Reklama

pátek 8. ledna 2021

Demokratura anebo americká druhá republika?

Ivan David
8. 1. 2021

 
„Vítr si tiše hvízdá
po silnici spálený
V tom městě nikdo nezdraví
Šerif i soudce - gangsteři, oba řádně zvolený
A lidi strachem nezdraví 
 
Sto cizejch zabíječů s pistolema skotačí
a zákon džungle panuje, je, je, je
Provazník plete smyčky
Hrobař kopat nestačí
A truhlář rakve hobluje 
 
V městě je řád
a pro každého práce
Buď ještě rád, když huba oněmí
Může tě hřát, že nejseš na oprátce
nebo že neležíš pár inchů pod zemí“
 

zpíval v písni Karavana mraků hudebník Karel Kryl v době označované jako „normalizace“. Byla nastolena po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968 a následujícím podpisu ohody o dočasném pobytu sovětských vojsk na území Československa. Vzpomenu si na ni vždy, když v poslední době sleduji informace přicházející z USA.

V Hollywoodu je jedním z oblíbených žánrů „remake“, což lze volně přeložit jako znovu natočený film s určitými úpravami oproti původní předloze. Někdy jde o díla zdařilá, jindy o neskutečné „spatlaniny“. Současné dění na politické scéně v USA ze všeho nejvíce připomíná právě takový remake mnoha historických událostí.

Třeba požár Říšského sněmu. V roce 1933 jeho budovu nechal podpálit nacistický diktátor Adolf Hitler. Ze žhářství obvinil nacistický ministr propagandy Josef Goebbels komunistického novináře bulharského původu Jiřího Dimitrova. Ten se sice v následujícím trestním řízení před soudem dokázal obhájit. V té době však již byla velká část komunistických a sociálně demokratických poslanců uvězněna bez ohledu na poslaneckou imunitu. Poslanci, které nechal šéf SS Heinrich Himmler, coby říšský ministr vnitra, na svobodě, raději ze strachu před odvlečením do koncentračního tábora schválili tzv. Zmocňovací zákon. Šlo o novelu Ústavy, kterou Říšský sněm předal Hitlerovi pravomoc měnit formou nařízení říšského kancléře jakýkoli zákon – včetně ústavy – a to bez souhlasu parlamentu.

Podle tohoto „Ermächtigungsgesetzu“, vydal Hitler mimo jiné tzv. Norimberské zákony, podle nichž byly v koncentračních týborech uvězněni Židé a odpůrci nacistického režimu. Do lágrů byl odvlečeno 25 milionů lidí. SS-mani jich asi 8 milionů zavraždili.

Na tyto mrtvé jsem si vzpomněl, když jsem včera sledoval zpravodajství o údajném nálezu 2 trubkových bomb v sídlech Republikánské a „Demokratické“ strany ve Washingtonu. Televizní stanice CNN oznámila, že FBI údajně po odchodu demonstrantů z Capitolu nalezla v sídle Kongresu USA v zaparkovaném autě molotovovy koktejly. Což je láhev plná hořlaviny se zápalným knotem. Tyto zápalné zbraně podle FBI nepoužité odpočívaly v garáži jedné z vedlejších budov Kongresu. Připomíná to 11. září 2001, kdy FBI údajně našla na ohořelých troskách newyorkských „dvojčat“ nepoškozený pas údajného atentátníka Muhamada Atty, který měl pilotovat jedno z letadel, které narazilo do mrakodrapů.

Tento remake na požár Reichstagu je vlastně úplně dokonalý. Větší část republikánských kongresmanů se podařilo zastrašit. Pro námitky proti volebním podvodům při volbě prezidenta USA, který byly projednávány po policejním „vyčištění“ Kongresu, hlasovala pouze menší část republikánských zákonodárců. Konkrétně 7 senátorů a 138 poslanců Sněmovny reprezentantů. A to jim ten „barák“ ani nemuseli skutečně zapálit. Moc by mě zajímalo, co si vyslechli pod ochranou policie a Národní gardy republikánští kongresmani od svých „demokratických“ kolegů, že jich tolik tak rychle změnilo názor. Vůbec bych se nedivil, kdyby to byly výhrůžky uvězněním na základně Guantánamo.

