Reklama

neděle 24. ledna 2021

Blbost vždy vydrží ze všeho nejdéle (aneb úvaha předvolební)

Taras2
24. 1. 2021  TarasovaTerasa

Patrně znáte Gottwaldův výrok z února 1948, když on, ateista z povinnosti, prohlásil, že se v noci modlil, aby „jim ta blbost vydržeti ráčila“. Jednalo se o to, že ministři pravicových (tzv. demokratických) stran ve vládě, jíž byl Klement předsedou, podali demisi, aniž by měli zajištěno, že vláda skutečně padne. No a po dvaasedmdesáti letech to tu máme znova: pět pravicových a tedy „demokratických“ stran se shloučilo do dvou bloků: ODS, TOP09 a KDU vytvořilo jeden trojspolek, Piráti se Starosty druhý. Samozřejmě dvojspolek.


Tím pádem musí první stáj docílit ve volbách více než patnáct procent, druhá maštal deset. Dovolím si míti vlhký sen, jak se moderní mluvou praví: na jednu ránu by mohla být na čtyři roky dopředu vyčištěna politická scéna od těchhle packalů, podrazáků, hlupáků, slouhů podnikatelské galerky, partají, které v minulosti zdevastovaly stát mnohem víc než pandemie. Na jednu ránu, nádhera.

Scénář ale není úplně nějakou fantazií: samozvaní demokrati si patrně neuvědomují to, že sázejí na výsledky průzkumů, které jim nakloněné agentury samy zfalšovaly, jak historicky dokládají rozdíly mezi jejich předpověďmi a výsledky voleb. Takže při celkem realistických osmi procentech pro Bišonka a po třech procentech pro Basedowku a Nýmanda by se sen naplnil. K tomu asi nedojde, ale lze předpokládat, že manévr s trojkoalicí voliče otráví, nemá rád změny a nesmyslné finty, tedy jistý úbytek hlasů pro demokraticko-devastační strany lze předpokládat. U druhé maštale mají Piráti sloužit jako výtah do sněmovny pro Starosty, jejichž arogantní a nesympatičtí představitelé odradili i ty nejhloupější voliče, co jich Česko vlastní. Pokud ale zarazíte svým spratkům apanáž v případě, že by chtěli jít volit, rýsují se i tady jisté možnosti.

Další naději na oslabení packalů představuje možnost, že se ještě před volbami rozhádají a rozpadnou, protože sestavení kandidátních listin pro koalici bude (mírně řečeno) obtížné. A další důkaz o nesnášenlivosti a agresivitě pravičáků by mohl tyto strany dále poškodit.

Jedna okolnost však bude za devět měsíců rozhodující. Pokud současná vláda zvládne v porovnání s okolním světem pandemii uspokojivě, tak, jako tomu bylo na jaře, nemusela by se o své preference u voličů obávat. Tady by si měli především důchodci, zaměstnanci i sociálně slabší (samoživitelky, invalidé či nezaměstnaní) uvědomit, jak s nimi zacházely pravicové hrůzovlády v letech 2006 až 2013. Vypustily na ně exekutory, starodůchodcům skrze zaraženou valorizaci snížily příjmy vzhledem k novým důchodům přibližně o dvacet procent a Langšádlová se jim posmívala, že to přeci vydrží. Drábek ve spolupráci s posudkovými lékaři uzdravil i beznohé a bezruké invalidy, vždyť si mohou zřídit živnost a na poště olizovat zákazníkům poštovní známky.

