Reklama

středa 6. ledna 2021

Část kongresmanů půjde na sčítání hlasů volitelů US prezidenta „kanálem“

Ivan David
6. 1. 2021

Dnes se v Capitolu sejdou ke společnému zasedání členové Sněmovny reprezentantů a Senátu, aby provedli součet hlasů odevzdaných voliteli v jednotlivých státech USA pro oba kandidáty na prezidenta USA. Šéf ochranky Kongresu Paul Irving vyzval včera podle sítě amerických lokálních novin The Epoch Times kongresmany, aby k cestě do jednacího sálu využili tunel, který hlavní budovu, v níž se uskuteční jednání, spojuje s vedlejšími kancelářskými a garážovými objekty. V hlavním městě USA již včera začala série protestů proti podvodům při volbě prezidenta USA. Hlavní demonstrace se má uskutečnit dnes právě v době společného jednání obou komor Kongresu.

Na cestě do Washingtonu bylo včera podle odhadů The Epoch Times asi 1,5 milionu voličů úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa. Všechny letecké i vlakové spoje byly beznadějně vyprodané. Mnoho voličů naštvaných na podle nich nepochybnou krádež voleb bylo v noci na cestě autem z různých států USA. Stejně jako v minulosti se proti Trumpovým stoupencům chystají vystoupit „bojůvky“ z Antify a Black Lives Matter. Lze tedy čekat, že dnešek bude „žhavým dnem“ nejen v budově Kongresu, ale i na okolních ulicích, náměstích a parcích. Starostka Washingtonu D. C. Muriel Bowserová nařídila pracovníkům městských služeb, aby kolem Capitolu postavili barikády ze zátarasů posílené nákladními vozy. Na pomoc s udržením pořádku povolala kromě policistů i vojáky z Národní gardy.

Pořádný „rachot“ však bude i v největším jednacím sále Kongresu. Účast na společném zasedání obou komor včera na mítinku na podporu republikánských kandidátů do Senátu ve státě Georgia ohlásil prezident Donald Trump. Na volebním shromáždění jej včera pozdravily desítky tisíc voličů. Na rozdíl od Joea Bidena, na jehož projev na podporu „demokratických“ kandidátů se sjelo jen několik aut. 

K půlnoci v noci na dnešek mělo podanou písemnou přihlášku k přednesení protestu proti falšování voleb 100 republikánských poslanců. Dalších asi 50 si své námitky včera ještě precizovalo ve spolupráci s právníky. K podpoře stížnosti proti volebním podvodům ke včerejší půlnoci připojilo podle The Epoch Times své podpisy 13 senátorů. Zablokovat započítání zfalšovaných výsledků se touto cestou pokouší poslanci i senátoři nejen ze všech států, kde byly podvody odhaleny.

Podle pravidel jednání Kongresu musí každý zákonodárce, který chce vznést stížnost proti průběhu voleb, napadený problém popsat v projevu, který nesmí trvat déle než 5 minut. Jen předložení stížností proti falšování voleb, které budou obsahovat odkazy na jednotlivé zjištěné důkazy, tak zabere více než 12,5 hodiny čistého času. Pokud k tomu připočteme přestávky na oběd a večeři a čas, kdy se řečníci střídají a kdy je k řečništi volá předseda Senátu, lze očekávat, že ani dnes se Joe Biden nestane „zvoleným prezidentem“. 

Po přednesení volebních stížností se musí obě komory Kongresu rozejít k separátnímu jednání do svých zasedacích sálů. O každé námitce, kterou předložil poslanec s podporou senátora, musí být v obou komorách jednáno nejdéle 2 hodiny. Poté musí o každé námitce obě komory odděleně hlasovat. V rámci řešení procedurálního problému „jak projednat všechny stížnosti“ bude podle The Epoch Times navrhovat texaský republikánský senátor Ted Cruz provedení mimořádného volebního auditu. Ve lhůtě 10 dnů by jej měl vypracovat Zvláštní výbor Senátu pro vyšetření podvodů pro prezidentských volbách. Zřízení tohoto vyšetřovacího výboru prosadil před vánocemi ve Ve výboru pro bezpečnost a vnitřní věci jeho předseda Ron Johnson. K zahájení jeho činnosti do něj zbývá doplnit senátory z řad těch, kteří se výkonu mandátu ujali jako nováčci 3. 1. 2021. Vyšetřovací výbor má stejná pravomoci jako policejní orgány. 

