomoc nejvyšší. Tou je Nejvyšší soud a zásah nám dobře známého vedoucího úlohy, tedy vládnoucí strany.