Reklama

pátek 29. ledna 2021

Cenzurovat se bude cokoliv a kdokoliv, kdo si dovolí vystoupit z řady ...

Daniel Vávra
29. 1. 2021  FB

Tohle je dokonalá ukázka dnešních doby. A taky toho co nás čeká, co se cenzury týče, v blízké budoucnosti. Cenzurovat se budou nejen politická témata, ale i ekonomická a zřejmě cokoliv a kdokoliv, kdo si dovolí vystoupit z řady a chcát proti větru. A v epicentru jsou opět hráči videoher, kteří vyjebali ze spekulanty z Wall Streetu, což jim ale nejspíš dlouhodobě nemůže projít. Stejně jako když onehdá vyjebali s novináři.


Co se stalo? Shortovací spekulanti a obří hedge fondy se rozhodly spekulovat na pokles akcií herního řetězce GameStop, který se potýká nejen díky Covidu s problémy. Všimnul si toho někdo na redditu a lidi tam zorganizovali akci, kdy začali akcie GameStopu kupovat a jejich cena růst. Stalo se to tak v masovém měřítku, že vyrostly o 1700%. Čímž spekulanti přišli o MILIARDY dolarů a museli sami předražené akcie začít kupovat, aby omezili další růst svých ztrát. A to se jim samozřejmě nelíbí.
A teď nastává ten největší bizár a ukázka jak naprosto zvráceně fungují dnešní média. Co se v reálu stalo? Drobní akcionáři si koupili akcie firmy. TEČKA. Spekulanti, kteří se snažili organizovaně prostřednictvím MÉDIÍ tu firmu položit tím, že o ní šířili apokalyptické zprávy, protože z jejího krachu by měli milardový profit, prodělali kalhoty. TEČKA. 

Jak o tom teď referují média? Média jako CNBC, nebo CNN, která se šířením spekulací a poplašných zpráv o různých firmách, které si vzali na paškál pro svoje shortovací čachry nejrůznější high society spekulanti? Rozjeli kampaň, že tohle se nesmí! Tohle je konspirace! To by se mělo nějak zakázat, nebo regulovat! To by se nemělo tolerovat. To přece není možný, aby se šířili na internetu takovýhle DEZINFORMACE a FAKE NEWS a špekulanti na tom pak prodělali! Na CNBC už dokonce rozjíždějí teorie, že za tím stojí Rusko! Podle CNN za to zase může Trumpismus! 

Aplikace, přes kterou ty lidi nakupovali tyhle akcie už jejich nákup zablokovala a bojkot začíná i jinde připomínat situaci okolo cenzurování Trumpa. Takže kartelové korporáty ze Silicon Valley už vám i určují jaké akcie si můžete kupovat. Finanční cenzura.

Šablona, podle které se doposud dehonestovali političtí odpůrci, se začíná aplikovat na kohokoliv, kdo nějak ojebe šlechtu.

Takže - když to dělá prostřednictvím CNN miliardář z Harvardu, položí na kolena velkou firmu, připraví tisíce lidí o práci a napakuje se na tom všem, je to ok. Když se drobní střadatelé domluví na redditu, firmu nepoloží a ojebou miliardáře kverulanta, mělo by se to zakázat, navedl je k tomu Putin, normální lidé by neměli mít možnost obchodovat s akciemi a ten reddit, na ten by si měl taky někdo posvítit. 

Všichni kdo tu cenzuru schvalujete u lidí, co nemáte rádi, toho ještě budete šeredně litovat.


* * *

Daniel Vávra je světově proslulý autor videoher. V poslední době je i výrazným glosátorem společenského dění.


53 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Odvážní novináři? To video pochází od Navalného a zplodil jej když byl na léčení v Německu. Postavili jej oligarchové pro Putina,ale to to odmítl. viz . https://www.dw.com/ru/u-video-fbk-o-dvorce-putina-bolee-60-mln-prosmotrov/a-56311616 Tož tak je to hoši.

