Reklama

pátek 29. ledna 2021

Bílý dům, vláda v USA a mýty o demokracii: Kdo a jak bude vládnout po politické popravě D. Trumpa?

Petr Sak
29. 1. 2021
Již před volbami, ale tím více po inauguraci, se objevují spekulace o tom, kdo bude v USA vládnout. Součástí těchto spekulací je zdravotní stav a věk Joe Bidena. Vyzdvihovány jsou jeho přeřeknutí, ztráta orientace v prostoru a podobné symptomy stařeckých nemocí. Nejdále jdou spekulace, které mluví o Joe Bidenovi jako o klíči pro prezidentství Kamaly Harrisové, která by volby nevyhrála, ale síly v pozadí si přejí její prezidentství, proto se k této funkci posouvá v zákrytu za Joe Bidnem.

Domnívám se, že tyto úvahy vycházejí z chybných předpokladů. Především jde o pozici prezidenta v americkém politickém systému. A tuto pozici vidím rozostřeně, jako dvě persóny.

První je ta oficiální, formální, která čeká na letadlo s rakvemi mrtvých vojáků, při státní hymně si šahá na srdce, říká „Bůh žehnej Americe“ a počátkem roku přečte v kongresu Zprávu o stavu unie, kterou mu napíší poradci a při níž kongresmani vyskakují jako čertík z krabičky a ve stoje aplaudují. Tedy pokud je to prezident, který „nezlobí“. Mistrovství v této disciplíně dosáhla Nancy Pelosiová, která ještě stíhá na „svého presidenta“ z boku úkosem vrhat psovsky oddané pohledy. Pokud plní tyto úlohy, a pouze tyto úlohy, je ideálním prezidentem a médii, zvláště CNN je veleben.

Příkladem ovládání politiků, a to i těch nejvyšších, je J.Edgar Hoover, bývalý prezident FBI. Po jeho smrti se našly svazky na všechny kongresmany, senátory a i prezidenty. Pokud chtěl některý prezident J.Hoovera odvolat, jako třeba J.F.K., tak mu byl ukázán svazek. Proto byl Hoover prezidentem FBI od jejího založení, až do své smrti.

Druhá pozice prezidenta je výkon skutečné politické moci. A byli tací američtí prezidenti, kteří si mysleli, že to je jejich úkolem. Přeci byli demokraticky zvoleni a jsou na vrcholu politické pyramidy. To by platilo ve skutečné demokracii, ovšem v USA jsou dva politické systémy, jeden "jako", to je ten demokratický, v němž se s pomocí médií vytváří fiktivní politická realita a druhý skutečný, plutokratický, v němž se vládne pomocí kapitálu a jeho nástroji jsou média, zpravodajské služby, vojensko průmyslový komplex, státní aparát, vybrané vysoké školy a think thanky. Tyto oblasti nejsou izolované, ale v úhrnu tvoří celek, kterému jsme si zvykli říkat „deep state“. I když se jedná o propojený celek, je strukturován a to především zájmy. Co je v zájmu jedné části „deep statu“ nemusí být v zájmu druhé části deep statu. A zde nastává problém amerických prezidentů. Pokud překročí hranici loutky s jejím scénářem sahání si na srdce a deklamování „Bůh žehnej Americe“, lehce se dostanou do střetu se zájmy deep statu nebo některé jeho části (např. proizraelská lobby).

Tento problém nevznikl ve volebním období Donalda Trumpa, ale zrodil se nejpozději po 2. světové válce a neustále sílí. Nezpochybnitelný prezident se všeobecně sdílenou prestiží Dwight D. Eisenhower varoval před rostoucí mocí vojensko průmyslového komplexu a zpravodajských služeb. Jejich rostoucí moc považoval za vážnou hrozbu pro americkou společnost. Krátce před svou smrtí varoval ve svém projevu před těmito silami ve společnosti i J.F.Kennedy. To byl v moderní historii první prezident, který „deep state“ vadil natolik, že musel zemřít.

U dalšího prezidenta by po smrti obou Kennedyů a M. L. Kinga byla další vražda na pováženou, proto došlo pouze k politické popravě. Po mediální štvanici a hrozbě impeachmentem odstoupil z funkce prezidenta Richard Nixon. Z události se vytvořil mýtus, jak skvělá americká demokracie nepřipustila odposlechy ve volební kampani. Dokonce na této bázi vznikala jakási subkultura, byl natočen výborný film Všichni prezidentovi muži. Ne vždy však mýtus vydrží v toku času. Na smrtelné posteli se přiznal tehdejší zástupce ředitele CIA W.M.Felt, že novinářům informace poskytoval on. Tedy žádní úžasní investigativní novináři s řadou novinářských cen, ale agenti v žoldu CIA. Ovšem netuším, čím se R. Nixon znelíbil. Ukončením války ve Vietnamu, rozehráním čínské karty? Nic nového pod sluncem, nadstandardní vztahy mezi BIS a některými českými novináři a redakcemi mají v minulosti řadu vzorů.

A objevil se mladý nadějný politik s ambiciózní manželkou a tento pár již několik desetiletí působí na americké politické scéně. Ale i Bill Clinton musel být „zkrocen“ a poučen. Proto se v Oválné pracovně objevila židovská stážistka Monika Lewinská se zálibou v orálním sexu, která příliš nedbala o čistotu svého oblečení a prádla, a proto mohla nezpochybnitelně prokázat sex s prezidentem. Zatímco u jiných prezidentů a politiků, zvláště u J.F.K. daleko větší, všeobecně známé sexuální excesy, byly přehlíženy, z epizody v Oválně pracovně média udělala pro USA událost století. Společnost, rodiny i kamarádi se dělili podle postoje k této „státnické“ erotické události. Nakonec k impeachmentu nedošlo, ale Bill Clinton dostal za uši a věděl, že musí poslouchat. Od té doby jsou oba Clintonovci pilířem „deep statu“ a disponují znalostí, že pro uspokojení nejrůznějších sexuálních potřeb není Oválná pracovna, ale Jeffreym Epsteinem a jemu podobnými provozované služby pro elitu.

