Reklama

sobota 9. ledna 2021

Byl jsem přece jen překvapen rozšířením přijatelnosti vraždy

Ivan David
9. 1. 2021
V různých komentářích jsem se opakovaně setkal s názorem, že zastřelení aktivistky Ashli Babbitt, která vnikla do Capitolu společně s mnoha jinými aktivisty, bylo úplně v pořádku, jen houšť a větší kapky. Tento názor pokládám za projev patologie v kultuře, v níž ještě nedávno míval život absolutní cenu. Trest smrti je pokládán za nepřijatelný, ale vražda neznamená víc než zpestření večerních zpráv.

Smrt je pokládána za selhání lékařské péče a lidé jsou udržováni na přístrojích i v případech, kdy nemohou mít z vlastního života subjektivně ani objektivně žádný prospěch. Vojenská veteránka Babbit se snažila prolézt otvorem po rozbité skleněné výplni dveří do sousední chodby. Evidentně byla neozbrojena a nikoho fyzicky neohrožovala. Byla zastřelena ze sotva dvoumetrové vzdálenosti mířenou ranou do hrudi. Vše je podrobně zdokumentováno, protože těch několik přítomných aktivistů natáčelo videa na mobilní telefony.

Šlo o úmyslné zabití, tedy vraždu. Podle terminologie v USA o vraždu druhého stupně. O nějaké sebeobraně nemůže být řeči. Poškození majetku státu sotva stojí za zmínku. A přece se asociálové na internetu chlubí svojí nekompromisností a tvrdostí. Oni by postříleli všechny a dobře jim tak, pořádek být musí. Protestující procházeli Capitolem a natáčeli si obrazy na stěnách a chaotické dění kolem. Mezi nimi nesporně byli provokatéři označovaní jako Antifa, tedy bojůvky používající fašistické metody. Jde o předvoj „neomarxistického“ hnutí. Aktivisté Antify mají za sebou vraždy a někdy mírné tresty, protože omezovat svobodu je přece nehumánní. Článek nepíši pro potěchu Pirátů.

Ashli Babbit byla zcela obyčejná žena, jen s trochu vyvinutější představou, že je třeba hájit spravedlnost, tak jak si ji sama představovala. Ironií osudu nosila stejné jméno jako „hrdina“ románu „Babbit“ o typicky americkém středostavovském maloměšťákovi. Spisovatel Sinclair Lewis čelil obžalobě, že zesměšňuje americký životní styl a americké hodnoty. Americké hodnoty se ale mění.

Videí dokumentujících zastřelení aktivistky Ashli Babbit jsem našel mnoho. To, co jsem nenašel, a asi hned tak nenajdu, je jméno vraha. Jméno zasahujícího policisty v případě veterána drogového dealingu George Floyda bylo známo hned. Ačkoli zjevně chyběl úmysl, byl policista obžalován z vraždy druhého stupně. Následovaly nepokoje hnutí Black Lives Matter, které jsou rovněž bohatě zdokumentovány. Tlupy osob násilně vnikaly například do obchodů, které vykrádaly, ničily vybavení a vypalovaly je, zapalovaly auta včetně aut policistů, útočily na policii. Málokdo si dovolil jim to veřejně vyčítat, verbálně je podporovala nebo vyjadřovala „pochopení“ řada politiků Demokratické strany včetně Hilary Clintonové a Baracka Obamy.

Média a politici uplatnili ve své většině dvojí metr, jako symbol naší doby, k níž patří úpadek snahy o objektivitu, účelové lži a pokrytectví, to vše po nedlouhém období, kdy byly hodnotami objektivita a vyváženost. Teď je přípustný jediný správný názor. Dozvěděli jsme se, že výrok: „Na všech životech záleží“ není správný.

Po první světové válce se humanisté hromadně vyjadřovali, že něco podobného se přece nemůže opakovat, když má lidstvo takovou zkušenost s hrůzami války. Samozřejmě se to potom opakovalo tak jako před tím a opakovat bude. A bude to tím snažší, že vrazi nevidí oběti výbuchů strategických raket s nukleární náloží a střílení civilistů z dálkově řízených dronů vypadá jako počítačová hra. Asociální porucha osobnosti a poctivé plnění úkolů nevymizí.

Co to asi bylo za lidi, kteří organizovali a prováděli transporty, týrání těžkou prací a hladem, usmrcování plynem? Co to bylo za lidi, ti Němci, příslušníci nejkulturnějšího národa, kteří na Ukrajině, v Bělorusku, Rusku a jinde naháněli lidi do stodol, které pak zapalovali? Byli to hodní otcové rodin, kteří plnili důležité úkoly. Pořádek přece být musí! Jen vědět, co je správné.

115 komentářů :

 1. Mám takovou vizi, že by se měl zřídit virtuální hřbitov obětí neomarxismu. Oběti v Jugoslávii, Iráku, Libyi, ale především upálené v Oděse, naše mrtvé hrdiny co bojovali proti fašistické chuntě na Ukrajině, podporované západními neomarxisty, Stejskal a Hlinka. A teď doslova symbol, s jakým se dá srovnat jedině Marianne z Velké francouzské revoluce - Ashli Babbitt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě i obětí všech teroristických útoků islamistů na západě, protože to jsou oběti neomarxistů.

