Reklama

sobota 5. prosince 2020

Iščenko srovnal vojenské základny Ruska s klíči od obchodních cest v Euroasii

Grigorij Jegorov

5. 12. 2020
Vojenské základny dělají Rusko držitelem klíčů od všech obchodních cest v Euroasii. Konstatoval to politolog Rostislav Iščenko. Objevení se u RF základen materiálně-technického zajištění vojenského námořnictva na Sinajském poloostrově a v Súdánu je pokračováním linie Moskvy k ochraně obchodních cest. Podle slov Iščenka Rusko rozmísťuje základny výhradně v těch regionech, které zajišťují bezpečnost obchodních tras. Súdán a Sinaj umožňují RF přikrýt cestu z Činy do Evropy a posílení přítomnosti v Arktidě chrání Severní mořskou cestu.

Je to dobrý, Turek couvá!


Ivan David
5. 12. 2020
 
Řecký web Infognomon a poté i Greek City Times přinesly informaci o incidentu, který se aktuálně odehrál během společného námořního cvičení Řecka, Egypta, SAE a Francie, nazvaného „Medusa 2020." Incident se odehrál mezi fregatou Oliver Hazard třídy Perry egyptského námořnictva a fregatou tureckého námořnictva. Tato konkrétní turecká fregata byla podle OPEN TV slavná loď Kemal Reis, která byla letos už jednou „pocuchána“ řeckým námořnictvem.

Jan Urbach
5. 12. 2020  VašeVěc

Americký finanční spekulant George Sorose včera v rámci Project Syndicate zveřejnil návrh, aby Evropská unie vydala tzv. věčné dluhopisy, které by nikdy nebyly splatné, ale investoři by měli nárok na věčnou rentu.


Obnovou nostrifikačního zákona na pomoc státnímu rozpočtu

Jaroslav Tichý 
5.12.2020  Outsidermedia

Naši neschopnost udržet vyrovnaný rozpočet v současné době umocňuje tzv. covidová epidemie. Vyrovnaný rozpočet jsme totiž nebyli popravdě schopni udržet ani v době předcovidové. Zadlužení státu před nástupem covidu činilo již na podzim r. 2019 více než 1,7 bil. Kč, na rok 2020 jsme si půjčili dalších 500 mld., a to se záměrem udržet pracovníky ve firmách do doby restrukturalizace naší ekonomiky, jakož i na pomoc při samotné restrukturalizaci. Jaká je naše situace na sklonku roku 2020 oproti původnímu záměru a jak ji dále řešit?

(Na snímku Ing. Jaroslav Tichý)

Ukrajinské selhání, monopol „na pravdu“ je zničen: hlas Donbasu zněl pro celý svět

Oleg Kravcov a Janinna

5. 12. 2020  PolitNavigator a Pokec24

Bez ohledu na status zasedání Rady bezpečnosti OSN, na kterém poprvé vystoupili zástupci DPR a LPR, nejdůležitější je, že Ukrajina začala ztrácet monopol na „jediný správný“ názor na mezinárodní platformě. Navzdory vynaloženému úsilí Kyjev nedokázal zablokovat zasedání Rady bezpečnosti OSN za účasti zástupců republik Donbasu.


Budoucí mluvčí Bílého domu dohnala rusofobie, kterou sama roztáčela!


-kou-

5. 12. 2020 FoxNews.com a PrvníZprávy

Jen Psaki, kterou Biden hodlá jmenovat tiskovou mluvčí Bílého domu, se ocitla uprostřed skandálu, který byl byl bagatelní, nebýt vybičované protiruské hysterie v USA.
Jen Psaki v "ušance" se srpem a kladivem (Paříž leden 2014 - vlevo ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov, vpravo mluvčí ruského Zamini Maria Zacharovová a americký státní sekretář John Kerry)

pátek 4. prosince 2020

Zastaví vakcína šíření viru? „Nevíme,“ řekl Albert Burla z Pfizeru

Ivan David
4. 12. 2020

Ředitel společnosti Pfizer Albert Burla (na fotografii vpravo) uvedl krátce po schválení vakcíny v Británii, že není jasné, zda očkovaní budou přenášet virus na ostatní. Skutečnou otázkou samozřejmě je, co dalšího podstatného „neví“ o vakcíně vyrobené společností!

