Reklama

středa 6. ledna 2021

Aktuální seznam lidí, kteří by skončili na hranici jako Jan Hus aneb Má na tohle ČT vůbec právo?

Lubomír Man

6. 1. 2021 iReportér

Skutečný majstrštyk se v první den Nového roku vydařil redaktoru ČT Přemyslu Čechovi, když svůj dopolední historický pořad o jakési osobnosti z doby posrpnové normalizace zakončil těmito slovy: „Od tohoto okamžiku měla (myšlena ona zřejmě tehdejším režimem postižená osoba – pozn.LM), v televizi samozřejmě utrum“. Docela jako by netušil, že oním výrazem „utrum“ se dotýká čehosi, co je mnohem choulostivější pro současnou ČT, jež ho zaměstnává, než pro jakoukoli televizi jinou či předcházející, a to proto, že to do své odpornosti dorostl „utrum“ teprve až se setkal s licoměrností. 


Přesněji pak s oním krásným a povznášejícím slibem z kodexu České televize, ve kterém tato vyhlašuje, že „chce být fórem pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek“, zatímco ve skutečnosti tato současná ČT dává prostor jen názoru jedinému, a ke všem názorům ostatním se chová jako ten nejzavilejší kádrovák a násilník. Což nejpřesvědčivěji předvádí svým výběrem hostů, které si do svých studií zve, k čemuž lze poznamenat to, že právě hosty u diváků nejoblíbenější a nejrespektovanější už dnes nezve. Jednoho krásného dne si je prostě zanesla do svého černého seznamu a od tohoto okamžiku už oni a ČT přestali mít cokoli společného.
Příčina?

Nemluvili vždy tak, jak od nich politická linie ČT vyžadovala. Jen jedikrát vyslovil národem milovaný znalec Ruska, redaktor a disident Jan Petránek svou pochybnost o tom, že se Rusko dopustilo anexe Krymu, a nikdy se už pak až do své smrti na obrazovce ČT neobjevil. A po něm a po podobných „přešlapech politické linie ČT“, odcházeli z ČT další a další bývalí hosté. Byl odejit a od brány ČT na věčné časy vypuzen skvělý politický analytik Zdeněk Zbořil, byl vypuzen neméně schopný a bystrý čechoamerický novinář Erik Best, vyhnán ze studií ČT byl moudrý a rozvážný Jaromír Bašta, po několika skvělých vystoupeních, do kterých se ale vloudil názor, jenž byl ČT cizí a proto neomluvitelný, vyhnali z Kavčích hor skvělého znalce politiky USA a Británie Alexandra Tomského, vypudili odtud i moudrého a vtipného sociologa Jana Kellera, stejný osud potkal politologa a znalce německé problematiky Petra Robejška, oblíbeného žurnalisty a bývalého poslance Jiřího Zavadila, do zapomnění se pokusili zašlapat někdejšího premiéra Jiřího Paroubka i bývalého ministra zdravotnictví a dnešního poslance EU Ivana Davida. Vyhnán ze studií ČT byl i bystrý ekonom Miroslav Ševčík, ekonomka Ilona Švihlíková, politik Jan Veleba, ekonom Zbyněk Fiala a řada dalších a dalších

A pozor: Nejen že vypuzovali, ale ustavili si pro sebe i nejpřísnější kádrovou politiku, vylučující i jen pomyšlení na to, že by do programů ČT kdy pozvali experty, žurnalisty, filozofy, historiky a ekonomy a spisovatele, kteří vešli ve známost spíš až v posledních letech a proto vstup na obrazovku někdejší ČT ještě nestihli a na vstup do pozdější a radikálnější ČT už nesplňovali požadovaná kritéria. Čímž míním např. Petra Žantovského, Vlastimila Vondrušku, Václava Umlaufa, Petra Hampla, Jiřího Jírovce, Jiřího Baťu, Jana Campbella, Jana Vítka, Karla Sýse, Vladimíra Pelce, Jana Schneidera, Stanislava Novotného, Michala Branda, Marii Neuderflovou, Stanislavu Kučerovou, Ladislava Větvičku, Jiřího Kobzu, Petra Kužvarta, Jana Žižku, Lukáše Oldřicha, Jaroslava Tichého, Jaromíra Bradavku, Jana Korála, Růženu Chrastekovou a další a další. 

Nevím, je-li to tím, že u nás přibývá počet lidí, kteří dostávají rozum, či zda se to jen utužují kádrové zásady ČT, ale fakt je ten, že shora uvedený počet osob z ČT buď vyhnaných či na ni nikdy nepřipuštěných, stále roste, zatímco onen koniášovský sbor ČT, který onu očistu obrazovky od nežádoucích osob provádí, zůstává stále stejný a sestává z desíti členů vedení zpravodajské redakce, nad nimiž jako jakýsi dozor vykonává už jen ředitel zpravodajství a sportu. A úplně nejvýš pak už jen generální ředitel ČT. Takže pouhých dvanáct jedinců, z nichž ani jeden nevykazuje jedinou známku vědeckého, politického či kulturního věhlasu, srovnatelného s věhlasem osobností shora uvedených, rozhoduje o tom, zda tito z národa nejlepší budou či nebudou mít možnost předstoupit před své spoluobčany a promluvit k nim též z média nejmasovějšího. 