Zrada láme některým lidem duši i charakter. Zrádcům i těm zrazeným. Je popsáno mnoho případů z dob normalizace i tzv. „druhé republiky“, což byl režim, který vznikl ve zbytku Československa v roce 1938 po Mnichovské zradě spojenců, v jejímž důsledku nacistické Německo zabralo naše pohraničí. Učebnicovým příkladem je novinář Ferdinand Peroutka. „Před Mnichovem“ horlivý zastánce demokracie a stoupenec prezidentů Tomáše G. Masaryka a Edvarda Beneše. „Po Minichovu“ psal články o nutnosti vyloučit Židy z veřejného i profesního života, které by se po překladu do němčiny skvěle hodily i do nacistického plátku Völkische Beobachter.

Při včerejším sledování zpravodajství z Kongresu USA jsem si vzpomněl na vtip, který si lidé říkali v době normalizace. V něm se americký novinář ptá československého občana: „Kdo byl během Pražského jara československým prezidentem, předsedou vlády a generálním tajemníkem ÚV KSČ? Občan mu odpoví: „Ludvík Svoboda, Oldřich Černík a Alexander Dubček“. Poté se americký novinář ptá: „Kdo se stal československým prezidentem, předsedou vlády a generálním tajemníkem ÚV KSČ po invazi vojsk Varšavské smlouvy?“ Občan mu odpoví: „Svoboda, Černík a Dubček“. Udivený novinář se proto ptá: „A co se vlastně změnilo“. Občan mu odpoví, „VŠECHNO“.

Přišla doba zatýkání a věznění odpůrců okupace. A také doba udavačů a „převlékačů“ kabátů, kteří v zájmu kariéry neváhali podepsat, že souhlasili s invazí. Stejně jako včera v Kongresu USA však i u nás tehdy byli stateční, kteří nepodepsali souhlas s okupací Československa. Stejně jako vojenští piloti i pozemní vojáci, kteří ze zrazené a v roce 1939 okupované vlasti odešli bojovat proti nacistům do Francie, Británie nebo SSSR. Nebo se doma podíleli na odboji. Právě na tyto statečné, kteří se zlomit nenechali, jsem si vzpomněl, když jsem si v The Epoch Times četl seznam republikánských kongresmanů, kteří hlasovali pro námitky proti falšování voleb.

Jméno parašutisty Josefa Čurdy, jež zradil gestapu své kolegy, kteří provedli atentát na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě SS-obergruppenführera Reinharda Heidricha, se mi vybavilo, když jsem četl zprávy o tom, že republikánský poslanec Adam Kinzinger spolu s předsedkyní Sněmovny reprezentantů vyzval viceprezidenta Mika Pence, aby zorganizoval prohlášení Donalda Trumpa za nezpůsobilého pro výkon úřadu prezidenta USA.

Celkem chápu snahu předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Peloisové z „demokratické“ strany, která vyhrožuje, že jí řízená kongresová komora zahájí řízení o sesazení Trumpa z funkce prezidenta, pokud se jej republikánská vláda nezbaví protiústavním použitím 25 dodatku Ústavy USA. Podle něj přechází pravomoci prezidenta na viceprezidenta pokud prezident nebo nadpoloviční počet členů vlády doručí Kongresu dopis o tom, že prezident není schopen vykonávat úřad. Tento dodatek – což je v americkém právu novela ústavy USA – byl chválen jako reakce na zavraždění prezidenta Johna F. Kennedyho, aby ústavním způsobem upravil přenos pravomocí v takových případech.

Používán bývá i tehdy, pokud je prezident např. při chirurgickém zásahu uveden do narkózy. Jako se to stalo Ronaldu Reaganovi při invazivním vyšetření tlustého střeva, kdy jeho pravomoci na několik hodin převzal viceprezident George Bush starší.. Dodatek však rozhodně nebyl zkonstruován proto, aby polovina vlády mohla sesadit prezidenta. K odvolání prezidenta je v Ústavě USA zakotven jiný mechanismus označovaný jako „impeachment“. Podle článků I. a II. může být prezident USA zbaven úřadu z důvodů velezrady, zpronevěry, nebo jiného těžkého zločinu. Funkci žalobce v takovém případ vykonává Sněmovna reprezentantů. Prezidenta pak pod vedením předsedy Nejvyššího soudu USA „soudí“ Senát. Podle oddílu 3 Ústavy USA může být prezident zbaven funkce pouze v případě, pokud pro uznání jeho viny hlasuje 2/3 přítomných senátorů.