   Smazat
  2. Neznalost pojmů a jejich skutečných významů je opravdu tristní. Terminem neomarxismus se tady ohání kde kdo. Pokud by pisatelé znali Marxovo dílo, nikdy by nemohli takový blábol vypustit. To, že tento termín užívají mainstreemová média je věc druhá, ale v jejich případě jde o záměr.

   Smazat
  3. Můj výklad slova neomarxismus naleznete níže a nebudu ho se přepisovat. Nijak mě tento pojem neuráží, jen je potřeba vědět, v jakém kontextu byl vytvořen. Co se týká výkladu z jakési Frankfurtské školy, to je jen kouřová clona.

   Smazat
  4. Juro, pomíjím to, že onen pojem nemá s podstatou názvu nic společného. Ale sami autoři "neomarxizmu" ho definovali jako spojení Marxe a Freuda. Což je velmi zábavné. Marx - sociolog a ekonom, vědec a naproti tomu Freud - nevědec, jehož praktiky nevycházely z kauzality jevů.

   Smazat
  5. Nerozčilujte se, pane Strako, kvůli mystifikaci pomocí pojmu neomarxismus. Podobné manipulace totiž platí jen na lidi ducha mdlého, většinu podobné formulační trapnosti stejně nezajímají. Horší je skutečnost, že se veřejnosti předkládají neuvěřitelně drzé různé povídačky (např. o údajně na novičok imunních Skripalech či Navalných, nebo o nezávadných amerických prezidentských volbách apod.), jindy se zase vydávají do kožešin oděni a rohy ozdobení američtí Zifčáci za typického Trumpova voliče, kteří jsou schopni útočit na symboly americké demokracie, Asi doufají, že jsme úplně praštění a už jsme zapomněli na násilnosti, o nichž píše pan David...

   Smazat
  6. Pane Straka tak mě řekněte co to je když berou migranty dají jim byty a vysoké sociální dávky a nemusí pracovat. Proto chtějí všichni k skopčákům. A ty dementní pyjáti že bychom si měli vzít migranty domu a starat se o ně udělat jim lepší život. Tak jak se toto nazývá kapitalismus to není socialismus též ne.

   Smazat
  7. Pane Dvorak, myslite pod terminem Freund Dr. Zikmunda Freunda neurologa, jenz vytvoril spolecne s Dr. Carlem Jungem novou vetev Psychiatrie zvanou Psychoanalisu. Podle mne uspesne doktory ve svem oboru.

   Smazat
  8. Měl jsem na mysli úspěšného doktora Freuda, který si kauzalitu svých případů cucal z prstu.

   Smazat
  9. Skvělý nápad s virtuálním hřbitovem, nebo památníkem pokud možno se jmény. Je někdo z programátorů to vytvořit, pro paměť lidí?

   Smazat
 2. Pane MUDr Davide!

  Váš citát ""Trest smrti je pokládán za nepřijatelný, ale vražda neznamená víc než zpestření večerních zpráv. ""

  by měli tesat do kamene a učit všechny zkovidované žáky i jejich rodiče. Vím, že jste ho použil jako popis hnusu, ve kterém se naše pidlivizace v současnosti nachází, ale to nic nemění na jeho aktuálnosti.
  Jako psychiatr znáte knihu Dr Koukolíka "Vzpoura deprivantů", ve které uvádí, že deprivace je částečně genetická (dědičná) a deprivantů je ve společnosti cca 9%. Toto zastoupení jde napříč národy, etniky, třídami, generacemi i intelekty a způsobuje naprostou většinu sociálních hrůzy. Deprivanti (bezcitní či spíše sebecitní lidé) vždy využijí ty ostatní až k totálnímu zničení, a proto v jedné TV debatě Koukolík dal dobrou radu. "Pokud se setkáte s deprivantem, tak utečte!" Bohužel neřekl kam (deprivanti jsou všude), ani jak deprivanta odhalit bez strpění jeho msty.
  Co s tím společnost může udělat, když deprivanti v sociální konkurenci vždy vítězí a jejich odhalování, označování, koncentrace a likvidace je nehumánní, vpravdě deprivantská???
  Takže Vámi citované negativistické heslo, je krédem deprivantů, protože spravedlivý trest smrti by se týkal především jich za jejich vraždy lidí co se nedají zotročit (a ty by neměly dle nich být trestány).
  Vytvořte manifest Lidství, dokud je čas a existují lidé, kteří jsou Lidství schopni nejenom vnímat a respektovat, ale i prožívat!! Máte na to vzdělání, zkušenosti i znalosti sociálního systému. Někdo to udělat musí, tak proč né Vy. Podporovatelé se budou přidávat jako sníh na povrch koulející se sněhové koule, já již se přidal!!

  Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas! Ještě bych připomněl, že Sinclair Lewis nejspíš otevřel Overtonovo okno a tvůrci filmu Rainman pojmenovali hlavního hrdinu Charlie Babbit (Tom Cruise), také nejspíš proto, že šel naprosto bezohledně za svým.

   Smazat
  2. Pana doktora Koukolíka si velmi vážím, "Vzpouru deprivantů" jsem četl ve starém i novém vydání, které má úplně jiný obsah. Pojem "deprivant" je velmi matoucí. On tím má na mysli asociální psychopaty s velkou inteligencí, která jim umožňuje maskovat jejich poruchu. Jsou nebezpeční všude. Těžko se dá určit procento výskytu, protože nelze objektivně vyšetřit vzorek populace. Podle zvoleného kritéria to bude několik procent. Úkol napsat manifest lidství nepřijímám, děkuji za nabídku. Dr. Koukolík napsal knihu o lidství. Manifest je politická deklarace. Nemá smysl vyzývat lidi, aby byli lidští, protože je to nijak neovlivní.