Předseda Evropské rady Michel: EU je připravena uvalit na Ankaru sankce

 Ivan David
4. 12. 2020
 
Podle Athénské zpravodajské agentury prohlásil Charles Michel: "Evropská unie je připravena uvalit sankce na Ankaru." Agentura dodává: "Uvidíme, zda slova z EU poprvé budou platit, nebo opět dojde pouze k „slovní solidaritě“ Evropanů.
 

V Georgii 4 tajní sčítači přihodili Bidenovi 69 tisíc hlasů, které neodevzdali voliči

 Ivan David
4. 12. 2020

Znáte film „Santa je úchyl?" Billy Bob Thornton a Tony Cox v ní hrají dvojici vykutálených zlodějů Willieho a Marcuse, kteří v předvánočním čase hrají v obchodním domě Santu Clause a jeho trpasličího pomocníka. O štědrovečerní noci se ukryjí v oddělení hraček, kde se nechají zamknout, aby mohli vykrást všechny poklady obchodního domu. Zmodernizovanou verzi této slavné americké komedie mohli včera shlédnout členové senátní vyšetřovací komise pro objasnění podvodů při prezidentských volbách státního Kongresu v Georgii.

Jágr se vrátil do Ruska a slíbil, že nebude končit kariéru. Veliký Čech o Ovečkinovi, Omsku, koronaviru a motivaci

4. 12. 2020   sport24
Veliký Čech znovu udivil veřejnost.
V listopadu 2020 slaví omský hokej 70 let. Avangard v souvislosti s tímto výročím v průběhu celého měsíce oslavuje toto významné datum. Bylo rozhodnuto uskutečnit jubilejní zápas, soupeř byl vybrán významný a silný. 23. listopadu se "jestřábi" střetnou s Ak Barsem. Původně se jubilejní zápas měl uskutečnit na domácí aréně klubu v Balašiche, nicméně v Podmoskevsku je zakázáno pořádat hromadná sportovní klání s obecenstvem.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (12. díl)

Petr Kužvart

4. 12. 2020

Shrnutí poznatků o podrobnostech konce reálného socialismu v Československu a několik vět k problematice tajných spolupracovníků StB.


Petr Kužvart (p.kuzvart@email.cz)

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (11. díl) 

čtvrtek 3. prosince 2020

Česká televize jako druhé mocenské centrum

Jan Žižka
4. 12. 2020      outsidermedia
Česká televize již dávno neplní jen zpravodajsko-propagandistickou funkci. Je to v podstatě druhé mocenské centrum naší republiky – nekontrolovatelné finančními úřady ani Nejvyšším kontrolním úřadem a v podstatě nereagující na jakoukoli kritiku. Je to stát ve státě.

FRONTEX – ZA PLNĚNÍ POVINNOSTI VYHAZOV?

Lubomír Vylíčil

3. 12. 2020   PravýProstor

Šéf Frontexu, Fabrice Leggeri, má potíže. Na tom by nemuselo být nic zvláštního. Ovšem takovou specificky eurounijní pikantnost dodává jeho cause fakt, že agentura Frontex je právě popotahována za něco, k čemu byla ustanovena. Za aktivní ochranu evropské hranice.Ursula von der Leyen: spleť její protekce a korupce

Ivan David
3. 12. 2020

Ursula von der Leyen prakticky uprchla z postu ministryně obrany v Berlíně poté, co se „konzultantská aféra“ stala příliš nepříjemnou. Všechno to bylo hodně nahusto: Uschi (Ursula) udělala z bývalých zaměstnanců poradenských společností státní tajemníky, kteří poté - nelegálně a bez předepsaného výběrového řízení - zadávali svým bývalým zaměstnavatelům a dalším zakázky na poradenství v hodnotě několika milionů. Skutečnost, že syn von der Leyenové David jen tak mimochodem získal dobře placenou práci v jedné z těchto společností v San Francisku, měla její rozhodnutí „osladit“.

KNIHU MOHU POTĚŽKAT

Karel Sýs 

3. 12. 2020

(Rozhovor  pro českou redakci ruského zpravodajského serveru Sputnik. Otázky kladl Vladimír Franta)

V tomto měsíci uplynulo 100 let od sepsání hry Karla Čapka R.U.R.; pojednává o vývoji a výrobě univerzálně rozumových robotů. Dobrá myšlenka lidí se nicméně zvrhává a nastává apokalypsa lidstva. Marxistická teorie, pokud vím, zas až tak roboty nevítá, jelikož pokud lidé přestanou pracovat, za co si budou kupovat, co potáhne ekonomiku? Jak poselství hry čtete vy?

