Reklama

úterý 12. ledna 2021

Budoucnost EU: Pohoda zvířat a přechod na rostlinnou stravu

Ivan David
12. 1. 2021
Včera jsem se zúčastnil diskuze stínových zpravodajů ve Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova o pohodě zvířat. Jednání bylo svoláno za účelem stanovení postupu prací při přípravě zprávy pro Evropskou komisi. Podobné zprávy jsou jakousi objednávkou Evropského parlamentu, aby Komise vypracovala nařízení, která by pak byla závazná pro členské země. Záležitost klecí včetně velkých „obohacených“ není taková legrace, jako když si domů pořídíte domeček pro domácího mazlíčka.

 Vybavit předpisově všechna chovná zařízení může být záležitost tak nákladná a produkci zdražující, že dřívější zákazníci upustí od nákupů a chovatelé od své činnosti. V měřítku států může jít o miliardové náklady. Pro fanatiky ale není žádná cizí oběť dost veliká. Někteří zaměňují idylu rajské zahrady s podnikem, který musí uživit zemědělce a nabídnout potraviny za dostupnou cenu.

Jednání vedl francouzský poslanec z liberální frakce Renew Jérémy Decerle (za ČR je ve frakci hnutí ANO). Řekl, že jde pouze o hospodářská zvířata a nikoli domácí mazlíčky, laboratorní zvířata, zoologické zahrady a cirkusy. Konkrétně o ovce, králíky, dobytek, kuřata a nosnice. Vyzval stínové zpravodaje, aby na úvod řekli, co pokládají za podstatné. Uvedl jsem, že každý podobně závažný návrh se musí opírat o důkladnou analýzu potřeb a důsledků včetně zvýšených nákladů, snížení produkce a příjmů chovatelů a zvýšené ceny masa. Řekl jsem, že následovat musí důkladná oponentura odborné studie, z níž pak je možno vycházet při rozhodování. 

Lucemburská poslankyně Tilly Metz z frakce Zelených (za ČR Piráti) dala jasně najevo, že žádnou studii nepotřebuje, protože její prioritou je zákaz jakýchkoli klecí, aby se slepice a králíci cítili psychicky dobře: „Je to skutečně nelidské, milióny občanů žádají zrušení klecí.“ Dále je jejím cílem snížit spotřebu masa.

Nizozemská poslankyně Anja Hazekamp z Partij voor de Dieren („Strana pro zvířata“) z frakce Sjednocená levice (za ČR Kateřina Konečná) se rovněž přihlásila k záměru absolutního zákazu všech klecí: „Musíme splnit očekávání!“ Její cíle jsou však ambicióznější (nejoblíbenější slovo fanatiků v Evropském parlamentu). Paní Hazenkamp si klade za cíl „přejít na rostlinnou stravu“. Míní to jako dietní předpis pro všechny obyvatele Evropské unie. Zvířata se v klecích trápit nebudou, nebudou totiž žít vůbec. Ve svém rodném Nizozemí udělá paní poslankyně chovatelům obrovskou radost, neboť tato země má na počet obyvatel nejvíce hospodářských zvířat na světě a je druhým největším vývozcem. Možná ji ze samé vděčnosti ukamenují (již brzy tam patrně zavládne šaria).

Jérémy Decerle na moji žádost upřesnil, že analytická studie, kterou vypracuje expertní skupina vybraná na základě výběrového řízení, má odevzdat svůj elaborát 11. července. O návrhu zprávy se pak má hlasovat 21. července a v plénu 22. listopadu. Namítl jsem, že 8 dní vylučuje kvalifikovanou oponenturu. Pan kolega Decercle mi však odpověděl: „Je důležité být optimisty, musí se to vzít sportovně, rychle.“

Jsem přesvědčen, že celá taškařice se dělá za účelem likvidace chovatelů v EU, aby se vytvořila poptávka po mase z mimounijních zdrojů, ze Severní a Jižní Ameriky, Ázie a Ukrajiny (kde působí západní i východní giganti). Je to osvědčená metoda, v níž zelení a ještě zelenější hrají roli užitečných idiotů.