   Smazat
  3. Vy kdož sem chodíte, vy nebudete mít moc rozumu, což? Holt vám nebylo naděleno.
   Jako té pitomé zastřelené paní, co nevěděla, že nemá násilím lézt do sídla zákonodárného sboru.
   Hloupá zfanatizovaná trumpistka a zblblice zQanon. No, chuděra. Její blbost a kriminální čin ji dohnali.

   Smazat
  4. Nedělejte z Davida blbce, protože si samozřejmě nemůže myslet, že deprivace je dědičná. Leda že by kdysi ukradl či zaplatil diplom.
   Vám nebudu vysvětlovat, co termín deprivace znamená (jen upozorním, že Matějček a Langmeuer ipozorňovali na masovou produkci deprivantů u jeslových dětí (již od šesti týdnů (sic !!!) umísřovaných bolševiky do jeslí.

   Tak se vzpamatujte, pane.

   Smazat
  5. Mezi nebem a zemi.
   Nejen muzi ,ale i zeny chodi na takove akce s partnery.
   Nemusela to byt nahoda..

   Smazat
 3. Americký národ je příkladem maximálního pokrytectví, na ně se nelze dívat našima očima, naší kulturou. Vezměte si příklad Indiánů, jeden den s nimi podepsali smlouvu a druhý den ji porušili. Příklad novější, lhaní kolem zbraní hromadného ničení v Iráku, nám to připadá jako nečestné podrazáctví, Američanům ne, tam je lež a podvod součástí jejich kultury, tak po nich nechtějme, aby se podobali nám, když jim to vyhovuje takto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američané mají podvod v krvi. Ti co přijíždějí do USA se to rychle naučí případně naučili. Největší otázko je, zda Demokraté spolu s Deep State zahájí tento rok velkou válku ve světě a s kým !

   Smazat
  2. Oni také jeden druhému moc nevěří, to je vedlejší účinek. Kdosi to hezky popsal, že jsou překvapeni, když jim někdo poskytne slíbenou pomoc. Jak napsal básník Holub: "Raz, dva, tři, konec úsměvu." To je sociální účení, takoví lidé jsou všude, v USA mají možná větší podíl.

   Smazat
  3. Nasraiah,
   nepochopil jsi dejiny Ameriky a jejich psychicke sebemodelovani pod tlaky zajmovych skupin. Nevite nic o indianech, ja se divam na Americany jako na obeti , stejne jako Rusove jsou obetmi. Ocekaval bych od pana Davida hlubsisocialni usudek.
   Pytlik

   Smazat
  4. Já se 1) divím, jak může být pán s titulem MUDr. takl hloupý.
   Přesně jako to něšťastnice, co se pokusila o zteč sídla zákonodárného sboru.
   Holt kriminálnice. A kriminálníci jsou vystatveni rizikům.
   Horší je, ýe zahynul policista (klasifikováno jako vražda), který plnil svou povinnost.

   Smazat
  5. Neozbrojenou "kriminálnici" zastřelil zblízka a chladnokrevně muž v civilu. Jestli tohle není vražda, tak potom co?!

   Smazat
 4. Zdravím a to upřímně I. Davida
  a přikládám text našeho společného známého Št. Kotrby,
  který smrt oné dámy označuje jako adekvátní situaci:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Letos-USA-selzou-Obcanska-valka-Stepan-Kotrba-to-vidi-blede-649641

  Čili mění se USA a mění se i Štěpán?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to tak. Že by druhý Čulík? To jak opěvuje Kamalu Harris je až neuvěřitelné!

   Smazat
  2. Musíme počítat s tím, že jak se budou utahovat šrouby, bude Čeňků z Vartenberka přibývat.

   Smazat
  3. Je to změna vnitřního nastavení, ke které jsou někteří jedinci disponovaní víc než ostatní. Druh poraženeckého chování.

   Je to totéž, jako se ve změněné situaci začal i Peroutka vyslovovat proti židům a pro Hitlera. A před čím ve známé kauze varoval kdysi prezident Zeman právě na jeho příkladu, když Peroutku jmenoval jako příklad takové zbabělé změny chování.

   Smazat
  4. Překvapil ale i performer Kohout, kterého jsem vnímal na druhé straně. Tentokrát příjemně. Je vidět, že tady jedou opět šachy.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Volici-Trumpa-zazivali-desitky-let-diskriminace-Falesni-levicaci-si-nakradli-je-z-nich-na-b-iti-Umelec-Kohout-popsal-co-privedlo-miliony-do-Washingtonu-649748

   Pod toto bych se bez výhrad podepsal.

   Smazat
  5. Štěpán se mění pořád, to je jeho základní vlastnost. Nemíním ho dále komentovat.

   Smazat
  6. Kotrba a Kohout jsou si v tomto podobní, ale pozor, to není zrada, oni jsou o tom, co tvrdí, přesvědčeni. Dojdoul-li k opačnému závěru, budou přesvědčeni opět. Oni se cizími argumenty moc nezabývají. Myšlenková izolace vede někdy ke zvláštním názorům.