S G.Bushem mladším žádné problémy nebyly, protože i díky svému intelektovému limitu sehrával roli medvěda v Prodané nevěstě, který byl voděný Dickem Cheneym a dalšími neocons.

Barack Obama vyhrál volby na vlně odporu a znechucení americké veřejnosti válkami jeho předchůdců. Ve volební kampani sliboval ukončení válek, návrat amerických vojáků domu a mír. Nakonec jediné, co měl společného s mírem, byla Nobelova cena za mír. Jinak žádný prezident nevedl tolik válek jako on. Ke konci jeho volebního období unikaly ze zasvěcených kruhů informace insiderů, že ztratil kontrolu nad Pentagonem a CIA. Tedy i bezvýhradná poslušnost má svá rizika.

Po Donaldu Trumpovi, který se neúspěšně pokoušel dělat skutečnou politiku prezidenta k velké nevůli deep statu, si deep state opatřil ideálního prezidenta. Různé polemiky, jaká bude politika Joe Bidena, jaké budou jeho priority v zahraniční politice jsou nesmyslné. Žádná politika Joe Bidena neexistuje a ani existovat nebude. Joe Biden bude ideální prezident, je schopen se podepsat a bude podepisovat, a nevědět co podepisuje. Bude schopen dojít k řečnickému pultíku a z čtecího zařízení přečíst text, který mu napíší. Bude se mluvit o Bidenově politice, ale nebude to jeho politika, ale politika dělaná jeho jménem. Ovšem i kdyby byl na tom kognitivně lépe, tak by mu to nevadilo, protože za celý svůj dlouhý politický život prokázal, že jeho základní vlastností a kompetencí je oportunizmus. K zásadním věcem dokázal za život několikrát změnit postoj, podle toho, co bylo třeba k politickému přežití. Tedy zcela ideální prezident, proč by ho měl „deep state“ měnit za Kamalu Harrisovou, u které je riziko, že by mohla mít nějaké názory a možná by je dokonce chtěla promítnout do politiky.

Politický boj probíhá i v dimenzi druhé signální soustavy, pojmů a kategorií. V klasickém boji je známo odzbrojení nepřítele, kamufláž apod. To se však děje i této dimenzi, v níž operují média, propaganda a psychologická válka. Pojmy jsou vytunelovány a nahrazeny falešným obsahem. Nepřítel je ideově „odzbrojen“. S pomocí vytunelovaných a uměle obsahově „překreslených“ pojmů a kategorií je vytvořena kamufláž, která překrývá podstatu společenských a politických procesů. A alternativa, včetně té české, se vrhá jako pes na cvičáku na nastavený rukáv a zakousnutá do fingované ruky ignoruje podstatu politické a společenské reality. Pes útočí na umělý rukáv a alternativa na levičáctví, socializmus a neomarxizmus demokratické strany a Joe Bidena. S Janem Werichem se ptám: „Je to z blbosti nebo za cizí peníze?“.

Co je však v současnosti pro demokratickou stranu, celý „deep state“ a USA největší hrozbou, je jejich pocit totálního vítězství a snaha maximalizovat zisk. V této situaci se lehce ztrácí smysl pro realitu, uměřenost a schopnost vnímat zpětné vazby. To se USA již stalo po porážce Sovětského svazu a zániku bipolárního světa a proto jsou USA tam kde jsou.

Mýty se nevytvářejí pouze kolem Joe Bidena, ale také kolem Donalda Trumpa. Spekuluje se, kolik ze 74 milionů voličů mu zůstalo věrných a zda bude kandidovat v příštích volbách za Republikánskou stranu. V tomto mýtu je plno iracionálního optimizmu pro další působení D. Trumpa, které vychází z množství zklamaných voličů. Ovšem kvantita není kvalita a jeden americký občan – volič z venkovského okrsku nemá stejnou sílu jako předseda Nejvyššího soudu. Status předsedy Nejvyššího soudu má mocenský potenciál násobně větší než tisíce voličů. Stalinovi je přikládán výrok: „Není podstatné, kdo jak volí, ale kdo počítá hlasy“. Nyní bychom mohli tuto volební aritmetiku upravit o roli soudce. Není podstatné, kdo jak volí, nejsou podstatní voliči, ale zda soudce uzná volby za legitimní nebo dokonce se odmítne legitimitou voleb zabývat.

Celá mocenská infrastruktura je obsazena deep statem, a pokud není zcela obsazena dnes, tak bude zítra. My v Československu známe prověrky z přelomu šedesátých a sedmdesátých let a z let devadesátých. Když nedokázal D.T., jak říkal, vysušit washingtonskou bažinu v situaci, kdy teoreticky měl nejvyšší moc ve státě, co může udělat dnes, kdy z něj média, politický establishment a justice dělají vyvrhele a zločince, stejně jako z lidí, kteří mu jsou osobně, politicky či myšlenkově blízko. A za situace, kdy deep state překročil Rubikon hry na demokracii a je připraven prosazovat své zájmy s veškerou brutalitou.

