Reklama

sobota 28. listopadu 2020

Cenzurovaná planeta: závěry univerzitní studie

R. Sundara Raman et al.
28. 11. 2020    e-Republika

Analyzujeme 20 měsíců měřených hodnot dálkově vykonávané cenzury internetu podle údajů shromážděných v 220 zemích. Studie potvrdila zvýšení cenzury ve více než 100 zemích. Výzkum umožní výzkumným pracovníkům průběžně sledovat nasazení rušiček na webové síti, sledovat změny v politickém zadání ohledně cenzurovaných zemí a lépe pochopit cíle rušení.Putin se vyjádřil k územní příslušnosti Náhorního Karabachu

28. 11. 2020 argumenti
Prezident Ruské federace Vladimír Putin v neděli 22. listopadu ve vysílání televizního kanálu Rossija 1 okomentoval otázku územní příslušnosti Náhorního Karabachu. Putin podotknul, že Arménie neuznala nezávislost a suverenitu Náhorního Karabachu, tudíž, z hlediska mezinárodního práva je neoddělitelnou součástí území Republiky Ázerbájdžán. Ruský prezident rovněž zdůraznil, že podmínky členství v OSKB nezavazovaly Moskvu, aby se pletla do konfliktu. Upřesnil, že smlouva předpokládá vzájemnou pomoc v případě projevu agrese vůči členskému státu. Vladimír Putin poznamenal, že na území Arménie nikdo nesahal. RF také podle slov politika kompletně plnila své závazky v rámci vojensko-technické spolupráce s Jerevanem.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Štefec: Námluvy Babiše s Fialovou ODS nevěstí pro nás lidí nic dobrého

28. 11. 2020  PrvníZprávy

Pokud ministr zdravotnictví, kterým by měl být za současné epidemické situace kvalifikovaný a tvrdě se prosazující odborník, schopný alespoň přibližně odhadnout vývoj nemocnosti a úmrtnosti s ní související, řekne o dopadech tzv. "rozvolňování", že to je tak "padesát na padesát"...

Jaroslav Štefec


K vývoji a povaze evropské integrace - a co s ní dál?

Petr Kužvart

28. 11. 2020

Jak se integrace postupně vyvíjela a kde nastala chyba?

Základní význam evropské integrace spočíval původně v tom, že prvotní myšlenka byla velmi správná a v poválečné západní Evropě důležitá. Bylo třeba vyhnout se opětovnému vytváření podmínek, jež by mohly vést k další (už třetí) velké válce v Evropě. A tak došlo k propojení především německé a francouzské ekonomiky, k propojení zejména tehdy významného těžebního a těžkého průmyslu. Proto vzniklo Evropské sdružení uhlí a oceli (ESUO, také nazývané stručně “Montární unie”), 
Pozn. red. I.D.: S autorem nesouhlasím v podstatných boduch, jak uvádím v komentáři. 

Polský předseda vlády M. Morawiecki Merkelové: „Nezrušíme veto - nebudeme prodávat naši nezávislost“

Ivan David
28. 11. 2020

Polský premiér Mateusz Morawiecki v telekonferenci s německou kancléřkou Angelou Merkelovou znovu potvrdil své rozhodnutí vetovat rozpočet EU, pokud Brusel bude trvat na tom, aby Polsko požádalo o otevření hranic pro přistěhovalce, manželství osob stejného pohlaví, adopce dětí páry stejného pohlaví, atd.

Otevřený dopis České televizi: Přepisování dějin

Jana Machová

28. 11. 2020
Dne 20.10. byly na ČT2 odvysílány dva díly pořadu pod názvem „Odsun-Vertreibung“. Další pořad na podobné téma v cyklu Folklorika vysílala ČT2 pod názvem „Domov jménem Egerland“, který měl ještě 2 reprízy. Oba pořady byly „zasvěceny“ životu Němců v českém pohraničí a jejich odsunu z ČSR po válce. Vzpomínali zde a vzdychali Němci na „jejich vlast v Čechách“. My žádný Egerland neznáme, máme Poohří.

