Reklama

pondělí 18. ledna 2021

Cenzura na veřejných serverech

Luděk Mazurek

18. 1. 2021  blog autora

Dne 16.12.2020 jsem na svém zdejším blogu napsal článek s názvem "Jsme znovu před rokem 1989? Kde je svoboda a demokracie, po které jsme tehdy volali?", ve kterém jsem popisoval současnou tvrdou cenzuru na Novinkách.cz.


Tehdy jsem položil v názvu uvedené otázky - tedy zda po cca 30 letech od tzv. "sametové revoluce" stále ještě žijeme ve svobodné a demokratické zemi a zda se můžeme svobodně veřejně vyjadřovat k věcem veřejným.

Každý nechť si učiní obrázek a odpoví na si na ně sám. Já na ně za sebe mohu svým způsobem odpovědět dnešním příkladem, kdy mně byl na Novinkách.cz zablokován účet pro údajné "porušení pravidel diskuzí".

Proč a za co?

Dovolil jsem si totiž napsat na Novinkách.cz pod jejich článkem s názvem "Bidenovu inauguraci tíží obavy z násilí" svůj názor zhruba v následující podobě: "Bidenovu inauguraci hlavně tíží pochybnosti o správnosti a pravdivosti výsledků voleb, na základě kterých byl Biden zvolen prezidentem". A dodal jsem k tomu ještě, že jeho samého či jeho nohsledy (uvedl jsem jejich příklady) to zdá se vůbec už ani nezajímá.

To je tedy dnes naprosto "nepřípustný názor", za který se blokuje účet a jste vyloučeni z veřejných diskusí jako naprosto nežádoucí osoba!

Přitom jsem evidentně vůbec nepsal o nějakém zfalšování amerických prezidentských voleb (což bych si ani nedovolil, protože o něčem takovém nemám žádné důkazy). Napsal jsem jen, že tyto pochybnosti dnes tíží Bidenovu inauguraci - nic víc, nic míň. A na tom trvám a považuji to za evidentní pravdivý důvod, proč se dnes v USA čekají jakési "nepokoje", o kterých článek na Novinkách.cz psal.

Pamatuji si, jak před rokem 1989 byly jakékoli "nepřípustné názory a otázky" také umlčovány a namísto možná nepříjemných otázek byly lidem v televizi ukazovány idylické obrázky "s koťaty v košíku". A stěžovat si každý mohl (jak se říkalo) někde "v lampárně na nádraží" (tedy nikde).

Někdo tady možná poukáže na to, že tehdy bych si nemohl dovolit o této věci veřejně ani napsat tento blog, takže je dnes u nás vlastně "obrovská svoboda".

Odpovím asi takto - ale mohl. Lidé tehdy psali kde co a vydávali sami třeba tzv. "samizdatem", jen případné následky si pak každý nesl sám. Dnes v době internetu sice (zatím ještě) nechodíme do vězení, ale jsme dle libosti a mnohdy zcela účelově a naprosto bezdůvodně umlčováni úplně stejně.89 komentářů :

 1. no jí jsemm získala ban za názor, že Izrael se chová,, s výjimkou plynovýchpoecí, k Palestincům stejně jako Němci k židům....čerpala jsme při tom ze dvou označných zrdpjů a sice:

  https://www.databazeknih.cz/knihy/zide-a-arabove-dialog-ideji-a-zbrani-180683
  a https://www.databazeknih.cz/knihy/jitra-v-dzeninu-169617

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, máte pravdu, kritika politiky Izraele vůči Palestincům je v dnešním našem veřejném prostoru okamžitě napadána jako antisemitizmus. Přitom za vznikem arabského /muslimského terorizmu není nic jiného než expanzivní politika Izraele a jeho vyhánění Arabů a zábor jejich půdy pro židovské kolonisty. Je to smutné, ale taková je situace.

   Vymazat
  2. jj nekdy te i za pravdu mazoou bloknou daji ban! dle toho jak potrebuji eg.: Fuckbook

   Vymazat
  3. 12:20 pravda jak rikas ale pozor nic proti zidun nesmis hlasit i tady te narknou z antisemitismu a vymazou😃😎😄

   Vymazat
  4. zajimave ze si antisemitismus privlastnili jen zidi ackoliv semite jsou i arabi ze?

   Vymazat
  5. Skoda,ze se nesmi snad tady dat ten Pjakin z 11.1.2021

   je tam totiz tentokrat cely venovan rozboru voleb v Ameru a co se mozna bude dit dal.
   To by tady mohl dat nejaky ten UNKRAUT s komentarem,ze je to zakazana puttlerovska propaganda a hned bychom vedeli VSECHNO!!

   No ni?

   Vymazat
  6. Dobráku!

   Neplač a neboj se! MY židé střihnutí slunnou Moravou se postaráme. Cenzura či vyhrožování cenzurou brzy skončí na celém světě a naopak bude potřeba otevřené, upřímné, pravdivé a poctivé komunikace mezi všemi lidmi světa. To je jediná cesta ke vzájemnému pochopení namísto cesty ke vzájemnému zničení. A bát se budou ti, co mají co skrývat, utajovat a vylhávat!!!

   Vymazat
  7. Dvořáku banuj či varuj dušu na doline! Súdný den sa blíží.

   Vymazat
  8. Abys to nepochopil špatně, tak malé vysvětlení - hledej podobenství!

