Reklama

pátek 15. ledna 2021

BLM v Kapitolu

 

Ivan David
15. 1. 2021

Podezření, že mezi lidmi, kteří přišli 6. ledna podpořit Donalda Trumpa k Bílému domu a následně Kapitolu, byli příslušníci krajní levice a skalní odpůrci Trumpa, je potvrzeno. Byly dokonce zveřejněny záběry, kde se demonstrující snaží zabránit některým jedincům ve vandalství a křičí na ně Antifa, Antifa. Jeden člen hnutí BLM byl zatčen hned po událostech na Kapitolu, následně propuštěn a nyní znovu zatčen. Jeho role nebyla zdaleka okrajová. Jak uvedlo ve čtvrtek ministerstvo spravedlnosti, aktivista organizace Black Lives Matter, který byl 6. ledna mezi těmi, kdo vstoupili od budovy Kapitolu, byl obviněn z podněcování k občanským nepokojům a z násilného vstupu a výtržnictví.

Nové obvinění uvádí, že 26letý John Earle Sullivan agentům FBI minulý týden řekl, že byl v Kapitolu, když k "porušení" došlo. Řekl, že vstoupil oknem, které bylo rozbito. Řekl také, že byl přítomen zastřelení veteránky letectva Ashli Babbittové americkým policejním důstojníkem, když se pokoušela vylézt oknem do lobby mluvčích Kongresu.

Sullivan ukázal agentům některé záběry, které zaznamenal uvnitř budovy, kam on i další nelegálně vstoupili. (Jeho řeč je proložena expresivními výrazy, proto tolik teček.) Videozáznamy ukázaly, že on a další prorazili barikádu a Sullivan křičel: „Je tu tolik lidí. Pojďme. Tahle F …..je naše! F…. jo. Toho jsme dosáhli. Udělali jsme to společně. F…. jo! Všichni jsme součástí této historie. Pojďme to vypálit. “(Let’s burn this F.... down.) Později ho slyšeli povzbuzovat protestující, aby vyšplhali na zeď, aby se tak dostali ke vchodu do Kapitolu. Byl také viděn, jak vstupuje do budovy. Během jednoho rozhovoru s ostatními, když už byli uvnitř, Sullivan řekl: „Musíme to F…. spálit.“ Jindy mimo jiné řekl: „Je to náš dům F…..“ a „Máme to.“

Podle soudního spisu Sullivan řekl americkým kapitolským policistům, aby raději ustoupili, aby nebyli zraněni. Připojil se k davu a pokoušel se otevřít dveře do jiné části Kapitolu, řekl lidem „Hej, lidi, mám nůž“ a požádal je, aby ho nechali dostat se na přední stranu. Až ke dveřím se nedostal. Později se pokusil přimět policisty hlídající lobby mluvčích, aby šli domů, a řekl jim: „Brácho, viděl jsem venku zraněné lidi”.

Sullivan hovořil s řadou médií, včetně CNN a ABC. Řekl deníku The Epoch Times, že se snažil splynout s davem, “aby ho nezmlátili”. Řekl, že je v komunitě aktivistů znám jako člen krajní levice, anarchokomunistické skupiny Antifa. Popřel, že by byl přímo členem sítě. Sullivan také řekl, že věděl o plánech zaútočit na Kapitol a že je viděl na „podzemních chatech a podobných věcech“. Zveřejnil informace o plánech na svých sociálních médiích, ale neinformoval donucovací orgány. "Nejsem práskač," řekl.

Sullivan byl obviněn z výtržnictví a kriminálních “neplech” v Provo v Utahu na základě jeho aktivit kolem loňského protest BLM, při kterém byla postřelena a zraněna jedna osoba.

Sullivan zveřejňoval příspěvky na podporu Black Lives Matter a často používá hashtag #blm. Vede skupinu Insurgence USA, která říká, že byla založena po smrti černocha George Floyda v loňské policejní vazbě v Minneapolisu.

