Reklama

sobota 2. ledna 2021

Daily Mail: Leyenová? „Typické pokrytectví elity EU“!

David Chrchill a -kou-
2. 1. 2021 DailyMail.co.uk a PrvníZprávy

Během svých služebních cest předseda Evropské komise Ursula von der Leyenová často upřednostňuje cestování soukromými tryskáči, i když cíle lze rychle a snadno dosáhnout vlakem.

(Na snímku Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise)

Toto chování ostře kontrastuje s výroky úřednice, která se pózuje jako ekolog a aktivně podporuje nový „zelený kurz“ v EU, píše Daily Mail.

Ursula von der Leyenová byla obviněna z pokrytectví. Šéfka Evropské komise, která se snaží ukázat jako „ekologický válečník“, použila soukromá letadla téměř v polovině svých mezinárodních misí, uvádí Daily Mail.

Von der Leyenová aktivně podporuje nový „ekologický kurz“ a trvá na tom, že by členské státy EU měly být do roku 2050 uhlíkově neutrální. Analýza britské publikace však ukazuje, že od prosince loňského roku si úřednice objednala „letecké taxíky“ pro 7 ze svých 16 oficiálních návštěv. Včetně případů, kdy bylo možné do cíle dosáhnout vlakem.

Soukromé letouny vypouštějí 20krát více oxidu uhličitého na cestovní míli, než komerční lety a mnohem více než vlaky. Zároveň však tyto lety nejsou vždy časově odůvodněné, protože například cesta z Bruselu do Londýna expresem Eurostar trvá jen dvě hodiny.

Podle pravidel Evropské komise by použití „leteckých taxislužeb“ mělo být zváženo, pouze pokud nelze najít vhodné komerční lety. Ale 62letá von der Leyenová si mimo jiné najala soukromé letadlo do Velké Británie, aby přednášela na London School of Economics.

DM: „Otevřené pokrytectví“ eurokratů poučujících o ekologii!

Rovněž se rozhodla cestovat letadlem, aby se dostala na setkání v bývalém domě zakladatele EU Jeana Monneta, aby diskutovala o budoucnosti organizace. Úřednice odletěla do francouzského hlavního města, přestože se tam mohla dostat vlakem z Bruselu za 90 minut, upozorňuje na Daily Mail.

Údaje získané v publikaci ukazují, že jednou z nejdražších byla pětidenní služební cesta von der Leyenové a jejích podřízených, která zahrnovala návštěvu summitu v Berlíně, poté Davosu a po památníku obětem holocaustu v Tel Avivu. Tyto lety stojí 6 750 liber na osobu.

Kromě toho von der Leyenová, která v prosinci loňského roku nahradil Jeana-Clauda Junckera, označil rozhovory s německými médii za služební cesty. Podle Daily Mail také letěla za nimi do Berlína na náklady evropských daňových poplatníků.

Je zajímavé, že během svého prvního projevu v parlamentu EU von der Leyenová varovala před hrozbou změny klimatu, která je podle ekoaktivistů způsobena emisemi z letecké dopravy. Trvala na tom, aby evropští politici a instituce „přešli od slov k činům“, připomíná Daily Mail.

„To je pokrytectví. Evropské elity se vždy držely zásady „udělejte to, jak říkám, ne tak, jak to dělám,“ řekl pro Daily Mail poslanec konzervativní strany a zastánce brexitu Andrew Bridgen.

Zástupce Evropské komise se snažil chování úřednice ospravedlnit. Na některých svých cestách podle něj musela von der Leyenová používat soukromá letadla kvůli „časovým omezením“. „Kromě toho, pokud jde o organizaci leteckých taxíků, je na palubě často několik komisařů, jejich zaměstnanců a zástupců jiných institucí EU," dodal v rozhovoru pro tuto publikaci.


4

23 komentářů :

 1. A já trouba si doteď myslel, že Lejnová jechá světem na elektrokolobrndě.

  OdpovědětVymazat
 2. Green Deal není cíl, ale pouze cesta. Nedokážu cíl jasně definovat, ale z různých indicií lze odhadnout, že jím bude naprosté ovládnutí obyvatel unie. A lidi od nepaměti byli ovládáni bídou. Hladoví se ovládají snáz, než sytí.
  Konkrétní dopady na nejširší vrstvu lidí lze jenom těžko odhadnout, ale bude to mix nedostatku jídla, energií i spotřebního zboží. Tak že se můžeme dočkat takových extrémů, jakým bude přídělový systém na elektřinu, maso i toaletní papír. Nevylučoval bych tresty za "podvádění", kdy budou stíháni ti, kteří si "na černo" zatopí v kamnech, nebo si sami vychovají svého králíka k nedělnímu obědu. Hladoví, kteří si nebudou moci sami přilepšit, budou udávat ty šťastnější, kteří tak učiní. Prostě ráj na zemi ala Severní Korea.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, přičteme ještě 5G a " včeličku " je vymalováno. Afričani s Arabama se přesunou na naše místa, tvrdě podřídí Islámu a máme po Napoleonovi a Adolfovi novou pracovní skupinu určenou k boji s Bílým Medvědem, plány jsou prostě plány - no řekněte, kdo na to má ?