Především uvedu, že slovo robot nevymyslel ani Josef ani Karel Čapek. Slovo robot jsem našel v knize z 19. století, pojednávající o hospodářských strojích („Robot Wichterle – Brno“). A když půjdeme až do středověku, dojdeme k robotě. K práci na jiné. „To je ale róbo,“ pochvalujeme či stěžujeme si dodnes.

Ale to nijak nezmenšuje Čapkovu jasnozřivost.

Nevím, jestli Marx o robotech psal, v jeho době ještě člověk ovládal stroj; nicméně záleželo na tom, kdo onen stroj vlastnil. Neživý stroj se stal nástrojem vykořisťování. Rozbíjení strojů, třeba tkalcovských stavů, se ukázalo neúčinné. Pokrok nešlo zastavit.

Zní to lákavě – stroje za nás všecko udělají! Budeme se jen povalovat u televize!

Kupovat, jíst, pít a jásat na dluh! Kdo ho splatí? No problem, nema problema…

V Detroitu volily Bidena tisíce nebožtíků

Ivan David

3. 12. 2020


V USA se do vyšetřování volebních podvodů při prezidentských volbách 3. 11. 2020 zapojily i kongresy států, v nichž došlo k rozsáhlým volebním podvodům. Kongres USA, stejně jako zákonodárné sbory jednotlivých států, mají vyšetřovací pravomoci. Velmi „pikantní“ informace o falšování voleb vypluly na povrch při veřejném slyšení před Senátem státu Michigan. Jeden z členů volební komise, který ověřoval hlasy zaslané poštou, vypověděl, že ve městě Detroit volilo „demokratického“ kandidáta Joe Bidena až 30 tisíc zemřelých. Všechny tyto hlasy osob již zemřelých podle něj byly započítány jako platné. 

Představitel turecké menšiny provokativně vyhrožuje Řecku

 

Ivan David
3. 12. 2020

Předseda turecké nacionalistické strany v Řecku DEB A. Destinji (Α.Ντεστιντζί) pohrozil Řecku, že západní Thrákie (východní část Řecka) „skončí jako Náhorní Karabach, pokud bude v Thrákii jedinému Turkovi zkřiven byť jen jeden vlas!"
Takové výhružky je třeba brát vážně, protože Turecko se chová stále agresivněji a skutečnost, že nikde nenaráží na odpor, jeho sebevědomí jen stupňuje. Turecko se samozřejmě opírá o páté kolony v řadě evropských zemí a turkické a arabské spojence na blízkém východě.
 

středa 2. prosince 2020

Delokalizace, neboli české potraviny dovážené ze zahraničí

2. 12.  2020 (zdroj se nepodařilo zjistit, ale údaje jsou správné)
Mochov východně od Prahy byl dlouhá léta považován za místo, odkud k českým hospodyňkám plyne mražená česká zelenina. Pokud dnes do Mochova zavoláte a budete chtít hovořit s někým, kdo má na starost výrobu, neuspějete. "To musíte volat do Rakouska, veškerá výroba se přesunula tam, tady je už jenom obchod", říká do telefonu spojovatelka. A skutečně. Výrobky, které jsou dnes v obchodní síti stále prodávány pod značkou Mochov, respektive Mochovská zelenina, mají na obalu připsáno Made in Austria. Nadnárodní koncern Ardo o přesunu výroby obchodní partnery Informoval v listopadu loňského roku.

Máte ruské špióny? A mohli bychom je vidět?

LU LINA

2. 11. 2020   NonServiam

Ukázka ze scénáře: Obraz 1 – hradní interiér – ředitel tajné služby stojí, opatrně se rozhlíží a šeptá sedícímu prezidentovi, Koudelka (tajemně): Jsme zamořeni ruskými špióny! Zeman (s ruským přízvukem): Charašo. A mohl bych nějakého vidět?

úterý 1. prosince 2020

Americký politolog: Je nutno odhalit všechna špinavá tajemství USA v Sýrii

1. 12. 2020 v-mire
Je nutno odhalit zločiny a "špinavá tajemství" USA v Sýrii, aby se neumožnilo nové administrativě ve Washingtonu pokračovat v této politice. S tímto prohlášením vystoupil v listu Consortium News americký politolog James Bouffard.