Ale i pokud se podaří pandemii zvládnout, hrozí tady nebezpečí ze strany hysterických až zuřivých podnikatelů a OSVČ, kteří považují omezující opatření proti šíření koronaviru za útok na své peněženky a zcela bezohledně požadují jejich zrušení, bez ohledu na tragické důsledky. (Redakce Nové republiky chce upozornit autora i milé čtenáře, že není OSVČ jako OSVČ. Např. všichni členové redakce byli či ještě jsou aktivními OSVČ.) Situaci ještě zostřuje to, že do podnikání se po listopadu dali převážně ti, kteří byli na štíru se zákonem už za bolševika (pinglové, zelináři, veksláci, pumpaři) a osoby zčásti psychopatické, s mentalitou podvodníků a agresivní, a taťkův útěk před právníky (ve skutečnosti právníci jeli s nimi v jednom vlaku) jim tehdy otevřel netušené možnosti, při kterých se z nich milionáři a miliardáři stali během několika let, což odporuje nejenom zákonům práva a zdravého rozumu, ale i těm fyzikálním. No a tihle zmobilizují všechny síly k tomu, aby se vrátily poměry jak Divokého západu let devadesátých, tak poměry bezohledné pravičácké asociální diktatury za Topolánka a Nečase.

Pokud si tohle senioři a zaměstnanci neuvědomí a zůstanou sedět na zadku místo toho, aby šli k volbám a hodili to stávajícím provládním stranám, tak dopadnou stejně, jako když se nestačili divit v oněch létech již zmíněných. Neboť přes vztah ke kapitálu, podnikatelům a OSVČ na straně jedné a k zaměstnancům, sociálně slabším či seniorům na straně druhé vede dnes ona dělící linie mezi politickou levicí a pravicí, tak často a úmyslně kapitalistickými médii rozmlžovaná a zapíraná.

Bohužel, spoléhat se na inteligenci, přehled a schopnost brát se o svá práva je u levicového voliče opovážlivé spoléhání na milost Boží. A to je, jak pravil už svého času Petr Bajza, smrtelný hřích.

Možná to ale byl Antonín Bejval, a tady vidíte, jak nebezpečné je spolehnout se na důchodce. Prd si pamatují.

34 komentářů :

 1. Na inteligenci a voličů voličů bych nespoléhal. Nebo naopak. To je totiž téměř konstantní jistota. Možná by jste se divil, milý Tarasi, kolik navenek inteligentních lidí-voličů přijímá bez výhrad masírku ČT a ostatních médií.
  Značnou část lidí politika otravuje. Protože je pro ně nepříjemná, nezajímají se o ní a proto se v ní i obtížně orientují. Krásný příklad poslední doby nám dávají události v USA. Setkávám se se spoustou inteligentních lidí, kteří bez výhrad přijímají názor, že prezidentské volby v USA byly košer. Jejich soudy přece shodily všechny námitky Trumpovo právníků ze stolu. Alespoň to říkali v čt. Moje námitky, že i americké soudy mohly rozhodovat účelově, jsou přijímány s opovržením.
  A tak s lidskou blbostí, chcete li nevzdělaností, se dá počítat, jako s konstantní. A demoblok s ní i počítá ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autor měl správně článeček uvést slovy našeho "velikána" lháře Havla : komunisté mě pomlouvají, že chci zničit SOCIALIZMUS, ale já vám brzy dokáži , že to není pravda, že já chci socializmus pouze vylepšit !! A tak tento slouha amerického imperializmu socializmus vylepšil, za pomocí Klauzů a Zemanů tak, že i Al Capone musel blednou závistí !!

   Smazat
  2. 9:23
   Jseš jen ubohý, hloupý, LHÁŘ, pan Havel nikdy nic takového neřekl O podělaném SOCIALISMU. Celý život proti té rudé zrudě bojoval a potom ji bude obhajovat, no blbost tvá rozkvetla !!TONÍKU !!

   Smazat
  3. Flaška havel byl stejný "obojživelník" jako jsi ty kachno. Za socíku si žil v "jako" kriminále líp než vekslák v autobuse plným vychcaných frcků a druhá ruka už mu šmátrala v připraveným batůžku nacpaným smadravýma daláčema. A kým se vlastně tenhle vychcan nechal zvolit??? Běž se vyvětrat na vzduch kachno, domácí prostředí ti nedělá dobře. Snažíš se myslet, ale máš na to moc malej mozeček.

   Smazat

  4. Ty musíš být hodně mladej, když nejsi schopen pobrat, co tu Havel nasliboval. Mj.: víš ty vůbec, že Havel složil prezidentský slib na Ústavu Československé socialistické republiky?
   Vzdělávej se a mezi tím šoupej nohama mladíku.

