Reklama

sobota 2. ledna 2021

Ukrajina nevyhnutelně přijde o jihovýchodní regiony

Sergej Aksyonov

3. 1. 2021 RusVesna

Šéf Krymu Sergej Aksenov uvedl, že banderovská a rusofobní ideologie povede k nevyhnutelnému odchodu alespoň jihovýchodních oblastí od Ukrajiny.

(Foto Vít Hassan: pochod ukrajinských nácků ke 112. výročí narození Stepana Bandery)

Ukrajinští náckové se opět předváděli

Vít Hassan

2.1.2021

Dne 1.1.2021 se od 18:00 hodin v parku Tarase Ševčenka v Kyjevě konalo shromáždění ukrajinských krajně pravicových uskupení k 112. výročí narození pro svojí spolupráci s nacisty velmi kontroverzně vnímané osobnosti ukrajinských dějin, nacionalisty Stepana Bandery.  Na místě je fotograf Vít Hassan, který poslal i aktuální fotografie.

Co lze očekávat od Evropské unie

Ivan David
2. 1. 2020 (vystoupení na Mezinárodní konferenci Asociace samostatných odborů 29. 12. 2020)Daily Mail: Leyenová? „Typické pokrytectví elity EU“!

David Chrchill a -kou-
2. 1. 2021 DailyMail.co.uk a PrvníZprávy

Během svých služebních cest předseda Evropské komise Ursula von der Leyenová často upřednostňuje cestování soukromými tryskáči, i když cíle lze rychle a snadno dosáhnout vlakem.

(Na snímku Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise)

pátek 1. ledna 2021

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (14. díl) - Pár poznámek k pohledu na reálný socialismus z hlediska evoluce mýtů a idejí.

Petr Kužvart 
1. 1. 2021    e-Republika

Informační válka bez odkazu na zdroj

Vera Zelendinová

1. 1. 2021     russiapost
Během velké tiskové konference, konané 17. prosince, Vladimír Putin nazval skutečnými autory vyšetřování o "ruských hackerech" a otravě Alexeje Navalného ministerstvo zahraničí a zvláštní služby USA. Tímto byl označen zásadní rozdíl mezi nekvalitními "kompilacemi", v nichž je "všechno nahrnuto na hromadu", a cílenou "legalizací materiálů amerických zvláštních služeb".

Rok 2020 v pěti obrazech

Jiří Jírovec

1. 1. 2021
Následující text představuje autorův pohled na události uplynulého roku. Obsahuje několik lidových výrazů, protože mnohé situace nelze použít spisovný termín. Autor prohlašuje, že není spojen s žádnou politickou stranou a vždy používal a používá pravdivé západní zdroje.

čtvrtek 31. prosince 2020

Do roku 2021

Vážení čtenáři a příznivci Nové republiky,
všichni tušíme, že následující rok nebude snadný. 
Ale i po morové ráně nastoupilo nové odhodlání.
Nedáme se!Prchněte ze Seattlu – jestliže ovšem najdete hlupáka, který koupí váš dům

31. 12. 2020 judicialwatch

Zvolení zástupci amerického města Seattle mají v úmyslu přijmout zákon, který bytovým zlodějům umožní volný prodej předmětů, které při svých bytových vykrádačkách ukradli - a to v tom případě, že dosvědčí, že svůj lup provedli k uspokojení svých základních životních potřeb. Stejně tak nebude pro bezdomovce trestné utábořit se na vašem pozemku, jestliže dosvědčí, že jiný úkryt před nepohodou se jim najít nepodařilo.

