Reklama

neděle 3. ledna 2021

Byl jsem při tom: Etnická čistka jako z partesu. Soužití muslimů s naší civilizací není možné. Fňukáme nad koronou, za humny se vraždí. Chceme na Silvestra slavit? Mrkněme na fotky a video: Vzpomínky na budoucnost...

Ladislav Větvička
3.1.2021  ProtiProud

LADISLAV VĚTVIČKA namísto všeobecného trapného bilancování roku "počátku apokalypsy naší civilizace" přináší fotoreportáž a video, které jednu její tvář ostře dokumentuje na likvidaci prvního křesťanského národa muslimskou invazí 2.0


„Etnická čistka je proces nebo politika eliminace nechtěné etnické nebo náboženské skupiny pomocí deportací, nuceného vysídlení, masových vražd nebo hrozeb těmito činy. Cílem takové politiky je vytvořit území obývané lidmi se stejnou etnicitou, náboženstvím, kulturou a historii… (Wikipedie)“


Encyklopedické heslo je vždy zjednodušeným odrazem reality a obvykle působí stroze a neosobně. Výraz “etnická čistka” zní jako z minulého století a mnozí mladí lidé ani netuší, co to vlastně znamená. Ti o něco starší si při slovech etnická čistka možná vzpomenou na slova jako Bosna, Srebrenica, Rwanda, Kosovo, Hútové, Tútsiové, Srbové, Chorvati, Židé, Arméni, Turci…

A co třeba Češi nebo Němci? Bylo obsazení našeho pohraničí Německem v roce 1938 etnickou čistkou? A co transfer německého obyvatelstva ze stejného pohraničí po roce 1945?

Ale ovšemže to byly etnické čistky, ať už chceme nebo ne. Plně totiž zapadají do popisu z počátku tohoto textu, ať už pro ně máme jakékoliv odůvodnění.

„Ale to všechno už bylo dávno a neměli bychom to znovu vytahovat na světlo světa,“ říkají si mnozí. Opravdu? A co ty tisíce obětí etnických čistek z bývalé Jugoslávie, kteří byli v devadesátých letech přinuceni odejít ze svých domovů a dnes žijí a pracují mezi námi a na první pohled nepoznáte, že jejich domov je někde jinde.

Možná právě fakt, že si tyto věci nechceme připouštět vede k tomu, že nás Bůh pořád znovu a znovu vrací k tomuto pojmu, protože jsme se z etnických čistek v historii nedokázali poučit.

Hlavou nám mnohdy víří myšlenky typu: “Ale dnes máme jiné století a podobné věci se už nestávají!”

Bohužel, stávají. A fakt, že nejsou na titulních stránkách novin a nevidíte je na svém oblíbeném dezinformačním kanále českých koronovizí neznamená, že právě teď, v tomto okamžiku, ne příliš daleko od nás právě neprobíhá etnická čistka ve své nejsurovější podobě.

Obrázky, které si můžete prohlédnout jako doprovod tohoto textu, jsem pořídil k výročí založení města Stěpanakert v mírových dobách. Jsou na nich osoby arménské národnosti, křesťané žijící na území Republiky Artsach a produkty jejich práce z doby, kterou můžeme označit jako “mírovou”. Celá jedna generace Arménů vyrostla za 26 let od podepsání příměří mezi Arménií a Azerbajdžánem od roku 1994. V příměří bylo mimo jiné dohodnuto, že veškeré rozpory budou řešeny mírovou cestou. Tak tomu bylo až do září tohoto roku, kdy azerbajdžánští Turci s podporou turecké armády zaútočili na chudou horskou oblast Republiky Artsach (původně Náhorní Karabach).

Lidé, které na fotografiích vidíte, už letos nestihli sklidit úrodu, která tak shnila na polích. Už nevyrobí proslulé víno z granátových jablek, nevypálí “tutovku” (pálenku z moruší) a stěpanakertský pivovárek, mimochodem postavený našimi lidmi z Polné u Jihlavy, už neuvaří další várku piva. Ostatně, mnozí lidé z obrázků už nežijí a ti, kteří žijí, se už nikdy nevrátí na území, dnes obsazená azerbajdžánskými Turky. Mezinárodní organizace budou mluvit o návratu multietnické společnosti do Náhorního Karabachu, soužití křesťanského a muslimského obyvatelstva však není možné. Ze sta tisíc uprchlíků se do oblasti vrátilo necelých třicet tisíc osob, převážně do města Stěpanakert, které je dnes relativně bezpečné, protože je pod kontrolou mírových sil Ruské federace.