   Vymazat
  9. Pane Duro,mozna me nevyslysite,ale pomyslete na to

   ze NIKDE v republice neexistuje obcansky web s okamzitou primou demokracii,krome NR.
   Nikdo z verchusek pry nasich "zastupcu"neni totiz schopen nejen otevrit na webech stran a hnuti diskuzni rubriky,ale i diskutovat.
   Oni VSICHNI maji ze svych volicu strach,ze by se jim ukazali v opravdovem svetle,kdyby se mezi nimi nasl zeny a muzi,kteri by byli schopni zive diskuse.
   To se doposud nestalo a ani nestane, nebot tito pry zastupci to NEUMI,ale vypada to,ze jsou k tomu i zpupni.
   Nasel se,jak vidite web NR,ktereho doposud nenapadlo zkusit konkretne posilit pana OK vytvorenim navrhu,ktere by podporily SPD program,ten se totiz spokojuje jen se 6% a vubec nereaguje na navrhy jak ho posilit,aby se dosahlo vetsiny v parlamentu,coz ani v programu SPD nestoji.
   Pan Dvorak tu je uz mezi nami spolu s panem doktorem jako jeden z nas a toho je treba si vazit.
   Proto se domnivam,ze pokud bude treba utocit vyplati se to nasmerovat proti opravdove lzi a plevelu,anebo na tento plevel smerovat napady,ktere nikdo nema a tak si muzeme vsichni koledovat o titul spravneho valecnika alternativy,kteri vi kam smerovat nase ostra kopi pravdy.

   Doufam,ze si rozumime pane Duro a kdyz ne tak se optejte na Valassku,zda vam nekdo nepomuze nebo naformulujte dotaz primo na me...

   Vymazat
  10. Dovolim si vsem povesit na nos,ze pan BIDEN bude MUSET zlomit moc informacnich koncernu,

   tedy tech jeho zdanlivych "pratel"kteri mu "dopomohli" k moci.
   Ma na to plno nastroju na pr.antimonoplni zakony,dane atd.
   Pud sebezachovy ho k tomu v jeho zajmu musi vest!

   Jinak mu mohou brzy ukazat ,kdo je v tom uz rozpadavajicim se kramu vlastne panem!

   Pokud to neudela dopusti se stejne chyby jako CHATSCHER a muze se tomu jeste hezky "divit"!

   Vymazat
 2. Zakladatel Parleru John Matze se skrývá s celou rodinou na neznámém místě, BLM chunvejbini mu totiž vyhrožovali fyzickou likvidací. Přesto se Parler prý podaří oživit, Matze tam umístil první zprvu po několika dnech.


  FBI lustruje příslušníky Národní gardy nakomandované na inauguraci, protože prý má veliké obavy z "insider attacku". Česky něco jako domácí zabijačka ?? Mají s tím samozřejmě štrapác, prověřit za pár dní maníky (i máničky??) v řádu byť nízkých desítek tisíc nebude jen tak.

  Hollywoodský slušňák Alec Baldwin zveřejnil svůj sen: sní o tom, že uvidí Trumpa viset. Protože Alec Baldwin je vegan, určitě to nemyslí nijak zle a není třeba ho cenzurovat, mkaaay ??

  A třešnička: Bill Gates se stal největším vlastníkem orné půdy v USA. Určitě chce jenom na stará kolena zahrádkařit a při tom točit nějaký ten receptář.

  Kdo snese víc, může se podívat na thegatewaypundit.com. Indický běhák ať tam neleze, mohl by potratit vejce.

  OdpovědětVymazat
 3. https://youtube.com/watch?v=PTyd3uLZli8&feature=share

  OdpovědětVymazat
 4. K tvrdé cenzuře to u nás spěje již delší dobu, stačí si uvědomit kdo je v ČT dnes a denně, Kroupa a jemu podobní mají v tomto médiu již své vysezené židle, Generál Andor Šándor a další se svými názory, které nejdou tím správným směrem mají zavřené dveře a tak začínáme být tam kde jsme byli, vlastně jsme na tom hůře od totality nelze nic jiného než potlačování jiného názoru čekat, ale že by i od tolik u nás proklamované demokracie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na všech obrazovkách je snad nejčastěji čtyřprocentní Pekarová-Adamová. Tahle podivná osůbka sice nepřinese nikdy jedinou vlastní myšlenku, ale neváhá se vyjádřit k čemukoliv... Voliči TOP 09 by měli platit ČT poplatky každý den, ostatní vůbec...

   Vymazat
 5. A co chtít po nich normálnímu člověku je jasné že mainstream slouží globalistům. Nesmíme si to nechat líbit a nenechat se zatáhnout do liberální diktatury NWO.

  OdpovědětVymazat
 6. Hovoříme o digitální fašizaci!!
  Více na: https://www.youtube.com/watch?v=WFDM9mn3vj0
  Proč? Martiny Kociánové: Sklapni, nebo Tě smažem!
  Teď jsem si přečetl na německých zdrojích, že více jak polovina zdravotníků v Německu odmítá očkování a to je pro mne jasný signál: Pozor, pozor, pozor, to nebude úplně dobré očkování!!! Němečtí lékaři a zdravotní sestry nejsou nějací méně informovaní hlupáci!!

  OdpovědětVymazat
 7. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/01/18/naprosto-senzacni-interview-ceskeho-velvyslance-v-afghanistanu/

  Čeho chtějí vlastně dezinformátoři, podporovaní Ruskem dosáhnout?

