Reklama

neděle 17. ledna 2021

Chceme v naších obchodech čerstvé české potraviny nebo na Západě neprodejné přebytky?

Ivan David
17. 1. 2021
Soběstačnost České republiky klesla za třicet let téměř na polovinu. Ale může být hůř, protože nová unijní "strategie z pole na vidličku" trvá mimo jiné na velkém snížení rozsahu obdělávané půdy v celé Evropě. V české republice to má být o 410 000 hektarů. Výpadek produkce se má nahradit dovozem z Ukrajiny, Jižní Ameriky, Severní Ameriky a Asie, kde se na množství pesticidů, hormonů, antibiotik, fytosanitární a veterinární opatření moc nehledí. Proto se připravuje novela Zákona o potravinách, abychom chránili naše spotřebitele a výrobce. Uvidíme, kdo je vlastenec, a kdo pracuje pro zahraniční firmy.

33 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No když to říkali na ČT tak to bude jistě pravda. :-)

   Vymazat
  2. 19:11
   Co to sem lepíš, prde? Koho to zajímá? Zalez do Kavárny, tam uspěješ.

   Vymazat
  3. Zase dva Neznámí. To přec není možné pane Dvořáku. Kdy to bude v pořádku?

   Vymazat
  4. Bubáku, tento týden začíná na novém systému Nové republiky pracovat odborník-programátor. Takže doufám brzy.

   Vymazat
 2. To, že vakcíny docházejí do naší republiky v omezeném množství a opožděně nemůžeš popřít.

  Podívej se na Izrael, jak řeší vakcinaci a pak piš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Václave, ignorujme toho idiota!

   Vymazat
  2. Vakcíny v potřebném množství opravdu nejsou. Chtěl jsem nechat zaregistrovat co nejblíže bydliště 86-letou tchyni. Včera jsem se pokoušel zjistit, jak je to v našem kraji. Nejsou oficiálně u obvodních lékařů, ani v okresní nemocnici a nejsou ani v krajské nemocnici. Kdepak se nám asi toulají? Pozn.: Ale prý brzo budou...

   Vymazat
 3. Vy jste další stupeň idiota, tzv. Královský Idiot. Proč sem chodíte, je to Vaše zaměstnání. Evidentně jinak by jste nemohl tady číst ani psát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idiot Unknown je editorem mazán. Reagujete-li na jeho nehorázné lži a sprostoty, činíte tak po smazání toho idiota diskuzi nepřehlednou. Doufám, že se nám podaří v novém redakčním systému to propvokující individuum zablokovat.

   Vymazat
  2. Dobře, často na tento model idiota narážím i jinde, obvykle stačí pár argumentů (oni většinou žádné nemají a když ano max na jednu odpověď) a je klid. Přesune se jinam nebo se jde napít na žal jaký je ubožák. Na místo toho aby se zamyslel nad tím co dělá a kam jsme se dostali.

   Vymazat
  3. Jaká pravice? Kdo je pravice podle Vás?

   Vymazat
 4. Kazdy zajemce si muze zakoupit ruskou vakcinu sputnik pres eBay!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ale i kdyby, bude to stačit? Nebo když nejste naočkovaný tou pravou a správnou tak je to jako by jste nebyl očkovaný? Bylo super kdyby to bylo tak, že nebude rozdíl mezi očkovaným a neočkovaným. Kdyby toto bylo slíbeno hned na začátku možná by to nebudilo tolik podezření. To co se má údajně podepisovat před očkováním mi připadá jako že nikdo neví jestli to vůbec je účinné, jak dlouho a jaké budou dlouhodobé možné vedlejší účinky. Snad má člověk ještě možnost mít obavy. Nebo to se nesmí?

   Vymazat
  2. 20:49
   No a? Tak se naočkuj. A pak se vyžvejkni k tématu. A ten je o tom, že tvá smráďata - a samosebou imá a smráďata mých smráďat a jejich smráďat - nebudou mít, když se něco posere, co do huby.
   Nebo budou, ale tvým potomkům rodu mužského narostou z toho nekontrolovaného dovozu kozy (už se stalo v USA) a budou chcípat na raka.

   Vymazat
  3. Vakcína Sputnik má u téměř 90% lidí závažné nežádoucí účinky. To byl jeden z důvodů, proč se neaplikuje ani v Rusku.