   Vymazat
  2. Tak nevím, zda to myslíte ironicky, nebo vážně. Ale pro případ ironie dám příklad třeba ve spalování odpadků a jiných "nevyhovujících" zdrojů. Už dnes není vzácné nahlašování podezřele kouřících komínů. Padlo už i několik pokut těm, kteří spalovali to, co je dnes spalovat zakázané. Proč by za několik let nemohlo být vytápění pomocí kotlů, nebo kamen zakázané úplně? Povolen by mohl být (na přechodnou dobu) plyn, nebo elektřina. Té ovšem, díky zavírání uhelných a jaderných elektráren bude nedostatek. Tak že bude jednak velmi drahá a nelze vyloučit ani přídělový systém v dobách, kdy nebude foukat, nebo svítit slunce. Komu se ovšem zakouří z komína, může riskovat problémy s úřady asi stejně, jako mají dnes ti, kterým se dnes kouří moc.
   A rozvést by se daly i jiné průvodní jevy nastupujícího evropského ráje pod vedením primitivů, fanatiků a užitečných idiotů ve službách bezejmenných mocných.

   Vymazat
 3. Zatímco se česká média hystericky předhánějí, kdo nasadí vyšší virtuální částku, kterou by měl premiér Babiš údajně vracet z EU dotací svých bývalých firem, předsedkyně komise EU Ursula von der Leyen má manžela, jehož firma pobírá dotace v řádech desítek milionů.
  Evropská komise, jejíž členové již složili funkce, vyplodila před pár dny audit, podle kterého je premiér Babiš ve střetu zájmů (jeho bývalé firmy dostávají dotace EU). Další vývoj už je v rukou zbrusu nové Komise EU, v níž je místopředsedkyni Věra Jourová z Babišova ANO. Předsedkyní této nové komise je Němka Ursula von der Leyen. Její manžel řídí obří kliniku, která je na dotacích EU závislá.
  Manžel vrchní komisařky Dr. Heiko von der Leyen je zakladatelem a ředitelem centra HCTH (Hannover Clinical Trial Center) a řídí Hannoverskou lékařskou školu (MHH), která je jedním z největších lékařských zařízení v Evropě. Každý rok se zde léčí více než 57 tisíc hospitalizovaných pacientů a takřka půl milionu ambulantních pacientů. MHH teď čeká gigantický přestavba za 2,1 miliardy euro za podpory dotací EU.
  Evropská unie podporuje centrum a školu dotací 3,5 milionů euro ročně (70 milionů korun). Když to přepočteme na “Čapí hnízda”, tak to máme jedno a půl Čapí hnízdo za rok). Nad faktem, že paní Ursula van der Leyen je předsedkyní nejvyššího orgánu Evropské unie, která dotuje jejímu manželovi provoz a výzkum se nikdo nikdy nepozastavil.

  OdpovědětVymazat
 4. ,,Zcela jistě volí letadla s maloobjemovými motory, které pilot při sestupu vypíná."

  OdpovědětVymazat
 5. A co si myslíte kážou vodu a pijí víno vždy to tak bylo jezdit vlakem má je ta chudá lůza.

  OdpovědětVymazat
 6. Všude někdo dosazuje tupé slepice, které neumí tvrdě zasáhnout proti islamizaci a ničení bílých zemí! Viz u nás, trapná loutka Parkanová. Řítíme se do záhuby a nepověsíme loutkovodiče a bílé koně sorošem počínaje.

  OdpovědětVymazat
 7. Ekolog = Eklhaftolog.
  Nevedi vo casto co de,zvasty nejdriv.Veci jsou jinak.
  Hovna tvrde soutezi.
  Maly chce bejt velky a nejvetsi.
  /Na obrazku/.
  Takze do Davosu,leti nejmensi hovno business tridou a potom se namackaji 5 jich, do R.Royce.
  Vyssi hovna prileti I.tridou a odjedou solo v R.R.
  /Mensi hovna samozrejme velmi zavidi a bojuji,aby byly vyssi nebo nejvyssi./.
  Nejvyssi hovna prileti soukromym letadlem /musej dokazovat tim,co jsou/a na misto odleti helikopterou.
  Vsechny nizsi hovna zavidi velmi.
  Ekologie je pro ne nic. Cokoliv zvastaji nic.
  Zvasty jsou za ucelem /Jourova/, dopravit je do pozice vyssiho a nejvyssiho hovna ,jinak nic.