  Čeho chtějí dosáhnout dezinformátoři podporovaní Ruskem to opravdu netuším. Tvrdím, že Rusko zde ve střední Evropě nadstandardní propagandou nepůsobí. Ne proto, že bych Rusko považoval za příklad naivity a vzor ctnosti, ale prostě proto, že společenská situace na Západě – ke kterému geograficky okrajově, ale společensky pevně patříme – se zhoršuje takovým tempem, že opatrné Rusko z toho již začíná mít spíše strach, než radost. Současné „liberální elity“ v sebevražedné křeči útočí na podstatu společnosti – na rodinu, dokonce přímo na identitu jednotlivců. Proti tomu bojoval i komunista – vzpomeňme přece na Lenina – „dětská nemoc levičáctví v komunismu“! Je důležité si uvědomit toto – komunistické strany sovětského bloku sice důsledně trvaly na společném vlastnictví výrobních prostředků a centrálně řízeném hospodářství, ale jejich sociální filozofie byla relativně konzervativní, viz například heslo: „rodina základ státu“, podpora mladých manželství (muže a ženy), takže formální vztahy ve státě se zásadně nezměnily. To, co zažíváme na Západě dnes, je proces sociálního inženýrství násobený prvky anarchie, děj směřující ke vzniku masy vykořeněných jedinců zbavených sociálních vazeb, bez ochrany národního státu s omezenou možnosti demokratické volby.

  Současně ovšem proces pracující ve prospěch zrychlující se kumulace globálního kapitálu, růstu supermonopolů a vzniku stále tenčí slupky internacionální oligokracie jako formy planetární vlády. Již ne vláda anonymního „lidu“ ve prospěch beztřídní společnosti, ale anonymního kapitálu krytého univerzální třídou multikulturních a multipohlavních lidských jednotek. Jestli dnes historicky konzervativní Rusko vydává nějakou kapitolku svého skromného státního rozpočtu na propagandu mne nechává chladným. Nejen to. Ptám se sám sebe, zda v této pro Západ vážné situaci strašit Ruskem je pouze povrchnost úsudku, nebo přímo snaha odvést pozornost. Jakoby vás lékař poté, co vám byla odhalena rakovina, neustále upozorňoval, že máte rýmu.

  Existuje proti nekončícímu přívalu ,,fake news“ nějaká spolehlivá obrana?

  Ano, existuje, velmi spolehlivá. Říká se tomu zdravý rozum, doprovázený aktivní zvídavostí. My, konzumenti informací, musíme vyhledávat různé zdroje, kriticky je hodnotit a porovnávat jejich výstupy. „Fake news“ je naprosto prázdná fráze politiků a propagandistů. Mimochodem, má dohledatelně původ v Německu 19. století jako „Luegenpresse“. Na Wikipedii si stačí přečíst jen první větičku jako definici. „Pejorativní politický termín užívaný německými politickými hnutími (…19.století…) jako nástroj propagandy k diskreditaci svobodného tisku“. Co dodat? Snad to, že první, kdo výraz Luegenpresse vysloveně zpopularizoval, byl Adolf Hitler, když chystal převrat. Co se stalo, když propaganda narazila na skutečnost, svět poznal za druhé světové války. Doufám, že nyní k identickému poznatku nebude opět třeba desítek miliónů mrtvých.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodný člověče - nevíte, která bije. Před každou válkou je rozhodující informační bitva, a ta se nedívá, co je a není "fake"!

   Vymazat
  2. 13:50
   Človíček,to jseš tak obrovsky naivní,že nevidíš tu obrovskou snahu Ruska dnes rozložit NATO a EU.?? Jak posílá francouzské fašounce Lepenove prachy. Jak by nám zase rádo Rusko určovalo kam má směřovat naše politika. Stačí nahlédnout na šílený ruský web SPUTNIK a velice rychle pochopíš kam rusko směřuje. Zase zavírají vlastence Nevalného.Zapad protestuje, sankce a zase sankce na Rusko.
   Tvoje naivita a hloupost človíčku je neuvěřitelná.

   Vymazat
  3. 16:39. Le Penová je fašounka ? Dejte pokoj a jak se to u ní projevuje, nevíte ?
   Rusko jí prý posílá peníze. I kdyby to byla pravda, no a co ? Rusko nesmí a z čeho asi žijí západní neziskovky v Rusku a podezřelý defraudant Navalnyj - ze západních peněz...
   Do rozvratu Ukrajiny nacpal západ 5 miliard dolarů. To je jako v pohodě, že ?
   A ruský soud, nesmí na svého občana podezřelého z defraudace uvalit vazbu ?
   Človeče, já chápu, že se tím živíte, nic jiného asi neumíte, takže musíte, ale měl byste mít přece jen nějaké svoje hranice, trochu držet dekórum a neplácat takové absolutní lži a bláboly co tu předvádíte.
   A že se jste jednou Unknown a po druhé Indický bežec s tím už nikoho neošálíte, mnohokrát jste se podřekl.

   Vymazat
  4. NATO je zločinecká organizace, jejíž členové buď jednotlivě nebo ve spolku zahajují války bez mandátu OSN.
   EU je snaha o vybudování nadnárodního státu na prostoru části Evropy s jasně nedemokratickými a totalitárními projevy. Protože tyto tendence časem stále zesilují, je o ní možno hovořit jako o protofašistickém projektu podřízení si Evropy Spolkovou republikou. Protože je BDR stále okupovanou zemí, jde vlastně o ovládnutí Evropy Spojenými státy. Ne nadarmo se říká, že EU a NATO jsou spojité nádoby.

   Není proto divu, že Rusko se snaží napomoci rozkladu EU a NATO a dá-li pánbůh a matka příroda, snad se ten rozklad podaří. Ostatně to záleží také na nás, voličích.