Peroutka nezradil za protektorátu, Peroutka zradil v poválečném exilu

Jiří Jaroš Nickelli

31. 12. 2020  ČNL

Společnost je rozhádaná kromě jiného také sporem o Ferdinanda Peroutku (Peroutkové publicisté byli dva! Vladimír Peroutka byl šéfredaktorem zlínského časopisu,jenž dnes je maximálně obtížně k sehnání.Jméno časopisu neprozradím.) Rozkol vzbudil proces madam Kaslové, vnučky pana Peroutky a současně pana Bienerta,protektorátního ministra (o čemž se ponejvíce mlčí).


středa 30. prosince 2020

Kongresmani v Pensylvánii odhalili 170 tisíc falešných hlasů

Ivan David
30. 12. 2020
 
Vyšetřováním volebních podvodů se v USA kromě soudů zabývají i státní kongresy, které mají podle místních ústav kontrolní pravomoci. Vyšetřovací výbor má podle amerického práva stejné pravomoci jako policejní orgány. V Pensylvánii si místní zákonodárci vyžádali údaje ze státního registru voličů SURE a ze systému evidence odevzdaných hlasů. Po prověření údajů z těchto registrů podle sítě lokálních novin The Epoch Times odhalili, že oficiální volební výsledek byl zfalšován o více než 170 tisíc hlasů. Podle výsledků voleb, který oznámil úřad guvernéra, měl v tomto státě „demokratický“ kandidát Joe Biden porazit úřadujícího prezidenta USA Donalda Trumpa o 80.555 hlasů.

Tomio Okamura k výrokům Jana Hamáčka o důležitosti islámu pro Evropu

30. 12. 2020
Jan Hamáček hovořil na Velvyslanectví Turecké republiky o nezastupitelné úloze islámu pro Evropu. Tomio Okamura vysvětluje svůj postoj k islámu, který porovnává s jinými náboženstvími a ateismem.
video (3:28)


Sofistifikovaná reportážní idiocie. Bůh jim odpusť!

Jiří Baťa

30. 12. 2020 VašeVěc

Tak jsme se konečně dozvěděli, jak ten chudák Navalnyj otrávený býti měl. Úžasné odhalení, otráven měl být skrze spodní prádlo. Opravdu důmyslný a nevšední způsob, jak někoho ze světa zprovoditi.


(Na snímku brandy Novičok v ruské samoobsluze)

úterý 29. prosince 2020

Vakcína a globální byznysplán

Jaroslav Šulc

29. 12. 2020 (z mailové komunikace se svolením autora)
Při svém posledním pedagogickém působení na Vysoké škole finanční a správní jsem "zneužíval" postavení šéfa katedry a mohl si vybírat z učebního plánu mně blízké obory. Nejraději jsem učil marketing, protože jsem se tím poměrně dlouhou dobu prakticky živil ve druhé polovině 90. let. Když teď pozoruju koncert mediálních a P.R. aktivit především farmaceutické lobby dirigované Pfizerem a BioNTech, tak mé profesionální srdce přímo plesá: Takovou mediální masáž svět už dlouho neviděl a neuvidí.

Zaměstnankyně Dominionu předala Kongresu operační příručku k volebním a sčítacím strojům obsahující pasáže k zapínání funkcí na falšování výsledků voleb

Ivan David
29. 12. 2020

Před Vánoci vypovídal před Kontrolním výborem Kongresu státu Michigan generální ředitel firmy Dominion Voting Systems John Poulos. Pod přísahou zákonodárcům tvrdil, že volební a sčítací přístroje této firmy neumožňují „překlápění“ hlasů odevzdaných jednomu kandidátovi na hlasy počítané jinému kandidátovi. Při výslechu rovněž popřel, že by přístroje bylo možné připojit k internetu a takto odesílat hlasy ke „zpracování“ mimo volební místnosti.

Není nač čekat (2. díl)

Jaroslav Tichý

29. 12. 2020   Outsidermedia

Vracím se touto cestou ještě k mému článku ze 17. 12. t.r. Doba osudového rozhodnutí nastala (na Nové republice ZDE), který vzbudil poměrně velkou pozornost čtenářů. Jednak proto, abych mohl touto cestou odpovědět na některé jejich otázky, jednak proto, abych celou problematiku, která je pro nás pro všechny zcela zásadního charakteru, posunul ještě o něco dále. Proto i v této 2. části se snažím reagovat na některé dotazy vznesené ke shora uvedenému článku.


Z peněz, které si půjčujeme, krmíme neziskovky rozkládající cizí režimy

Jiří Kobza

29. 12. 2020 PrvníZprávy

„Já bych chtěl říct ještě jednu věc vlastně ke všem čtyřem pozměňovacím návrhům. Jsou to všechno peníze, které náš stát nějakým způsobem rozdává nebo věnuje do zahraničí, ale jsou to peníze, které si musíme půjčit," upozornil na určité položky při projednávání rozpočtu poslanec Jiří Kobza.
 