EU se pustila do nezvládnutelného ...

Rostislav Iščenko

28. 11. 2020     ukraina
Ministři obrany zemí EU debatují o variantách strategické součinnosti bez USA a NATO. Formálně tvrdí, že pokud se USA za Bidena vrátí k tradičnímu formátu spolupráce s EU, tak tyto přípravy prostě pomohou zvýšit přínos Evropy pro celkovou bezpečnost, ale de facto se jedná o záměr hrát samostatnou vojensko-politickou úlohu, získat schopnost extrapolace síly a ochrany bytostných zájmů EU na celé zeměkouli.

pátek 27. listopadu 2020

Babišem hozené vidle

Jaroslav Král
27. 11. 2020
Do Senátu byla nyní z Poslanecké sněmovny postoupena předloha tzv. daňového balíčku s návrhem na zrušení superhrubé mzdy a zvýšení daňového odpočtu na poplatníka, který navrhli Piráti. Obě opatření, pokud budou odhlasována, budou znamenat obrovskou "sekeru“ ve státním rozpočtu na příští rok ve výši cca 130 miliard Kč. Variantou je odhlasovat jednu menší sekeru, tj. buď pouze zrušení superhrubé mzdy, nebo jen daňový odpočet. 

Stoltenbergova skupina navrhla zkomplikovat možnost veta v NATO!

dpa / mak a -rp-

27. 11. 2020 DieWelt a PrvníZprávy

Musí být NATO komplexně reformováno? A pokud ano, jak? Francouzský prezident Macron zahájil tuto debatu před rokem s prohlášením o „mozkové smrti“. Nyní jsou na stole konkrétní návrhy na posílení aliance - a jsou tvrdé.


(Na snímku: Jens Stoltenberg, generální tajemník NATO)


Rusvesna: Přehled zpráv – 26.11.2020

Božena W.
27. 11. 2020  NWOO

1; Ukrajinská policie nakoupí minisegwaye, elektrické koloběžky a jednokolky pro policii. Centrum pro zásobování jednotek Národní policie Ukrajiny vyhlásil veřejnou soutěž na nákup módní techniky pro pohyb policistů.

2; Volby v USA: V Pensylvánii zastavili proces certifikace hlasů po protestech republikánů. Pensylvánská vláda podala dovolání k Nejvyššímu soudu státu.

Radosti justičního prudiče

Zdeněk Jemelík
27. 11. 2020

Úděl justičního prudiče (oficiálně se tomu říká občanský aktivista) je neveselý. Seznamuje se s osudy lidí, které poznamenala přímá nebo nepřímá účast na trestním řízení: s obviněnými, jejich obětmi, ale i s členy rodin těch i oněch. Stává se tak svědkem utrpení, někdy zcela nezaviněného. S odsouzenými se do neštěstí dostávají jejich ženy, děti, rodiče, kterým se leckdy po uvěznění člena rodiny daří na svobodě hůř než odsouzeným ve věznici. Poznává hněv obětí zločinu, které se jen s potížemi domáhají stíhání pachatelů a téměř nikdy se nedočkají přiměřené finanční náhrady za způsobenou újmu, o společenském uznání nemluvě. Také potkává skutečné zločince a poznává hrůznost jejich myšlení.


Dopis evangelického faráře z Telče České televizi

ThDr.Petr Melmuk, Th.D.

(dopis šíříme s vědomím autora)


Vážení,

 píši vám ohledně 10dílného dokumentárního seriálu ČT 24 Bílá hora. Rád bych se dozvěděl, podle jakého klíče jste vybírali ony "nezávislé a objektivní" historiky(-ičky) pro tento pořad. Vím, že žádný historik(-ička) není zcela objektivní, ale měl(-a) by mít upřímnou snahu o tu objektivitu usilovat. Což se, jak již sleduji skoro polovinu tohoto "seriálu", bohužel neděje. Pro 20. století se v pořadech snažíte (dle mého názoru oprávněně) uplatňovat jen jednu "stranickost", a to že se zamýšlíte nad věcmi z pohledu etiky, lidských práv a demokratických hodnot (např. Pořad o Norimberském procesu). Proč stejné kritérium není uplatněno pro váš pořad Bílá hora?