   Sputnik je normální zdroj informací a oficiálního staboviska ruské vlády, prezidenta a Dumy. Na Sputniku není nic "šíleného", jak uvádí nenávistí šílený Unknown vulgo Indický běžec v 16:39.

   Navalný není rusky vlastenec, jak tu pomateně píše Unknown, ale vykuk, který zpronevěřil nadační peníze k vlastnímu obohacení a proto jde k soudu, kterému se při akci "novičkove spodkách" několik měsíců vyhýbal.

   Západ se bláhově snaží dostat Rusko na kolena sankcemi, ale nějak to nevychází a jediným výsledkem je, že na nás Rusko namířilo jaderné zbraně a hospodářsky spolupracuje s jinými zeměmi (Čína, Turecko, Írán, arabské státy, Latinská Amerika atd...)

   Vymazat
  5. Hodný člověk -- Jednoduchý recept aby lidi věřili vládám a politikům, je PRAVDA !!! A bohužel tu pravdu nám naši západní politici NEříkají, netvrdím, že Rusko tak nelže, ale to co třeba dnes předvádí Petříček a další v souvislosti se zatčením Navalného tak to je ten problém !! Jsme dokonalá kolonie, páníček ještě nenařídil a naši politici už panáčkují !!! Demagogicky nás oblbují, a pro to jim lidé přestávají věřit, protože nám LŽOU !!

   Vymazat
  6. 16.39
   Osobně bych se, pokud by došlo k "rozložení NATO a EU", v ten den z radosti zmazal na plech. A bylo by mi fuk, kdo se o to zapříčinil, zda RF nebo jiný subjekt.

   Vymazat
  7. Současná NATO je opravdu zločinecká organizace, která jde proti svým zakládacím listinám, tvrdícím hned v 1. článku, že "Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky...". ve článku 2 uvádí Smluvní strany budou přispívat k dalšímu rozvoji mírových a přátelských...vztahů" a "Budou usilovat o vyloučení z konfliktu ze své... politiky" a v tomto duchu je celá NATO založena. Nikde není uvedeno, že by mohlo NATO útočit na země v Evropě nebo jinde. Bohužel dnes převládl výklad, že NATO má bránit mír tím, že za něj bude bojovat po celém světě zbraněmi (!!!), který i u nás den za dnem podporuje stávající vláda. Tak NATO už s naší účastí zničilo Srbsko, Irák, Libyi, Afghanistán a myslím, že žádný konflikt bez účasti NATO snad ani na světě neexistuje. ČSSD a ANO jdou v uvedené linii. Nahrazení vlády někým jiným tyto tendence spíše podpoří než vyvrátí. Svědčí o tom nadšení, s kterým bojují Piráti s Čínou a Ruskem, StaN, ODS, TOP09 a KDÚ jdou spolu v jednom houfu a jejich voličům to evidentně nevadí. Ze stávající politické konstelace bych si byl jistý odporem proti válkám jen u komunistů, ale i ti dnes fakticky linii ANO a ČSSD podporují. Možná, že SPD by se v nějakém konfliktu zachovalo stejně, ale jistý si tím nejsem. Snad by se tak zachoval MUDr. David, který podle některých pramenů hlasoval v Zemanově vládě proti přeletům bombardérů NATO, mířícím na Srbsko, nad naším územím. Bohužel byl tehdy sociálními demokraty přehlasován... Mám velké obavy, že v případě reálné situace by se vše opakovalo i v SPD. Proto jsem v této konstelaci pesimista. V Česku dnes neexistuje síla, která by se ZÁSADNĚ postavila proti konfliktům.

   Vymazat
  8. Ten Unknown z 18. ledna 2021 16:39, není nic k rozčilování. Je to informace. O omezenosti. Ruská federace se 140 miliony obyvatel ohrožuje euroamerickou civilizaci s téměř miliardou obyvatel s víc než desetkrát větším vojenským rozpočtem. S rozvojovým předstihem téměř století.
   Pak ten Sputnik. Ten mě baví. Tak trochu dětinsky, po Rusky, se snaží být zajímavý, aby tu a tam prostrčil (nikoli Vystrčil) tu dobrý dojem, tu nějaký zájem těch, kdo jeho provoz platí. Jako by druhá strana, mnohem nevybíravěji, nečinila totéž. S mnohem robustnějšími prostředky a rádoby, chytřeji.
   Pozoruhodné je pouze to, že jsou tací, že se v tom postrkování o moc, o zdroje, ale také o holou existenci, ani za mák nevyznají. Litujme je, ať už jsou tak hloupí, nebo ať už jen, jedno proč, posluhují. Je evidentní, že tato, převážně anglosaská kultura, zvaná euroamerickou civilizací, že dost nedůstojně, dosluhuje.
   Smutné je, že na Číňany se těšit taky nelze. A Ruská federace? Ta bude ráda, když to celé, v jisté pokoře a s co nejmenšími ztrátami, když to přežije. Docela zištně, držím jí palce. JiH

   Vymazat
 8. Empirie je nevyhnutelná. Otestuji stav cenzury. Uvedu bez vlastního komentáře dvě veřejná hodnocení. Číně se zvýšil roční HDP jen o 2% a ostatním velmocím poklesnul jen o 5-8% tečka.