   Vymazat
  2. Ty vymytá hlavo 15:13, co sem pleteš nějaký palác, nějak ti nevoní článek, který ukazuje na jednom konkrétním příkladu, čeho všeho jsou schopni slouhové těch skutečně bohatých a mocných. Promítej si pohádky o paláci a neruš dospělé...

   Vymazat
  3. Jo podle tohoto videa tam je i knihovna ze Strahovského kláštera. Je potřeba aby čučkaři zjistily kdo to tomu Putinovi prodal. Jo Jánoš Báči a Rádživ Sinha by mohly vyprávět. Zatím podle Goglu tam knihovna neschází.

   Vymazat
  4. Já jen doufám, že ti za šíření těchto prostoduchých hovadin platí, protože dělat ze sebe úplného kreténa zadarmo, na to snad už je potřeba IQ tykve. A ty máš IQ tykví dvou.

   Vymazat
  5. Mám velkej problém. Ať si svou hlavu lámu jak chci, furt nemůžu přijít na to, čí hlavou to ono přemýšlející hlavou vlastně myslí.

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Třeba proto, že moc tou hlavou nepřemýšlíš. Článek byl o akcionářích a cenzuře, proč do toho sereš Putina?????

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Jsi dobrý politruk, soudruhu. Jako tvůj papínek, co se chtěl dostat do STB, ale pro jeho ukrutnou blbost byl rád, že to dotáhl na domovního důvěrníka.

   Vymazat
  4. Hele běž si ty tvoje kydy psát na pyjátské forum tam budeš mít úspěch a nás neotravuj. I kdyby to byla pravda tak soros, gejc a další bydlí ve stanu a výdělky dávají na potřebné.

   Vymazat
  5. To jako už tady probíhá regulerní autocenzura? No to isté už na vyšším levelu než Twitter. 😀

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Zatím jsi tu sám. Ale možná máš víc osobností, tak to dává smysl. Ale dá se to léčit. Chytřejší už nebudeš, ale alespoň už se nebudeš ztrapňovat před lidmi.

   Vymazat
  2. Prosím, pište k tématu článku a vynechte osobní invektivy. Dík.

   Vymazat
  3. Vypada to na stejneho blbce ale asi jen zmenil jmeno

   Vymazat
  4. 17:58
   On už má mozek tak nefunkční a propláchnutý stupidní propagandou, že se i v zrcadle vidí několikrát. :)

   Vymazat
 4. "Malé" kupce to nebude bolet, to jsou investice kvůli srandě a když prodělají, nepůjdou několikrát na pivo!!,
  Ale, že zatopí těm velkým, to je pro ně potěcha!! Za to i malá ztráta stojí!!
  Burza byla vymyšlena jako bohulibá instituce, která by měla akumulovat kapitál pro "dobré" investiční záměry!!
  Bohužel se burza stala "ruletou" kde hlavně banky hrajou s cizími penězi a celý "kapitalismus" se stal "finančním feudalismem", kde nějaká demokracie, svoboda, svoboda slova a jiné "podivné" atributy nemají místo, protože , kdo má prachy má pravdu a koupí si volby, média a ostatní sociální statuty, na které méně movitý občan nedosáhne!! To je také důvod současného letadla na burze!! Mám sice malé peníze, ale když je nás hodně,s velkou radostí "vykouříme" ty velké tchoře s nory!!!
  Já nevím jak vy, ale já se bavím!! Možná ,že podobný vývoj nás čeká i ve společnosti obecně!! Mám dotaz,co se bude dít ,až se občané dohodnou a řeknou, proč a proti komu se musí zbrojit a kdo má stále ty obrovské zisky ze zbrojení? Kdo nás ohrožuje? Nebo si snad myslíte, že když přestaneme zbrojit, přijde "zlý" Rus a všechno nám vezme !! Na to už dávno přišla Čína s Konfuciem, je lepší se obehnat zdí a nikoho fyzicky neokupovat a ovládat ho ekonomicky a jak se jí to dneska daří!! "Komunistická" Čína si nás brzo všechny koupí i s burzou na stojato a nebude to dlouho trvat!!