   Smazat
  5. Projev, na který se nezapomíná !
   Slova Václava Havla v roce 1989
   »Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno funkční období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.
   V budoucnu se podle mého mínění musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci, jaké má dnes. Pro mě není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem. Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: O republice lidské, která slouží člověku, a proto mám naději, že i člověk poslouží jí.
   Za svůj třetí úkol považuji z podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec občanů kteří jsou na tom jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují.
   Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat… Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice více než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.
   Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury… Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO.

   Smazat
  6. INDICKÝ BĚŽEC 24.ledna 2021 9:44
   Milý vrubozubý. Dnes jste nás opravdu flagrantně přesvědčil o své obscesi. To je fakt na vyšetření u Chocholouška.


   Smazat
  7. 11:49
   Díky za připomenutí, Laco. Právě jste usvědčil Unkhowno z další lži a a zároveň jste na něm ukázal platnost nadpisu, že Blbost vydrží nejdée - opravdu Unkhowno alias Nacistický běžec (používá více přezdívek) je ve své debilitě velmi vytrvalý. :)

   Smazat
  8. Ano, V. Havel (tak jako mnozí dnešní politici) dělal vše, aby se naivním prosťáčkům typu Unknowna, Indického běžce nebo J.J. zavděčil. A většina z nich si už dnes účelově nepamatuje, jak z něj tenkrát byli nadšení, protože byl schopný slíbit všechno a všem.

   Smazat
  9. Jde zrejme o klasicky pripad, jakej pan, takovej taky kram a kdyz panstvo v zahranici nema Jasno, dopad a rozpatlavani situace ve state a uvnitr toho Nejasna,
   se odrazi a je take zakonite podobna..
   Gottwald,panuji domnenky byl dohnan k chlastu nejen Stalinem, ale i situaci, kdy politicky rozvrat/zrejme tem Zenklum a Drtinum neslo tenkrat o narod/,ktery vytvareli od 45, dovrsily po 48 vselijake zivly, az temer do anarchie.
   Neni divu ze nejen zapad citil prilezitost.
   Vsechny ty vzneseny ideje socialismu vzaly uz tenkrat, za spatny konec a za sve..
   Neni tak vubec jasne co z toho se opakuje po 89.
   Kdy vlady a jejich clenove casto byly predem urceny nekde v zahranici..

   Smazat
 2. V nejbližší budoucnosti zesílí tlak rozšířené možnosti korespondenčního hlasování (zástěrkou bude c-19) protože se názorně dle USA zjistilo, že tak lze vyhrát volby dle potřeby elit. Takže teď pohrnou miliony do kapes poslanců aby to schválili a tím by bylo rozhodnuto půl roku před volbama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:34
   A zase lež, v USA nebyl dokázán žádný podvod pane !!
   Naší lidé v zahraničí, mají právo volit, tak jako každý druhý!!
   Kdo ty miliony bude " hrnout " napište , já chci taky !!

   Smazat
  2. 8:34 Snad to vláda nepřipustí však to je namířeno proti nim. V zahraničí mají volit jen zaměstnanci Českého státu.

   Smazat
  3. Pane Běžče, vzpomínáte si na slavný Letenský projev? Byl jste už ve věku, ve kterém byste už dokázal z něho něco pobrat? Byl jste už na světě?
   Vzpomínáte si kým byl HB (humanitární bombardér) alias ZHS (Zrzavý hradní skřet)zvolen?

   Smazat
  4. INDICKÝ BĚŽEC24. ledna 2021 9:48

   Jistěže nebyl dokázán... Kde není vůle, tam se těžko dokazuje. Předloženo bylo spousta důkazních materiálů, ale umíš si představit, že někdo z těch servilních soudců, nebo i kongresmenů připustí, že v emeričce se při volbách fixluje?
   Šlachta a jeho tým, za dohledu státních zástupců při vyšetřování předložil taky spoustu důkazů, jenže soudci se rozhodli je zpochybnit, nevidět ani neslyšet...
   Zajímej se a vzdělávej se mladíku. Vzdělávej se...