Nejde však jen o absurdní duchovní nepoměr těch, kteří čemusi takovému brání a kterým je v tomtéž zabraňováno, ale o problém širší. Odkud si oněch dvanáct mužů z ČT vzalo či vypůjčilo právo znemožňovat těm nejproslulejším ze všech Čechů ke svým krajanům mluvit, vést je, ukazovat jim cestu a obšťastňovat je bystřejšími postřehy, než na jaké jsou dnes zvyklí – což má, jak to pánové z ČT zřejmě plánují – platit na věčné časy? 

Kdo jim k něčemu takovému poskytl oprávnění? Cožpak se lidské přirozenosti nevzpouzí stav, kdy lidé v tzv. informačním věku znají díla českých tvůrců, ale nikdy neslyšeli jejich hlas a nikdy nespatřili jejich tvář? A to pro jedinou jejich vadu, kterou je skutečnost, že jejich politická linie se nekryje s politickou linií ČT? To proto mají být zapomenuti a má na ně pomalu sedat prach? A promlouvat k nám má, a to až k našemu totálnímu zcepenění, stále jen jednohlasí a k smrti nudící Miroslav Kalousek, Daniel Kroupa, Petr Honzejk, Pavel Šafr, Michael Romancov. Alexandr Mitrofanov, Jiří Pehe a Petr Pithart?

Probůh! To snad ne! Vzpamatujte se vy na Kavčích Horách a též my všichni pod nimi, dokud je čas!14 komentářů :

 1. Kdovi co by se stalo,kdyby se ty koncesionarske poplatky rozdelily

  a rekneme 4 miliardy by se dalo na vyrobu a spravu site zpravodajskych webu dokonce v modulu PRIME DEMOKRACIE tj clanky by byly opatreny bezbarierovym pristupem pro obcany,kteri ten nynejsi moloch financuji a nyni je dokonce videt,ze penize si tam rozdeluje kamarila par lidi,kterych se dokonce boji i cely Parlament!

  Tuto myslenku rozvinout v diskusi,kdy se musi jednoho dne ucinit konec noveho TEMNA jako za cisare pana GR TV...

  OdpovědětVymazat
 2. Vezměte to jako generační výměnu, pane Mane. Místo "starých" přišli do televize mladí. A tak se to tam dnes doslova hemží různými "arabisty, rusisty, onanisty,...", většinou produkty UK Praha, nebo MU Brno. Tyto dvě univerzity jsou skutečně zárukou "kvality". Jeden až žasne nad tím, kdo se u nás může pyšnit akademickým titulem. Zdá se, že pro jeho udělení stačí vedení těchto "vzdělávacích" institucí pouze dvě věci. Chůze po dvou a loajalita k systému.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tragický úpadek našeho školství po Havlovo sametovém podvodu je na vině jen částečně. Dokud bude neČT ovládat jedna a ta samá zkorumpovaná partička pod vedením podžtašky a bude se muset platit výpalné na kšefty jejich a jejich kamarádíčkům, nehledě na jejich silně zpolitizované programy sloužící především k vymývání mozků těch, kteří rozumu příliš nepobrali nebo nemají žádné životní zkušenosti, a k drzé protiruské a protizemanovské propagandě, nic se nezmění. Jediná cesta je zastavit platbu výpalného a hnát tu protinárodní sebranku svinským krokem.

   Vymazat
  2. Lidovi kritici techto pomeru na universite se pokusili

   dosahnout kontaktu s tzv.profesory a vedenim UNI,kteri to neomarxisticke svinstvo siri a chteli se jich zeptat na jejich cile a to primo.
   Predstavte si co se stalo.
   Pry "Vnitraci"tedy asi al hamajda , tam nasadili na sekretariaty osoby ,ktere maji prisny zakaz k temto "lidem"nekoho pustit.
   Rezim to ma obslapnute a haji ukradenou moc nejen cenzurnim embargem,vyukou nepotrebnych ideologii,ale presne dodrzuje 6 priorit k rizeni sveta pricemz prvni priorita je zdemolovani vzdelani k nepotrebe,aby jsme pak meli jen intelektualne zaostale dobre zaplacene Unknowny!.
   Proto ani tady nikdo z nich nezavita vysvetlit co chce v domneni,ze kdyz zalezou tak jejich spina bude vitezit a zvitezi nad volici,kteri nesmeji byt informovani GR TV dobre podplacenym nasimi ukradenymi penezi.