Brusel dokáže „zmršit“ sebelepší návrh

Ivan David
1. 12. 2020

Dnes máme na programu Zemědělského výboru EP závěrečné hlasování o návrhu nařízení o přechodných opatřeních. Původně šlo o návrh, který měl o rok prodloužit vyplácení dotací zemědělcům podle stávajících pravidel. Jejich platnost vyprší poslední prosincový den letošního roku. Zemědělská politika EU funguje tak, že pravidla jsou stanovena vždy na dobu určitou. V tomto případě na 7 let. Bez jejich prodloužení by hrozilo, že by zemědělci byli od příštího roku bez dotací.


Pět otázek pravdy – Co? Kdo? Kdy? Jak? A proč?

Patrick Ungermann
1. 12. 2020
Jak je to s jedním štědrovečerním zvykem? Dvě nedočkavé dívky, Hana a Marie, odešly prorazit díru do ledu, poněvadž voda odráží nebesa a nebesa vědí mnoho. Stojatá voda s pamětí mnoha dešťů měla slečnám ukázat ženichy. O ženichy u nás nikdy nebyla nouze. Nevěsta Českých zemí je natolik výhodně položená, že na ocet nezůstane. „Chraň mě, Bože, před ,přáteli´ (před jako by přáteli), před nepřáteli se ochráním sám.“ Řekl klasik ruského romantismu Alexandr Sergejevič Puškin.

Merkelová: „Turecko si zaslouží naši úctu a já ho budu dál podporovat."

Ivan David

1. 12. 2020


Německá kancléřka se opět postavila na stranu Turecka a prohlásila, že „si zaslouží naši úctu za to, co dělá v oblasti přistěhovalectví“, a že „jsem za pokračování podpory Turecka v této oblasti“, čímž vyvrací veškeré pochybnosti o budoucích možných sankcích EU vůči Ankaře.


Podpořte projekt profesionalizace webu Nová republika!

1. 12. 2020
V roce 2013 jsme ani zdaleka nepředpokládali, že by se nově založená webová stránka Nová republika setkala s tak velkým zájmem veřejnosti, který je srovnatelný s profesionálními portály zaměstnávajícími několik redaktorů, kteří musí sloužit svým majitelům.


Přinášíme informace, které jsou zamlčovány a názory, které jsou umlčovány. Občan, který není informován a konfrontován s celým spektrem názorů, se nemůže správně rozhodovat ve vlastním zájmu. Chceme i nadále poskytovat veškerý obsah zdarma.

Nová republika narazila na svoje meze dané bezplatnou pracovní kapacitou a technickými prostředky. Potřebné investice a provozní prostředky převyšující možnosti výtěžku z reklamy, podpory zakladatelů a drobných sponzorů. Zabezpečení webu proti útokům, profesionální vzhled, lepší operabilita a rozšíření pracovní kapacity, tedy profesionalizace, vyžadují získání větší částky.

Rozhodli jsme se využít možnosti veřejné sbírky formou „fundraisingu“, které využívají neziskové organizace. Nová republika, z.s. je rovněž neziskovou organizací, ale samozřejmě bez dotací státu, regionální samosprávy, EU nebo bohatých nadací. Jestliže denně máme 25 – 30 000 „unikátních uživatelů“, pak zřejmě existuje dost lidí, kteří mají o Novu republiku zájem. Mezi nimi lze předpokládat dost takových, kteří ji budou ochotni podpořit.

Prosíme, podpořte naše snahy na:


Za Novou republiku, z.s., Ivan David, Václav Dvořák a Lenka Procházková

Za 7 let jsme publikovali přes 25 000 příspěvků, zaznamenali jsme přes 97 000 000 zobrazení, měsíčně nyní kolem 1 500 000 zobrazení, denně se připojí přes 25 000 počítačů měsíčně přes 150 000 počítačů.

pondělí 30. listopadu 2020

Čína byla, Čína je, Čína bude!


Rozhovor Radovana Rybáka s novinářem a pamětníkem Zdeňkem Hrabicou 

pro webovou verzi Čínského mezinárodního rozhlasu


Jaké jsou vztahy mezi oběma národy – mezi Čechy a Číňany?

