Reklama

pátek 15. ledna 2021

Bojovníci za práva zvířat přispívají k likvidaci zvířat rychleji než koronavirus

Ivan David

15. 1. 2021
Včera jsem se ve Výboru pro zemědělství zúčastnil slyšení o norcích. Experti konstatovali, že koronavirus působící Covid-19 se šíří mezi norky v chovech, z norků na lidí a z lidí na norky.
V Evropě existovalo asi 2700 zemědělských podniků chovajících norky, celkem přes 20 000 000 jedinců, a to nejvíce v Nizozemí, Dánsku, Švédsku, Finsku, Polsku, Řecku, Španělsku, Francii, Itálii a Slovinsku. V Dánsku a Nizozemí byli norci v chovech vybiti, aby nešířili onemocnění Covid-19.

Onemocnění déle rozšiřují fretky, divoce žijící lasičky a jiné lasicovité šelmy, ale i kočky, psi a další živočichové.

Jako koordinátorovi za frakci Identita a demokracie mi bylo uděleno slovo, celkem 90 sekund. Mimo jiné jsem konstatoval, že v České republice jsme o krok napřed, protože norci byli péčí bojovníků za práva zvířat (protože zvířata jsou cítící tvorové) již před lety vybiti, aby netrpěli stresem v klecích chovatelů. Někteří chovatelé je však vypustili do přírody. Šlo tedy o introdukci nového druhu v naší fauně a tím se postarali o zvýšení biodiverzity. Norci se však projevili jako lovci chráněných živočichů, takže byli po vypsání odměn vystříleni. Tím byl problém trpících norků definitivně vyřešen. Zeptal jsem se expertů, jaká bude budoucnost norků v Evropské unii.

Jde o zvláštní formu řešení utrpení zvířat. Nyní netrpí, protože nežijí vůbec. Stalin by asi řekl: „Nejsou norci, není problém.“ Metoda mi trochu připomíná kasuistiku zpívajícího právníka Dr. Jahelky: Obžalovaný vypověděl, že poškozený za ním stále chodil a říkal, že se mu lidé smějí, protože nosí brýle: „Tak jsem mu na ně šlápnul, a řekl jsem mu, že teď už se mu smát nebudou.“

Během slyšení jsem se od některých poslanců dozvěděl pozoruhodné věci, například poslanec za Zelené (členy jsou i čeští Piráti) řekl, že chovy norků už měly dávno skončit, protože nepatří do 21. století. Jak je vidět, koronaviry pomohli splnit jeho přání, do 21. století tedy patří.

Nizozemská poslankyně za stranu „Svoboda zvířat“ Anja Hazenkamp (frakce Sjednocená levice) konstatovala, že norci byli v Nizozemí chováni v málo prostorných klecích, proto se mezi nimi infekce šířila a ohrožovala lidské zdraví. Doufá, že chovy nebudou obnoveny. V duchu jsem jí vyčítal, že není dost akční a iniciativní jako Piráti v ČR a nedosáhla likvidace trpících norků už dávno.

Mr. Francisco Reviriego Gordejo z Evropské komise DG Santé na moji otázku odpověděl: „Já neřeším chov norků. Pokud norci budou nemocní a budou ohrožovat zdraví lidí, pak nemohou existovat chovy norků.“ Začal jsem pochybovat o tom, že norci jako jiná zvířata mají přednost před lidmi, když ochránci přírody argumentují, že zvířata mají větší právo tady být, protože tu byla už před lidmi Najednou má přednost lidské zdraví. Tak, kde je pravda? Ale možná jsem to popletl, protože Piráti zase soudí že hranice států neplatí a imigranti mají právo zde být, ačkoli jsme tu byli dřív. Navíc soudí, že jsme taky přistěhovalci, ale lidé vlastně původně pocházejí z Afriky, takže naši předkové vlastně přišli z Afriky dřív než afričtí imigranti dnes. Je to složité. Hlavně že nikdo netrpí.

42 komentářů :

 1. Pane doktore, upřímně nám napište, zda vám vaši kolegové na schůzi rozumněji a zda je mezi nimi někdo, kdo se vám zasměje? Nejste vy považován za netvora, který nenávidí zvířata, brouky, ryby a ptáky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to je za otázku? Co vy o životě zvířat vůbec víte? Měl jste někdy aspoň psa?