  OdpovědětVymazat
 5. a co tyto vsechny prispevky pocinajici od casu 15:13 pres 15:58 az po 16:10
  maji spolecneho s palacem volodi Putina?🤑🤑🤑🤑🤑

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je prosté milý Watsone, při schopnostech místního personálu se to tady tak za 3 dny objeví jako novinka.

   Vymazat
  2. 16:59 uvazovals nekdy o zmene nicku?😂😎

   Vymazat
  3. Už ho přece změnil. Z unk Howna se stal myslitelem.

   Vymazat
  4. 21:20
   Unkhowno alias Nacistický běžec se musel označit za někoho, kdo myslí hlavou, protože podle jeho projevů by mu nikdo nevěřil, že myslí, a pokud ano, tak maximálně zadkem. :-)))

   Vymazat
 6. Vávra to podává malinko překotně (jinak zásadně souhlas). Každý ani nemusí na první dobrou zakapírovat ty shortovací spekulanty atd., takže:

  Pokud přijmete logiku, podstatu a smysl spekulací na "trzích" (slovo "burza" bývalo aspoň poctivější, ale zřejmě příliš evokovalo tlustého "burziána" v cylindru a s doutníkem, kdežto "tradeři" atd atp. jsou přeci šíleně free,cool,in) tak shortování, spekulace na pokles, je zcela legitimní taktika hry. Jestli přitom kotovaná firma padne, je to pořád součást hry a až sem to není v pozdním kapitalismu nic nelegitimního natož nelegálního. Podobně když Soroš 1992 spekuloval na libru, nebyl to sprostý zločin, nýbrž geniální obchod. Zločiny v této oblasti existují i oficiálně, ale prostě jsou definovány poněkud jinak. Pokud se vám to moc nelíbí, tak já souhlasím, ale chyba je v nastavení systému, ne v nedodržení pravidel. Je pravděpodobné, že pokles GameStop vůbec neodstartovali tito, ale objektivní fakt, že pařby už se dneska dávno kupujou online. Zkrátka ten jejich kšeft je prostě dlouho na zavření. No a burziáni to z hlediska systému správně zaznamenali a zcela správně shortovali na pokles. GameStop není žádná oběť, nýbrž objekt.

  Ostatní bez připomínek - důvody, proč jim do toho takhle krásně hodili vidle lidičky z redditu by byly zajímavé, ale nakonec je to celkem fuk. Vypadá to sympaticky, že ?? A ta platforma co používají se dokonce jmenuje RobinHood (akorát i ten se teď na ně vyprdnul) Nicméně i oni jsou ti spekulanti, akorát drobní. I mezi nimi jsou výherci a loseři. A budou. De facto těmi nákupy vytvořili letadlo, kde budou mít smůlu ti, co nakoupí poslední - a je jedno, jestli už v momentě, kdy to uměle zaříznou velcí hráči a dozor nad trhem, nebo až v momentě, kdy schéma vyčerpá možnosti spekulativního růstu.

  Poselství ovšem zůstává jasné - tato pravidla jsou tu jenom pro neprivilegované.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:30- Souhlas, před pár lety jsem burzu nazval zlodějnou, která podnikům kapitál ubírá. Hru na burze bych zařadil mezi § s trestem, pokud se kapitál vybírá v hotovosti. Účel burzy?, jen přesunem a výdělek čerpán z výnosu podniku.

   Vymazat
  2. "GameStop není žádná oběť, nýbrž objekt." No jistě, takže i libra nebyla oběť a těch, kterých se to dotklo, také nebyli oběť. To dává smysl. Byly to jen objekty. Takže je to v naprostém pořádku a spekulování na pokles (masivní prodej akcií, které navíc ani nevlastní ten, kdo je prodává), což vede zákonitě k pádu jejich ceny, je prostě normální, podobně jako investice do firmy nákupem akcií, které se vyplatí díky dividendám.