Pokud jste nabyli dojmu, že Západ zešílel a polovina poslanců Evropského parlamentu jsou naprosto nezodpovědní magoři, nejste příliš daleko od pravdy. Není to ovšem příliš velká legrace, neboť tito lidé rozhodují o budoucnosti Evropské unie. Zbývá otázka, zda je dobré aby Česká republika byla součástí této budoucnosti.

52 komentářů :

 1. K tomu se opravdu nedá říci vůbec nic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miklíne, a znáte nejkratší názor, souhlas-nesouhlas? Váš je nevím, tak proč píšete?

   Vymazat
  2. miro a napsat nevim se nesmi?😎

   Vymazat
  3. Dobráku, říci nevím je čestné, ovšem věta Miklína vyjadřuje spíše pejorativní nádech a obojetnost.

   Vymazat
 2. Pokud to správně chápu, tak konečným cílem těchto magorů (jinak se nazvat nedají, souhlasím),je zákaz i domácích králíkaren, chlívků, stájí. Klece jsou jen začátek. Pokud má sedlák chov drůbeže v halách,už dnes klimatizovaných a hlídaných (ptačí chřipka např.) s přísnou hygienou, mohou zase přijít tihle idioti s názorem, že kuřata či kachny trpí nedostatkem modré oblohy či sluníčka a mají z toho psychické trauma, že?
  Ne, to fakt není legrace. Kromě toho, že se budou dovážet tyto další tradiční komodity z obrovských vzdáleností, kamiony, jak jinak, tak důsledkem bude ještě méně potravinové soběstačnosti, chcete-li bezpečnosti, ale také lidí, kteří na to jídlo, dříve či později nebudou mít.
  Nemá cenu být členem této Evroské unie,i z mnoha jiných důvodů. Jen otázka zní, jestli na to musí rozhodující většina občanů přijít až po tom, než zase, dostaneme hodně přes hubu, nebo tomu předejdeme, podobně jako Británie. Zatím to vidím, spíše na tu rozbitou hubu.

  OdpovědětVymazat
 3. To jsou opravdu hrozný debilové také záleží kdo si bude na dovozu mastit kapsy. Ta hnusná totalitní instituce je zhoubou Evropy pryč od nich.

  OdpovědětVymazat
 4. Převrat proti demokracii. Cenzura je nepřípustná, to stojí v listině, zdůrazňuje Okamura. Musíme bojovat, jinak se staneme otroky

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Prevrat-proti-demokracii-Cenzura-je-nepripustna-to-stoji-v-listine-zduraznuje-Okamura-Musime-bojovat-jinak-se-staneme-otroky-650063

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8.55
   Tobě ta souvislost uniká, chuděro? Ale vždyť ji máš hned v titulku, v poslední větě!
   Zní: musíme bojovat, jinak se staneme otroky!
   Co na tom nechápeš, jedufluse?

   Vymazat
 5. Mám obavu, že se nevyhneme otázce, kdo je větší magor. Zda ten, který za plat europoslance blábolí tyto ptákoviny, nebo ten, který i přes podobné informace a zkušenosti stále nenašel odvahu k vystoupení z tak pitomé a prohnilé organizace. Já mám naprosto jasno...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adame, co považujete za "ptákovinu"? Prosím konkrétně.

   Vymazat
  2. Myslel jsem ty snahy některých europoslanců o psychické pohodlí různých zvířátek v situaci, kdy se celý svět doslova topí v opravdu životně důležitých problémech, pane Dvořáku. Připouštím ale, že jste použitou formulaci mohl pochopit způsobem, který jsem vůbec neměl na mysli, za což se omlouvám...

   Vymazat
  3. Pane Adame, plně s vámi souhlasím. Někteří lidé si neuvědomují, že jsme od přírody všežravci a některé látky potřebné např. pro naši imunitu či regeneraci nezískáme jinak, než z masa.