Ale životní základna města je zničena. Úrodná půda je dnes pod správou Azerbajdžánu, Republice Artsach zůstalo jen hlavní město a horské oblasti. Stovky a tisíce let staré křesťanské památky padly do rukou muslimského souseda. Pokud se k nim bude chovat tak, jako na sousedním území Nachičevanu, původně též obývaném křesťanským národem Arménů, pak zmizí z povrchu světa.

Možná bychom se už mohli konečně poučit z etnických čistek, otevřeně si říci, že soužití dvou kmenů odlišných národnostně nebo nábožensky a neschopnost bránit své území a svůj kmen je právě tím, co je příčinou těchto zvěrstev a lidského utrpení. Ale obávám se, že se nepoučíme. Aktuální politika našeho dnešního režimu totiž postupuje naprosto opačným směrem a vytváří předpoklady konfliktů budoucích.

Tak vám přeji klid a mír a pokud najdete chvilku, nalijte si skleničku arménského koňaku a vzpomeňte si na zemědělský lid, který byl před třemi měsíci vyhnán ze svých domovů a už se tam nikdy nevrátí.


Ladislav Větvička, Stěpanakert, Republika Artsach


25 komentářů :

 1. Politika je sfiňa Laďo a trpí chudý (pracující) lid.

  OdpovědětVymazat
 2. Demokracie má mnoho podob , hlavně vraždí ve jménu svobodu pro mamonáře. Život je cirkus v rukou žonglérů v plášti s křížem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavní hodnoty euroatlantické demokracie : lži, podvody, krádeže, zabíjení a vraždění. Mají být naši demokrati na co hrdi.

   Vymazat
 3. Naše (nečeská) média zoufají nad stavem demokracie v Bělorusku (je tam co nakrást a může to být další základna k útoku na Rusko), Karabach a vraždění v oblasti nás (?) vůbec nezajímá. To je další ukázka mafiánství režimu.

  OdpovědětVymazat
 4. V Rusku je cca 10% obyvatel muslimů a jak je vidět, když se chce, tak soužití funguje!
  Je to několik let, kdy v Moskvě sám Putin otevřel jednu z největších mešit na světě!! Zase na druhou stranu , když se cca 40 islámských teroristů zmocnilo stovky rukojmích v divadle v Moskvě, tak je po cca dvoudením jednání nekompromisně všechny pobili vojenským nervovým plynem / a to nebyla nějaká atrapa jako Novičok v případě Skripala a Navalného!!!/ , také to odneslo několik civilistů , co byli moc blízko, nikdo nepřežil!!! Co se moc neví, že cca 500 i vzdálených příbuzných teroristů bylo z Ruska vysídleno - zabaven majetek za náhradu a zbaveni ruského občanství , bez možnosti se v Rusku do konce života usadit, zde byl použit nějaký paragraf na ochranu Ruské federace!!!! A světě div se , nikdo ze západu ani nepípl a od té doby jsou radikální islamisté v Rusku v "klidu" , protože dobře ví, jak se k nim a jejich rodinám ruský stát zachová, pokud budou "zlobit"!!! Když se chce, tak se nechá pořádek pro všechny nastolit, ale musí se chtít, což je ve Francii a EU problém!! Také , zásadní problém, v Rusku by žádná karikatura mohameda nevyšla, protože by šli autoři provokace do basy a na dlouho!! Zase zákony na ochranu RF jsou velmi přísné!!!! Svoboda a demokracie je také pořádek pro každého!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ruský národ dovede být štědrý , ale když se objeví fašizmus , tak dovede být rázný.

   Vymazat
 5. Varovat některé politiky, a že jich není málo, před islámem, to je jako varovat Hitlera před nacizmem. BOHUŽEL !

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je kdo čte ten to ví a můžou si všichni liberální šílenci trhnout nohou ani migranta do republiky.

