Reklama

sobota 12. prosince 2020

Proč Maláčová přehlíží pátou cestu reformy penzí?

Radim Valenčík

12. 12. 2020  RadimValenčíkPíše
Včera (11. prosince) zveřejnila ministryně Maláčová dlouhodobě očekávaný návrh penzijní reformy. Rozpaky vyvolává nejen návrh, ale zejména diskuse k němu.
Tomu, kdo uvedené problematice rozumí, by mohly být sympatické dva významné parametry návrhu:

Nejvyšší soud zamítl žalobu státu Texas na volební podvody ve 4 státech – k Nejvyššímu soudu však dorazily žaloby podvedených voličů přímo z těchto států

Ivan David
12. 12. 2020

Nejvyšší soud včera večer zamítl ústavní žalobu 17 států Unie na čele s Texasem. Oficiální zdůvodnění je to, které jsem čekal - jeden stát Unie nemůže žalovat jiný stát. Soud se domníval, že Texas nemá právní postavení - ani právo - žalovat podle ústavy, protože neprokázal platný zájem zasáhnout do toho, jak jiné státy vyřizují své volby. "Texas neprokázal soudně rozpoznatelný zájem na způsobu, jakým jiný stát provádí své volby," uvádí se v nařízení. Nejvyšší soud USA se nezabýval podstatou sporu – tedy falšováním voleb.

České potraviny do českých obchodů

12. 12. 2020

Panelová diskuze při příležitosti projednávání novely Zákona o potravinách a tabákových výrobcích v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Cílem je vysvětlit důvody návrhu novely a polemika s protiargumenty. Cílem návrhu je umožnit větší uplatnění zemědělských produktů českého původu v maloobchodních sítích.

Panelovou diskuzi můžete sledovat 14. 12. 2020 od 18.25 na: 

Evropská unie zbankrotovala

Ivan David
12. 12. 2020

Ne, to není účetní uzávěrka v pravém slova smyslu. Tak se vyjádřila na svém facebooku poslankyně Bundestagu Sevim Dagdelen z Die Linke. Kosmetické sankce proti Turecku, které jediné mohly projít německým předsednictvím, nazvala doslova fackou do tváře nejen Řekům a Kypřanům, členům EU, ale i Arménům.

MINISTRYNĚ „PRAVDY“

Libor Číhal

12. 12. 2020 PravýPostor

V německém DW emitovali tiskovou konferenci Jourové, zbytnělý úsměv od ucha uchu, vysvětlila, jak bude vypadat pomsta malomocných.

Před pár lety se česká politika snažila vzbudit dojem, že patříme k Visegradu, dnes jsme se stali vlajkovou lodí konformnosti evropskounijnímu monstru a blahobytná z Vysočiny je jejím praporem. Až se bude bilancovat Babišovo vládnutí, Jourová bude velkým mínusem. Jourová, kterou nikdo nevolil, připomíná Kabrhelovou socialistické epochy, taky měla velmi významné projevy, ale věděli jsme, že významní se skrývají někde v pozad
í.

pátek 11. prosince 2020

"Turecký prezident Erdogan a ázerbájdžánský prezident Alijev ve společné modlitbě v mešitě v Baku poděkovali za vítězství nad Arménií v Arcachu/Karabachu."

 

Ivan David
11. 12. 2020

Není nad to, když se agrese dá schovat za formulku - Bůh to chce!

Mimo jiné řekl Erdogan na oslavách vítězství: „Kéž je požehnána duše Envera Paši“.

Enver Paša byl jedním z hlavních lidí odpovědných za genocidu Arménů v roce 1915 a v roce 1918 nechal v Baku zavraždit dalších 30 000 Arménů.

Funkce prezidenta USA na prodej v pákistánských e-shopech?

 

Ivan David
11. 12. 2020

Při soudních sporech o falšování voleb prezidenta USA vyplouvají na světlo extrémní podivnosti, k nimž během voleb došlo. S ohledem na informaci, kterou jsem obdržel od kolegů z české Sněmovny, podle nichž se poslanci Pirátské strany dožadují přednostního projednání jejich návrhu novely volebního zákona, které by do voleb zavedla více prvků digitalizace, jež se tolik neosvědčila v USA, považuji za nutné s nimi seznámit i své voliče.
 

Kat Jugoslávie radí USA, aby v Srbsku vsadily na nepřátele Vučiče a rozdrtily Srby … až do konce

Janinna

11. 12. 2020  ČeskéNárodníListy

Ministryně Clintonovy administrativy Madeleine Albrightová uvedla, že USA mají ekonomické a diplomatické nástroje k ovlivňování Srbska.