"Nedostatek péče o lidský život byl nepřijatelný, a tak jsme se rozhodli ukončit policejní brutalitu." Poté jsme se rozhodli posílit a povznášet hlasy černých a domorodých Američanů, “uvádí se na webu skupiny.
Nic proti tomu.

Podle některých zveřejněných konverzací z jeho chatů se na útok na Kapitol aktivně připravoval spolu s dalšími kolegy s cílem: “Nechme je, ať se zabijou sami”. Čímž myslel příznivce Trumpa.

Vyšetřování se ještě potáhnou a možná zapadnou v čase, role jednotlivých aktérů se možná zveřejní, možná ne. To, že většina lidí, kteří se účastnili demonstrace na podporu prezidenta Trumpa, kam přišli s odkrytými tvářemi, nebyla typickými profesionálními demonstranty, je zjevné. To, že šli na demonstraci s “odkrytým hledím”, se jim vymstí – a už se tak děje. Jsou vyhledáváni na sociálních sítích podle fotografií, šikanováni a propouštěni z práce. Byl potvrzen i případ, kdy studentka udala svou matku. Amerika se propadá v čase do dob Čarodějnic ze Salemu.

24 komentářů :

 1. https://www.arfa.cz/usa-trump-vraci-uder-washington-obsadila-armada-inaugurace-20-1-ano-ale-v-bilem-dome-a-prisahat-bude-trump-jiz-tajne-probiha-zatykani-politiku-za-velezradu-mimo-jine-za-spolupraci-s-cinou/
  Nic tedy nestojí v cestě obrovské události, která může navždy změnit svět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano a za vsim je Hitler s Bormanem ,ti to ridi z bunkru v Argentine po vypiti zazracneho leku nesmrtelnosti ktery jim vari Mengele a placky na sabes pece zase pekar obersturmführer SS H. Himmler ,ten to zadelava s krvi deti, ktere si pestuji misto krav na farmach.Lode vesmirne Reichu se vratili z cesty k Andromede XYZ s nakladem urania a vitezstvi je na ceste .Zatim je ustoupeni do predem pripravenych pozic-vitezstvi je nase!!! Kohl neni Kohen to je jen zamena jmen a Merkel nikdy nebehala nahata to by ji neinstaloval do uradu Konec zprav

   Vymazat
  2. Zajímavá sci-fi. Ale pravda je jinde.

   Vymazat
  3. 23:31 Pravda je Hoffi, že bys místo pindání tu měl radši jít s námi pochodovat (tu na 42 minutě) - https://www.youtube.com/watch?v=S1TFAhBky3I

   ať taky něco užiješ!

   Vymazat
 2. Pravda je vždy založena na skutečnostech a faktech, takže výrobci pravdy mohou v médiích mystifikovat, ale sami ví, že vzápětí budou upadat do zlosti z takových nezdařilých lží. V USA tyto informace o iniciátorech násilí z BLM a Antifa postupně vyplouvaly na povrch už od 7. ledna.
  J. F. K.

  OdpovědětVymazat
 3. pouze sbožné přání příznivcú Trumpa. Putin mlčí. Si taky protože vše řídí GP. Kdyby měl vyhrát Trump, dávno by nejvyšší federální soud označil volby za zfalšované a vyhlásil by volby nové. To se ale nestalo.

  OdpovědětVymazat
 4. Amerika si užívá toho , co činí ostatním .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Ve všech státech USA proběhnou demonstrace proti výsledkům voleb a na podporu Trumpa. Padesát hvězdně pruhovaných protestů amerického lidu na náměstích. Určitě to nebude jen lůza volící Trumpa, jak nám servírováno, ale i lidé na obranu demokracie v USA. Taková masa lidí přeci nemůže být zanedbatelná, jak nám tvrdí ČT. Na inaugaraci Bidena pár pozvaných, které bude hlídat 25 tisíc vojáků. Zřejmě je v Americe něco opravdu v nepořádku!