   Vymazat
 6. Plandemie.
  Uhrny pocet umrti ve Svycarsku za rok je stale stejny, i pres pandemii COVID-19! Nouzova nemocnice v Praze stoji kazdy den milion kc a je prazdna. Jsme vystaveni neskutecne hystericke masazi skrze politiky i media o nebezpeci viru. Pritom je pravdepodobnost uzdraveni po nakaze kolem 98 %. Pouze osoby s nekolika rizikovymi onemocnenimi jsou skutecne ohrozene na zivote! Kvuli tomu nosime hadr na hube, nici se hospodarstvi a stredni trida, nuti nas k ockovani vakcinou, ktera ale vakcina neni. Neni to lek, ale nebezpecna latka, kterou na nas lidech zkousi namisto kraliku. Tady je video, ktere vas pouci o tom, co vakciny proti COVIDu jsou a jaka dalsi opatreni planuji na kontrolu populace. 40 minut, ktere stoji za shlednuti. Dejte prosim dal.
  https://rizikavakcin.org/james-corbett-budoucnost-vakcin/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vaclave 13. ledna 2021 8:30, co má co úmrtnost ve Švýcarsku, neznámo za která období, společného s poměry v ČR nechápu. Nijak nepochybuji o zatížení našich nemocnic (znám z osobní zkušenosti poměry v naší krajské). Přitom tu uvádíte údaje, které nelze ověřit. Jedno je jisté, jsou známy ztráty ze sezónních chřipek. Je zcela evidentní a nesporné, nakolik je SARS-CoV-2 infekčnější, jaké procento nemocných vyžaduje nemocniční péči a jaké procento z toho péči intenzivní. Dnes je dokonce známo, že některá krematoria, prokazatelně a prokázaně, svou kapacitou nestačí. A Václav má, spolu s Václavem exprezidentem problém "s hadrem na hubě". Soudil bych spíš na problém s logikou a ohledem na druhé. Nabývám dojmu, že co Václav, to problém. Počínaje oním patronem. JiH

   Vymazat
 7. Pane Dr. Davide, mam otazku , ktera mi uz dlouho lezi v hlave. Kolik clovek ve vasi posici ma svych lidi na plny uvazek a castecny uvazek, kteri ho podporuji informacemi a delaji potrebny pruzkumy a overuji informace???

  Diky

  Pytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pán evropský poslanec má jednoho asistenta, který musí rozumět všemu. Kdo to je a čemu rozumí, to je soukromá věc pana poslance. Samotný poslanec má svou profesi, které jistě rozumí. V demokracii mu vylosovali, že se stane odborníkem na zemědělství, kterým se neživil. Možná nechal klienty Bohnic dělat záhony s květinkami. Ve straně oporu nebude mít. Na venkově má minimum příznivců. V místě mého bydliště znám jednoho stoupence SPD. Je to takový kverulant, odborně nic moc, ale nevelká skupina místních lidí ho volí. Na pana doktora neútočte, on za nic nemůže.

   Za komunistů se dbalo, aby ministr měl nějakou praxi a svému resortu rozuměl. Dnes se takoví lidé vybírají losováním (bývalý komunista Babiš je drobná odchylka). Zvoněním v roce 1989 a pak opakovaně při volbách většina těch, co volby neignorují, tuto sebezničující praxi podporuje. Jmenování docentem na univerzitě vyžaduje hlubší znalosti a zkušenosti než jmenování českým ministrem. Genocida inteligence po převratu udělala z průmyslově rozvinuté země montovnu cizích výrobků. Redakci NR je to jedno, protože nechává se předvádět Kužvarta jak páchal zlo.