Žádná „selanka“ však nebude ani samotné sčítání hlasů, které odevzdali volitelé na shromážděních v jednotlivých státech 14. 12. 2020. Ze šesti států přišly totiž 2 listiny s rozdílnými údaji. Ve státě Michigan nařídil soud, který projednává volební stížnosti, aby do Kongresu k sečtení zaslali svoji listinu volitelé Republikánské i Demokratické strany. S tím, že započítána má být jedna z nich až podle toho, jak dopadne pravomocný rozsudek v samotné věci volebních podvodů. V Georgii, Arizoně a Wisconsinu zmocnily republikánské volitele k zaslání hlasů do Washingtonu státní Kongresy. Ve státě Nevada toto zmocnění stihl odhlasovat pouze Senát místního Kongresu. Listiny volitelů z „Demokratické“ strany opatřili v těchto státech ústavou požadovanou pečetí guvernéři, zatímco listiny republikánských volitelů zpečetil místní Kongres. Z Pensylvánie odešla zpečetěná listina pouze „demokratických“ volitelů. Republikánští volitelé svůj součet zaslali bez státní pečeti, protože kvůli obstrukcím poslanců a senátorů za „demokratickou“ stranu státní Kongres nestihl včas problém doprojednat.

Úřadující viceprezident Mike Pence, který z titulu své funkce podle Ústavy USA předsedá Senátu a rovněž řídí společné zasedání obou komor Kongresu, tedy po projednání námitek proti volebním podvodům podaným poslanci a senátory, bude řešit problém „které hlasy z dvojitých sad započítat“. Respektive jestli neodložit v případě států z nichž přišly 2 obálky obě listiny. Což by znamenalo, že ani jeden z kandidátů nemá požadovaných 270 hlasů volitelů nutných ke zvolení do funkce prezidenta USA. V takovém případě by prezidenta, který má funkci vykonávat od 20. 1. 2021 musela zvolit Sněmovna reprezentantů. V ní mají sice těsnou převahu Demokraté. Podle Ústavy by se však poslanci museli rozdělit do delegací podle států, v nichž byli zvoleni. Ve státních delegacích by hlasovali o tom, kdo získá hlas za stát. Republikáni mají většinu ve více státních delegacích. Což by znamenalo pokračování Donalda Trumpa v Bílém domě další 4 roky.

Podle advokátky Jenny Ellisové, která zastupuje Donalda Trumpa v řízení o volební stížnosti před Nejvyšším soudem USA, může viceprezident Pence problém dvojích listin vyřešit „šalamounsky“. Z titulu funkce hlavního sčítače, kterou mu svěřuje 12. dodatek Ústavy USA, může vyzvat kongresy sporných států, aby hlasováním rozhodli, které listiny mají být započítány.

Proto, aby Pence takové rozhodnutí dokázal obhájit při případném hlasování o námitce proti jeho postupu je však důležité, jak dopadnou volby, které ve státe Georgie začaly včera večer našeho času. Ve hře jsou 2 senátorská křesla. Pokud by ve volbách uspěl aspoň 1 z dvojice republikánských kandidátů Kelly Loefflerová a David Perdue, udrželi by si Republikání v Senátu většinu. Hlasováním by tak mohli podpořit rozhodnutí Pence. 

Pokud by ve 2. kole senátních voleb v Georgii vyhráli Demokraté, nastal by v horní komoře Kongresu při hlasování pat. V tom případě by své rozhodnutí musel při hlasování o námitce rozhodnout sám viceprezident, jehož hlas se počítá pouze v případě nerozhodného výsledku. Senátní volby v Georgii jsou tak téměř stejně důležité jako samotná volba prezidenta USA, jejíž výsledek mohou zásadně ovlivnit. Podle rakouské televize ORF hrozí, že se i v této volbě budou opakovat některé problémy s falšováním voleb, které se nejen v tomto státě vyskytly již při loňské prezidentské volbě. Podle ORF oznámily volební úřady, že ještě před zahájením hlasování ve volebních místnostech došlo poštou 3 miliony korespondenčních hlasů. Na stát s 10 miliony obyvatel, z nichž je asi 6 milionů oprávněných voličů, jde o číslo, které vzbuzuje oprávněné obavy z padělání voleb.

Hrozí, že v Georgii se může opakovat problém s korespondenčním hlasováním, jehož úplnou historii zveřejnil včera řecký web pronews.gr. V reportáži z USA popsal putování 300 tisíc volebních lístků vytištěných v Michiganu na základě státní objednávky z Pensylvánie. Podle výsledků vyšetřování Patricka Byrnea však tyto lístky nikdy nezamířily do poštovních stránek voličů v Pensylvánii. I přes zákonný zákaz vyvážet hlasovací lístky ze státu byl celý kamion volebních lístků převezen do New Yorku, kde bylo do všech vyplněno jméno prezidentského kandidáta Joe Bidena. Vyšetřovatelé mají úředně ověřenou výpověď řidiče kurýrní společnosti UPS, který vezl kamion vyplněných „Bidenových hlasů“ z New Yorku zpět ke sčítání v okrese Lancaster v Pensylvánii. A navíc si balíky falešných hlasů natočil mobilním telefonem.