 

Soud v Pensylvánii zablokoval vyslání volitelů ze Demokratickou stranu na volební shromáždění, které má zvolit prezidenta USA

Ivan David
27. 11. 2020

Během soudního vyšetřování volebních podvodů, které soudními žalobami napadl tým právníků úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, vyplouvají na povrch právní vady amerického volebního systému, jaké si český volič zatím nedokáže ani představit. Soudkyně pensylvánského odvolacího soudu Patricia McCulloughová (obrázek) včera nařídila státu Pensylvania pozastavit oficiální vyhlášení výsledků voleb v tomto státu USA až do doby pravomocného rozsudku ve věci soudem projednávaného volebního podvodu. Pensylvánský guvernér za „Demokratickou“ stranu Tom Wolf chtěl včera oznámit výsledek, k němuž při sčítání dospěli volební úředníci. Podle něj měj v Pensylvánii zvítězit „demokratický“ kandidát Joe Biden. 

Kruh podezřelých rozhodnutí a podivných postupů... kolem zmařeného projektu výstavby české elektrárny v Turecku se pomalu uzavírá

Miroslav Kelnar

27. 11. 2020   VašeVěc

Před nějakým časem jsem zveřejnil na stránkách „Vaše Věc“ článek o fiasku projektu výstavby uhelné elektrárny ADULARYA v Turecku, kdy kolem realizace tohoto díla byla řada podivných rozhodnutí a těžko pochopitelných kroků českých státních orgánů. Velmi čerstvě došlo k dalšímu závažnému pohybu ve vývoji tohoto obchodního případu, který se dá taktéž těžko pochopit. Česká exportní banka (ČEB) totiž otevřela soutěž na prodej pohledávky, kterou má banka vůči turecké investorské firmě ADULARYA, a tak bych se rád zabýval logikou tohoto posledního kroku vlády po všech těch peripetiích, kterými tato elektrárna prošla od roku 2016.


Rusové nám již splatili dluh, kdy tak učiní Němci?


J. Kovář
27. 11. 2020   ČeskéNárodníListy

Nedávno jsme se dozvěděli, že dluh ve výši asi 72 miliard korun, který pocházel ještě ze sovětské éry, Rusové splatili na základě čs.-ruské mezivládní dohody uzavřené v r. 1994.


(Na snímku německá kancléřka Merkelová se děsí splácení dluhu)


čtvrtek 26. listopadu 2020

Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR

Petr Hahn

26.11.2020 Azbestus

Mochov východně od Prahy byl dlouhá léta považován za místo, odkud k českým hospodyňkám plyne mražená česká zelenina. Pokud dnes do Mochova zavoláte a budete chtít hovořit s někým, kdo má na starost výrobu, neuspějete. "To musíte volat do Rakouska, veškerá výroba se přesunula tam, tady je už jenom obchod", říká do telefonu spojovatelka. A skutečně. Výrobky, které jsou dnes v obchodní síti stále prodávány pod značkou Mochov, respektive Mochovská zelenina, mají na obalu připsáno Made in Austria. Nadnárodní koncern Ardo o přesunu výroby obchodní partnery Informoval v listopadu loňského roku.

Oeconomia: Kde se v současném kapitalismu berou peníze?

Lukáš Ulrych

26. 11. 2020 A2larm

Dokument režisérky Carmen Losmann zkoumá jádro současného finančního systému a ukazuje na jeho paradoxy. Konkrétně se zajímá o vztahy mezi zadlužením, ekonomickým růstem a zvyšováním nerovností.