   Vymazat
  2. Jestli je něco "nic moc", incognito, tak váš komentář. Pan poslanec David spolupracuje, prokazatelně s odborníky ze zemědělské veřejnosti, Agrární komorou počínaje , přes Svaz soukromých zemědělců(myslím že tak nějak se to jmenuje), konzultuje s odborníky z akademickýc i podnikatelských kruhů. Jeho komentáře mají hlavu a patu a hlavně jsou pravdivé. Evidentně i proto, že si věci umí nastudovat a nechat vysvětlit. Na rozdíl od vás, rovněž evidentně.
   To, že se na různých úrovních řízení státu, krajů, ale i obcí nedaří zhusta do funkcí instalovat odborníky na slovo vzaté je jistě pravda, ale ne všichni jsou nekňubové a líní mamlasové. Ministr zemědělství je, mimochodem, zrovna odborník z agrárního sektoru, a pokud vím, tak jeho několik předchůdců také (ne všichni).
   Váš pokus o jedovatý příspěvek mi připomíná prastarý fór z minulého režimu(který se údajně zakládá na skutečnosti) kdy podobný čvachta jako vy jezdil, jako funkcionář, po schůzích KSČ,svoji řeč zahajoval slovy:"Soudruzi, já tomu sice nerozumím,ale.... Dělal to do té doby, než mu někdo odpověděl, "když tomu nerozumíš, tak drž hubu"!. Jen opakuji, že je to o podobenství k vám, ne panu I.Davidovi.

   Vymazat
  3. Ten vtip vymysleli a šířili komunisté. Mi jste naopak připomněl vtip na sebevědomí Američanů. Na dotaz zda umějí hrát na housle, odpovídají, že teď neumějí, ale příští týden v pátek hrát budou umět. Je rovněž velmi naivní konzultovat s někým z univerzity. Mezi akademiky skoro každý žádné praktické zkušenosti nemá. Všichni se po skončení studia stali přímo zaměstnanci univerzity. Z praxe nikdo na univerzitu nepůjde. Je to spolehlivě ošetřeno. Pochybuji, že Babiš se spolehne na Okamurova muže, tak hloupý nebude.

   Vymazat
 8. absolutně souhlasím se zákazem klecového chovu, doufám,že budoucnost přinese jinou možnost produkce masa než vraždění zvířat.
  co je to za argument -nás by to stálo víc? na jedné misce vah utrpení zvířat a na druhé kšeft?

  snažme se využívat potravin a ne ty, kvůli jejichž produkci zvířata trpěla nebo byla brutálně zabita, vyhazovat do popelnic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže jste vegan?

   Dnešní chovy slepci v klecích jsou jedinou technologií zaručující nesycení velkého množství lidí vejci hygienicky a nutričně vyhovujícími. U slepic ve volných chovech dochází ke kontaminaci patogeny z okolní přírody, ze styku s jinými ptáky, hlodavci apod. O ekonomice chovu ani nemluvě.

   Kdo horuje proti klecovým chovům vlastně žádá salmonelová vejce, podstatně vyšší ceny drůbežího masa a neustálé ohrožení populace tu salmonelou, tu ptačí chřipkou, tu sezónními výpadky dodávek.

   Většinou bojovníky proti klecovým chovům jsou lidé z města, kteří nejsou s to domyslet své jednání.

   Vymazat
  2. Unknowne 13. ledna 2021 9:13, zřejmě jste ráčil přehlédnout, že pozemský život je potravinovým řetězcem, že lze tvrdit, jak pokojové rostliny lépe prosperují, když se na ně přátelsky mluví a že všechny ostatní rostliny zřetelně projevují reakce sebezáchovy. Napříště tedy kočkám zakažme chytat myši, protože stejně jako všichni predátoři, svůj úlovek usmrcují zcela nehumánně. Dokonce si s ním napřed hrají, aby obětí vyplavený adrenalin učinil její svalovinu o poznání měkčí. A to prosím jsem ten, který nemůže chovat králíky na užitek, protože žádného z těch, které by krmil, by neusmrtil. Shrnuto stručně, rozumu jste buď pozbyl, nebo řízením Božím (nebo z příčinných souvislostí, libo li) ani nenabyl.

   Vymazat
 9. Proboha,co ste to za lidi,nevíte o tom opravdu nic,přesto máte odvahu se takto vyjadřovat! Trapné!

  OdpovědětVymazat
 10. Moc se mi líbil ten orgasmus myšlenek Lucemburčanky, o tom, že je to nelidské.
  Navrhuji proto, bychom králíčkům a slípkám zajistili aspoň základní vzdělání a sociální pojištění. Jo, a valorizaci důchodu, samosebou. Zajisté by to bylo lidské.
  Ježíííš, to je slepice!