   Smazat
  7. Přečtěte si Kotrbovu argumentaci na PL k obhajobě kovid šílenství. Je ochoten trestat odmítače roušek a vakcinace a neuvádí žádný logický argument kromě šíleného strašení (zcela v roli NWO). Vůbec neuvádí alternativní možnosti (ruská vakcina, oxid chlořičitý a lék proti parazitům a proti malárii, všechny levné, osvědčené a kovidúčinné).

   Smazat
  8. 21:11 - Š. Kotrba, u něj mě překvapuje, jak dovede psát komentáře k jakémukoliv tématu, které působí velmi fundovaným dojmem. Má tedy zvládnutou problematiku organofosfátů, právní aspekty působení RRTV a mnoho dalších oborů. Je to zajímavé, ale jako pouhý laik obdivuju rozsah jeho teoretických znalostí a suverenitu, s jakou se k těm rozličným problémům vyjadřuje.

   Smazat
 5. " zastřelení aktivistky Ashli Babbit, která vnikla do Capitolu společně s mnoha jinými aktivisty, bylo úplně v pořádku, jen houšť a větší kapky. Tento názor pokládám za projev patologie v kultuře, v níž ještě nedávno míval život absolutní cenu."

  Vzít Capitol útokem? tam se dá riziko smrti předpokládat, ale vraždy Kudse Kásima Solejmáního, Saddáma Husajna, Muammara Kaddáfího či Mohsena Fachrízádeha a mnohých dalších byly jen sprosté a ubohé vraždy.

  Prostě svět se nám jaksi vybarvuje, jen to někteří stále vidí jednostranně či jednobarevně, toho zabijme a ten je posvátný.

  Bože jak hluboko jsme klesli a jak hluboko ještě klesneme?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký je rozdíl? Vyčníváte z davu, děláte to, co se mocným nelíbí, Babbit nebo Kaddáfí... Můžete předpokládat, že vás zlikvidují. Mnohem bezpečnější je krčit se v koutku. Ani udavač a donašeč si nemůže být jistý, ať slouží jedné nebo oběma stranám,

   Smazat
  2. Jestlize se v Kapitolu střilelo do lidi spravne,pak se asi logicky spravne střilelo i na ceskoslovenskych hranicich?

   Smazat
  3. Naprosto správně.
   Uxctěme památku mrtvého policisty, lterý plnil své povinnosti a ne chuděry pomatené Qanonem a Trumpem, z níž se stala kriminálnice.
   Věděla do čeho při vniknuti objektu jde.
   Při pokusu vniknout do budovy Dumy PMON dav pokosil z kalachů.

   Smazat
  4. Myslíš incident, při které dal Jelcin rozstřílet parlament?

   Smazat
 6. pane doktore, vynikající příspěvek. Vaše konstatování o této společnosti: "Trest smrti je pokládán za nepřijatelný, ale vražda neznamená víc než zpestření večerních zpráv." - perfektní vystižení současného stavu.

  Jen jednu poznámku - aby se nezaměňovala podstata pojmů, tedy: provokatéři označovaní jako Antifa, tedy bojůvky používající fašistické metody. Jde o předvoj neoliberálního hnutí. Úmyslně zavádějící nálepka "neomarxismus" má jen dále plést lidi a zabránit jim pochopit, že za tímto hnutím stejně jako BLM stojí nejvyšší formy kapitálu, s praktikami fašismu, které nemají s marxismem ani levicí nic společného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel s levicí mají společného hodně. Je to ultralevice. Nálepka neomarxismus je použita schválně, protože je pejorativní, dráždivá a demaskuje a dekonspiruje tyto skupiny, které se snaží tvářit jako ztělesnění svobody a demokracie a přiřazuje jim přesně ty vlastnosti, které byly na marxistech odpudivé.

   Smazat
  2. To je jen matení oveček, aby nepoznaly, kdo je padouch a kdo hrdina. Já vysvětluju pojmy začínající "neo" tak, že za základ byl vzat Orwellovský news(s)peak, kde je všechno otočené (pravda je lež a lež je pravda, válka je mír a mír je válka a pod.), takže přípona "neo" znamená že daný prou směřuje opačným směrem. Tedy:

   - neoliberalismus je směřováním do poddanství/otroctví

   - neomarxismus nesměřuje k vládě pracujícího lidu, ale k vládě elit, kterou B.Mussolini nazval fašismus, podle jednoho z atributů Římských konzulů, kterým byl svazek (fascis) prutů, kterýmy biřicové trestali "napravitelné" kverulanty. Druhým atributem byla sekerka, která sloužila ke stínání hlav těm "nenapravitelným".

   Smazat
  3. 16:25 Dobrá poznámka. Učení K.Marxe má s tzv. "neomarxisty" asi tak málo společného, jako dílo F.Nietzsche ve zneužití německými nacisty. Nadávka "neomarxista" je módní nálepkou přisuzovanou jednou bruselským byrokratům, jindy ekologickým fanatikům nebo BLM. A ty nátlakové skupiny bohužel často slouží zištným zájmům napojeným na velkokapitál. Nebo si snad někdo myslí, že US "demokratická" strana nebo sorošovci jsou vyznavači učení K.Marxe a aktivně pracují na sebezničení ? Svět není černobílý a levo-pravé měřítko již dávno nepostačuje - může být dokonce zavádějící.