(Foto z filmu Oeconomia)


Yankeeové se pokoušeli donutit k pokleknutí ruského fotbalistu Valerije Samarutina

shaya 
26. 11. 2020   Outsidermadia

Hlas Mordoru (Голос Мордора), účet na sociální síti Telegram, zveřejnil zajímavou zprávu umožňující být hrdým na ruského fotbalistu Valerije Saramutina. Chtělo by se věřit, že se nebude ohýbat před tolerastnutými Američany padlými na hlavu v atmosféře antirasismu.

(Na snímku ruský hráč amerického fotbalového klubu Austin Bold FC Valerij Saramutin)


Plánované zbídačení Západu: Brexit byl zbytečný. Británie do roku 2030 ekologickým vzorem EU. Boris pod pantoflem ekoteroristky. Recept jak dostat národní vůdce pod kontrolu globalistů. Zničí vše, co dokázal?

Viktorie Nikiforová
26. 11. 2020  Protiproud

Životní úroveň „zlaté miliardy“ se nezadržitelně řítí dolů po šikmé ploše. Brzy přestane být osobní automobil pro Brity dostupným dopravním prostředkem. Po něm spadne do kategorie luxusního zboží kvalitní oblečení, obuv, některé léky a topivo.

Důvodem toho všeho je tzv. boj proti globálnímu oteplování, které údajně představuje hrozbu strašnější, než byly dosud všechny přírodní katastrofy dohromady. A cvičným polygonem tohoto boje bude území Spojeného království – neboli „Petriho miska civilizovaného světa“, jak přezdívali Británii v televizním seriálu „Sherlock“.

Brusel zakázal prodej králičího a drůbežího masa přímo z farem

Ivan David
26. 11. 2020

EU se ráda chlubí tvrzením, že podporuje malé a zejména rodinné farmy. O lživosti tohoto tvrzení se spotřebitelé bohužel budou moci přesvědčit 1. 1. 2021, kdy už jim zemědělci nebudou moci prodat na statku králičí a drůbeží maso ze zvířat, která sami chovají a porážejí. Evropská komise odmítla prodloužit výjimku, která zemědělcům umožňovala na statku porážet a opracovávat králíky a drůbež jako slepice a kuřata, kachny, husy nebo krůty. A přímo je prodávat spotřebitelům.

Propagátor americko-tureckého spojenectví Matthew Bryza se připravuje na kariéru v Bidenově vládě

 


Ivan David
26. 11. 2020
 
M. Bryza byl velvyslancem v Baku a býval náměstkem pro energetiku zodpovědným za prosazování amerických zájmů v Evropě. Stál za zrušením ruského projektu South Stream - plynovodu, který měl vést po dně Černého moře přes Řecko, pro které by to znamenalo získání značných příjmů z tranzitu. Řecký premiér Papandreou souhlasil se zrušením projektu. Místo toho Bryza (v jednání zastupoval Obamu) prosadil ázerbájdžánský ropovod přes Řecko se souhlasem řeckého premiéra A. Samarase, ovšem bez poplatků za tranzit.

MO RF postavilo v Náhorním Karabachu 23 pozorovacích stanovišť. Alijev na setkání se Šojgu oznámil konec konfliktu v Karabachu

26. 11. 2020    argumenti a argumenti
Ministr obrany Ruska armádní generál Sergej Šojgu, z pověření prezidenta Ruska Vladimíra Putina, uskutečnil pracovní návštěvu Republiky Arménie. V Jerevanu absolvoval setkání s ministerským předsedou Arménie Nikolou Pašiňanem a hlavou rezortu obrany republiky Vagaršakem Aruťuňanem.

Ján Čarnogurský: Cesta Arménie k porážce

Ján Čarnogurský a -rp-

26. 11. 2020  fb a PrvníZprávy/RegionálníZprávy 

Arménské dějiny se odhadují na 3000 let. Arménský král uznal křesťanství jako státní náboženství v roce 301, první na světě, dříve než Římská říše. Vcelku malý národ si udržel dlouhé dějiny díky schopnostem, ano, genialitě svých příslušníků, píše Ján Čarnogurský.