  OdpovědětVymazat
 11. Unknowne ty hovnivále, najdi si Indiána a můžete založit nějakou určitě úspěšnou partaj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown smazán. Prosím příště na něj nereagovat, protože po smazání vaše reakce trčí v diskuzi osamoceně bez kontextu.

   Vymazat
  2. Václave Dvořáku 13. ledna 2021 11:55, kerej vy ste vlastně Dvořák, že to tady taky dirigujete? To mi vobjasněte. Už ňákou dobu mi to nejni jasný.

   Vymazat
  3. Unknowne, pro zjednodušení mí říkejte např. "pane redaktore" nebo "pane editore".

   Vymazat
 12. Děkuji Vám, pane Davide, za pravidelné a nezkreslené příspěvky z EP, nevšiml jsem si, že by to některý z Vašich kolegů z ČR praktikoval obdobně jako Vy. Člověk si může udělat aspoň obrázek, jak to "tam" vypadá. Přeji Vám hodně úspěchů v další práci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Absolutní souhlas, Romusi (málem jsem napsal Rome :-)).
   A stýská se mi po Terezce; žel není, kdo by ji nahradil.

   Vymazat
 13. ALE ZASE SI PŘIZNEJME, taková sranda za reálného socializmu nebyla. Otázka zní jinak, poznala by ta kravka slepici od králíka??

  OdpovědětVymazat
 14. Když už jim tak záleží na snižování emisí CO2, tak bych navrhl, že se nebude smět dovážet maso a živočišné produkty vč. vajec z jiných zemí (např. jsem u nás viděl nabídku masa až z Argentiny, což je naprosto šílené). Každá země by si to měla vyprodukovat doma a dovoz by byl možný jen ve vyjimečném případě, že by na to země neměla kapacity. S tím by měla souhlasit celá EK i vědecká kapacita Greta. Vozit maso přes půl světa přece nemůže být pro EK ekologicky přijatelné !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s Vámi souhlasím. To co od našeho majdanu probíhá se děje všude. Zlikvidovat soběstačnost i malovýrobce a pak rozhodovat komu dát najíst. NEPOSLUŠNÝM samozřejmě NIC !!
   Bilderberg odsouhlasil měkkou popravu obyvatel planety země. A tou je „nepovinné“ očkování
   A tí čo prežijú, asi takto : Ochutnávka ... https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=RHqQT6OoVFc&feature=share&fbclid=IwAR0j0HGvbJ7APZWAeZ79NsJtWBDgP5kuLH2yzgjx93l5r8D3pk3WgTwUBis

   Vymazat
 15. P. Davide, sampozrejme silenosti jsou to, i zemdelci v zap. zemich poslouchaji tydle silence jen tak jako na oko. Spis se ptam, jakou mate predvolebni strategii? Prece to nenechate cernoprdelnikum nebo piratum, proc se nespojite s klausem, hannigem a podobne. Musite preci bojovat stejnymi zbranemi jako oni a taky musite byt kluci, co spolu mluvi. Hrdost vam v politice je h...ouby platna, nikdo ji tam nema. Znate tuhle: Sam nejsi nic...., od nejakeho klasika.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechápu, proč by se mělo SPD spojit s Klausem mladším, když jeho Trikolora chce zůstat v EU, zůstat v NATO atd. Navíc je to syn svého otce, obhajující neobhajitelné - viz . ta poslední trapná demonstrace na Staromáku v Praze.

   Vymazat
  2. 17.15
   Klaus hezky začal... a to je vše.
   Ale kdyby ho jakákoli vláda jmenovala ministrem školství, byl by myslím opravdu velice velmi prospěšný.
   Ale jako premiér? Ani náhodou. Lavírujících premiérů snažících se sedět nejméně na dvou štokrdlích už jsme si zažili dost, řekl bych.

   Vymazat
  3. Založte si stranu a zkuste se spojit se stranami, které mají v něčem podobný program. Možná pak pochopíte, proč to nejde.