   Vymazat
  2. Zřejmě je něco shnilého ve státě americkém. A teď ta hniloba leze na povrch.

   Vymazat
 5. Pytlik:
  Pripomina mi to DOBRE DOBY , kdy jsme v na Vaclavaku cinkali klicema a agenti Stb ci NKVD rozmlatili vykladni skrine AEROFLOTU!!!

  Vse jede v v ?Normalnich Kolejich?

  Pytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíš ty agente. Už to z tebe pomalu leze...

   Vymazat
  2. Máš nějak promíchanou dobu.
   Běž si to znovu nastudovat.
   A toto nás chce poučovat.

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. https://www.youtube.com/watch?v=kG5GIz1C3cg

  OdpovědětVymazat
 8. Běžče antifa nebo cokoli jiného. Hlavně že se Američani mezi sebou mastí. Ty se ukájíš kravinami co tu píšeš. A já se už těším na 20.ledna. To bude bugr.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unkrovne, ty který tady neustále přeješ kde komu to nejhorší, pana Dvořáka tu neustále chceš fyzicky likvidovat jsi najednou nějak útlocitný. Nevím co budu čmárat po dvacátém lednu, zaleží na tom jakým způsobem ta armáda ten klid zabezpečí. A věř, že je mi uplně fuck, co se v Americe děje. A jestli jsem ve svém příspěvku zašel přes čáru tak ať mě klidně pan Dvořák vymázne. Já tady jako ty fňukat nebudu. P.S. Nikde nepíšu, že čekám na mrtvé! To je tvůj styl. Howgh.

   Vymazat
 9. Jo vyděl jsem video kde bylo řečeno že tam vnikli tyhle špíny. Aby mohl rasista vyhlásit křížovou výpravu proti voličům Trumpa.

  OdpovědětVymazat
 10. Vraťme se domů: Tak pan Bartoš se nám rozhodl "státi se premiérem České republiky". No, ptáčkové se nám pěkně namlsali. Teď jenom rozklíčovat, kdopak se nám to vlastně zbláznil. Zda je to sám pan " budoucí premiér ", včetně celého pirátského grémia, nebo je to celá nová koalice Piráti- Stan a nebo jsou to samotní voliči, kteří volili tuto sqadru. Nedovedu si vůbec představit, toto individuum coby premiéra České republiky. Pokud někdo vyčítal Babišovi jakési podivné napojení na StB, dotační podvody, které dosud nebyli ani specifikované, jeho stálé napojení na Agrofert, které existuje pouze v hlavách těch co chtějí Babiše dehonestovat v očích voličů a veřejnosti, potom ti samí lidé, by měli mít stejný náhled na Bartoše.
  Člověk, který chce být premiérem této země musí mít rozhodně trochu vyšší kredit než jakým se prezentuje lídr Pirátů. Babiš ,ať už o něm budeme smýšlet jakkoliv ,zde nastavil laťku hodně vysoko a překonat ji bude chtít trochu víc než spojení se STANem.
  Člověk, kterému je morálkou drogové opájení, vítání migrantů a nebo sexuální opájení všeho druhu na veřejnosti nemůže a snad ani nesmí být premiérem této země.
  Nedovedu si představit, že voliči uskupení STAN budou chtít volit někoho, kdo je v přímém rozporu s jejich morálkou. Apeluji na jejich zdravý rozum a na pud sebezáchovy a nedopustí degradaci úřadu premiéra a vlády České republiky

  OdpovědětVymazat
 11. Dred premiérem!
  Hurá! Budeme světoví!
  Hned po Jamajce v době guvernéra piráta Morgana!

  OdpovědětVymazat
 12. Ivane Davide, tak tohle je úplné dno. Bývalý levicový politik zahodil všechny rozumné zásady, které kdysi vyznával a sepisuje POMATENÉ a nepotvrzené slinty. Pravicový vymaštěnec Trump a jeho cýklí stoupenci jako idoly kdysi levicového politika. Velebnosti, jdu blejt....

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.