   Smazat
  5. Indická kachno, vlastní zkušenost je nepřenositelná. My starší, kteří jsme ještě zažili nadšené budování socialismu, si na tuto dobu dokážeme ještě vzpomenout. Pokud budete žít v informační bublině, která k vám nakonec nepustí žádnou "závadnou" informaci, také budete nakonec žít v představě, že žijete v tom nejdokonalejším světě. Podobně, jako tomu uvěřila většina lidí u nás za socialismu a stoprocentně tomu věří i značná část lidí v Severní Koreji.

   Smazat
 3. Tarasi2,
  vidím, že vás se blbost drží fakt festovně.

  Označit OSVČ a podnikatele v podstatě paušálně za hysterické zuřivce a "osoby zčásti psychopatické, s mentalitou podvodníků" může jen blb non plus ultra.

  Pokud jsem vás nasral, budu jen potěšen - půjčka za oplátku. Soudný, objektivní člověk by nepoužil slovo "převážně", ale "také" či "někteří" atp., neboť by si, nejsa blb, uvědomil, koho tím urazil, komu prospěl, a komu tím pádem hodí váhající volič lístek.
  Pro arogantního blba vašeho formátu vysvětlím - namísto SPD například Trikolóře.

  Považovat, dle té vaší "dělící linie", obecně OSVČ paušálně za pravičáky, může skutečně jen neuvěřitelný pitomec žijící v bublině.

  P.S. Mám dva syny, oba OSVČ, dceru (na mateřské) a zetě - zaměstnanec - všichni čtyři jsou voliči SPD. No tady od nich posílám vzkaz: jste kokot (tedy kluci se vyjádřili poněkud tvrději).
  Máme totiž rodinnou slezinu a po přečtení vašeho výblitku jsem se tak nasral, že si ten váš výblitek museli povinně přečíst. Tak vám to vyřizuji - čtyři voliči SPD - z toho dva pravičáci a dva levičáci, dle té vaší politické "dělící linie" vás má za kokota.
  Nu a já, nastraná bejvalá OSVČ, souhlasím a dodávám - jste blbec. A věřte, že po přečtení té vaší trapnosti a zamyšlení nad předposledním odstavcem - co tím chtěl básník říci? Že levičáci jsou blbci! - bude těch nasranejch mnohem, mnohem víc. A - novinka - pamatují si! Důchodci. Ne prd, ale do sebe zahleděné prdy, známé co arogantní kreténi.
  Blbe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milan 8:38 - Nejsem rád, že jste mi zcela vyvrátil ty mé nesmysly a dokázal, že nová vedoucí síla (podnikatelé a OSVČ) s jejich předvojem (ODS a TOP09) se vyznačuje vybranými mravy, ušlechtilou mluvou a silou argumentů, které mají platnost filozofického pojednání. Jenom mi nejde do hlavy, proč to vypadá tak, že ve srovnání s vámi se jeví normalizační komunistická čeládka skoro jako aristokrati.

   Smazat
  2. milane mám pocit, že jste to přepískl. V podstatě jsem byl OSVČ od 12/1989 a setkal jsem se se všemi jejich odstíny. Od v podstatě šmelinářů, řemeslníků co přiznávají jen co musí až po ty jako já, co dělají pro velké firmy a tam bez faktury nejde nic. Proto je ta snaha zavést registrační pokladny a nejlépe bezhotovost. Tam by byl obrovský zdroj příjmů. Jak říkal Babiš: Všici kradnů. Jak na to spravedlivě.

   Smazat
  3. Označit převážnou část OSVČ za zloděje je dost přehnané. Ale na druhé straně chápu OSVČ, který tzv. taktizuje při daňovém přiznání. Někteří zatají část příjmů jednoduše tak, že je nezahrnou do PD, další nedávají doklad o službě nebo prodeji a třetí skupina natvrdo krade. Proto je namístě uplatnění veškerých dostupných evidenčních mechanismů od pokladen až po kontroly. Škoda, že se vláda zastavila v zavádění registračních pokladen na půli cesty. Většina Evropy i vyspělého světa se na dobrovolnou poctivost nespoléhá a zabezpečí si ji kontrolou.