   Vymazat
  4. Kvulivá měření piňďourů když přijde na to, kdo by v tom spolku měl být "generálem", řekl bych.

   Vymazat
  5. P. Davide, je opravdu víc argumentů pro spojení se s jinými i malými stranami než osamoceny hrdý boj do úplné nedulezitosti. Politika je makacka, ale to jste věděl, že?

   Vymazat
  6. Co je to za argumenty, kterých je víc?

   Vymazat
  7. Víc hlasů znamená víc poslanců, čili konecne možnost prosadit program...To nestojí za kompromisy? Určitě je ta práce časově i psychicky narocna. P. Nacher z ano chce referendum o senátu, třeba ho utrou, ale přece jen se ty hlasy mnozí. Klaus ml. Taky mluvil o referendu. o nedulezitosti senátu a že by v pohodě stačilo 80 poslanců. Po korone nebudou peníze, třeba tyto organizace konečně zestihli. Jestli je fakt, že něm. firmy sem tahají zaměstnance migranty, jak tu stalo v jedne diskuzi, tak je babis toxicky. SPD taky utrel, radši udělal koalici s divnyma socanama. Mě překvapuje, že Bartoš nebo Kalous jsou schopni předvolební koalice vyjednat a tady to nejde. Že by fakt byli schopnější...? A volič má problém, protože do PS byl minule výběr asi z 27 stran. I to je podle mě argument

   Vymazat
  8. 16.58
   Strana přímé demokracie že?
   Kolik z těch malých si ji přeje?
   Klaus taky mluvil o tom, že vystoupení z EU by bylo dětinské. Kompromisy? Tak se podívejte, kam to s kompromisy dotáhla ČSSD. A dalo by se pokračovat.
   Hele, kolik roků politické zkušenosti máte za sebou? Tedy krom příseků do NR.
   Takže si myslím, že se tady snažíte konat dílo dle zadání za chechtáky Sereše a spol. a zpoza rohu se snažíte podsunou voličům, že SPD je neschopná strana, protože - viz podlý text vašich příserků.

   Vymazat
  9. Chechtam se, ale už to nudí, takže poslední prisek. Polit. Zkušenosti - 0,ambice-0,nekolik voleb prodelano a hlasy většinou připadly jiným. Ale dík za Vaši pomoc při rozhodnutí, spd to už nedám. Podle průzkumu prý mají 18%, tak jsou za vodou, stejně je ano zase potopi. Má mi to dle vašeho návodu být jedno, ok, nebudu otravovat. Kalouskovci chcou v ČR korespondenční hlasovani, tomu budu odteď fandit. Osvědčilo se ZO zatím vsade. Stejně je úplně jedno, která mluvící hlava v ČR sedí ve tzv. Vládě. Jo, ČSSD si může za všechno sama, ale drží se zuby nehty. Sbohem schopný jasnovidce. Posledni:řek prý Masaryk, že demokracii máme, tak ještě mit ty demokraty.

   Vymazat
  10. Vy, jen proto, že má SPD podle odhadů 18 procent, ji nebudete volit. No to se povedlo. Podle čeho si vlastně ve volbách vybíráte? Podle toho, co vám v ČT nebulíkují?

   Vymazat
  11. Odpovím, i když je to hloupá provokace, promiňte. Podle programu pane, podle programu. Proto tu mluvím o nějaké spolupráci, víte. Ale jak je tu živo, pod starším článkem. Tady se káže víno a pak z toho dělá voda, novější článek od p. Vondrušky je totiž o spojování ne rozdělování, myslím, že to na tuto naší malou diskusi celkem pasuje, přečtěte prosím. Taky někdo v jiné diskuzi mluvil o potřebě nové národní fronty, přišlo mi to jako ok názor. Byste se divil, jak v Bavorsku csu lateri, když dostane v bav. parl. volbách pod 40%.

