Reklama

středa 27. ledna 2021

Bez opony

Lu Lina

27. 1. 2021 NonServiam

Pandemie šířená hlavně televizí většině lidí už silně leze krkem. Soudím tak z toho, co vidím kolem sebe a z toho, jak premiér neustále truchlivě a v mnoha formách opakuje, že vláda si ve všem vede nadmíru výtečně, ale lidi jí to bohužel furt kazí. Ale věc má ještě jednu rovinu. Virus nám dal nahlédnout za oponu.
A to je taková síla, že trvalý nouzový stav, neočkovaný občan 2. kategorie, zavřené putyky či celoročně respirátory jsou proti tomu prkotiny. Mám na mysli tu oponu, co je za normálních okolností trvale zatažená a zakrývá tak výhled z občanského hlediště na vládní, respektive mocenské jeviště. Protože vláda je až příliš často jen vykonavatelem něčí vůle.

Iluze o tom, jak to chodí při rozhodování, které má zásadní dopady na nás obyčejné lidi, jsem neměl nikdy. O tom, že o nás na všech úrovních rozhodují téměř výhradně podivná individua, kterým bych já osobně nesvěřil ani péči o veřejné záchodky na periferii, nebylo pochyb. Ale že je to ještě mnohem horší mne přece jen kapku překvapilo.

K tomuto poznání jsem došel v momentě, kdy jsem si uvědomil (s malou nápovědou od kolegy Urzy, jemuž tímto děkuji), že to, co celé měsíce tak užasle a nevěřícně sledujeme v souvislosti s „pandemií,“ se děje vždycky. Takhle to přátelé totiž funguje, respektive nefunguje, úplně pokaždé, když o nás rozhodují. Jen na to za normálních okolností není tolik vidět.

A tím se vysvětluje, proč jste pokaždé, když politici o něčem kdykoliv minulosti rozhodli, o čemkoliv co vás napadne a co vás svojí mírou kreténismu, mimóznosti a nekompetence rozžhavilo do běla, měli pocit, že nám vládnou dementi. Protože nám prostě fakt vládnou dementi. Tak prosté je to.

Někdo, tuším na fejsbůku, v souvislosti s vládním pandemickým počínáním napsal, že ho stále více nepřestává udivovat, jak je možné, že Andrej Babiš i s celým Agrofertem dávno neživoří v rozpadlé drůbežárně u Klatov. Ano, to je opravdu záhada. A zároveň i odpověď.

To, co předvádějí teď, není nějaká anomálie způsobená mimořádností situace. Takhle to prostě funguje vždycky. Takhle chaoticky. Takhle nekompetentně. Takhle amatérsky. Takhle sovětsky. Metodou pokus-omyl. Metodou králíka z klobouku. Metodou musí to hlavně bejt barevný, hodně čísel a hodně nesrozumitelný. Abysme, kdyby nám to náhodou začali otloukat o hlavu, mohli říct, že ty „data“ vůbec neznamenají to, co znamenají, ale něco úplně jinýho. A spočítali je odborníci, vy drni, takže držte hubu.

A už upalujte pro respirátory. Zrovna jsme na ně v Agrofertu náhodou založili s Faltýnkem firmu. Máme ty tajwanské linke. Takže jich, lidi, bude dosť pro všechne.


Takhle se tady privatizovalo, takhle nás zatáhli do EU, takhle se zavedla biopaliva, takhle se zrušilo uhlí, takhle se likvidují spalovací motory, takhle se stavěly fotovoltaiky, takhle se odzbrojují občané, takhle se zavádějí nová pohlaví a tak dále, ten seznam demencí vytvářený dementy je nekonečný. Přesně takhle se rozhodovalo o všem za posledních 30 let. Takhle se přijímá všechno, co v Bruselu vyplodí ještě o řád až dva větší pitomci, než ti naši domácí. Jen není vidět za tu oponu, kterou čínská chřipka trochu roztáhla.

Vždycky jen pak někdo vyjde před ní a oznámí nám, co nového pro nás moudré hlavy zase přichystali. A jak myšlenkově sofistikovaný a vysoce odborný proces to byl, než se dospělo k tomuto vysoce moudrému rozhodnutí. A když na to neuvěřitelné panoptikum blbů při jejich „práci“ není vidět tak dobře jako teď, člověk přirozeně znejistí.