   Smazat
  2. Pane Dvořáku, teď máme druhého psa, tři kočky (dvě venkovní a jednu bytovou) a 5 slepic. Dříve králíky, kačeny, prase a dvě ovce. Vnoučatům se staráme občas o rybičky. V mládí mne maminka půjčovala tetě vodit koně, když vláčela brambory. Myslím, že mám větší zkušenosti s chovem zvířat a zemědělstvím než pán europoslanec. Važte si mých komentářů.

   Smazat
  3. Inkognito mám toho o trochu víc než vy ale to mě nepředurčuje k tomu abych ze sebe dělal machra a co řeknu že je perla hodná obdivu. Kdyby jste nebyl inkognito tak bych vás pozval na můj hřebčín ...i ti králičí by se tu našli o slepičích nemluvě. Určitě si vás budu číst co se nového spolu s panem doktorem dozvím.

   Smazat
  4. Re (00:57):
   Upřímně řečeno, ani já to tam panu dr. Davidovi nezávidím. Už jen samo pomyšlení na to, jakým hloupostem musí při jednáních v €-parlamentu čelit, a zůstat přitom klidným (a slušným)!
   A jestli ti jeho spolubesedníci cos pochopili? Sotva! Jsou tak zapuzdřenými, že snad ani sarkasmus nepoznají, natožpak aby se tomu, co jim jemně-ohleduplně sdělil, pousmáli. A tím vlastně i nad sebou samými.
   Leč ke smíchu to není. Spíš pláči ...

   Smazat
  5. Obávám se, že tato mikro rozmíška je plodem zbytečné podrážděnosti. Incognita vyzvídal, zda ve výboru sedí krom dr. D ještě někdo normální, kdo je ještě schopen se tomuhle aspoň zasmát. Aspoň já to tedy takhle přečetl.

   Ani bych to sem nepsal, kdyby mi to nepřipadalo jako takový jeden velice drobný a nevinný symptom daleko horších věcí, které nejspíš vidíme a slyšíme kolem sebe každý a denně. Lidi jsou často takřka na první našlápnutí a co se týče smyslu pro humor nebo ironii, jestli to půjde takhle dál, tak aby člověk byl obezřetnější než v nějakém Mexiku.

   Zatím teda aspoň bez všudypřítomných pistolí. Zároveň už ale ani plně neplatí páně komisaře Ledviny "my se tu prosím (jenom) fackujeme". Má to samozřejmě své objektivní důvody, ale jednak z toho jde prostě strach a taky si člověk říká, že přesně tohle se hodí do scénářů typu rozděl a panuj.

   Osobně se poslední dobou třeba vysloveně bojím na silnici a už radši vždycky jenom tak předem odhaduju, na kterém místě a které hovado z.. (ano, frustrovaný řidič, ale tahle si to v ten moment málokdo řekne, odpusťte) by tak nejspíš něco mohlo vyvést. Jezdím dost a není to jen moje zkušenost. Jestli to takhle půjde dál, sežereme se tady sami navzájem a ani s námi nebudou mít práci.

   Smazat
  6. incognita S rádoby humanitou se můžou jít falešní bruselský levičáci bodnout. Jsem proti popírání hranic pyjátský bezmozci jsou nebezpečí pro náš stát a národ.

   Smazat
 2. Ještě týden a tito "humanisté" nepolezou ani kanály a potkanům budou závidět...

  http://clearlook.unblog.fr/2021/01/14/les-cordes-de-la-potence/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Pane Pivoňka dík za odkaz jestli se to stane bude to naprosto skvělé.

   Smazat
 3. Nejvyšší čas, by se ochránci vzali za ochranu Indického běžce.

  OdpovědětSmazat
 4. Bojovníci za práva zvířat u nás vyhubili norky? Zajímavé. A jestli je opravdu vybili, oni by je pak páni podnikatelé v kožešnictví nakonec nevybili, ale naopak by se o ně pěkně starali? Proč to pan poslanec nakonec celé neosvětlil?

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Osobně moc velký příznivec EU nejsem, ale v některých ohledech jsem rád, že tam jsme. Brusel si neidealizuju, EK je opravdu slušně řečeno podivnost. Ale že chtějí zakázat zelí, tam už propukám v smích. Méně je někdy více i pro pana Davida. Už proto, že je mu nějaké zvýšení péče a ohledů na cítící bytosti putna a spíš je mu k smíchu.