Donald Trump bude představovat ohrožení „demokratizace“ USA i po odchodu z Bílého domu. Pod slovem „demokratizace“ je třeba si představit zbavení občanů ústavních práv. Třeba na svobodu projevu nebo práva držet zbraň. Nebo také návrat doby neomezené globalizace, kdy nadnárodní korporace levně vyrábí zboží v Číně a vozí jej draho prodat do USA.

Sesazení Trumpa z úřadu prezidenta by pro jeho politické protivníky mělo tu výhodu, že v takovém případě by podle Ústavy již nikdy nesměl zastávat žádnou volenou funkci v USA. Pro „Demokratickou“ stranu je možný návrat Trumpa po prezidentských volbách za 4 roky noční můrou. Může jí být i pro republikánské kongresmany, kteří se v noci na včerejšek nechali zlomit. Trump je totiž jedním z mála lidí, kteří by byli schopen založit novou úspěšnou politickou stranu. V bleskovém průzkumu, který citoval řecký web pronews.gr se 8 z 10 republikánských voličů vyjádřilo, že by novou stanu volilo, pokud by Donald Trump založil.

Během pár dní uvidíme, kolik federálních zákonodárců se nechalo zastrašit „bezplamenným požárem“ Capitolu. Nebo návrhem předloženým „demokratickou“ poslankyní Sněmovny reprezentantů Cori Bushovou z Missouri, aby z Kongresu byli vyloučeni všichni poslanci a senátoři, kteří vyzývali k násilí. Jinak řečeno – předložili námitku proti falšování voleb. Kongresmana může trvale zbavit mandátu hlasováním rovněž 2/3 přítomných senátorů. Dočasně mu mlže zakázat hlasovat disciplinární výbor příslušné komory. Jenže ti, kteří jsou „dočasně vyloučeni z jednání“ se pak ale v případě řízení o zbavení mandátu prezidenta nebo jiného kolegy z Kongresu nepočítají do kvóra. K jejich hlasu se nepřihlíží. Jako by v tu chvíli neexistovali.

Tato „demokratická praxe“ už stihla v modifikované podobě dorazit i do Evropského parlamentu. Kolegovi z frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i čeští europoslanci zvolení za SPD, Agelo Cioccovi z Itálie, bylo předsedou EP Davidem Sassolim na 30 dnů zakázáno hlasovat. Jako trest, za to, že se choval „neslušně“ během jednání o návrhu na uvalení sankcí proti Turecku v reakci na agresi do kurdské oblasti Rojava v severní Sýrii. Potrestán byl za to, že během svého projevu v jednacím sále rozšlapal na zemi tureckou bonboniéru. To je ta „prohloubená demokracie“, jak podobné praktiky označují kolegové v EP.

„Kupte si hřebeny, blíží se všivé časy“, zpívá Jarek Nohavica v písni Viděl jsem podél cest.

49 komentářů :

 1. Je to moc pesimistické čtení, budoucnost by mohla být optimističtější ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli chcete vidět o americe něco fakt pesimistického, pusťte si na YouTube Sopor 4.1. 2021

   Smazat
  2. Velice, ale velice mi to, co se odehrává v USA připomíná knihu od Jusi Adlera-Olsena Washingtonský dekret.
   Nebude trvat dlouho, a, bude-li to pokračovat tímto směrem, Adlerova pochmurná vize se naplní a jeho kniha stane na úrovni Války s mloky a 1984.

   Smazat
 2. Tak to je antifa udělala bordel a bidet voliče Trumpa označil za teroristy. Falešná vlajka na vlastní občany stejně jako 11 září to se ještě budeme divit co se tam bude dít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buďte rád, že se tam nemotaly Bíle přilby. S nimi se obvykle objeví i nervový plyn. A obvykle je to také tzv. červená čára a to by NATO muselo, tak nějak humanitárně, ten svůj slavnej Kapitol vybombardovat. Ostatně Stoltenberg je na to blbej dost.