   Vymazat
  3. Ja bych nezabihal do detailu o burse . Ja to nehraji od velkeho tresku .com kdy bursa spadla z 5000 do 1000 behem kratke doby.Je to primitivni podvod kde tahaji nite zase jen ...pazoury ktere maji penize v ohromnem mnozstvi .Ranuji to hedge fondy s commision 20 % a zadnou zarukou. Je to proste zidovska ruleta kde se urcity pocet share nafujuje a nebo vypousti dle zajmu a manipulaci velkych banksteru A pro to proc upozornuji je vzpominka na jednoho stareho lotra svelkym rypakem ktery pravil :dle meho odhadu rozumi burse maximalne 20 lidi " Souhlasim neb malokdo ma predstavu co vse se hraje a o cem normalni clovek nema ani predstavu (mantinely,futures , second market a dalsi desitky rulet} Maji dokonce i svuj slovnik abecedni neb vyrazy tam najdete ktere jste nikdy ani neslyseli .kratce neni to hra pro lidi s nasetrenymi penezi v malem mnozstvi .A kdyz to prohrajete tak vam sdeli ze jste to mel vcas prodat nejste s tim preci zenaty a kdyz to pada tak je to zase zdrava correction
   vzdy vam to zduvodni adoporuci zacit znovu ,proste lazdy halir se pocita -za 5 koupim za 50 prodam ,mne ty 3% staci ,priteli.

   Vymazat
  4. Jožine, naopak, je třeba jít do detailů, nejen na burze, do celého peněžního systému, potom pochopíme jak a kým jsme okrádáni. Snahy tu již byly, je to nebezpečné povolání to rozkrýt, natož potom změnit. My to zde nezměníme ale nemusíme mafiím pomáhat účastí beránků v lichvě a podobných praktik. A vybírat politiky, kteří tomu zabrání ve vyšších patrech. Na tom nejvyšších půjde o spolupráci rozhodujících států!

   Vymazat
  5. 19 .57 vsechny ty snahy co ja vim zatim zkrachovaly neb sila penez je silnejsi nezli spravedlnost ci zbozna prani.Lichvari to zatim vzdy vyhrali i za cenu ztrat ale to opet byli nastrceni pesaci dle hesla -pesak neni dulezity ,general je.Podporovali 1 svetovou 2 svetovou a dalsi vsechny ty prohrane valky od 1945 ,ale vzdy na tom vydeali ony skavrky .Myslim ze se nemylim ze Francie platila jeste nedavno uroky za Napoleona a jeho tazeni. Ma nekdo predstavu treba o tom kolik staty plati na urocich za pujcene penize ktere vlastne ani fyzicky neexistuji?Stejne je to s domy kdy do posledni splatky vlastni "vas" dum banka atd.Tato lichva je tak ohromna ze normalni clovek ktery chodi do prace nema ani poneti o co bezi . A ten kdo to chtel kdykoliv zastavit neb zmmenit byl prohlasen za lotra ci blazna a nebo byl proste zlikvidovan nastrcenym vrahem ktereho se ale vetsinou ani nepodari vypatrat

   Vymazat
  6. 18:07 Ano, z hlediska kapitalismu je to právě naprosto, ale naprosto v pořádku. Zkuste se zeptat Václava Klause. Formálně zločin je insider trading, ale toto ne. Je to trochu jako collateral damage při humanitárním bombardování.

   Ostatně to se vlastně nedatuje teprve až od globalizovaného nebo financializovaného nebo kasinového kapitalismu. Jak pak to dělal hrabě Monte Cristo ?? V jednom případě zničil spekulanta jeho vlastními zbraněmi - pravda, to podplacení telegrafisty už bylo i formálně protiprávní.