   Smazat
  2. Pane Čajkis. 10:53 Asi jsem přesně nepochopila CO jste chtěl svým příspěvkem sdělit. Můžete to víc specifikovat, pro blondýnu? Nebo alespoň uvést ty důvody PROČ jste rád, že v EU jsme. Uváděl jste jenom opak.

   Smazat
 6. Choď jen běhat a nepiš! Jak je vidět, tvoje inteligence na příspěvky p. Davida nestačí. Raději se komentářům vyhni!

  OdpovědětSmazat
 7. Jsem asi omezenec, ale problémy slepic včetně jejich nároků na fitka a welness pobyty v přírodě mne opravdu nezajímají. Zajímá mne skutečný stav našeho řešení (neřešení) covidu a solidní rozbor, proč to nejde, jako jinde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:08 Sám sdělujete, že vás téma nezajímá a že chcete jiné téma. To se dělá tak, že do vyhledávače toto téma zadáte a vyhledávač vám nabídne řadu možností. Nebo snad čekáte, že vám Dr. David napíše na toto téma článek?

   Přece není možné, abyste u PC seděl poprvé.

   Smazat
  2. 14:42
   Monotémata nepřipouští diskuzi. "Tákání" nepřinese jiný pohled. Vyslovil jsem jen svůj názor. V hierarchii problémů je pro mne stav naší země důležitější, než to co řeší EU či senátoři v USA. Chybí mi zde diskuse při kávičce. Doufám, že jsem nikoho neurazil, tak prosím, nevyhánějte mě.

   Smazat
 8. Přichází digitální imperialismus! Svoboda slova skončila!

  Vedoucí představitelé digitálního imperialismu dali nyní jasně najevo, že pouze oni rozhodnou, co je demokratické a co ne!

  http://svobodnenoviny.eu/prichazi-digitalni-imperialismus-svoboda-slova-skoncila/

  Dobrou chuť: EU schválila moučné červy pro lidskou spotřebu, aby chránila životní prostředí

  http://svobodnenoviny.eu/dobrou-chut-eu-schvalila-moucne-cervy-pro-lidskou-spotrebu-aby-chranila-zivotni-prostredi/

  Horší než epidemie covidu, je epidemie strachu, kterou oni šíří

  http://svobodnenoviny.eu/horsi-nez-epidemie-covidu-je-epidemie-strachu-kterou-oni-siri/

  Rasista promluvil:

  Biden: Malé podniky nedostanou žádnou podporu, pokud nejsou vlastněny menšinami, nebo ženami

  http://svobodnenoviny.eu/biden-male-podniky-nedostanou-zadnou-podporu-pokud-nejsou-vlastneny-mensinami-nebo-zenami/

  Francouzská rada nyní žádá lidi, aby sdíleli své domovy s „nezletilými“ migranty

  http://svobodnenoviny.eu/francouzska-rada-nyni-zada-lidi-aby-sdileli-sve-domovy-s-nezletilymi-migranty/

  Joe Biden, který neví, jestli přichází nebo odchází, americkým presidentem?

  http://svobodnenoviny.eu/joe-biden-ktery-nevi-jestli-prichazi-nebo-odchazi-americkym-presidentem/

  Polský premiér: Majitelé sociálních sítí nesmí být nad zákonem. Doména totalitních a autoritářských režimů se vrátila

  http://svobodnenoviny.eu/polsky-premier-majitele-socialnich-siti-nesmi-byt-nad-zakonem-domena-totalitnich-a-autoritarskych-rezimu-se-vratila/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne MLČTE! Proboha alespoň chvilku mlčte.