  OdpovědětVymazat
 9. Neustále pláčete, že vás někdo cenzuruje nebo banuje. Já s tím problém nemám a hlavně nevydělávám peníze těm co to dělají. Ovšem někteří jedinci jsou prostě nepoučitelní a něco je nutí diskutovat tam, kde je za jejich názor zablokují. Kromě toho by mě zajímalo, co tam vlastně děláte, když tam žádné relevantní informace nenajdete. Ale to už je otázka na vašeho lékaře

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak zapřemýšlejte hlavou, jestli je taková cenzura v souladu s demokratickým právním řádem a jestli je oprávněná kritika, pokud v souladu není. To přece nemá co dělat s tím, kam v rámci systému chodíte nebo nechodíte. Že mám pravdu?

   Vymazat
  2. Aha, každý Sancho Panza je přesvědčen, že to musí fungovat tak jak si on myslí. To je taky ten důvod proč si to média mohou dovolit. Je-li dostatek Sancho Panzů co jim budou dělat návštěvnost tak se ani nemůže nic změnit. Doporučuju sledovat kurz Twitter, Inc. (TWTR). Ano jsou metody jak toho dosáhnout, ale jistě to nebude ten váš.

   Vymazat
  3. Přemýšlející hlavo,
   já nepláču, beru to naopak se srandou. Docela překvapivá je vaše reakce. Jeden by si mohl myslet, že snad přímo číháte. Jestli se chcete přít, tak já nemám zájem.

   Vymazat
  4. Proč bych se měl přít? Fňukejte si tu klidně srandou dál.

   Vymazat
  5. Je to vlastně to samé, co v podstatě dělají zde J.J. nebo alias unknowni a podobná hovádka.
   Jen s tím rozdílem že oni jsou místní diverzanti a pánové na novinky atp. píší pravdivé názory.
   No a to je ten základní rozdíl. Pravdu je potřeba hájit.
   I na těch novinkách a seznamech.

   Vymazat
  6. Plně podporuji projekt profesionalizace tohoto webu. Vám přeji úspěšný boj s větrnými mlýny. Prostě jste ještě nezaznamenali, že už tu 30 let máme kapitalismus a ten uznává jiná pravidla než jsou v pohádkách

   Vymazat
  7. NPH 19/26

   To chcete naveky ten kapitalismus BEZ privlastku vychazejici z gangsterismu

   a ted vidite,ze uz ani nechce penize,protoze nasel zpusob jak si jich vytiskne kolik chce a brzy vas okrade i o hotovost a Greta poruci,aby jste se cpal levnymi hlistami pomletymi do parku,aby jste usetril svoje plyny a kravy,ktere budou zakazany?

   Ti zloduchove a sataniste nikdy neprestanou sirit zlo a chtivost po moci,tak to fakt chcete?

   Vymazat
  8. 19.26
   Vy tomu, co už třicet let máme u nás říkáte kapitalismus Prázdnohlavo? A to jako jakej?
   Ten vizionáře Tomáše Bati, nebo ten finanční oligarchie nazývané Deep State? A co je potom podle vás v Číně? A co v Rusku? A co, pro změnu, ve Švédsku a co ve Švýcarsku? Jednostejnej kapitalismus jakej máme už přes třicet let u nás?
   A jinak, Práznohlavo. Právě že jsme zaznamenali.

   Vymazat
  9. 2Krtecek. Základem všeho je dělat něco co může něco změnit. Bohužel většina ví co by se mělo dělat, ale nikdo to nedělá.
   2milan. S blbci nediskutuji

   Vymazat
  10. NPH 9/31

   Nemohu za to,ze se tady priznavate k tomu,ze jste se zabejcil a sdocil na spek presidentovi ODS,ktery dal vykrast vsechno co slo a povesil vam na krk

   Kapitalismus BEZ privlastku vychazejici z gangsterismu!
   K tomu vsemu vas biji do kedlubny ohlupovadla GR TV,ze je to tak spravne a vy tu prichazite s myslenkou,ze se vam pohodlne jezdi na mrtvych oslech,kteri neposlechnou pana OKAMURU.
   Ten jim jasne rika,ze je tento system treba zmenit jinak z vas dale budou dojit a krast dve tretiny vaseho platu a vy budete k tomu tleskat pacinkami a kricet

   "NIKDY JSEM SE NEMELTAK DOBRE!"

   Ach jo,vy jste dobry material k ohlupovani,ono par "domorodcu" uz zacina chapat,kde hraje muzika,tak se pane NPH pridejte nebo tak zustanete trcet dalsich 31 let nez tom marasu natahnete backory....

   No NI?

   Vymazat
  11. 9.31
   A to se jako raduješ, nebo chlubíš, žes přestal kecat sám se sebou Dutohlave?

   Vymazat
 10. Co se divíte, prostě některé výroky jsou pro mocipány jedlé a některé nejedlé!!

  Zastupitel středočeské Jesenice u Prahy a člen tamní ODS Martin Lang na Facebooku českého prezidenta označil za Hitlera a vykřikl, že „je nutné tu zrůdu podřezat jako přestárlou svini“. Tento výrok zazněl loni v dubnu, a to v reakci na Zemanův souhlas se zdaněním církevních restitucí.

  Tehdy však samosoudce Miloslav Sládek posuzující případ rozhodl, že slova o zavraždění prezidenta České republiky nejsou trestným činem, ale maximálně přestupkem. Dle něj by tak Langův případ neměl být řešen trestněprávně, ale v přestupkovém řízení nějakou pokutou.