   Smazat
  4. Přečtěte si poslední knihu Jana Kellera "Hybridní společnost" (na této stránce vlevo nahoře). Minulý týden jsem ho navštívil a řekl jsem mu, že se mi termín "neomarxismus" nelíbí. On je mnohem vzdělanější ve společenských vědách, na pojmu trvá. Je pravda, že neomarxismus s marxismem nemá společného skoro nic, ale jeho zakladatelé se k Marxovi hlásili. Podle mého soudu nepochopili nic. Neomarxismus objektivně slouží neoliberalismu, jenže oni si to zpravidla nemyslí. Spektrum "levice" je v Evropském parlamentu pestré, od anarchistů, přes komunisty, feministy, severské zelené, zelené, až k pirátům, kteří jsou z větší části liberální pravice, ale s levicovými prvky - například podporou imigrace, neboť jsme si všichni rovni a všichni máme stejná práva, atd., atd. Tak jim říkejme "neomarxisti". Například KSČM tam vůbec nepatří včetně Konečné, která je ovšem ochotná předstírat cokoli, bojí se před svou frakcí hlasovat proti imigraci, před českou veřejností pro imigraci...

   Smazat
  5. pane Davide,
   nacisti se hlasili k socialismu, tihle se hlasi k neomarxismu. Vse se pohybuje po stranicke prime linii bez uchylky. Vse je zdrave Orwellovsky matouci umyslym matenim terminu a vymyslenim jazyka nepresnych polopojmu s nelidskym zakuklenim, psychickych utoku, ktere se budou lehce harmonisovat hlubsim zavedeni virtualni realit jako cast naseho denniho zivota.
   Coz by Vas mohlo zajimat , po jistou dobu jsem chodil okolo kostelicka nazyvaneho Peoples Temple v San Diegu ( coz by vas co by pro psychiatra melo byt zname jmeno). Do dnes z toho mam v zaludku pocit "motylku" jestli vite co tim myslim??

   S uctou Pytlik

   Smazat
 7. Ta zoufala zenska lezla rozbitou vyplni dveri i pres slovni upozorneni ochranky, ze bude strilet. Takze si proste rekla sama o meducinu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne neblázni, je to vážná věc ..
   Kdo druhému přivolává a přeje zubatou, většinou se jí dočká sám ..

   Smazat
  2. unkHowne 16.45
   a kde byla ta ochranka - dva tisíce kousků vnitřní policie Kapitolu!!! - když pár desítek lidí vyrukovalo na Kapitol?!
   Kdyby chtěla, nepronikl by nejen do Kapitolu, ale ani na prostranství před ním, jediný "narušitel"!
   Takže - vše bylo zinscenované. A ne Trumpem.
   Takže - jsi šmejd.

   Smazat
  3. Unknown je provokující blbeček, ignorujte ho. Viděl jsem tři různé videozáznami toho zastřelení, žádné slovní upozornění tam určitě nebylo. Mířili na ni skryti ve výklenku bočních dveří. Byl tam hluk.

   Smazat
  4. Na hranicich ČSR byla take cedule se zakazem vstupu do pohraničniho pasma.Takže zastřeleni dostali svou medicinu.

   Smazat
  5. Práskni řepou do zdi, unk Howne 23.09 - 16.45, třeba se ti v ní rozbřeskne.
   Nebo řachne a vysypou se ti z ní piliny? Tak jak tak, prokázal bys tím lidstvu velkou službu. V tom druhém případě bys navíc obdržel Darwinovu cenu.

   Smazat
  6. Horší je, že přo plnění povinností zemžel policista.
   Paní si holt dala vygumovat hlavu Trumpem a Qanonem a skončila jako kriminálnice.

   Smazat
  7. Mladá žena skončila zavražděná, pomatený trole.

   Smazat
 8. Zastřelená vojanda zřejmě nebyla černá recidivistka a feťačka. Není vražda jako vražda. Bude pohřbena na Arlingtonskem hřbitově?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne2, v těchto případech není vhodný humor, ale je potřeba trochu lidskosti ..

   Smazat
  2. Na Arligntonu pohrbivaji teroristy?

   Smazat
  3. Maxime, ani tak jako velkou srandu jsem to fakt nemyslel...

   Smazat
 9. Je velká chyba policistů,že ty co pronikli do Bílého domu nevystříleli do jednoho.. Tohle se stát v Rusku, tak nikdo nevyjde z budovy živý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowme, u tebe se stala velká chyba, že jsi se vůbec narodil ..

   Smazat
  2. maxime, je dobre, ze jsi se narodil. Nekdo tak hloupy jako ty na svete existovat musi.

   Smazat
  3. 16.58 výjimečně souhlasím, mrtvý Američan dobrý Američan a jedno jaký... Souhlas?

   Smazat
  4. Tohle by se v Rusku, unkHowne 15.58 stát nemohlo.
   Tam totiž policie koná svou povinnost a nepustila by ne až do Kapitolu, ale na prostranství před Kapitol, ani nohu. Tomu věř, sráči.
   A, připustíme-li už hypotetickou možnost že by se to stalo - celá "ochranka" v počtu dva tisíce kousků by skončila kriminálu.