  OdpovědětVymazat
 7. Ovládli jste ČT, nerozlišujete imigranty, nadáváte nám do homofobů... Bývalý mluvčí Topolánka odpálil bombu proti liberálům

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ovladli-jste-CT-nerozlisujete-imigranty-nadavate-nam-do-homofobu-Byvaly-mluvci-Topolanka-odpalil-bombu-proti-liberalum-649114

  OdpovědětVymazat
 8. Národní stát, národnostně homogenní má základní předpoklad pro stabilitu. Všechno to propagované multikulti ne. Vidět to je po celou historii a v celém světě i dnes. Pokud tedy není stát některou z entit respektován, nezbývá než si respekt vynutit.
  Pokud vím, tak ti "naši" Němci se vesměs s nadšením přičinili o rozbití státu, zřekli se čs. státního občanství a v důsledku toho byli, v zásadě spořádaně, ve shodě s tehdy platným právem, na náklady čs. státu přemístěni do vlastního národního státu. Deutschland, Deutschland über alles ...
  Ano, bylo to tvrdé. Jejich vlastní stát ov3em jednal mnohem, mnohem bezohledněji. Není ani zač se omlouvat, ani čeho litovat. Stalo se v příčinných souvislostech a tak, jak bylo možné, korektně. Konstatuji to jako utečenec ze "Sudet", který si nic z "konfiskátů" nepřivlastnil. Pan Větvička srovnává nesrovnatelné. Tím nepříjemně překvapil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Transfer byl jedinou humanitní možností pro Němce.

   Vymazat
  2. Odsun sudeťáků rozhodně etnickou čistkou nebyl(jedině že by nacisti byli etnikum).Moje babička byla čistokrevná němka,děda čech a nikdo ji nevyháněl.Ještě po roce 1990 bydlel v chalupě na Plasnici v Orl.horách němec,neuměl ani klápnout česky,lidi se k němu chovali přátelsky,takže rozhodně nebyli všichni sudeťáci odsunuti,ale jen ti,co se před a během války hlásili k říši a byli aktivní.Rozhodně jich nebylo málo,spíš většina,ze jména ti kteří byli vyznamenáni Hitlerem za rozvracení Československa.Bylo jich přes milion.Nikdo je nevraždil,jako to dělali oni čechům,takže odsun sudeťáků etnickou čistkou nebyl.

   Vymazat
  3. 11,44
   Pan Větvička srovnává srovnatelné. Prostě suše konstatoval, že transfer Němců byl etnická čistka. Oprávněná a relativně spořádaná etnická čistka. Zasloužená.

   Vymazat
  4. Unknown
   „Etnická čistka je proces nebo politika eliminace nechtěné etnické nebo náboženské skupiny pomocí deportací, nuceného vysídlení (...)

   Vymazat
 9. Náš národ si potřebuje po nějaké době nabít hubu.Pak si to uvědomíme.Babiš by měl udělat koalici s SPD.Nejlepší premier od revoluce- byla li to revoluce a né předání moci.Babiš by měl být Orbánem.Je potřeba volit SPD pokud to lidu nedocvakne tak jsme v prd...

  OdpovědětVymazat
 10. Pred 26 lety Armeni ukradli Nahorni Karabach.Vyhnali milion Azerbajdzancu.Jejich Arcach neuznal nikdo,ani OSN.Ted to maji s uroky.S kresťany jdete do haje,jsou to nejvétsi zločinci 2 000let.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknowne 12:14 o Náhorním Karabachu něco víte leda z doslechu takže tu nemachrujte. Pletete si křesťany s církvemi, ani netušíte jaký rozdíl je mezi novozákonním křesťanským Bohem a Alláhem, mezi Mojžíšem, sv. Petrem a Mohamedem. Zas jen machrujete.

   Vymazat
  2. 12,14; 14,11
   Vy jste příbuzní?:-)

   Vymazat
  3. oli 14:20, příbuzní ne, jmenovci. Když už možnosti zbytečně vynucené registrace ve WordPessu nechápete.

   Vymazat
 11. V první řadě mne napadá otázka České Wikipedie. Je opravdu tím, čím se tváří? Mizí z ní nepohodlné články, mění se definice. To vše v něčím zájmu. Příkladem může být definice pandemie. Původně to byl stav, kdy bylo nakaženo 3000 obyvatel na 100 000 obyvatel. Po Covidu je to již 1500 obyvatel na 100 000 obyvatel. Proč? Bude stejná hysterie i u chřipky? Se stejnou mediální reprezentací?
  Citace:
  " A co třeba Češi nebo Němci? Bylo obsazení našeho pohraničí Německem v roce 1938 etnickou čistkou? A co transfer německého obyvatelstva ze stejného pohraničí po roce 1945?