Jsem rád, že pocházím ze země ve střední Evropě, z České republiky, k jejímž dávným tradicím patří ty nejlepší tradice úcty a dobrého přátelství s jinými národy. A často i obdivu. Sdílím je po celý život i já; jsou mi dány profesí novináře a spisovatele. Číňané patří jmenovitě dávno i do naší rodiny. Poznáváme se a jsme vždy moc zvědaví dozvědět se o sobě něco navzájem, o tom, jací jsme. V Pionýrské republice Ernsta Thällmanna v Berlíně-Wulheide jsem v roce 1951 jako pionýr poznal prvního Číňana ve svém životě. Pak už jsem je přestal počítat. Sportovci, umělci, vědci, politici, novináři, spolužáci…

Podepíšeme vám, co chcete, a dělat si budeme, co chceme my


Ivan David
30. 11. 2020

Arménští váleční zajatci jsou stále drženi v zajetí, navzdory dohodnutým podmínkám příměří. Ázerbajdžánská strana zdržuje jejich výměnu. Množí se videa, zřejmě schválně šířená, kde je ukázáno kruté nakládání s nimi, zcela v rozporu s Ženevskými konvencemi. Arménská diaspora se obrací na prezidenta Putina.


 

V letošní době adventní se bude rozhodovat o osudu Evropy

 


Ivan David
30. 11. 2020


Od nadcházejícího evropského summitu 10. a 11. prosince očekává Řecko sankce proti Turecku, protože Oruc Reis zůstává na řeckém kontinentálním šelfu. Sankce – skutečně? Pokud by existovala evropská solidarita, měly by být uvaleny bez dalšího hlasování, a to díky turecko-libyjskému memorandu, které porušuje mimo jiné embargo OSN na vývoz zbraní do Libye. Ale v Aténách stále jen čekají…


30. 11. 2020 FB a Sputnik

Atentát na šéfa Organizace pro výzkum a inovace Mohsena Fakhrízadeha může mít dalekosáhlé důsledky na stabilitu na Blízkém východě. Podle bývalého náčelníka Vojenské zpravodajské služby ČR, generála Andora Šándora, tento akt, za kterým nejspíše stál Izrael, je těžko obhajitelný. Proč tak Tel Aviv učinil, vysvětlil na svém Facebooku.

(Na snímku místo činu pár minut po atentátu na íránského jaderného vědce)

Čtenáři moc neocenili článek Daily Mail k testu ruské rakety „Zirkon“

-kou-
30. 11. 2020 TheDailyMail a PrvníZprávy
Čtenáři britského listu The Daily Mail komentovali článek i video z testu ruské hypersonické rakety „Zirkon“.
Retro: Totální vymývání mozků

Vlastimil Vondruška

30. 11. 2020  

Vlastimil Vondruška je jeden z nejúspěšnějších českých autorů. Cyklus životopisných portrétů královského rodu Přemyslovců, Vondruškovy historické detektivky či sedmidílná Husitská epopej hovoří nejen o Vondruškově pracovitosti, ale i o jeho oblíbenosti mezi čtenáři. Vondruškův text, který přetiskujeme, je z roku 2016 a poprvé se objevil na Parlamentních listech. Od té doby vyšel na řadě serverů. Dodnes neztratil nic na své aktuálnosti. Slova pravdivá a nadčasová tehdy a možná ještě více dnes.

(Na snímku historik a spisovatel Vlastimil Vondruška)

Svět ruskýma očima 587


Zajoch 
30. 11. 2020  Outsidermedia

Kdo je připraven předložit světu jednotný plán rozvoje * Turecké demografické inženýrství pro Kavkaz * Zahraniční zpravodajské služby a jejich agenti se připravují na volby do Státní dumy v příštím roce.

Jaroslav Bašta: Úvaha o volbách v příštím roce


Jaroslav Bašta a -rp-
29. 11. 2020 PrvníZprávy

Povolební martyrium ve Spojených státech asi nejen ve mně vyvolalo potřebu se zamyslet nad institucí voleb, zejména pak v demokratických státech. Ukazuje se totiž, že záležitosti zdánlivě technického charakteru mohou původní účel pošramotit, ne-li přímo zdiskreditovat.