  OdpovědětVymazat
 8. EU spěje ke středověku a totálnímu rozpadu...
  http://svobodnenoviny.eu/akcni-plan-evropske-komise-pro-migraci-34-milionu-migrantu/
  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3666-cina-uz-vjela-do-tretiho-tisicileti-naplno-spustila-slunce-na-zemi-tokamak

  OdpovědětVymazat
 9. Britové jsou v pohodě . EU bude silně kopat kolem sebe jak nácek před rokem 1945.

  OdpovědětVymazat
 10. No nevím. Ač Brusel nemusím, rozhodně bych se nezabýval tím, čím vrcholný představitel EU cestuje. Viděl jsem soukromé(!) letadlo Trumpa, kterým léta na své soukromé cesty. Nevyznám se v letadlech ale je to něco jako Being 737. Pak má ještě státní One van(Boeing 747? Čím asi létá Séreš, Gates, Kellner a spol.? Putin taky létá velkým letadlem ale to je státní a musí se nějak jako prezident reprezentovat. Tak že vlastně nejekologičtější státník je vlastně severokorejský vůdce Kim, který většinou na své mezistátní návštěvy jezdí vlakem. Jednou, až ho pozvou na návštěvu do USA tak tam určitě jako první státník pojede vlakem...Určovat Lejnové, jak se má přemisťovat je zrovna tak hloupé, jako některé výpady na Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kutnohorsky, vy jste ten článek nečetl pozorně. Tam nejde pouze o to, čím cestuje, ale (souvislost!) že je současně v čele zuřivého gréto-ekologického boje. Přečtěte si prosím článek ještě jednou.

   Vymazat
 11. kutnohorsky2. ledna 2021 13:55
  Jsou země, které přistoupily na zelené nesmysly. A jsou země, které tak neučinily. Leyenová je tvrdým prosazovatelem těchto nesmyslů a proto nemá na své papalášství právo. Ostatně tak činí i Gréta při svých cestách po moři i po souši. Jiné napadají, kážou jim vodu, omezení výroby atd., ale samy si jaksi nepřipouští, že totéž by se mělo týkat i jich samotných. Na rozdíl od Trumpa. Proto on může a ony ne. Mělo by se to týkat všech, kdo takové nesmysly prosazují. Nic proti ekologii, pokud neznevýhodňuje jiné, je stejná , nebo srovnatelná náhrada za odstavené elektrárny a auta. Jinak je to ubohá utopie spojená s vysoce ziskovým byznysem.

  OdpovědětVymazat
 12. Souhlasím s vámi. Lejnova nemá nárok na své papalasstvi i z jiných důvodu...

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to pánové šorošové a miliardáři a jimi placení politici myslí, MY (bruselské panstvo a miliardáři) si budeme létat soukromými tryskovými letadly nebo za vaše peníze leteckými taxíky, a VY (obyvatelé EU) si jezděte na sdílených koloběžkách abyste NÁM (elitě) nekazili vzduch.

  OdpovědětVymazat
 14. Naprosto přesně!!!! Martine C.!!! Naprosto přesně! A to je ta ženská nikam nevolena! Ale dosazená úřednice! A takhle si za naše peníze lítá drahým aero taxíkem!! No neberte to!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale Greta odjela kricet a vyhrozovat /velke informace/,do zamori na plachetnici,zbytecne.
   Jsou zase zminky o Pepovi Vyskoc.
   A zanedbala skolu a bude mit ty mezery ve vzdelani.
   Mohla kricet v TV atd.
   Protoze.
   Greta se jeste nekvalifikovala ani jako za nejnizsi hovno. A nema tak narok ucast v urednicko,kancelarskych, velmi ostrych bitvach,intrikach, podrazech atd. postupu o jeden stupinek vyse.
   Greta byla vybrana,aby tak nebyla nebezpecna "valecnikum" za ekologii /tem za ni napriklad/,kteri maji na vedomi pouze povyseni.

   Vymazat
 15. Chování Ursuly der Leyenové není projevem pokrytectví, ale výrazem strachu z podobného osudu jako u pyšného zločince Reinharda Heidricha. Uhlíkové cestování "von" je mnohem bezpečnější než vlak pro běžné otroky.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.