   Vymazat
 7. Pane Bureš, to je všechno založeno na špatných pudech lidí. Prostě parazitovat a to by mělo v vyspělé lidské společnosti být potlačováno zákony. Jako pornografie, pedofilie a mnoho dalších lidských úchylek. Kapitalizmus byl po feudalizmu pokrok, jenže je to v podstatě pokračování parazitizmu a ve vyspělé lidské společnosti by neměl být veleben.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíte to dobře. Ošidné ale je, co to je ta vyspělá lidská společnost, případně i to, co jsou to zákony a jak se mají vynucovat. Vyspělá lidská společnost je zjevně jen opatrný opis pro socialismus či komunismus - za mne OK. Není nutné si brát servítky. Celospolečenská kontrola základních výrobních prostředků a nad financemi a úvěrem. Bez toho nakonec nikdy nebudou ani ty zákony, co myslíte. O právu něco málo vím a čím jsem starší, tím víc se přesvědčuju, že poučka, které jsme se kdysi smáli, když jsme ji museli tupě opakovat, je pravdivá. Právo je v nejobecnější rovině opravdu jen vůle vládnoucí třídy, povýšená na zákon.

   Vymazat
  2. Dobře pane Bureš. Vyspělá lidská společnost, má zákony, které jsou v prospěch celé společnosti, má takové instituce, které dbají na dodržování těchto zákonů. Špatné je potřeba rušit a dobré vylepšovat. Základem je skutečnost, že všichni stejným dílem vlastníme to co lidé nevytvořily, nebo bylo vytvořeno v prospěch všech lidí. To nemůže být soukromý majetek.

   Vymazat
  3. Pradědo souhlas,
   je to na nás a na naší výchově dětí. Nikdo to za nás nenapraví.

   Vymazat
 8. A nyní k věci, burza je založena na spekulacích. Když spekulují velcí tak je to všem fuk a když malí tak je z toho poprask.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic jsi nepochopil, Pepku, to, že se někomu zakáže nakupovat, to už není o spekulacích, ale chápu, že to tvoje dutá kebule nikdy nemůže pochopit. A teď vyskoč!

   Vymazat
  2. A už sisi všimnul, že je to dneska v Americe standard, že nic nefunguje tak jako dřív? Asi ne, co? Někdo někomu zakáže obracet se k soudu, někdo publikovat na netu, někde někoho ignorují, volby, BLM, atd., ale to ti prostě uniklo. Takže hop

   Vymazat
 9. Bartoš a jeho pyjáti jsou připraveni převzít vládu.....
  Tomio Okamura - Pravda o Pirátské straně
  https://www.youtube.com/watch?v=0KUNu6aKA3A

  OdpovědětVymazat
 10. Nyní se zeptejte běžných lidí, pane Vávro, kdo o tom vůbec ví? Že se manipuluje s akcionáři?
  Většina lidí neví ani nic o volebních podvodech v USA. Trumpa měli za šaška a většina vám řekne, že je dobře, že vypadl. Když jim odvětíte, že vůbec nejde o Trumpa, nebo Bidena, ale o to, jak se jeden, nebo druhý dostane do svého úřadu, nechápavě čučí.

  OdpovědětVymazat
 11. Q INFOS – Les Parrains de la mafia Khazare.

  OdpovědětVymazat
 12. Dejte si překlad a budete žasnout, co jste ani netušili...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musis davat adresu co konnkretni odkaz ,to tady jeden ze Smichova daval odkaz stylem :poslechnete si pismicku -tam za vodou ale nikdo jaksi nepochopil o co jde

   Vymazat
  2. Zprávu 18:34, resp. text vložte do prohlížeče:

   Q INFOS – Les Parrains de la mafia Khazare.