Je pravda, že D. Trump může založit politickou stranu, avšak výsledek bude pro něj a pro jeho stoupence kontraproduktivní. Odvede spoustu voličů Republikánské straně, což povede k volebnímu vítězství Demokratické strany, tentokrát možná i legálnímu. Navíc deep state se již nenechá zaskočit jako v roce 2016, ale bude připraven a bude likvidovat nebezpečí již v zárodku. Navíc již nebude limitován hrou na demokracii.

I když se to možná nezdá, to co se stalo v USA v posledních měsících a procesy, které jsou v současnosti rozběhnuty, nepovedou k ničemu dobrému, ale poškodí USA. Zdá se však, že v USA mocensko-kapitálová elita již dospěla k ludvíkovské politice: „Po nás potopa“.

61 komentářů :

 1. Souhlas s článkem skuteční vládci jsou americký miliardáři. Když si chtěli hrát lidé na demokracii tak jím to hned další volby zatrhli.

  OdpovědětVymazat
 2. Stačí porovnat situaci v USA se situací Německa 20. a 30. let. Tam také měli svůj deep state, který se mimochodem přelil do USA. Jsou-li USA ve fázi 1. neúspěšného pokusu H., je na řadě druhý pokus T. Jaký bude výsledek pro deep state v USA nevím. Národní státy? Nadnárodní vláda deep state?

  Zajímavá je politická úloha předsedy nejvyššího soudu USA s u nás teď aktivním předsedou Ústavního soudu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. J.J pisete nesmysl. Lid je v USA ozbrojen a ten v Nemecku nebyl. Byl vystaven nacisticke propagande a utlaku od rana do noci.
   Ted se spekuluje jak odzbrojit Americany. Jako na Novem Zelande nejdriv nechat silencem zastrelit par lidi a pak to jako zaminku pouzit k odzbrojeni naroda je mozna varianta. To vse chce prirozene dukladnou pripravu a podporu armady. V USA se to ale nepovede. Zbran je tam odjakziva zaruka svobody jednotlivce.

   Vymazat
  2. J.J.-zkusím to jinak. Bude v USA silná vláda po současné čistce?

   Vymazat
  3. 13:49.Mýlíte se. USA jsou už o krok dále, než byl Hitler se svými bojůvkami. Poučily se. O to jsou nebezpečnější
   Dnes už má deep state plně pod kontrolou mocenský paparát, armádu, justici. To co měl Hitler pod kontrolou v další fázi.
   Takže trochu s nadsázkou, ale ne velkou, jsme někde okolo roku 1936.
   Naštěstí proti deep state dnes nestojí prohnilé západní státy, ale síla a moc Číny a Ruska. Na nich záleži, zda bude či nebude mír na zemi.

   Vymazat
  4. Heriote, i tak to může být. V tom případě byl pokus DT neúspěšným "atentátem".

   Vymazat
  5. Naprosto nezbytným kamenem v základech Hitlerovy moci byl politický a třídní kompromis - s velkokapitálem a částí establishmentu. Bez toho by se nepodíval ani do Paříže, o Stalingradu nemluvě.

   Nevyhnutelným milníkem byla noc dlouhých nožů a vůbec likvidace všech, kdo brali vážněji slovo "socialistická" v názvu NSDAP (Strasser).

   V personální rovině samozřejmě to přirovnání pokulhává - kde je tu jaký vůdce.

   Jinak ovšem, z hlediska třídní a politické podstaty té moci má už DS našlápnuto líp než Áda fýrer - všechny potřebné ruce už jsou v rukávech, pravděpodobně. Zbývá snad ta noc dlouhých nožů proti BLM-Antifa resp. té jejich části, kde to holt bude nutné - to je důležité. Ani SA přece nebylo nutné - a už vůbec by to pro Áádu fýrera nebylo produktivní - zlikvidovat komplet, posolit, počůrat, jak říká žijící klasik. A možná to sehrajou šikovně tak, že v míře právě potřebné se vymlátí navzájem s Trumpery. Až pak si začne státní moc dělat starost o veřejný pořádek.

   Vymazat
  6. 15:45-nemyslím, že noc dlouhých nožů bude zaměřena na BML-Antifu, naopak, je-li jejich idea depopulace, k vyrovnání potenciálních protivníků vůči nim. Úbytek pracovních sil nahradí technologie.

   Vymazat
  7. J.J. 16:19- občas jsem smazán také, berte v úvahu, že je to právo směru NR. Vše tedy záleží na důvěře, jakou si vybudujete a ztracená se těžko získává. Navíc jste spojován s bezejmenným a jistě sám uznáte, že s ním je diskuze zbytečná.

   Vymazat
  8. No 16:32, trochu mě štve, že tady odpovídáte J.J. ale vlastně pro člověka co se tu zjeví později nevím na co. Pokud už člověk dá všanc svůj nick a názor, bylo by lepší ho tady nechat.
   Co se týká tématu článku, je docela děs sledovat vývoj USA. A nejhorší na tom je, že člověk, jako já, který celé roky navěřil Rudému Právu v jeho kritice USA a jejích politice s hrůzou zjišťuje, že ti komunisti vůbec nepřeháněli, možná ještě spíš naopak. Dost tristní zjištění.

   Vymazat
  9. Kasteláne, jsem na tom stejně.

   Vymazat
  10. Přátelé, reagujete na smazaného trola.

   Kartousova trolí a elfí čeládka je průběžně mazána. Na Facebooku se tomu říká ban. Jejich "zabanování" bude trvat do konce května. Proto, prosím, abyste na ně nereagovali.

   Redakce je ráda, že si zachováváte nadhled a důstojnost, nesnižujete se ke spodině, a že diskutujete k věci a k tématu článku .