  OdpovědětVymazat
 11. A zase plno žvástu jak se všude CENZURUJE maže a co tady na NR,tady Dvořák maže vše co není v souladu s jeho ruskou propagandou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hmm, a ty seš tady proč? Copak, koblihonoviny idnes a novinky ti nestačí? Já tady být admin tak máš doživotní ban už dávno

   Vymazat
  2. 14:57
   Ty si říkej- NĚKDO PŘEMÝŠLEJÍCÍ HLAVOU- hlupáku, ten ban bych asi nepřežil, já sem chodím jen číst ty neuvěřitelný nesmysly různých idiotů jako ty.Nikde jinde taková PRDEL není.

   Vymazat
  3. Njn, diskuze s magorem je ztráta času

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. Já se divím všem diskutérům s Unknownem. Radím nečíst jeho příspěvky, neodpovídat. On sám je diagnóza, má tepající vakuolu místo CNS

   Vymazat
 12. Nějak mi zde chybí můj oblíbenec, super IDIOT, co si říká hodný člověk.!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 14. Tak zase rusák zavřel pana Nevalného, veškerý Západ protestuje.
  Rusko totálně zlikvidovat,sankce a zase sankce, izolovat od zbytku světa.
  Rusko je dnes to nejhorší co svět zná. Něco podobného jako KLDR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo z EU protestoval proti napadení amerického kapitolu? Kdo z EU se zabýval vraždou statečnice a bojovnice za lidská práva ve světě, americké vojenské letecké veteránky, která po světě z letadel rozsévala svobodu a demokracii? Proč se na to alespoň MZ nezeptalo, kdo ji vlastně zavraždil? Babiš, případ Navalnyj vzdaluje Rusko od demokratických států. Ano, všichni co kradou a jsou politicky proti ruskěmu státu aktivní jsou nedotknutelní? Co u nás Kalousek, Klaus, Bakal i Babiš atd., se taky vzdalují od demokracie?

   Vymazat
  2. 15:44
   Myslíte ta ženská co se dobývala do kapitolu, tak tu odpráskli zcela oprávněně.Trumpovy příznivci neunesli prohru a teď buli jak je zatýkají.

   Vymazat
  3. Unkrovne, je mi jedno zdali ji odpráskli oprávněně ale odprásknout tak Savitskou v Kremlu, to by byl rachot. Dokonce ti věřím, že ji odpráskli zcela oprávněně. Byla to americká mrcha, za svůj čin nezasluhujíc žít. Unkrovne, mám pravdu? Čekám na tvé vyjádření.

   Vymazat
  4. Unknown ironii nepochopí. Je to sprostý zabedněnec a nemá cenu se s ním vybavovat. Ta nebohá paní Ashli byla civilním policistou zavražděna. On ji nechtěl jen zabránit ke vstupu do prostoru rotundy Kongresu, on ji chtěl zabít!

   Vymazat
  5. Milý unkhovne!

   Zdalipak víš proč celý západ protestuje a sankcionuje Rusko za vzetí do vazby figurky Navalného? Není to proto, že by vyhrál volby (už je dávno po nich), nýbrž je to ochrana Navalného před nájemnými vrahy (poskoky CIA, MI6, Mosadu). Tím zároveň ruské agentury chrání Rusko před satanskou lží, protože některá etnika nikdy nezabíjejí vlastní rukou, pouze si idiota s kvérem najmou, pak mu zaplatí olovem a oba činy svedou na své nepřátele. Germáni to nejsou, Rusové taky ne (obojí původně Slované, otevření a rovní).

   Vymazat
  6. Ďuro Trulo, už zase začínáte? "...některá etnika nikdy nezabíjejí vlastní rukou, pouze si idiota s kvérem najmou..."

   Vymazat
  7. pan Duro zda se uvazuje o "navalenem" spravne,je zabasnut na 30 dni

   neni to tak,ze jeho kamosi mu dali "cichnout"nebot jako neboztik jim bude slouzit lip.
   Mozna bude prosit,aby ho radsi v base nechali to by mu pomohlo k zivotu.

   Vymazat
  8. 17:09
   Nebyla zavražděna Dvořáku,zase lež, byla zastřelena ochrankou,neměla co v Kapitolu pohledávat, mohla si za smrt sama. Za její smrt může Trump, který je k útoku přímo vybízel.
   Pokud vnikne několik rozezlených šílenců do vašeho obydlí a vy budete mít strach, vlastníte zbraň, jednoho z nich zastrelite,budete taky psát o zavražděném ?? Asi ne co.
   Dvořáků, vaše zaslepenost je neuvěřitelná,tady je situace každému jasná, nikdo nikoho neobviňuje ani nestíhá.

   Vymazat
  9. Úmyslní zabití při úmyslném obejití předpisů je vražda. Kdybys nebyl omezený trouba, zajímal by ses o vnitřní předpisy ochrany budov ve Washingtonu DC.
   Střílí se varovný výstřel, střílí se do nohou atd. Tady padla první rána rovnou do hrudníku té ženy ze vzdálenosti 2 metrům. Střelec dlouho mířil. Co víc k tomu oddat. Vražda.

   Vymazat
  10. Unkraute,fasisti nejprve pobiji sve pratele a tak se priprav.

   Nebudes prvni,ktery se naklada do rakve s vysokym obsahem olova od svych "pratel",kteri ted budou vyvrazdovat polovinu Ameru,kamos ci nekamos!
   Sup do dreveneho kabatu a bude hotovo.

   Tak to vzdycky v revoluci bylo a ze je to nyni "unorova revoluce prozatimni vlady" toho si vsimni brouku!
   No pan HaWel by se potesil jeho neomarxismus zvitezil zmajdanizovanim tech co majdanizovali..

   nebo jak se mame v tom vyznat,co?