   Smazat
  4. Pánové, tak jako téměř ve všem, pravda leží někde uprostřed. Babišovo EET nepřineslo vysněné miliardy do státní kasy. Ty přinesl ekonomický růst. Když porovnáte HDP před ekonomickým oživením a po něm, dojdete k rozdílu, který Babiš připisuje zavedení EET.
   Ale tím nechci říkat, že je myšlenka EET špatná. Jenom stojí na špatných základech. A těmi je nesmyslně vysoké zdanění služeb. Kdyby byly daně nižší, většina lidí by proti nim, ani zavedení kontroly jejich odvádění tolik nebránili. Takhle jsme se dočkali pouze toho, že spousta, zejména vesnických hospod, obchůdků a drobných živnostníků skončilo. Jejich "podnikání" stálo na možnosti okrádání daní. Autoři EET se zaměřili pouze na výběr daní, ale úplně pominuli možnost, že v některých oborech a oblastech se za existujících předpisech a míry zdanění prostě nedá existovat. A tak jsme na jedné straně přišli o tisíce defraudantů, kteří podváděli při placení daní a spolu s tím i o tisíce vesnických hospůdek a drobných živnostníků, kteří zejména místním významně zkvalitňovali život, a na straně druhé jsme bohatší o tisíce pobíračů podpor v nezaměstnanosti a různých sociálních dávek. Kdo posoudí, zda jsme, jako celek, zbohatli, nebo zchudli?

   Smazat
  5. 14.36
   Není mým problémem, že ve vašem omezeném vidění světa máte všechny podnikatele a OSVČ paušálně za příznivce Topky a ODS.

   K oné ušlechtilé mluvě - implicitně i explicitně jste označil OSVČ za podvodníky atd. - viz váš výblitek - a levici za blbce - viz váš výblitek - takže půjčka za oplátku. Nepatřím k těm, kteří si nechají od kohokoli chcát do očí a mají to za teplý deštíček.

   Právě tak nemohu za to, že vám uniká sdělná myšlenka mé nasrané reakce na váš výblitek - že totiž touto paušalizací OSVČ a podnikatelů na argumentační úrovni Čaulida (všici kradů!) nasíráte voliče váhající mezi Trikolórou a SPD, čiže že serete do vlastního hnízda.
   Hm... vlastně... kteréže je to vaše hnízdo? Ptám se.
   Prosím o odpověď.
   To, že mou argumentaci stran paušálních urážek posouváte z argumentační roviny do manipulativní roviny neargumentace porovnáním mé mluvy s normalizační komunistickou čeládkou pak hovoří samo za sebe.
   Ale mohu vás uklidnit. Nejste v tom sám, koho má mluva, upřednostňující starou moudrost že na hrubý pytel patří hrubá záplata, pobuřuje. Dřívávejc to pobuřovalo soudruhy, nyní demagogy a manipulanty.

   Takže - kontrolní otázky:
   1)Jsou, dle vás, všichni podnikatelé a OSVČ tím, za koho jste je ve svém výblitku označil?
   2)Je "levicový volič" šmahem tak blbý, že musíme, vašimi slovy řečeno, při volbách spoléhat na milost boží?
   Prosím o odpověď.

   No, aspoň že v tom svém světě máte jasno. Levicový volič je prostě blbec a pravicový zase lump. Jak přehledné!

   Smazat
  6. 8:13 pravil: "serete do vlastního hnízda" - odpovídám: nejenom do hnízda ale i na vás, agresivní a uřvaný podnikateli, typickém to obrazu vaší třídy.

   Smazat
  7. Milane jste zbytečně nasraný. Nikde v tom článku jsem nenašel paušální obvinění OSVČ ani že jsou paušálně příznivci TOPky a ODS. Zbytečně moc emocí. Odpovězte na mojí otázku JAK NA TO. Sám nevím jak to napravit a neublížit spravedlivým. Paraziti se množí rychle.