Sice věc správně vnímá jako další hovadinu, ale říká si: „Třeba se pletu a není to hovadina, ale dobrá věc. Když jde o výsledek takového úžasného rozhodovacího procesu puncovaných odborníků. Hovno.

Věřte svým instinktům. Jestli něco vypadá jako hovadina a projevuje se jako hovadina, tak to s největší pravděpodobností bude hovadina. Zvláště v případě, kdy ji jako naprosto geniální nápad prezentuje puncovaný a reálnou praxí mnohokrát prověřený trotl.

A když už tady píšu o vysoké odbornosti a kompetentnosti těch, co nám vládnou, nemůžu se nezmínit o tom, jak úspěšně si při další z mnoha krizí počínal Brusel. Bravo, ten nákup vakcín byl zvládnut skoro stejně excelentně jako migrační krize. Ještěže vás máme.

Vůbec nevím, co bychom dělali, kdybychom v EU nebyli. Asi bychom si museli vakcínu nakoupit sami, jako třeba Izrael, a mít už všechny staříky a stařenky naočkované.

Úplně nejednotně. Hrůza.34 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Pane OLI to, ze to tak presne je zaciname s hruzou registrovat

   No a ted by nebylo spatne zacit vymyślet(je nas plno), jak to mohou volici zkusit ovlivnit.
   Je opravdu fakt,ze nas premier je jenom zvolen do pohodicky a s krizi si poradit neumi, nebo dokonce nesmi?
   Proc nepozaduje po sve nadrizene Merkelove,aby prestala zabijet sve volice vakcinami,ktere jsou nedodelky a i ty chybi, opozdene reagovala na nabidky naseho velkomozneho cara Putina,ktery ma vakcinu s 2 roky imunity a nezmeni vas pry v opici.
   Neni ani slyset,ze nekoho zabila,kdyz se vsude mnozi zpravy,ze mrtvol s temi srot vakcinami mRNA je nejen u ni,ale i u nas dost?
   Co tak zacit vymyslet jak by pan OK SPD mohl dsahnout vetsiny ve snemovne a tam pote pronesl jako skvely taborovy recnik extempore a vsichni tamni diversanti by se tam nejen posrali,ale skoncili by v blazinci,kde uz dnes maji nabeh za schvalovani vadnych zakonu vyhodit kotvu?

   Vymazat
  2. Miloš Zeman, prezident České republiky: „Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, …máte plné právo říci, že tato země je vedena idioty“.
   Mark Twain: „Občas opravdu nevím, jestli svět řídí moudří lidé, kteří si z nás utahují, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně“.

   Vymazat
  3. Tento web ma clanky zachazejici za obzor prilis rychle

   aby bylo mozne rozvinout doporuceni,jak obcane mohou ovlivnit ve svem vlastnim zajmu beh veci,ktery zustava stale stejny uz 31 let.
   Je tu hned nekolik navrhu z pera na pr ANNY husity z KSH tj ochrany krestanu,kdy by bylo zajimave vyradit z behu nepotrebne polit subjekty,ktere vlime uplne zbytecne,protoze jsou proti zajmum jejich volicu.
   Proto se znovu ozvu s timto tematem pri dalsi prilezitosti,jak ovlivnit svuj osud,coz doposud je diversanty pry nasimi "zastupci" zdynamitovano a to bez jakychkoli nasledku pro jejich existenci!

   Vymazat
  4. Lidi normalni jsou dnes v defensive. A naopak ?
   Neni to tak davno, kdyz teroristi vseho druhu,meli volny a svobodny vybeh vsude na zapade a dokonce byli velmi vitani,obdarovani studiem bez poplatku,uctivani,bylo pro ne vytvoreno a zaplaceno tisice organizaci atd.
   To trva dodnes v EU. Vysledky se dostavuji..
   Vysledkem v USA bylo 9/11.
   Nasledujici Zakaz Trumpa, tykajici se vylozene teroristickych narodu, zakaz navstevy kazdeho z techto narodu do USA ,novy president okamzite zrusil.
   Pro velky uspech, opakovat ?