   Tací, jako J.J., Indický běžec, Montisan nebo Unkonwn jsou a budou mazáni i kdyby náhodou psali slušně a k věci.

   Vymazat
  11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  12. "Stačí porovnat situaci v USA se situací Německa 20. a 30. let." Skončí Antifa a BLM jako SA s Röhmem v čele?

   Vymazat
 3. V USA vždy vládla zbrojařská loby a tentokrát to nebude jinak,jen jinými slovy.Takže,lze čekat,vyostření mezinárodní situace a větší tlak na nákup USA voj.šrotu.Pro své ekonomické problémy,jinou šanci nemají,než vyvolávat malé války a udržet si hegemonii a dolar jako světové platidlo.Jak by polevili,převálcuje je hospodářský Čína a Rusko.Proto i ten koronavirus,poškodit hospodářství všech států světa a tím je dostat do spárů USA bank.

  OdpovědětVymazat
 4. USA úplně ztrácejí kredit, když je v jejich čele osmdesátiletý stařec podezřelý z pedofilie a volebního podvodu. A kterého musí neustále hlídat pečovatelská služba, aby ho převlékla a přebalila, kdyby se zase na veřejnosti podělal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeste neni obzalovan z korupce na Ukrajine a zneuziti penez statu. Zaloby i dukazy ma US justice davno, ale nekona. Jako u nas poskok chazaru nejvyssi statni zastupce Zeman i Bradacova.

   Vymazat
 5. Jestlize Trump vyhral, jak nam vsude nezavisle weby rikali, proc ten podvod pak prijal a odesel hrat golf na Floridu? Ano, vsichni byli proti nemu, koupili si i soudce a soudy. Ted usporadaji ti podvodnici hon na jeho stoupence. Proc najednou ta prestavka na divadle v USA?
  Neni jeste vse pripraveno, Trump nema podporu, ci si ten reditel zemekoule, co ho ma na voditku jeste vsechno musi rozmyslet? Who knows?
  Kazdopadne bude prosazeni zmen, ktere ceka americky lid vyzadovat revoluci jako byla v Rusku 1917. Maji tedy sto let zpozdeni. Vybudovali si po celem svete podpurny aparat, skoro 1000 vojenskych zakladen, ze kterych zmlati kazdeho, kdo jim neni po vuli. Tisknou penize, aby to mohli ufinancovat. Presto jsou giganticky zadluzeni a delaji jako by nic.
  Jeste museli vyzkouset trik s Navalnym, jestli si Rusko zase nezvoli cestu degenerovaneho a zadluzeneho zapadu, kde miliony Francouzu demonstruji pred parlamentem, ze chteji tatu a mamu a ne rodice c.1 a c.2.
  Kazdy slusny clovek, co to sleduje musi rvat smichy, kam zavedl liberalismus tu kolebku vzpour a svobod, sladkou Francii!
  Jsme skrceni a duseni lockdowny a zaciname mit existencni starosti. Je to predstupen k zavedeni NWO?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:10 velky souhlas take to tak vidim dalsiho komentu netreba!

   Vymazat
  2. 14:10 Trump nikdy ten podvod nepřijal a vždy říkal, že volby byly jeho voličům ukradeny. Golf hraje pro vyladění formy. Moc v posledních měsících nehrál a podle některých pozorovatelů hodně šlajzuje.

   Vymazat
 6. Drive nez Trump zavede politickou stranu a etabluje ji se ten zebrak USA zhrouti na lzi a bidu. COVID jeste napomuze.

  OdpovědětVymazat
 7. Vtéto části zveřejníme všechny novinky od Bílých klobouků, kteří se přímo podílejí na boji proti Temnému Cabalu, který je zodpovědný za všechny války, hladomor, ekonomickou recesi, nemoci a všechno, co je dnes v naší společnosti zlé.
  Spojené státy americké jsou korporací ovládanou Britskou korunou a Vatikánem Prezidenti USA jsou jmenováni generálními řediteli (nejsou voleni námi!) A jejich věrnost je „správní radě“, nikoli americkým občanům. Jsme vnímáni jako zaměstnanci společnosti a hlasování je navrženo jako rozptýlení , které nám má nabídnout iluzi , že k tomu všemu máme slovo. Šokující pravda o vašem rodném listu „Pokud si všimnete ve spodní části svého rodného listu, je na něm uvedeno ministerstvo obchodu. Je majetkem ministerstva obchodu, protože nejste nic jiného než kus komerčního materiálu. Proto, když jste bez práce, nechodíte na úřad nezaměstnanosti, jdete na Úřad lidských zdrojů, protože jste jen lidský zdroj. “ - Jordan Maxwell , Prezentace z roku 1990 na skrytých symbolech; Soudce sedí na lavičce u banky. Banky jsou na obou stranách řeky. Břeh řeky řídí tok proudu / moře - měnu, peněžní tok. Proudové moře je „uloženo“ z banky na břeh řeky. Jsme jen „spotřebitelé“, kterým chceme inzerovat, jen „lidské zdroje“, které máme spotřebovat jako baterie, a oni jsou „sociální inženýři“, kteří nás formují „zbytečné jedlíky“ do otroctví mezd. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=-Cmc12Dvqhs] Přečtěte si Atlanteanské spiknutí, pokud se chcete dozvědět více. Jedním z významných zdrojů finančních prostředků pro Cabal je zdravotnický průmysl, který v roce 2011 zaznamenal neuvěřitelných 2,7 bilionu $ a podle odhadů v roce 2016 vzroste na 3,6 bilionů $, a to pouze v USA. Věříme, že se jedná pouze o konzervativní údaj.
  https://geopolitics.co/2014/12/23/the-top-of-the-pyramid/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty Bile klobouky jsou uvadeny v nezavislych, ale vetsinou dezinformacnich a prolhanych webech jako je tadesco.org i jinde, financovanych chazary. Do nich prispivaji i profesionalni dezinformatori jak CIA agent B. Fulford. Tedy pozor! Pote co lidem slibili a delali stale nadeji, ze to uz uz ma rupnout odesel Trump hrat golf na Floridu. To zklamani je takove, ze museli zavest registraci ctenaru.
   Bile klobouky jsou famou na ktere neverte. Q nebo Qanon je stejny vymysl, pouze davaji lidem nadeji a to je urcite pozitivni, jinak nic...