Víc než polovina Čechů letos nedosáhne na mzdu, za kterou se dá důstojně žít

Kateřina Hovorková

11. 12. 2020  ČNL

Minimální důstojná mzda je částka, za kterou lidé pracující na plný úvazek zvládnou při stávající hladině cen pokrýt výdaje za všechny běžné věci. V letošním roce tato mzda stoupla na 32 438 Kč hrubého, respektive 37 987 Kč hrubého pro Prahu. Vypočítali ji sociologové z Platformy pro minimální důstojnou mzdu a experti z Nadace Friedricha Eberta.


Asad se pustil do polemiky s Macronem: "terorismus není islámský produkt"

11. 12. 2020     eadaily
Prezident Sýrie Bašár Asad ve svém projevu na řádném zasedání vlády arabské republiky 8. prosince prohlásil, že základním principem myšlení je náboženství a to, co určuje sílu společnosti tváří v tvář pustošivým bouřím, "což jsou faktory stability a ochrany těchto společností před myšlenkovým vlivem", sdělila íránská státní rozhlasová síť IRIB.

Možná, že zločinné manipulace globalistů tentokrát neuspějí

Sergjej Latyšev

11. 12. 2020   protiproud (kráceno)
Válka o moc spěje do finále: Texas a sedmnáct dalších států bojuje proti podvodu. Nejvyšší soud USA už nemůže podléhat Deep State. Kongres odmítl uznat Bidenovu inauguraci. Dají se věci konečně do pohybu? Probíhá další dění ohledně boje zastánců Donalda Trumpa za poctivý výsledek voleb s nadějí, že zločinné manipulace Bidenových globalistů snad pro jednou neuspějí.

Lavrov: Berlín se orientuje na USA, ale nárokuje si vůdcovství v EU

11. 12. 2020 eadaily
Německo, na rozdíl od Francie, je zcela zbaveno v geopolitice samostatnosti, ale reflektuje na úlohu lídra EU. Přitom samotná EU se stala, de facto, jedním z nástrojů USA. Toto dnes, 8. prosince, prohlásil ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov na zasedání Ruské rady pro mezinárodní záležitosti v režimu video konference.

Potravinová soběstačnost – podmínka obnovy naší suverenity (3, část))

Buran

11. 12. 2020 KOB Fórum

Část třetí – potřeba změny

Tak. Tristní stav je popsán. Jak ho změníme? Jak zvýšíme naši potravinovou soběstačnost?

Odpověď opět z pohledu Koncepce společenské bezpečnosti a pochopení provázanosti jednotlivých priorit zobecněných prostředků řízení:

čtvrtek 10. prosince 2020

Dezinformační tisková agentura ČTK

Ivan David

10. 12. 2020
Včera jsem strávil několik hodin na jednání Výboru pro zemědělství Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Projednával se mimo jiné vládní návrh Zákona, kterým se mění Zákon č. 110(1997 Sb. O potravinách a tabákových výrobcích. Po téměř dvouhodinové diskuzi byl návrh schválen 10 poslanci proti 4 (Piráti, ODS, TOP09). S předlohou souhlasil i ministr zemědělství Miroslav Toman, podpořili ji zástupci největších zemědělských organizací – Agrární komory a Zemědělského svazu.

Výbor Kongresu USA pro inauguraci prezidenta odmítl označování Joe Bidena jako „zvoleného prezidenta“

 Ivan David
10. 12. 2020

Lekci z ústavního práva včera poskytl zdarma všem novinářům Výbor por inauguraci prezidenta federálního Kongresu USA. Při hlasování byl odmítnut návrh usnesení v němž měl být kandidát „Demokratické“ strany Joe Biden označen za zvoleného prezidenta. Bidena takto běžně tituluje řada televizí i tiskovin i když je to v rozporu s Ústavou USA. Ve výboru pro inauguraci mají stejné zastoupení obě komory federálního Kongresu. Jeho členy jsou i předsedové a místopředsedové obou komor a mluvčí Republikánské i „Demokratické“ strany v obou komorách - což je funkce obdobná postu předsedy poslaneckého či senátního klubu.