(Na snímku Ján Čarnogurský)


Z diplomových prací: Sexuální reakce žen na nahé mužské postavy

Jana Lorencová

26. 11. 2020    PrvníZprávy

„Níže jsou "inteligentní" témata závěrečných prací (veřejně dohledatelné na webu). Co asi budou tito absolventi dále dělat, čím obohatili společnost?" položila si sama sobě otázku na facebookovém profilu bývalá poslankyně a uznávaná novinářka Jana Lorencová.


(Na snímku autorka příspěvku - bývalá poslankyně a novinářka Jana Lorencová)

středa 25. listopadu 2020

Babišem hozené vidle

Jaroslav Král 

25. 11. 2020

Do Senátu byla nyní z Poslanecké sněmovny postoupena předloha tzv. daňového balíčku s návrhem na zrušení superhrubé mzdy a zvýšení daňového odpočtu na poplatníka, který navrhli Piráti. Obě opatření, pokud budou odhlasována, budou znamenat obrovskou "sekeru“ ve státním rozpočtu na příští rok ve výši cca 130 miliard Kč. 

Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Ivan David
25. 11. 2020

Každým dnes se jeví jako pravděpodobnější, že o budoucím prezidentovi USA nakonec rozhodne Nejvyšší soud USA. Při projednávání volebních stížností a žalob na falšování voleb vyplouvají na povrch stále další skandální informace o obřím rozsahu volebního podvodu, který byl zřejmě spáchán při letošních prezidentských volbách. Je také zajímavé sledovat i rozdíly, jak o causách informují média v Evropě a v USA.
 

Fraška – aneb hra na embargo

Ivan David
25. 11. 2020

Jak píše Jürgen Gottschlich na webu TAZ, „opět je jasné, že evropské pokusy o kontrolu zbrojního embarga pro Libyi jsou vtip. Když chtěli vojáci německé fregaty „Hamburg“ prohledat podezřelou tureckou loď, museli podle německých informací svou akci zastavit, protože Ankara proti prohlídce protestovala. Nejde však jen o to, že podezřelý stát musí souhlasit s prohlídkou svých lodí, díky čemuž je námořní dohled nad zbrojním embargem jen předstíranou bitvou. Velká část zbraní pro libyjské bojující strany ani nepřichází přes moře.“

Chce Evropská komise „vyhubit“ myslivce a dřevorubce?

Ivan David
25. 11. 2020

Na plenárním zasedání Evropského parlamentu, které právě začalo, máme na programu hlasování o námitce proti prováděcímu předpisu Komise, jehož vydání by znamenalo zákaz olověné munice. Evropská komise se pokouší zakázat olověné broky do mysliveckých zbraní cestou tzv. „nepřímé“ novely nařízení REACH. Což je porušením pravidel legislativního procesu zakotvených ve Smlouvě o EU a o fungování EU.


Idioti radí omezit chov dobytka. Nizozemí ho chová desetkrát víc než ČR. Co tomu říká Zdeněk Jandejsek?

25. 11. 2020  Parlamentní listy

„Často diskutujeme o úrodnosti půdy, jež je důležitá nejen pro ty, kteří na půdě pracují, ale pro obyvatelstvo naší země. Půdní podmínky pro výrobu základních potravin máme velmi dobré, ale je nezbytné, aby motivace státu vedla naše hospodáře na půdě k vyváženému hospodaření, které právě úrodnost půdy udržuje a zvyšuje,“ říká agrárník Zdeněk Jandejsek.

Grétin restart - Vítejte v Británii 2030 - žádný benzín, doprava, ani svoboda pohybu. To je budoucnost Net Zero

Norman Lewis

25. 11. 2020   zdroj, překlad Zvědavec

Urychlení zákazu prodeje nových aut a dodávek s benzínovými a naftovými motory vládou Spojeného království - místo plánovaného roku 2040 má zákaz začít již v roce 2030 - je autoritářským nesplnitelným snem o „řešení“ změny klimatu.