   Smazat
 9. https://geopoliticsastrology.wordpress.com/2021/01/13/utajena-masova-zatykani-vysoke-politicke-kabaly-ve-washingtonu-d-c-prave-zacala-a-potrvaji-do-24-ledna/ ZATÝKÁNÍ VYSOKÉ POLITICKÉ KABALY VE WASHINGTONU D.C. PRÁVĚ ZAČALA A POTRVAJÍ DO 24. LEDNA.
  Kapitol v obležení a Trumpův verdikt: co se děje v USA https://www.youtube.com/watch?v=uqcIbwE9fgI 14.1.2021
  V pondělí 11. ledna 2021 ve 14:00 generální prokurátor tajně podepsal předchozí zadržení téměř všech volených úředníků z obou komor, republikánů i demokratů. Od úterý 12. ledna 2021 prezidentka Kongresu (Nancy Pelosi) již nemá své strážce tajné služby, ale dohlíží na ni „federální maršálové“ na příkaz generálního prokurátora (ministra spravedlnosti) nebo „generálního prokurátora“ až do svého uvěznění na Guantánamu 19. ledna 2021. Z právního hlediska byla Nancy Pelosi zatčena v noci z pátku 8. ledna 2021 na sobotu 9. ledna 2021, když se pokoušela uprchnout k kanadským hranicím. Zatčení a domácí vězení zůstávají zatím tajné. Je třeba poznamenat, že Nancy Pelosi, stejně jako téměř všichni poslanci Kongresu, již nejsou voleni kvůli svým činům velezrady a pokusům o svržení prezidenta od jejich hlasování 6. ledna 2021. Všechny jejich hlasy, které odevzdali bývalí poslanci, jsou teroristické činy, velezrada a státní převrat, na které se vztahují zákony spojené s čl. 14 odst. 3 americké ústavy. „ Nikdo nesmí být senátorem nebo zástupcem v Kongresu nebo voličem prezidenta a viceprezidenta ani zastávat jakýkoli civilní nebo vojenský úřad ve Spojených státech nebo v jakémkoli státě, který již složil přísahu jako člen Kongresu nebo jako důstojník Spojených států nebo jako člen kteréhokoli zákonodárného shromáždění nebo jako výkonný nebo soudní úředník v jakémkoli ohledu, aby podpořil Ústavu Spojených států, se bude účastnit povstání nebo vzpoury proti nim, nebo pomoc nebo útěchu jeho nepřátelům “(odstavec 3 14. dodatku zákoníku Spojených států). Podle plánu Trump jedná legálně a nechává je páchat všechny své zločiny až do 19. ledna 2021, kdy budou všichni uvězněni a drženi v izolaci na Guantánamu. Budou tam čekat na svůj soudní proces u vojenských soudů určených k tomuto účelu a slyšení budou zveřejněna, aby každý, kdo zná jejich trestné činy. Totéž platí pro Joe Bidena, který bude 19. ledna 2021 zatčen před kamerami po celém světě podle toho, co je plánováno. Před příchodem jara se vaši vůdci, stejně jako všichni takzvaní novináři a hlídací psi z médií, již nebudou odvažovat vyjít do ulic, abyste je nelynčovali a zbourali zdi. Užijte si bouři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to nesmysl, typické fake-news! Než nabídnete našim čtenářům nějaký odkaz, prosím, prověřte si jej a dobře zvažte. Autoři tohoto webu fantazírují a své sny vydávají za skutečnost.

   Smazat
  2. 12:30
   Dvořák, tady vidíš co sem chodí za totàlni magory. Nikde se neroji tolik idiotů jako zde, potom se ptám proč , proč mazeš moje pravdivé a slusne příspěveky.
   Jenom proto že píšu PRAVDU o Rusku,o rudých darebàcich před r.89. Dvořáku,zamysli se trochu nad sebou, celkem zbytečné že lidé nemají rádi.Staci jen trochu se zamyslet co za nesmysly často blaboliš.

   Smazat
  3. Neurážejte spoludiskutující, raději uveďte argumenty. Ty ale zjevně nemáte a nahrazujete to sprosotou. Nikdy jste neměl ani tu "pravdu". Vy projevujete jen nenávist.

   Smazat
  4. Unkrovne jedna promiň ale největší totální magor zde je asi kdo? Co myslíš... čti po sobě a zjistíš!

   Smazat
 10. FEMA - Tajná vláda: nejmocnější organizace ve Spojených státech.
  https://beforeitsnews.com/…tml
  Koncentrační tábory FEMA - Provoz ENDGAME - Automobily s lidským dobytkem - REX 84 - Prezidentská směrnice 51 Tato vládní organizace má větší moc než prezident Spojených států nebo Kongres, má pravomoc pozastavit zákony, přesunout celé obyvatelstvo, zatknout a zadržet občany bez zatykače a zadržovat je bez soudu, může zabavit majetek, zásoby potravin, dopravní systémy, a může pozastavit Ústavu.Výkonné nařízení číslo 12656 jmenovalo Radu národní bezpečnosti jako hlavní orgán, který by měl zvažovat pohotovostní pravomoci. To umožňuje vládě zvýšit domácí zpravodajství a dohled nad občany USA a omezilo by to svobodu pohybu ve Spojených státech a poskytlo vládě právo izolovat velké skupiny civilistů. Národní garda by mohla být federalizována, aby utěsnila všechny hranice a převzala kontrolu nad americkým vzdušným prostorem a všemi vstupními přístavy.
  Plán také prosazoval zaokrouhlování a přesun minimálně 21 milionů amerických černochů do „shromažďovacích středisek nebo do relokačních táborů“ v případě masivních nepokojů nebo nepokojů, podobně jako zaokrouhlování Židů v nacistickém Německu ve 30. letech. Prvními cíli v jakékoli nouzi FEMA by byli Hispánci a Černoši, příkazy FEMA vyžadují, aby byly zaokrouhleny nahoru a zadrženy. Terčem jsou také daňoví demonstranti, demonstranti proti vojenské intervenci vlády za hranicemi USA a lidé, kteří ve svých domovech udržují zbraně.
  Jádrem problému je, že FEMA má pravomoc proměnit Spojené státy v policejní stát v době skutečné krize nebo vyrobené krize. Podplukovník North prakticky ustanovil aparát pro diktaturu. Pouze kritika generálního prokurátora zabránila přijetí plánů........