  Ale ovšemže to byly etnické čistky, ať už chceme nebo ne. Plně totiž zapadají do popisu z počátku tohoto textu, ať už pro ně máme jakékoliv odůvodnění."
  První otázka. Je etnickou čistkou stav, kdy jedna strana druhé zabere území, které obsadí svou populací etnickou čistkou? Existuje právo postiženého na své území s tím, že má jen on právo rozhodovat o tom, co a kdo na jeho území bude? Nebo ne? Anexe a následná čistka původního obyvatelstva genocidou je. Ale navrácení věcí do původního stavu genocidou být nemůže. Takže je otázkou, zda se v případě našeho pohraničí jednalo z naši strany o genocidu. Z Německé strany tomu tak bylo nepochybně.
  Dle mého názoru nemůže jít o genocidu, pokud došlo k anexi území jiné země a postižená země vše navrátí do původního stavu včetně osídlení obyvatelstvem. Je to pouhá obrana území. Třeba i za cenu vysídlení těch, kteří se na anexi podíleli. Anexe a okupace není totéž, ale v případě genocidy ji lze brát za rovnocenný výraz.

  OdpovědětVymazat
 12. Je zajímavé, že všechny civilizace věří v nějakého spravedlivého, který vyžaduje ovládnutí všech ostatních. Jsem přesvědčen, že nikdy skutečně nešlo o nějakou víru ve spravedlivého, ale o nástroj k zastrašování a tím ovládání PODDANÝCH. Taktéž všechny ty fantazmagorie současných osvícených mystiků, slouží jenom k rozděl a panuj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK Protože tento státeček je spravován zločinci poplatnými zájmovým skupinám působícími mimo Českou a Slovenskou republiku, je zcela zřejmé, že se tím tato organizovaná zločinecká skupina rádoby politiků dopouští další závažné trestné činnosti a to faktické genocidy obyvatel tohoto státu, dále poškozování společného majetku a vlastnictví státu, jasné zneužití pravomoci veřejného činitele a dalších trestných činů proti ČR. Do této organizované skupiny též patří všechny zaměstnanci sdělovacích prostředků, kteří svým patolízalským informačním postupem velkou měrou přispívají k provádění těchto trestných činů členy vlády a dalších institucí, navázaných na tuto činnost. Zejména jako organizovaná skupina hluboce pošlapala etiku novinářské práce a etiku lidskosti. Pevně věřím, že budou v brzké době obviněni z této tr. činnosti a budou odsouzeni a zároveň jim bude odebrána možnost profesně informovat veřejnost o dění jak doma, tak ve světě. Pokud někdo lidem vnucuje takto odporným způsobem a neustále dokola lež a absurdní nesmysly, nemá ve sdělovacích prostředcích co pohledávat.
   https://pravyprostor.cz/pozadi-obriho-podvodu-ktere-vam-objasnime/ testování....

   Vymazat
 13. Cituji:"Možná právě fakt, že si tyto věci nechceme připouštět vede k tomu, že nás Bůh pořád znovu a znovu vrací k tomuto pojmu, protože jsme se z etnických čistek v historii nedokázali poučit."
  Žádný Bůh nás k ničemu nevrací. Vrací nás k tomu zlotřilí politici na jedné straně a zbabělí politici na straně druhé, kteří jim to dovolí. Celá slavá EU se několik let dívala na to, jak v Jugoslávii probíhá vyvražďování srbských obyvatel, žvanilo se na půdě OSN, žvanilo se na půdě Evropského parlamentu a nic se nedělo, zřejmě to všem vyhovovalo. Nakonec tomu stopku udělali bohužel Američané, kterým se to moc hodilo do krámu a za hlavní viníky určili samozřejmě jak jinak než slovanský národ Srbů. A vůbec jim nevadilo, že kosovský konflikt způsobilo nesnášenlivé náboženství muslimských Albánců. A proč taky? Získali tím zadarmo a přímo kousek od Ruska a Evropy základnu pro své další výboje. Takže žádný Bůh. Jeho existence je diskutabilní. Dokud se nebude smažit v pekle celá tehdejší připosraná politická skvadra, nikdo mě o jeho "moudré a spravedlivé" existenci nepřesvědčí. Nespoléhejme na Boha a raději volme takové politické lídry, kteří podobná svinstva a "humanitární bombardování" už nikdy nedopustí. A za Srby doufám, že jednou vyženou z Kosova tu zparchantělou chásku, která jim vzala domovy, tak jak se to podařilo nám, Čechům. I když to možná bude vypadat jako "etnická čistka".

  OdpovědětVymazat
 14. OK dobrý návrh více níže
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3719-skryta-pravda-se-pripojuje-k-vyzve-na-spd-trikoloru-a-svobodne

  OdpovědětVymazat
 15. Okolo 90% muslimu v jejich zemich nechteji teroristicky fanaticky islam.
  Ale nemohu se branit. .

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.