   Vymazat
  11. Unknowne 18. ledna 2021 19:20, co takhle stát se to v Bělorusku? Sankce, nebo už rovnou invaze, nebo raději, bezpečně, bomby? JiH

   Vymazat
  12. Pane Dvořáku, mám pocit, že toho 18. ledna 18:23 reagujete nepřiměřeně. Nemusím být sám, koho napadne proč. To neprospěje. JiH

   Vymazat
 15. Pane Unknowne. Vždyť vy ani nevíte, CO je to gramatika. Gramatika je tvarosloví, které automaticky umíme v mateřštině všichni. Takže říkáte blbost.

  OdpovědětVymazat
 16. Pane Mazurek, svoboda a demokracie úpí v žaláři. Zrovna tak jako za vlády jedné strany.

  OdpovědětVymazat
 17. na Novinkach mam dva ucty trvale blokle a jeden mi blokuji pravidelne kazdy den :D

  OdpovědětVymazat
 18. Kdo brečí, že ho blokli na novinkách, je nesvéprávný idiot. Novinky jsou plné idiotů!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdo tady trpí samomluvou a navíc i těžkou schízou.

   Vymazat
 19. Mám bohužel s Novinkami naprosto stejnou zkušenost. Za můj naprosto slušný a dá se říct i nevinný komentář týkající se nepovedeného odhození ručního granátu mi byl zablokován přístup, údajně ze stejného důvodu jako autorovi. Na můj přímý dotaz do Novinek kde jsem poukázal na skutečnost, že jsem pravidla diskuzí poctivě pročetl a nikde jsem nenarazil na pravidlo, které bych porušil, mi bylo sděleno, že můj komentář nebyl k tématu....
  Po této zkušenosti jsem pochopil, že se ze své moci na Novinkách cenzor úplně zbláznil, a že prostě nemá cenu se s blbcem hádat, protože jak to již říkal pan Werich, kde blb tam nebezpečno. Takže jsem zrušil na Seznamu účet, emailovou schránku a domovskou schránku na počítači, Seznam vymazal ze svého života a je mi mnohem líp. Což bych doporučoval všem, ke komu se takto chovají. Možná by časem pochopili, že tu jsou oni pro nás a ne my pro ně.
  Nejsmutnější na tom je momentální bezmoc a skutečnost, že se ta hovada stále opírají o bývalého prezidenta Havla. Ať již si totiž o něm myslím cokoliv, je jasné, že tohleto by určitě nechtěl, v tom je bída toho, že se vrací přesně to, proti čemu bojoval. Nezbývá než doufat v novou revoluci, která snad už nebude tak sametová, aby si zase nasadila patolízalské vši do kožichu.

  OdpovědětVymazat
 20. stači napsat do diskuze jedno slovo a ucet je zablokovany na jeden den - Trump .... neuveritelne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proboha proč by měl být v Čechách někdo na straně Trumpa nebo
   Bidena? Ať si ten bordel vyžerou sami. Je mi jedno, kdo bude v Americe prezident. Jsem nezaujatý a proto si ten rozklad americké demokracie vychutnávám. Kolik zla napáchali oni ve světě. Proto jsem na straně unkrovna, že bojová letkyně USA byla zabita oprávněné. Unkrovne alespoň jednou je někdo na tvé straně.

   Vymazat
  2. Unknowne17:36
   Nevím teda jak v Čechách, ale na Moravě třeba někdo na straně Trumpa je, proč ne? A tvůj názoraby si to vyžrali je neskutečně hloupý. Copak nechápeč, že ty pitominy co se vymýšlí v USA dřív nebo později dojdou do Evropy? Mee too, BLM, všechny ty kraviny kolem gendru....jde o to, že Bidena podporují ještě horší grázlové jak Trumpa, ten to aspoŇ trochu brzdil. Dědek, co se drží na nohou už neubrzdí vlastní moč, natož další válku někde mimo Ameriku. Co příjde teď? Irán? Další provokace Ruska? Ano, máš pravdu, všechno zlo co se dělo za poslední dobu ve světě pochází z Ameriky. Ale právě proto neměl vyhrát připosranej dědek, který schválí i popravu vlastní manželky.

   Vymazat
  3. neresim podporu Trumpa ale ze za napsani jeho jmena ti bloknou ucet, to ti prijde normalni? vyzkousej si to sam

   Vymazat
  4. Unkrovne, tobě měli bloknout účet za schvalování zavraždění americké statečnice. Prostě hnus!

   Vymazat
 21. Bůh dal všem mozek, ale jen někomu návod k použití.

  OdpovědětVymazat
 22. Jsme znovu před 89 je nesmyslné přirovnání. Dnes jsme v takovém marasmu, že omezování svobody slova je jen třešničkou na dortu z exkrementů.

  OdpovědětVymazat
 23. Dost často se ve článcích,komentářích vyskytují názory,že se při psaní/vyslovování názorů vracíme před r.89.Zrovna tak často se ale vyskytují názory,že nyní můžeme ten názor aspoň vyslovit a napsat.ANO můžeme,ale jaký v tom za chvíli bude rozdíl,když už nyní jsou nepohodlné názory cenzurovány?Dokud si to necháme líbit?A kdo v tom může udělat pořádek?Je tady síla která by to udělala?