   Jedinou alternativou jsou vakcíny BioNTech-Pfitzer, AstraZeneca, Moderna a Johnson&Johnson. Možná ještě i některá z japonských a čínských a v příštím roce brazilská a turecká. To je na rok 2021 zatím vše.

   Vymazat
  4. 8:46. Proč vy pořád tak lžete. Už jednou jste tu byl nachytán na lžích ohledně vakcín a zkoušíte to znovu.
   V Rusku se očkuje v masové míře, je tam nejvíce naočkovaných z celé Evropy. A vakcina Sputnik nemá zatím hlášeny žádné závažné vedlejší účinky, zatím jen ty zcela běžné, jako je chvilková bolest v místě vpichu a přechodné lehké zvýšení teploty.
   Přesně jako u běžného očkování, které známe od sebe a našich dětí.
   Nechte už toho, jste trapný.

   Vymazat
  5. J.J. je pouhý propagandista lží NATO.

   Vymazat
  6. Nějak si, pane Dvořáku, pořád neumím toho J.J. zařadit. Píše nadšené propagandistické hovadiny, to jo. Ale neumím zatím rozpoznat, jestli to je jen ze "služební povinnosti", nebo tomu co tu vyplodí opravdu věří.
   Tedy více se začínám klonit k tomu, že je to "nadšený iniciativní blbec", který, jako správný "soudruh" věří, že mu to "správně politicky myslí". No, bylo by to k smíchu, kdybych si takové týpky nepamatoval z dob bývalého režimu. Ve své svaté víře chodili na poštu kontrolovat, jestli už pravidelně odebíráte "stranický tisk", platíte dost na Vietnam, africké děti apod. Nevhodné názory či vyjádření hlásili výš, ale vúbec nikomu přeci nechtěli škodit, že, říkají dnes. Tenhle J.J. mi to nějak, dost výrazně připoměl. Tihle nadšenci jsou totiž k smíchu jen do té doby, než za nimi začnou zůstavat lidi v lepším případě nejprve vyhození z práce,a pak v kriminálech. Možná to přeháním, ale s prominutím, normálně myslící člověk "takhle blbej bejt nemůže".

   Vymazat
  7. Pane Skalenský, mluvíte mi z duše.

   Vymazat
 5. Kde blb,jako jsi ty,tam velmi nebezpečno

  OdpovědětVymazat
 6. Vladimir Votapek na CT24 komentuje okolnosti odvazneho cinu Alexeje Navalneho a jeho zatceni po pristani v risi zla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo loutka navalný demokraticky kradla a právním státě bude potrestán. To jenom ti co si říkají demokraté očividné zločince netrestají.

   Vymazat
 7. Nevím jak se k tomu postaví vládnoucí ANO ale ještě zmenšit Českou produkci potravin by byl zločin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí se čas všech zločinců rychle krátí. Po 21.1.2021 nastane v celém světě OBRODA SVĚTLA. KABALISTÉ na všech úrovních skončí před stannými soudy.Jenom o tom většina stále neví, neboť na Titaniku EU, NATA a dalších se ještě stále tančí.......

   Vymazat
 8. Vědec: Stovky tajných klubů po Česku, ,,paření” a drogy. Cizinci. A stát mlčí? Skrytý záměr

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vedec-Stovky-tajnych-klubu-po-Cesku-pareni-a-drogy-Cizinci-A-stat-mlci-Skryty-zamer-650657

  Opoziční blok ODS, KDU-ČSL a TOP 09, který pro letošní sněmovní volby vytvořil koalici, chce ještě v lednu svolat mimořádnou schůzi dolní komory k návrhu zavedení korespondenční volby pro občany v zahraničí. Je to dobrý nápad?

  Tyto subjekty si patrně uvědomily, že bez zfalšování voleb nemají šanci. Je dobře, že se k tomu takto otevřeně přiznaly, aby si o nich soudní lidé přestali dělat iluze. Mj. institut korespondenčního hlasování existuje, je využíván a zneužíván. Jenže ani to slouhům současné globální moci nestačí, chtějí ještě další extenzi. Chtějí ještě více usnadnit rozkradení naší země těmi, kteří v ní nežijí, nepřispívají k její prosperitě a ani na ni nejsou citově vázáni. Doufám, že veřejnost bude jejich argumentaci sledovat.