   Vymazat
 13. https://beforeitsnews.com/blogging-citizen-journalism/2021/01/biden-offers-10000000-bounty-for-jeffery-the-kraken-epstein-dead-or-alive-2649669.html
  Prezident Biden a první syn Hunter společně financovali odměnu ve výši 10 000 000 $ za bezpečný návrat nebo smrt odsouzeného pedofila Jeffreyho Epsteina, který údajně spáchal sebevraždu v zadržovacím středisku v New Yorku, ale byl naživu 6. ledna, když unikl federální vazbě během nepokoje Capitol. "Joe a Biden mnohokrát slyšeli, že Epstein je opravdu naživu, ale nikdy to nebrali vážně, dokud si nepřečetli Woodův tweet - pro ně to byla kouřící zbraň." Wood určitě musel vědět, že Epstein byl Trumpovým esem v jamce hrát na certifikaci Electoral College. Biden chce Epsteina zpět, zmáčknout ho pro informace nebo ho pohřbít, “řekl náš zdroj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak mlady pervert tak stary pouzity vejr nejsou schopni nic takoveho ani vymyslet.Mlady idiot si dal do privatni opravy computer plny zlodejen a pornografii a stary je stastny, kdyz dokaze precist souvisle z ctecky nekolik vet.Tu casy kdy dokazal hlasovat pro vsechny spinavosti ktere mu predlozily a kdy dokazal mluvit hodiny o nicem jsou davno pryc ,senilita se zastavit neda a i dobri herci a zpevaci radeji odesli zemrit bez ostudy ,tento nezmar, ktereho pouzivaji jiz 50 let nema v hlave ani tolik soudnosti .Tot muj nazor na ony dva smejdy

   Vymazat
 14. jesus christ takova mala zeme a tolik degenu a zrovna zde?????

  OdpovědětVymazat
 15. AE News] Vladimir Putin odtajnil archivy SSSR o Mnichovské zradě ao úloze Polska při rozbití Československa! [CZ Titulky]
  https://vimeo.com/382135621

  OdpovědětVymazat
 16. Jen jsem nějak nepochopil, jak mohl někdo na růstu akcií prodělat. Asi by to chtělo víc polopatě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo spekuluje na pokles, vydělává na tom zpravidla tak, že si to aktivum "půjčí" (dnes samozřejmě elektronicky - virtuálně) a pak ho prodá. Když cena aktiva klesne, koupí ho zpátky, "vrátí" ho a zůstane mu rozdíl ceny (minus samozřejmě poplatky brokerům atd.) U spekulace na růst se dá prostě to něco koupit a čekat, dokud ta cena už dost nestoupne (pokud někdy stoupne), někdy i dlouho (resp. lze to držet jako hodnotu, jako úsporu, třeba akcie opravdu velkých firem, a prodat to až kdyby) tak tomu říkají dlouhé pozice. Na pokles je to z povahy věci běh na kratší trať a tak tomu říkají krátké pozice a shortování.

   Souvislost takovéhle hry s nějakou stabilitou nebo efektivnější alokací zdrojů či kapitálu je samozřejmě dneska dávno ideologicko-ekonomický podfuk. Nezapomeňte, že hodnota fiktivního, fakticky prostě nekrytého kapitálu, které takhle vesele obíhá, převážně vyjádřen v dolarech, dneska mnohonásobně převyšuje reálný produkt celé planety. Takže smysl té hry je dneska už o tom, aby hlavně pokračovala a ty fiktivní hodnoty se recyklovaly.

   Vymazat
  2. Děkuji za vysvětlení. To že akciové burzy dnes neplní svůj původní účel, tedy hlavně jako zdroj prostředků na investice a nevyjadřují skutečný stav hospodářských subjektů je mi známo.

   Vymazat
  3. Ony ty bursy nebyly urceny k obohaceni Krehuklek ale k obohaceni urcite skupiny zivocichu na planete
   .Nafukovani balonku ,pro predstavu, je naprosto stejne ,stejne tak i jeho vypousteni

   Vymazat
 17. Pozoruhodné rezignace po celém světě.
  aktualizace k 29.1.2021

  https://www.resignation.info/list&p=1

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.