(Na snímku: Nevyužité stojany Tesla v nabíjecí stanici pro elektromobily na parkovišti ve Velké Británii.)

Dukovany: A komu tím prospějeme? Druhé straně?

LU LINA

25. 11. 2020  NonServiam

Minule jsem vás poučoval o ekonomii. A přednášet o něčem, o čem nemám ani páru, myšleno v porovnání s obvyklou mírou nekompetentnosti s jakou se obvykle vyjadřuji k jiným, méně odborným tématům, se mi velice zalíbilo. Takže dnes to bude o jaderné energetice a geopolitice.


(Na snímku: Slavnostní zahájení zavážky paliva. V pozadí československá a sovětská vlajka. Jaké tam budou asi příště? Zdroj: ČEZ)

úterý 24. listopadu 2020

Turecko dobývá ropná pole v Sýrii

24. 11. 2020
Turecký útok na Sýrii se speciálními silami a žoldáckými islamisty - bombardování severně od Rakky.Turecká armáda zahájila rozsáhlou ofenzívu jižně od zóny v severní a severovýchodní Sýrii, kterou okupovala v roce 2019 během rozsáhlé ofenzívy, která skončila po regionu Afrin a oblasti, která sahala téměř k iráckým hranicím.

Měl na výběr mezi vězením a exilem

Ivan David
24. 11. 2020

V poslední době je v Evropské unii aktuální téma – ochrana právního státu. Nedávno jsem na toto téma, tedy vyhrožování státům EU, pokud nebudou zastávat ty správné evropské hodnoty, měl vystoupení v televizi. Tam jsem jasně řekl, že vágně formulované požadavky na právní stát a sankce za jejich porušení nabízejí vedení EU značnou míru svévole vůči tzv. „neposlušným státům“.

Paní Geislerová, ...

Jiří Baťa

23. 11. 2020  VašeVěc

Paní Geislerová,
rozhodně Vám nelze upřít, že jste dobrá herečka*/, i když je pravda, že krásy jste příliš nepobrala a jen díky fotogeničnosti je Vaše tvářička pohledná či hezká. To je tak asi všechno, co je na Vaší osobě pozitivního.

(Na snímku Jiří Baťa)

Lu Linovo ekonomické okénko: zrušení superhrubé mzdy

LU LINA

24. 11. 2020 NonServiam

Vláda, která třicet let dře lidi z kůže, chce poprvé opravdu snížit daně a všichni z toho omdlévají hrůzou. Zajímavé. Mně se to jako občanovi líbí a taky úplně poprvé v životě tak nějaké vládě opatrně a velice potichu tleskám.
Daně, a co za ně


Zbyněk Fiala

24. 11. 2020  VašeVěc

Na zrušení superhrubé mzdy jsou důležité dvě věci: struktura českých daní se ocitla pod tlakem a dali jsme si lhůtu dva roky, abychom s tím něco udělali. Nemusíme přitom vynalézat trakař. Můžeme se podívat, jak jsme to dělali před superhrubou. Poučný je i pohled k sousedům, zejména těm vyspělejším. Pokud nás tato patálie přiblíží normálu, stálo to za ty prachy.Arabové - Západ musí přestat ustupovat islamistům

Khaled Abu Toameh
24. 11. 2020   ČNL


"Za to, že ve světě existuje nenávist a terorismus jsou odpovědné organizace propagující politický islám. Tyto organizace jsou ve většině islámských zemí zakázány, zatímco v Evropě – zejména v Británii – mohou neomezeně působit. Evropané si však za to mohou sami." — Mohammed al-Sheikh, saúdský spisovatel na Twitteru, 29. října 2020.