   Vymazat
 8. Pro člověka, který nerozumí globálnímu plánu masového vyhlazování lidstva, nedávají události světa velký smysl.
  Proč by vlády záměrně používaly uzavírací opatření k poškození jejich vlastních ekonomik?
  Proč by vakcíny proti koronaviru byly záměrně navrženy tak, aby způsobovaly rychlou smrt a neplodnost?
  Proč by Bill Gates chtěl znečisťovat atmosféru, aby blokoval sluneční světlo a způsoboval globální hladomor kvůli špatné úrodě?
  Proč byla Big Tech použita jako zbraň proti svobodě, hojnosti a pravdě?

  Odpověď je oslepivě jednoduchá: probíhá globální úsilí o „vymazání“ lidstva z planety Země. Dalo by se to nazvat globální genocida nebo kosmické etnické čistky.
  Joe Biden a jeho brutální režim proti americkému lidu jsou jen ozubeným kolečkem v globální mašinérii k dosažení masivního vylidňování všemi nezbytnými prostředky. Proto jsou politiky společnosti Biden záměrně navrženy tak, aby přinesly kolaps, bídu, otroctví a smrt.
  To nejsou nehody.
  A proto musí americká armáda jednat proti Bidenovi a získat Ameriku zpět, jinak bude čelit úplnému zničení nejen naší ústavní republiky, ale i samotné budoucnosti lidské civilizace.

  Tento globální program genocidy lze také vysvětlit:

  Proč je skutečným cílem „změny podnebí“ ve skutečnosti terraformování, to znamená změna atmosférické chemie planety za účelem snížení CO2 (vyhladovění rostlin) a snížení kyslíku (zabití rostlin). Lidí).
  Jak projekty „terraformingu“ vytvoří globální selhání plodin, následované masovým hladomorem a úmrtím (o miliardy).
  Proč jsou ceny energie záměrně zvyšovány Bidenovou dietou, aby způsobily inflaci cen potravin a kolaps národní ekonomiky?
  I dnes jste viděli generála Austina (SecDef) oznamovat, že Pentagon mění své priority, aby vedl válku proti „změně klimatu“. Tento akt velezrady by měl za následek zmenšení priority americké národní obrany a zaměření celé americké armády na imaginárního nepřítele, který není ničím jiným než vědeckým šarlatánským podvodem. (Chystá se generál Austin nařídit vojákům střílet na oblohu, aby zabili změnu klimatu? Je to opravdu tak hloupé ...)

  Aktualizace situace z 28. ledna pokrývá kritické zprávy dneška a odhaluje podrobnosti plánu na vyhlazení lidstva. S Bidenem v Bílém domě (prozatím stejně) se tento plán proti lidstvu zrychluje.

  Big Tech je ve hře. Stejně jako mainstreamová média. Jejich příkazy jsou „vyhladit lidstvo“ jakýmikoli nezbytnými prostředky. Jakmile pochopíte tuto jednoduchou, strašlivou pravdu, vše, co uvidíte vycházet z Bidenova smrtícího stroje, získává okamžitý význam.

  Transgenderismus je navíc útokem na udržitelnost lidské reprodukce, která je nezbytná k tomu, aby lidská rasa přežila i po generaci.

  Brighteon.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To uz se deje prostrednictvim Chem Trails roky. ETH v Curychu uverejnila slozeni jedovatych zplodin, ktere neustale letadla rozstrikuji v atmosfere. Je to tedy zname, ale nedeje se nic. K cemu tedy jsou vlady, OSN, NGOs a vsechna ta pakaz, kdyz tomu nezabrani? Protoze nas nezastupuji, nybrz tu moc, ktera to provadi!
   Ziju na venkove a kazdym rokem pozoruji ubytek hmyzu a tim i ptaku. Cely ekosystem je narusen. Hynou vcely, tim prestava opylovani plodin a bude neuroda. B. Gates kupuje v USA pudu od farmaru a muze jednoho dne rict, tady se nic pestovat nebude!
   Je to do detailu promyslene, co s nami delaji. Ani COVID neni nahoda. SARS a MERS i Ptaci chripku take vytvorili a na nas aplikovali. Protoze zmizely po par mesicich, nesplnily jejich ocekavani. Teprve COVID je idealni nastroj na nase vyhubeni za pomoci politiku. K tomu maji nefunkcni PCR testy, vakciny, ktere zabiji a buhvico obsahuji. Mohou nas drzet doma jako ve vezeni a zlikvidovat stredni tridu. Po prvni davce dostalo v Izraeli 13.5 tisice ckovanych COVID! Starsi lide umiraji po ockovani, coz je asi zamer a prospesne. Rizena genocida. Ne plynem Cyklon B, ale vakcinaci.

   Vymazat
  2. Prosím vás oba, abyste nepodléhali fantasmagoriím a dobře si prověřili zdroje a obsah informací. Chemtrail jsou podle mne typické fake-news, stejně jako úvahy o plánu na vyhubení lidstva, řízené genocidě atd.