   Vymazat
 2. Jak zní to pořekadlo o té rybě a hlavě?Stokrát může ta HLAVA, v tomto případě BABIŠ,říkat"Čau lidi",dělám vše pro vaše dobro a přitom dělat úplně něco jiného jiného ,lézt do rekta Merkelové tak je to pořád jen hajzl všech hajzlů.Ten člověk nám je zadarmo drahej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to Petula00
   Dobrý den.
   Zrovna včera jsem se totálně naštvala, když jsem ráno v TV slyšela jak je to s těmi "pendlery", kterých má být 2000. Že již údajně včera takové front nebyly. On totiž náš pan premiér má nějaké akce v Německu, takže Němci jsou až na prvním místě.
   A nebo nám Německo zaplatilo vzdělání těchto našich lékařů, zdrav. sester co jsou ti tzv. "pendleři"?
   Navíc je "stav nouze", proč žádnou z našich hlav "pomazaných" nenapadlo povolat tyto "pendlery a nařídit jim práci tady doma, v České republice, když musíme pořád dbát na to, abychom udrželi přijatelný stav hlavně v nemocnicích. To si jako ty chytré hlavy myslí, že jsou naši lékaři a sestřičky "Věc Makropulos" a nebo nějací roboti, že se jim ten hajzl COVID-19 vyhne? Nevyhne. Teď se navíc ještě vylepšil v Británii či Jihoafrické republice a ví Bůh kde ještě. Když mohou povolat mediky a studenty zdrav. škol, vojáky, hasiče, proč by nemohli povolat lékaře a sestřičky - čili ty "pendlery" ? To je nějaká privilegovaná vrstva nebo co? Ale spíše bude to "jádro pudla" někde úplně jinde."
   Přijatelný den přeji.

   Vymazat
  2. Petula00
   Jestli vám moc nevoní Babiš, tak mám pro vás radostnou správu. Vydržte do podzimu, to se tady ujmou moci pirátský smažky, antifáci a eurohujeři. Teprve potom uvidíte to správné čóromóro a lezení do rekta Merkelové i bruselským bolševikům..:-D

   Vymazat
  3. jelinkova velmi spravne jen dodam pendleri lekari sestricky cisnici
   sex pracovnici v honbe za eurem!
   ano zustat doma a budovat vlast!
   lekari a jini studovani zaplatit skolne anebo odpracovat povinne urcita leta za studia a pak si bezte pracovat treba na madagaskar nebo do pice

   Vymazat
  4. petulo andrej a Ano to v rijnu da! a kdyz by to bylo jak rikas tak to budou lidi na Andreje a Ano radi vzpominat

   Vymazat
  5. Paní Jelínková, nemám nic proti pendlerům ale přidejte dvojnásobek s nulou navíc, pokud nemyslíte jen lékaře a sestry.

   Vymazat
  6. Kubrt-Hrdě se přiznám,že jsem v 90kách volil ČSSD.Po Špidlovi a Sobotkovi jsem vystřízlivěl a v posleních volbách volil SPD.A tzv demoblok by jsem nevolil ani kdyby jsem neměl lidově co žrát.ANO je taktéž sbírka kariéristů.A Babiš je z různejch osobních a podnikatelskejch důvodů těžce vydíratelnej,ale hlavně posera.Fuj nechci.To už raději KSČM.:-)

   Vymazat
  7. Paní Věrko, naše plastické vedení si nedovolí něco zakázat a ve vztahu k Německu ani doporučit. Naštěstí to dopadne dobře, protože hranici uzavřou sami Němci. Náš stát si vykoledoval tytul Šmudly Evropy a naší občané nebudou nikde vítání. Zrovna tak se musí hoteliéři rozloučit s představou návalu zahraničních turistů, protože o naší zemi nebude dlouho zájem. Trochu mi to připomíná sedláky co se soudili o mez a přosoudili lány. Tak dlouho se tlačilo na rozvolňování, až jsme řachli na samé dno a do normálu se vrátíme jako poslední. Škoda jaro bylo nadějné.

   Vymazat
  8. Paní Jelínková, vzdělaný neznamená moudrý ani morální. To platí i za minulého režimu, kdy většinou ti co se vypracovaly v ČSSR, zběhly za penězmy na západ a vydávaly se za bojovníky za svobodu parazitovat. Někteří se po 89 vrátily, protože cítily nové parazitické příležitosti a ještě se z nich spolu s bývalými komouši staly hrdinní bojovníci za to co tady dnes máme. Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Teď nás připravují na boj s věčně ožralými mužiky v láptích. Parazity je potřeba omezovat, jinak se namnoží a ve své nenažranosti zničí všechno. Celé toto svinstvo, nás má zpracovat na bioroboty.