   Smazat
 3. Nezda se vam,ze za upornym pronasledovanim pana presidenta Trumpa

  musi stat neco bludneho?
  Kdo z vas vi neco o tom,jak za jeho vlady byl vynalezen mechanizmus jimz se FED stal jen technickym tlacitelem penez a byl zbaven za to jakekoli odpovednosti.
  Vite, kdo tedy tu odpovednost nyni ma a co se bude dale dit?
  vite,ze tento mechanizmus umoznuje penize vytlacene FED davat primo pres ministerstvo financi do rozpoctu USA,coz predtim nesmelo byt mozne.
  Vite,ze tento mechanizmus zna prave president a vi tak co se bude dit v dalsim obdobi a je proto skoro zabit a NECHCE byt radeji presidentem,ale jen zkousi jistit legalnost a spravedlnost voleb,ktera ma byt dale opravdu,ale opravdu pokrivena a to za kazdou cenu?
  Kdo z vas intelektualu ma o tom aspon vzdalene paru?

  Ozvete se pratele..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne 14/36 tak ty mi chces nadavat namisto odpovedi k veci

   na to hlavu nemas,ale prijmi tedy upozorneni,ze by jsi mohl radsi zavrit zobak, nez ti z neho vypadne zrni!

   Smazat
  2. Unknown za nadávky smazán.

   Smazat
  3. Pane Dvořák, mně výpady unkrovna na mé příspěvky nevadí, myslím, že jeho reakce slouží dobré věci. Nebudu vysvětlovat, ale přeci jen je to takový vzorek zapšklých, zamindrákovaných, frustrovaných a postižených lidí žijících mezi námi. P.S. No teď by mne zrovna zajímala jeho reakce na tohle moje psaní. Pusťte ho...

   Smazat
  4. Vaclave doufame ze smazan na veky .Veskere debaty se vzdy svrhnou na hadky a sproste nadavky ktere vetsinou s clankem ani nesouvisi .
   PS jak vidim stale neni moznost zasilat malou podporu financni prostrednictvim PayPalu a dle meho nazoru je vase vina ze prichazite o podporu .Vsicni kteri o podporu zadaji na internetu tuto moznost maji neb to je jedina moznost jak poslat na dva kliky jakoukoliv castku bezpecne a rychle .V zahranici je spousta lidi kteri tyto radky ctou a neni problem sem tam zaslat 10-20 dollaru vasi redakci

   Smazat
  5. Jožine, já jsem pro PayPal, ale ostatní členové redakce jsou proti. Doufám, že zatím.

   Smazat
  6. 17.53
   A také to jedinečný vhled do jejich duchovna. I když čeho je moc, toho je (někdy) příliš.

   Smazat
 4. Smekám svůj klobouk a odhazuji jej v dál . Myšlenky houstnou v ryku událostí , doba se stává rozsochatou. Staneme se svědky nové revoluce?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozsochatou? I vy jeden poeto. Že vy jste také milovníkem Mistra Wericha?

   Smazat
 5. Spartaku,bude to neco horsiho a hezky celosvetoveho.

  Strejda Putin o tom vi svoje a uz delsi dobu se pripravuje.
  Postihne to vsechny,bude se to tykat banksteru a jejich kolosalniho podvodu ,nebot prave se dava dohromady informacni mozaika provedeni pocinaje C19 a dalsi " opatreni"a stoji to vse v startovacim poli,ceka se na toho invalidu Bidena,ktery nesmi stat v ceste a asi o tom ani nic nevi.