(Na snímku Jaroslav Bašta)

neděle 29. listopadu 2020

Profesionální cenzor Vrabel na Radiožurnálu: Miloš Zeman je největším šiřitelem dezinformací

 

Ivan David

29. 11. 2020
 
Lucie Výborná si na 26. 11. 2020 pozvala Františka Vrabela, aby seznámil posluchače s tím, jak jeho firma rozpoznává dezinformace na digitálních sítích. V průběhu rozhovoru se jasně ukázalo, že dezinformace je to, čemu nevěří pan Vrabel. Pravdivá informace je ta, které věří. Ověření netřeba. Začal tvrzením, že : „Rusové jako agresor rozdmychali válku na východní Ukrajině.“ (2:40) Důkaz žádný neuvedl stejně jako u všech dalších tvrzení. Víme, že přes veškerou snahu se nepodařilo prokázat na východě Ukrajiny přítomnost pravidelné armády Ruské federace. Pokud míní obyvatele, kteří mluví rusky a často se sami pokládají za Rusy, pak ti rozdmychali válku asi tím, že byli cílem útoků ukrajinské armády.

Otázky pro závislé Evropany

Fred Reed

29. 11. 2020 freed
Tento obdivuhodný sloupek dostává skromný pramínek pošty od evropských čtenářů, z nějakého důvodu hlavně ve Francii a Itálii, ale někteří i ze severských oblastí. Tito korespondenti jsou sice inteligentní a přemýšliví a občas si mé bláboly překládají do svých jazyků. Nepodávají ale ucelený pohled na to, co si Evropa myslí o Spojených státech - myslím o obyvatelstvu, ne o politicích, kteří si myslí, co jim přinese zisk, ale o skutečných lidech. Zvláště mě zajímá otázka, proč Evropa a Evropané snášejí Ameriku.

"Uškodit Rusům a zemřít šťastný" – na Ukrajině byla zformulována národní idea

Igor Petrov

29. 11. 2020 politnavigator
Západ vnutil Ukrajině scestnou národní ideu kladení odporu Rusku, když ji přeměnil na bojiště v možné válce s Ruskem. Ve vysílání talk show "Sólo" na televizním kanálu 112 Ukrajina to prohlásil lidový poslanec za stranu Opoziční platforma – Za život Renat Kuzmin, informuje korespondent PolitNavigatora. "Ukrajina není subjektem mezinárodní politiky, ale je objektem. Když prezident Porošenko podepisoval Strategii národní obrany, předpokládající, že území Ukrajiny bude využito zeměmi NATO pro válku s Ruskem, tak je to vrchol cynismu. Právě to je podle mého státní zločin.

Nová kniha: Rok 1968 – 50 rokov

29. 11. 2020

Na kolektívnom diele sa podieľal aj Historický ústav Slovenskej akadémie vied (SAV).
Publikácia je výsledkom tvorby medzinárodného kolektívu odborníkov nielen zo Slovenska a z Českej republiky, ale aj Maďarska, Francúzska, Ruska, Poľska, Bulharska a zo Srbska. „Chceli sme s odstupom piatich desaťročí analyzovať vývoj, ktorým prechádzalo Československo a Slovensko v roku 1968, identifikovať jeho korene a príčiny a zhodnotiť význam relevantných spoločenských procesov vrátane okupácie ČSSR z augusta 1968 nielen z hľadiska domáceho vývoja, no i z hľadiska ich vplyvu na ďalšie krajiny východného bloku,“ opísal úsilie medzinárodného kolektívu autorov v tlačovej správe SAV Miroslav Londák z Historického ústavu SAV.


K objednání ZDE.Turecko „kupuje“ Libyi za 120 miliard dolarů na obnovu obranného průmyslu země

 

Ivan David
29. 11. 2020

Turecko si tedy nyní klade dva hlavní cíle. Jednak hromadný prodej tureckých obranných produktů nově vytvořené libyjské armádě (vytvoření nové profesionální armády podle ázerbájdžánského vzoru dostalo zelenou). ) A současně se Turecko dostává k obrovskému množství ropy v nejlepší kvalitě v celém regionu.

Lstivý had v trávě u hor Kavčích

Taras2

29. 11. 2020 TarasovaTerasa

Humor je kořením života, praví slogan. Kořením vzácným, čím dál více nedostatkovým, protože kulturní vývoj spolu s novými generacemi Husákových a Havlových dětí směřuje v této oblasti k pitvoření, posmívání, hulvátství, bezobsažnému hulákání. To, co platí o kultuře, to platí o politice dvojnásob. Vtipného politika abys pohledal, suchoprdy jako by shazovali.