   Smazat
 4. Proboha co to je za idiota ten montasan?všechny takové jako ty by bylo dobré poslat žít do USA!na zkušenou! možná byste si po letech ztracených tam uvědomili že u nás jsou lepší podmínky pro život než tam.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bertíku máte pravdu, mentalita amerického lidu zejména na venkově, je úplně odlišná od té naší! Ono záleží na tom odkud jejich předchůdci pocházejí. Ale jedno je v Americe společné, prachy, prachy, prachy. Jejich způsob života je dalek tomu našemu. Žerou z papíru, což se k nám taky dostává, takové ty párty mezi sousedy což vidno v amerických filmech, neeksistují a dovolím si tvrdit, že asi tak 80% vesnických ,,cowboys" je negramotných. Já tam byl a když jsem řekl, že jsem z Česka tak nevěděli o čem je řeč. Horší je, že nevědí co je Evropa, Afrika, Antarktida. Opravdu lehce manipulovatelní hloupí lidé. Když jim řeknete, že Ďábel sídlí na nebi, tak tomu budou aplaudovat.

   Smazat
  2. Jen ještě dodám, že akademicky vzdělaní lidé, se kterými jsem mluvil,řadili Česko ke státům rozpadlé Jugoslávie. Osobně ze svých zkušeností mohu říci, že Amerika rozhodně není můj vzor. Ale dnes se může přeci přesvědčit každý. Můžem jezdit všude.

   Smazat
  3. Já říkám že jsem Čechoslovák z Československa a mám klid. Pouze v Gentu se mi stalo, že jedna dáma se podivila, že si myslela, že Československo se "rozsypalo". Já se zase podivil jak to ví, ona se zeptala zda si ještě pamatujeme ruštinu, přešla na na ní (do té doby jsem s ní vedl řeč přes svou přítelkyni anglicky) a řekla nám že je Ruska.
   Česko a Čech mají zkrátka ve všech "starokapitalistických" státech za Čečnu a Čečence. A to, pěkně prosím, v "civilizované" Evropě!

   Smazat
  4. Blbnu!
   ...ve všech starokapitalistických státech mimo Rakousko a Německo. Tam si nás s Čečnou nepletou.

   Smazat
 5. K volebním koalicím asi tolik!

  Vrána k vráně si sedá...a pak si vyklovají vzájemně oči.

  Někde jsem slyšel, že chce demoblok prosadit změnu volebního zákona, aby libovolná koalice byla považována za jeden politický subjekt a měla tak hranici vstupu do parlamentu 5%.
  No a navíc kovid viď kovid!! Pyjáti předpokládají, že všechny seniory přednostně zabijí vakcinací emerickou sračkou, no a to se jim podařit může (vláda spolupracuje).
  A nakonec korespondenční hlasování a sčítání hlasů to jistí, teda pokud si občané nevytvoří v každé volební místnosti občanskou kontrolní komisi s právem sledovat a kontrolovat (dokumentovat) průběh voleb.
  Každopádně kavárenskému havlofašismu otrnulo s nástupem neokonů na emerický trůn.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud občas jdete k volbám, tak ty komise už dávno existují. Nenazývají se sice kontrolní, ale volební a protože jsem ve volbách víckrát v takové komisi pracoval, doporučuji každému, aby se asi tak půl roku před volbami zašel podívat na sekretariát nějaké politické strany a nabídl tam své služby. Jistě vás rádi zapojí do voleb. Výhodou našeho systému je právě to, že umožňuje účast lidí z různých politických stran ve volbách od dohledu nad průběhem až po sčítání hlasů. Stačí si po volbách zkontrolovat, jestli se shodují Vaše zápisy o výsledcích vašeho okrsku se statistickým úřadem, který je tam obvykle umístí do 24 hodin po ukončení voleb. Veškeré volební lístky se archivují, takže je možné velmi rychle zkontrolovat volby i zpětně. To, co se stalo v USA, se u nás zatím nemůže stát a proto doufám, že nebudeme přebírat jejich praxi včetně korespondenčních voleb.

   Smazat
 6. Hoši, pozor. Máme potvrzenou ptačí chřipku. Zde bude brzy ohnisko, protože tu kejhá jedná ENte za druhou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.