   Proto nic jineho nezbyva nez je zbavit jejich nam volicum ukradene moci,jinak skody,ktere napachaji se budou zvetsovat a mrtvi z C19 narustat,pricemz tzv,Stredni trida stale nebude chapat,ze jde o jeji uplnou likvidaci.

   Vymazat
  3. Před časem jsem slyšel v televizi nějakého hospodského, který tvrdil, že patří ke střední třídě. U nás bude ke střední třídě patřit i dealer drog, protože vydělává více než hospodský.

   Vymazat
 3. V ČT více jak kde jinde platí to staré české ,,Kdo lže, ten krade!". A v ČT se opravdu ale opravdu hodně lže! Hezký den.

  OdpovědětVymazat
 4. Zatím nevidím žádný způsob , jak změnit ČT .Demokracie udělala z ČT chlívek , který nejde vyčistit a že toho hnoje je tam požehnaně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud nasi "zastupci"v parlamentu maji strach z mensiny,ktera chce vladnout a potopit demokracii

   musi obcane,volici zacit hledat zpusoby jak neomarxisty z parlamentu ODs,Piratske vitace teroristu,Kdu,ktera chce dat RISI zpet Sudetenland a dalsi padajici polit subjekty,kter budou odmitat dat si do svych pry programu body navrhu volicu,kteri je plati a jsou tedy investory, dostat pryc.
   Oni se zoufale budou houfovat a budou zkouset svoji ukradenou moc dale drzet embargem na informace a vsemi moznymi podrazy a triky,proto prvni vec musi byt ,zkusit vytvorit NASE informacni pole o tom jak probiha a bude probihat transformace uplne leve a mrtvolne tiche OS, cili obcanske spolecnosti na ČSV tj Ceskou spolecnost volicu...a to bude ta prava "pravice" a ne levy hrob demokracie prostrednictvim ideologie neomarxismu.

   Vymazat
 5. Autor článku výstižně poukázal na jeden projev pokrytectví a neuvěřitelně drzého zneužívání veřejnoprávní televize. Vynucování poplatků za tuhle zpravodajskou a publicistickou stoku je už jen z tohoto hlediska nemravné. Není to ovšem jediný odpudivý hřích. ČT se opravdu neštítí doslova ničeho. Zamlčuje "nevhodné" události a fakta, manipuluje, podílí se na propagandistických kampaních, šíří fake news, lže o naší historii atd.atd. Obávám se, že náprava již nebude možná jinak než její privatizací. Ať si pak ti různí Moravcové, Železní, Fridrichové, Wollnerové a jejich Melody boys žvaní, co chtějí, když jim za to majitel bude platit...Já si jsem schopen potřebné informace vyhledat sám, nemám totiž vůbec chuť finančně přispívat na jejich podlou péči o můj "správný duševní rozvoj".

  OdpovědětVymazat
 6. Už se jim to hroutí na západě se začínají lidé probouzet a časem tu totalitní pakáž vyženeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ocekavat,ze se to samo nejak vyvrbi nebude mozne,

   bud se prosadi Solidarni stat podobny socialnimu,dilu pravice jak se vyvinul u sousedu a jak vidite "bohatych" sousedu,nebo ztraty a skody ideologii neomarxismu a jeho zastupcu v parlamentu a na universitach budou monumentalni..

   Vymazat
 7. Protože tento státeček je spravován zločinci poplatnými zájmovým skupinám působícími mimo Českou a Slovenskou republiku, je zcela zřejmé, že se tím tato organizovaná zločinecká skupina rádoby politiků dopouští další závažné trestné činnosti a to faktické genocidy obyvatel tohoto státu, dále poškozování společného majetku a vlastnictví státu, jasné zneužití pravomoci veřejného činitele a dalších trestných činů proti ČR. Do této organizované skupiny též patří všechny zaměstnanci sdělovacích prostředků, kteří svým patolízalským informačním postupem velkou měrou přispívají k provádění těchto trestných činů členy vlády a dalších institucí, navázaných na tuto činnost. Zejména jako organizovaná skupina hluboce pošlapala etiku novinářské práce a etiku lidskosti. Pevně věřím, že budou v brzké době obviněni z této tr. činnosti a budou odsouzeni a zároveň jim bude odebrána možnost profesně informovat veřejnost o dění jak doma, tak ve světě. Pokud někdo lidem vnucuje takto odporným způsobem a neustále dokola lež a absurdní nesmysly, nemá ve sdělovacích prostředcích co pohledávat.

  OdpovědětVymazat
 8. Ono by se to už dávno změnilo, kdyby značka ČT byla opravdu česká a né sorosovskobakalovská.

  OdpovědětVymazat
 9. Pořádek v ČT budeme muset řešit asi jako v USA v kde tzv.bílý dům přepadli demonstranti a Trumfa tak vyhnali. No a kdyby tak dopadl Dvořák, nic by se nestalo, přišel by tam člověk, který vše v ČT ZMĚNÍ!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.