  OdpovědětSmazat
 6. a uz je to tady uz je to tady!! glosa rika akce Capitol je produkce Hollywood tak jako Fĺoyd a BLM! vse incioval Sleepy joe jako i cinknute volby za asistence ruskych hackers
  nerozumim vsak proc donaldovi dali ban na soc sitich? ted ho pustili a vehementne se omlouva! ale za co dyt nic neudelal? pozor dyt to neni donald ale jeho dvojnik a opet produkce Hollywood! tak jsou mi vjeci😂😎

  OdpovědětSmazat
 7. Kdo páchá špatnost,špatnost ho navštíví.
  Také říkáme,podej čertu ruku peklem se ti odmění.
  Proto nás s Bidenem nic dobrého nečeká,kdo seje vítr,sklízí bouři.Vůbec se USA soud nezabýval,manipulací,podvody,falšováním voleb a tím dali světu podnět,že se může falšovat všude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lukáši, falšování voleb v USA? Pche! Takový Lukašenko ve svůj prospěch zfalšoval 80% hlasů. Sice mu to nikdo nedokázal ale prostě je to tak...

   Smazat
  2. kutnohorský.
   Jen kdyby přepočítali hlasy pro Lukašenka,možno by to bylo více hlasů pro něj.Ukrajina je pro Bělorusi,odstrašujícím příkladem.Jen falšováním pro Tichanovskou,náhodou dostala tolik hlasů.To o čem uvažujete,nám dobře předvedli na Slovensku,ani Čaputová by nezvítězila,ani Matovič,kdyby se nefalšovalo.

   Smazat
 8. Všechno je jinak .. (dávám to znovu do diskuze)

  Podívejte se na Twitter, prezident Trump na videu smířlivě promlouvá, a už nemluví o ukradených volbách .. ha,ha,ha ...
  Je to jeho jediný výstup po jeho blokování, a je to trapná montáž z jeho dřívějších projevů, pozná se to podle špatně retušované barvy vlasů a dalších znaků, po volbách si přestal barvit vlasy na blond ..

  Sledujte tu diskuzi na Twitteru idiotů, i občas lépe informovaných, které pravděpodobně brzy mizí.. Tak se dělá blbnutí mas, jestli na to amaričané skáčí ? ..., uvidíme ..

  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1347334804052844550

  A přidávám doplnění :
  Prezident Trump už to video na Twitteru dementoval (video už má přes 30 mil. zhlédnutí), že je to fake news. Nyní lze s Trumpem komunikovat na jeho MAGA platformě parler.com, která nahrazuje jeho příznivcům twitter ..
  Prezident je samozřejmě mimo Washington na neznámém armádním místě vrchního velitele. Vojáci a veteráni mají svojí mučednici i schopného velitele, potvrdili to při účasti prezidenta Trumpa před Vánoci na Armádních hrách na Vojenské akademii ve West Pointu (to je nejelitnější vojenská akademie usa, kterou prošli všichni nejvyšší vojenští velitelé) ..

  Prezident Trump stále čeká, aby měl poslední slovo .. Nejvyšší soud USA, který se má sejít 21.1. 2021 k projednání volebních podvodů, asi bude jednat podle jiného Trumpova plánu ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na neznámém armádním místě?
   A kurva!
   Pokud je to pravda, chmurná vize Washingtonského dekretu se začíná naplňovat...

   Smazat
  2. Ti zbabelci neudelaji nic a ani nemohou 20 ledna se stava vrchnim velitelem buzerantu kral a milovnik Biden . Je po vsem a ani zidomilstvi Trumpa nezachranilo .72 % zidu volilo pro Bidena

   Smazat
 9. Opravdu nevím, jaká byla veteránka válečného letectva USA anarchistka, když celý svůj profesní život bojovala právě proti nim a po světě roznášela svobodu a demokracii. Jistě se najde nějaké ospravedlnění pro její zastřelení. Nedej bože, že policista, co ji zastřelil byl černý. A ten umřelý policista? Za koho teď vlastně budeme klekat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Hollywoodu dokážou divy, střílečky, kdy herci zůstávají na živu, cestu na Měsíc, dokážou to ale i jiní ..

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odstranil jsem to sám. Umíš číst? Byla to reakce na tebe. Po odstranění tvého ,,příspěvku" to ztratilo smysl.

   Smazat
 11. lide at je covid fake at volby byly "cinknute" nebo ne at akce Floyd BLM a Capitol je Hollywood production nic nemeni ten fakt ze spolecnost je nenavistne rozdelena! a to nejen v usa vidime to i zde na NR i na FB zkratka vsade!

  OdpovědětSmazat
 12. Majitele firem, kteri na videu z kapitolu videli svoje zamestnance, je propousti. Je to spravna reakce?