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:55
   Bože,ty jseš magor.

   Smazat
  2. 14.15
   Vážně unk Hovne?
   Tak si naklikni fema, nebo fema koncentrační tábory, či fema internační tábory. Zajímavé, že na tento jednoduchý úkon, dříve než z neznalosti začnou páchat dehonestující příserky, ovce opakovaně upozorňuji, ale marnost nad marnost.
   Někdo si zkrátka ve své blbosti lebedí a raději páchá příserky o magorech, než aby se nad sebou zamyslel a vyhledal si info.
   Pak nezbývá než uzavřít větou:
   Bože, vy jste hlupec...

   Smazat
 11. Většina lidí úplně zapoměla na to, že norek je v Evropě invazní druh a zejména Zelení, potaýmo i Piráti bojují proti invazním druhům. Tak kde je problém?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Evrope jsou invazivnim druhem např.brambory.

   Smazat
  2. Kukuřice je také invazor....v ěřím, že i tu piráti zakážou.

   Smazat
  3. A brambora, rajčata, fazole... Jo, a migranti, jak správně poznamenala ona dáma, co ji pak prestituti vláčeli médii a kolegové hanobili.
   Summa - svět se posral.

   Smazat
  4. Pro Milana, ani brambory, ani kukuřici ani rajčata a fazole, dokonce ani krocana nebo slepici (domestikovaný kur afghánský, neevropský živočich) nelze považovat za invazní druhy, protože ani jeden se nevyskytuje ve volné přírodě, brambory i kukuřici každý rok zemědělec sází, fazole a rajčata jakbysmet a pokud by je nechal člověk bez následné péče, tak se v přírodě samy o sobě tyto druhy neudrží. Totéž krocan, volně nám po lesích a loukách neběhají, jsou v uzavřených chove, stejně jako byli původně i ti norci na farmách. Za invazní druh jde považovat to, co je nekontrolovatelné a šíří se více méně samo baz přičinění člověka, protože to nemá přirozeného predátora nebo v případě rostlin vytlačuje původní druhy.

   Smazat
 12. Nevzdělaní ale dobře zmanipulovaní Bursíkovci, děti země a spousta dalších přiblblíků při "ochraně" Šumavského NP ZAVINILI zkázu v našich jehličnatých lesích. Vláda, ministerstva o tom nic neví, neboť přes roušky nevidí a řěší SUPER-ZAKÁZKY kolem PLANDEMIE. Genocida lidí se trestá tresty nejvyššímy. Čas se BLÍŽÍ 21.2021.....

  OdpovědětSmazat
 13. Dělat vrcholnou politiku, to vyžaduje specifické předpoklady. Buďto musíte být dostatečně neinteligentní, aby vám paradoxy nepřipadaly paradoxní, nebo psychopat abyste mohli bez náznaků svědomí ze systému těžit, nebo být ostřílený zkušený psychiatr, který se mezi těmi 'pacienty' možná jem podivuje nad jejich koncentrací v místech, kde by měli být zdraví jedinci. Volič očekávající idealizovanou představou o fungování institucí dle učebnic a teorií demokracie, který by byl konfrontovaný denně s takovouto realitou, by musel zákonitě skončit v depresích. Proto více a vice lidí raději ani politiku nesleduje, a o těch co to dělají se vyjadřují pohrdlivě. Dokonce jsou hrdi na to, že umějí 'jednoznačně a rozhodně' držet svou 'víru ve správné směřování'. Fandí nekriticky v politice, stejně jako na stadionu nebo v kostele. Sancta simplicitas!