(Na snímku obchod po teroristickém útoku)

pondělí 23. listopadu 2020

MEMENTO BÍLÉ HORY PO 400 LETECH

Ivan David

23. 11. 2020


V pondělí 23. listopadu od 18 hod. se uskuteční on-line debata na téma "Memento Bílé hory po 400 letech." Moderovat bude Lenka Procházková a pozvanými hosty jsou historik Jaroslav Bašta, sociolog Petr Hampl a MUDr. Ivan David. 

Debatu můžete sledovat živě na

 
 

neděle 22. listopadu 2020

Zbořil: Americká média nejsou o nic pravdomluvnější než evropská (VIDEO)

22. 11. 2020   PrvníZprávy

Americká média přece nejsou o nic pravdomluvnější než ta média německá, česká nebo slovenská,“ říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.


Americká média přece nejsou o nic pravdomluvnější než ta média německá, česká nebo slovenská,“ říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.


(Na snímku Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz)

MO RF postavilo v Náhorním Karabachu 23 pozorovacích stanovišť. Alijev na setkání se Šojgu oznámil konec konfliktu v Karabachu

22. 11. 2020 argumenti a argumenti
Ministr obrany Ruska armádní generál Sergej Šojgu, z pověření prezidenta Ruska Vladimíra Putina, uskutečnil pracovní návštěvu Republiky Arménie. V Jerevanu absolvoval setkání s ministerským předsedou Arménie Nikolou Pašiňanem a hlavou rezortu obrany republiky Vagaršakem Aruťuňanem.

Retro: Jaroslav Štefec - bývalý vysoký úředník ministerstva obrany k objednání trestního stíhání

Ina Obr
22. 11. 2020   zdroj

Přečetl jsem si všechny ty rozhořčené projevy poslanců kolem vyjádření premiéra Andreje Babiše o tom, že v ČR si lze objednat trestní stíhání.
Za všechny, kteří se kvůli tomu rozčilovali, umravním aspoň tři diskutující, jejichž proslovům se ostatní vystoupení více či méně přibližovala.
Paní Valachová, pane Kalousku, pane Chvojko, konstatuji, že vaše demagogické řečičky, kterými se tuto skutečnost snažíte popírat, jsou skutečně jen a pouze bezcenné plácání bez smyslu a obsahu. Abych byl konkrétní.


Jaroslav Bašta: Volby jako válka generací?

Jaroslav Bašta

22. 11. 2020   PrvníZprávy

Již dlouho, možná od dob Komunistického manifestu, existuje pravidlo, že publikace, které přinášejí zásadní změnu náhledu na budoucnost, bývají dosti stručné, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


Co je to klipové myšlení, kritické myšlení a systémové myšlení?

Hloupý Honza
22. 11. 2020 Fórum KOB
S rozvojem mediálního prostoru a zejména s příchodem internetu, se společnost ocitla ve zcela novém informačním prostředí. Potřeba vnímat a analyzovat velké toky informací vede k otázce: „jak by mělo lidské myšlení fungovat?“ Diskutuje se o takových pojmech jako „klipové myšlení“, „kritické myšlení“, „systémové myšlení“. Co tyto pojmy znamenají, v čem se liší a co by mělo být pro naši psychiku normální?

Lhaní zadarmo, psaní pravdy za peníze

Lubomír Man 
22. 11. 2020  Ousidermedia  

Psavci neoficiálních médií lžou – zadarmo.
Psavci oficiálních médií říkají pravdu – za peníze.

Takto vypadá paradigma, čili vzorec myšlení, hlásané nejen médií oficiálními, ale celým naším oficiálním establishmentem. Toto hlásají naše televize, náš rozhlas a náš tisk a vyvíjejí všechnu myslitelnou snahu vpravit tento názor do hlav našich lidí, především mladých a proto nad jiné tvárných. Neděje se to pochopitelně jen u nás, stejný výklad probíhá v celém západním světě a v celém západním světě se ono uvedené paradigma prosazuje.

(Na snímku: Vymění se pár písmenek a z pravdy je lež)