(Na snímku poslanec Jiří Kobza)

Svět ruskýma očima 591

Zajoch

29.12.2020  Ousidermedia

Medveděv byl proti, Mišustin prosadil * Neolibs místo neokons * Americké biologické laboratoře v Kazachstánu a Arménii
pondělí 28. prosince 2020

Komedie na úrovni diktátorských režimů aneb Prezidentské volby v USA

Václav Umlauf

28. 12. 2020    e-Republika

USA hrozí podobný scénář jako Rusku za opilého Jelcina. Spojené státy však nemají Putina, anobrž asi budou mít zcela im/potentního "prezidenta" Bidena. Protože nevím, který fejk je pravdivý fejk, tak dávám celý titul budoucího "prezidenta" v USA tak, aby to bylo kompletní a minimálně v jedné verzi jistě správně.Jaroslav Bašta: Vpřed do třetí dekády třetího tisíciletí

Jaroslav Bašta a -rp-

28. 12. 2020    PrvníZprávy

Po pravdě řečeno nevím, zda mě více fascinuje magie čísel našeho letopočtu, nebo zjištění, že čas letí stále rychleji. Během pár dnů končí druhé desetiletí nového tisíciletí, a pohled zpět asi nikoho nenaplňuje optimismem, píše Jaroslav Bašta.


Petice: Požadujeme reparace, narovnání vztahů s Německem a referendum!“

Předsedovi vlády ČR, panu Ing. Andreji Babišovi

Petice: Požadujeme reparace, narovnání vztahů s Německem a referendum!“

Současný rozpočet předpokládá deficit několika set miliard korun. Naše celkové zadlužení roste rychlým tempem. Jsme na počátku krize. Naše sociální jistoty jsou ohroženy. Asi 10 % našich spoluobčanů žije v chudobě či na jejím prahu. Je pravděpodobné, že celková situace se bude i nadále zhoršovat. Pandemie koranavirová pak rychle vyústí v pandemii dluhovou a chudoby.

Jan Keller: Hybridní politika

28. 12. 2012
Nejnovější kniha významného sociologa Prof. PhDr. Jana Kellera, CSc. je psána čtivě a velmi živým jazykem bez zbytečně složitého pojmového aparátu, jak jsme u autora zvyklí. Nepostrádá množství vtipných metafor, ironii a nadsázku, když se vyrovnává s pokrytectvím, přetvářkou a arogancí politiků a rádoby učenců. Bystrý čtenář bude mít pocit, že mnohé z popisovaného vlastně zná, ale nedovedl by to tak přesvědčivě a ve zkratce vystihnout bez nadbytečných slov.

Knihu je možno objednat ZDE.

neděle 27. prosince 2020

Amerika a Evropa jako milenky, která omrzely, okouzlení Západem dávno skončilo

Rostislav Iščenko

28. 12. 2020 zvezdaweekly
16tá velká tisková konference prezidenta Ruska Vladimíra Putina rekapitulovala. V historii "koncentrace Ruska" se uzavřelo třicetileté období", charakterizované postupně nastupujícím okouzlením Západem, pochybováním v Západu, rozčarováním v západních "hodnotách". Rusko vstoupilo do nového období. Během závěrečné tiskové konference Putina se přihodila kauza, která vyvolala v ruské společnosti a v ruském tisku spoustu humorných komentářů.

Tradiční rodina a netradiční partnerství

Ivan David

27. 12. 2020
Představa, že manželství osob stejných nebo netradičních pohlaví rozvrací tradiční rodinu, je poněkud zvláštní. Tradiční rodina je dávno na vyhynutí. Je to škoda s ohledem na značné zhoršení stability společnosti, ale je to tak. Tradiční vícegenerační rodina byla běžná ve venkovském prostředí do 19. století a vyznačovala se vzájemnou solidaritou svých členů. I tak existovalo velké množství neženatých a neprovdaných mužů a žen, nemanželských dětí a sirotků.