Dezinformace skrze „odhalování dezinformací“

admin
10. 12. 2020 KOB Fórum

Reuters Fact Check je svérázná „služba“ na webu Reuters. Jejím deklarovaným účelem je „ověřování faktů“, ale když potom čtete, jakým způsobem jsou „odhalovány dezinformace“, musíte se smát. Občas se zasmějete, až se za břicho popadáte.
Ne až tak třeskutě vtipný, zato velmi poučný je článek, vyvracející „dezinformaci“ o údajném zatčení Giny Haspel. Odhlédněme na moment od detailů a zjednodušme problém na pouhou primitivní informaci, že Gina Haspel by se měla nacházet kdesi, odkud nemůže pryč.

Potravinová soběstačnost – podmínka obnovy naší suverenity (2. část)


Buran

10. 12. 2020 KOB Fórum

Část druhá – Příčiny a důsledky

Jaké jsou příčiny vzniku tohoto tristního stavu české potravinové soběstačnosti?

Podívejme se na ně z pohledu Koncepce společenské bezpečnosti. Využijeme znalosti řízení sociálních supersystémů, v tomto případě nesuverénního státu „Česká republika.“ Cílem procesu je úplné ovládnutí řízení zemědělské a potravinové politiky státu.


středa 9. prosince 2020

Rasistická EU a lynčování naruby

Václav Umlauf
9. 12. 2020 e-Republika

V žádném případě nemám rád dvojí metr. Pokud jednou bude definována liberální a humánní metoda neutralizace vyučovaných subjektů, tak budu do posledního dechu bojovat za to, abych ji mohl používat stejně svobodně a často, jako můj černý kolega ve Švédsku.

(Na snímku učitel a napadený žák)

Nejvyšší soud státu Michigan začal projednávat ústavní stížnost na falšování voleb prezidenta USA

Ivan David
9. 12. 2020

V pondělí podal právní tým kampaně úřadujícího prezidenta USA Donalda Trumpa k Nejvyššímu soudu státu Michigan ústavní stížnost proti falšování voleb. Poštou zaslané hlasovací lístky byly počítány pouze sčítacími úředníky bez kontroly pozorovateli voleb, jejichž přítomnost nařizuje michiganská ústava. Nejvyšší soud státu Michigan projednávání stížnosti Trumpova týmu spojil s projednáváním žalob samotných pozorovatelů, kterým bylo výhrůžkami a v některých případech i násilím znemožněno účastnit se kontroly.

Veřejnoprávní rozhlas France Inter cenzuruje

Jan Urbach

9. 12. 2020 VašeVěc

Francouzská veřejnoprávní rozhlasová stanice „France Inter“ zcenzurovala inzerci sdružení „L’Oeuvre d’Orient“, protože obsahovala slovo „křesťané“. Svůj krok odůvodnila „náboženskou neutralitou“. Informaci přinesl významný francouzský deník „Le Figaro”.

Potravinová soběstačnost – podmínka obnovy naší suverenity (1. část)

Buran
9. 12. 2020 KOB Fórum

Část první

V poslední době oživla diskuse o naší potravinové soběstačnosti nebo také potravinové bezpečnosti (dostatkem potravin a jejich finanční dostupností pro všechny obyvatele, zajišťující stabilitu státu v případě krizového scénáře).

úterý 8. prosince 2020

Speciální jednotky ukrajinských sil napadly ruskou oblast Belgorod

-rp-
8. 12. 2020 EAdaily a PrvníZprávy

Ozbrojená skupina speciálních sil Ozbrojených sil Ukrajiny vpadla do oblasti Belgorod v Rusku z oblasti Sumy na Ukrajině.

(Na snímku vrchní velitel ukrajinských MTR Grigory Galagan - povšimněte si černé košile, součásti oficiální ukrajinské uniformy. Od dob Musolliniho a Hitlera v Evropě poprvé znovu.)


Kdo brání uvalení sankcí proti Turecku?

Ivan David
8. 12. 2020

Včera začala Rada ministrů zahraničí EU jednat o sankcích proti Turecku.
V Radě vznikly dva „tábory“, jak píše server el.gr: „Na straně Řecka a Kypru jsou Francie, Rakousko, Lucembursko, Slovinsko, Nizozemsko, pobaltské státy, Belgie, Irsko a Dánsko. Německo, Itálie, Španělsko, Malta, Maďarsko a Polsko jsou proti přísným sankcím.“
Všimněte si, že o ČR se vůbec nemluví. Ministr zahraničí ČR Tomáš Petříček (ČSSD) jako vždy nemá názor žádný a čeká na pokyny z Berlína.