  OdpovědětVymazat
 24. nternet do režimu offline, EBS aktivováno, zatímco v pondělí byla obnovena americká republika
  https://beforeitsnews.com/politics/2021/01/mass-media-internet-to-go-offline-ebs-activated-while-us-republic-restored-on-monday-3223516.html
  V pondělí 18. ledna bude USA obnovena původní ústava a vrátí se moc lidu. Aby k tomu došlo, přeplo by se hromadné sdělovací prostředky a internet do režimu offline, zatímco byl aktivován systém nouzového vysílání zprávami prezidenta Trumpa. "Prostřednictvím EBS a na autorizovaných zařízeních se bude osm hodin přehrávat video třikrát denně po dobu deseti dnů." Obsahují video přiznání vysoce postavených elitních jedinců, kteří byli na svých vojenských tribunálech vystaveni svým zločinům proti lidskosti. "Během přehrávání filmu by bylo po celém světě zničeno 500 000 lidí." Tento opakující se film bude pro většinu z nás nesmírně bolestivý, protože zahrnoval lidi, o kterých jsme si mysleli, že jim můžeme důvěřovat při páchání nemyslitelných zločinů.

  OdpovědětVymazat
 25. Jestli by to nechtělo podat žalobu na ty, kdo porušují LISTINU ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

  (1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
  (2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
  (3) Cenzura je nepřípustná.

  Jinak se nic nezmění a budou dál svévolně mazat "nevhodné" názory.

  OdpovědětVymazat
 26. 17:41
  Co je tohle zase za nesmysly. V USA si udělají do několika dnů u sebe pořádek a tihle blábolisté snad končí.
  Trumpa tak max.zavřou,ten naštěstí už nemá na nic vliv, prostě KONEC TRUMPA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konec demokracie v USA a u tebe i definitivní konec rozumu.

   Vymazat
 27. Kdo si stále myslí, že v r. 89 šlo o demokracii, tak je ještě v plenkách politické naivity. Když se dělá převrat, tak se NIKDY neříká pravý důvod. To se jen předhazují fráze o spravedlnosti a rovnosti všech, zveličují se dosavadní chyby, které má každá společnost . Jen kdyby někdo rozkryl pravé cíle, tedy likvidace potravinové soběstačnosti, likvidace důležitých průmyslových odvětví, vyloupení peněžnictví, zozvinutí byznisu ve zdravotnictví, likvidace potravinářského průmyslu, odstranění konkurence ve zbrojním průmyslu, rozkradení vodárenství,likvidace sítě prodejen a instalace zlodějských nadnárodních marketů, tak to by asi zblblí ovčané nesežrali. Běda tomu, kdo by chtěl necenzurované informace. Naštěstí máme ještě myslící spoluobčany, kteří to pochopili a otevírají ostatním
  podstatu "Golden Westu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nauc se cesky, tatare:-)

   Vymazat
  2. Inde vyjímečně máš pravdu.Mám se dobře. Kdo uměl za komoušů uměla umí i po revoluci. Proč nevyužít příležitostí, které se nabízely. Založil jsem prosperující firmu o dvaceti lidech, dvakrát za rok jsem jezdil na dovolenou, v létě i zimě. Dnes jsem už stár, tak jezdím dvakrát do roka do lázní. Co mi chybí. Své zaměstnance jsem nikdy nepřeplácel, tak jsem jim o mých zážitcích z dovolených vyprávěl. A zpočátku jsem zaměstnával jen sametové revolucionáře abych se jim odvděčil za to co mi v nové době připravili. Syn dnes už zaměstnává kde koho a nyní se o něj trochu bojím, protože je s dívkou a celou partou soukromým letadlem(to není naše) na lyžovačce v Aspenu. Tam se dá normálně lyžovat bez omezení. Když se chce všechno jde. A bude mít o čem zaměstnancům vyprávět...A Aspen ti na lyžovačku doporučuji,jezdil jsem tam také(tohle kecám, nikdy jsem tam nebyl, jezdil jsem lyžovat do Francie.). Ať se propadnu do Západního Německa že kecám. Kdo chce a umí, tak ostatní čumí a závidí. A co ty. Jak se živíš? Howgh!

   Vymazat
  3. Kutnohorský 10:42, ty jsi ještě větší blb, než jsem zatím dle tvých výplodů myslel. Ale tohle je skutečně zpověď namachrovaného debila.

   Vymazat
  4. To mi nevadí. Hlavně že mne čteš a nemachruju zbytečně. Dík.Někdy třeba v nějakých lázních se setkáme. Závistivci chytají na první našlápnutí...

   Vymazat
  5. Vzhledem k anonymitě je možné, že i z Kutné Hory koudelníkův syn je jeden z nás, ale chce jen rafinovaně vyprovokovat debatu na téma závist.

   Vymazat
 28. Luděk Mazurek, naprosto s vámi souhlasím, Novinky.cz a i Seznam to je ukázka nedemokracie, mě blokují snad obden !!! V současné době to vypadá, že jsme v hluboké totalitě před rokem 89, tak by jsme měli v podzimních volbách volit SPD, která propaguje a zastává svobodné vyjadřování, a NÉ totalitu !! Volme SPD !!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 29. Zvláštní, neviděli jsme nic takového, abychom ochránili OBČANY před teroristickými skupinami BLM a ANTIFA financovanými DNC, protože vypálili naše podniky a domy, zaútočili na policejní stanice a spáchali masové vraždy. Teprve když se tyranští Vládnoucí marxisté cítí ohrožení, vidíme cokoli udělat. Nyní je zcela jasné, že se nevidí jako SLUŽBY lidí. Nyní fungují jako úplní AUTORITÁRNÍ DIKTATOŘI !!
  https://79days.news/watch?id=6005df813aeba24828c780af

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bartošova pirátská Antifa už tam vyrazila v plném nasazení a bude tam zajišťovat demokracii NEBOJTE .

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.