   Vymazat
  3. Taky nazor. Mate na nej pravo. Musime si pockat jeste nejaky patek. Pak uz nebudete oponovat, protoze realita vyjde na svetlo.

   Vymazat
  4. Chemtrails nemusí být pane Dvořáku žádné fantasmagorie. A účel by mohl být různý a třeba i ten hrůzný. Jen je žinantní o něčem takovém mluvit, jelikož tu chybí průkaznější argumenty. Ty se obvykle v televizi nedávají. Tedy prověřovat obsah takových informací bude něco podobného jako ověřit tvrzení Platona o Atlantidě. Takže přes nesouhlas s vaším kategorickým vyjádřením, souhlasím s opatrným užíváním takového druhu tvrzení.

   Vymazat
  5. Doporučuji se podívat na jakékoli civilní letiště a promluvit s technickým personálem, který má co do činění s letadly.

   Vymazat
 9. Jo teď budou mít naši MILIONÁŘI ZA CHVILKU starosti o pamprsky pro Bidena, zda se dožije zítřejšího dne a jak mu na Bílou Chatrč místo vlajky dát spodky. Demokrati do morku kosti.

  OdpovědětVymazat
 10. Pane Pivoňka, přesný popis o co celý čas jde. To, že se snaží minimálně snížit stav lidstva jsem tady napsal už před lety. Protože jím ubývají válečné možnosti, vymyslely farmaceutický byznys. Zdegenerovaný paraziti se zvrhly a přestaly vnímat zákon vesmíru o rovnováze a to je zahubí. Jde o to aby jsme v tom nebyly s nimi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budte bez starosti, ze bohatci maji nine prostredky, aby se chranili proti Plandemii. Ani vakcina, kterou i politici dostavaji je jina, nez maji pro nas. Proti Ptaci chrice neobsahovala Nano Aluminium.
   Mam podezreni, ze na omezeni dodavek vakcin je obava z pruseru a skodami z ockovani, ktere se urcite dostavi. Proto vola Prymula po Sputniku V. Nejdrive budou muset byt skody viditene a nezamlcovane.

   Vymazat
 11. Clanek je dobry prehled mocenskych vztahu a taktik tzv. demokratickych tradic a svobody USA, ktera tyto atributy ve skutecnost nikdy nemela, ale byla schopna si je pres media a sve poskoky vytvorit v celem svete.
  Zalozeni USA predchazela likvidace 50 milionu indianu. Blahobyt jim zalozila bezplatna prace otroku, dovazenych z Afriky a uzemi ukradli Mexiku, Aljasku koupili od cara, ale nikdy nezaplatili. V jejich historii provedli spoustu agresi, prevratu v cizich zemich, vrazd a nasilnosti. Vse ke svemu prospechu. Sve velikany, kteri chteli neco na tom zmenit nechali zabit.
  Presto existuji i u nas lide, nosici tricko s Pattonem, ktery fackoval americke vojaky a nadaval jim do zbabelcu, kdyz uz nechteli dal ve valce bojovat. Ta adorace je neskutecna, pokracuje ve zboznovani V. Havla, poskoka USA, ktery nas do podruci kolonie USA zavlekl. Pokracuje v politice, kopirujici USA, rusofobii a uvaleni sankci. Nepoliticky COVID je resen politicky, ucinna ruska vakcina neprichazi v uvahu, a dostavba elektraren taky ne. Ackoliv ty z Ruska u nas funguji, nezajima to poskoky ani nahodou. Ted jsem cetl, ze Svycari pocitaji s imunitni ochranou u Pfizeru 3 mesice, Americane 5 mesicu. Dobre vyhlidky. Budeme ockovani nevyzkousenym sajrajtem kazdy kvartal a asi povinne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Akce EU narovnavani bananu skoncila tak, ze se banany neohnuly ale jejich ohybaci se ohybaji az dodnes.
   Daleko vice nez zminene banany.
   EU s velkym spechem zakoupila vakcinu Pfizer nejen nedokoncenou, ale jeste netestovanou.
   Tedy neco v pytli,co ani vesnickej idiot nekoupi.
   Tady je nutne bezpodminecne pozadovat,aby cely Brusel a vsechny EU organizace a urady,podstoupily verejne ockovani jimi doporucovane vakciny a tak zamezily dohadum. A ostatni, by si pockali nekolik mesicu na vysledek.

   Vymazat
  2. Vohejbani vohnoutu tim neskoncilo. Britove uz je surove nakopli,kdyz vyhnali EU velvyslanectvi, s tim ze nejsou zadnej stat.
   A kde je chrabre NATO aby branilo zajmy EU.
   Ukazalo sakramenskym britum zac je toho loket.
   Dalsi Orban si rika a dela co chce.
   Je snad EU nejakej holubnik ?
   Italove si pozvali ruskou armadu na pomoc a ted jim padla vlada..
   Prezidentka z Moldavie ani necekala a ihned po volbach odjela do Bruselu, kde prikazala. Navalte prachy !!
   A to uz nemluvim o rozkazech Erdogana a vykupnem /racketeering se to jmenuje ,kdyz to delaji Mafie/,vlastne tedy vydiranim , navalte prachy,a hodne at muzu valcit. Tisice obeti v Syrii, Iraku,v samotne EU a Karabach a jinde, prave z tech ,Europrav.
   Ktery jenom Rusko porusuje,kdyz nepada ve zboznem vytrzeni a zboznovani pred Navalnym jak cele EU,
   prave rozkazuje...
   Zrejme ani vohejbani i to dalsi vulgarni vojebavani nepomaha k nejakemu aspon narovnani ani v pripade bananu, a masochisticky vohnoutove uz skoro u zeme,poslusne cekaji na posledni vykopnuti ze vseho.