   Smazat
 10. S ledasčím se dá souhlasit, ale nechápu používání de**lního termínu "neomarxisti" inteligentním člověkem jako je David. (proč ne třeba "neovegetariáni" nebo podobná kravina) Také tvrzení o účasti Antify na událostech je naprosto neprokazatelné. David se na stará kolena zbláznil!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "aké tvrzení o účasti Antify na událostech je naprosto neprokazatelné...."
   To říká kdo?

   Smazat
  2. Jane ten pojem si nikdo nevycucal z prstu, ani Dr. David. Tomu pojmu se nelze vyhnout, něco si o tom nastudujte.
   Avšak to, co se dnes děje, není žádná 'neomarxistická revoluce', ale ve skutečnosti neomarxismus je jen zástěrkou (maskováním) korporátně fašistického hnutí, jehož cíle nejsou sociální, ale korporátně imperialisticky fašistické.

   Smazat
  3. ... a samozřejmě "když něco vypadá jako antifa, lítá jako antifa, chodí jako antifa a kváká jako antifa, tak je to s největší pravděpodobností antifa.“
   I přestože je to zamíchané mezi slušně se chovající Trumpovy příznivce.

   Smazat
  4. Není to termín ideální, ale lepší není. Pokud nějaký lepší vymyslíte, budeme jenom rádi. Pokud jim budete říkat neoliberálové, jenom je budete chválit. Havloidi, sluníčkáři, to jsou jenom lokální pojmy. Fašisti to nejsou, jsou to levičáci.
   Jejich mocenské praktiky v podstatě kopírují praktiky marxistů, i když je obsah naprosto jiný, v některých aspektech přímo opačný Marxovu učení.
   Netřeba být k marxismu příliš sentimentální. Ideologie, ať už marxismus, nebo neomarxismus nepřinesly české levici nic dobrého. Budoucnost české levice je v národním základě se zachováním sociální citlivosti, která k levici patří.

   Smazat
  5. A je třeba říct konečně nahlas jednu věc, že Havel byl neomarxista.

   Smazat
  6. Petře, jdete po povrchu.
   Tohle tzv, "neomarxistické" hnutí není svojí podstatou neomarxistické, a levicové je asi tak, jako byl levicový německý národní socialismus.
   A taky o něm dnes někteří lidé tvrdí, že byl levicový, se stejnou logikou.

   Ještě jednou: neomarxismus je jen zástěrkou (maskováním) korporátně fašistického hnutí, jehož cíle nejsou sociální, ale korporátně imperialisticky fašistické.
   (Tedy, neomarxismus není jeho podstatou, ale maskováním.)

   Takže přesnější by jistě bylo toto hnutí označovat jako pseudo*-neomarxismus, protože ve skutečnosti to tak je, ale přejmenování už není možné, tak aspoň musíme pochopit, že dnešní tzv. neomarxismus používá levicovou ideologii neomarxismu jen jako maskování.
   (*pseudo- předpona znamenající podvrh, předstírající pravost, snažící se být zaměněn za originál; např. pseudověda)

   Univerzální esenciální definice fašismu podle S. L. Lopatnikova:
   Fašismus je ideologie/společenský systém, který je založený na maskování
   hlavního antagonistického rozporu mezi prací a bezpracným přivlastňováním.
   (©Sergey Lopatnikov – University of Delaware, United States)

   Různé fašismy jsou umělé ideologie instalované v zájmu oligarchů pro zmanipulování davů a vždy svoji podstatu skrývající pod nějakou další kvazi-ideologii, která je jen obalem toho podstatného.

   To podstatné je v tomto případě postupující liberofašismus.

   Smazat
  7. Přečtěte si, co o použití předpony "neo" soudím a došli byste k závěru, že "neovegetariáni" by se živili masem a protože by jim požívání masa ze zvířat připadalo málo perverzní, holdovali by nejspíš masu lidskému. :-)

   Smazat
  8. Antifa tam nemohla být sedí totiž v českém parlamentu a vybírá si vši z dredů

   Smazat
 11. Kdo uvěří, že "demonstranti" pronikli do Kapitolu bez podpory "zevnitř" , tak je jenom bloud, který nevěří "vrtění psem"!!!! Pokud by moc chtěla , tak do Kapitolu neproklouzne ani myš!! Byl jsem dost dlouho v USA a ve W. DC, takže vím přesně o čem mluvím!! Dokonce, kdyby moc opravdu chtěla , tak nebude před Kapitolem ani noha!! Není problém , aby byl během hodiny vyhlášen zákaz shromažďování před Kapitolem a to si můžete být jisti , že zde nebude do hodiny ani veverka na trávníku, to lze snadno doložit!! Takže "cirkus" v USA pokračuje pěkně podle notiček nadále!! Trump měl zablokovány sociální sítě , prostě "demokracie" a lá USA v plné kráse a nahotě!!! A USA náš přítel nejvěrnější a s USA a Havlem na věčné časy a nikdy jinak! To se netýká obyvatel USA, Američané jsou lidé stejní jako jinde na světě , pouze jsou daleko sofistikovaněji, politicky zneužíváni již několik desetiletí!!
  Jenom bych zde ještě pro pana MUDr. Davida a ostatní, že vetřelec, který pronikne bez povolení do střeženého prostoru federal bulding nebo na pozemek, může být bez výzvy zastřelen, takový je zákon USA!! Takže je úplně jedno , který důstojník ochrany Kapitolu střílel, prostě k této střelbě měl ze zákona právo, dokonce povinnost!!! Bohužel, že došlo k usmrcení a nikoliv pouze ke zranění útočníka je smůla!! Jak jsem viděl záznam , ochránci Kapitolu měli veliké "bobky" strachem z davu a proto došlo ke smrtelnému zranění, jinak jsou cvičeni ke střelbě na nohy a znehybnění vetřelce!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodny clovek? To je neco jako komous blbec, ktery ale zacne byt arogantni a sprosty, kdyz mu to nekdo rekne.