   Vymazat
  9. Bohužel buďme realisté budeme si muset přát vítězství Babiše nebo nám nic jiného nezbývá. Jak by se dostali k moci pyjáti a spol tak v tom budeme až po uši jako na Slovensku.

   Vymazat
  10. Vzdělaných a pracovitých lidí máme asi dost. Vždyť už u nás jsou Sílícon Valley ve Špindlu a v Peci. Tam se v hotelích pracuje, až to kouří.

   Vymazat
 3. Tak nevím, zda požadavek na nezveřejňování vulgárních výrazů platí jen pro komentáře, nebo i pro autory prezentovaných článků. Vůbec se mi to nelíbí !

  OdpovědětVymazat
 4. Ale opravdu dobře se bavím, jak se v Evropské unii situace okolo toho jejich covidu vyvíjí. Žádná solidarita mezi jednotlivými státy, pouze boj o co nejvýhodnější pozici při získávání vakcíny. Je to jako rvačka dravců kdesi v pralese. EU je k zániku odsouzené monstrum, dlouhodobě tahle uměle poskládaná obluda nepřežije. Při získávání vakcíny bychom na EU vůbec spoléhat neměli, měli bychom jet po své vlastní cestě a na bruselského eurobolševika se vybodnout.

  OdpovědětVymazat
 5. Za tu oponu pomohli lidem nahlédnout představitelé Demokratické strany USA. Ale ne proto, že by to byli nějací lidumolové, to satanisti nejsou! Ale proto, že odpálili Covid naplno a předčasně pro zdiskreditování Trumpa. Vše zlé je k něčemu dobré.
  A tyto věci určitě nevymýšlejí dementi. Naopak, oni vědí, co chtějí - světovou vládu podle starozákonní koncepce. T.j. my budeme vládnout nad všemi a nikdo nad námi. A protože to nikdy nemůže být pro blaho obyčejných lidí, jeví se všechna ta opatření jako idiotská. Ale když jsme dostali tu možnost nahlédnout za oponu, začíná to do sebe zapadat. Ne?

  OdpovědětVymazat
 6. jo a pendleri jdou pracovat pro blaho republiky anebo sve penezenky? a dane plati cizim statum anebo ceske hroude?
  apropo a pendleri ze zapadu v honbe za tvrdou ceskou menou sem muzou "ohne problem?😂😂😂danke fuer info😂😂😂

  OdpovědětVymazat
 7. Takhle to je od 89. Stále jen poslouchat rady parazitů a věřit že jsou pro nás prospěšní. Současné čekání na rozhodnutí nějakých EU elit je k posrání. Takhle připosraně se od 60 let nechovaly ani komouši. Co ovšem čekat od bývalých nomenklaturních kádrů, nebo jimi vychovaných potomků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celou EU nakopat tam kde končí záda .........
   Prezident putin dnes zrušil veškerá opatření proti CORONAVIRU:
   https://qactus.fr/2021/01/26/q-scoop-russie-coup-de-tonnerre-poutine-leve-les-restrictions-covid/

   Vymazat
  2. 15:23 anonym je to jen french!

   Vymazat
 8. Stále víc se mi začíná zdát, že ten koronavirus na nás z hůry někdo sype. Lidská technika by na to byla a na Boží trest nevěřím! TBC

  OdpovědětVymazat
 9. 15:21 15:33 , ja mam dojem ze to je ta valka co se rozpoutala! ne vojenska ale biologicka!ale mozna jen muj pocit