  OdpovědětSmazat
 14. zákaz chovu kožešinových zvířat je skvělým krokem, a nezasadili se o něj ani tak piráti, jako stálý tlak milovníků zvířat.

  mezi námi jsou totiž nepoznáni mnozí, kterým není jedno, že se zvířata zabíjejí jen pro kožešinu po smutném životě v kleci. doufálm, že norci, byť američtí nebyli vystříleni zcela a u nás se udrží, když už jsme ty evropské vybili na našem území.

  a k tvrzení, že je stejně zabili,, když museli s chovem skončit...ano, většinu zabili, ale už se nenarodí nové zabíjené generace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sancta simplicitas. 9.50 mi odpověděl pod pokračováním tohoto článku, tak odpovím tu. Z norku se využíval ještě tuk. V chovech vždy šlo o zvirata užitková lidem. Intenzifikace, i tech chovu, je urcite spatne, je fajn respektovat trochu jejich přirozené potřeby i v chovech. Myslím, že to se dělá míň než dřív. Na západě vás servou i za kožich z králíka. Ti jsou teď domácí zvířátka, na která se nesmí křivě podívat, takže vaše rada o kožichu z králíka je rozpali doběla. Hádat se, co je invazni, je vždycky dobra manipulace. Ale třeba straka je skodna, stejna celed jako vrány, ta by se redukovat měla. Vrány se občas organizované střílí, nejen u nas, např. Ve skandinávii, takže nereaguje prosím výkřiky o zlu a vraždění zvířátek. Ještě k norkum:Na západě byli podle eu práva ilegálně, ale teď se jim má nami nahrazovat škoda. Místo pokuty. A ty chovy vzniknou znovu, je moje (pouhá) domněnka, myslim, že žijete v iluzi, že ne.

   Smazat
  2. ta "užitková zvířata" se za taková sama prohlásila?

   pohled člověka na okolí, a že se mimořádně često dívá jen na užitek pro sebe, je špatný a krutý pohled, zabíjet zvířata pro jejich kožešinu je prostě lumpárna... a divíme se viru, že zabíjí lidi pro svůj užitek?

   kromě toho králíci se chovají pro maso, nepléduju pro rozšíření tohoto chovu, ale říkám, že když už se pro jídlo zabíjejí a to se děje, je v pořádku, že se využije i jejich koižešina... měla by se vyhodit? ale jistě může.

   škodná je zase jen lidský pohled, a mektání a vybití zvířecích migrantů je nesmyl, po celé věky migrují zmvířata, migrují rostliny a k našemu současnému žalu migrují i lidé, nikdo a nic to nezastaví, jen u lidí by to mohlo zastavit, kdyby doma měli mír a slušné ekonomické podmínky, zvířatů, a rostlinám je to jedno a prochází světem tak, jak to jde.kdyby naši předci nev ybili evropské norky, pak bymohli poistavit obranu před těmi americkýkmi právě oni... ale to, bohužel , se už nestane, jsou na vymření a uvolněnou niku zaplní ti američtí, ti vypouštění a já jim přeju štěstí

   já věřím v průmyslovou výrobu masa bez toho, že by se kvůli němu kdokoliv musel zabíjet....a zatím svou spotřebu masa omezím.

   Smazat
  3. Můžete mi, prosím, vysvětlit, jak "virus zabíjí lidi pro svůj užitek"?

   Jaký jiný, než lidský pohled chcete mít? Hovězí? Vydří? Kormorání? Krysí?

   Vetřelci jsou nás mnohdy úspěšnější, než domácí druhy. Podívejte se na černé veverky, mandelinku, křídlatku a mnoho dalších úspěšných, kteří vytěsňují domácí. Agresorům přejte úspěch?

   Smazat
  4. Pro pana Dvořáka. Černá veverka je tuzemská, je to varieta normální evropské veverky obecné. Invazní jsou šedivé. Opravdu je třeba se nejprve řádně informovat. Jsou pitomci, kteří jsou schopní začít černé veverky střílet s odůvodněním, že je to invazní druh, ale není to tak. Jak kdysi dávno pravil Pátý První Padesátý, iniciativní blbec je horší než třídní nepřítel!

   Smazat
  5. Omlouvám se. Vidíte, v jakém zoologickém bludu jsem žil?!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.