Policejní vyšetřovatelé v Georgii již stihli též zjistit, odkud se vzaly plné bedny „hlasů pro Bidena“, které byly vytaženy z pod stolů a na nacpány do sčítacích strojů firmy Dominion, v době, kdy bylo kvůli údajné poruše vodovodního potrubí oficiálně přerušeno sčítání v okrsku Fulton v Atlantě. Podle řeckého webu pronews.gr, který přebírá zpravodajství z USA od lokálních novin, vyšetřovatelé zajistili i průvodní dokumenty a faktury od čínské firmy, která falešné hlasovací lístky vytiskla! Zapojení čínských firem do falšování voleb zřejmě není náhodné. V prezidentské volbě i v druhém kole voleb senátorů za stát Georgia jde o miliony pracovních míst amerických občanů a miliardy dolarů zisků nadnárodních korporací. 

Poté, kdy Donald Trump po svém prvním zvolení zavedl cla na dovoz oceli a hliníku z Číny, vzniklo v USA asi půl milionu pracovních míst. Před těmito volbami úřadující prezident avizoval, že pokud mandát obhájí, provede pomocí cel a množstevních omezení dovozu „úplné rozpojení trhů USA a Číny“. Dnes jsou z Číny do USA dováženy prakticky všechny druhy zboží. Nadnárodní korporace přestěhovaly do Číny stovky milionů pracovních míst. V Číně vyrábí levněji nejen kvůli nízké ceně práce, ale i kvůli tomu, že nemusí dodržovat přísné zákony na ochranu životních prostředí. Na vývozu levného zboží z Číny do USA vydělávají tisíce miliard dolarů, které navíc nikde nezdaňují. Na této obchodní politice, kterou Trump jako první US prezident začal bořit, tratí američtí pracující i federální a místní rozpočty.

V minulosti vznikly v mnoha zemích občanské války z méně vážných důvodů.

44 komentářů :

 1. Moc si přeji aby to Trump dotáhl do konce a nevyhráli podvodníci,lháři a manipulátoři co chtěj zničit svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cabliku pls kdo a jak chce znicit svet?dik za odpoved😂😅😎😅😀

   Smazat
  2. dobrak Člověče co tady děláš a co NWO???

   Smazat
  3. 13:37
   Čablik, už se tě zde ptají,jak chce USA zničit svět a stále nejseš schopen odpovědět. ZASE jen ty ubohé kecy o chazarech, voltrýytu,dep state,jen nekonečné kecy blbečku z různých konspiračnich webů.Tohle mají hlupàci bez mozku tak rádi,že CÁBLIK.

   Smazat
  4. 15:38 Běž do hajzlu ty západní slouho. Odpověděl jsem nasouvání NWO to by zničilo normální svět. Ty vaše liberální nesmysly a neustálé války. Ty blbe fakta mluví jasně. Ale pro slouhu slouhů všechno je konspirace.

   Smazat
 2. dobrak6. ledna 2021 13:47
  cabliku pls kdo a jak chce znicit svet?dik za odpoved😂😅😎😅😀
  ============================================================
  Cos tam v těch júesej celou dobu dělal?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cablik 13:58 forkie 14:11 kdyz vam to reknu tak tomu nebudete ani verit! no kazdopadne jsem cekal az do nedavna abych mohl prijit sem a potkat zdejsi amerofily chytroliny a vseznalce vaseho typu maxima nevyjimaje!!!😂😅😀
   cablik odpovidas mi dotazem? vis ty vubec ze ti NWO jsou to ti podvodnici kteri zvitezi ikdyz by donald zvitezil? ze ti uz vitezi vice jak 100 let a nejen v usa?ze oblehaji vsechna mista v jewsa kde se jedna o penize? ze kazdy druhy senator je jewish a ze to je ten vyebany deep state o kterem tu stale placete aniz vite co to je?
   no zaverem kluci chcete vazne vedet co ja byla v tom jewsa?

   Smazat
  2. Dobraku, víš co zasvěceným sděluje můj nick ???
   M A XI M M A X IM
   1000 A 11 1000 1000 A X 999
   999 je to tvoje Satanistické NWO 666 pověšené hlavou dolů za koule do průvanu
   A víš co jsi ty ???
   0 -nula -nicota

   Smazat
  3. 15:14 jj uz to mam cesky znamena tvuj nick maxicocot inglish maxidick a v latine picus generalisimus!