   Smazat
  2. Kapitol není "střežený objekt", je to parlament jako každý jiný, kde probíhají vždy veřejná jednání !!!!
   Každý občan má právo účastnit se jednání jeho zástupců v parlamentu !!!!!!!!

   Smazat
  3. Nejdriv nam tady "hodny clovek" rekne, ze podle zakonu je pravo ochrancu federal properties zastrelit kohokoliv, kdo vstoupi bez povoleni na federalni pozemek a pak ten samy "hodny clovek" zacne narikat, ze tu dotycnou ochranka zastrelila.
   Hodne clovek je proste trouba.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Policista, který stříle a zastřelil viděl ze vzdálenosti 1,5 metru, že jde o neozbrojenou ženu. Vám se jeho počínání libí? Nebo co měla znamenat ta vaše nešťastná poznámka v 18:38?

   Smazat
  6. Dvoraku, ta zena mela na zadech batoh a v tom pipade ma pravo policajt takovou osobu zastrelit, protoze predpoklada, ze takovy clovek ma v batohu vybusninu. Docela by mne zajimalo, co bys rikal, kdyby se tohle stalo v Kremlu a ochranka by demonstranty zacala strilet z kalasnikovu. To bys tady uchcaval blahem do trenek.

   Smazat
  7. Kapitol už ale není tím co býval, poté co se v něm "zákonodárci" modlili k Rohatému a navštívil ho jeho Rohatý apoštol s volskými rohy v kozlí kůži ... Rohatý bůh, žehná Americe ...

   Smazat
  8. Unknowne, už se někde objevíš s batohem na zádech, tak tě také zastřelí ..
   Nekdo tak hloupy jako ty na svete existovat musi.
   (to jsou tvoje slova)

   Smazat
  9. Maxime, blbecku, zastrelit te ochranka muze, pokud bez povoleni vlezes do federalni budovy stylem, ze rozbijes okno, vlezes tam a mas na zadech batoh a nereagujes na vyzvy ochranky. Ty takhle lezes na federalni pozemky? Pak jsi pekny trouba.

   Smazat
  10. Unknovne, jenom zuříš a ztrapňuješ se ..
   Víš hov*no jak se vše událo a kecáš jenom hlouposti ..

   Smazat
  11. Vidis, jak jsi vsechno na sebe vyklopil, maxime:-)

   Smazat
  12. Teda já nejsem tak chytrej jako unkrovn jedna ale střílet na někoho u kterého je podezření, že má u sebe bombu je opravdu odvážný čin hodný obdivu.

   Smazat
  13. Unknown vyzývá: střílejte lidí s batohem, střílejte turisty! Fakt dobrý. Demokracie bojující.

   Smazat
  14. Dvoraku, kdyz jdes nekam jako turista, tak vymlatis okna a pak tam lezes i pres upozorneni ochranky, ze te povazuji za zlodeje a teroristu a pokud se nezastavis, tak budou strilet?

   Smazat
  15. Ta nešťastná oběť, veteránka, nikam nelezla, nikam se nedobíjela, jen stále se svým transparentem a náhle padla po zásahu do krku.
   Video bylo na internetu, ale dnes už na běžně dostupných místech samozřejmě není, aby si mohli trolové vymýšlet, že se někam dobíjela.

   Smazat
  16. Ale ale, To se nám tu sešlo, až na čestné výjimky, unkHownů-fašouků!

   Smazat
  17. Na místě bylo ozbrojenců víc než vetřelcůp, podívejte se na záznamy. Střelec nestřílel ze strachu, střílel ze zálohy a mířil, aby zabil. Že měl "právo" ho neomlouvá. Kdyby všichni tak dbali na "povinnost střílet, bylo tam nejméně dvěstě mrtvých, takže toto vykládejte holubům. Vrah nemusel vraždit - pokud ovšem nedostal tento úkol. Myslím, že to nebyl ani člen ochranky, ani policista, ani "domobranec". Spíš někdo jako atentátník Kennedyho.

   Smazat
  18. Podle záznamu je jasné, že střelec střílel z bezprostřední blízkosti a měl dost času na míření. Proto není pochyb že se jednalo o chladnokrevnou vraždu, nikoliv o nešťastnou náhodu při pokusu o znemožnění pohybu.

   Smazat
 12. https://www.tydenikhrot.cz/clanek/den-zuctovani-arnold-schwarzenegger-donald-trump

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nekdo tak hloupy jako ty na svete existovat musi.

   Smazat
 13. Dvorak svymi blaboly pouze potvrdil, ze je terorista. Ten, kdo podporuje teroristy, je sam terorista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nekdo tak hloupy jako ty na svete existovat musi.

   Smazat
  2. maxime, proc pises o panu Dvorakovi, ze je tak hloupy?