  OdpovědětVymazat
 9. Měl čtyři roky na oslabení rasistického hnutí Black Lives Matter, neudělal to. Foldyna okomentoval Trumpův konec

  https://cz.sputniknews.com/politika/2021011713067367-mel-
  ctyri-roky-na-oslabeni-rasistickeho-hnuti-black-lives-matter-neudelal-to-foldyna-okomentoval

  Daleko od Moskvy, blízko k USA: proč potřebují Rusové hypersonické zbraně na Čukotce?

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021011713067107-daleko-od-moskvy-blizko-k-usa-proc-potrebuji-rusove-hypersonicke-zbrane-na-cukotce/

  Video: Nehledě na pandemii ve francouzském Nantes pochodovaly tisíce lidí. Došlo i ke střetům s policií

  Ten fakt, že vláda využije epidemie a izolace ke schválení takových autoritářských zákonů, je opravdu hanba. Epidemie dovoluje všechno schválit, je to výhodné pro ně,” řekla Camille, jedna z protestujících.

  https://cz.sputniknews.com/videoklub/2021011713066309-video-nehlede-na-pandemii-ve-francouzskem-nantes-pochodovaly-tisice-lidi-doslo-i-ke-stretum-s/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skutečná situace ve Francii
   https://ceskoaktualne.cz/2021/01/zpravy-z-domova/tohle-vam-na-ct-rozhodne-nereknou-exkluzivni-vypoved-dvou-cechu-kteri-pod-vlajkou-cizinecke-legie-delaji-poradek-v-no-go-zonach-ve-francii/

   Vymazat
  2. 23:19 tohle je podvrh, žádná legie nehlídá tzv. "no-go zóny", to je věc čistě policie. Já jsem viděl ve Švédsku tzv. no-go zónu a musím říct, že to tam vypadalo podstatně lépe než na našich nejlepších sídlištích, nehledě na to, že víc než 40% obyvatel tzv. migračního původu bydlí ve vlastních domech v běžných residenčních čtvrtích. S cizinci je ve Švédsku největší problém v polských a jugoslávských komunitách, a komunitách obyvatel bývalého SSSR.

   Můj spolužák i s rodinou žije v Marseille v jedné z těch vašich NGZ. Velice rádi byste s ním vyměnili. Mimochodem, bydlí vedle nového sídliště, kde je muslimské obyvatelstvo, ale s plnou výbavou, zahradní úpravou včetně bazénu. Sídliště je zajímavé tím, že je postaveno v tzv. arabském slohu, což je v teplém prostředí Středozemního moře velice efektivní a mimiřádně krásné. Jestli nájdu na netu fotky, pošlu linky.

   Vymazat
  3. 9:53. Hm, tak váš kamarád žije ve velice pěkné čtvrti v Marseille. A dokonce v arabském slohu. No ten se má...
   Jen jste nějak nevysvětlil jak z toho, že kamarád dobře bydlí, lze vyvodit fakt, že NO-go zóny v Marseille nejsou.

   Vymazat
 10. Nepatřím mezi fajnšmekry . Labužnický vrchol je pro mne obyčejná svíčková a dobře vychlazené pivo. . Moje neteř se pohybuje ve vysokých patrech podnikání a také si dopřává francouzských mlsků. Proto se naše hospodářství změnilo a stalo se EU produktem. Jsem rád , že se ozývá skupina vlastenců , která bije na poplach.

  OdpovědětVymazat
 11. Inovativní unijni strategie, určitě studie placených unijnich odborniku"z pole na vidlicku". Dřív se tomu říkalo z ruky do huby. Vypadek produkce.... o tom se v eu uz jako mluvilo, takze se s tim tak nejak pocita?Kolem r. 2000 dávali dotace na predelani využití zeměd. půdy na turistiku, chatky a pod., a ještě pořád máme v evropě takový přebytek zemědělské půdy? To vymirame nebo mene jime nebo obili bude napumpovany nitratama do velikosti svestek? Samozřejmě to nepodpoříte, že. A česky zákon.... nemusí být ve shodě s jejich zařízeními a smernicemi, jinak mozna dostane čr pokutu od EK? Trochu nechapu. To je neuvěřitelný, že přes koronu v eu jedou jak tank a vymýšlí nový naprostý 3,14...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.