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 14. Unkrovne, teď si mu to mandal...

  OdpovědětSmazat
 15. http://clearlook.unblog.fr/2021/01/06/devil-debacle-day/
  Den a hodinu, na kterou svět nezapomene, protože vás zachvátí strach a pak radost. Než tento den skončí, už nebudete poznávat svět natolik, že se změnil po těchto strašných a jasných hodinách.
  Bude hodně krve, ale to je cena vítězství za dobro a osvobození!
  Modlete se, sledujte.
  Toto je tvůj den
  Den vítězství pro síly dobra. Den, který začíná rozsudky. Den osvobození.
  Dnes, 6. ledna 2021, den, který otřese světem v hrůze.

  http://clearlook.unblog.fr/2021/01/04/la-chute-du-faucon-noir/

  http://clearlook.unblog.fr/2021/01/01/2021-la-fin-du-nouvel-ordre-mondial/

  http://clearlook.unblog.fr/2020/12/16/its-time/

  Již od této noci, „noci deportace“, kde jsou viditelné vojenské síly. Noc, kdy je tichá válka viditelná a 3000 lidí je zatčeno, souzeno a popraveno v rámci operace Ďábelská bouře. Je to první vlna: spousta tankerů K35, vrtulníky Black Hawk a spousta velkých trysek C17 a C130.
  Druhá vlna bude doprovázena přibližně 16 000 velkými tryskami.
  Asi 470 000 lidí bude zatčeno, souzeno a odsouzeno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dej si pozor, BAŽINY budou VYSUŠOVÁNY a TVRDĚ!!!

   Smazat
  2. To jako fakt, jo?
   To mě teda poser.
   To je jednoduchý jako facka.

   Smazat
  3. 17.04
   A nepotkal jste tam někde bílého králíka ve vestě s hodinkama co strašně chvátal?

   Smazat
  4. Je patek osmeho. Taky jsem to cetl, ale neverim tomu, i kdyz stale doufam. Je to prilis utopicke a takovy pribeh jeste z Pedowoodu tady nebyl. Sam proti vsem smejdum Deep Statu a jejich poskokum. Jsou vsude u vazalu jako Cesko v politice i mediich. Dovede si nekdo tady predstavit, co to znamena?
   Trump rekl, ze se nam konec filmu bude libit. Ted rika, ze to neni konec, ale teprve zacatek. Nervy mam napnute jako ksandy a kazde rano se probouzim zklaman. Zatim misto divadla a mlhy nic. Zatim je vse utajene co se mozna deje...
   Jeste se nasim zradcum zadek nesvira...

   Smazat
  5. Jestlize na tom neco je, proc to Trump dovolil dojit tak daleko? Vzdyt co bude delat, uz mohl udelat drive, pravomoci prece mel. Ten musi mit ale nervy! Pravdepodobne chtel, aby se vsichni jeho odpurci sami demaskovali, aby lide videli, co je to za prolhanou a podlou pakaz. Podle toho s nimi bude moci jinak a tvrde zuctovat.

   Smazat
  6. K anonym 8. ledna 2021 17:04. Tomáši (Marný), tady ta platforma není jako Tvé TADESCO. Tady nás to Tvé psaní většinou nějak moc nebere.

   Smazat
 16. Lidi jsou magori ,mozna zes slysel o onech blaznech kteri se nechali zabit pytlikem igelitovym a alkoholem v San Diegu v posteli v pronajatem dome kde meli jakousi motlitebnu(40 jich bylo a ne chudi).Bylo jim vudcem sdeleno ze na ne ceka vesmirna lod kde budou zit donekonecna .Pripomina mne to ony magory ty tve prognosy.Tech prikladu ti mohu vyjmenovat hodne a vzdy potom bylo hodne mrtvych ,tak premyslej co vypoustis do eteru

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někteří diskutující, mě připadá že budou diskutovat o lejnu tak dlouho až to lejno přestane zapáchat.
   Ale zato zde máme výkvět světových expertů na vše.
   Domluvím se mimo jazyka rodného, ještě dvěma dalšími ale nedávám to na odiv.
   Nejsem odborník politolog ale cítím dobro a zlo.
   Někteří zde jsou ukecaná rádoby jiná elita.
   Chovejte se jako lidé a bude vám nasloucháno, v opačném případě zde opět zůstanete jak ta panenka v koutě.