   Vymazat
  3. Pane Václav, rád si přečtu Vaše komentáře, ovšem aby jste byl objektivní, je třeba také zmínit, že na straně druhé, sovětští vojáci neměli na výběr. A to buď bojovat s 20%šancí na přežití nebo nebojovat a
   být zastřelen zezadu vlastními tzv.Komisaři. (dle pamětníků 2 VVV),zatím co gen. Patton své vojáky fackoval. Jinak 100% souhlas.(to jen aby pan Unkhnoun alias Indický běžec neměl problém s jednostranou zaujatosti).

   Vymazat
  4. Franz - to delala Wehrmacht a SS taky co pisete i se svymi vojaky. Vy to nevite? No bodet byste to vedel, kdyz se vse prepisuje, zamlcuje a falsuje.
   Pud sebezachovy mnoho vojaku premohl. Zasivali se, ci utikali z boje a byli proto zastreleni. I Hitler nechal sveho svagra vysokeho dustojnika v Berline na posledni chvili zastrelit, protoze se chtel v civilu zachranit, kdyz jim Ruda armada drtila posledni nadeje. Patton fackoval US vojaky a nadaval jim do zbabelcu, kdyz traumatizovani hruzami valky uz nechteli dal bojovat.
   Je prece nesmyslem ted v teple kritizovat co kdo delal i se svymi lidmi. Nikdo z nas ty hruzy nevidel a neni schopen si je predstavit. Kazda valka je zlocin a valka je vul, jak se rika.
   Pro mne je dulezite kdo valku zacal a kdo zvitezil. Pro vas Franzi kdo koho ze svych lidi zastrelil protoze nechtel bojovat.
   A Patton byl lidumil, protoze jenom fackoval...

   Vymazat
 12. Správně to vysvětlil jistý čínský politik zaslepenému americkému novináři, který plácal nesmysly o tom, že v Číně je kapitalismus, dokonce prý komunistický. A v USA je demokracie. Novinář dostal takovéto vysvětlení: ano v USA jsou demokraticky zvolení volitelé a ti volí prezidenta a vládu, který ovšem nevládne a jak správně autor tohoto článku uvádí, v USA vládnou nadnárodní korporace, vojensko průmyslový komplex, atd, zatím co v Číně vládne Komunistická strana, která ovládá nejen stát, ale i oligarchy, ale co je hlavní vládne pro lidi, vládne tak, že se jí daří i při té obrovské populaci zvládnout i pandemii na rozdíl od USA. A je všeobecně známé, že když se prezident Kenedy postavil proti oligarchům, byl zavražděn a dosud nikdo neví ani kdo jej zavraždil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V USA je chazarska diktatura, ktera je ve sve kvalite fasisticka. Zadna skutecna svoboda ani demokracie tam nikdy nebyly. Jenom jak pro koho. Lide byli tyrani tajnou sluzbou podobne jako na vychode za komunistu. McCarthy, Hoover, atd. Stejne methody i dnes.

   Vymazat
  2. Václave, ti vaši chazaři, to je obsese! Dejte s tím už pokoj! Podstata je přece jinde, než v rasách!

   Vymazat
 13. * "Deep state" je mystifikující termín. Užívat jej znamená toliko vyhýbat se pojmu vládnoucí třída.

  "Yet again, the U.S. imperial war machine contemplates death and destruction in the Middle East based on the corporate media promoted myth that “civilized leaders,” the likes of Biden, Trump, Obama, Clinton and Bush, are the purveyors of justice, freedom and the world’s “national security” defenders. Those who disagree are branded as terrorists, religious zealots or “weapons of mass destruction” threatening tyrants."
  PRAMEN: https://socialistaction.org/2021/01/11/u-s-hands-off-iran-syria-and-afghanistan/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kopecky ty degene zacinas cesky pak to das "in inglish" a nakonec nam das link cesky "pramen":zase v inglish? r u loco a la cabeza?
   😂☺️😎

   Vymazat
  2. Tajna vlada za vladou je tezke zjistit zda existuje, ale stopy zanechava a velmi viditelne.
   S tim,ze nejake devce kdysi odmitlo sedet nekde v autobuse /dostalo instrukce samozrejme/,a s tim se rozpoutaly velke nepokoje uz tehdy nasledkem ideologie lidskych prav,zrejme vyprovokovane zamery vlady Kennedyho.
   Ty pokracuji dodnes..A zrejme i dodnes rozvraceji.
   A tak se nejenom nevi !! Ale predevsim nesmi vedet !
   Ani americane, ani svet se nesmi dovedet dodnes, kdo zavrazdil JFK, fakta o 9/11 atd.

   Vymazat
 14. Pane Kopecký, nejsem si jist, že vaše definice je správná. Podle mne jde jen o jednu část "vládnoucí třídy" zápasící s druhou, částí reprezentovanou Trumpem?

  OdpovědětVymazat
 15. Pro mně deep state jsou lidé mající finanční a politickou moc kterou uplatňují prostřednictvím kandidátek politických stran.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale tohle zjednodušení vám nevysvětlí podstatu střetu Trumpa s velkou částí americké administrativy.

   Vymazat
  2. 20:45- každé zjednodušení kulhá. Mohly to být konkurenční skupiny nebo revolta Trumpa s přáteli. Neznám strukturu příspěvků na jeho volby.