   Smazat
  4. maxim ty degene tak jsou na tech dolarech bozi oci nebo si ti je mam poslat ty aborte 666?

   Smazat
  5. Kolik států zničily USA? V poslední době Jugoslávie, Irák, Lybie, Sýrie, Ukrajina... To ti nestačí? Před tím Vitnam, Laos, Kambodža... embargy ničí Kubu, Venezuelu, Írán, Sev.Koreu, Rusko, Bělorusko... Stále nestačí?

   Smazat
  6. A je to tady. Dojdou argumenty tak vytahujou minulost. Raději pomlčím o milionech nevinných ve jménu SSSR. Nebo komunismu, je to stejná svoloč.

   Smazat
  7. Jsem jen zdravotní sestřička v psychiatrické nemocnici, ale nemoc Unknowna bych si troufla diagnostikovat i já. Ale tento druh nemoci nezbavuje trestní odpovědnosti.
   Raději jeho příspěvky ani nečtu.

   Smazat
  8. Nevím, pro č se můj příspěvek zde objevil pod nickem Unknown. Již jsem sem přispívala a můj nick je Pavca72.

   Smazat
  9. Pavčo72, musíte si nick nastavit jako viditelný.

   Smazat
  10. Teď zadlužený us nýmandi sedí na základně v Sýrii a kradou jejich ropu a odejít nehodlají.

   Téhle babizny jste poskoci že nemocné sny o světovládě:

   Díky politice nového prezidenta slibuje Albrightová USA světovou moc

   https://cz.sputniknews.com/svet/2021010413009541-diky-politice-noveho-prezidenta-slibuje-albrightova-usa-svetovou-moc/

   Smazat
  11. 15:41
   A těch nevinných nacíčků, co maj ty kurvy rudý ve jménu SSSR na svědomí! Vzpomenu-li, slzy roním, kudy chodím.

   Smazat
 3. Dobrá zpráva,soud ve Velké Br. odmítl propustit zločince Assanga na kauci, aspoň někdo má rozum. Ono to stejně dopadne tak,že toho zmetka odlifruji do USA.
  Každý podobný zločinec, na celém světě musí být potrestán.

  OdpovědětSmazat
 4. Část kongresmanů půjde na sčítání hlasů volitelů US prezidenta kanálem, aby zvolili senilního dědka nastrčeného Sorošem.
  Stylovější už to být nemůže!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kun patri do staje , krava a prasata do chliva, co patri do kanalu...

   Smazat
 5. muzou scitat jak chteji a lezt treba oklikou pres canal La manche sleepy joe jde na trun mezi tu jewish chatru

  OdpovědětSmazat
 6. Tak dlouhej článek o ničem. Nyní sem se na Seznamu ch ilku díval na ten slet podporovatelů Trumpa. Tady píšou o milionech a mě to připadalo jako trochu plný letní kino. Slibujete divadlo a ono nic nebude. Jo a taky ta zmínka že na setkání s voliči při nynější volbě přijelo demokratům pár aut. Ale jeden mandát už mají. Prostě tu blouzníte své sny a ono nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Počkejme si na zprávy na ČT, tam jistě budeme nestranně a objektivně o všem informováni...

   Smazat
  2. Myly prytely...
   "Navstevnici" se prochazeji Kapitolem a policie dela pruvodce ,jako na hrade ,urednici se schovavaji pod stoly,kdyby vrchnost prohrala,policie vaha, by mohla byt, rychlosouzena..
   Upekli si to sami, kdyz zacali na sebe od 2016 upoutavat stale vetsi,hysterickou pozornost.
   Nadavat na Rusko a Cinu se nedarilo tak dobre,vsechny obeti feministek,kdyz pokladali vse na oltar demokracie,obeti na tele a duchu jsou ted marne ,ani jedna v nove vlade.
   Co je doma se tak nepocita.
   Mozna jde pouze o gesto Trumpa, jako napr.:
   "Tak co,vyhral, jsem ty volby nebo ne"..
   A Prej,ze neustoupi.
   Zatim zadna obrana od vladychtivych. Nejak,nekam,rychle zmizeli.
   Z posdrafem, tfa amerycka,demogradycky,Mana.

   Smazat
 7. Chaplin zemřel ve věku 88 let. Zanechal nám 4 odkazy:

  (1) Na tomto světě není nic věčné, ani naše problémy.