   Smazat
  3. On to tak nemyslel. Omluvte ho. Měl vycházku bez ošetřujícího lékaře.

   Smazat
  4. Já Unknowna většinou omlouvám, ale někdy mě nase*re ..

   Smazat
  5. 18.47
   A kdo fašouny, je sám fašoun!

   Smazat
 14. https://edition.cnn.com/2021/01/08/politics/state-department-dissent-memo-trump-insurrection/index.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne, v USA je plno bláznů jako ty i na nejvyšších vládních místech ..
   Proti prezidentu Trumpovi už vystříleli všechny patrony plně sraček a jsou zoufale v prde*li ..
   Teď příjde do hry Trump s jeho MAGA kámoši ...., ale budou střítet ostrými ..

   Smazat
  2. Maxime, opatrne s tim, co pises. Vsechno, co se tady pise, pozorne sledujeme a zaznamenavame a nekterymi komentari se vystavujes trestnimu stihani.

   Smazat
  3. Unknowne, jsem rád a jsem uspokojen, že bdíš. Mám radost, že tradice udavačů pokračuje. Duch Emanuela Moravce mě z tebe radost.

   Smazat
 15. Rusko a Čína udrží mafii ovládající USA na uzdě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusak sotva stezi udrzi moc:-)

   Smazat
  2. 19:27-Nevím kterého "Rusa" máte na mysli ale Rusko si moc drží i proti Vaši vůli, tak pozor, kdyby ji ztrácelo, ať udržíte sám, nejen moč.

   Smazat
 16. To je dobre, ze ty lopaty vyhazi z prace:

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-kapitol-rezignace-prace-demonstrace-zamestnani.A210108_121508_zahranicni_jhr

  OdpovědětSmazat
 17. Smutné a ukazuje to na morálku společnosti. Je to ale jejich vnitřní věci. Mnohem více mě vadí statisíce mrtvých ve světě - od Iráku, Lybie, Střední Ameriky, kde cizí moc páchá zločiny a většina světa je nadšená jak silný zabíjí slabého. To je největší zvrhlost lidstva a s novým vedením USA to bude dále pokračovat. Do roka a do dne (napište si to do kalendáře)tady máme válečný konflikt těchto šílenců. Předpokládaný výskyt konfliktu - Irán, Pakistán, čínsko indické hranice. Zde je všude tajnou službou připraveno podhoubí a čeká se na vyčištění administrativy USA a obsazení pozic novými vlastníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA zabili hodně lidí ve světě ale na jednoho zapomněli na unknowna zapomněli!! Asi ho mají demokrati na semeno !

   Smazat
 18. Pochopil jsem, že NR slouží apriori jako sběrna informací o diskutérech a následně jako papiňák (upouštění přetlaku v diskusi o tom kdo má větší koule).
  A imaginární postavička unkhoven je za tím účelem stvořená a provozovaná majiteli NR (jinak by neměla plolvinu příspěvků). Asi všechna altermedia skončí stejně smutně jako čulínkovy blicí listy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ďuro Trulo, nebuď skutečný trulo ..., informací mají idioti co si myslí že všechno budou řídit tolik, že jsou jim při jejich degenerativním postižení na hov*no ..

   Smazat
  2. Mám za to, že je možné, a Dr. David to netuší, že administrátor NR pracuje na tom, aby tento alternativní web zanikl. Jinak není možné, aby toho rozjebávače diskuze, který mu často i velice hrubě nadává (možná ale jen "jako") tady trpěl. Není nic jednoduššího než to individuum zablokovat natrvalo, z čehož se ale administrátor jaksi hloupě vytáčí. Škoda.

   Smazat
  3. Mýlíte se, milý Forkie, systém Blogger na kterém běhá Nová republika, nedává možnost zablokovat nepřátelské sabotéry úplně a nastálo. Proto vybíráme peníze na nový systém, který je sice dražší, zato skýtá možnost izolovat individua nerespektující pravidla slušné diskuze.

   Smazat
  4. Ani to není úplně dokonalé, změnit nick a zastřít IP je možné, jde o trochu IT složitější operaci, ale pokud jde o profesionálního "nasírače a popichovače" , tak je to marná snaha!! Bohužel internet je tak konstruován, aby nebylo možné spojení zrušit, takže je možné si vždy nějakou škvíru najít!! Jak se třeba snaží horečně Čína zamezit přístupu k některým stránkám a stejně je to marná snaha!! Zrovna tak "vypínání" některých sociálních sítích, kde je provozovatel závislý na reklamě!! Má dvě možnosti buď reklamu, nebo cenzura a tady jde o dlouhé peníze a kruh je uzavřen!!

   Smazat
  5. Milý Maxime!

   Počasí na planetě, ekonomiku, ekologii a sociální procesy již drahnou řádku let řídí umělá inteligence, protože se jedná o procesy superkomplexní povahy, vyžadující přesný výpočet cca 10 na 20tou parametrů každou sekundu. No lidské mozky, navíc postižené incesty to nezvládnou a tak majitelé planety musí využívat umělou superinteligenci (počítače na bázi tachyonové architektury).

   Smazat
  6. Ďuro Trulo, to už s tou sci-fi přeháníte.

   Smazat
 19. Teda nebýt tady jmenovec unkrovn jedna tak by tu byla jen polovina diskusních příspěvků. Jmenovče a oni si tě ještě neváží a jsou na tebe oškliví.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.