   Smazat
  2. Nejprve T.vyhlasil demonstraci a pekne divokou,rekl.
   Potom nekteri navstevnici, jak to v demokracii byva, kdyz uz prijeli do W.vyuzili toho, k navsteve svych zamestnancu.
   Nevim,proc se nekdo schovaval a prchal v hruze, navstevnici/zamestnavatele plati stedre uplne vse provoz, platy senatoru a kongresu atd.,svych zamestnancu. Take je voli.
   Uplne prirozene by bylo navstevniky privitat,coz ale udelala jen velmi pocetna a po zuby ozbrojena straz,ktera navstevniky uvedla dovnitr..
   Tez neozbrojenymi navstevniky placena z dani.
   Nebylo tak ani mozne,cokoliv, pro neozbrojene navstevniky a mirumilovne,jen se prochazeli kolem.
   Neevropsky strazce zakerne zastrelil zenu bez duvodu.
   Dalsi ctyri mrtvi nejsou znami.
   Domnivam se,ze slo o provokaci,kdyz navsteva se chovala velmi slusne. A nesplnovala zamery?
   Skody nevelke v porovnani se 450mil. do Ukrajiny smesne, Uspinenej koberec,vajgly..
   Nejsem vedec pres demokracii,ale v porovnani s udalostmi jinde treba Portlandu, nic nebylo spaleno ,vykradeno a zadne nasili,ani naznaky..
   Nasledovala rychla reakce, Biden a urady vyhlasili vsechny i navstevniky, kdo nesouhlasi za teroristy.
   Porovnani se zlociny ostatnich teroristu, tedy situace,nejak neporovnatelna..
   Demonstrovat se tvrdi uz davno, je tez povinnost obcana..
   A Tr.vyhlasil,ze preda moc protoze se odehralo nasili..
   Jinde se konaji tez navstevy vladnich objektu, Putin se vyskytuje a debatuje s lidmi casto, jezdi kolem Ruska. V hodne statech ,nekdy prijedou lide z daleka a pozadaji o navstevu..Jsou uvitani,dokonce pohosteni se jim dostane atd..
   Politici casto demontruji uprostred davu lidi.
   Ani jeden ve W.neprisel uvitat sve volice,informovat o praci vlady a uradu..
   Stacilo udelat prestavku v jednani, ktere za chvili, kdyz navstevnici odesli, nerusene pokracovalo.
   Nevidel jsem samozrejme vse,jen trochu.

   Smazat
 17. Zeme, ktera se odjakziva stylizuje jako vzor demokracie je v rozkladu. Vsechno bylo lez a klam, ty miliony mrtvych a znicene zeme a mesta, kde jedna divenka place a chce svoji nohu po bombardovani zpatky. Vytvorili z Havla svou ikonu, protoze vedeli, ze ho Cesi podporovali a ze bude jejich loutkou. On ale byl vse jine, nez ona mravni ikona. Lez, podlost, podrazy, vydirani, uplatkarstvi, sankce, operace pod false flagg jako GLADIO (NATO), otravy Litvinenka, Skripalu, Navalneho. Za otravami stoji MI6 a protoze vedi, ze jim to proslo bez dukazu, pripravovali dalsi utok k ocerneni Ruska. Proto podnikly ruske valecne lode s Cirkony plavbu k pobrezi zradneho Albionu a tato vystraha doufam zafungovala. Rusove uz si nehodlaji nechat srat na hlavu Anglicany. Povazuji je zza sve nejzakernejsi nepratele. Mimo Wuhanu, Fort Detricku/Maryland je ted jako zdroj COVIDU a jeho mutaci oznacovan Porton Down/England, laborator na vyzkum biologickych zbrani.
  Kdo se nad tim tady pozastavi, proc tedy ma GB lockdown? Odpoved: Protoze obyvatele Britove nemaji kontrolu nad laboratori, jeji cinnosti a zlociny.