  (2) Rád chodím v dešti, protože nikdo nevidí mé slzy.

  (3) Nejpromrhanějším dnem v životě je den, kdy se nesměju.

  (4) Šest nejlepších lékařů na světě ….

  1. Slunce 2. Odpočinek 3. Trénink 4. Zdravá strava 5. Sebeúcta 6. Přátelé Udržujte je ve všech etapách života a užijte si zdravý život …Pokud se podíváte na Měsíc, uvidíte Boží krásu. Pokud se podíváte na Slunce, uvidíte Boží moc. Pokud se podíváte do zrcadla, uvidíte nejlepší Boží stvoření. Tak tomu věřte. Všichni jsme turisté, Bůh je náš cestovní agent, který má pro nás jízdní řády, rezervace a cíle. Důvěřujte mu a užívejte si Život. ¨Život je jen cesta“.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:10
   No lepší zásady měl W.Churchill, alkohol, napětí, méně spánku, sluníčka v Anglii moc neužil a navíc doutníček. Umřel v 92 letech.

   Smazat
 8. V poslední době prezident Trump dělá správnou věc, když přikládá polínka do ohně ...
  Pitomci, kteří za každou cenu volebními podvody (domnělými nebo skutečnými) chtěli Trumpa odstavit a dosadit dementního Bidena, v tom ohni, který se rozhořívá v jimi roze*rané us společnosti, shoří jako papír ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidím to podobně, o instalaci Bidena je už rozhodnuto. Ale bude to pro něj velmi trpké vítězství, a bohužel i pro celé USA. No jeden politolog vedle druhého :-) Ale snad názor napsat můžu...

   Smazat
  2. jj kolokol presne amerofilu v ceske republice i zde tuny! nazor je ok nekteri vsak jiz maji pro us zasadni reseni!😀a proto jim zaspivam madarskou lidovou:
   "no matter what ya might say people in the US dont give a shit about your prey"!fckfckfck

   Smazat
 9. Pokud jde o volby kongresmanů v Georgii, je použit stejný modus operandi (tzn. stejná opera) jako při prezidentských volbách. Ráno, po sečtení 91% hlasů vedli oba republikánští kandidáti o 3%. V jakém minimálním poměru musí být zbylých 9% hlasů pro demokratické kandidáty, aby zvítězili oni? Slovní úloha z 6.třídy ZŠ. Podotýkám, že za totáče :-)
  A jináč - úloha ze života takového, jakým dnes je!

  OdpovědětSmazat
 10. Nereagujte na tu placenou, provokativní, vlezlou filcku Unknowna alias Indický běžec a bude tady normální diskuze.

  OdpovědětSmazat
 11. Já už to psal několikrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, oni provokují cíleně.
   Nechte je na pokoji a snad je to přejde.
   I když o tom také pochybuji, oni budou asi placení.
   Smažky,sabotéři,(mamrdi).
   Kam vlezou, tam dělají zle.

   Smazat
 12. 9x z 27, celá třetina příspěvku od unkhovna! Nechápu důvod?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ďulo Trulo mohl byste mi prosím napsat na altern@seznam.cz? V emailu vysvětlím, pochopíte. Ostatním se omlouvám - jiný způsob není.

   Smazat
 13. akorat by me zajimalo co zdejsi amerikanisti hlasi na vysledek voleb at uz vyhraje trump nebo biden! resp. jaky to bude mit vliv na ceskou hroudu

  OdpovědětSmazat
 14. Dotaz. Profesionalizace, zdejsi a vyhlasena, uz zacala ,nebo teprve zacne ? Ma a nebo muze verejnost nejak prispet?

  OdpovědětSmazat
 15. No, a zatímco si tu cintáme na pentli a hejříme vůkol vtipem, na Kongres, o terý v článku původně šlo, byl podniknut útok. Zatím čtyři mrtví.

  OdpovědětSmazat
 16. Milane, to bude určitě poplašná zpráva! Zrovna včera jsem koukal na i-rozhlas. Zveřejnili i nějaké fotografie ze shromáždění Trumpových příznivců. Byť to bylo jen Georgii, bylo vidět pár postarších lidí, nějaký stánek s jedním prodavačem a jedním kupujícím, jeden člověk na vozíčku. Jestli byli nějací mrtví, tak nejspíš umřeli na infarkt nebo stářím...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nojo. Noviny toho děsně nakecaj.
   Hele, slyšel jsem, že ten na vozejčku byl pravnouček Pepíka Švejků, co měl jeho pradědeček s paní Milerovou, a že prej máchal berlí a hulákal: "na Kapitol! Na Kapitol!" Je to pravda?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.