Bože, dej, by se europoslancům podpora zemědělců z „huby do rukou vraziti ráčila!“

Ivan David
8. 12. 2020

Minulý týden jsme na Zemědělském výboru Evropského parlamentu hlasovali o návrhu iniciativní zprávy o vypracování strategie EU pro udržitelný cestovní ruch. Německá zpravodajka Marlene Mortlerová z lidovecké frakce navrhla krátké sedmibodové usnesení vyzývající k podpoře agroturistiky. Včetně potřebné podpory na investice z eurodotací. Kolegové europoslanci ze Zemědělského výboru k jejím návrhu sepsali 68 pozměňovacích návrhů, v nichž se trumfovali, kdo navrhne větší a lepší podporu agroturistiky.

pondělí 7. prosince 2020

Ivan David
7. 12. 2020
Na schůzi Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova 7. 12. 2020 jsem komentoval důsledky Brexitu v zemědělství zemí EU. EU bude chtít odškodnit vývozce do Spojeného království, kteří budou mít ztráty, ale vysoce dotované zemědělské přebytky budou realizovány v zemích střední Evropy a tím zhorší ekonomickou situaci tamních zemědělců.


Srážka s blbcem


Karel Sýs
7. 12. 2020
Režim musí být hodně v úzkých, když se bojí sochy.
Hodně v úzkých, když zaútočí i na krále Šumavy.
A Metro musí být hodně v úzkých, když čerpá z novinářské žumpy jménem Pavel Hrabica.
„Místo maršála už jen hlína“ – se smyslem pro nejupadlejší výrazivo popsala v Metru jakási Poláková zločin pražských radních. Prý „sochu často ničili vandalové“. Svatá pravda. A vandalové ji i zničili.
Historie se prý opakuje. Pro ten případ radím všem, kdo by měli budoucnu v úmyslu český národ osvobozovat, aby tak ve vlastním zájmu nečinili.
A Hrabica? Tentokrát si notně hrábnul do sraček, jinak to nelze charakterizovat, však mu dali k dispozici tiskovou stranu!

neděle 6. prosince 2020

BIS, Zeman, ruští špijóni a velezrada

Michal Brand

6. 12. 2020 Zvědavec

BIS ve své pravidelné roční zprávě uvedla, že Česká republika je přímo prolezlá ruskými špijóny. A v posledních letech BIS straší ruskými špijóny snad více, než nás koronavirem straší naše pomatená média a ještě pomatenější kočkologové.V Nevadě připisovali do sčítacího softwaru neexistující hlasy pro Bidena

 

Ivan David
6. 12. 2020

Při soudním vyšetřování volebních podvodů při letošních prezidentských volbách bylo podle sítě amerických lokálních novin The Epoch Times zjištěno, že do informačního systému shromažďujícího volební výsledky z jednotlivých volebních okrsků byly připsány hlasy, které nikdy nikdo neodevzdal. Šlo o hlasy pro kandidáta „Demokratické“ strany Joe Bidena. Podvod odhalil jeden z pozorovatelů voleb, který si večer při odchodu volební místnosti první den sčítání zapsal na papír údaje o počtu již spočítaných hlasů pro oba kandidáty. Ráno počítačový systém ukazoval zcela jiné cifry.

Dokážete pronést dvě věty a třetí větou ty dvě první popřít? Ne? Věra Jourová to umí.

Lubomír Man

7. 12. 2020 

Jde tedy celkem o tři věty, které místopředsedkyně komise EU a eurokomisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová pronesla, když ve čtvrtek 3. prosince t.r. seznamovala novináře s Akčním plánem EU pro demokracii (Action Democracy Plan), jehož je autorkou. Ty tři zmíněné věty šly samozřejmě jedna za druhou a zněly takto: "Nechceme vytvořit žádné ministerstvo pravdy (odkaz na román 1984 George Orwella – pozn. LM.), svoboda slova je stěžejní. Nepodpořím nic, co by ji podkopalo. Na druhou stranu nemůžeme dovolit, aby byla naše společnost manipulována."

Poslanci poradili BIS, aby "nebyli jako oni"

Jan Schneider

6. 12. 2020  Prvnizpravy.cz.

Poslanci, kteří jsou členy Sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby (BIS), se usnesli, že BIS má striktně dodržovat zákon. Jak k tomuto skutečně navýsost odbornému a objevnému výroku došli?


Dík!

Děkujeme za všechny příspěvky určené pro modernizaci a kvalitativní změnu Nové republiky. Moc si toho vážíme.

Redakce

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Lubomír Man

6. 12. 2020
Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku zbourala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. Že irácké jaderné zbraně (které nikdy neexistovaly), ohrožují život na planetě zemi – a je proto nezbytné Irák vojensky napadnout (a zabít při tom jeden milion Iráčanů).