  OdpovědětSmazat
 18. Vaclav8. ledna 2021 20:48 Jmenovče uhodil jste hřebík na hlavičku. Máte rozum a přehled, což většině diskutujících chybí. Odpusťte jim, neboť ještě nevědí co se skutečně děje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vsak mne to taky trvalo, aby mi spadly supiny. Denne vicero hodin porovnavat zpravy v sesti jazycich. A z toho si udelat usudek. Je to nesmirna prace a musi cloveka bavit. Taky jsem videl spatne. Dodnes se lidem, kteri o Americanech rikali pravdu a ja jsem je nebral vazne za to omlouvam. Ta pravda co rikali byla kaficko ve srovnani s temi zlociny od 2. svet. valky, jejich z jsem byl svedkem!

   Smazat
 19. Užitečný a čtivý text o machinacích v politice. Škoda jen, že v roce 1968 tuším šestnáctiletý autor, v souvislosti s invazí vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR napíše "...Přišla doba zatýkání a věznění odpůrců okupace ...". Stalo se tak krátkodobě ve stranické a vládní věrchušce během invaze, nebylo tomu tak za „normalizace“.
  Vím to bezpečně z toho prostého důvodu, že jsem mezi aktivní podporovatele „Pražského jara“ patřil (s rozhledem okresu), žádný souhlas s pobytem vojsk nepodepsal a proto si, kádrově ošetřen, nemohl dopřát kariéry. Pravda, rokem 1969 byly zahájeny a proběhly systematické personální čistky. Nevím jak ve vyšších úrovních, ale v průmyslu, vývoji a výzkumu, tak do úrovně náměstka podnikového ředitele nebo ředitele závodu, bylo kolem roku 1975 všechno zapomenuto. Rozumí se, že jen těm, co až tak nezlobili. Tolik k tomu zatýkání a věznění.
  Kterýpak režim se nedožaduje loajality? Kolikpak schopných lidí, z přesvědčení, zcela obětuje kariéru? Co všechno bylo kariérou za komunistů? V popisu událostí, a nejen těch, jsem pro přesnost. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (07:30):
   Hezky a výstižně napsáno!, souhlasím s vámi.

   Smazat
 20. Jak je možné, že si společnost Twitter, která vlastní veřejně přístupnou komunikační (sociální) platformu, může dovolit zrušit Trumpův účet s odkazem na to, že by i nadále šířil své výzvy k násilnostem?? Když i samotný Trump ve svém projevu ony násilnosti odsoudil a výtržníkům připomněl jejich trestně-právní odpovědnost!
  Cožpak může být taková společnost oprávněna k tomu, aby vyhodnocovala míru nebezpečnosti Trumpových "tweetů" pro to, čemu tam (z jakéhosi ne zcela pochopitelného důvodu, snad setrvačnosti) stále říkají demokracie?
  ----
  A s autorem článku, dr. Davidem, souhlasím i v tom, že hlavním zdrojem násilí u tamního Kapitolu zdaleka nemuseli být jen podporovatelé Trumpa.
  Na provokativní operace vedené pod falešnou vlajkou jsou tam totiž kadety úplně jiní šiřitelé "dobra"! Třeba ti, co mají svou centrálu v Langley či jinde.

  OdpovědětSmazat
 21. Twitter, Facebook (nikde nejsem) jsou platformy bohatych Chazaru a tajnych sluzeb USA. Patri k nim i Demokrate. Proto se nedivte, ze mazou a prispevky a blokuji Trumpa. To je ta jejich demokracie, ktera nikdy zadnou nebyla. Nejdrive ukradli Indianum pudu a po jejich genocide zacali dovazet otroky, kteri vybudovali zaklad americkeho blahobytu.
  I ten vyvoz jejich demokracie usiluje o zalozeni NGOs v zemi, zesileni tajnych sluzeb zapadu tamtez, ktere jsou vsechny rizeny CIA i MI6 k priprave prevratu, zmeny rezimu. Nasleduje dosazeni loutek USA, kteri pak dovoli zemi vykrast a plundrovat zdroje za babku. Ukrajina jako priklad. Belorusove ani nevedi, jakemu prusvihu unikli. Lukasenka se zbavi taky, chce to jen cas.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.