  OdpovědětVymazat
 10. Není to jediný, ale určitě jeden z hlavních důvodů naší žalostné bilance. Neochota těch skutečně schopných a inteligentních lidí se zapojit do veřejného života a převzít zodpovědnost za druhé.
  Jinak si prostě nedovedu vysvětlit, proč nejenom naše politická scéna doslova překypuje blby a gaunery všeho druhu.
  Tato neochota oněch schopných a čestných lidí se dá ovšem i vysvětlit tím, že takoví lidé by nenabízeli žádné růžové zítřky. Žádný blahobyt, přepychová auta a vily s bazénem. Pokud by jsme sundali růžové brýle, museli by jsme dojít k pravdě. A ta není vůbec hezká. Jsme zemí, která nemá žádné ohromné přírodní zdroje. Naší jedinou devizou je pouze poctivá práce. A to je něco úplně jiného, než navrtat díru do země a draho prodávat to, co z oné díry vyteče. To je každodenní dřina a trpělivost. Ve školách počínaje, přes řadového dělníka až po inženýry vymýšlející nové věci. bez nároku na přemrštěnou odměnu a s notně utaženými opasky. Protože pokud chceme přežít, znamená to žít pouze za svoje. Ne na úkor druhých, i když těmi druhými budou převážně naše děti a vnuci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V zásadě souhlasím 16:50, ale obávám se, že není příliš mnoho občanů, kteří si výše uvedenou pravdu plně uvědomují. V opačném případě by se nenašlo v naší republice tolik podivných existencí, kterým očividně vůbec nevadí, že o životně důležitých otázkách rozhodují nikým nevolení evropští komisaři, kteří nejen zadlužují i naše děti a vnuky stovkami miliard eur dluhů, tyto peníze rozhazují na nesmyslné projekty a touto cestou je přesouvají do soukromých kapes, ale též vymýšlejí doslova pošahané nařízení a směrnice. Mnohým spoluobčanům asi nevadí, že svěřují svůj hlas politickým stranám, kterým národní zájmy nejenže nic neříkají, ba dokonce programově proti těmto zájmům působí. Ano, souhlasím tedy s autorem, že příliš mnoho českých politiků se projevuje jako hlupáci, pokrytci a zbabělci. Nejsou však tyto slaboduché a nedůstojné figurky (o novinářích raději vůbec nemluvit) odrazem kvality občanů s volebním právem?

   Vymazat
 11. Iba nechápem, čo je na tomto všetkom sovietske? Tá metóda pokus - omyl je prirodzený vývoj. Teória je skoro vždy iná od praxe. A nikdy som nemal pocit, že tu, alebo tam s nami hral špinavú hru. Teraz aj so zdravím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smutne, realistické, pravda. Mně se to vymlouvaní se na rusy, komunisty a věčný boj proti nim (teď už i b. Němcová je komouska) příčí. Byli jsme idealisti v 90. Letech, teď už jen rozčarování a procitli. Špinavci, dřív zváni oportunisti, meli teď nejlepší časy. Za koronace může čína, jo, ještě tu o karkulce. Znám lidi, co měli popisované příznaky korony už před 2 lety.

   Vymazat
 12. Dobrá zpráva: https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/667607/pozar-ve-vyzkumnem-ustavu-u-prahy-horela-laborator-s-chemikaliemi-10-jednotek-hasicu-a-2-stupen-poplachu.html

  OdpovědětVymazat
 13. Bohužel vše je jinak. Nevládnou nám zvolení představitelé, ale nadnárodní korporace a proto i kdyby byla vláda sebelepší, přes rozhodování nadnárodních subjektů nic nenadělá. Koronavirus se zde neobjevil jen tak z ničeho nic, byl vyvinut aby snížil světovou populaci, přemnožení populace. A o tom nerozhoduje Babiš, ale ti kteří nebyli voleni. Správně to vysvětlil čínský politik, který potvrdil to, co víme ve většině, že vláda v kapitalistických státech a zejména v USA je podřízena globálním nadnárodním monopolům, zatím co v Číně, kde si s virusem udělali pořádek, vládne i nad monopoly komunistická strana. Komunisté vyhnali po revoluci v roce 195O z Číny Američany, který jí do té doby nehorázně vykořisťovali, tak po revoluci a jistý čas probíhajícím kvasu se Čína zásluhou KS dostala na čelo světové ekonomiky ve prospěch lidí. Neobstojí argument o nějakých iluzních lidských právech, ale Čína jen využívá aktivity lidí k tvořivé práci, jejich výsledky jsou na první pohled patrné. Vždyť když v Číně přišel do čela KS nastal obrat k tržnímu hospodářství a z Číny se stal za pouhých 4O let ekonomický obr, který ohrožuje dominanci USA a tak Američanům nezbývá nic jiného než harašit proti vlivu Číny zbraněmi, nikoliv soutěžit. V okolí Číny operuje americké válečné lodě, které by chtěli Čínu přibrzdit. Nikoliv ekonomicky, ale válkou, zabíjením.

  OdpovědětVymazat
 14. A nebo by prostě přišla na řadu vakcína Ládi Hrušky. V čem je problém?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.