   Vymazat
  12. Musíme vzít v úvahu fakt, že komunisté nechtějí spolupracovat s SPD, Sociální demokraté s komunisty i s SPD, ANO nechce nic míst s SPD atd. atd. Vlastenecké strany nemají programový průnik s tzv. demoblokem. Co chcete spojovat? A ty drobné mimoparlamentní strany jsou mimo parlament ne z programových důvodů, ale pro neschopnost jejich vůdců oslovit a nadchnout voliče. Koho s kým chcete spojovat?

   Vymazat
  13. No, unk Hovne 19.04,
   měl byste především sám popřemýšlet o slovech TGM.
   Nade mnou vám pan Dvořák odpověděl, proč je to vaše"spojování stran" před volbami krávovina.
   Něco jiného je však vládní koalice. Tam už ano, tam se dá uvažovat o kompromisech.
   Avšak s tím potopením máte pravdu. Lidé jako vy SPD potápí už nyní. Takže komu to chcete hodit? Burešovi, Klémovým pohrobkům, nebo Trikolóře? Když tedy podle programu.
   Každý jsme holt nějaký.
   Já budu volit stranu, která od svého vzniku, jako jediná, jde zarputile za svým programem.
   Což se ani o jedné z ostatních stran, včetně pidistran eurounijních přizdisráčů, říci nedá.   Vymazat
  14. Dík za informaci p. Dvořáku, to není lehké. Aspoň nejste sprostý jako ten velice přímý demokrat pod vámi. Jo, předvolební koalice jsou hlavně kvůli hlasům. Mně se taky moc nelíbí. Někdy se vyvedou, někdy jsou v nich strany, z nichž 1 je pro me nepřijatelná a pak jim to nedám. Ale dělají se, takže "krávovina" to asi zas tak není a právě, když to k překvapení některých demoblok teď udělal, tak byl jen návrh nebo otázka, proč to nezkusite taky. Neodvazuji se říct třeba komunisti, protože mě tu ukrizuje ten demokrat. Ale co bylo, je už 30 let za námi. Tuším, že ty malé strany jsou autisti nebo nemají prostředky, nevím, prostě domluy nejsou schopné. To je škoda, protože hodně z nich je podle mě vlasteneckych. Jo, vy přímý demokrate, už nereagujte. Sejdeme se pod jiným článkem, jestli mi nedají Ban. Bylo by to vubec lepší, aby mě přešly ty blbé nápady na něco reagovat a snažit se o něco jako písemnou diskuzi. Což je někdy špatně pochopeno, ale vas přímý demokrate chapu dobre.

   Vymazat
 16. Od vás tam byl p. Blasko, že. O to nejde, chyby se dělají, jde o důležitější temata. Všechna se po volbách stejně nepodaří prosadit, nemáte náhodou podobný názor na referendum? Sami jste bez sance. A ti v techto mensich stranach, co rikaji, se spojovani je hloupost, treba pracuji pro jiné strany.....víte, co tím myslím, v německu je to myslím jasné, co se v jedné opoz. straně provádí.

  OdpovědětVymazat
 17. Pokrac.20.38. Milion chvilek, to byly demosky bez myslenky a vtipu kdoví odkud placene, ty jste klidně mohli pomlouvat, ale í na tomto webu jsou lidi mozna pul na pul v názoru na toto demo. Tím, že pomlouvate toto demo teda tak trochu kalite do vlastního hnízda. Škoda. Proč se nepoucite v srn, ta jejich jednota navenek funguje, vytyčí se 1 Nepřítel a ne, že se tzv. demokrati oslabují bojem všech proti všem. To až když jsou zase u koryta.

  OdpovědětVymazat
 18. Tady nestojím s panem Davidem na jedné straně barikády, se zvířaty se jednoduše jedná fakt hnusně. To je holý fakt. A je dobře, pokud se s tím konečně začne něco dělat. I jedlík masa sám přijde nato, že zvíře, či pták s možností pohybu "chutná" lépe. I když mám někdy pocit, že pro některé je maso tím chutnější, čím je levnější. A jak říká pán nade mnou, doufám, že se najde k masu brzy plnohodnotná alternativa. Tohleto průmyslové vraždění a trápení je nehodné člověka. Tečka.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.