   Vymazat
  3. Kdyz si vzpomenu na I.sv.valku vim, ze puvodci se nezastavi pred nicim.
   Vyvoj od te doby to tisickrat potvrzuje.
   Chaos je rychly a prekotny vyvoj zmatku a jejich nahle zmeny do opacnych vyznamu, protikladna tvrzeni ,salto mortale, kdy vetsina zvolila Obamu na 8 let a temer pres noc za necele 3 roky,se prave vetsina te vetsiny zmenila do nenapravitelnych rasistu.
   Clanek pak nerika o deep state u nas, kdy cast vlady je rizena ze zahrancici. /Z EU+USA ?/.
   A ta druha cast? Nemam tuseni.

   Vymazat
  4. Paw-rasizmus je pejorativní z dnešního pohledu. pokud není provázen násilím, je součástí přírody. Pokud tedy část vlády je řízena ze zahraničí, zákonitě druhá preferuje rasizmus. Která část je násilná?

   Vymazat
  5. Kazdej to vi, je to dnes konstrukce ideologu proti prirode a proto tolik diskusi atd.
   Potiz je s metodou prosazovani ,cemu ja,myslim trochu dovedu porozumet, odkud to prameni.Napr.
   Jeden z mnoha.
   Kazdej si chce vybrat treba tu nejhezci holku a jak k tomu prijdou ty ostatni a nebo ty starsi ?
   I kdyz jsou treba povahove lepsi.
   Dalsi potiz je staleta propaganda o svobode a demokracii, ktera se pres noc totalne zhroutila.
   A kterou tu nenavistnou,brutalni,krvelacnou a koristnou oligarchickou pseudodemokracii navic od vzniku USA, uvnitr i venku ,provazel a motivoval prave ten rasismus..
   Tyhle zalezitosti se ale octly v rukou tech, kterym nepatri je resit, to je zrejme..
   Dalsi je problem bohatstvi, ktery pod vedenim Marxe a tech zfanatizovanych ,prineslo stamilionu obeti.
   .A nejen na zivotech.
   Cim mene penez tim lepsi, hodnotnejsi a kupodivu bohatsi je zivot kazdeho z nas.
   Jde jen o jednoduche vylouceni kazdeho bohace a jejich organizaci z vlivu na svet a nas vsech.
   Tedy pridelit jim misto ve spolecnosti, ktere jim nalezi. A nic vic.

   Vymazat
 16. Pane Dvořák, to není definice pana Kopeckého a je úplně jedno jestli tu "vládnoucí třídu" rozdělíte na dvě nebo více skupin. V podstatě je všechny ovládá mamon a většinu těch "many" ovládá pár lidí. Ostatní jsou jen vykonavatelé.

  OdpovědětVymazat
 17. George Soros odhalen za komplot s Vatikánem na CNN Prima TV

  Na TV Prima: https://www.facebook.com/112158460708243/posts/163412568916165/
  Nemohu tomu ani uveřit, jestliže toto bylo v TV, odkaz posílám hned jak jsem dostal, nemohu ho zrovna najít na jejich knihovně.
  Jestliže je toto již v TV Prima (vlastněná CNN), tak se opravdu začínají dít věci.
  GEORGE SOROS - NEJVĚTŠÍ ZLO, KTERÉ SLOUŽÍ SATANOVI
  Díky podpoře médií, liberálních lokalit a skrze své ′′ základy ovlivňuje nejen prezidentské volby USA, v tomto případě stála za manipulací nasazení Hillary Clintonová a využila papeže.

  OdpovědětVymazat
 18. Nerozporují se tyto dva odstavce?

  ...společnosti i J.F.Kennedy. To byl v moderní historii první prezident, který „deep state“ vadil natolik, že musel zemřít.

  a

  Zatímco u jiných prezidentů a politiků, zvláště u J.F.K. daleko větší, všeobecně známé sexuální excesy, byly přehlíženy, z epizody v Oválně pracovně média udělala pro USA událost století.

  Proč tedy nebyl z počátku JFK za tyto "všeobecně známé sexuální excesy" médii(/deep statem) popotahován?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Wixi- možná proto, že v té době nebylo sexuální harašení ještě rozvinuté.

   Vymazat
  2. Wixi, J.F.K. chtěl zestátnit tsk měny a to se neodpouští. Dejte mi právo tisknout peníze a bude mi jedno kdo je u vlády. Jak nás poučuje ČT harašení je normální už hodně dlouho a za chvíli nás přesvědčí, že bez toho nemůžeme existovat. Jo muslimové to jsou borci. Gaislerová je bude vítat rozkročmo.

   Vymazat
 19. Jak píší na „beforeitsnews.com“, zatím neověřená zpráva, že je CCP (KS Číny) zrušena s pomocí amerických, tchajwanských a čínských vojáků (vylodění na pevnině). Akci koordinují Trump, Putin a Si. Pokud je to pravda, je to prostě odpověď na otázku z úvodníku tohoto článku.

  https://beforeitsnews.com/china/2021/01/scott-mckay-china-liberated-us-forces-to-land-on-mainland-china-ccp-dissolved-trump-returns-a-must-video-2460068.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jejdamane, podívejte se na ty stránky. Stejné podvodné reklamy, jako na tadesco. Podvodné reklamy, podvodný obsah.

   Vymazat
  2. Taky jsem cetl, ze Putin konci s opatrenimi proti COVIDu. Nebo ze Trump a Putin spolu drti chazary. Fantasmagorie jako v tadesco.org.
   Jeste k Trumpovi - jasne, je lepsi variantou jak Biden. Nezacal zadno valku, Obama 3 prevzal a 4 zacal. Znicujici valky bez za absence medii, generujici migranty do Evropy. Za to dostal Nobelovku za mir.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.